Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41101) pocokxx válasza viperabácsi (#41099) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Másik böngészővel is nézted?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41102) viperabácsi válasza dudika10 (#41100) üzenetére


viperabácsi
addikt

jetaudiot használok én is meg xbmc-t ezekhez nem kell külön kodek?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#41103) GrandeP válasza viperabácsi (#41099) üzenetére


GrandeP
őstag

Igazából sztem, nálad már az a baj, h mindenféle kodekkel összezavartad.... simán k-lite elég lett volna... én is azt használom, nekem is lejátssza, igaz nekem csak galaxy europa-m van.

dudika10

Minek szedjen le külső kodekkek, ha aztán olyan lejátszót ajánlasz ami a belső (saját) kodekjeit használja? :F :U

Na az ilyenek miatt nem játsza le neki... :W

Uninstall az összes , regisztri pucolás, aztán csak a simán a k-lite.

Szerk: kicsit korán van, azthittem h az mp4-es nem játssza le samsung videóimat hsz-re írtam! :B :R Ettől még él a lényeg! :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41104) dudika10 válasza viperabácsi (#41102) üzenetére


dudika10
veterán

Jetaudio nálam mindent lejátszott, VLC szintén mindent lejátszik. A kodekpackok általában csak galibát okoznak. Az összeset nagyon jól távolítsd el, azt a szemetet is amit eltávolítás után hagynak. Revouninstaller vagy hasonló program segít a maradéktalan eltávolításban.

GrandeP: elolvastad amit írtam? :U
Szedje le a gépről (= törölje, uninstallálja, robbantsa fel ...) az összes szaros külső kodeket. ;)
És mit segít az a klite?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41105) GrandeP válasza dudika10 (#41104) üzenetére


GrandeP
őstag

Mondom én h korán van! :DDD :R

Szedd le alatt én a letöltést értem pc körökben! :DDD :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41106) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Erre valakinek ötlete?

(#41107) dudika10 válasza S-Attila (#41106) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen hangkártyát használsz? Mit állítottál be eddig?
Mi nem akar szólni 5.1-ben? Biztos, hogy 5.1-es anyag?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41108) viperabácsi válasza dudika10 (#41104) üzenetére


viperabácsi
addikt

a k-lite fent van windows codek uninstall +letöröltem flassplayert és most jó valoszinüleg flassal volt a gond egyenlőre jó :C :C :R :R köszi a 3dik klipp futott le gond nélkül

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#41109) viperabácsi válasza viperabácsi (#41108) üzenetére


viperabácsi
addikt

mondtam neki múkodj és múkodik !!!!!

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#41110) S-Attila válasza dudika10 (#41107) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A hangkártya egy alaplapi Realtek ALC892. Beállítottam a Realtek saját control paneljén a csatornák kiosztását, de ez szerintem tökéletesen működik, mert a teszthangok tisztán lejátszódnak, mindegyik a megfelelő hangszórón.

Ami nem akar szólni: konkrétan minden olyan, ami 2-nél több csatornát használ. Tehát pl. DVD film sztereóban megy - tuti 6 csatornás, mert már másutt is megnéztem filmet. Tovább 3D-s hangot megszólaltató játék - ebből ugyan csak BVE Train Simulatort próbáltam eddig, de abban is csak sztereó hang van, illetve érdekes módon a mélynyomó azért szól minden esetben.

Jah, és Windows 7 64 bit, ha ez számít esetleg valamit.

(#41111) Realradical válasza S-Attila (#41110) üzenetére


Realradical
őstag

Olyan játékot nézz meg ahol konkrétan tudsz módot választani mint pl. starcraft II. Ott be tudod választani, hogy stereo vagy 5.1 és úgy illene működnie. A filmlejátszásnál is inkább a lejátszó progid nem adja tovább jól szerintem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41112) Orionk


Orionk
senior tag

Hello !

Win Vista sp2-eng van most fent.
Ezen játszom a Need For Speed-Porsche Unleashed játékot.

Ez egy régebbi játék. Talán 2001-es. Akkor azért volt kicsit rossz a játékban a kép, mert nem volt hozzá jó configom.
Most meg a játékhoz képest jó laptopom van, és minden maxon van a játékban, de mégis szaggatott az autó vonala.

Nem találok antialising beállítást, lehet, hogy akkor még nem volt a játékokban.
Ezen kívül meg egyszerűen nem olyan szép a kép.

mit lehetne tenni, hogy jó legyen?, szép legyen a kép?, vagy a mostani gépek meg már túl jók hozzá?

köszi

(#41113) GrandeP válasza Orionk (#41112) üzenetére


GrandeP
őstag

Attól h "jó" a géped... attól még egy 2001-es grafika nem lesz olyan mint "KRályzisz keddő".

Olyan mint 2001-ben... ezen nem változtat semmilyen konfig.

Ha szaggat, az a driverek hiánya miatt lehet...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41114) Realradical válasza Orionk (#41112) üzenetére


Realradical
őstag

Ez alapján nehéz segíteni, ha maxon vannak a beállítások akkor elvileg annyi. Esetleg kereshetsz hozzá egy HD packot, ha szerencséd van adtak ki hozzá.(én most így hirtelen pont ehhez nem találtam) Mivel amit írsz az szépérzékfüggő/szubjektív, szerintem nézz meg pár youtube videot, hogy találsz-e egyáltalán olyat ahol "szebb" a játék.

szek: Ja az alapszabály, hogy a régi játékainkat nem szedjük elő 10 év múlva, mert általában szebbek az emlékek, mint a valóság. Lásd pl. C&C, a dűne után gyönyörködtünk benne, hogy mekkora a grafika, vagy a régi nintendós játékaink. :)

szek2:
No valami csak van:[link]

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41115) Realradical válasza Realradical (#41114) üzenetére


Realradical
őstag

Asszem haldoklik az r betűm.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41116) Orionk válasza GrandeP (#41113) üzenetére


Orionk
senior tag

szaggatni nem szaggat egyáltalán, csak a grafika nem olyan szép.

nem tükröződik annyira az aszfalt.
Viszont ami legjobban zavar, hogy az autónak a körvonalai nem egyenes/folytonos/, hanem szaggatott.

igy mit gondolsz?

köszi

(#41117) GrandeP válasza Orionk (#41116) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt h túl nagyok az igények... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41118) Orionk válasza Realradical (#41114) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi, megnézem ezt, amit linkeltél.

Én már 2004 óta nem követem a játékokat, azt sem tudom, hogy mik vannak. Oké tudom, hogy egy-két NFs kijött.
Ezért vettem elő ezt, a régebbit.

(#41119) Orionk válasza GrandeP (#41117) üzenetére


Orionk
senior tag

akkor ezek szerint ezeket a játékokat egy adott videokártyára írják?

Mert szerintem az a logikus, hogy ahogy egyre jobb gépek lesznek, akkor egyre jobban kellene mennie a játéknak.

(#41120) dudika10 válasza Orionk (#41119) üzenetére


dudika10
veterán

Attól, hogy egyre jobb géped lesz, nem lesz szebb a grafikája a játéknak.
Gyorsulni fog, és 60 képkocka helyett 600-at fog kiszámolni másodpercenként, de ettől nem lesz szebb maga a játék.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41121) GrandeP válasza Orionk (#41119) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem érted..... :U

Annó a trabant a maga 25 lóvával, egy verseny gépnek volt titulálva...

Na most ha azzal megjelennél mondjuk egy Maybach mellett akkor erőssen kitörne a röhögőgörcs...

Tehát azért, mert az régen "szép" volt, azon nem fog változtatni az, h most már erősebbek a hardverek, és most "krályzisz keddő" milyen szép, az olyan marad mint ahogy annó megírták/rajzolták a szoftvert..

Teccikérteni?!

Röviden, ha 1998-ban az akkori csajod, 50 kiló volt, abból 30 volt a két melle és milliárdos volt... akkor az ma már nem biztos h ugyanúgy néz ki... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41122) Realradical válasza Orionk (#41119) üzenetére


Realradical
őstag

Amit dudika10 írt. Kb. úgy képzeld el, hogy mivel fotózzák a Mona Lisát. Az első fényképezőgépek egyikével a 19. századból, vagy egy mostani sokmegapixeles csodával. Szebb lesz a kép, de nyilván ugyanazt nézed.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41123) GrandeP válasza Realradical (#41122) üzenetére


GrandeP
őstag

Ajjaj, asszem most aztán lett egy pár hasonlat! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41124) Orionk válasza Realradical (#41122) üzenetére


Orionk
senior tag

pontosan, ahogyan te is mondod, hogy szebb lesz a kép. Én is ezt vártam, hogy jó lesz a kép.

akkor azért nem birtam játszani, mert nem volt elég jó gépem. Most meg túl jó lenne a gépem? pfff...

(#41125) GrandeP válasza Orionk (#41124) üzenetére


GrandeP
őstag

Hossszú..... :U :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41126) Realradical válasza GrandeP (#41123) üzenetére


Realradical
őstag

Senki nem mondhassa, hogy nem vagyunk user-frendlik. :D

@Orionk
Nem túl jó a géped, csak régi a játék és ennyi van benne többet nemigen lehet kihozni. A linken amit találtam lehet modernebb grafikát belebuherálni, de talán egyszerűbb egy újabb NFS-t kipróbálni, hátha tetszeni fog az is. (részemről amiben nincs láncfűrész az nem az én játékom)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41127) S-Attila válasza Orionk (#41124) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Tipp: a játék textúráit nem készítették fel az általad használt felbontásra, így legyen bármilyen erős is a VGA-d, szebbek nem lesznek benne a tárgyak. Egyszerűen a játékot valószínűleg erre a részletességre tervezték, annál nagyobb részletességen meg kiütköznek az apró részletek.

Bár úgy látom, már legalább 3-an magyarázzuk ugyanazt különböző hasonlatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#41128) C0d3r válasza Orionk (#41124) üzenetére


C0d3r
addikt

Régi játék, nyilván akkori hardverekhez lett szabva, nem is volt DirectX 11, meg minden csoda.
Azért, mert aláraksz egy mai erős gépet, még nem fogja Neked átrajzolni a DirectX 9-es játékot 11-es grafikákra. Ezt a játék készítői tehetnék meg mondjuk egy patch kiadásával, de az elég valószínűtlen...

(#41129) dudika10 válasza Orionk (#41124) üzenetére


dudika10
veterán

Még mindig nem érted.
A régi játék legyen egy ronda nő a modern játék pedig egy szép nő.
Amíg nem volt elég erős géped hegesztőszemüvegben nézted a ronda nőt, így még rondább volt. Most hogy van erős géped már nem hegesztőszemüvegben nézed, de ez nem változtat azon, hogy ronda. A szép nő viszont szép ha nem hegesztőszemüveggel nézed.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41130) GrandeP válasza dudika10 (#41129) üzenetére


GrandeP
őstag

Na ez már oabasos hasonlat volt! :DDD :R :C

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41131) DJ WOKKY válasza narii (#41071) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem én, de ha rosszul érintkezik valami, akkor vagy zárlat keletkezik, ami eredményezi a gép leállását.
Realradical-hoz hasonlóan én is lefuttatnék egy víruskeresőt, sőt 2-t is. Ahogyan azt már korábban is mondtam.

(#41132) vanye


vanye
senior tag

Kérdésem lenne. Adott egy amúgy megfelelően üzemelő gép, amin 64 bites Win7 fut a benne lévő 6 Gb RAM miatt. Nos, amennyiben a masinát aludni küldöm, olykor nem akar magához térni. Ilyenkor azt szokta csinálni, hogy a ventik nagyjából 1 centit mozognak a tengelyük mentén oda-vissza, ám a gép nem kapcsol be. :F Mondjuk be se lehet; ha a tápot ki és be kapcsolgatom hátul, akkor csak az említett jelenség ismétlődik újra és újra. A számgép bekapcsolásra azonban nem reagál.
Persze megoldása is van a dolognak: az oldallap levétele után a tápkábel alaplapból történő ki és visszadugása megoldja a problémát. Mindettől függetlenül még zavar ez az egész. Szerintetek ez most hardver vagy inkább szoftverhiba? (Utóbbi esetben a 64 bites Win-re gondolok elsősorban.)
Előre is kösz.

Stern des Südens!

(#41133) dudika10 válasza vanye (#41132) üzenetére


dudika10
veterán

Tuning van-e?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41134) vanye válasza dudika10 (#41133) üzenetére


vanye
senior tag

Csak egy hangyafasznyi. Az x2 5000+-om 2600-ról 2800-ra van felhúzva.

Stern des Südens!

(#41135) dudika10 válasza vanye (#41134) üzenetére


dudika10
veterán

Állítsd vissza és próbáld ki, hogy megjavul-e tőle.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#41136) vanye válasza dudika10 (#41135) üzenetére


vanye
senior tag

Meglehet, teszek majd vele egy próbát. Tudom, hülyeség, de a 800-as memória menjen csak 800-on. :DDD Igazából az zavar, hogy 32 biten ilyesmivel nem találkoztam; ezért gyanakodtam arra, hátha a 64 bites verzióval van a bibi, hogy talán szar a sleep-üzemmódja.
A gordiuszi csomót átvágva azóta inkább hagyományos módon kapcsolom ki a gépem, így "problem solved".

Stern des Südens!

(#41137) Lompos48 válasza DJ WOKKY (#41131) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...ha rosszul érintkezik valami, akkor vagy zárlat keletkezik, ami eredményezi a gép leállását.

A zárlat azt jelenti, hogy valami túl jól érintkezik. És inkább akkor jelentkezik, ha valami nem ott érintkezik, ahol kellene. :D

(#41138) DJ WOKKY válasza Lompos48 (#41137) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:R :R

(#41139) lalimano


lalimano
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, bár nem informatikai:
Július 20-án töltöttem be a 18-at, ezért augusztustól saját jogcímen kell igényelnem a cvsaládi pótlékot. Küldték is a kitöltendő nyomtatványt, mindent helyesen ki is töltöttem, de a folyósítás kezdetéhez véletlen nem augusztust írtam, hanem szeptembert.
Most érkezett a válasz levélben, hogy: "Tájékoztatjuk, hogy gyámsága nagykorúváválásával 2011. július 20-án megszűnt, így már augusztustól is jogosult a családi pótlékra.
Kérjük szíveskedjék módosítani írásban a folyósítás kezdetét 2011. augusztus hónapra."
Viszont új igénylőlapot nem küldtek. Akkor elég egy kézzel írott levelet küldenem, hogy "szeretném módosítani a folyósítás kezdetét 2011. augusztus hónapra" ?
A válaszokat (vagy a helyes fórumba irányítást) előre is köszönöm! :R

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#41140) Khelben válasza lalimano (#41139) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs egy telefonszám azon a papíron?

(#41141) total90 válasza lalimano (#41139) üzenetére


total90
veterán

Nem, nem elég. Kérj egy új lapot, ha nincs tényleg telefonos elérhetőség, akkor e-mail, de akár egy kézzel írott levél is megteszi. A lényeg, kell új.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41142) Daddyhands


Daddyhands
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy Genius SW-F 2.1 500-as hangfal az árnyékolt?

Lehet mellé winchestert tenni?

A winchesterek (kettő is van) Caviar egyik 250 megás, a másik 2.1 GB-s.

A gép típusa Amiga 1200 :B

A lélek születése - az egyetlen szabadság

(#41143) föccer válasza Daddyhands (#41142) üzenetére


föccer
nagyúr

Árnyékoltnak nem árnyékolt, de nem fog kárt tenni sem a meghajtókban, sem a rajta tárolt adatokban. Ha óvatos akarsz lenni, akkor ne közvetlen a hdd-k mellé raktd a sub-ot. Annál sokkal kisebb a teljesítménye (így az általa gerjesztett mágneses mező erősége), hogy kárt tegyen a merevlemezben. Mert a hangszóró az nincs árnyákolva, de a hdd igen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41144) lalimano válasza total90 (#41141) üzenetére


lalimano
tag

De van telefonszám. Tényleg az lesz a legegyszerűbb, ha felhívom őket telefonon, ésrákérdezek, csak gondoltam, hogy ha új igénylőlapot kell kitölteni, akkor küldtek volna, vagy legalább azokat a cuccokat visszaküldték volna amiket én küldtem

total90 és Khelben köszönöm a segítséget :R :R

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#41145) Xirtam


Xirtam
veterán

Kellene egy kis segítség. Valamiért nem látja a gépem a HDD-t látja, hogy benne van mégsem akarja, hogy használjam! :R

a C és a D meghajtóm 1 HDD

[ Szerkesztve ]

(#41146) Realradical válasza Xirtam (#41145) üzenetére


Realradical
őstag

Nem kapott betűjelet szvsz. start->futtatás->diskmgmt.msc
Jobb klikk a rejtőzködő driveon és ott látni fogod a betűjeladás lehetőségét.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41147) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali érdeklődnék van-e itt a pHn házajánlós topic ha van egy linket kérhetnék? :)
ITX konfigot akarok építeni és ház kellene :)

(#41148) Jofi81 válasza dfdfdf (#41147) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem itt tudnak ajánlani.

(#41149) dfdfdf válasza Jofi81 (#41148) üzenetére


dfdfdf
őstag

köszönöm szépen fel is tettem a kérdésem :)

(#41150) Daddyhands válasza föccer (#41143) üzenetére


Daddyhands
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :))

A lélek születése - az egyetlen szabadság

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.