Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) RootRulez válasza fatallerror (#41948) üzenetére


RootRulez
félisten

áramtalanítsd a gépet és vedd ki a "gombelemet" belőle...

═════════════════════════════════════════

(#41952) fatallerror válasza RootRulez (#41951) üzenetére


fatallerror
addikt

na hozom akkor a kalapácsot ill a csavarhúzót : Đ
de am ez mit jelent h így beszart? plusz magom az nem lesz azt tudom de a régi énje remélem megmarad :D

remélem van reset gombom az lenne a legegyszerűbb, bármi van írok :D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#41953) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy chevrolet orlando autó amivel olyan problémán lenne hogy van 1 pendriveon 15 albumnyi music, viszont ha egy adott albumon belül lejátszott egy zenét akkor nem az albumba levő köv számra ugrik hanem egy másik albumba átugrik és onnan játsza tovább a másik zenét. Mi a fene miatt van ez hogy nem megy sorba egy albumon belül levő összes számon?

iPhone 13 Pro Max

(#41954) fatallerror válasza fatallerror (#41952) üzenetére


fatallerror
addikt

ööö én vak vagyok v ezen az alaplapon nincs semmi :D az elemet sem látom xD asrock m3a770de, megnéznétek ? :D

ops megvan:a vga hűtője takarja :D vehetem ki akkor :/

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#41955) kételkedem válasza csyo (#41946) üzenetére


kételkedem
addikt

SpyBot
Avast!
Spyware Terminator

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#41956) Gery15


Gery15
addikt

A Telenornál, hogy lehet díjcsomagot váltani?

HyperX

(#41957) RootRulez válasza Gery15 (#41956) üzenetére


RootRulez
félisten

Itt utánaolvashatsz/kérdezhetsz. :K

═════════════════════════════════════════

(#41958) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. azt szeretném kérdezni hogy windows 7-nek hogy/lehet e újra rakni a grubját? Mert eddig 2 winyó volt a gépemben egy 500 GB os WDC( Win 7 ) és egy 80 GB Maxtor ( ubuntu 11.04) Eddig ugyebár az ubuntu grubját használta , de ha elsődlegesre raktam a WDC-t akkor a windows 7 grubját.. Most kivettem a maxtort mert másik gépbe került, viszont így nincs grubja a win 7-nek... annyi ír ki hogy no such device

grub rescue

(#41959) sklopp válasza fatallerror (#41954) üzenetére


sklopp
őstag

Az elem ott van a sárga PCI-E slot mellett középen, mellette a jumperek: [link]. Ha nincs meg a kézikönyv, innen le is töltheted.

[ Szerkesztve ]

(#41960) Gery15 válasza RootRulez (#41957) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm. :R

HyperX

(#41961) Smells


Smells
tag

Sziasztok!

WIN XP alatt szeretnék olyat, hogy egy általam meghatározott könyvtárba történő minden írás egy másik általam megadott könyvtárba történjen és mindez teljesen transzparens módon.

Tehát ha egy program az első könyvtárban létrehoz fájlt és ír bele, akkor az a második könyvtárban jelenjen meg és a változtatások a fájlon is ott történjenek.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#41962) csyo válasza kételkedem (#41955) üzenetére


csyo
senior tag

:R

Legyen szép a napod!

(#41963) fatallerror válasza sklopp (#41959) üzenetére


fatallerror
addikt

tudom javítottam magam, 5 másodpercig átraktam a 2-3as pinbe a jumpert és voálá elindult,

most megállt azt mondja h cmos settings wrong meg h idő nincs, f2 bemgye a biosba v f1 betölti az alap cuccokkal és megy tovább,

mit csináljak? töltse be az alapot v menjek a biosba? az unlockolás miatt már nem merek bemenni a biosba xD

bocs h szarul írok de a nővérem laptopjának a billjét nem bírom megszokni :D

don't tell me what i can't do!

(#41964) portologus


portologus
csendes tag

Hali. A következő problémája akadt barátnőm gépének: 4gb ramomból 2gbra azt írja a windows hogy "hardware reserved"...(látja hogy van 4 giga de csak 2 használható

Konfig: windows 7 ultimate x64 (újratelepítve is csinálja)
alaplap: MSI p55-cd53
proci: i7-860
memória: 2x2gb kingston hyperX blu 1600mhz
HD5870 1gb + corsair tx650

Próbáltuk ugyanezzel a procival egy asus p7p55d-e lx alaplapban, ott se volt jó. Egy i3-540 procival próbáltuk azzal használható volt mind2 alaplapban a 4giga ram. Egyik ram helyett egy 1333kingmaxal is ugyanezt csinálta az i7-el. Az MSI alaplap zsír új, és korábban is ilyene volt abban ment a 4gb ugyanezzel a procival. Próbáltuk a ramokat megcserélni, timingokkal, órajellel babrálni de nem volt változás, megnéztük a szokásos javaslatokat, mint pl msconfigban állítgatás, semmi sem segített.
Mi lehet a baj? (a gépnek ezen felül semmilyen más anomáliája nincs) HELP PLS!!! :)

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=portologus&submit=

(#41965) RootRulez válasza fatallerror (#41963) üzenetére


RootRulez
félisten

Lépj be mindenképp... Időt beállítani, meg a dolgaid amik be voltak lőve, HDD priorítás, ésatöbbi

═════════════════════════════════════════

(#41966) fatallerror válasza RootRulez (#41965) üzenetére


fatallerror
addikt

procit akkor hagyjam mi? gondolom visszalőtte ahogy volt és nem lesz 4. mag

don't tell me what i can't do!

(#41967) RootRulez válasza fatallerror (#41966) üzenetére


RootRulez
félisten

:K

═════════════════════════════════════════

(#41968) wrox válasza fatallerror (#41966) üzenetére


wrox
senior tag

Vagy még kipróbálhatsz más módszert, lehet ott a %-os állításnál volt valami gebasz. Ezzel a módszerrel vissza tudod állítani. (CMOS reset)

(#41969) fatallerror válasza RootRulez (#41967) üzenetére


fatallerror
addikt

nembaj a 3 mag is elég, úgyis a vga-m a gyenge, 5750es mégis majdnem maxon vitte dx11ben a deus exet :o

acc akkor nincs engedélyezve minden a régi, bár nem értem miért írja azt h core 0 és cores 0,1 az all core hisz 3nak kéne lennie, na mind1 a winben 3at mutat

ja és nagyon köszönöm a helpet, óriási ez a fórum, mindent tudtok mindig :R i

wrox: amikor engedélyeztem akkor ott volt sok sok %, talán 2%on volt, 1.4V a feszültség, meg még vmit all core-ra raktam ja meg az l3 cache-t is benyomtam pedig a ranaban tuti nincs

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#41970) phoenix64


phoenix64
őstag

UP ? :)

(#41971) Realradical válasza phoenix64 (#41970) üzenetére


Realradical
őstag

Íme

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41972) wrox válasza Realradical (#41971) üzenetére


wrox
senior tag

Ez Windows7-nél is megy?
Még ezt is megnézheted phoenix64

(#41973) RootRulez válasza fatallerror (#41969) üzenetére


RootRulez
félisten

De amúgy lehet kis plusz fesz kellene csak neki, de lehet tényleg kaki a 4. magja...

═════════════════════════════════════════

(#41974) fatallerror válasza RootRulez (#41973) üzenetére


fatallerror
addikt

igen ezt is olvastam h ritkább esetben kell neki 1.5v fesz is és akkor látja de lehet nem kísérletezek vele többet, nincs már garija :D meg most h 3 v 4 mag szerintem tök mind1, nagyon gyorsabb úgy sem lesz... játékokban am az l3 cache mennyit számít?

don't tell me what i can't do!

(#41975) Realradical válasza wrox (#41972) üzenetére


Realradical
őstag

Nagy különbség nem van, de mondjuk igen win7-nél kicsit más. Van ám helyi cikk is! :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41976) wrox válasza Realradical (#41975) üzenetére


wrox
senior tag

Jó tudni.
Mondjuk szerintem engem nem igazán fenyeget a veszély, hogy Linux miatt megborul az MBR-om. Bár ki tudja.. :DDD

(#41977) Realradical válasza wrox (#41976) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem rendszeres, hogy a sok buheráció miatt marad egy-két "fantom linux" a gépemen ami alól kigyilkoltam a lilo-t vagy a grubot és windowsnak láthatatlanul sunyítanak a gépen, mint túlélők, rettegve, hogy rájuk találok és megsemmisítem őket némi helyért. :D

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41978) wrox válasza Realradical (#41977) üzenetére


wrox
senior tag

ezen jót röhögtem:)

(#41979) phoenix64 válasza Realradical (#41971) üzenetére


phoenix64
őstag

Köszi bár ez XP-hez van nem win7-hez, win7 nél meg nincs javítás mód szerintem :/

(#41980) wrox válasza phoenix64 (#41979) üzenetére


wrox
senior tag

41975-ös hozzászólásban ott van a win7-es.

(#41981) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Sziasztok!
Ezzel a hibával találkoztam most. Mi okozza?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#41982) vanye válasza shadow1901 (#41981) üzenetére


vanye
senior tag

A BSOD legtöbbször driver-probléma miatt jön elő. Első körben tehát nézz körül, hogy mi az, ami már nem "friss", s cseréld le a legújabbra.

Stern des Südens!

(#41983) shadow1901 válasza vanye (#41982) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Mondjuk az lehet, hogy a hangkártya driverem 2010/07/15 óta nem frissül és ebbe köt bele a kedves? Emlékeim szerint ezt és a VGA drivert raktam csak fel. VGA azt 1 hónapja sincs, hogy frissítettem. Azóta új sincs.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#41984) vanye válasza shadow1901 (#41983) üzenetére


vanye
senior tag

Problémát okozhat a dolog. Nekem is random dobálja a gép a kékhalálokat mióta új alaplapom van. :((( Én az Audigy-mre gyanakszom... no meg a 64 bites Win7-re, meg a soha fel nem települni akaródzó SP1-re, meg az újabb és újabb (bugos?) VGA-driverekre...
Egyszer majd megunom, oszt' jön majd a gyalu... :DDD

Stern des Südens!

(#41985) Lompos48 válasza jozsi252 (#41953) üzenetére


Lompos48
nagyúr

2 változatot tudok elképzelni:

"Okosabb" lejátszók tudnak random üzemmódot, teljesen véletlenszerűen ugrálnak az összes felvétel keretein belül.

Más, mint az okostelefonoknál: bekapcsolás után tag-ok alapján felbecsüli, leltározza az összes zenét, ami a hordozón van, sorba rakja és úgy játssza egymás után.

Az is segíthet ha albumonként újraszámozod a fájlok nevét. 15 album esetén első album 3. szám neve elé 0103, 11. album 14. száma pedig 1114.

(#41986) shadow1901 válasza shadow1901 (#41983) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Nézegettem a megbízhatóságfigyelőt találtam egy ilyet:
[link] Kezdjek félni?
A hibák 90%-át a hl2.exe teszi ki azt is kiolvastam még hátha fontos.

'11 01. 13-án húztam újra utoljára

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#41987) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Legutóbbi két játékomnál (Dead Island, CoJ Cartel) 3-4 perc játék után fekete alapon szürke vízszintes vonalak jelennek meg a monitoron, majd pár másodperc után újraindul a gép! Ennél gépigényesebb játékoknál (Mafia II, Gta IV stb.) viszont semmi ilyen nem fordul elő. Esetenként előjön egy "IRQ NOT LESS OR EQUAL" kékhalál, de azt figyeltem meg ha minden futó programot és az internetet zárom ez nem jelentkezik.
Szóval a kérdésem hogy mi okozhatja ezt a becsíkozódást, és hogy mit lehet tenni ellene.
Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv, Roli

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#41988) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok!

Párszáz hsz-szel ez előtt írtam, hogy a gépem olyanokat művel, hogy nézek valami videot, vagy zenét hallgatok, vagy tökmindegy mit csinálok a gépen, elkezd szakadozni a hang, aztán fogja magát a monitor, és kikapcsol... Vagyis kiírja, hogy nincs jel... És van olyan is, amikor gondol egyet a gép, és magától újraindul... Most is csinálta, és már nem bírtam idegileg, Fogtam a gépház oldalát, leszedtem, és az egyik memót ki akartam szedni a gépből... Hát ki is szedtem, de olyan forró volt, hogy a kezem alig bírta... Venti a gépbe már nem igazán van, mert vízhűtést használok. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez a hibajelenség lehet attól is, hogy a memóriák túlmelegednek??? :F Az adatlapomon megtaláljátok a konfigot, amiről szó van...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41989) vanye válasza Satyricon (#41988) üzenetére


vanye
senior tag

Egy Dominatornak pedig illene bírnia mind a meleget, mind a "feszkót"...

Stern des Südens!

(#41990) jozsi252 válasza Lompos48 (#41985) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi ezt még megpróbálom megcsinálni hátha ezzel összejön. Amúgy ha átírom a nevét akkor a kijelző a számot fogja kiírni amit beírtam vagy ugyanúgy kiírja az előadót meg a szám címét?

iPhone 13 Pro Max

(#41991) Satyricon válasza vanye (#41989) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Hmm aha, szerintem is... De... Az az igazság, hogy az egyik memó hibázott a memtest-en... Csak egyetlen kis piros csíkot mutatott a progi... Nem tudom... Lehet ez is bekavar??? :F Ha igen, akkor még garis a memó, és a garipapír is megvan, csak az a gáz, hogy 2. tulaj vagyok... :F

A másik meg az, hogy XP-n nem csinált ilyet... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41992) phoenix64


phoenix64
őstag

Az mért van hogy Gigabyte GA-880GM-UD2H integrált VGA memória órajele csak 400 Mhz-en jár, amikor 800-on kellene?

(#41993) vanye válasza Satyricon (#41991) üzenetére


vanye
senior tag

Sztem futtasd le még egyszer, s ha tényleg rossz az egyik modul, akkor jelentsd be csereigényedet. Hogy második tulaj vagy, az ilyenkor irreleváns. De mondok még jobbat: a Corsair mindenképpen cseréli a hibás RAM-okat. Igaz, ki kell őket postázni Hollandiába, amit Neked kell állnod, de ennyi.

Stern des Südens!

(#41994) jozsi252


jozsi252
veterán

Nemtudjátok hogy amiket lehet kapni Gillette Fusion power pengéket azok jók ahhoz a borotvához is amik nem rezgősek?

Vagy a 2 penge ( rezgős nem rezgős ) nincs különbség?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#41995) GrandeP válasza jozsi252 (#41994) üzenetére


GrandeP
őstag

Nincs különbség... csak a foglalat legyen jó....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41996) #65675776 válasza phoenix64 (#41992) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel is nézted? Egyébként 800MHz effektív az, a valós órajele 400MHz.

(#41997) shadow1901 válasza jozsi252 (#41994) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Nekem nem tudom mi fantázia neve, de vannak/voltak ilyen sorban ezek kék-zöld-narancssárga. Nekem a zöld borotvához vannak kék pengéim.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#41998) Satyricon válasza vanye (#41993) üzenetére


Satyricon
addikt

Oks. Ha nem megy a gariztatás, akkor küldöm hollandiába ! :K Köszi szépen!

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41999) phoenix64 válasza #65675776 (#41996) üzenetére


phoenix64
őstag

GPU-Z vel :P Akkor oké thx :)

(#42000) jozsi252 válasza shadow1901 (#41997) üzenetére


jozsi252
veterán

És neked gillette fusion van?

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.