Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41801) agemate


agemate
addikt

Ha bekapcsolom a gépet, nincsen internet, mert egyszerre több (?) hálózatra csatlakozik a gép (LAN), holott csak egy van, egy routerrel. Azt írja, van egy Network2 otthoni csoporttal, ez csatlakoztatva és van egy Nyilvános hálózat ez leválasztva. Ha letiltom a hálókártyát majd újra engedélyezem, már nem látható a Nyilvános hálózat és van is internet. Ha mindkét hálózat látható, nincs internet és ezt jelzi a kis ábra is (PC-Router-Internet), piros X van a Router és az Internet között... Hogyan tudom letiltani/törölni azt a Nyilvános hálózatot?

(#41802) GrandeP válasza agemate (#41801) üzenetére


GrandeP
őstag

A kérdésre a válasz, annyira összetett és bonyolult h nem tudom leírni! ;]

Milyen tűzfalat használsz és miért nem engedélyzted az elérhető hálózatot vele?!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#41803) moha21 válasza agemate (#41801) üzenetére


moha21
addikt

regeditbe ki lehet törölni a hálókártyát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#41804) Tompo92 válasza RootRulez (#41800) üzenetére


Tompo92
senior tag

Az első mondatot meg sem hallottam:D :Y ...
Nem töröltem azóta semmit direkt nehogy bekavarjon...
Sikerült megcsinálni...köszi szépen: Jofi81, RootRulez :R

(#41805) RootRulez válasza Tompo92 (#41804) üzenetére


RootRulez
félisten

Te írtad, hogy bele húztad a lomtárba, az nálam még nem végleges törlés, erre találták ki az említett lomtárat (bár én csípőből Shift+Del-lel szoktam törölni ami nem kell...)

═════════════════════════════════════════

(#41806) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Dual Channelben csak 2 azonos típusú RAM tud menni? Szóval nem elég, ha csak a paramétereik egyeznek meg?

(#41807) RootRulez válasza Vodar (#41806) üzenetére


RootRulez
félisten

Inkább a szerelt csippektől függ, amiket együtt veszel, azok működnek, a többire nincs garancia, hogy szeretni fogják gymást...

═════════════════════════════════════════

(#41808) sgergi válasza Vodar (#41806) üzenetére


sgergi
veterán

De, elég. Általában.

[ Szerkesztve ]

(#41809) Vodar válasza sgergi (#41808) üzenetére


Vodar
senior tag

Értem, köszi. Na és ha az órajele nem egyezik meg? Vagy az időzítése? Akkor is elképzelhető, hogy mennek együtt?

(#41810) sgergi válasza Vodar (#41809) üzenetére


sgergi
veterán

Az órajel általában nem gond, mert úgyis a lssabb modul sebességével fog meni a gyorsabb is. Az időzités már gondot okozhat, de azt állitsd be egyformára.

(#41811) DJ WOKKY válasza Vodar (#41806) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha ilyenen töröd a fejed ,akkor olvass utána, mert vannak bizonyos típusok amik kimondottan mennek dualba más típusokkal.
Nekem anno a hynix d43-as ramom ment a kingmax-al. (mivel a chipe szintén hynix d43-as volt) DDR 400mhz-es ramok.

(#41812) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

hogyan tudom megnézni, hogy mi a windows 7 cd kulcsom?

Szépnapot!

(#41813) nemcsa


nemcsa
csendes tag

Sziasztok
van egy winchesterem amin mérg XP-vel két partícót csináltam.Most telepítettem win7-et ami csak az egyik partíciót tudja megnyitni nincs hozzáférés üzuenettel kilép.Átnevezés illetve jogok beállítása nem segített.Mit lehetne vele még csinálni?ü :F :F :F dv.

(#41814) RootRulez válasza nemcsa (#41813) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia! Próbáld meg így

═════════════════════════════════════════

(#41815) vanye válasza Dexter-2000 (#41812) üzenetére


vanye
senior tag

AIDA 64-ben például.

Stern des Südens!

(#41816) Tompo92 válasza RootRulez (#41805) üzenetére


Tompo92
senior tag

Akkor én kérek elnézést.... Shift + Del eztem én is nem tudom miért irtam ugy hogy "behuztam"..na mind1, még 1x köszi :R

(#41817) RootRulez válasza Tompo92 (#41816) üzenetére


RootRulez
félisten

;) :K

═════════════════════════════════════════

(#41818) attila1


attila1
csendes tag

SZiasztok.Számomra érthetetlen dolog történt egy külső hdd-vel.Samsung 1 TB m2.Tegnap megadta magát,a gép nem ismeri fel.Felpörgeti a motor de lehet,hogy nem eléggé.Végül úgy döntöttem,hogy ma visszaviszem hogy megcsinálják gariba,mivel kb. 1 hetes.Viszont eltűnt a hátlapról minden írás a vonalkóddal eggyütt.Mintha hirtelen lekopott volna.Életemben nem láttam ilyet.Lehet,hogy olyan ez a címke,hogy ha szétszedem a műanyagdobozt akkor automatikusan elillan róla minden írás a gari miatt?

Így néz ki.És tegnap szétpattintottam a dobozt,még csavarok sem fogják.
Ma pedig leesett az állam,hogy eltűnt az írás.
Valaki látott már ilyet?Most hogy mennyek be a Media Markt-ba?

(#41819) Realradical válasza attila1 (#41818) üzenetére


Realradical
őstag

Vonalkód nélkül is illene megtalálniuk a katalógusban. Garvesztést ez nem okozhat(na). Nem a melegtől vélt le róla valami matrica amin elengedett a ragasztó? Ha mást nem a Samunál le tudod gariztatni, bár a mediának is kötelessége elintézni, ha kéred tőlük.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41820) rumkola válasza attila1 (#41818) üzenetére


rumkola
veterán

menj be, media kicseréli
mivel szétszedted én nem cserélném :)

fizikailag szétszedett külső vinyó egyértelmű garivesztés...
SN nélkül pedig miért illene megtalálniuk? Ma alapján azonosítják? :D

[ Szerkesztve ]

(#41821) attila1 válasza Realradical (#41819) üzenetére


attila1
csendes tag

Nem vált le róla semmilyen matrica.Egy kis gumis tapintású fekete lapka az egész.Akkor is kicserélik ha szétszedtem?Egyébként belül a winyón van vonalkód.Sztem az a fontosabb nekik.

Viszont tuti,hogy rákérdeznek a matricára Mediaban.Megmondjam,hogy szétszedtem?Tanácstalan vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#41822) attila1 válasza attila1 (#41821) üzenetére


attila1
csendes tag

De létezhet,hogy a szétszedéstől illant el róla minden írás?valaki látott már ilyet?

(#41823) megint én


megint én
őstag

Hali!
Valaki nem tudja, WIN7ben hogyan jelszavazok le egy mappát????

Előre is köszönöm! :R

(#41824) RootRulez válasza megint én (#41823) üzenetére


RootRulez
félisten

Megint Te? :DDD

Kérdezz rá a Win7 topikban. :K

═════════════════════════════════════════

(#41825) DJ WOKKY válasza RootRulez (#41824) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az első mondataid néha ütnek :D
Bár tegnap igazad volt. A lomtáros dologban :K :K

(#41826) Realradical válasza attila1 (#41821) üzenetére


Realradical
őstag

Az csak egy keret, nem kéne gondot jelentsen, mert a mechanikába nyilván nem nyúltál bele. Ha a mediában elzavarnak (amit kétlek) a Samu garancia még mindig érvényes.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41827) attila1 válasza Realradical (#41826) üzenetére


attila1
csendes tag

Rendben.Nagyon szépen köszönöm.Egyébként most sikerült megformázni.De borzasztóan lassú.Rámásoltam egy filmet és akadozva játsza le.

(#41828) RootRulez válasza DJ WOKKY (#41825) üzenetére


RootRulez
félisten

Ma mán máma van! :K

═════════════════════════════════════════

(#41829) DJ WOKKY válasza attila1 (#41827) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor ott valami hardver hiba van. Én egyszer rosszul tettem rá az ide csatit a winyóra ezzel eltörtem egy lábát. Akkor ilyen 1,5-2mb-nál gyorsabban semmit sem csinált. Egyik ismerősöm visszaforrasztotta és azóta is szépen peng megfelelő sebességgel :K

RootRulez: akkor ma :) Nekem most egy kicsit összefolynak a napok :D

[ Szerkesztve ]

(#41830) Realradical válasza attila1 (#41827) üzenetére


Realradical
őstag

Nincs mit, szívesen.
HDD sentinellel meg tudod nézni, hogy mond-e valami csúnyát a SMART.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41831) kmisi99


kmisi99
addikt

Van valami ötlet arra hogy egyik napról a másikra eltűnt a hang a gépről? Csak a windows ki bekapcsolás hangok vannak. Se lejátszó se youtube nem szól. Sehol sincs lenémítva semmi. Régi creative hangkari van win7 el és egy kx project nevezetű driverrel van hajtva. Eddig tökéletes volt hónapok óta de most nem jó. Driver reinstall is megvolt.

(#41832) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Olyan problémám lenne, hogy a microsoft office outlook 2007 et használok,és néha bizonyos helyekről érkező leveleket egyszerűen nem jeleníti meg, látom a folyamatjelzőn a levél letöltődését , de a levél nem érkezik meg és nincs a spam közöt se.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#41833) rumkola válasza Realradical (#41826) üzenetére


rumkola
veterán

szétszedett külső vinyóra semmiféle garancia nem érvényes - max méltányosságból

(#41834) robiroby


robiroby
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám, mint oly sokaknak, remélem nem offolok és tudtok segíteni! :P
Szóval vettem egy 16GB-os SD karit, amit egy LG GT540-es telefonnal szerettem volna használni kicsit megbuherálva a dolgot. A lényege az lett volna, ami ide tartozik, hogy két partícióra osszam a kártyát. Az egyikre a zenék, videók, miegymás került volna FAT32-re és a másikra meg az alkalmazások (lévén, hogy 2.1-es androidnál nem megoldott az alkalmazások kártyára mentése) egy Ext2-es partícióra.

És itt jön a lényeg:
A particionálás nem úgy sült el, ahogy szerettem volna és úgy néz ki a kártyának annyi. Azért csak úgy néz ki, mert működik... Telefon, PC felismeri, kezeli... DE!!! Rámásolok dolgokat és lecsatlakoztatás után csak úgy nyoma veszik a dolgoknak...
Pl.: Felmásolok 1,8GB zenét, egy mappába, azon belül kb. 6 mappával és még jó sok kósza zenével. Kiveszem a kártyát és akár a telefonba, akár a gépembe rakom vissza a mappákból eltűnnek a zenék... De nem csak a zenékkel van így, akármit adhatok neki, akkor is eltűnik róla...
Próbáltam gyors formázást, mély formázást, töredezettségmentesítést, telefonnal formázni és ugyanaz a produktum...
Lehet valamit kezdeni? Nem szívesen dobnék ki egy 16-os karit... Légyszi segítsetek! :U

Jha és még annyit, hogy a particionálás már nem kell, azt megoldottam, csak a kártya használhatósága a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#41835) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdvözletem!

Lenne a kérdésem, remélem valaki tudja rá a választ....
Az Intel e8400 as procijáról lenne szó....
Ugyebár 2 felé steppingel létezik, az e0 és a c0.

Azt szeretném kérdezni, hogy van valami érdemi különbség a 2 között.
Előre is köszönöm a válaszokat!

üdv

"Victory loves preparation!"

(#41836) hype.skill


hype.skill
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a napokban vásárolt XFX 285 BLACK EDITION-ömet egyszerűen nem ismeri fel az alaplapom ... ASUS RAMPAGE EXTREME alaplapom van, a másik kártyámmal egy XFX 285 XXX - vel nincs semmi baj, az megy simán, felismeri az alaplap és tudom rendesen használni a kártyát.
De a BLACK EDITION-t egyszerűen nem ... ha csak egyedül a BE van a gépbe, kép sem jön elő, nosignal-t ír a monitor ... úgy próbálkoztam hogy az egyik slotba az XXX-et másikba pedig a BE-t raktam. Bejön a win de a vezérlőpultban semmit sem jelez, semmiféle új hardvert. Nah gondoltam akkor vettem egy hibás vgat, de kölcsönadtam haveromnak, akinél tökéletesen működött a BE ... Rendesen becsavarozom, rendesen kapja a tápot ...
Várom segítségeteket, elég tanácstalan vagyok ...
Előre is nagyon köszi mindenkinek!
Üdv.
N. Ádám

(#41837) Csabee. válasza Jégkokó (#41832) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez igy van! Maximum akkor marad meg. Gari ha a szetszedes eszrevehetetlen... Tehat ha ok nem latjak hogy te szetszedted akkor meg legarizzak!

Üdv: Csabee.

(#41838) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Debrecenben és környékén keresek olyan szervízt vagy szakembert aki meg tudná nézni / javítani a [CREATIVE GIGAWORKS S750-es] cuccomat.

Nevek és címek kellenének !
Előre is köszönöm !

Segítsetek kérlek mert nagyon sajnálnám ha végleg a műszaki mennybe kerülne.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41839) rumkola válasza robiroby (#41834) üzenetére


rumkola
veterán

töröld a partícióit, majd hozd létre újra....

(#41840) kenwood3 válasza fixer92 (#41835) üzenetére


kenwood3
őstag

Az e0 egy újabb steppinget jelent, c0sok általában nagyobb feszt kérnek, ha tuningolsz.
Az e0-sok általában jobban mennek, de a c0-sok között is van olyan ami jól megy, de ritkább.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#41841) Realradical válasza rumkola (#41833) üzenetére


Realradical
őstag

Hümm, ezt nem tudtam. Tényleg gáz, ha lekapják róla a rack-et? Mondjuk, ha belegondolok ott is vannak csatlakozók amiket meg lehet rágni azt aláírom. Azért meglepett.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41842) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a 8800 GTX videokarira gyártott EK WaterBlock vízhűtőblokk még milyen újabb karira menne rá? :F

Így néz ki a blokk:
teteje

alja

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41843) DJ WOKKY válasza kmisi99 (#41831) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Vírusirtást próbáltad ??

(#41844) wrox


wrox
senior tag

Van egy weboldal, ahova ha beírod, hogy mit szeretnél keresni, akkor készít belőle egy google használat prezentációt, szépen beírja a betűket, szavakat, rányom a keresésre, és bedobja a google találatokat?
Esetleg valaki ismeri? Okítva is jöhet felém. ;]

(#41845) Jofi81 válasza wrox (#41844) üzenetére


Jofi81
őstag

(#41846) wrox válasza Jofi81 (#41845) üzenetére


wrox
senior tag

Közben megtaláltam én is. :D:D:D

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41847) DJ WOKKY válasza Jofi81 (#41845) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

erre már vadásztam én is :R :R

(#41848) kmisi99 válasza DJ WOKKY (#41843) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát avast free van a gépen és tulajdonképp anyum használja a gépet és nem megy idióta honlapokra és a gépre se szoktunk rakni semmit. De azért lefuttatok egy tesztet az avastal

(#41849) fixer92 válasza kenwood3 (#41840) üzenetére


fixer92
aktív tag

Tehát csak tuningnál van szerepe?

"Victory loves preparation!"

(#41850) wrox válasza DJ WOKKY (#41847) üzenetére


wrox
senior tag

Csak nem merted megkérdezni, mi? :D:D:D
Úgy lett volna igazi, hogy ha Jofi beleírja, hogy kell megkeresni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.