Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40551) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#40545) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, ott lesz valahol, de az sem lehetetlen, hogy rejtettek a file-ok !!!

(#40552) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Játékoknál mennyi az ideális FPS? Úgy értem, hogy pl cod2 multiba meg ilyenekbe pl.125 FPS már jónak számít. De én a single playerekre gondolok most első sorban. Előbb néztem COD4 singlébe az Xfire játék közbeni "menüje" ~70 FPS körül mutatta FullHD-ba.

konfigom az adatlapon.

(#40553) Gyufaaa válasza norbi0604 (#40552) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Multiban relatív az érték. Kinek mennyi a szimpi. Single-ben pedig 60 a normál. (vsync) De 30 fölött már folyamatos.

(#40554) Dexter-2000 válasza Jim-Y (#40543) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi
neten nézelődtem, találtam 1 programot csak azt olyan sz***l irták meg, hogy nem lehet vele dolgozni pedig a gépem az nem piskóta

Szépnapot!

(#40555) DJ WOKKY válasza norbi0604 (#40552) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

multiba a 125 bőven jó. De a 250 gyorsabb, és pontosabb játékot eredményez.
Single-ben a 30-35 től folyamatos, és 60-70-től jónak mondható.

Gyufaaa: közben grat az új ranghoz :C

[ Szerkesztve ]

(#40556) chizow


chizow
tag

Sziasztok!

Nem olyan rég raktam össze egy netezős-filmezős gépet amelyet minimálisan még játékra is használni akartam, de elsősorban a filmnézés volt a cél. Ennek következtében egy AMD Athlon x2 250 3GHz processzort és egy Asus EAH5450-es videókárytát vettem. Persze ezelőtt körül néztem a neten, hogy milyen a vidókártya tejlesítménye a neten és elég szépen teljesített ( pl. GTA 4, crysis 2). Ennek ellenére a mai napon, amikor kipróbáltam COD4-ben multiplayerben mindössze 60-70 fps-em volt úgy, hogy mindent levettem 1280x960-as felbontáson. Valaki esetleg tudja mi lehet az oka a rossz tejlesítménynek?

Take it, Hold it, Love it ! < Samsung Wave S8500 Ebony Black Bada 1.2 JL2 >

(#40557) Ricardo128 válasza norbi0604 (#40552) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

A legtökéletesebb élményért, jó ugrásokhoz, jó lövésekhez (amit véletlen ad be pl.), arra a 125, 250 és 333 a tökéletes. Jumpokhoz ugyan ez, plusz 43 és 76, ha jól emlékszem. Egyébként 500FPS-el kisebbet ugrik, mint 333-al, vagy 250-el :D cod4-be van olyan, ahol 1000FPS-em van, lekorlátoztam fix 500-ra, és sokkal kisebbet ugrott, mint 250-el :D Nálam 250 az ideális. :K

gölmétcsül ©

(#40558) DJ WOKKY válasza Ricardo128 (#40557) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

cod2-ben nálam is :) és ezeket a különbségeket én is tapasztaltam, ahol több 100 Fps van, akkor sincs olyan pontos, vagy ugrok akkorát, mint mikor fix 250 :)

(#40559) norbi0604: szerintem azt is leírtuk előtte többen is :)
Ha megvan ott is a fix 125, vagy 250, az már kiválóan jó :R

[ Szerkesztve ]

(#40559) norbi0604 válasza Ricardo128 (#40557) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Jó de a kérdésem pont ennek az ellenkezője volt :)

Az, hogy single-ben mennyi az ideális.

(#40560) Gyufaaa válasza DJ WOKKY (#40555) üzenetére


Gyufaaa
veterán

THX uram! :R

(#40559) norbi0604 : Gyárilag belőtt érték, a 85-90FPS, de az 50-60 szerintem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#40561) chizow


chizow
tag

SZiasztok!

Lenne egy kérdésem egy Asus EAH 5450 SILENT videokártyával és egy AMD Athlon X2 250
proceszzorral játékok terén mire számítsak?

Take it, Hold it, Love it ! < Samsung Wave S8500 Ebony Black Bada 1.2 JL2 >

(#40562) C0d3r válasza chizow (#40561) üzenetére


C0d3r
addikt

Újabb játékokkal kb. 1024x768-as felbontáson lehet jó grafikai beállítások mellett játszani.

(#40563) föccer válasza chizow (#40561) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jól emlékszem kb 2éves cpu-ról beszélünk. Az akkori játékok igényeit tökéletesen kielégíti. A mostani játékokat csak erős kompromisszumok mellett. Milyen játékkal szeretnél vele játszani?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40564) C0d3r válasza föccer (#40563) üzenetére


C0d3r
addikt

3 Ghz-es 2 magos Athlon, nem olyan rossz az. :) Pár fokkal erősebb videokártyával még ma se vall szégyent, persze erősebb videokártya alatt nem HD6850 / GTX460-at kell érteni, úgy HD5750 / GTS450 szintig szerintem bevállalható vele.
Jelen esetben HD5450 a szűk keresztmetszet, lényegében a 2. generációs Core processzorokban található IGP hasonló teljesítményt produkál.

(#40565) chizow válasza föccer (#40563) üzenetére


chizow
tag

Hogy az igazat megvalljam ki is próbáltam már cod4 multiba, de eléggé lehangolt az eredmény 60-70 fps füstbe 20-30!! :( Nem értem mi lehet az oka a régi P4 procival több volt :(

Take it, Hold it, Love it ! < Samsung Wave S8500 Ebony Black Bada 1.2 JL2 >

(#40566) C0d3r válasza chizow (#40565) üzenetére


C0d3r
addikt

Ugyanezzel a videokártyával?

(#40567) chizow válasza C0d3r (#40566) üzenetére


chizow
tag

Nem egy 128 MB os Nvidia-val (nagyon régi).

Take it, Hold it, Love it ! < Samsung Wave S8500 Ebony Black Bada 1.2 JL2 >

(#40568) chizow válasza C0d3r (#40566) üzenetére


chizow
tag

De nem a világ vége, mert elsősorba filmnézés a cél amire kíváló a videokari és a proci is eddgi tapasztalatok alapján. De merész leszek egy GTA 4 1024 es felbontáson minimális grafikán elfutna?

Take it, Hold it, Love it ! < Samsung Wave S8500 Ebony Black Bada 1.2 JL2 >

(#40569) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Még mindig nem döntöttem, mit kezdjek a kerregő ventilátoros, kicsit több, mint 3 éves Corsair VX450-emmel. :(

Valaki segítene?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40570) föccer válasza PH-User (#40569) üzenetére


föccer
nagyúr

Add nekem. :)

Egyébként ventilátor csere?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40571) PH-User válasza föccer (#40570) üzenetére


PH-User
addikt

Feljebb tárgyaltuk épp, hogy a garancia akkor ugrik. :(((
Egyébként milyen ventilátor lenne ideális bele, ami csendes is (igen, csendmániás vagyok) és hosszú élettartamú.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40572) föccer válasza PH-User (#40571) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha még garanciális (elkerülte a figyelmemet sry), akkor meg kell próbálni legariztatni. Ha nem megy, akkor vagy a gari bukása és venti csere, vagy együttélsz a hanggal, vagy teljes táp csere. Én Noctua NF-S12B ventiket használok. 3 db 12 cm-es dolgozik a gépben, hang nélkül. Alapból 900 rpm mellett 10,6 dB a gyáéri érték, de a mellé adott ellenállást használva 600-as fordulaton 6,2 dB. Emellett ~50 m^3/órás légszállítást biztosít, ami szerintem bőven elegendő egy 450-es tápnak, még akkor is, ha viszonylag alacsonyabb hatásfokkal dolgozik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40573) PH-User válasza föccer (#40572) üzenetére


PH-User
addikt

Kiskeres garancia papírja nincs neki, oda elvileg 3 év volt a garancia.
Az előző tulaj elfelejtette elküldeni...
Így az 5 évből még majdnem 2 van, amit a Corsair biztosít...
De most kérdés, hogy ingyen van vagy nem? Ebben nem vagyok annyira otthon.
Nagyjából az angol is megy. Nagyjából. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40574) föccer válasza PH-User (#40573) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg a garancia ingyen van. Max a postát kell fizetni.

(már emlékszem, még én ástam elő neked azt a honlapo, ahol le lehet ellenőrízni az rma kódot)

Bár nem biztos, hogy a gyártó ilyen hibára megadja az RMA garanciát. Amikor én a memóriámat küldtem vissza a Curcial-nak, akkor is ment egy kicsit a szívózás. A legjobban akkor jársz, ha írsz egy szívhez szóló levelet a supportnak, hogy ilyen hibara megadják-e az rma garit, de tartok tőle, hogy elküldenek a sunyiba. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40575) PH-User válasza föccer (#40574) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi a biztatást, írok nekik majd egy levelet!

Hátha...

Jó éjt!

rumkola - Aztán, ha 2 éven belül megdöglik a táp, akkor mehet a kukába? :F
Nem tervezem lecserélni, mert nekem tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40576) rumkola válasza PH-User (#40569) üzenetére


rumkola
veterán

venticsere 5 perc alatt, nem éri meg egy ventilátor miatt a garis procedúrát....

(#40577) kexksz


kexksz
addikt

Amióta új lapom van, azóta mikor erőlködik a VGA (pl ha nem korlátozom le FPSt Section 8-ban) akkor zúgás van a mikrofonban, mikor beszélek. Mi a franctól lehet ez?

Régi lapom ASRock 750GM-GS3

[ Szerkesztve ]

(#40578) kexksz válasza kexksz (#40577) üzenetére


kexksz
addikt

760GM-GS3 akart lenni.

Meg most nézem, ha YouTubeon videót nézek akkor is zaj van, ha bepausolom megszűnik. :W :Y

(#40579) ch003067 válasza kexksz (#40578) üzenetére


ch003067
addikt

Érdemes volna venned valami hangkártyát. Az biztos megoldaná a problémát... Vagy alaplapi hangkártya Drivert cseréld le egy újabbra.

(#40580) Predator2 válasza Predator2 (#40477) üzenetére


Predator2
addikt

erre esetleg valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40581) DJ WOKKY válasza kexksz (#40578) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézz hozzá újabb/régebbi drivert egyaránt és úgy próbáld meg, vagy kontakt spray a jack-hez.
Minden más hangerőt vegyél le (pl: microfon) nehogy az gerjesszen. Kábel nincs megtörve ?

(#40582) Khelben


Khelben
nagyúr

Hogy tudok törölni egy könyvtárat egy hdd-ről, ami egy másik gépen keletkezett és rendszergazdai jog kell hozzá?

(#40583) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hali mindenki Lenne egy fontos kérdésem eddig működő neroval vagy asampoval irok ki egy lemezt és az asztali lejátsz azt irja ,hogy ismeretlen lemez.Mi lehet a probléma?

win 7 x64 sp1 alatt probálkozom

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40584) pocokxx válasza Khelben (#40582) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

vedd saját tulajdonba (tul./biztonság. /speciális /tulajdonos)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40585) DJ WOKKY válasza viperabácsi (#40583) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

régebben nekem is voltak ilyen problémák, mikor mér jobban/sűrűbben írogattam, egyszerűen el kellett dobni azt a lemezt, mert nem játszotta a világért sem az asztali.
Egyébként mit írtál ki ? Film (dvd, svcd, avi), kép, vagy videó ? Nem lehet, hogy nem támogatja az adott formátumot ???

(#40586) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Mindig van valami...
Nem az én gépem, ezért szeretnék segítséget kérni, este megyek, hátha sikerül veletek együttműködve megoldani.
A probléma nem nagy, de zavaró, amely ez:
Számítógép Usb-Wifi-vel veszi a jelet a szomszéd routerén keresztül. (engedéllyel persze!) Gépen Win7 Pro 64 bit van. Új telepítés!
(P43 chipset, ICH10)
Ha megy az internet és bármelyik! Usb portra dugok bármit! (pendrive pl.), akkor a kapcsolat elmegy.
Ha csak a Wifi van bedugva, akkor nincs probléma.
Miért van ez?
Mit kell tenni?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Hunork

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40587) Gyufaaa válasza Hunork (#40586) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem ott valami energia gazdálkodási dolog lehet. De hogy bővebben mi, azt passzolom. Érdekes. Kíváncsi leszek mi lesz belőle.

(#40588) pocokxx válasza Hunork (#40586) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha két pendrive van bedugva tudsz másolni egyikről a másikra? Vezérlőpult/Eszközkezelőben nincs vmi felkiáltójeles eszköz? A wifi adapter energiagazdálkodási beállításait nézted? (Eszközkezelő/wifi adapter/tulajdonságok/speciális fül)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40589) viperabácsi válasza DJ WOKKY (#40585) üzenetére


viperabácsi
addikt

Közben meglett a probléma
Tehát avi film 2.5 gigás és ezt Így nem tudta lejátszani ketté kellett vágni virtualdubbal és lássatok csodát működik

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40590) #65675776 válasza viperabácsi (#40589) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen meglepő. Az UDF specifikáció 2GiB-ban maximálja a fileméretet.

(#40591) Hunork válasza pocokxx (#40588) üzenetére


Hunork
veterán

Huhh, hát 2 pendrive-ot nem próbáltam, de a lényeg, hogy ez az én régi gépem volt, és nem volt semmilyen probléma, igaz, nekem nem is volt Wifi vevőm! (A gép amúgy alapból változatlan, ugyanaz az alaplap-proci-vga-táp-hdd)Nyilván újratelepítem az alaplapi chipset dolgokat, udb-vezérlőt, ezzel kezdem, meg kipróbálok 2 usb eszközt még. Amúgy egér és bill is Usb, mint korábban! Bár van egy PS2-es egerem, majd kipróbálom, hátha az segít.
Azért köszi a tippeket, de csak este leszek a gép közelében.
Hali!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40592) DJ WOKKY válasza viperabácsi (#40589) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

bizony. A lényeg, hogy jó lett.

(#40593) Satyricon


Satyricon
addikt

Hali srácok

Nem tudja valaki véletlenül, miért nem ismeri fel az XP SP3 32 bites oprendszer az usb-s adatkábellel csatlakoztatott Sony Ericsson W580i lelómat??? :F Azt írja ki, hogy az eszközt nem lehet felismerni... :F Az XP szokott így szórakozni vele... :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40594) GrandeP válasza Satyricon (#40593) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert nincs hozzá driverja... tölts le egyet...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40596) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Olyat csinál az adatlapomon szereplő 3. számú gép, hogy bekapcsolás után ventik felpörögnek, de a gép se kép se hang. Majd a vga venti. leáll és ennyi, proci hűtő megy tovább... Vga másik gépben kipróbálva, működik...

═════════════════════════════════════════

(#40597) Satyricon válasza GrandeP (#40595) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

De nem is olyan rég driver nélkül is lazán felismerte... :F

Szerk.: Drivert is szedtem le valamelyik nap, de nem lett jó... 5let valakinek mit lehet ilyenkor tenni? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40598) Jim-Y válasza RootRulez (#40596) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem mondod, hogy az alaplap?:O ..mert akkor tökön lövöm magam, vagyis inkább az egész ipon stábot, és a giga gyárba is bedobnék valamit....

(#40599) kerelo válasza Satyricon (#40597) üzenetére


kerelo
senior tag

Az SE honlapjáról szedted le a drivert?Érdemes még megnézni hogy ha rádugod a telót a gépre,a telón a csatlakozási mód mire van állítva?

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#40600) RootRulez válasza Jim-Y (#40598) üzenetére


RootRulez
félisten

pedig az a legvalószínűbb... :(

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.