Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40151) xAttilaxB válasza Ricardo128 (#40144) üzenetére


xAttilaxB
csendes tag

Amit feltett driver az is jó hozzá, a win update tette fel. De kipróbáltam, hogy én teszek fel drivert hozzá amit a realtek oldaláról szedtem le, de azzal sem ment. Nagyon régi a kártya kb. 5-6 éves, de sztem akkor is mennie kéne. Csak nem tudom felfogni, hogy a mi a gáz vele... :(

(#40152) SzalaiG válasza GrandeP (#40131) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hát keservesen, de megy. Köszi! :)
Sokszori hibalehárítással lassan felismerte... :W

(#40153) moha21 válasza Nova96 (#40150) üzenetére


moha21
addikt

Van egy 3.3 V-os elem a gépben, hogy áramtalanítás után a bios megőrizze a beállításokat. Arra gondolt. Bár egyszerűbb a bios reset ami egy jumper átrakása.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40154) Nova96 válasza moha21 (#40153) üzenetére


Nova96
őstag

És azt hogy kell?Ez a jumper átrakása?

[ Szerkesztve ]

(#40155) moha21 válasza Nova96 (#40154) üzenetére


moha21
addikt

[link] de alaplap fűggő hol van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40156) Lenry válasza moha21 (#40155) üzenetére


Lenry
félisten

nem laptopról van szó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40157) moha21 válasza Lenry (#40156) üzenetére


moha21
addikt

Lehet sry nem olvastam vissza. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40158) Nova96 válasza Lenry (#40156) üzenetére


Nova96
őstag

Laptopról van szó

(#40159) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Frissen összerakott gépről van szó, biosban 60fokot ír a processzor (Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, 3.10 GHz) hőmérsékletére. Ez normális? Hűtőpaszta van rajta, sőt újból is lett kenve próbaképp. Egyéb tanács? köszi

XP

(#40160) Mardel92 válasza szimcsi (#40159) üzenetére


Mardel92
tag

Gyári hűtő van rajta? Nézd meg, hogy rendesen szorul e mindenhol, nem szabadna terhelés nélkül 60°C-nak lennie.

(#40161) szimcsi válasza Mardel92 (#40160) üzenetére


szimcsi
senior tag

gyári, mind a 4 helyen jól rá van pattintva a ventillátor.

XP

(#40162) Nova96 válasza Nova96 (#40158) üzenetére


Nova96
őstag

3x már jó köszi a segitséget

(#40163) Nova96 válasza Nova96 (#40158) üzenetére


Nova96
őstag

2x ment el hülye telefon:D

[ Szerkesztve ]

(#40164) moha21 válasza szimcsi (#40161) üzenetére


moha21
addikt

Ház szellőzik?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40165) szimcsi válasza moha21 (#40164) üzenetére


szimcsi
senior tag

szerintem igen, nem lehet az a gond.

XP

(#40166) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv haverom összekötné a gépét a hagyományos crt tv vel amin van scart meg rca. a vga ján meg dsub dvi hdmi. Nos mondta nekem hogy odafele menet vegyek kábelt. De itt csak kis sufni pc bolt van szerintetek mennyi esély van hogy pont van olyan kábel? Mert tudomásom szerint nem nagyon van ilyen kábel mert az rca meg a scart analóg a vga ja csatalkozói meg digitálisak és azért nincs kedvem még rohangálni mert szerintem tuti nem lesz. Szerintetek? Mennyire elterjedtek az ilyen kábelek?

[ Szerkesztve ]

(#40167) moha21 válasza szimcsi (#40165) üzenetére


moha21
addikt

Szenzorhiba nem lehet? Ha meg tényleg meleg akkor már csak az lehet, hogy nem sík a hűtőfelület vagy ilyesmi. Esetleg nem kap sok feszültséget a CPU?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40168) Mardel92 válasza kmisi99 (#40166) üzenetére


Mardel92
tag

Azt nem tudom, hogy van e ott ilyen kábel, tényleg elég ritka, de ha van egy kis kedved barkácsolni olcsóbban kijöhetsz ezzel (3részes +1 képes, de érdemes elolvasni mind a 3 részt)

Szerk.: A d-sub nem digit, ugyan azt a jelet adja, ami a tv-nek kell csak a szinkronjeleket közösítésre szorulnak, de mindent megtalálsz a linkben :)

[ Szerkesztve ]

(#40169) szimcsi válasza moha21 (#40167) üzenetére


szimcsi
senior tag

MOst megint levettem visszatettem a ventit, pár perc alatt felment 59 fokosra a bios szerint.
És még pár adat:
cpu vcore voltage: +1.192 V
cpu IO voltage + 1.040 V
megfelelő?

Meg van cpu smart fan target, ami most 50 fokra van állítva, de ez gondolom arra van csak, hogy ha eléri a beállított fokot (ami ugye most 50) akkor elkezd gyorsabban forogni a venti, nem?

[ Szerkesztve ]

XP

(#40170) bajaki


bajaki
őstag

Erről a ventiről mi a véleményetek? Ez valami hőérzékelős verzió? :Y

(#40171) Gyufaaa válasza bajaki (#40170) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Nekem a pro verzió van. Az nem hőérzékelős, de brutál jó.

(#40172) bajaki válasza Gyufaaa (#40171) üzenetére


bajaki
őstag

Rosszat még nem hallottam a márkáról
Egy 12 cm-es venti mennyivel fogaszthat többet mint egy 8 cm-es?

(#40173) Satyricon válasza PH-User (#39968) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Nem, de már tárgytalan.. hagyom... Am valaki kérdezte... 60 köbcentis...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40174) GrandeP válasza bajaki (#40172) üzenetére


GrandeP
őstag

Sztem új atom reaktort kell majd felhúzni a kertben.... :U

De hogy értelme is legyen, kb egy hangyapötsnyi....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40175) Gyufaaa válasza bajaki (#40172) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Elenyésző ilyesmin teljesítményt mérni szerintem. Értem ezt úgy, hogy nagyon minimálisat fogyasztanak a ventik. Nem hinném, hogy foglalkozni kellene vele.

(#40174) GrandeP: Jah! Nyersen és tömören. :P

[ Szerkesztve ]

(#40176) szimcsi válasza szimcsi (#40169) üzenetére


szimcsi
senior tag

Vagy változhat e ez majd alaplapi driver installálásával vagy bios frissítéssel?

XP

(#40177) bajaki válasza GrandeP (#40174) üzenetére


bajaki
őstag

Hehe :D

Ez (1350 rpm max)vagy
ez (1800 rpm)?

[ Szerkesztve ]

(#40178) Satyricon


Satyricon
addikt

Más kérdésem lenne felétek: Fel akarom rakni a Vistát a 2 terás winyómra. 1 partició van, és ezen van közel 80 giga adat. Ha a windows telepítésénél csinálok egy 25 gigás particiót a 2 terás winyóról, nem fog elveszni a 80 giga adat? Szóval ha csinálok 1 25 gigás particiót, akkor a szabad helyből veszi el, vagy megeshet az is, hogy a 80 giga adatból veszi el???

A másik dolog: Tegnap vásároltam egy X-Fi Elite Pro-t és azt szeretném megtudakolni, hogy a Vista telepítő cd-jét ha felteszem, az elég drivernek?? vagy tegyek fel pax drivert is??? vagy hagyjam a régi Vistás telepítőlemezt, és újabbat nézzek?? Szerintetek?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40179) Blue@X válasza Satyricon (#40178) üzenetére


Blue@X
senior tag

Telepítő alól nem tudsz partícióból elvenni helyet egy másik partíciónak, előtte törölnöd kell a partíciót (ergó így elveszik az adat). Egyszerűbb ha valami particionáló programmal particionálod első lépésben (felosztod azt az egy partíciót több részre.
A Vista megpróbálja majd online megkeresni a hangkártyád driver-ét így nagy valószínűséggel nem kell külön telepíteni.

(#40180) Satyricon válasza Blue@X (#40179) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Van egy 200-as samu winyóm, ezen van az oprendszer. Mellette a 2 terás winyó, amin 80 giga adat van. Na a maradékból szeretnék 25 gigát valahogy...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40181) SzalaiG válasza SzalaiG (#40152) üzenetére


SzalaiG
addikt

Most meg csak kerreg de cseszik nyomtatni. Nem villog hibát csak kerreg.... :F :W :(

(#40182) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

van olyan oldal ahova össze van gyűjtve az összes gép ház és ha lehet akkor a legújabb 2011 modellek is ? :F

Szépnapot!

(#40183) Satyricon válasza Satyricon (#40180) üzenetére


Satyricon
addikt

Valaki segítsen már, gyorsan fel akarom tenni Vistát... :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40184) Mardel92 válasza Satyricon (#40180) üzenetére


Mardel92
tag

Erre egy Partiton Magic progit ajánlok, de a 25GB szerintem sovány lesz egy Vistának (és úgy amúgy is felejtsd el az az OPrendszert, ha jót akarsz)

(#40185) Gyufaaa válasza Satyricon (#40183) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah. Itt vagyok! Akkor uccu neki. :DDD

Ha bemész a startmenübe, ott a sajátgépre jobb klikkel kattintasz megtalálod a kezelés menüpontot. Ebben megkeresed a lemezkezelést és azon belül a tárhelyet amit szűkíteni szeretnél és létrehozol rajta egy elsődleges particiót. Tárhely leválasztás/bővítést win7 alatt meg tudod tenni adatvesztés nélkül nyugiban. Nem kell hozzá külön progi.

[ Szerkesztve ]

(#40186) Satyricon válasza Mardel92 (#40184) üzenetére


Satyricon
addikt

A Vistát én nagyon szeretem. Egy bajom van vele, hogy minden szrra rákérdez h akarom-e futtatni, de ezt ki lehet iktatni! Szal nekem nagyon bejön! A másik dolog: A Partition Magic-et nem ajánlották egy másik oldalon, nagyon elavultnak mondták... A harmadik: 20 gigát szoktam hagyni Vistának, nekem bőven elég! :U

ui.: am oks, jöhet a partition magic, csak valaki egy magyar leírást, esetleg segítésget is adhatna... Mert nagyon nem akarom, hogy elvesszenek a winyón lévő cuccaim! :U

Gyufaaa.: Ez az eljárás mennyire biztonságos/megbízható??? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40187) Gyufaaa válasza Satyricon (#40186) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Teljesen. Sosem volt vele geb@szom ezért merem mondani.

Szerk.: Kövesd az utasításokat. Ha meg van melyik meghajtót/particiót szeretnéd szűkíteni, akkor nyomj rá egy jobb klikket és kötet szűkítése. Add meg a méretet...

[ Szerkesztve ]

(#40188) Mardel92 válasza Satyricon (#40186) üzenetére


Mardel92
tag

Megbízható az is, lehet csak én vagyok partition magic buzi :) Amúgy ha a kinézet tetszik Win7 ugyan azt tudja, de legalább stabil :) Ha elég szokott lenni 20is akkor elég, rég raktam vistát, win7ből indultam ki, azzal 30 alatt meg se állsz a progikkal :)

(#40189) Satyricon válasza Mardel92 (#40188) üzenetére


Satyricon
addikt

Hmmm nemtom... Nekem volt Win7em, baromira áttekinthetetlennek tűnt.. Az óta nem is használom... Am nem szoktam felesleges progikat a cmeghajtóra tenni, csak a szükségeseket! Így elég a win7nek is a 20 giga :K És köszi a segítséget!

Neked is kedves Gyufaaa

Szerk.: Gyufaaa: addig eljutottam, h megkerestem a lemezkezelés menüpontot, de nem találok olyat, h elsődleges partició létrehozása, se ilyesmi menüpontot... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40190) Gyufaaa válasza Satyricon (#40189) üzenetére


Gyufaaa
veterán

;) Nincs mit! Járj sikerrel! :K

(#40191) AthlonXP válasza Satyricon (#40189) üzenetére


AthlonXP
őstag

Pedig hidd el a Win 7 sokkal jobb, mint a Vista.
Az meg, hogy elég lesz-e neki a 20Gb, függ attól is, hogy melyik verziót teszed fel a Windowsból és mit teszel még mellé...
Nekem a pár hónapja fent lévő Win 7 HP x64 most ~15Gb és erre még rájön a 2Gb-os lapozófájl ( most hagyjuk, hogy miért annyi és miért ott van :) ), fent van még mellette az Office 2010 ( ami szintén vagy 1.5Gb ) és még néhány segédprogi amiket használok, és így bőven nem elég a 20Gb...
Persze nyilván ez egyénenként eltérő és nem is győzködni akartalak, csak annyit akartam, hogy ezzel, hogy inkább adj neki többet ( Vistának is ), ha jól láttam azon a HDD-n bőven elfér az a pár Gb.. :)

(#40192) GrandeP válasza AthlonXP (#40191) üzenetére


GrandeP
őstag

Csatlakozom, nekem is minden szükséges progimmal együtt, kikapcsolt lapozóval, eszik ~11 körül jelenleg...

A vistáról meg ennyi... [link] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40193) Dexter-2000 válasza AthlonXP (#40191) üzenetére


Dexter-2000
őstag

"Pedig hidd el a Win 7 sokkal jobb, mint a Vista."

ezt én is aláírom :R :)

Szépnapot!

(#40194) Gyufaaa válasza Dexter-2000 (#40193) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát igen. Szerintem is. De hát kinek a pap kinek a papné...

(#40195) AthlonXP válasza GrandeP (#40192) üzenetére


AthlonXP
őstag

" - Milyen operációs rendszer fut a gépen?
- Hát ö... ö.. Vista!
- MEG FOGUNK HALNI!!"

Ez mekkora!! :C :))

(#40196) mefistofeles

Skacok!
Teljesen "zöld" vagyok a témában, szóval kéne egy kis segítség. Eddig Win 7 32 bites oprendszerem volt és most váltottam win 7 64 bitesre. A kérdésem, miért van két Program files könyvtáram az egyik (X86) megjelöléssel? ....azt tudom, hogy az x86 a 32 bites rendszerre utal, de miért van alapból????...... :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40197) GrandeP válasza mefistofeles (#40196) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert ha x programból nincs 64 bites verzió, vagy alapból nem azt telepíted, attól még tudjad használni...

Ez a legegyszerűbb leírása sztem... lényeg h ne töröld le. :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40198) elfelejtette válasza mefistofeles (#40196) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha nem törölted, és hoztad létre újból megformázva a telepítés előtt a partíciót, akkor hiába nyomtál arra, hogy törölhető a régebbi telepített op. rendszer, ugyanúgy meghagyja...
Tehát az X86-os Program Files könyvtárat nem most hozta létre, hanem akkor, mikor a 32bites Win7-et telepítetted.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#40199) Mardel92 válasza AthlonXP (#40195) üzenetére


Mardel92
tag

Ezt még régebben láttam, ami rögtön eszembe jutott :) Nem tudom h a rendszer Vista e, de a reklám tuti :D

(#40200) GrandeP válasza elfelejtette (#40198) üzenetére


GrandeP
őstag

Háááát őőőőőőő NEM! Ezt ki mesélte neked?! :DDD

Arra amire te gondolsz, ott ott lenne egy olyan programfiles.old..

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.