Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40451) huntermati válasza Dapro (#40449) üzenetére


huntermati
tag

Ide jöhet. Megveszem kilóra :DDD

(#40452) HokedLee


HokedLee
csendes tag

Sziasztok!

Bootolás utáni lassú indulás (minden program lassabban töltődik be mint korábban), valamint unknown hard error hibaüzenet felugrás és azt követő használhatatlan (csak a felugró ablak marad, minden eltűnik az asztalról) op rendszer (Win XP SP3).
Semmi nem lett frissítve vagy újratelepítve (hacsak nem a NOD a hibás:))
Indulási lassulás után többször előfordul, hogy maga a gép kékhalált jelez.

Mitől lehet ez és mi lehet a megoldása az újratelepítésen kívül?

Előre is köszi a válaszokat.

(#40453) Astrasattila


Astrasattila
tag

Na,mivel nem sikerült használható ötletet kapnom(gyors segítséget),így írtam a asusnak egy levelet.Azt írták,48 órán belül válaszolnak.Remélem,adnak valami bios reset kódot vagy valamit.Ha nem,akkor irány a szervíz :o :((

(#40454) Mardel92 válasza HokedLee (#40452) üzenetére


Mardel92
tag

Valószínűleg vírus, vagy sok betöltődő program okozza a lassulást. NODot felejtsd el, próbálj egy avastot lefuttatni, ha rendes indulásnál nem megy, akkor csökkentett módban (boot előtt F8at megnyomd és a csökkentett módot választod) és ha már ott vagy(mm Csökkentett módban) lődd ki az automatikusan induló programokból azokat amik nem kellenek (Startmenü-> futtatás -> "msconfig", itt az "automatikus indítás" fül és kiszeded a pipát ami nem kell). Ha ezek sem akkor újrarakás marad csak.

[ Szerkesztve ]

(#40455) Mardel92 válasza HokedLee (#40452) üzenetére


Mardel92
tag

Ja igen, jó lenne ha feltöltenéd a kék halál *.dmp fájlját (C:\Windows\Minidump mappában találod)
[Nem tudtam már szerkeszteni az előzőt :(]

(#40456) degu válasza DJ WOKKY (#40392) üzenetére


degu
senior tag

Miert a 32 bitest?
Aszongyak,hogy a win7-be pont a 64 bit a jo /tobbek kozott/ :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40457) huntermati válasza degu (#40456) üzenetére


huntermati
tag

4 giga ramig 32 az felett 64 :U

(#40458) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Ma délután elkezdett hangoskodni a tápegységem ventilátora.
Gondolom, ha kicserélem saját ízlésem szerint, azzal ugrik a gyártói garanciám?
Már csak gyártói van rá, kicsit több, mint 3 éves.
Illetve cserélnék emiatt garanciában?

Előre is köszönöm!

Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40459) Mardel92 válasza PH-User (#40458) üzenetére


Mardel92
tag

Ha teljes körű a gari cserélnek, ha nem akkor bizony elszáll a garancia. Ha nincs rajta ilyen kis "szakadós matrica" és van szerszámod, óvatosan szedd szét (a csavarfejek ne sérüljenek) és adj neki egy kis WD40-et, olajat (persze ha csúszó-, golyóscsapágyas) Ez segíthet még.

[Felelősséget nem vállalok, ha elmenne a gari, nem működne utána, csak akkor csináld ha biztos vagy magadban!!]

[ Szerkesztve ]

(#40460) PH-User válasza Mardel92 (#40459) üzenetére


PH-User
addikt

Van rajta matrica, ezért is kérdeztem a garanciális dolgot.
Meg az, hogy emiatt cserélik-e vagy javítják-e.
De azért köszi!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40461) Mardel92 válasza PH-User (#40460) üzenetére


Mardel92
tag

A cserét meg kell kérdezni, próba cseresznye :) Nekem kicseréltek egy fél éves GPS-t mert lekoptak a gombok :) (Tegyük hozzá előtte kicsit összebarátkoztam a boltossal, de bejött :P)

(#40462) erikke17 válasza PH-User (#40460) üzenetére


erikke17
őstag

Kérdezz rá supportnál cserélik e vagy javitják. Mert ha nem akkor csak feleslegesen lenne garanciáztatva :( Nekem mikor vga-n venti csapágyas volt úgy voltam vele amig megy addig megy, gari még volt rá egy év, egy hónap múlva elromlott cserélték rajta hűtést, bár csórikám azóta már bit temetőben van :O

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#40463) draco31


draco31
veterán

Samsung Digimax S800-as fényképezőgép állandóan lezártnak érzékeli az SD kártyát, pedig az nincs lezárva. Már több kártyával is próbálva volt, más kamerákkal működnek a kártyák.
Csak a rajta lévő képeket engedi megnézni. Meglehet ezt szerelni házilag valahogyan?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40464) FRENK1988 válasza draco31 (#40463) üzenetére


FRENK1988
veterán

Formazas?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40465) Armahun


Armahun
addikt

Előtúrtam a régi gépemet, és kellene rá valami egyszerű linux.
Celeron 466mhz, 128 mb ram, s3 savage 4,
Mi menne rajta szépen? (tudom egy tank :D )

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40466) horowitz


horowitz
csendes tag

két win7es gépet szeretnék összehozni adatszállítás céljából ethernet kábel segítségével, összekötöm őket, a hálózatokban látják is egymást, de nem tudok belépni egyikről se a másikba. láttam vmi otthoni csoport funkciót ezt hogy lehetne létrehozni? v van vmi jobb megoldás? annyi lenne a cél h az egyik gépen lévő jópár dokumentumot, (képek, videók, zenék stb) a másikra szeretnék áttenni és, h ne a pendrivera kelljen fel-le másolgatni stb.

köszönöm előre is. :R

ui: eléggé informatikai analfabéta vagyok, szal jó lenne ha minél egyszerűbben de pontosabban magyarázná el valaki :B

(#40467) joecontra válasza horowitz (#40466) üzenetére


joecontra
addikt

Ugye fordított UTP kábellel kötötted össze őket?

Üdv,
J

(#40468) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv ,valaki tudna e nekem segíteni egy Athlon 2 x2 240 es Ventilátor szabályzásával kapcsolatban ? :U Vadi új procirol van szó , sajnos nem vágom hogy mik lennének a helyes bállitások.Jelenleg a venti kb 3375 ön forog , a Cpu quiet fan most kivan kapcsolva persze :U [link] Az nem tetszett nekem amikor bekapcsoltam a szabályzást ,felvettem a Target CPU Tempreture 55 fokra ,akkor igaz lement a venti fordulata úgy 2800 ra kb ,viszont a proci 1 es és 2 es mag hőmérséklete kb 35 Fokra csúszott fel .Jelenleg a szabályzás kivan kapcsolva és mindkét magnál 0 Fok a hőmérséklet ahogy az a képen is látcik :U inkább a szakértőkre bízom hogy jó ez így :)

[ Szerkesztve ]

(#40469) horowitz válasza joecontra (#40467) üzenetére


horowitz
csendes tag

így utánaolvasva nem, de a hálózatoknál mégis láttam a másik gépet, csak nem tudtam megnyitni (felhasználónevet és jelszót kért, de akármit írtam, nem engedett be)

ha szerzek egy fordított kábelt, akkor csak összekötöm őket és a hálózatoknál megnyitom és már tudom is másolgatni a fájlokat vagy majd akkor is figyeljek valamire?

köszi előre is :R

(#40470) C0d3r válasza horowitz (#40469) üzenetére


C0d3r
addikt

Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ -> Speciális megosztási beállítások

Keresd meg itt a "Megosztás jelszavas védelemmel" részt, és kapcsold ki. Elvileg ez megoldja. :)

(#40471) C0d3r válasza INMOTEP (#40468) üzenetére


C0d3r
addikt

Az érzékelővel és/vagy Everest-el nincs rendben valami. Igen csak hideg szobában kell lenned ahhoz, hogy 0 fok legyen a maghő. :)
Nyugodtan beállíthatod az 55 fokos célhőmérsékletet, 35 fok teljesen rendben van.

(#40472) fricz19


fricz19
őstag

a teszvesz még mindig levelet küld?
vagy már ott is utalni kell ha eladni szeretnék valamit?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#40473) horowitz válasza C0d3r (#40470) üzenetére


horowitz
csendes tag

köszönöm ez megoldotta viszont ha x gépről rámegyek y-ra ott csak a nyilvános dokumentumokat látom, hogy érhetném el a többit? ill az átviteli sebességgel is gondjaim vannak, jó ha fél mb-ot elérik, mi lehet a gond?

(#40474) horowitz válasza horowitz (#40473) üzenetére


horowitz
csendes tag

közben a dokumentumok elérését sikerült megoldanom már "csak" a sebességgel van a gond, mi miatt ilyen alacsony és, hogy tudnám növelni? a kábellel van a gond? (sztem nem fordított utp, csak sima, ez lehet az oka?)

(#40475) INMOTEP válasza C0d3r (#40471) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ez meglehet :D ,az Everestem 5.50 es Lehet nem ugy érzékeli ahogy kell ,de akkor beállithatom 55 fokra ? végül is ugy 2800 an fog forogni ,amugy menyinek kellene lenni az alapfordulatnak egy ilyen procinál ? :U Még anyi kérdésem van hogy a Target Fan speed -en mit állítsak ? vagy azon nem kell semmit ?

(#40476) Synthwave válasza Armahun (#40465) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pl. Knoppix, UHU.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#40477) Predator2


Predator2
addikt

üdv

van egy Fujitsu Siemens m2010-s netbookom Bios szeretnék frissíteni rajta pen-drive vagy memóra kártyáról de az istenért nem akar összejönni ha valaki tud segíteni hogy kell azt megköszönném
[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40478) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

tudnátok nekem olyan programot mondani, ami az acdseehez hasonlóan egy videóról megmondja nekem, az adatait: mivel készült, felbontás stb. stb.

köszönöm előre is a segítséget.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40479) INMOTEP válasza C0d3r (#40471) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nos beállottam 56 fokra :D a Target fan speedet pedig 7 esre ,most igy sem melegszik .Stabil 44 fokon áll a proci hőmérséklete ,a fordulatszám 2500 ra csökkent ,de még mindig hangos szerintem ...... kérdés hogy vehetem e még lejjebb 7 esröl a target-et ? vagy jó ez igy ? :U

(#40480) #65675776 válasza zsolt19900 (#40478) üzenetére


#65675776
törölt tag

Windows Intéző...

De ha komolyabb kell, akkor GSpot.

[ Szerkesztve ]

(#40481) zsolt19900 válasza #65675776 (#40480) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40482) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv van egy kínai webshop ahonnan ismerősöm rendelne és én intézném de mikor belépnék kb csak lefrissíti a honlapot és visszadob a bejelentkezésre. Másig géppel is próbáltuk és másik regisztrációval. Ez valószínűleg a honlap hibája?

szerk: telefonommal beenged :F ilyesmim volt már hogy egyszerűen nem enged be a gépem míg be nem X elem az emlékezzen a jelszóra négyzetet de itt ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#40483) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

szeretnék egy kis moddingot a gépbe. ledsort hol tudnék venni korrekt áron? zöld színű kellene. és olyan megoldással, hogy lehessen le-fel kapcsolni

(#40484) GrandeP válasza kmisi99 (#40482) üzenetére


GrandeP
őstag

Nézd meg másik böngészővel, illetve törölj cookikat...

Más: azért remélem pay-pallal utalsz majd?!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40485) Mardel92 válasza kungzi (#40483) üzenetére


Mardel92
tag

HardverAprón p1h3 kolléga jó áron árul LEDszalagokat, bár mostanság nem reagál, de biztos lesz valamikor :) Ha sima led kell nézz körül vaterán, ott is jó áron osztogatják!

(#40486) kmisi99 válasza GrandeP (#40484) üzenetére


kmisi99
addikt

igen paypal. De ez miért lehet hogy két gép ugyan az a net és nem lehet belépni. Telefonnal ugyan azzal a nettel be lehet lépni. És másik nettel(ismerősömnél) szintén. Minden böngészővel néztem. ezt már pár honalppal eljátszotta nekem. Próbáltam úgy hogy a routert ki iktatom nem tudom mi a jó büdös fenéért ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#40487) kmisi99 válasza kmisi99 (#40486) üzenetére


kmisi99
addikt

vagyis úgy értem hogy másik nettel viszont be tudtam lépni a honlapra valamiért csak itthon a két géppel nem tudok belépni de ha telóval vagy laptopal felcsatlakozok itt a netre azokon mégis jó.

Na végre a firefox végre beengedett!

Egy kérdés ugye gondolom nem gond ha ékezetes nevet írtam? Gondolom egy kínai webshopnak ez nem gond

[ Szerkesztve ]

(#40488) egaa


egaa
csendes tag

Sziasztok!Remélem tudtok segíteni:Minap szereztem be egy Sapphire 4850-es ''csodát''. Volt még itthon egy Gigabyte GA M56S3 alaplap,meg egy pár alkatrész,összedobtam egy netes gépet.Amihez tökéletesen megfelelne,de a kártya 82C-on működik,terhelés mentesen.Gondoltam átpasztázom majd,ami meg is történt,majd nem bíztam magamba,ezért az öcsém is átpasztázta,ami szintén nem volt jó,majd elvittem egy szervizbe,gondoltam,hogy csak mi vagyunk a lámák,de nem,utána is magas volt a hőfok.Kicseréltem benne a gyári ventit,(mellesleg referencia hűtővel ment) de a probléma továbbra is ugyanaz volt.Gyanakodtam másra,de végül mindig a VGA-hoz jutottam.Egyébként most úgy néz ki a dolog,hogy gépház oldala le van véve,be van állítva egy bazi nagy ventilátor,a legmagasabb fokozatra,és így tökéletesen működik.Ha elveszem a ventit,akkor elér egy bizonyos hőmérsékletet,és egyszerűen kikapcsol a gép,vasalhatok a kártyával.
Nincs valakinek ötlete,hogy mit tudnék kezdeni vele?A gép jól szellőzik,megfelelően vannak a ventik benne,a többi alkatrésszel semmi gond..

(#40489) degu válasza huntermati (#40457) üzenetére


degu
senior tag

Csak ennyi? :F
Egy kicsit karcsunak tetszik ez az elony! :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40490) Jim-Y válasza egaa (#40488) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én tegnap vettem egy ilyen kártyát, és nekem is ugyanez a "problémám" vele, ami igazából nem probléma, mert én tisztában voltam ezzel a vásárlás előtt, én ezt úgy fogom, és akartam orvosolni, hogy a vga gyári hűtőjét lecserélem egy ilyenre, és erre veszek egy 800rpm-es ventit, vagy kettőt. üdv

(#40491) mortal89


mortal89
csendes tag

Sziasztok. Laptoprol szeretnek wifin csatlakozni az eddig mukodo kapcsolathoz. Netgear WPN111 routerem van es jel most is van de azt hibat irja mikor megnyitok barmilyen bongeszot hogy hiba: 105net:Err_Not_Resolved): Nem sikerult feloldani a szerver DNS-cimet. Valaszokat elore is koszonom! Szep napot

(#40492) egaa válasza Jim-Y (#40490) üzenetére


egaa
csendes tag

Nekem maradt a régi x1950-ről egy hasonló,arra raktam rá,két 5600+-os prociról levett ventit,a biosba kikapcsoltam a cooler szabályozást,tehát így 2800-3200 rpm között pörög a 2fan,de még így is nagyon forró.Hát kicsit kiábrándultam ezek után...

(#40493) Jim-Y válasza egaa (#40492) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazából ez ennek a kártyának a sajátossága, az újabb Sapphire-ök már hűvösek, legalábbis nekem eddig csak zafír kártyám volt, és egyik sem volt hangos, se meleg, kivéve ezt, de erről tudtam, hogy meleg lesz :)

(#40494) C0d3r


C0d3r
addikt

Hali!

Kíváncsi vagyok, találkozott-e már bárki az enyémhez hasonló problémával, mert én ilyen működést eddig még soha nem tapasztaltam. :D
Netről lenne szó, amit a nagy T szolgáltat optikai kábelen. Áldásból az egész család részesül egy TP-Link TL-WR741ND router által. Én a router hülyeségére gondolok, de érdekel ki mit gondol. :)
Szitu a következő: március óta van ez a router, azóta most másodjára (tehát még csak nem is gyakori a dolog) történik az, hogyha nincs egyáltalán forgalom, akkor a ping (bárhova, most pl. bix-el tesztelek) orbitálisan nagy, 100-3000 ms között (néha timeout) mindent kiad. Most jön a dolog érdekessége, ha elkezdek letölteni, teljesen megjavul, a megszokott eredményt adja.
Első esetnél (kb. 2 hónapja) megoldotta egy router restart, de vajon mit kap ilyenkor az "agya"? :))
Net nem szokott szakadni, router firmware a legfrissebb.
Szerk.: Mikor nincs forgalom, a magas ping által az oldalak is lassabban jönnek be, töltés közben természetesen ez is elmúlik.

[ Szerkesztve ]

(#40495) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

Van egy ilyen videókártyám. Sajnos cserélni kellett mert ha játékokkal játszol (jellemzően új 3d-s játékokkal) akkor az alábbi hiba miatt befagyott időnként.
Valahol el lehet adni az ilyen kártyákat? Ha tudtok topicot az is tökjó!

(#40496) Mardel92 válasza tanulosSrac (#40495) üzenetére


Mardel92
tag

Ez a legjobb erre :) Esetleg vatera, bár az sok pénzt lehúz, nemszeressem. (Vagy express, de nem ott keresnek ilyet elsődlegesen)

[ Szerkesztve ]

(#40497) draco31 válasza FRENK1988 (#40464) üzenetére


draco31
veterán

Nem engedi, mivel lezártnak látja a kártyát. Más géppel lehet formázni a kártyákat (5-el volt kipróbálva), de ez csak a rajta lévő képeket engedi megnézni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40498) shadowofthe


shadowofthe
tag

Sziasztok!
Kérdés megint. A következő kódú memóriát szeretném megvenni: KHX1600C9AD3B1/2G ( Kingstone HyperX 1600MHz 2x2GB kit.)
Az alaplapom Asus p7p55d-pro támogatott memóriamoduljai között viszont ezt nem találom, csak hasonlókat. Keressek más modult?
Köszönet!

(#40499) tanulosSrac válasza Mardel92 (#40496) üzenetére


tanulosSrac
csendes tag

persze ismerem a hardveraprót, csak gondoltam van vmi gyűjtőtopik ahol az ilyen cuccok jönnek-mennek. Akkor sztem nyitok egy újat.

(#40500) netseft válasza tanulosSrac (#40499) üzenetére


netseft
aktív tag

Emiatt ne nyiss új topicot, zárni fogják. Eladásra a Hardverapró való.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.