Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41701) kisfiu87 válasza moha21 (#41700) üzenetére


kisfiu87
tag

Köszi, csak egyszer már ment így tönkre ismerős kártyája egyik napról a másikra.

PSN ID: xnandor

(#41702) DJ WOKKY válasza kisfiu87 (#41699) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem! De legközelebb ilyet csinálsz, akkor olvass utána egy kicsit. Nehogy legközelebb olyat csinálj, amivel könnyebben okozol kárt.

szerk.: Oké. Nekem nem tartozol magyarázattal, nem azért mondtam :)
Csak ezzel nem érdemes sietni, mert megjárja az ember. Én mindig írok mindent magamnak, főleg, ha nem a sajátom a gép, mert az enyémet már oké, hogy vágom, de mindig másik hardverekkel, más alaplap, más BIOS, más állítások, stb... Figyelni kell :)

[ Szerkesztve ]

(#41703) kisfiu87 válasza DJ WOKKY (#41702) üzenetére


kisfiu87
tag

Véletlen eset volt, siettem és elfelejtettem lefixálni.

PSN ID: xnandor

(#41704) tzimash válasza DJ WOKKY (#41697) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi. Az a baj, hogy nem sok cserealkatrész van neki a keze ügyében, ma suliban majd kérdezősködik, hátha fel tud hajtani ezt-azt.

(#41705) DJ WOKKY válasza tzimash (#41704) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem. okés, úgy lenne a legjobb :)

(#41706) Lala86


Lala86
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni! DSL (T-Home) netet szeretnék megosztani routerrel, sikerült is a routeren beállítani pppoe kapcsolatot. Látja is win7, hogy van hálózat, de mégsem jön be a böngésző, illetve ha a felhasználó névvel, és jelszóval (a szolgáltató által adott) való bejelentkezést nem engedi! A kérdésem mit tegyek (kapcsoljak ki, írjak be, vagy valami), hogy működjön?
Előre is köszönöm!
Remélem tud valaki segíteni, nagyon fontos lenne!

Lala

(#41707) Realradical válasza Lala86 (#41706) üzenetére


Realradical
őstag

A routered miután bekonfiguráltad a pppoe kapcsolatot tud connectelni? Nincs szükség a gépeden is futtatni a kapcsolódást, hiszen a netet már a router fogja továbbosztani. Elvileg utána elég rádugni a kábelt, dhcp-vel kapni is fogja a géped a netet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41708) attila1


attila1
csendes tag

Sziasztok.Van itt valaki? Sürgősen segítség kellene.Van egy 2,5"-os Samsung 1 TB külső winyó.A laptopba volt dugva és a winamp videót játszott róla.El akartam fordítani a laptopot és hirtelen megállt a lejátszás.Talán megmozdulhatott a csatlakozónál is valami...Azóta a winyót nem ismeri fel semmi.3 laptopon és egy WDTV multimédialejátszón próbáltam.Mi történhetett vele?Formázni nem akarom mert nem az enyém....Help please...

(#41709) pocokxx válasza attila1 (#41708) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem is látod, mint elérhető eszközt? Számítógép/Kezelés//lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41710) attila1 válasza pocokxx (#41709) üzenetére


attila1
csendes tag

Nem sajnos...eszközkezelőben sem

(#41711) pocokxx válasza attila1 (#41710) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

pörögni pörög? Van rossz hangja?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41712) attila1 válasza pocokxx (#41711) üzenetére


attila1
csendes tag

nem hallani.de azelőtt sem hallottam,amíg működött.Nagyon csendes lehet.Amúgy egy hetes

(#41713) attila1 válasza attila1 (#41712) üzenetére


attila1
csendes tag

van rajta egy kis kék jelző fény,3-at villog röviden.kis szünet majd megint

(#41714) pocokxx válasza attila1 (#41713) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

power gomb hosszan nyomva nem oldja meg? Másik kábellel/adapterrel megtudod nézni?

Egyébként nem az eszközkezelőben, hanem a lemezkezelésnél nézd meg.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41715) attila1 válasza pocokxx (#41714) üzenetére


attila1
csendes tag

nincs rajta gomb.... :( a kábel jó.kipróbáltam...másik kábllel is próbáltam és ugyanaz a helyzet :(

(#41716) attila1 válasza pocokxx (#41714) üzenetére


attila1
csendes tag

táp nélküli...

(#41717) bimbilla09


bimbilla09
tag

sziasztok. szükségem lenne egy kis segítségre.
adott egy 32 bites win 7. namost az a bajom vele, hogy nincs internet kapcsolat. routerről tolom, immár több mint 5 éve. megnézem a cuccost a hálózati kapcsolatokban, erre semmi kapcsolat nincs. lehet hogy az egyik gyerkőc piszkált bele véletlenül. hogy tudnám visszahozni én azt a kapcsolatot ?!

(#41718) ch003067 válasza bimbilla09 (#41717) üzenetére


ch003067
addikt

Vezérlőpult / Új kapcsolat vagy hálózat beállítása

Ha erre gondolsz.

(#41719) KaiotEch válasza attila1 (#41716) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vidd vissza gariba.

bimbilla09: Vezérlőpult / Hálózat / Adapter infonál nézd meg a hálókártyádat, hogy nincs-e statikusra átállítva automatikus helyett.

[ Szerkesztve ]

(#41720) pocokxx válasza attila1 (#41716) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

hmm... Esetleg próbáld meg kivenni a "dobozból" és direkt a gépre kötni. Bár, ha ilyen új, akkor vissza kell vinni... Semmi hibaüzit nem dobott ki, mikor megállt?

bimbilla Ez így sok minden lehet. Első körben router áramtalanítása legalább 10mpig. Kábelek átvizsgálása, minden a helyén van-e (ami a "szűrőből" vagy telefonból jön-->WAN portra, ami a gépbe megy az a LAN portok vmelyikére.) Ha egyik sem hoz eredményt, akkor router resettel újra lehet konfigolni az egészet, de csak akkor állj neki, ha megvan az interneteléréshez szükséges azonosító/jelszó)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41721) bimbilla09


bimbilla09
tag

köszi szépen mindenkinek. :R

(#41722) attila1 válasza KaiotEch (#41719) üzenetére


attila1
csendes tag

Meg szerettem volna javítani mire a haverom hazaér melóból...Sajnos nem az enyém...És nem akarok kellemetlenséget :(

(#41723) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :K Kapcsolóm van, régi gépembe volt a neonhoz :U Delta ventilátort meg csak úgy nem veszek, hogy ott pörögjön magának :D Egyébként majd lesznek benne, mármint a gépházamba jó kis swif2-esek :K

gölmétcsül ©

(#41724) attila1 válasza attila1 (#41722) üzenetére


attila1
csendes tag

(#41725) pocokxx válasza attila1 (#41722) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát lehet, hogy csak vmi nem érintkezik normálisan... de ha szétszeded, valószínű bukik a gari...esetleg pontos típust, ha tudsz, meg lehet nézni mit jelent a led villogás

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41726) attila1 válasza pocokxx (#41725) üzenetére


attila1
csendes tag

samsung m2 portable....m101uab/go az jó lenne ha meg tudnánk,hogy mit jelent a 3 villogás...

(#41727) KaiotEch válasza attila1 (#41726) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Manual itt. Bár én nem találok benne utalást.

[ Szerkesztve ]

(#41728) attila1 válasza KaiotEch (#41727) üzenetére


attila1
csendes tag

köszi.Sajnos tényleg nincs benne semmi aminek hasznát venném :(

(#41729) pocokxx válasza attila1 (#41728) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mennyi adat van rajta? Esetleg ubuntu alól megnézheted, hátha lát valamit...

(Valószínű, hogy csak a háznak van gondja... 3-5 ezer Ftból megoldható)

ha nem pörgeti fel, kattog, akkor kevés áramot kap.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41730) attila1 válasza attila1 (#41728) üzenetére


attila1
csendes tag

Nem pörgeti fel...a kattogó zajból jöttem rá...

(#41731) attila1 válasza pocokxx (#41729) üzenetére


attila1
csendes tag

Ok,de mi a megoldás?? Szted hülyeség lenne bedugni egy usb-s töltőbe? Vajon az nem pörgetné fel? Vagy elrontaná?

(#41732) pocokxx válasza attila1 (#41731) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Valószínű nem a kábellel magával van gond, hanem valamivel a házban. Lehet, hgy nem tenne benne kárt, de, hogy jó se lenne az szinte biztos.

Esetleg itt is kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41733) attila1 válasza attila1 (#41731) üzenetére


attila1
csendes tag

Na kis ütögetéssel felpörgeti...de sajnos nem eléggé
Tud valaki valami progit ami nagyon felpörgeti a winchestert?Létezik ilyen?

(#41734) KaiotEch válasza attila1 (#41733) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ütögesd 5400x másodpercenként :DDD

Viccet félretéve: SOS Gari.

[ Szerkesztve ]

(#41735) attila1 válasza KaiotEch (#41734) üzenetére


attila1
csendes tag

Köz :D tényleg ..nem létezik valami ilyen winchester pörgető???Talán ha jól megdolgozná akkor belejönne...

(#41736) Lenry


Lenry
félisten

szét akartam szedni egy laptopot, mert poros.

mint minden eszközben, itt is megtaláltam azt az egy darab csavart, amit nem lehet kitekerni és ha sokáig b*szogatod teljesen szétjön a feje, és a Philips-lyuk helyett kör alakú mélyedés lesz a csavar fején.

hogyan lehet az ilyen csavart kitekerni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41737) attila1 válasza attila1 (#41735) üzenetére


attila1
csendes tag

vagy nem lehet picit növelni a feszültséget az usb-n valahogy?

(#41738) pocokxx válasza Lenry (#41736) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

óvatosan kifúrni...

attila1 Hidd el, hogy itt jobban értenek hozzá, így többet is tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41739) reset válasza Lenry (#41736) üzenetére


reset
senior tag

Ha tudnál róla képet lőni, az segítene...

(#41740) AthlonXP válasza attila1 (#41737) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló.

Nekem is van hasonló külső HDD-m, WD-s. Neki is csak egy USB kábele van, azon megy az adat és a szükséges fesz. is a működéséhez.
A burkolaton belül van egy kis áramköri lap, ami rá van csatlakoztatva a HDD-re S-ATA csatlakozóval ( esetleg IDE, de az régebben volt szokás ).
Na most olyan előfordulhat, hogy ez a kis áramkör, amit rádugnak a vinyóra, meghibásodik, ezért nem pörög fel rendesen a lemez vagy, ha igen, akkor sem tudja felismerni a gép a HDD-t.
Azért tudom ezt, mert az enyémmel már előfordult párszor ez a dolog.

Lehet a tieddel is ez történt, viszont ez garanciális ügy szóval, ha még van rajta garancia, akkor be kell adni, hogy csinálják meg.

(#41741) reset válasza Lenry (#41736) üzenetére


reset
senior tag

Ha maradtak sarkok,élek - akkor egy olyan fogóval, ami szorításra nyit (seger gyűrű fogó), próbát tehetsz...

(#41742) Lenry válasza reset (#41741) üzenetére


Lenry
félisten

na ilyenem sincs, de talán tudok szerezni.

(#41738) pocokxx nincs fúróm... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41743) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy problémám. Van egy gépem és régi creative sb 200 as hangkari van win7 alatt és a the KX projectel használom win7 en. Eddig jó volt majd egyik napról a másikra csak a windows betöltési hang van semmi más hang nincs sehol. Ez miért van?

(#41744) reset válasza Lenry (#41742) üzenetére


reset
senior tag

Én is jártam mát így. Az is megoldás, ha beáldozol egy arra alkalmas csavarhúzót. Megnézed alaposan (akár nagyítóval) a roncsolt fészket, és annak az alakjához-méretéhez igazítod köszörűvel, reszelővel a moddolni készült vasat...Aztán próba cseresznye :)

(#41745) pocokxx válasza Lenry (#41742) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

lazult már a csavar? Mert ha igen, akkor talán ki lehet mozgatni, de azzal valószínű a menetet is tönkreteszed. Más ötletem nincs. (Keress vkit, akinek van Seeger gyűrű fogója, vagy pici fúrója...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41746) Lenry válasza pocokxx (#41745) üzenetére


Lenry
félisten

semennyit. :(
meg se mozdul. hétvégén próbálok egy Seeger gyűrű fogót szerezni, legalábbis sógoromnak kell, hogy legyen. autószerelő :)

(#41744) reset az a baj, hogy panelban, albérletben, az egyetlen szerszámom a csavarhúzóm, meg a cserélhető fejei...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41747) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Melyik itt az a topic,amelyik HDD-kel foglalkozik?

(#41748) reset válasza Lenry (#41746) üzenetére


reset
senior tag

Ez gond...A Seeger (tanultam...) fogónak lehet, hogy nagy lesz a mérete / a csőrei közötti alaptávolságra gondolok. Egészen kicsi fogó (vagy moddolt fogó) kell...

(#41749) pocokxx válasza Lenry (#41746) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg csavarlazító spray...?

Kezdő vagyok Kicsit konkrétabban? Vásárlás? Adatmentés? bármi más gond...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41750) Lenry válasza Kezdő vagyok (#41747) üzenetére


Lenry
félisten

Milyen winchestert vegyek? és HDD probléma, segítsetek!

(#41749) pocokxx olyanom sincs, de azt lehet, hogy ideje venni és azzal megpróbálni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.