Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) castiel válasza letix (#10948) üzenetére


castiel
aktív tag

Igen, ha beírod a legláis kódot és rajta van az xp matrica + számla is megvan (ami nem kötelező de jó ha van) akkor 100%-osan!

Ha oem a windows azaz nem dobozos és valszeg nem az, akkor csak akkor kell újra aktiválnod ha alaplapot cserélsz, viszont akkor nem lesz jó a kód hozzá, ilyenkor fel kell hívni a magyarországi microsoft helpdesk-et, és ott adnak egy új kódot!
Szóval a lényeg hogy nyugodtan cserélhetsz benne mindent, csak ha magát az alaplapot cseréled, akkor kell új kódot kérned a microsoft-tól!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10952) letix válasza castiel (#10951) üzenetére


letix
aktív tag

Nos nehéz kérdés, hogy OEM -e vagy sem. CD-t kaptam, matricát, és a gépet előtelepítve. XP Prof, de hogy box vagy OEM magam sem tudom. :\

Na majd szemrevételezem azért otthon, hátha valahova fel van tüntetve.

Köszönöm az infót, én is lapra tippeltem volna, aminek a cseréje problémásabb.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10953) Skyline15


Skyline15
tag

Üdv!

Még 1 kérdés lenne:)

Most hoztak ide egy Lenovo S10 netbookot, elvitték "szervízbe" bár óvodás szintjén értenek hozzá, ezt nem fejteném ki bővebben...
Lényegében, mondták nekik ott hogy 3 IC kiégett, Túlfeszültségre tippeltem, és elméletileg az miatt égett le.
Ilyen esetbe, IC csere megoldható-e?
Arizonából jött a laptop, garancia nem tudom hogy van-e még rá, de nem hiszem.
Ha nem oldható meg az IC csere, akkor laptop garanciáztatást valahol meg lehetne oldani?
Nem igazán ismerek ilyen helyeket, de nem öreg laptop, 1.5-2 éves lehet ez.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Skyline15

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#10954) castiel válasza Skyline15 (#10953) üzenetére


castiel
aktív tag

Látod ezt nem tudom hogy lehet-e cserélni, viszont van ph-n néhány olyan tag aki tud gariztatást végezni még akkor is ha lejárt!

hardverapro-n keress ilyet

ittvan pár link, hátha segít:

bármilyen notebook alaplap javítása

garanciáztatás

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10955) Skyline15 válasza castiel (#10954) üzenetére


Skyline15
tag

Hát
Most néztem meg a Lenovo honlapján, 2010-05-19.-én lejárt a gari:S:D
2009. Feb. 19.-ei a laptop.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#10956) WildBoarTeam válasza Skyline15 (#10955) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Esetleg érdeklődhetsz itt is: [link] :K

blabla

(#10957) castiel válasza Skyline15 (#10955) üzenetére


castiel
aktív tag

olvasd el az előző hsz-emet, van ott 2link ami a segítségedre lehet!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10958) Skyline15


Skyline15
tag

Ok, köszönöm mindkettőtöknek, ráírtam az egyik kollégára, kiderül majd mi lesz.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#10959) wrox válasza Skyline15 (#10958) üzenetére


wrox
senior tag

Hali,
Tudtok olyan helyet mondani, ahol 1 cm vastag plexit lehet kapni jó áron, akár méretre szabva, de nem gond a táblás kiszerelés sem?

(#10960) wutuka válasza attiati (#10942) üzenetére


wutuka
aktív tag

Szerintem áresésre csak akkor lehet a közeljövőben számítani,ha a gyártók árat csökkentenek.Sajnos a HUF/USD tekintetében jelentős Forint erősödésére nem kell számítani.Akkor még kérdés,hogy az itthoni kereskedők akarnak e az első eset esetén érvényesíteni is valamit.Sajnos sokszor nem jut el hozzánk a gyártói árcsökkentés.Vagy csak sokkal később jelentős platformváltásnál.
Ha akarsz vásárolni,szerintem felesleges várni.A lanyha fizetőképes keresletet kihasználva akinek pénze van itt a PH-n jó árakon tud vásárolni most! :K

Lionel Messi : The Best !

(#10961) madmaxxx válasza wrox (#10959) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerintem nézd meg a Plexicentrum honlapját. ;)

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10962) balazs98


balazs98
csendes tag

Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem. Lenne egy Sony Vaio FE21B típusú laptop. Állítólag nem jó rajta a billentyűzet. Kérdésem az, hogy érdemes-e megvenni ezt a fajta típust, illetve ha elviekben nézzük, másik típusú laptopból, ami nem sony, azzal a billenytűzettel működhet a gép?
várom válaszotokat!
üdv . : Balázs

(#10963) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, h egy ideje kifagy a gépem. Van, h már bootolásnál. Fagyáskor a vga-n levő zöld led, pirosan világít(nem tudom, h ez számít-e vmit is). Van, h csak a táp ki-be kapcsolása segít, de van, h elég csak a reset gombot megnyomni. Mivel lehet a probléma?
VGA: Zotac 280GTX
alaplap: Gigabyte P35-DQ6
A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10964) letix válasza Zoli1222 (#10963) üzenetére


letix
aktív tag

Szia!

Szerintem a táp típusát is nyugodtan megírhatod!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10965) erikke17 válasza castiel (#10950) üzenetére


erikke17
őstag

Az csodás ha rossz lessz mert még fél éves sincs, driver nem volt hozzá, kábel nincs meg törve mert mozgattam az egeret közben a kábel szóval az is kizárva.

Az a legjobb ha vissza viszem gariba akkor nagy valószinűséggel újat adnak mert múlt héten már nem láttam a polcokon ilyet :( Az újat meg kín szenvedés lessz megszokni :(((

Bár görgője kezdetektől hibásan megy mert ha egyesével görgetem le akkor egyet nem érzékel utána meg 2-őt ugrik, felfele meg jó. De ha lefele folyamatosan tekerem akkor jó.

Szétkapni se tudom hogy a görgőnél mi lehet a baj hátha mechanikus a hiba mert akkor ugrott a gari.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10966) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

A következő módon kötöttem össze a dolgokat:

KÉP

A PC-ről a TV-re kimegy a kép rendesen. Viszont a TV-ről a PC-re nem akar megérkezni, mutatkozni a kép. Mit hagyhattam figyelmen kívül? Van az elosztón egy kapcsoló. Azt azonban hiába kapcsolgatom, nem történik semmi.

Valakinek van ötlete?

Előre is kösz!

Üdv,
J

(#10967) Zoli1222 válasza letix (#10964) üzenetére


Zoli1222
őstag

corsair TX650 előtte meg VX450 volt. Nem hiszem, h ez lesz a hibás.

(#10968) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Winchestert milyen hibával érdemes garira küldeni? Folyamatosan romlik a samu winyóm kondíciója. Bár még "csak" 98%, két hete 99% volt. Mi okozhatja ezt? A win pedig folyamatosan nyomja a merevlemez hibát észlelt, biztonsági mentés ajánlott szöveget. Kicsit idegesítő.

(#10969) #65675776 válasza Zoli1222 (#10967) üzenetére


#65675776
törölt tag

A számítástechnika nem hit kérdése. Szóval nézd meg nyugodtan egy másik táppal is, mert a leírt jelenségek egyértelműen tápellátási problémára utalnak.

(#10970) joecontra válasza joecontra (#10966) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor válaszolok magamnak, ha már a kábel téma nem hoz lázba senkit. Valszeg ott toltam el, hogy nem elosztót, hanem kapcsolódobozt vettem.
Valaki, aki ért az ilyesmihez, az legyen olyan kedves és homályosítson fel a Scart elosztó és a Scart kapcsolódoboz közti különbségekről.

Üdv,
J

(#10971) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Mi miatt lehet hogy TS-ezek razer megalodon fülessel és amikor beszélek van egy kis alapzaj többiek úgy hallják hogy valami kis zúgó hang lenne :F mitől lehet ez?

iPhone 13 Pro Max

(#10972) Zoli1222 válasza #65675776 (#10969) üzenetére


Zoli1222
őstag

Okés. :B Így lesz.

(#10973) Termi16 válasza Termi16 (#10922) üzenetére


Termi16
őstag

Sziasztok!

A hszben leírt probléma, amire válaszolok, továbbra is megvan! :(

Ma voltam a srácnál, valóban lefagy a bill és az egér, de a gép "működik" tovább.
Olyan is volt,hogy csak az egér fagyott le, majd pár perccel később a billentyűzet is.

Nincs semmilyen túlmelegedés, leteszteltem a ramot, procit, vga-t is, maga az alaplap sem volt vészesen meleg közben.

Csökkentett módban is csinálja a dolgot.
Nod elméletileg talál 2-3 vírusos fájl-t, de olyan még nem volt, hogy végigmenjen a keresés a hiba megjelenése nélkül.

Ma este viszek a srácnak egy vezetéknélküli szettet, amíg ki nem találjuk, hogy mi lehet a baj. Így a vírusirtást is el tudjuk intézni, de addigis várnám még az ötleteket, hogy mit lehetne csinálni.

Amit kihagytam: Terheléstől teljesen független a dolog, egyik teszt alatt semi jött elő.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#10974) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Egy érdekes kérdésem lenne(eléggé off lesz :) ): Azt szeretném megtudni valami okos emberkétől, hogy van 21 nap szabadságom erre az évre és mi van, ha teszem fel most szeretnék felmondani, akkor hány napot kell a cégnek kifizetnie? Mind a 21-et vagy csak arányosan az eltelt hónapok függvényében? Én inkább úgy gondolom, hogy mindet, mert akár ki is vehette volna az ember ennyi idő alatt az összes szabiját, de lehet rossz az elméletem ezzel kapcsolatban. :U

Ezt találtam a neten így elsőre:
"A munkavállaló munkaviszonya megszűnésekor, ha a munkáltatónál eltöltött idővel arányos szabadságot nem kapta meg, azt pénzben kell megváltani. Ha a munkavállaló a munkaviszonya megszűnéséig több szabadságot vett igénybe annál, mint ami a munkáltatónál töltött időre megilletné, a különbözetre kifizetett munkabért köteles visszafizetni. Nem követelhető vissza a túlfizetés, ha a munkaviszony a munkavállaló nyugdíjazása miatt szűnt meg. A szabadság időtartamára távolléti díjat kell fizetni."

Ez alapján meg úgy értelmezem, hogy csak a 7 hónappal arányos ~12 nap illet meg.

Köszi, ha valaki tudná a tutit. :)

Ja és még valamit: ha talál az ember új állást, akkor egyből felmondhat, hogy átnyargaljon a másik melóba, vagy nem lehet egyből koccolni?! (1 év után) :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#10975) SOAD19 válasza SOAD19 (#10974) üzenetére


SOAD19
addikt

Úgy tűnik az első kérdésemre már megtaláltam a választ: csak időarányosan jár a kifizetés.

A többire még nem tom a választ. :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#10976) madmaxxx válasza SOAD19 (#10975) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez így van, tavaly én is így voltam ezzel a kérdéssel. Elvileg, ha már vettél volna ki az időarányosan járó szabadságból, akkor az adott időre járó napok számából ki kell vonni a kivett napok számát és a munkáltató köteles ezeket a maradék napokat pénzben megváltani munkahelyváltáskor. Amennyiben úgy egyeztek meg, el lehet tekinteni a felmondási idő ledolgozásától is (főnöke válogatja) :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10977) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok.

Van egy óriási problémám. :) Mikor videót nézek pl. Youtube-on és teljes képernyőre szeretném tenni a videót, akkor csak nagy fehérség van, semmi más. Mi lehet a probléma? :) Köszi a választ.

Üdv.

(#10978) madmaxxx válasza GNorbi (#10977) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nincs hiányzó bővítmény amit akar telepíteni a gép? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10979) GNorbi válasza madmaxxx (#10978) üzenetére


GNorbi
tag

nincs. :/ legalábbis nem jelzi a gép.

(#10980) Trabby


Trabby
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Letöltöttem az avastot torrentről. Minden okés, telepítettem. Kipipáltam azokat amiket kellett. Már szinte csak a Crack volt hátra, amikor másolni akartam akkor kiírta, hogy ehhez rendszergazdai jogosultság szükséges (???). Próbálkoztam még kicsit, jól felbaszott, megpróbáltam törölni.. ahhoz is kell a jog.. (A cuccod a D meghajtóra mentettem, C-re telepítettem)

Ezután megpróbáltam úgy, hogy a D-re is telepítem. Crack.. Jogosultság kell hozzá.. Próbálom törölni, ahhoz is kell a jog.
Régebben engedett mindent törölni. (Legalábbis a D-ről. C-ről nem is próbáltam)

Segítsetek légyszi, hogy hogy tudnám ez kikerülni. Vagy egyáltalán azt, hogy hogy tudnám törölni.

Előre is köszi!!

(#10981) SOAD19 válasza madmaxxx (#10976) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Arról tudsz valamit, ha rendkívüli felmondással mondok fel, amikor gondolom, nem kell letölteni a felmondási időt, ekkor jár a bennlévő szabim megtérítése?:)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#10982) kovacsroli válasza Trabby (#10980) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Jobb klikkel ha rámész talán a tulajdonságokban van egy olyan pipa ami a rendszergazdai kezelést engedi.
Más: Ez warez, torrentről, crackről és egyéb kalóz dolgokról nem szabad beszélni a PH! fórumain, illetve a káromkodás is tiltott.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#10983) castiel válasza Trabby (#10980) üzenetére


castiel
aktív tag

ilyesfajta torrentel nem foglalkozunk, de lehet hogy vírusos hisz torrentről szedted, és bármit feltehetnek és most már mind1 hogy van-e vírus irtód..

ha nem, akkor próbáld meg csökkentett módban törölni

kovacsroli:
A torrent alapból nem tiltott, sőt legális fájl megosztó, csak akkor nem ha olyan dolgokat szedsz le ami illegális! :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10984) Trabby


Trabby
aktív tag

Köszi szépen. Lehet, hogy vírusos volt, de előttem 200an leszedték.. szal nem hiszem, de nem is lényeg.

Szerintem valamit nagyon elronthattam, vagy elnyomta.. :S Most már a C meghajtóba be sem tudok lépni :S "NTFS" ez van alá írva. Én mikor megpróbálom megnyitni, akkor a következőt dobja: Hozzáférés megtagadva" :S:S

(#10985) madmaxxx válasza SOAD19 (#10981) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nekem 1 éve áthúzták a "rendkívüli" szót és mondták, hogy elég ha csak a "felmondás" szerepel a felső sorban. Elvileg, mint ahogy már írtam a felmondási idő letöltése megegyezés kérdése. Normális esetben ettől a munkáltató eltekinthet. A törvény szerint az utolsó munkanap köteles a munkáltató átadni a személyes irataidat és ekkor köteles végleges elszámolást is készíteni, tehát az adott időre járó munkabért illetve, ha jár szabadság köteles kifizetni (megváltani). :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10986) castiel válasza Trabby (#10984) üzenetére


castiel
aktív tag

egyre inkább úgy tűnik hogy vírusos..
attól hogy 200-an leszedtek, lehet vírusos, és mind a 200-an megkapták..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10987) Trabby


Trabby
aktív tag

És akkor ezzel most mit tudok kezdeni? Egyébként én csak kiszedtem a pipákat a rendszergazdás dologból. Vagyis "megtagadtam" Lehet, hogy azt nem kellett volna?

(#10988) castiel válasza Trabby (#10987) üzenetére


castiel
aktív tag

próbálj feltenni egy másik vírusírtót pl KIS-t egy 30mapos verziót és futtasd le

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10989) Trabby


Trabby
aktív tag

Okés, megpróbálom. Köszönöm.

(#10990) castiel válasza Trabby (#10989) üzenetére


castiel
aktív tag

azért remélem tévedek és csak user error :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10991) Trabby válasza castiel (#10990) üzenetére


Trabby
aktív tag

Tudnál segíteni, hogy honnan tudom leszedni? :P Egyébként én biztos vagyok benne, hogy én rontottam, el akkor elvettem a jogokat a rendszergazdától. (vagy valami hasonló :S ) ((Teljesen sötét vagyok minden számítógépes cucchoz))

(#10992) castiel válasza Trabby (#10991) üzenetére


castiel
aktív tag

[link]

Én a 2010 CF2-t ajánlom mert magyar! Válaszd ki az oprendszerednek megfelelőt!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10993) Trabby válasza castiel (#10992) üzenetére


Trabby
aktív tag

Köszönöm szépen! Addig leírom, hogy mire jutottam azóta. Sikerült addig nyomkodnom még újra be tudok lépni a C-be. Volt valami ilyesmi, hogy engedélyezés és megtagadás. System, hitelesített felhasználók, rendszergazdák, felhasználók, ezek voltak ott. Mindnek megadtam minden engedélyt, kivéve a Speciális engedélyeket, mert azt nem engedte. Próbáltam másolni, törölni.. még mindig nem tudok.

(#10994) castiel válasza Trabby (#10993) üzenetére


castiel
aktív tag

indítsd újra a gépet és bootoláskor nyomkodd az f8-at majd válaszd ki a csökkentett módot és próbáld meg úgy törölni

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10995) Trabby válasza castiel (#10994) üzenetére


Trabby
aktív tag

Rendben! Csak megvárom még lejön a vírus irtó, aztán telepítés után gondolom úgy is újra kell indítani.

(#10996) castiel válasza Trabby (#10995) üzenetére


castiel
aktív tag

így van! :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10997) SOAD19 válasza madmaxxx (#10985) üzenetére


SOAD19
addikt

:R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#10998) erikke17 válasza Trabby (#10995) üzenetére


erikke17
őstag

De Avastot egyáltalán minek akarod crackelni???? Mikor azt simán használhatod ingyenesen a Free verziót csak kérsz egy cd kulcsot avast weboldalán.

castiel válaszoltam arra mit irtál az egérről :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10999) Trabby válasza erikke17 (#10998) üzenetére


Trabby
aktív tag

Tényleg tök sötét vagyok ezekhez a dolgokhoz. Én csak azt csináltam ami a leírásban szerepelt. :S

(#11000) madmaxxx válasza Trabby (#10999) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akkor elég nehéz lesz segíteni. nincs valaki a baráti körödben, aki tudna segíteni? :F

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.