Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) DAVESSJ8


DAVESSJ8
csendes tag

Bocs ha rossz helyre írok, de nem tudtam, hogy hova írjak annyi topic van.

T-comos netem van. (routeres)
Most veszek notebookot és ezért kéne egy wifis router.

Arra lennék kíváncsi, hogy, amit vennék routert az üzletben az működne, vagy csak szigorúan a T-comos routerek fognak nekem működni.

Bármiféle segítséget elfogadok.
Előre is kösz.

(#11052) localhost válasza G92 (#11049) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11053) G92 válasza localhost (#11052) üzenetére


G92
csendes tag

És hogy?:D

Chuck Norris fél kézzel ki tudja nyomni a lekvárt a palacsintából. Még akkor is, ha túrós...

(#11056) scream válasza DAVESSJ8 (#11051) üzenetére


scream
veterán

Mindegy milyen WiFi-s routert veszel,mert úgyis a modemet kell rádugnod a routerre. Csak a modemet adja a T-System,utána azt dugsz arra rá amit akarsz ;] (persze csak ésszel ... :DDD )

(#11057) localhost válasza G92 (#11053) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát nehezen! : kattanj! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11058) DAVESSJ8 válasza scream (#11056) üzenetére


DAVESSJ8
csendes tag

nincs modemom...inkább kérdem máshogy:
van egy Microcom AD2706-om

És azt lecserélhetem pl. egy ilyenre????

(#11059) localhost válasza DAVESSJ8 (#11058) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Microcom AD2706 <<<< Ez a modem! És ahhoz kapcsolódsz majd a megvásárolt bármilyen routerrel.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11060) G92 válasza localhost (#11057) üzenetére


G92
csendes tag

köszi!:R

Chuck Norris fél kézzel ki tudja nyomni a lekvárt a palacsintából. Még akkor is, ha túrós...

(#11061) DAVESSJ8 válasza localhost (#11059) üzenetére


DAVESSJ8
csendes tag

aha OK köszönöm szépen a gyors válaazt.
100 köszönet nektek
csá

(#11062) bendzso válasza brd (#11021) üzenetére


bendzso
senior tag

A progival már sikerült megtalálni a kulcsokat, meg jelzi is, hogy vissza tudja állítani, de ilyenkor mondja, hogy vegyem meg. A régebbi változatokat viszont nem kell, hogy megvegyem(...), de azok meg nem találják meg a kulcsokat.
Illetve van még egy pendrive-om, amire csináltam biztonsági mentést, viszont azt letöröltem, és amikor vissza akartam állítani róla és bedugtam, akkor a windows ráírt a mentésem elejére egy readyboost fájlt. Ezzel esetleg lehet még valamit kezdeni? Tehát van egy olyan biztonsági mentésem, aminek hiányzik az eleje. :D

(#11063) Vapor


Vapor
aktív tag

Üdv.

A kérdésem a következő lenne:
Adott egy gép geforce 7950 Gt-s videókártyával, egyes dvi porton monitorra, kettes dvi porton, dvi-hdmi átalakítóval, egy hdtv-re kötve (külön konfigurálva).
A probléma a következő, filmet néztem, és egyszer csak a hdtv-n lévő kép "elkékült", így:

Nem a film hibás, ha a monitoron nézem akkor tökéletes a kép, és bármi mást teszek ki a tv-re, az is "elkékül":

Azóta már újra indítottam a gépet, áramtalanítottam (gépet, tévét), kábeleket is megnéztem, de nem változott semmi. A tv-n az adás, a dvd, és a konzol képe is jó.

Mi lehet a hiba oka? :F

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#11064) adam_ válasza adam_ (#11026) üzenetére


adam_
senior tag

Lehúztam mindent az alaplapról, és úgy kötöttem rá a monitort az alaplapi videó kártyára. Két VGA kábelt is kipróbáltam, egyiken keresztül se ment jel a nagy CRT monitorra (csak a CRT gyári menüje jött be nincs jel üzenettel), próbáltam notebookom kijelzőjével is, azon se volt jel, hiába dugtam rá az asztali PC-m és a notim állítottam only CRT-re. :U

Most lehet bugyuta kérdés, de ha a gyári menüje bejön a nagy CRT-nek, akkor ergo az nem hibás nem? Vagy csak én vagyok ilyen naiv, vagy még ezeregy tényező közrejátszhat a monitorban, és attól függetlenül, hogy működik a gyári OS menüje, még lehet rossz a CRT?
Vagy itt egyértelműen arról van szó, hogy az alaplapi integrált VGA csődölt be? Kábelt mint mondottam, kettővel is próbáltam, kábelt probléma szerintem nem lehet. Miket próbálhatok még, hogy kiderítsem a hiba okát? Mert van még itthon két CRT monitor, azokat rátudom még kötni, de úgy gondolom ha két monitoron se volt jel (se a notijén, se a nagy CRT-n) akkor ergo azon a másik kettő CRT-n se lesz...) itt már csak másik VGA-val próbálkozhatok? (sajnos az meg nincs itthon másik, illetve egy van, ami öcsém gépébe már hibádzott sokszor, ilyesmiket produkált, hogy egyszer volt jel, egyszer nem... nem mennék vele sokra úgy gondolom, ha tesztelésről lenne szó :U )

Amúgy én már olyasmire is gondoltam, hogy érintkezési hiba lehet, vagy valamilyen földelési gond, mert olykor maga a ház is ráz, és lehet, hogy ez is közrejátszik, hogy nem ad képet a VGA... de ez is csak egy tipp...

[ Szerkesztve ]

(#11065) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

Mitől van , hogy a firefox plugin container szinte mindig 50-60%os proci terhelést csinál egy youtube videó nézésekor?? Kezd kicsit idegesíteni, nem így kellene viselkednie a gépemnek.

(#11066) castiel válasza Trabby (#11043) üzenetére


castiel
aktív tag

csak akkor szól ha nem tud mit kezdeni egy fájlal!
De megtudod nézni mit talált, a jobb felső sarokban van hogy "jelentés" és ott ír mindent!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11067) duduati


duduati
aktív tag

Hali mindenki!
Olyan problémám van hogy sikerült egy képek mappát is kitörölnem shift+del-lel.
Restorer2000 programmal visszaállítottam az összes mappát, képet. Van kb 10 mappa a képekből. Kb 7 hibátlan, megvan minden, de 3nál csak a fájlok vannak meg, kiterjesztéssel és mérettel, de nem lehet megnyitni őket.

Valaki tud abban segíteni hogy ezt vissza lehet e hozni még, van e esetleg másik progi amivel próbáljam.

Előre is köszönöm!

(#11068) castiel válasza Vapor (#11063) üzenetére


castiel
aktív tag

Biztos hogy jó a kábel? Úgy értem nem csúszott ki egy picit is a vga-ból vagy valahol az összekapcsolásnál? Akkor szokott ilyen lenni..

duduati:
valószínűleg azt már nem tudod visszahozni.. azóta a törölt részre a vinyón már biztos felírt valami mást amit feltettél a gépre, bármi lehet az, a lényeg ha törölsz valamit, csak akkor tudod visszahozni, ha az a rész a vinyón nem lett felülírva bármi mással.. ha csak egy world-fálj írt rá, már nem lehet visszahozni...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11069) duduati válasza castiel (#11068) üzenetére


duduati
aktív tag

Gondoltam ezt én is, ezért ahogy letöröltem kapásból ment rá a restorer,és állítottam is vissza. Lehet hogy annyira nem volt szerencsém hogy a restorer progi telepítése már beadta a kulcsot a képeknek :S

Köszönöm a gyors választ!

(#11070) brd válasza bendzso (#11062) üzenetére


brd
nagyúr

A kulcsot nem tudod lementeni a programmal? Mert akkor a régebbi verziókban fel lehetne használni. Ha nem, akkor meg kell vegyed, esetleg keresel hozzá okosítást. A biztonsági mentés az milyen formátum?

The only real valuable thing is intuition.

(#11071) adam_ válasza adam_ (#11064) üzenetére


adam_
senior tag

:U

(#11072) bendzso válasza brd (#11070) üzenetére


bendzso
senior tag

Le lehet menteni, de a régebbi verzió kiírja, hogy nem kompatibilis... Okosítás csak a régebbi verziókhoz van... Na mind1, asszem ebbe most bele kell nyugodni :(

(#11073) castiel válasza adam_ (#11071) üzenetére


castiel
aktív tag

Az hogy a ház ráz nem gond! Gondolom gumi talpa van a háznak és nem ér a földhöz, ezért kering benne valamennyi áram, nekem is ilyen volt az Aerocool S9 pro házam.. szóval itt a ház a hibás..

Egyébként ha notin sem ismeri fel a monitort, akkor biztos hogy azzal van a gond..
Lehet millió oka, pl ahol bemegy a monitorba a kábel, ott belül sérült meg a csatlakozás vagy bármi egyéb..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11074) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Miért van az, hogy a HD szabvány csak 16:9-es képaránnyal dolgozik?
Szerintem lehetnének 4:3 arányú HD felbontások mint pl.: 1024x768, 1280x960, 1920x1440, stb.
A HD szabvánnyal miért kell kidobni a 4:3-as képarányt? Ez miért törvényszerű?

Üdv,
J

(#11075) castiel válasza joecontra (#11074) üzenetére


castiel
aktív tag

Mert akkor nem kéne új monitorokat és tv-ket vennie senkinek..
A 16:9-et meg azért használják, mert több mint 3x akkora a belátási szöge mint a 4:3nak, szóval 3x annyit tud megjeleníteni a képernyő ugyan azon felbontás mellett...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11076) DeFranco válasza castiel (#11073) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A ház legtöbbször azért ráz, mert a konnektor, amibe be van dugva, nem földelt. Max. földeltnek látszik. Feltéve, hogy az alaplapi távtartók fel vannak rakva rendesen.

(#11077) omega88


omega88
csendes tag

Lenne egy kérdésem! :)

Azt szeretném megoldani ,hogy egy asztalon lévő fájl/ikon/gomb megnyomásával négy különféle program (2 exe 2 bat) adott sorrendben elinduljon. :F :F :F

A válaszokat ötleteket előre is köszönöm :R

(#11078) L3zl13 válasza omega88 (#11077) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csinálj egy bat fájlt, amibe beleírod, hogy:
@echo off
start exe1
start exe2
start bat1
start bat2

Az asztalra pedig vagy kiteszed ezt a bat-ot, vagy csinálsz egy parancsikont erre a bat-ra.

Aki hülye, haljon meg!

(#11079) L3zl13 válasza castiel (#11075) üzenetére


L3zl13
nagyúr

TV-ket ugyanúgy kellett volna venni. A PC monitorok meg vajmi kevés szerepet játszottak a szabvány megalkotásakor.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#11080) Pitik


Pitik
csendes tag

Mar mult ev nomber ota hasznalom az Google Chrome-t es megszerettem. Viszont mostanaban nagyon sok oldalt nem hoz be, illetve bejon az oldal, de nehany masodperc mulva el is tunik az oldal, csak a feher lap marad. :( S ez annyira gyakori, hogy 1-2 ujratelepites utan kenytelen voltam visszterni a Mozillahoz. Szerintetek lehet ezen segiteni?

(#11081) omega88


omega88
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R :R
Nem hittem volna hogy ilyen egyszerű. :Y

Megcsináltam a bat fájlt ami elindítja a programokat most ezeket be szeretném zárni egy gombbal. Két programnak van leállító exe-je azt tudom hogy kell de a másik kettőből úgy kell kilépni ,hogy beírom hogy exit. Ezt hogy lehetne megoldani?

A válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#11082) joecontra válasza castiel (#11075) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a választ! :)

(#11083) castiel válasza L3zl13 (#11079) üzenetére


castiel
aktív tag

ha van egy működő tv-d, miért cserélnéd le ha az új nem nyújt többet?
Azért találták ki a HD-t hogy jobb minőségű legyen a műsor, és azért csak 16:9-ben, hogy a régi tv-ken ne lehessen fogni, és új készüléket kelljen venned hozzá..

Azt hiszed minden érted van? A NASA már régóta használ olyan VGA-kat meg processzorokat, amiket el sem hinnéd hogy léteznek.. csak azért nem adják ki egyszerre hogy minden évben le lehessen húzni az embereket.. valamiből nekik is meg kell élni..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11084) L3zl13 válasza omega88 (#11081) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Utóbbiakra nem igazán tudok megoldást.
Max. le tudod állítani őket taskkillel, ami kb azzal egyenlő, mintha feladatkezelőből állítanád le processzt, ami nem biztos, hogy tetszeni fog a programnak.
taskkill /im valami.exe
Lehet, hogy /F kapcsoló is kell.

Aki hülye, haljon meg!

(#11085) L3zl13 válasza castiel (#11083) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha nem kell a HD felbontás, akkor most sem kell cserélned. Függetlenül attól, hogy 16:9 vagy sem.
Ha meg HD felbontást akarsz, akkor mindenképp új TV-t kellett volna venned, akkor is ha léteznének 4:3-as HD felbontású TV-k.

A hülye összeesküvés elméletektől meg kímélj meg légyszíves. :D
Ha bármi halvány fogalmad lenne a chipgyártásról, akkor nem mondanál ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#11086) castiel válasza L3zl13 (#11085) üzenetére


castiel
aktív tag

Áruld már el ha van egy TV ami 1024-ben adja a képet és lenne 4:3-as arányú HD, akkor minek vennél új TV-t? Tökéletesen megtudod rajta nézni..
Én 720-as laptopomon nézem a full-hd-t és ugyan olyan mint tv-n 1080-ban.. szóval??

Milyen összeesküvés elmélet? xD

"A Pleiades, azaz Plejádok nevű szuperszámítógépben 12800 darab négymagos SGI Altix ICE 8200EX ketyeg, ezek az Intel Xeonjának speciális, a Silicon Graphicsnek gyártott változatai. A klaszter 487 teraflopsos számítási teljesítményével a világ leggyorsabb szuperszámítógépei közé tartozik. Az űrügynökség a Plejádokkal teszteli következő generációs űrhajóit, szimulálva azok légkörbe való visszatérését, biztonsági protokollokat és más funkciókat. A szupergép katasztrófaszimulációkat is elvégez, de galaxisok evolúcióját és az élet földi megjelenését is modellezik vele."

Ezek létező dolgok...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11087) omega88 válasza L3zl13 (#11084) üzenetére


omega88
csendes tag

Köszönöm a válaszokat L3zl13! :R
Úgy néz ki a program bezárása marad beírós :D

(#11088) bendzso válasza Pitik (#11080) üzenetére


bendzso
senior tag

Nekem ezt akkor szokta csinálni, amikor épp eldobja az internetet a routerem. Nálad nincs ilyen?

(#11089) castiel válasza castiel (#11086) üzenetére


castiel
aktív tag

ja és ez kb 2éves adat!

Amilyen gyorsan fejlődik a számítástechnika, kitudja ők már hol vannak..

nah mind1, csak gondoltam megosztom veled..
nem vagyok az összeesküvés elmélet híve, de tény hogy nagyon sok dolgot eltitkolnak..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11090) Pitik válasza bendzso (#11088) üzenetére


Pitik
csendes tag

Nem hinnem nalam a router lenne az oka, mert a Mozillaval ilyen meg sosem tortent. Tehat csak a Goole Chrome uzi az eszet es mindig ugyanazon oldalakkal. Es eleg sok oldallal!

(#11091) L3zl13 válasza castiel (#11086) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A régi TV-k SD felbontásóak. Ha HD minőséget akarsz, akkor mindenképpen cserélned kell TV-t. Ha lett volna 4:3 arányú, akkor vehettél volna olyat, de akkor is újat kellett volna venned. Az az érv tehát nem működik, hogy azért lett 16:9 arányú a HDTV szabvány, hogy új TV-t kelljen venned. A nagyobb felbontás miatt már úgyis rá vagy kényszerítve.

A beidézett cikk egy szuperszámítógépről szól, teljesen normális, mai technológiákkal készült processzorokkal, nem pedig szuper processzorokról amiről te írtál az előző hozzászólásodban, amit állítólag a NASA használ... :U
Szóval próbáld újra. :D

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#11092) castiel válasza L3zl13 (#11091) üzenetére


castiel
aktív tag

Attól hogy nagyobb a felbontás, még le tudod szépen játszani ha ugyan az a képarány..
Most egy 4:3-on hogy játszol le 16:9-es filmet? Össze lesz nyomódva minden..

Mit próbáljak újra?
"ezek az Intel Xeonjának speciális, a Silicon Graphicsnek gyártott változatai" szóval kitudja milyen órajelűek és mire képesek.. én egy szóval nem mondtam hogy ufo technológiákat használnak, én azt mondtam hogy elképzelni sem tudod, de ha szted egy 12800 processzoros, azaz 51200 magos szuperszámítógép átlagos, akkor milyen géped lehet?
A _NASA-n kívül 2. helyen egy gyatra 3000processzorosz szuperszámítógép áll, úgyhogy te bróbáld újra :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11093) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok.
A problémám a következő: Windows 7-nél hogy, lehet helyre állítani a hiányzó ntldr fájlt?

HyperX

(#11094) castiel válasza Gery15 (#11093) üzenetére


castiel
aktív tag

nem kellett volna törölni..tedd be a win7 dvd-ét, bootold be, indítsd el a telepítőt és menj a helyreállításra..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11095) castiel válasza castiel (#11092) üzenetére


castiel
aktív tag

nah mind1, én itt befejeztem, látom olyan makacs vagy mint az öszvér, bármit mondok, te kiforgatod és jobban tudod, szóval legyen igazad!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11096) Gery15 válasza castiel (#11094) üzenetére


Gery15
addikt

Na figy 1. nem töröltem 2. a helyreállítás meg nem megy

HyperX

(#11097) castiel válasza Gery15 (#11096) üzenetére


castiel
aktív tag

Pedig valahogy törlődött nem? A gép magától nem töröl egy olyan fájl-t ami ha nincs, el sem indul a gép..
Akkor tedd be a winyót egy másik gépbe és másold át onnan a C:-be.. persze ha ugyan az a rendszer.. ha nem akkor tölts le egy megegyező oprendszerű ntldr fájlt!
Ha ez sem működik, akkor win reinstall..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11098) EneMy84


EneMy84
tag

Help Emberek!!!!!!!! Nagyon nagy problémám van nem kezeli az M2n-SLI delux alaplapom a ati hd5830 videokártyát . miért? és mi lehetne a megoldás . kérek szépem minden Fórumozot segicsetek ha tudtok :( :( :( :( :( :( :( :( :O :O :O :O :O :O

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#11099) Gery15 válasza castiel (#11097) üzenetére


Gery15
addikt

Tegnap egy notit csináltam és annak a hdd-jével kínlódtam.
Megpróbálom. :R

Honnan töltsek le?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11100) L3zl13 válasza castiel (#11092) üzenetére


L3zl13
nagyúr

4:3-on nem lehet lejátszani 16:9-es filmet? Hmm, ez nekem új, mert nicsak! épp egy 4:3-as CRT tv megy itt mellettem, és rajta megy a széleszvásznú film.
Van rajta 16:9 képarány váltás tudod, de ha nem volna, akkor is megoldaná a STB... :D
Szóval ezt gondold át mégegyszer.

Idézet Tőled:
"A NASA már régóta használ olyan VGA-kat meg processzorokat, amiket el sem hinnéd hogy léteznek.. csak azért nem adják ki egyszerre hogy minden évben le lehessen húzni az embereket.."
Erre példaként beidézel egy olyan hírt, amelyben tök normális szerverprocikról van szó, ezzel igazolva, hogy 10 évvel a piacon lévő technológia előtt járnak, amit csak anyagi okokból tartanak vissza a világ elől. LOL :D
Igen, sok van belőle, de ettől lesz szuperszámítógép. Semmi misztikus technológia nincs benne, amit visszatartanának a köznép elől, csak hogy később lehúzhassák őket.

Ez kb olyan mintha azt hoznád fel, hogy a disel mozdonyoknak mekkora a teljesítménye, a MÁV visszatartja a világ elől ezt a szupertechnológiát, miközben mi meg kénytelenek vagyunk beérni a pár 100 lóerős turbodieselekkel!

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.