Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) brd válasza wareznet (#10895) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg próbálj meg firmware-t frissíteni a router-en, mert ha a gépeden egyébként jól működik a DHCP (és miért ne működne, nem sűrűn szokott ilyen hiba előfordulni), akkor a router kezeli hibásan.

The only real valuable thing is intuition.

(#10902) wareznet válasza brd (#10901) üzenetére


wareznet
csendes tag

Sajnos ez is megtörtént, a legújabb firmware azt hiszem 2006-os volt, de semmi változást nem hozott.

(#10903) kovacsroli válasza kovacsroli (#10894) üzenetére


kovacsroli
senior tag

ja és: bios van, ha ez mond valamit :F

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#10904) Tompo92 válasza Lenry (#10897) üzenetére


Tompo92
senior tag

lehet az a gáz hogy nem hűt annyira..
csak egy kis csendre vágytam.
visszateszem a ventit kiváncsi vagyok.

Dudika10: nemtudom mit ír de elkezd számoli valamit aztán ujraindul a gép..

(#10905) Lenry válasza wareznet (#10902) üzenetére


Lenry
félisten

ha garis még, akkor vidd vissza a routert, hogy hibás. hátha kicserélik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10906) wareznet válasza Lenry (#10905) üzenetére


wareznet
csendes tag

Sajna már rég vettem, annak idején visszavittem, de adsl-en tesztelték és ott semmi hibát nem mutatott, úgyhogy kicseréltem az otthoni draytekkel és maradt otthon a repotec (és működött hibátlanul) én pedig használtam a draytek-et kábelnettel.

Ezek szerint marad a kuka :F

(#10907) DeFranco válasza wareznet (#10902) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Muszáj a DHCP? Nem lehet fix IP-t kiosztani neki?

@brd: otthon megpróbálom, és megnézem a hibaüzenet. De szerintem a szokásos win32 váratlan hiba történt történet.

(#10908) Puma K válasza dudika10 (#10814) üzenetére


Puma K
veterán

Szét szedtem az egész billentyűzetet apró részeire, megtisztítottam alkohollal a panelt amire leütődnek a billentyűk és a vezérlő részét is. Vízzel kimostam az egész házát a billentyűzetnek (hátlap, fedlap) és az összes billentyűt. Megvártam amíg megszáradnak és össze raktam szépen lassan ráérősen. Most minden tökéletesen működik :DD Kicsit mintha más lenne a hangja.. de lehet netbook miatt amit addig használtam amíg össze nem raktam a billt és arról neteztem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10909) wareznet válasza DeFranco (#10907) üzenetére


wareznet
csendes tag

De lehet, csak nem tudom hogyan is kéne. Van egy Static routing menüpont, ahol be ehet állítani a Destination Lan Ip-t, Subnet mask-ot, Alapértelmezett átjárót, de nem igazán tudom mit is kéne beírni. Egyszer már próbáltam, az csúnya kudarccal végződött. Ha tudnál segíteni megköszönném.

(#10910) Louies


Louies
tag

Uraim!

Mit ér egy ToshibaT1000SE notebook manapság.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#10911) Lenry válasza Louies (#10910) üzenetére


Lenry
félisten

amennyit a Notebook beárazás topikban mondanak rá ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10912) DeFranco válasza wareznet (#10909) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs előttem a menü, de gép oldalon annyi a teendő, hogy a hálózati kapcsolat/tuljadonságok/TCP-IP protokoll-nál az IP cím automatikus kéréséről átállítod, a "következő beállítások használatára" (nem 100%, hogy mindent jól írok, mert itt nem férek hozzá a beállításokhoz, de meg fogod találni)
Itt:
1. blokk: beírsz egy IP címet, ez lesz a gépé, mondjuk 192.168.1.2 (a lényeg, hogy a 3. blokktól csak az utolsó számban különbözzön)
2. blokk: alhálózati naszk: pl.: 255.255.255.0
3. blokk: alapértelmezett átjáró: ez a routered IP címe: pl.:192.168.1.1 (lehet az, ami az alapértelmezett)

Alul a DNS-t ki tudod puskázni egy parancssorból indított ipconfig, vagy ipconfig /all paranccsal.

Router oldalon pedig az 1. blokkban osztott IP címet be kell állítani fix-re, és talán a hálókártya MAC címéhez is rendelni. De sajnos ebben konkrétumot nem tudok mondani. Az a pont, amit írtál szerintem jó lehet.

@#10913: jelezz vissza majd, hogy működik-e

[ Szerkesztve ]

(#10913) wareznet válasza DeFranco (#10912) üzenetére


wareznet
csendes tag

Kircsi! Köszi! :DD

(#10914) cigam válasza wareznet (#10909) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azt nem a routeren kell beállítani, hanem a gépen.
Megnézed mi most a routered ip címe, milyen netmask van beállítva, és ennek megfelelően beállítot a gépeden is (másik ip cím, pl. 1-el nagyobb mint a routeré, netmask ugyanaz mint a router-é, a dns, és a defaultgw is a router ip címe legyen). A DHCP-t pedig a routeren tiltod le.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10915) DeFranco válasza cigam (#10914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

DNS-nek nem jobb az, ami a szolgáltatóé direktben? Én azt állítottam be, TP-Link routeren egyből kiírja a setup első oldalán. (vagy IPconfig)

[ Szerkesztve ]

(#10916) cigam válasza DeFranco (#10915) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tulajdonképpen mind1. Akár a google DNS-ét is beírhatja: 8.8.8.8. Ami néha gyorsabb, jobb mint a szolgáltatóé.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10917) Tompo92


Tompo92
senior tag

Na visszatettem a ventit a tápba...úgyláccik ez volt a hiba...
nem gondoltam volna hogy a táp lessz a ludas hisz abba csak áram megy:S
na mind1 köszi a segitséget srácok:) :R

(#10918) castiel válasza kovacsroli (#10903) üzenetére


castiel
aktív tag

Akkor ez tényleg vinyó gond..
Azért sötétül el a kép mert onnan másolná fel a cd.ről a vinyóra a telepítendő fájlokat és hát ugye nem tudja mert lekapcsoltad..
Szóval tényleg vinyó gond! Cseréljétek ki!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10919) kovacsroli válasza castiel (#10918) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Okés, csak biztosra akartam menni, mielőtt megvetetem vele az új vinyót. Köszönöm!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#10920) Gulumaci válasza cigam (#10889) üzenetére


Gulumaci
tag

Ahogy vesszük. Anno 80-s évek végén egy Corsa sem volt jobb biztonság terén. Én nem erre értettem. Tudom valóban megbízható, nehéz szétgyilkolni a motorját, vannak előnyei.
Valljuk be, akkor sem volt egy presztízsmárka autóban, nem volt egy neki megfelelő mondjuk 305-s peugeot, stb, a kor előrehaladtával lett egyre elavultabb, DE! A-ból, B-be elvisz.
A Codegen táp is ilyen. Ha nincsenek nagy elvárásaid (sok vinyó, komoly vga zabagép proci), tehát kb egy p4-d, akkor megfelel. Nekem is volt sedan swift-m, 16V-s, volt codegen tápom is nem egy, a célnak megfelelt, ennyi, nem több! Ma nyilván nem vennék már, de akkor jó volt.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#10921) Gulumaci válasza castiel (#10888) üzenetére


Gulumaci
tag

Egy apró megjegyzés, hogy nem olvastad végig a pci-e-s hozzászólásomat. Abban pont azt írtam, hogy kivéve asrock, de van nehány msi is hasonló. De ezek már a 775-s korszakban voltak, a váltani nem akaró 478-s felhasználóknak.
Sőt a személyes kedvencem, a pci, pci-e, pcie- x16, agp, ddr1 és ddr2-t tartalmazó asrock lap, bánatomra 2 döglött meg belőle nekem :W. Ideális teszt lap.

[ Szerkesztve ]

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#10922) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémája egyik ismerősömnek, nekem semmi ötletem, hátha Ti tudtok segíteni! :)

Szóval, van egy alap kis gépe, c2d e2000-es proci (nem tudom pontosan fejből, de nem is lényeg), 2gb ram, 1650xt vga, mindez egy giga 965 ds3-ban. Táp talán CM, tehát az sem gagyi.

Probléma: A semmiből lefagy a billentyűzet és az egér, csak újraindítás segít.
Tehát pl filmlejátszásnál a film megy tovább, van kép és hang is, de sem az egér, sem a bill nem reagál. Ugyanez zenénél, stb...de játék alatt is jelentkezik, meg ha jól emlékszem, akkor netezés közben is akár.

Erre mit tudnátok mondani? Ps2-es gagyi egér és bill.

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#10923) madmaxxx válasza Termi16 (#10922) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Így első hallásra lehetséges,hogy valami alkatrész túlmelegedik az alaplapon és szerintem ez okozza a PS2 port fagyását. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10924) Termi16 válasza madmaxxx (#10923) üzenetére


Termi16
őstag

Le fogom tesztelni, de már 3 éves a konfig, nem 1 nyarat megélt, de ilyen probléma még nem volt.

Illetve a srác azt is mondta, hogy este kezdődött, akkor fordult elő legtöbbször, pedig olyankor kevésbé van meleg.
De ezt sem zárom ki, holnap elnézek hozzá, aztán meglátjuk.
Köszi!

Ha valakinek lenne még ötlete, akkor várom!

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#10925) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Új partíciót hogy tudok csinálni úgy hogy már a windows fent van? Haverom hddjén így néz ki C meghajtó 230GB és ebből szabad 200GB! Na akkor én azt akarom hogy vagy 30GB legyen a C és létre akarok egy 200GB os D meghajtót hozni! Hogyan csináljam? Egyszer valami programot letöltöttem de fogalmam nem volt hogy mit kell csinálni mert angol volt és nem egészen értettem hogy mit kellett!

(#10926) cigam válasza Termi16 (#10924) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor pont itt az ideje, hogy leljanak a ventik. Azért egy tarcsi bill/egér kombót vigyél magaddal, hátha csak azok a probléma forrásai. Esetleg a PS/2 port helyett USB-set(vagy fordítva).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10927) kovacsroli válasza kmisi99 (#10925) üzenetére


kovacsroli
senior tag

A "Partition Magic" nevű programmal egészen egyszerű, és van free trial verziója is :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#10928) norbitális


norbitális
tag

Az, hogy van, hogy ha belépek akkor egyből jelzi, hogy jött két új privim, de ha rákattintok akkor nincs sehol-se, hogy "új"?

(#10929) cigam válasza kmisi99 (#10925) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nade melyik win? (W7 lemezkezelője már ismeri s a shrinket (zsugorítás), így nem szükséges külön programot letölteni pl. gparted.)

Első körben gondold át mekkora marad a C:! Ha 30GB-ot foglalnak az adatok/rendszer, és a méretét lecsökkented 30GB-ra akkor 0GB üres hely lesz a C:-n, ez pedsig testvérek között is ultragáz. Minimum 5-10GB mindég maradjon szabadon, de inkább több.

Szóval a teendők címszavakban
- A 230GB-os C: partíció méretét lecsökkented 50GB-ra
- Az így felszabaduló üres helyen létrehozol egy új partíciót (D:) aminek a mérete ~180GB lesz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10930) kmisi99 válasza cigam (#10929) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát csak xp lesz szóval nincs szükség a nagy helyre! Kösz a progit megpróbálóm vele!

[ Szerkesztve ]

(#10931) norbitális válasza norbitális (#10928) üzenetére


norbitális
tag

Megoldódott csak egy letiltott tagot feloldottam és egy kicsit hátrébb volt az üzenete.

(#10932) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Valaki megmondaná nekem, hogy hol tudom megnézni a MAC címemet??
Ileltve a Routerét.

(#10933) castiel válasza Zefír (#10932) üzenetére


castiel
aktív tag

a router menüjében

a böngésződbe beírod hogy 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1, attól függ milyen routered van, beírod jelszónak és felhasználónévnek hogy admin vagy amit beállítottál ha már átírtad, és ott megtudod nézni a MAC beállításoknál, vagy az összesítéseknél, de mondom, minden gyártónál más!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10934) cigam válasza Zefír (#10932) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Parancssorba:
ipconfig /all

A routeren meg a menüjében vhol...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10935) Zefír válasza cigam (#10934) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi Srácok!

Megtaláltam! :R :R

(#10936) czpitti


czpitti
senior tag

Help! Milyen os-ra írták ezt a progit?Sürgős és fontos lenne!autodata.3.24

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#10937) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Most ebben a pillanatban is Ilyen az internetem [link]
Kb 1 hete minden tökéletes volt! De most ha az utorrent megy akkor
1. hiába van 200 seeder és csak vagy 2 másik letöltő egyszerűen nem képes 300KB/s környékénél gyorsabban tölteni hiába van benn még vagy 3-4 másik ilyen jól seedelt torrent is nem bírja 3-350KB/s nél gyorsabban letölteni! Ja és a hab a tortára hogy míg régen ment az utorrent és maximummal töltött le és fel is egy időben akkor is gyors volt a böngészés na de most hogy megy az utorrent és röpke 300KB/s el tölt a youtube honlap röpke 2 perc alatt tölt be míg ha nem megy akkor röpke 1,05 század másodperc alatt tölt be! Na erre mit tudtok mondani? Az utorrentben be van állítva az hogy korlátlan le feltöltési sebesség!

(#10938) castiel válasza kmisi99 (#10937) üzenetére


castiel
aktív tag

sztem passzív módban vagy..
olvasd el ezt, hátha segít [link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10939) brd válasza kmisi99 (#10937) üzenetére


brd
nagyúr

Invitel. Ha nem az lenne, akkor a második problémára azt mondtam volna, hogy talán a routered nem bírja a sok kapcsolatot (feltéve persze, hogy van), de így egyértelmű. Állítsd be 200 KB/s-os maximumra a torrentet, és nézd meg, hogy úgy normálisan működik-e a böngészés, ill. utána azt is, hogy ha a feltöltést korlátozod 100 KB/s-re, akkor mi történik. Ha előbbi esetben normálisan működik a böngészés, akkor az Invitel béna (vagy szándékos?) sávszélességkorlátja a bűnös. Esetleg megpróbálhatod a torrent kliensben a titkosítást forszírozni (Preferences, Protocol Encryption, itt az Outgoing Forced legyen, ill. jobbra a pipa - Allow incoming...blabla - ne legyen betéve).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#10940) cigam válasza czpitti (#10936) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Gépigény: Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista
Tesztelve Windows XP-n és Windows 7-en.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10941) kmisi99 válasza brd (#10939) üzenetére


kmisi99
addikt

az utorrentes beállítási kalauz ezt adta [link]
Na akkor ez aktív vagy passzív? A bithorlon aktív van kiírva kb 1 hete amikor még jó volt akkor is aktív volt! És van routerem egy tp-link tl-wr741nd Aktív hűtése van elég hűvös! Nem invitel netem van csak azt adja ki. Helyi városi kábelnetem van! Ha lekorlátozom a letöltést olyan 200KB/s re akkor egész gyorsan betöltenek az oldalak! :(((
Ja és magyar az utorrentem így nem tudom hogy hol van a Preferences, Protocol Encryption, itt az Outgoing Forced... cucc

(#10942) attiati


attiati
veterán

Nem találom azt a topikot, amiben az hardver árak jövőbeni alakulása a téma. Hol találom?

Szerintetek 1-2 hónapon belül $-ban nézve eshetnek jelentősen az árak ddr3 / amd cpu / alaplap fronton? Vagy inkább most a nyári uborkaszezonban számítanak alacsonynak? Kizárólag $-ban nézve.

(#10943) szakalistvan válasza kmisi99 (#10941) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ilyen problémám nekem is volt 5megás ADSL-nél,a vírusirtóban (ESS) van olyan hogy aktív vagy passzív mód ott kellett valamit állítani.Na most biztos sokat segítettem :D
Előkeresem...
Hát sok mindent nem találtam [link] ,de nekem ez oldotta meg a problémáimat,utorrenthez hozzá sem nyúltam.
Már nem az ESS van fent.

[ Szerkesztve ]

(#10944) kmisi99 válasza kmisi99 (#10941) üzenetére


kmisi99
addikt

Még annyi változott hogy felraktam az 2.0.3 mas utorrentet és ezzel már az 500KB/s et is elérem de ennyi a max és ekkor is rohadt lassú a böngészés! Ja és észrevettem valamit!
Ha csak egyetlen torrentet töltök 4-500KB/s el akkor még türhetően lehet böngészni de ha van 4-5 torrent a letöltések közt és töltődnek akkor borzalmasan lassú a böngészés! Vírusokat most keresek eddig 0!

szakalistvan thx nekem is ESS van én is keresgélek benne de azért leírhatod hogy mit állítsak át :)

[ Szerkesztve ]

(#10945) UserX válasza castiel (#10865) üzenetére


UserX
őstag

Kösz a választ!
A Win újrarakásán már túl vagyok, pontosabban volt korábbi rendszermentésem még a probléma előttről és azt állítottam vissza Paragon Backup-al. Most megnéztem Ubuntu Live CD-vel is és akkor sem állnak le a ventik a leállítást követően. A DVD meghajtó tálcáját is ki lehet nyitni/csukni. Ha ilyenkor hosszabban nyomom a kikapcsoló gombot, akkor leáll a rendszer. Szerinted alaplap vagy esetleg a táp (igaz Chieftec, de nem mai darab)? :F Ha van tipped oszd meg kérlek!

(#10946) erikke17


erikke17
őstag

Üdv olyan érdekes jelenségem van hogy egy Hama penalizer pro 2 egerem van mikor gondol egyet és kb 2 mp-ig nem mozog az egér, hiába mozgatom gépen nem történik semmi, de ha jól figyeltem mikor fel emelem és leteszem a 2mp-s időn belül akkor jó megint, egér alátétem kék csak már egy kicsit olyan fényesre bekopott lehetséges hogy az lenne?? Pedig lézeres egér. Csak játék közben eléggé idegesitő hogy ilyen kis időkre megáll.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10947) #48613632 válasza Gulumaci (#10921) üzenetére


#48613632
törölt tag

ennek a teszt asrock-nak a tipusat meg tudnad adni? :)

(#10948) letix


letix
aktív tag

Tisztelet az uraknak!

A kérdésem a következő lenne.:

Adott egy, a Microsoft Authorized Refurbiser programjában résztvevő cégtől vásárolt ibm desktop masina. Rajta matrica, előtelepített de aktiválásra váró XP-vel. A matricán levő kóddal beaktiváltam, sikeresen. (Számlán rajta szerepel az XP is.)

1.: Teljesen le vagyok ezáltal védve, legális minden szempontból a masinán lévő op.re., szóval minden OK?

2.: Ha procit szeretnék benne cserélni, újra kell majd aktiválnom a rendszert? Ha igen, azzal a kóddal ismét engedni fogja, vagy a régi matricáján lévővel? Esetleg telefonos/interneten keresztüli aktiválás kell majd?

Köszönöm előre is.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#10949) castiel válasza UserX (#10945) üzenetére


castiel
aktív tag

Én még mindig azt mondom windows probléma hogy nem áll le a gép, egy biztonségi mentés ilyen esetben nem elég..
Esetleg még lehet táp probléma, mielőtt újratennéd a rendszert, próbáld ki másik táppal, vagy a tápot egy másik gépben!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10950) castiel válasza erikke17 (#10946) üzenetére


castiel
aktív tag

biztos nem az egérpad a hibás..
feltetted hozzá a driverét? esetleg lehet gyári hibás vagy contact hibás..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.