Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5251) DJ WOKKY válasza Winner_hun (#5249) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Köszi. Vannak egyéb más fórumok is szerencsére :)

Lehet én is belevágok egy ilyen kis okosságba :D Mennyi a kinyomtatott oldalad ?? Csak azért kérdezem, ha esetleg be tudnád scannelni nekem :R

(#5252) Winner_hun válasza rii (#5250) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kocsival persze.

No lehet megfogtatok, nem találom a kinyomtatott infókat. Ha meglesz akkor megoldjuk hogy megkapjátok. Lehet már kidobtam ˇa neten úgyis fent vanˇcímszóval:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5253) DJ WOKKY válasza Winner_hun (#5252) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

oké :)

(#5254) Tompo92


Tompo92
senior tag

Lenne egy elég butának tűnő kérdésem.
Reggel beállítottam az ébresztőt ami ébresztett is csak én figyelmen kívül hagytam mert elég mélyen aludtam.
Rá pár percre anyám bejött hogy keljek már fel, fel is keltem egy szó erejéig ami nem más volt mint "menny már ki a f...ba", és ugye tovább aludtam.
Reggel mikor felébredtem kimentem és anyám elég durca volt rám.
Kérdeztem tőle ,hogy mibaj? és elmesélte hogy mit mondtam neki.
Na de itt jön a bökkenő hogy én egyáltalán nem emlékszem arra hogy mondtam volna ilyet
sőt arra sem,hogy felébredtem egy szó erejéig...kicsit röstellem hogy ilyet mondtam neki :O
Csak itt a bökkenő hogy nem hiszi el hogy nem emlékeztem:D
Velem van a hiba vagy tényleg van ilyen hogy mély álomból pár szóra felébredsz mondasz valamit és azonnal elfelejted és alszol tovább?

(#5255) Winner_hun válasza Tompo92 (#5254) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van ilyen, velem is volt már hasonló (reagáltam, aztán visszaaludtam, kelés után meg nem emlékeztem rá hogy én már fent lettem volna)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5256) Tompo92 válasza Winner_hun (#5255) üzenetére


Tompo92
senior tag

akkor jó megnyugodtam mert nállam elég sűrűn vannak ilyenek de csúnyát még nem mondtam:D

(#5257) DJ WOKKY válasza Tompo92 (#5254) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért ez durva lehetett :)

(#5258) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Sörkollektor: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5259) DJ WOKKY válasza Winner_hun (#5258) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

thx :)

(#5260) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

De felbsztam magam rajta; ma kétszer hallottam (egyszer személyesen, egyszer rádióban), h a POSTÁT - PÓÓÓÓÓÓSTA - ként mondják, ..vazeg, az POSTA.

Miééért?!

Bocs, de valahol ki kellett írnom magamból. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5261) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nevelőapám kinn van USA-ban. Ha vesz nekem egy laptopot, hogy tudja a vámot megkerülve hazaküldeni postán? Az nem nagyon járható út, hogy hazahozza, mert ez a jeles esemény csak augusztusban következhet be.

(Bocs a multipostért.)

Skynet is real. It's called Google.

(#5262) runner 125 válasza FehérHolló (#5261) üzenetére


runner 125
nagyúr

A jó trükk, amikor a "Kedves barátom, had ajándékozzalak meg..." tartalmú mondatokat helyezünk el a csomagon/levélen. Ilyen esetekben javarészt átmegy a vámon, feltéve, ha annak a mérete nem feltűnően nagy.

..én az összes fotós felszerelésem kintről vásároltam úgy két éve. Szinte külön jött minden, de így is fél árba belefértem.

Szóval egy notebook esetében ez necces, mivel elég nagy és hiába írnak rá kisebb értéket, ha a vámon kinyitják szopóka.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5263) koshmar válasza runner 125 (#5260) üzenetére


koshmar
őstag

Meg amikor a főszakácsok ezt mondják: "...ez egy kifejezetten finom husú hal..." ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5264) FehérHolló válasza runner 125 (#5262) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rohadt nagy doboz, benne laptop és alatta+felette rohadt büdös szennyes. A doboz tetejére meg egy levél, hogy "Elegem van abból, hogy mindig itt hagyod nálam a szennyed, nem fogom többé kimosni helyetted."
Ez így mennyire működne? :D

Skynet is real. It's called Google.

(#5265) runner 125 válasza FehérHolló (#5264) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyire nem vagyok járat, de feltételezem, ha kellően büdösek nem fognak turkálni. ;]

Vicc nélkül passz, van online vásárlás külföldről topik, kérdezd meg, hátha más már vásárolt ekkora méretű ojjándékot'.

Tibii91

Ezt még nem hallottam. :D

..a másik, amikor a "kell" helyett a "kellessz"-t írják, szigorúan dupla "sz"-szel, nah ez a másik ami belém nyilal. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5266) Psychonaut válasza FehérHolló (#5261) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha jon haza valami megbizhato ismerose, siman elhozhatja taskaban, nekem is igy jott haza az USA-bol. Gep, tolto, papirok megvannak, doboz meg kinek kell.

(#5267) DJ WOKKY válasza FehérHolló (#5264) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ezt ki kéne próbálni egy cuccon :) júúj de kíváncsi lennék arra, ha valaki mégis csak belepislantana és szagolna abba a dobozba :C

(#5268) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Újra kéne töltenem pár energizer elemet, de csak sony töltöm van.

energizer mini töltö output spec : 2x AAA - 1.4 V / 100 ma

sony bcg-34hs output spec: 2x AAA - 1.2 V / 110 ma

Szerintetek tölthetem ezzel nyugodtan, vagy oldjam meg másképp?

Természetesen NiMH elem és töltő.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5269) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topikot,ezért itt kérdezném,hogy létezik olyan szoftver vagy weboldal ahova be/fel-töltök egy fényképet és azt tetszés szerint alakíthatom karikatúrává?
Esetleg olyan hatásúvá mintha ceruzával csinálták volna...stb.
Előre is köszi.

Mr.Brightside

(#5270) Psychonaut válasza Pocee (#5269) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szoftver: GIMP, Photoshop, meg meg van n+1 rajzolos program. Weboldalt nem tudok.

(#5271) rii


rii
nagyúr

reggel lefőztem 2 liet teát, de a filter bennehafytam :DDD

ki kéne'önteni, igaz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5272) rii válasza rii (#5271) üzenetére


rii
nagyúr

megkósta'
jómégaz :))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5273) tomcsi23 válasza rii (#5272) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, simán. Max egy kicsit erős(ebb) lett. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5274) rii válasza tomcsi23 (#5273) üzenetére


rii
nagyúr

nem akartam szegény csatornapatkányokat túlpörgetni :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5275) #65675776 válasza tomcsi23 (#5273) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem erősebb, hanem keserűbb és papírízű. Mondjuk utóbbi minden esetben igaz a filteres teákra.

(#5276) tomcsi23 válasza #65675776 (#5275) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igaz, kicsit elszoktam a filterestől, már vagy 5 éve nem ittam filter-teát. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5277) rii


rii
nagyúr

én is szeretnék áttérni a hagyományosra

feketéből milyet ajánlanátok?
ár-érték-minőség figyelembevéltelével? :D

meg 5 literes fezék esetén hogy tudok áztatni? :D eddig belek*rtam 4 filtert, oszt'csá

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5278) tomcsi23 válasza rii (#5277) üzenetére


tomcsi23
veterán

Twinings fekete (sárga doboz) az bejött nagyon, mindig van itthon. Mellette lehet még próbálkozni különböző teaházak fekete teáival, ahogy ízlik.

Teatojást tudsz venni több fajtát is, az simán megteszi. Bár mi max 1,5 liternyi teát főzünk le egyszerre, de a koleszos menzán biztos tudnak segíteni ilyen nagy mennyiség előállításában is. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5279) #65675776 válasza tomcsi23 (#5278) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak a sárga dobozos Twinings-nak a pontos neve: Twinings Earl Grey. Van egy nagy probléma egyébként vele: csak aránylag gyengét lehet ebben az országban kapni belőle. (A Twinings ~2 éve levelekkel jelöli a teáinak erősségét. A skála öt fokozatú, a Mo-on kapható Earl Grey kettőt kapott. Szinte csak English Breakfast-ből lehet hármast kapni, erősebbet meg egyikből sem.)

Egyébként elsőre érdemes venni egy fémdobozost, hogy később legyen mibe átborítani a papírdobozost. A papírdobozos ~2/3-ába kerül a fémdobozosnak.

Teatojásból van többféle méret, anyám nemrégiben vett egy nem gyenge méretűt. Ránézésre 2-3 evőkanálnyi tea simán belefér.

(#5280) tomcsi23 válasza #65675776 (#5279) üzenetére


tomcsi23
veterán

Teljesen igazad van, ilyen mélységekbe nem mentem bele. :B
Egyszer hoztam egyet Angliából, hát teljesen más volt a minősége (sokkal jobb), pedig ugyanolyan doboz volt.
Lehet kapni brutálisan erős fekete teákat is, de nekünk elég ez a twinings earl gray szint. Napi 3-4 kancsóval elfogy. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5281) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Festéshez kérnék egy kis segítséget:
Bicikli vázról a rozsdát lecsiszoltam, az egész felületet is kicsit átcsiszoltam, hogy jobban tapadjon rá majd a festék, aztán RO55 rozsdaátalakítóval az egészet átkentem.
A kérdésem, hogy mivel kell a felületről az RO55-öt eltávolítani, hogy az festhető legyen?
Gondolom a hígító és a lakkbenzin nem jó, mert attól csak zsíros lesz.
Továbbá azt is szeretném megtudni, hogy kell-e alapozni, vagy mehet rá egyből a színre fújás?

Köszi

(#5282) D4v3


D4v3
őstag

Szevasztok!
Ma a római-parton voltunk családilag kocsival, sétáltunk fel-alá, majd a kocsihoz visszaérve vettem észre, hogy valaki betörte a jobb hátsó ablakot és hiányzott húgom laptoptáskája meg a sima táskája is, bennük mindennel, ami csak kellhet... Egy kutyát sétáltató pár oda is jött, és rákérdezett, hogy na mi történt, mivel ők 5 perccel azelőtt mentek el a kocsink előtt és láttak egy sárga robogós srácot. Úgyhogy valszeg ő volt az, aki volt annyira bátor, hogy odaállt a kocsi mellé, benézett, egy mozdulattal kivett mindent és odébállt. Pár percen múlhatott amúgy a dolog... de ez van. A kérdésem annyi lenne, hogy ha húgom használta az itthoni hálózaton a gépét is, meg esetleg a barátjáéknál is, nem lehet valahogy megszerezni a wifi-s hálókártya címét és valahogy előkeríteni a gépet? Vagy bármi más hasznos ötletet is szívesen fogadnék bárkitől.

(#5283) rii


rii
nagyúr

köszönöm a teaokosítást (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5284) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy fogkefe töltőm aminek ilyen vastagabbak a villái ez milyen szabvány?
A töltőn ez van 220-240V ac 50-60HZ a dugón 210 2.5A 250V

(#5285) ToBeY válasza ToBeY (#5284) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vettem átalakítót probléma megoldva.E szabvány volt asszem

(#5286) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Infoerettsegihez készülök valaki tudna egy szép választ adni erre a kérdésre?
"Milyen összefüggés van a kódolható karakterek száma és a kódszóban a bitek száma között?"
köszönöm
Elméletileg a válasz 2 az N ediken, de valami levezetésféleség jól jonne hogy tudjam hogy miről beszélek és hogyan jön ki ez..

(#5288) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a holnapi Kunkli Tivadar vs. Bon Sapp meccset leadja-e valamelyik tv csatorna, vagy esetleg online közvetítés lesz róla?

(#5289) Ndruu válasza NY_A (#5288) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sport2, hétfőn, két részletben
Élőben idehaza nem közvetítik.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5290) NY_A válasza Ndruu (#5289) üzenetére


NY_A
őstag

Kösz szépen az infót!
Nagyon érdekel a mérkőzés, hajrá Tivadar! :)

(#5291) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha feliratkozok/átállok e-számlára a vodánál, akkor a sárga papírt (csekket:) ) ezentúl is kapom vagy valami más módon kell fizetni?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5292) Eastman


Eastman
őstag

Tud valaki esetleg olyan .hu-s linktördelőről ahol választhatok egyéni URL-t?

Pl. így: http://tinyurl.com/

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5293) kmisi99


kmisi99
addikt

az a-a az konkrétan mi lenne? Azt tudom hogy a NEM kifejezés egyik formája de mégis mi. Nekem régebben hónapokba telt megfejteni hogy nem et jelent.

(#5294) Winner_hun válasza kmisi99 (#5293) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5295) rii


rii
nagyúr

hello

ikea-ban kiiktatták a LACK polcokat

hol tudnék ilyet venni?

se vatera, se expressz se aproneten nincs )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5296) gaben


gaben
aktív tag

Zsebszámológépes kérdés: modulus (maradék) számolás :)

mondjuk 271 % 7 = 5
5 a maradék
először megnézem ,hogy 271-ben a 7 megvan 38-szor
271-38*7=5
így kiszámolom a maradékot
értem
de nagy számnál, mondjuk 5^128 %7 már nem tudom hogy kell
mert 5^128 osztva 7-esl az 419819411^88
na ennek a nagy számnak kéne az egész része ,hogy visszaszorozzak, na ezt hogy?:)

(#5297) Muton


Muton
addikt

Hello!
Mi a neve annak a tv-s vetélkedőnek, amikor van 3 versenyző, kapják a kérdéseket, és az adhat választ, aki leghamarabb megnyom egy nagy bumszi gombot?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5298) Winner_hun válasza Muton (#5297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mindent vagy semmit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5299) Muton válasza Winner_hun (#5298) üzenetére


Muton
addikt

Já, tényleg! :DDD
Köszönöm! :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5300) kenwood3


kenwood3
őstag

Halihó all !
Van nekem 1 Wood Shark 2275 típusú benzines láncfűrészem amit kb 3 éve nem használtam , mert hibás Ilyen ! Miután hibássá vált vettem 1 Stihl márkájút és azóta nem igazán foglalkoztam a régivel ! Most a kezem ügyébe került és arra gondoltam , hogy megcsinálnám mivel beindul de sajnos nem tudom , hogy hol lehetne venni hozzá alkatrészeket :( Szükségem lenne 1 Láncfékdeknire (ilyesmire de ez csak minta ) illetve 1 vezetőre(bár ezt biztos találnék hozzá) . Aki tudna nekem segíteni abba , hogy hol lehetne hozzá alkatrészeket beszerezni annak megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.