Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) footy válasza Paadoxon (#32299) üzenetére


footy
addikt

Azt hogy loudness-es mosott hangjuk van, ami eleg faraszto.

(#32302) vilmaboy


vilmaboy
őstag

sziasztok!

vacilállok kettő 2dines multimédiás fej között. az alpine 535 és a pioneer 2500as közt. Tudnátok véleményt - pro és kontrát mondani rájuk? Ismeri valaki őket?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#32303) Joe fiú válasza Norbi14 (#32297) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szinte lehetetlent kérsz :) ugyanilyen hangot szinte 100%, hogy egyiktől sem kapsz, volt 9812RB-m, Kenwood 6051-re cseréltem, majd azt 9855-re, mind teljesen különböző hangkarakter, és mindegyik kiváló a maga nemében..de passzív fejek között talán a 9812-nek van a legjobb hangja meg a P77MP-nek, hallgass meg minél többet és talán találsz olyat ami hangilag közel állhat hozzá, de az nem a 30ezres kat. lesz.

(#32304) gabber01 válasza Joe fiú (#32303) üzenetére


gabber01
addikt

Ha már itt tartunk, megérte a 6051et 9855-re cserélni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32305) Joe fiú válasza gabber01 (#32304) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen Is, nem is, nehéz hasonlitani mert teljesen más hangkarakter,meg most az Alpine passzivban van,amiben nem biztos, hogy sokkal jobb, egyébként nem véletlenul tartottam meg a 6051-et, nagyon jó fej.

(#32306) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Tegnap írtam, hogy vacilálok az alpine ive w535 - pioneer avh 2500bt közt. Bekerült még a képbe a kenwood ddx-4023is. Tudna mondani valaki erről a 3 fejről valamit? Meliyket miért és miért nem érdemes... stb.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#32307) Joe fiú válasza vilmaboy (#32306) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem sok embernek nem lesz tapasztalata vele, egyikkel sem, ahogy elnézem tudásban nem sok különbség van közöttük, akkor meg már inkább a Kenwoodot venném az ára miatt.

(#32308) footy válasza vilmaboy (#32306) üzenetére


footy
addikt

A pioneer-t nagyon dicserik az amazonon. Viszont en a helyedben 2x is atgonddolnam az erintokijelzos fejet.
Ha vezetes kozben erintokijelzot kell nyomkodni az nagyon balesetveszelyes.

(#32309) opeter70


opeter70
senior tag

Lenne egy összetett kérdésem, amivel kapcsolatban elég homályos bennem a kép.

A fejegység AUX bemenetére csatlakoztatott külső eszköz (mp3, mp4, telefon, iPod, stb) esetén a külső eszköz vagy a fejegység DAC-ja dolgozik?
Én úgy vélem, hogy a külső eszközé, mert ha jól tudom, az AUX bemenet analóg jelet fogad.
Jól gondolom?
(És bluetooth kapcsolatnál mi a helyzet? Ott is ugyanez?)

Ha ez így van, akkor a további kérdésem, hogy ezeknek az eszközöknek a DAC-ja mennyire alkalmas minőségi zenahallgatásra?
Amikor én kezdtem hifizni, akkor még nem voltak ilyen kütyük és azóta sem próbálkoztam a használatukkal.

Köszönöm!

(#32310) footy válasza opeter70 (#32309) üzenetére


footy
addikt

Az Aux-nal a kulso eszkoz DAC-ja dolgozik mindenkepp, a kerdes az hogy a fej mennyire szol bele a hangba.

BT-nel sokkal rosszabb a helyzet, mert ott vesztesegesen tomoriti a hangot egy streambe.

En meg mindig azt tartom, hogy a fejre kotott ipod az egyik legjobb megoldas, ahol a praktikum oltaran nem kell sok hangminoseget aldozni.

(#32311) opeter70 válasza footy (#32310) üzenetére


opeter70
senior tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy az iPodnak jobb minőségű a DAC-ja, mint a kommersz mp3-mp4 lejátszóknak, vagy a telefonoknak?

(#32312) footy válasza opeter70 (#32311) üzenetére


footy
addikt

Nem minden ipodnak, de a wolfson DAC-osoknak sokkal. Nem beszelve arrol, hogy az osszes (regebbi/2013elotti) 30 pines csatlakozoval ellatott ipodon van line-out, tehat az erositonek nevezett korompiszoknyi smd-t kikeruli a jel.

(#32313) Something_ válasza footy (#32310) üzenetére


Something_
őstag

Én nem nagyon veszek észre különbséget BT és pl USB között. Telefonomon és a HDD-n is vannak ugyan azok a zenék és szerintem ugyan úgy szólnak. (320-as tömörítés, ráadásul teló kezeli a flac-ot is)

(#32314) footy válasza Something_ (#32313) üzenetére


footy
addikt

Akkor neked jo, mert nem kell sokat hifire kolteni ;]
Szerintem a CD es a BT stream kozott eg es fold eleg nagy a kulonbseg(Nekem leginkabb a dinamika hianyzik BT-nel). A pendrive-rol nem tudok nyilatkozni, mert ipodot hasznalok a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

(#32315) gabber01 válasza footy (#32314) üzenetére


gabber01
addikt

digitális folyamot (mp3, flac) nem hiszem hogy továbbtömörít, ha van elég sávszél.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32316) Something_ válasza footy (#32314) üzenetére


Something_
őstag

CD-t meg sem említettem :-) BT és USB-t mondom.

Jah, low coast a hifi nálam :D

(#32317) footy válasza gabber01 (#32315) üzenetére


footy
addikt

A Flac nem tamogatott, az mp3 is csak akkor ha mindket oldal tudja. Az SBC kodeken ha jol emlekszem mindenkepp atmegy, savszeltol fuggetlenul.

(#32316) HGabor89
En meg az USB-t nem emlitettem, :) Szerintem egy 10ezres MP3 lejatszonak is jobb hangja van MP3/FLAC lejatszasnal mint a felsokategorias fejegysegeknek. Bele kell torodni, hogy a felso kategoriaban is a CD futomu a komolyabb, a dekoder chip (szerintem) nem. Ezert mondom az Ipodot abban legalabb jo a DAC es elfer rajta egy zsak zene.

UI.: Vagy marad a Wav. Amikor tesztelgettem a dolgokat, akkor ugy tunt, hogy nincs kulonbseg(vagy minimalis) minosegben, ha Wav-ot vagy CD-t jatszottam le. MP3-nal hiaba konvertaltam barhogy a fejegysegen mindig szarabbul szolt mint a CD.

[ Szerkesztve ]

(#32318) Bitlisz válasza footy (#32317) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

AptX-es fej nincs?
Flac-es fej már van...de BT nélküli.

AUX-on telóról (SGS3) jobb a Flac mint a fejen az mp3 SD/USB-ről?

(#32319) Norbi14 válasza Joe fiú (#32303) üzenetére


Norbi14
senior tag

Húha, akkor hanyagolom a témát :DDD Szeretem ezt a fejet, csak már azért unom a cd-ket cserélgetni meg mindig újat írni. Na majd egyszer ha lesz annyi fölös pénzem akkor cserélem, előbb akkor ajtók szigetelése stb lesz.

(#32320) Bitlisz válasza Bitlisz (#32318) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

HTC A100-at találtam, olcsón...igaz akkor mindent telóról...

(#32321) kigoi


kigoi
senior tag

Szevasztok,dupla DLD 500ládámnál fura zajt hallok a reflex csőből.
Ha lezárom akkor megszűnik,ha kiveszem a reflex csövet akkor is megszűnik.
Amint a csövet hozzá rakom a ládán a kivágott lyukához ismét hallani a kellemetlen hangot.
A cső két darabból van össze rakva gyárilag,az illesztés nem teljesen sima lehetséges hogy ez okozná a zajt ahogy áramlik rajta a levegő?
A cső egyébként szűkül 21 cm hosszú,az elején 9,8cm a lyuk,a végén 9,25cm.

(#32322) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Üdv!

Belekeveredtem egy kis vitába az egyik facebookos hifis csoportban. Onnan kezdődött, hogy a srácnak melegszik a fejegysége, és hogy mitől. Aztán kiderült, hogy minden eq fel van tolva 3-4 állásba, erre rákérdeztem, hogy ennke mi értelme? A válasz az volt hogy az igényes fülének kell ez a finomhangolás... :W

Aztán jöttek még páran, akik állítják, hogy az eq igenis kell, mert csak azzal lehet normálisan beállítani a rendszert, mert ha álló helyben beállítod, akkor az menet közben szar lesz, és eq-val menet közben is be tudod állítani, hogy jó legyen. Illetve ha rezegnek a kárpitok, akkor vissza tudsz venni, abból a tartományból, hogy ne rezegjen... :U

Én csinálom rosszul, hogy kikapcsoltam minden ilyen hülyeséget (eq, bbe, loudness), vagy csak jó "szakemberekbe" futottam bele? :F

(#32323) gabber01 válasza PiciPeti (#32322) üzenetére


gabber01
addikt

Én erre csak annyit mondok, hogy "rezegnek a kárpitok"... :D Ők aztán nagyon igényesek :D. Szerintem pont sz*rd le őket. Műmájer kretének.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32324) kigoi válasza PiciPeti (#32322) üzenetére


kigoi
senior tag

Gondolom ismersz már innen hogy mennyire amatőr vagyok a témában de ezt még én is tudtam hogy minden eq ki kell iktatni a beállításhoz.

(#32325) gabber01 válasza PiciPeti (#32322) üzenetére


gabber01
addikt

Egyébként az tök normális hogy melegszik a fejegység. A 9855ösöm használatijába beleírták gyárilag hogy nem kell befosni ha melegnek érezzük, mert normális. :D Van is egy kis venti hátul neki. :) Pedig aztán nekem nincs semmi felcsavarva, hangerő is többnyire félig se, de tud melegedni. Főleg a CD fűti fel szerintem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32326) PiciPeti válasza gabber01 (#32325) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszi!

Mindenesetre szomorúnak érzem a dolgot, már csak a felfogása is a probléma megoldásának... :(

És akkor nekem a 7750? Még egy hűtőborda sincs rajta. Cserébe télen is felmelegszik 10p alatt, és lehet zenélni érdemben. :D

(#32327) GunarLajos


GunarLajos
újonc

Miért recseg az autóerősítőm 32-es hangerőn, és felette?

Üdvözlet!
Olyan problémám lenne,hogy tegnap vettem egy autórádiót (ABM) és volt egy erősítőm mélyládával ami biztos hogy jó,mert az előző kocsimba azt használtam.
Bekötöttem,de 20-as hangerőn elkezd recsegni,vibrálni a mélyládám,ha a rádiót beálítom úgy hogy,csak a bal fele szóljon,mondjuk 7%-ba akkor 32-es hangerőn kezd el vibrálni és recsegni. Ha a jobb felére tekerem a rádiót,ott már 10-es hangerőn elkezd recsegni. Ez mitől van? A rádióm szar?
Centerbe nem tudom hallgatni,mert recsegni kezd nagyobb hangerőnél.

(#32328) gabber01 válasza PiciPeti (#32326) üzenetére


gabber01
addikt

2 in 1 :D
Én meg megőrülök mire felmelegszik a motor, meg a hűtővíz, hogy tudjak fűteni :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32329) Joe fiú válasza GunarLajos (#32327) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Megválasztoltad a kérdésed, igaz, hogy azt nem tudjuk, hogy milyen erősítő, milyen láda, de az biztos, hogy a rádiód ipari hulladék, és ezt nem bántásból mondom.

Footy_:+1 az ipodnak, mondjuk arra még nem jöttem rá, hogy az ipod kezeli-e le a zenét, vagy a fej.

[ Szerkesztve ]

(#32330) GunarLajos válasza Joe fiú (#32329) üzenetére


GunarLajos
újonc

Az erősítő egy 300W-os Pro Sal. A mélyládám pedig 450W-os. De ahogy írtam,nem volt gondom a másik autómba ezzel.Remekül szólt. Csak az erősítőt és a mélyládát raktam át,a rádió már új,az előző autómba is ABM Rádió volt,annyi külömbséggel hogy az kék volt,ez meg piros. Akkor vigyem vissza ahonét vettem?

(#32331) Joe fiú válasza GunarLajos (#32330) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha a bekötésed 100%-ig helyes, gondolok itt a megfelelő tápméretezésre, akkor vidd vissza, igen.

(#32332) gabber01 válasza GunarLajos (#32330) üzenetére


gabber01
addikt

próbáld ki hogy másik csatornába dugod az RCA-t, vagyis másik oldalra.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32333) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Na még egyet találtam BT+APTX-re ami említésre méltó, mert ez tud léptetni is: Kinivo BTC450.
Amazonról ~13ezer ide szállítva.

Persze a kábel olcsóbb...vagy:

Az én tervem az lenne, hogy egy ilyen töltős USB OTG kábelt kötni a dokkolómra, és vmi mini USB DAC...
(Stoner Acoustics, UD100/110 USB DAC)

(#32334) kavics325i válasza PiciPeti (#32322) üzenetére


kavics325i
őstag

Az eq egy nagyon jó dolog. De nem konkrétan abban az értelemben amiben a nagy többség hiszi. Van az autóknak akusztikája. Na már most van amit kiemel és van amit el nyom. Egy normális minőségű felvétel jelén nem ildomos tovább erősíteni!Amit arra értek(és nem véletlenül szólnak hallkabban a 24-bites felvételek a 16-bitestől),hogy ha az autó úgymond kiemel ott hallkabbra veszed az a hangsávot---nem véletlenül írtam hangsávot) ahol meg elnyel ahhoz a hangerőt veszed fentebb. Úgymond összemosod az autót a rendszerrel. De eq-nál nem emelünk jelszintet!!!!

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32335) GunarLajos válasza gabber01 (#32332) üzenetére


GunarLajos
újonc

100%-ig helyes,más RCA-ba dugtam már,kipróbáltam mindent. Az autó hangszóróit is kihúztam már teljessen,hogy hátha az zavar be,de úgy is recsegett,hogy csak a rádió és az erősítő volt. Cserélgettem már úgy is,hogy az egyik RCA-t dugtam csak be,mindkét felét megpróbáltam,nem volt jó. Biztos a rádióval lehet gond,mert ilyen nincs,hogy a rádiót átálítom bal 7-re és úgy nem recseg,csak centerbe és jobb oldalon....

Annyi mindent kipróbáltam már,semmi nem volt jó,de holnap visszaviszem ahhoz akitől vettem,szétverem rajta... (2 év garanciát adott rá)

(#32336) opeter70 válasza kigoi (#32321) üzenetére


opeter70
senior tag

Ezt hívják portzajnak.
A reflexcső élén megtörik a légáramlat és ez okozhatja a hangot.
Ha jól sejtem, a reflexcsöved azért van 2 darabból, mert hangolható (állítható a hossza).
Ez esetben viszont lehet valami rezonancia is. A 2 darab összeillesztésénél pl. keletkezhetnek rezonanciák.
Szerintem tedd azt, hogy ezzel a reflexcsővel kísérletezd ki az ideális hosszát, mérd meg, majd keress ugyanilyen hosszú ívelt alkotójú (értsd: tölcséres) reflexcsövet, olyat ami egyben van és nem szűkül.

Régebben, amikor házilag építettem ládát én is sokat szívtam ilyen 2 darabból áló reflexcsövekkel.
De aztán rájöttem, hogy arra tökéletes, hogy megtaláljuk az ideális csőhosszt, de utána fix csővel kell helyettesíteni.

(#32337) PiciPeti válasza kavics325i (#32334) üzenetére


PiciPeti
őstag

Igen, írtam is ott, hogy ha pl a magas túlordít mindent, akkor abból el lehet venni. Persze jobb lenne egy másik, ideálisabb magas, de erre az isten pénze nem lenne elég...
Nekem is a hangváltón el van véve -4db-el a magas, mert túl mélyen, és bent vannak a mélyközepeim.

De ha pl a fejen próbálom elvenni, akkor eltűnik a zenéből a részletesség, összemosottabb lesz sokkal.
Múltkor pl azon mosolyodtam el, hogy egy szaxi szóló alatt kihallani azt a jellegzetes "klattyogást", ahogy a hangszer szelepei zárnak. Ez eq-val teljesen elveszik. :(

(#32338) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Belépő szintű USB-s autórádiót szeretnék vásárolni. Nincs igazából extra igény most 4 hangszóró van az autóban, maximum egy erősítővel és mélynyomóval lesz kiegészítve a jövőben.
Két kiszemelt van, megköszönnék pár tanácsot:
Sony DSX-A30
JVC KD-X200
Előre is köszönöm!

"Those who want respect, give respect"

(#32339) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Van a kocsimban egy Mac Audio 30cm-es (zárt) Fire gyári dobozában. Szerintetek ezt menyiért lehet eladni? Reális a 20e Ft érte? A Láda kifogástalan állapotban van. Ki kell vegyem, mert nem férek el. ez van ha megnősülsz

Viszont kellene helyette valami Sub ami befér ülés alá egy Megane II limusine-ba. Erősítővel egybeépített 20cm-es vagy nagyobb, távirányítós kellene. Javasolnátok valamit? Érdemes az ülés alattiakkal foglalkozni? 30-40 körül gondolkodnék, de ha minimálisan több és nagyon megéri, akkor mehet rá még kicsi.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#32340) PiciPeti válasza vilmaboy (#32339) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kicsit sok érte a 20 sztem. Én most vettem egy Rockford P2S4-et 13-ért. De meg kell hirdetni, lehet valaki épp ilyet keres... Ha nem sürgős eladni... :U

(#32341) Osynho válasza vilmaboy (#32339) üzenetére


Osynho
addikt

Az elég sok érte szerintem is. :/

Ülés alá ne tegyél subot. Milyen az első szetted? Erősítőről megy? Szigetelt az ajtó?

PiciPeti: Milyen a Roki?

[ Szerkesztve ]

(#32342) kigoi válasza opeter70 (#32336) üzenetére


kigoi
senior tag

Az a gond hogy ez nem állítható,a kettö darab össze van ragaszta,nem tudom a hosszát változtatni.
Majd elkérem haver refi csövét kipróbálom azzal milyen,neki is dld 500 van és nála nem emlékszem hogy hallotam volna ezt a zajt.

(#32343) footy válasza Joe fiú (#32329) üzenetére


footy
addikt

99%-ban az iPod DAC végzi a konverziót, a fej csak távirányítóként funkcionál.

#32334) kavics325i
+1 :K

(#32344) PiciPeti válasza Osynho (#32341) üzenetére


PiciPeti
őstag

Egyelőre 70l-es refi ládában van. Nem is nagyon hallgattam még. Majd átalakítom a ládát ~30l-es zártra.

Holnap csinálok videót, van egy kitérése... :Y

Kérdés:

A Speak-on csati mennyire jól vezet? Most ilyen van rajta, a másik ládámon viszont banándugós. Utóbbi bíztatóbbnak tűnik. Érdemes lenne lecserélni a Speak-ont?

[ Szerkesztve ]

(#32345) footy válasza PiciPeti (#32344) üzenetére


footy
addikt

A speakon sokkal komolyabb mint a banándugó. Kialakításából adódóan jobb érintkezést biztosít, nem véletlenül használják a studió- és színpadtechnikában.

(#32346) PiciPeti válasza footy (#32345) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hm, köszi. Szemre pont az ellenkezőjét szűrtem le. De akkor marad a speakon. :K

(#32347) Joe fiú válasza footy (#32345) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én meg pont fordítva tudtam, a speak-on minőségre gyatrább, és az érintkező felület is kisebb, színpadtech.nél azért használják mert biztosabb.

(#32348) footy válasza Joe fiú (#32347) üzenetére


footy
addikt

(#32349) Joe fiú válasza footy (#32348) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ismerem, mindegyiket, használom is. Speakon-ra gondoltam, hogy minőségben rosszabb, mint a banán csati. Gondolom home hifinél se véletlen, hogy banán csatit használnak mindenhol.

(#32350) gabber01


gabber01
addikt

Tök jó hogy ebben a "szakmában" mindig ilyen nagy az egyetértés :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.