Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) gabber01 válasza Bitlisz (#32249) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor csak fúrni kell, ott a leírás :D (amúgy elég elbaszott, lol)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32252) PiciPeti válasza gabber01 (#32251) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az összes Toyota ilyen a 90-es évek végétől... Legalább nem rázkódik ki... :D

(#32253) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv a kollégáknak, kérdéssel jöttem:

Keresnék DSK 165ös szettet, de úgy tűnik rossz helyen, mert kizárt hogy ne legyen használtan, pedig nem találok.
Hátra a gyári 13as helyett tavaly beraktam ECX 165ösöket, főként mert szerettem volna hátra is kicsit többet a hangképből, és nem tudtam hova rakjam Picassoban a hátul a magast. Most már kitaláltam egy helyet/felfogatást neki, és hát 4 (azonos) mélyközép kicsit kellemesebben teljesítene gondolom mint kettő.
Persze nem szakadok meg ha huszonegy-kettőért meg még szállítás (igen, vidék) rendelem meg, de szeretném minimalizálni a váltás költségeit.

Tudnátok olyan 1-2 helyet (fórum, aprós oldal) javasolni ahol nagyobb forgalom van ilyen termékekből?
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32254) Joe fiú válasza MC Pite (#32253) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Index autóhifi fórum, carstyling, apród, egyébként én sem nagyon láttam eladó belőle. Ha türelmes vagy akokr találhatsz :)

(#32255) MunezXBK válasza MC Pite (#32253) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Merthülyében 23, nincs a közeledben?

(#32256) coldfirexx

Üdv,

szerintetek a linkelt erősítő mennyire tűnik jónak az árához képest:

http://www.expressz.hu/hifonics-400w-rms-1ohm-47713957/

köszönöm

(#32257) MC Pite


MC Pite
veterán

Indexre ránézek, carstyling, racing bazár megvolt (elég kicsinek tűnik a felhozatal), ph, aprós oldalak nagyja, vatera.
MunezXBK, Esztergom mellett lakok, itt meg csak a szakértők vannak, illetve jó lenen azért egy 5-7K-val olcsóbban.

A mélyközépnek vágás nélkül magában lenen értelme? Vagy mivel próbálkozik a magasabb frekikkel, nem úgy fog szólni mint az első és bakkhatom? (Az lenne elvileg keresztváltó nélkül.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32258) Joe fiú válasza MC Pite (#32257) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem tudom, hogy a Hertz mélyközepének átvitele milyen, garden írta, hogy az AS MX165 mélyközepének ~8khz-ig szinte lineáris a menete, annak már úgy inkább lenne értelme.

(#32259) MC Pite válasza Joe fiú (#32258) üzenetére


MC Pite
veterán

Elsősorban azért akarom hátul cserélni, hogy a 4 mélyközép egyszerre dolgozzon, most a hátsó ECX nem sokat oszt szoroz a hangképben (elől az első magasokat hallom, és a komponens szett domináns a mélyek terén is).
Ha menne hang vágás nélkül (főként ár miatt) a hátsó helyen faszán, hasonló karaktere maradna a mélyközépnek, csak azt venném (ha eladja külön is).
Mint a 2,5utas rendszerek hifiben, ahol két azonos mélyközépből az egyikről vágjuk a közepeket, a másikról csak a magasokat.
Csak nem sok ilyen tapasztalatom van autóban... :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32260) sanya1978040


sanya1978040
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok valami nagyon jártas az autó hifikben ezért szeretném a tanácsotokat kérni fejegységet és hangszórót szeretnék venni, ti melyiket ajánlanátok? Egy régi fajta Suzuki Swiftbe szeretném belerakni, a lényeg hogy szépen szóljon! A összeg max.:55-60e ft

Fejegység:Kenwood KDC-3657 SD
Kenwood KMM 357SD
Clarion FZ 502E
Pioneer DEH-2500UI

Hanszóró: Clarion SRE-6832C
Jvc HX6958

Esetleg más tanácsot tudnátok adni? A segítséget előre is köszönöm!

(#32261) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Gyári fej kiokosítására melyik ajánlott? (2006 Toyota Corolla Verso, W53824)
noname, Electronicx (Yatour klón?), Yatour, Xcarlink, Dension...

(#32262) gabber01 válasza MC Pite (#32259) üzenetére


gabber01
addikt

Persze hogy nem hallod annyira, mert sokkal messzebb vannak a füledtől, plusz több az akadály is a hang útjában. Miről hajtod őket? Időkorr gondolom nincs.

sanya1978040: ezeket a hangszórókat sürgősen felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32263) sanya1978040


sanya1978040
csendes tag

Tudnál ajánlani valamilyen másik hangszórót? Nagyon nem vágom hogy milyen hangszóró is kellene vennem azért is írtam ide :)

(#32264) gabber01 válasza sanya1978040 (#32263) üzenetére


gabber01
addikt

NEM!!!

Na jóóó. :) De többet kéne tudni. Mik az elvárásaid, milyen rendszer van bent jelenleg? Ha jól tudom, elől csak 10cm-es hely van, ami elég nagy gond, de ha egy kis alakítás belefér, akkor mehet bele nagyobb is. Csak új, vagy használt is jöhet?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32265) sanya1978040 válasza gabber01 (#32264) üzenetére


sanya1978040
csendes tag

Nem nagyok az elvárásaim! A lényeg az hogy szépen szóljon! Ajtóba nem nagyon szeretném, inkább a kalaptartóba szeretném tenni!

(#32266) ThodEE válasza sanya1978040 (#32265) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez a válasz itt vitát von maga után, gondold át újra :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32267) gabber01 válasza sanya1978040 (#32265) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, kinek mi a "szép". Oda inkább nem mondok semmit. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor tegyél bele egy ilyet vagy vmi hasonlót, azt csókolom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32268) sanya1978040 válasza ThodEE (#32266) üzenetére


sanya1978040
csendes tag

Bocsi nem értem, arra gondolsz hogy ne kalaptartóba tegyem? Ne haragudjatok de nagyon nem értek hozzá! Az összeg max.:55-60e ft és nem tudom hogy milyen hangszórót vegyek és hova rakjam :) Nem tudom hogy hány wattos legyen, hogy ovál vagy kerek, bocsi de nem vágom :D

(#32269) Osynho válasza sanya1978040 (#32265) üzenetére


Osynho
addikt

"Nem nagyok az elvárásaim! A lényeg az hogy szépen szóljon! "

A "szépen szólás" nagy elvárás! :D

Előre próbálj meg egy komponens szettet beépíteni.

(#32270) ThodEE válasza sanya1978040 (#32268) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen arra gondoltam, az ajtóba tedd és kereket, a wattokat felejtsd el és érzékenységet nézz :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32271) sanya1978040 válasza ThodEE (#32270) üzenetére


sanya1978040
csendes tag

Esetleg tudnátok segíteni hogy milyen érzékenységű hangszórót vegyek? Köszönöm hogy próbáltok segíteni!

(#32272) gabber01 válasza ThodEE (#32270) üzenetére


gabber01
addikt

Hát ezzel jól elviszed a málnásba...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32273) ThodEE válasza gabber01 (#32272) üzenetére


ThodEE
őstag

Az érzékenységgel?

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32274) sanya1978040 válasza ThodEE (#32273) üzenetére


sanya1978040
csendes tag

Megmondom őszintén hogy elveszítettem a fonalat :D Azt hittem hogy egyszerűbb lesz a dolog,a régi Philips magnót és régi videoton hangszórót szeretném lecserélni.

(#32275) ThodEE válasza sanya1978040 (#32274) üzenetére


ThodEE
őstag

Engem is ők beszéltek rá a megfelelő cuccokra és örülök is neki, csak még mindig nem értem hogy akinek nincs tapasztalata hogy melyik hangszóró milyen csak látja a számokat abból mikre lehet következtetni, mondjuk egy online webáruházból mik alapján lehet választani, mert elég rossz így hogy várni kell mindenki információjára, hogy megvegyen az ember egy 20-25ezer forintos szettet :U

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32276) gabber01 válasza ThodEE (#32273) üzenetére


gabber01
addikt

igen.
igazság szerint ez egy olyan terület, ahol pusztán a specifikációkkal vajmi kevésre mész. pl. az érzékenység is olyan, hogy attól mert magas még simán szólhat szarul, és fordítva. Ez egy sokkal összetettebb dolog.
Sajnos nincs mese, érdemes minél körültekintőbben tájékozódni, ha az ember nem akar lukra futni, érdeklődni tapasztalatokról, személyesen kipróbálni minél több mindent ha van rá lehetőség, és még így is lehet hogy a végeredmény nem olyan lesz mint az elvárt. Mert hiába veszi azt valaki amit mondjuk itt ajánlunk és sokaknak bevált és megbízható cuccok, lehet hogy az ő autójában pont szar lesz, mert minden autó más és más.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32277) sanya1978040 válasza ThodEE (#32275) üzenetére


sanya1978040
csendes tag

Sajnos a számok azok nekem is kínaiak ezen a téren sajnos, ezért is próbálok érdeklődni hogy miből mit is vegyek ennyi pénzért!

(#32278) ThodEE válasza gabber01 (#32276) üzenetére


ThodEE
őstag

Értem, köszönöm a kielégítő magyarázatot :R

Akkor infóként a többieknek, én nagyon megvagyok elégedve egy Renault megane I-be egy Rainbow CS265 X-Plain-el, egy hertz 2.1 el hajtom, gyári hangváltójával, az ajtó szigetelve van, egy vékony kiemelőgyűrű elég volt a mélyközéphez, tudom hogy sokat lehetne még javítani a hangján egy stabil kiemelő-tartóval, és a műanyag ajtóborítás sem zár már tökéletesen, de a hangja számomra mégis kielégítő :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32279) drunkyboy válasza Bitlisz (#32249) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Amúgy ha majd kiveszed a gyári hangszórót a Yarisból, és nem sajnálod szétbarmolni, akkor szépen kivágod a gyári membránt, majd mögötte a műanyag merevítőket, így kapsz egy műanyag kiemelőkeretet, amire éppen felfekszik egy 165os hsz. Simán rácsavarozod, majd mehet vissza a gyári helyére az egész, így már mélyebb hangszórók közül is választhatsz.. Nekem Corollám van, valami hasonló cucc volt benn. Amíg nem készül el az mdf kiemelőkeretem, addig így is tökéletesen lehet rögzíteni.

(#32280) Bitlisz válasza drunkyboy (#32279) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Köszi, de már rendeltem ilyen műanyag gyűrűt 2,5ezerért (ha már onnan van a beépítő keret, iso kábel, és kormánytávír. is).
Az is jó lesz vmire, nem?

Remélem azért elfogadhatóan fog szólni erről a fejről is, persze jobb lenne egy külön erősítő is, de nem döngetni akarom.
Nagy vágyam lett volna egy Flac lejátszós, de még csak az első fecskék vannak itt...(Kenwood KMM-157/257/357), és elvárás volt a mikrofon bemenetes BT kihangosító is.

Pécsen a Fábiánéknál szereltetném be, náluk van Hertz DSK 165 is.
Közben utána olvastam ennek az ajtószigetelésnek is, és tuti kérni fogom.

Vajon mennyi lehet a beszerelés (bitumenlapos szigeteléssel?), ha a hangszórón kívül kb mindent viszek?

(#32281) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy 1999-es Renault Megane I, a benne lévő kazettás, gyári Philips Radiosat 6010-es rádióval. Nos én szeretném megtartani a kormányvezérlőt, illetve a központi kijelzőt, viszont szeretnék CD-t hallgatni, ezért egy CD táron gondolkozom, ha már a rádió kezeli (előlapon CD charger controll felirat). Nos a hátulja ÍGY néz ki. Tudnátok abban segíteni, hogy ehhez milyen CD tárat nézzek, ami jó is lesz hozzá? Előre is köszi! :R

(#32282) opeter70 válasza Geri89 (#32281) üzenetére


opeter70
senior tag

Csak pontosan azt a tárat fogja tudni vezérelni, amit gyárilag kitaláltak hozzá.
Nézd meg a rádió leírását, benne kell, hogy legyen, hogy milyen típust vezérel.

A cd tár nem egy olyan dolog, hogy "nézek bele valamit, aztán majd csak jó lesz..."

Egyébként nem kell lemondanod a kormánytávvezérlőről.
Nagyon sok most kapható fejegységhez opcionális kiegészítőként megvásárolható a Renault kormánytávvezérlő csatlakozás. Csak sajnos egy kicsit drága.
Sőt, azt hiszem, hogy a központi kijelzőre is kitaláltak már valami okosságot az újabb készülékekben, de ebben nem vagyok biztos.

(#32283) MC Pite válasza gabber01 (#32262) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze, csak gyakorlatban mégis jobban jönne ugyanaz a mély több forrásból, mint a több közép/magas (eredetileg gondoltam nem lesz az rossz ha hátulra a koax megy).
Gyári fej, nincs időkorrekció. Cd-táras bemenet (jelillesztővel) illetve hangszórók alá a kárpit és a fém közé fa távtartók a jelenlegi felállás.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32284) kigoi


kigoi
senior tag

Szevasztok,véleményt kérnék banándugóról.
Ismerősömnek a mélyhez banándugós csatlakozás van.
ilyen:
[link]

A gondom csupán az hogy mikor néztem akkor ez neki alig megy bele a banáncsatlakozóba és kotyog is benne.
Ez hangminőségileg mennyire jó dolog,vagy nem számít?
Jó lenne nekem is ilyen mert könnyebben ki lehet venni a ládát és vissza tenni de ez a kotyogás dolog valahogy nekem nem annyira tetszik.

(#32285) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Nekem anno házi hifimben volt és 8-ból 4 szétesett.
Az aljzatba nekem is szorult, és kb 10-alkalomra az eleje bennmaradt (hajlított lemez).
Maradt a csavaros szorítós...

(#32286) drunkyboy válasza Bitlisz (#32280) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Az mdf jobb lenne, de ha már megvetted jó lesz a műanyag gyűrű persze, a gyári is az, csak így pénzedbe került.
Nekem a gyári fej cseréje dobott a legtöbbet eddig a minőségen. Majd szigetelés, és jött az első szett, az megint nagy ugrást eredményezett. Szóval így is nagyon szépen szól, nagyobb hangerőn sem torzít semmit. Erősítő nálam mindenképp lesz (vagyis már van), csak még a kábelekre várok .
Ahogy már írtad, ha szeretnél mélyet is hallani, mindenképp szigeteltesd az ajtókat. Ezt úgy tudom olyan 12-15ért már csinálnak, viszont a többi szerelésről nem tudok nyilatkozni, én mindent magam építettem eddig.
Arra azért számíts, hogy lesz vele meló bőven.

(#32287) footy válasza Bitlisz (#32261) üzenetére


footy
addikt

A Yatour is egy noname, azt klonozni pedig mindennek a legalja :N
Dension, Connects2 vagy Grom. (Ez a minosegi sorrend)

(#32288) _seth_


_seth_
veterán

Miért szólnak a hátsó ajtókban lévő hangszóróim hangosabban ha center-re van állítva a fejegység mint az elsők?
Elöl Kicx 16cm hátul pedig JBL 13cm.
Egy 4 csatornás JBL erősítőről vannak hajtva, korábbi 16cm-es JBL első hangszórókkal nem lehetett észrevenni ilyen hangerő eltérést.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32289) Bitlisz válasza footy (#32287) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nagyon jó ez a GROM, de igen húzós az ára van (főleg a kábelekkel együtt).
100/150/200 USD + 40-46 USD szállítás (+ 27% vám lehet)

Akkor tényleg érdemes megfontolni egy rádiót beépítőkerettel (persze 2 DIN, BT) + a kormányvezérlő interfészt.

(#32290) shteer válasza _seth_ (#32288) üzenetére


shteer
titán

Legkezenfekvobb ok az eltero erzekenyseg

..szerintem jónak tűnik

(#32291) footy válasza Bitlisz (#32289) üzenetére


footy
addikt

En a hetvegen raktam egy 2din+BT+iPod (kvazi alap) fejet (130euro) a kocsimba. A beepito keret 25euro volt a can-bus interfae pedig 70euro. Ha osszeszamolod nem josz ki olcsobban. Szerintem a dension a minoseg teteje adapterben. Esetleg a Sonus, de az dragabb mint a dension es nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#32292) gabber01 válasza _seth_ (#32288) üzenetére


gabber01
addikt

valószínűleg azért, mert a hátsó JBL vmivel érzékenyebb, másrészről a Kicx-hez elég kevés az erősítő.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32293) Bitlisz válasza footy (#32291) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Igazad van, 2 DIN-essel kb egálban lesznek a jobbak, mint Dension/GROM...stb
Ami még zavar, a limitáció a CD váltó emuláció miatt.
Lehet max 6-10könyvtárat lát, fájlnév, és akár ID3 tag nélkül.
Bluetooth névkijelzés nincs...stb.

Egyébként van benne egy Nokia CK200...de az is eladnám ha tudom.

(#32294) footy válasza Bitlisz (#32293) üzenetére


footy
addikt

Engem is ezek zavartak, nomeg a gyari rendszer hangminosege.

(#32295) Paadoxon


Paadoxon
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek/véleményetek szeretném kérni az alábbi kérdésben:

Kinéztem magamnak aSony DSX-A60BT fejegységet. Van erről valakinek személyes tapasztalata? Elsősorban a telefonos BT használhatósága érdekelne. Használható normál kihangosítóként, vagy vannak vele gondok, stb? Semmi extra igény nincs, csak a használható minőségű kétirányú kommunikáció.

Persze, maga a zeneképző rész is fontos, de az gondolom, hozza az elvárható szintet :)

Előre is köszönöm!

(#32296) footy válasza Paadoxon (#32295) üzenetére


footy
addikt

A sony fejeknek mar regota nincs jo hangjuk. Az alabbi markakbol nezelodj: Pioneer, JVC, Clarion, Alpine, esetleg Kenwood. Ha meghatjo nelkuli BT-s fej kell akkor, JVC X50 v 250.

(#32297) Norbi14


Norbi14
senior tag

Most van egy Alpine 9812RB fejegységem és Hertz DSK 165 szettem. Nagyon szeretem ezt a fejet, szép hangja van, de elgondolkodtam, hogy cserélem valami USB -s dologra. 30ezer környékén találhatok olyat ami hozza ezt a hangminőséget?

(#32298) gabber01 válasza Norbi14 (#32297) üzenetére


gabber01
addikt

Max. használtban...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32299) Paadoxon válasza footy (#32296) üzenetére


Paadoxon
csendes tag

az mit jelent, hogy "nincs jó hangjuk" ? :) Mármint nálam gyári hangszórók vannak egy 12 éves Peugeot-ban, és most egy kb. 5 éves Pioneer van benne...

Nem vagyok se audiofil, se nem fogok brutál zenét kiépíteni. Rádió, mp3 és kihangosítás a mezei autós számára :)

Megvizsgálom, amiket írtál, köszönöm!

(#32300) Paadoxon válasza footy (#32296) üzenetére


Paadoxon
csendes tag

Köszönöm a tippet a JVC-ről! :R

A 250BT tud két telefont is kezelni, ami még jobb dolog számomra. Ráadásul ED-ben 2 év gar + adnak mini pendrive-ot is hozzá :K

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.