Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Tomate válasza Tomate (#15448) üzenetére


Tomate
veterán

Végül is erre a Pio-ra ruháztam be

Kérdésem lenne:
Nem szeretném szétfurkálni a kocsit, de nincs rajta antenna hely. Se a tetőn, se sárvédőlemezben. (Skoda120L) Milyen antenna megoldás létezik amivel nem kell kifúrnom a kasztnit? :U

[ Szerkesztve ]

(#15452) cicmanyek válasza Tomate (#15451) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Pl: ez
Itt nem kell megfúrni semmit belűlről ragasztható a szélvédőre.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15453) Sanyig4


Sanyig4
tag

Elhatároztam magam. Átépítem a Civic jelenlegi audiórendszerét. Ehhez kérném a hozzáértők segítségét!

Tehát adott egy 5.gen 3d Civic amiben jelenleg a köv. cuccok vannak:

Fejegység: Alpine CDA-9856R
Erősítő: Boss C800
Kalaptartó: Infinity Kappa 693.5i
Rockford Fosgate mély
kondenzátor
Elől semmi, tönkrementek szépen sorban

Célom:
- szeretnék egy élvezhető szép hangú rendszert. Nem kifelé akarok zenélni, nem kell hatalmas hangerő.
- a csomagtartóban csak a mély maradjon(ha lehet?), az is széthúzható csatlakozóval

Jó lenne ha a meglévő cuccokat felhasználva épülne az új rendszer, de azért rugalmas vagyok.
Költséghatékony megoldás kellene, nem szeretnék 100ezret belefektetni.

Remélem tudtok segíteni ötletekkel, tapasztalatokkal!
Előre is köszönöm!

(#15454) codilandi válasza Sanyig4 (#15453) üzenetére


codilandi
tag

kalaptartót felejtsd el.

Előre kell egy normális kétutas komponens szett, egy 4 csatornás erősítő, ami hajtja a szettet és a mélynyomót. Ez egy alap felállás, normálisan beállítva bőven kielégíti az igényeidet. A cuccokat érdemes jó állapotú használtban venni, a pénztárcád miatt. Később lehet cserélgetni is és nem buksz rajta 30-40ezreket.

A kalaptartóban levő szörnyűségeket inkább hagyd békén, ne puffogjon ott hátul, az ára mehet az első ajtó szigetelésére.

Itt mindenki ezt fogja mondani, de általában ez nem csak itteni vélemény, hanem általánosan elfogadott tény.

A márkákba nem megyek bele, ízlések kérdése. :R

Szerk:

Jah és a kondi árát is költsd inkább valami másra, vagy csak simán add oda valakinek, ha nem tudod semmire se fordítani. Normális akksi, normális tápkábelezés. Kondi nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#15455) Sanyig4 válasza codilandi (#15454) üzenetére


Sanyig4
tag

Köszönöm!
Hasonlóra gondoltam én is.
Tehát akkor:
-kaptartóból száműzöm az oválokat.
-Többi marad, és jön még egy komponens szett az ajtóba, és szükség lesz ajtó szigetelésre.

Igazából örülnék, ha márkában is adnátok tippeket!
Ti mit vennétek?
Ajtó szigetelését mivel csináljam?

(#15456) G.Zs. válasza Sanyig4 (#15455) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mennyi pénzt szánnál az első szettre? Milyen zenét hallgatnál rajt?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#15457) Sanyig4 válasza G.Zs. (#15456) üzenetére


Sanyig4
tag

20-30 között lehet normálist venni? Általában trance, house, de néha teljesen mást is.

[ Szerkesztve ]

(#15458) Sanyig4 válasza codilandi (#15454) üzenetére


Sanyig4
tag

Normális akksi adott (Banner Power Bull)
Szerintem a tápkábelezés is ok, igaz nem tudom a kábel márkáját, de átmérőre ok. Igaz csak a + van az akkutól húzva. Ebben az esetben adjam el a kondenzátort?

(#15459) G.Zs. válasza Sanyig4 (#15457) üzenetére


G.Zs.
senior tag

20-30 között az egyetlen normális szett a uDimension Element. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#15460) Sanyig4 válasza G.Zs. (#15459) üzenetére


Sanyig4
tag

És ez megfelelő minőség?
Inkább áldozzak rá többet?

(#15461) G.Zs. válasza Sanyig4 (#15460) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem ez a szett jó lesz a többi cuccodhoz. Ha maradt még keret, akkor az menjen a beépítésre.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#15462) Sanyig4 válasza G.Zs. (#15461) üzenetére


Sanyig4
tag

Beépítést megcsinálom én, azzal nincs gond.
Jelenlegi cuccokban van esetleg gyengébb láncsszem amit érdemes lenne cserélni?

(#15463) codilandi válasza Sanyig4 (#15462) üzenetére


codilandi
tag

De jó, hogy valaki végre megfogadja a tanácsokat :K :R

A szigetelést érdemes Soudaband-dal csinálni, olcsó és jó. Egy tekercs 8500Ft-ba kerül, privátban meg tudom adni a srác számát ha kell. Bontatlan tekercsekben adja. Egy tekercsből bőven megvan két ajtó 3 rétegben és "egylégteresítve" is. Nézd meg pontosan, hogy csinálják (neten képek) és szépen meg tudod Te is csinálni.

:)

A kondenzátort beépítheted nyugodtan, ha megvan, de inkább ártalmas mint hasznos. A zenének is és az akksinak is rossz. Én eladnám a helyedben igen, amíg működik. Az árát értelmes dologra fordítanám. Ha van fasza akksi és jó kábelezés, a kondi felesleges.
A negatívot nyugodtan kötheted a karosszériára, ülés alatti csavarokhoz pl. csak legyen festékmentesítve a csatlakozási pont a jó kontakt érdekében. Nem olyan "jó" mintha az akksiról jönne, de bőven megteszi!

[ Szerkesztve ]

(#15464) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Ezek a sugárzók jó választásnak számitanak? ha igen melyiket vegyem?
Mélyláda van a kocsiba ,kalaptartóba szánom,és csak simán magnóról menne,mivel csak monó erősitő van a kocsiba.ha esetleg ez a 2 tipus nem jo akkor mi vegyek max 15-17k ig?Köszi a választ.1
2

(#15465) footy válasza G.Zs. (#15444) üzenetére


footy
addikt

Akkor beruhazok egy Helix B62 C-re. Azt meg lehet valahol nezni, hogy mennyi a membran maximalis kiterese? Nalam nagyon be van hatarolva a hely es a kiemelo keretet ugy csinaltatnam akkor.
Apropo, tud valaki olyat aki vallal kiemelo keret keszitest?
A Radion amugy mennyit erhet? (Talan most lesz egy eves, hibatlan, garos)

#15446 k-feri65
Ezert kerek itt tanacsot, olyanoktol aki mar hallotta egyutt szolni a komponenseket amiket venni akarok. :K

#15418 Swiss_audio
Nekem STP-vel van szigetelve az auto. Konnyu vele dolgozni, ahonnan en vettem ott a dynamat helyett ajanlottak.

(#15466) Swiss_audio válasza footy (#15465) üzenetére


Swiss_audio
tag

Köszi a választ. És mennyit számít, hogy benne van a szigetelés? Észrevehető a különbség? Mindent evvel szigeteltél le (tűzfal, padlólemez, tető, csomagtartó, ajtók, motorháztető) ?

(#15467) footy válasza Swiss_audio (#15466) üzenetére


footy
addikt

Nalam a tuzfal es az ajtok vannak szigetelve. A menetzajon sajnos kevesebbet csokkentett mint vartam, a zenei hangminosegen viszont tenyleg sokat dob.
ITT vannak a kepek.

(#15468) Swiss_audio válasza footy (#15467) üzenetére


Swiss_audio
tag

Köszi az infókat. Szerintem ha majd neki állok akkor mindent szigetelek, mert akkor megveszem egybe az STP Silver Bulkot ami 10 lap és az elég is lesz sztem nekem az egész kocsira.

(#15469) orbano válasza lajosx (#15464) üzenetére


orbano
félisten

Ha van ladad, a kalaptartoba ne mereszelj barmit is tenni :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#15470) orbano válasza footy (#15467) üzenetére


orbano
félisten

A menetzajon a legtobbet tudtommal a tetolemez fog javitani. A tuzfal a teljes felulet aranyaban nezve jo ha hoz 1db-t. Felmegoldasok hangszigetelesben sajnos nincsenek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#15471) gabo01


gabo01
senior tag

Most hívott Mészáros Gyuri, hogy elkészült a cucc! Sajnos javítani kellett az erősítőt is és a fejet is! De a lényeg, hogy kész! :C :C :D
Pénteken ki lesz kint a Lurdy-ban? :U

(#15472) rooland


rooland
senior tag

Sokat számít, hogy ha a szett 4 hangszórója külön külön idő korrekciózható, minthogy csak egyszerre a bal-jobb oldal korrekciózható egyben? Tudom biztos számít, csak kérdés hogy mekkora súllyal.
Azért kérdem, mert jelenleg csak a jobb, illetve bal oldalt tudom csak tologatni, együtt az adott oldal magasát a kick-el. Viszont +1db RCA és +2db hszkábel beruházásával már mind a 4 hangszórót tudnám korrekciózni külön-külön.
Nagyot dobna rajta?

(#15473) Swiss_audio válasza codilandi (#15463) üzenetére


Swiss_audio
tag

Egyébként a kondi az miért ártalmas inkább mint hasznos? És azt is írtad, hogy ártalmas az akksinak. Nem pont azért kell, belerakni mert a sima akksik nem tudják leadni hirtelen az árammennyiséget amire az erősítőnek szüksége van mondjuk egy sub esetében? (bocs , ha tényleg nagyon hülye kérdés, de még kezdő vagyok a témában)

(#15474) cicmanyek válasza gabo01 (#15471) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Én biztos.
Lesz nálam Proneo6 is meg Rainbow Germanium mélyközép is.... :DD

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15475) cicmanyek válasza rooland (#15472) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Igen nagyot tud dobni , de sokkal nagyobb a szívás is vele.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15476) lajosx válasza orbano (#15469) üzenetére


lajosx
őstag

de ha már kivan vágva a kalaptartó? egyébként tesomnak lenne karácsonyra..nem nagyon értek hogy elöre hogya ntudom beápiteni,,nem akarok szigetleni meg semmi.Csak van neki egy mélyláda hátul meg 2 sugárzó a kalaptartóba amiböl az egyik recseg meg elöl 2 gyári de azt nem is halgatja mert nagyon ratyi.Mono vég van a mélyre igy a középmagast a fejegység hajtaná.Ennyi lenne a cucc,nem tudom ha elöre veszek mit vegyek ami olyan pici és szépen szól?Ha meg külön van a magas azt hogy tudom elvezetni az ajtobol? toyota corolla kocsirol lenne egyébként szó,nem tudom mennyire számit.Régebbi kb 8 éves.Megnéztem ma hátul egyébként 20cm-es 2 utas sugárzó volt.Köszi a válaszokat.

Hello.Lajos.

(#15477) k-feri65 válasza rooland (#15472) üzenetére


k-feri65
senior tag

kb ugyanannyit, mint a két oldal közti időkorr..főleg, ha messze vannak egymástol a kick-ek,,és a magas-ak

értem én de le sz@..m

(#15478) codilandi válasza Swiss_audio (#15473) üzenetére


codilandi
tag

sajnos az a baj ezekkel a kondikkal, hogy rohadt nagy a töltésigényük...nagy darabok, az akksinak nagyon sokat kell beletölteni. Ez akkor fasza amikor elkezdesz zenélni...utána viszont a kondi a lemerül és onnantól az akksin dupla a terhelés...ezáltal egy kalap sz@r az egész...és a kondiról ki mondja meg, hogy jól működik-e vagy nem? Lényeg, hogy nincs értelme.

Ha megnézel egy tényleg verseny hangnyomó autót, amibe elvileg nagyobb szükség lenne a kondira, ottis inkább plusz akksit találsz.

Jah meg a kondival ellátott rendszereken magas hangerőnél, nagy ládával, úgy pislákol a fényszóró hogy ihaj. :N Ez hol normális? Nekem kondi nélkül nem pislákolt úgy uyganolyan kaliberű rendszer még anno a mélynyomóóóós korszakban.

(#15479) gabo01 válasza cicmanyek (#15474) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez jó hír! Kb. mikor érkezel? :R :C :DDD

(#15480) Swiss_audio válasza codilandi (#15478) üzenetére


Swiss_audio
tag

Nálam pont fordítva volt a dolog és kondi nélkül pislákoltak a fényszórók. Épp ezért raktam bele kondit amivel meg is oldódott a probléma. De a kondi elméletileg megtartja a töltést is, tehát akkor hogyan merül le? Egyébként meg a verseny hangnyomós emberek azok nem 100 ezer alatti kategóriában gondolkoznak az egész rendszert illetően. És ha ilyen kategóriában nézelődünk akkor még mindig jobb ha teszünk be kondit, mintha nem. Mert valószínűleg az fogja tönkretenni az akksit, hogy nem tudja leadni a hirtelen azt a mennyiségű áramot.

(#15481) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Szerintetek elöre hangszoró?vagy hangszorószett a jobb? Mert kb egy árban lenne egy hertz szett és egy hertz 2 utas sugárzó is.Egyébként Hertz dsk 165,és Hertz dck 165. ez lenne a 2 tipus.
Van valakinek tapasztalata,ezekkel a sugárzókkal? ajándékba lesz és nagyon kevés már az idö ,mire megrendelem stb..Köszi a választ.

:R

(#15482) k-feri65 válasza Swiss_audio (#15480) üzenetére


k-feri65
senior tag

nállam az erősítőbe van a kondi,,amit oda bele terveztek:))) az akkum jászakku,és már 4 éves,,,semmi baja..kopkop

értem én de le sz@..m

(#15483) cicmanyek válasza gabo01 (#15479) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Kb. 1/2 8.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15484) cicmanyek válasza lajosx (#15481) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Szett mindenképpen.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15485) lajosx válasza cicmanyek (#15484) üzenetére


lajosx
őstag

értem még ezt néztem a hertz mellett szerinted?[link] nem igazán ismerem mi számit jónak autohifi terén.. Hertz-be pedig ezt néztem [link] nyilván ez az ára ,miatt jobban tetszik:)de ha azt mondod mondjátok hogy a másik lényegesen jobb akkor az lesz.Köszi a választ.

(#15486) gabo01 válasza cicmanyek (#15483) üzenetére


gabo01
senior tag

Ok! Akkor igyekszem én is! :DDD :R

(#15487) Joe fiú válasza lajosx (#15485) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez mindkettő tökéletes választás lehet. Nekem személy szerint a DSK magasa nem jött be,mondjuk az MX-et még nem hallottam,de mindkettő ajánlott ebben a kategóriában.

(#15488) cicmanyek válasza lajosx (#15485) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Akármelyiket megveheted , nem nagyon tudsz mellé nyúlni.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15489) Tomate válasza Joe fiú (#15487) üzenetére


Tomate
veterán

Mi az ajánlottabb előre? Egy 3 utas az ajtóba, vagy 2 utas és egy kis magas hangaszóró az oszlopokra? Nekem is hangszórókat kellene vennem előre, de ilyen kis magas hangszórókat még nem hallottam egyik kocsiban sem. Érdemes ilyenbe fektetni? Nem böki ki az ember fülét a magas? Bocsi a láma kérdésekért, de amatőr vagyok a témában. :R

(#15490) codilandi válasza Swiss_audio (#15480) üzenetére


codilandi
tag

ok, nyugodtan használd, nem bíztatlak, hogy vedd ki :)) ha már egyszer megvetted:)

a normális kondik kisebbek, inkább kondisorok, pici kondiból van vagy 50-100db és azok ilyen 50-60eFt...itt kezdődne.

Egy mezei kondi áráért már kapsz egy jó állapotú kis Marathon akksit ami valljuk be milliószor többet ér.

Megtartja a feszt a kondi persze. Nagy kondit feltölteni nehéz...De egyszer le is merül:) Főleg tartós zenei csúcsoknál, leállított motornál.
De énsem értek annyira hozzá. Ezeket hallottam/olvastam/tapasztaltam ezért azt a pénzt másra költetem mindenkivel aki ezt megkérdezi. Nekem 1xsem hiányzott még a kocsiból.

Normális átmérőjű, minőségi tápkábelezés (negatív is az akksiról), megfelelő biztosítékolás, normális akkumulátor és ennyi :)

(#15491) orbano válasza Swiss_audio (#15473) üzenetére


orbano
félisten

azért, mert csak tüneti kezelés. nem a teljesítménycsúcsok miatt van a pislákolás, mert itt nem nagyon van olyan hifije senkinek, ami egy tisztességes akksit meg tudna fingatni, hanem valami egyéb gond miatt: rossz táp- vagy testkábelezés, rossz akksi, generátor, mittoménmi. a kondi meg ok, segít a teljesítménycsúcsokon tompítani a problémát, de ugye utána annak is vissza kell töltenie magát, amit honnan tesz? Az akksiról. Ráadásul jó lassan, mert ezek a gagyi kínai kondik nem éppen gyorsak. A zene pedig nem áll le, hogy a kondi kipihenje magát... ha pedig olyan rendszered van, akkor ez csúnyán meg is hallatszik a hifi hangján.
persze egy kw fölötti erősítőparkkal megpakolt hifiben kellehet a kondi, de 1.: nem ilyen kínai hitvány szar 2.: nem azért, hogy ne villogjon zenehallgatás közben a kocsi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15492) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Napokban cseréltem az autós fejegységemet egy Watson típusú, USB-CD-s készülékre. Tudom nem prémiummárka, de a 20 éves autómba pont megfelel. Viszont a csere után vettem észre, hogy a hátsó hangszórópár (ami csak mélyet ad ki) nagyon torzít. Megnéztem a rádiót, az erősítő része 4x25W-os. Ekkora erősítőre mekkora hangfalakat lehetne kötni, hogy még szépen szóljon? A jelenlegi helyre egy kb. 20centis, régi hangszóró van bekötve, szóval legalább egy 16 centis kellene, főleg a mély hangokra. Árban pedig max. 10-15ezres kategóriában gondolkoznék...

Köszi előre is!

(#15493) Swiss_audio válasza orbano (#15491) üzenetére


Swiss_audio
tag

De valamiért nálam még is megoldotta a problémát és már nem villognak a fényszórók. Nekem egyelőre elég is ha ennyit segített, mert az autó eredeti célja még mindig a közlekedés és mondjuk éjszaka lakott területen kívűl nem árt ,ha fényszóró rendesen működik.

(#15494) orbano válasza Stehe (#15492) üzenetére


orbano
félisten

(bőven) 90db feletti érzékenységű hangszórókat nézz

A vér nem válik VAZZE!™

(#15495) Stehe válasza orbano (#15494) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen! És Wattban van valamilyen ajánlott/felső határ a 25Wattos erősítőhöz? Ill. itt az impedenciának milyen jelentősége van?

[ Szerkesztve ]

(#15496) orbano válasza Stehe (#15495) üzenetére


orbano
félisten

miért lenne ajánlott felső határ? trabantra is rakhatsz akármilyen sebességindexű gumit. a fejegység 4x25 wattját (ami jelen esetben jó ha 25 helyett egyáltalán valami két jegyű szám) pedig bármilyen, az elmúlt 100 évben gyártott hangszóró elviseli.
4ohmos hangszórókat nézz. nem lesz nehéz, majdnem mind ilyen. a jelentősége pedig annyi, hogy minél kisebb, annál jobban terheled az erősítőt. átlagos esetben 4ohm a minimum. felfelé lehet eltérni, csak akkor meg a leadható teljesímény csökken, ergó nem lesz kellő hangerőd. bár nem zárkózom el attól, hogy ez így ebben a formában hülyeség, mivel nem vagyok egy elektromos szaki :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15497) Az-X válasza Stehe (#15495) üzenetére


Az-X
őstag

Új sugárzók helyett vennék inkább egy erősítőt. 5k + mondjuk 5k a beépítés és sokkal jobb eredményt fogsz elérni. Arról nem is beszélve, hogy 15k-ból akár egy 4 csatornás is kijön és akkor az első hangszórókat is rákötheted ;)

:)

(#15498) Stehe válasza Az-X (#15497) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ez nem rossz ötlet, csak az a baj, hogy a kocsi elég kicsi, így minden felhasználható centi ajándék! :-)

(#15499) Az-X válasza Stehe (#15498) üzenetére


Az-X
őstag

Egy erősítő akár az ülés alatt is elfér... vagy a kesztyűtartó alatt/mögött... Nem hinném, hogy nem lehetne 2 tenyérnyi helyet találni a kocsidban. ;)

:)

(#15500) gabo01


gabo01
senior tag

Srácok folytatódik a vesszőfutásom! Tegnap elhoztam Mészáros Gyuritól a fejet meg az erősítőt ma reggel beépítettem és ugyanaz a hiba! Valamiért megint elszálltak a fej rca kimenetei! Erős alapzaj és össze-vissza gerjed a cucc! Felhívtam Gyurit és azt mondta vagy még mindig zárlatos valami vagy nincs valamelyik komponensnek rendes teste!
Jövő héten ki kell vinnem hozzá 1 napra és rendbe rakja az autót! :O :F
Úgyhogy a holnapi Lurdy stornó és Tomi a szombati program is meghiúsulni látszik! :O :W :W :W :W

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.