Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Az-X válasza rooland (#14348) üzenetére


Az-X
őstag

Mennyi tapasztalatod van aktív rendszerek beállításában?

:)

(#14352) k-feri65 válasza rooland (#14348) üzenetére


k-feri65
senior tag

ereszd el a vágást 250 Hz-ig 12 dB vel, az elejét engedd le 40 ig 12dB...ha nem tudod így összelőni, akkor ahogy G.ZS irta ládacsere...

értem én de le sz@..m

(#14353) rooland válasza orbano (#14349) üzenetére


rooland
senior tag

Orbano: Kick alja 40Hz-en van 12dB-vel. Lehajtott hátsó ülésknél is kihallani a subot furcsamód.

Az-X: Semmi tapasztalatom aktív rendszer beállításához. Nem volt még aktív rendszerem (most sincs). Miért kérdezed?

K-feri65: Beállítottam így ahogy tanácsoltad (furának tűnt, de felengedtem a subot 250Hz-ig ha erre gondoltál). De így aztán mégjobban a sub zenélt.

:F

(#14354) Az-X válasza rooland (#14353) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor ne add fel ilyen hamar! :)

:)

(#14355) k-feri65 válasza rooland (#14353) üzenetére


k-feri65
senior tag

no akkor rakd a hátsóülésre próbaképp,,és ugy próbáld hátha ...ha akkor beolvad az elejébe, akkor időkorr-ra gyúrjál

értem én de le sz@..m

(#14356) Az-X válasza rooland (#14353) üzenetére


Az-X
őstag

Hááát mondjuk ez elég gyanús...
Bárhol vágom (30-40-50-60-70 Hz), bármilyen meredekséggel (12-18-24), bármilyen fázishelyzetben. Bármennyit késleltetek rajta DSP-vel,
Akkor most pontosan milyen rendszered is van? Végülis az is lehet, hogy ennyiféle hangváltód van és cserélgeted őket, de ezt kevésbé tartom valószínűnek. Inkább vagy a fejedben, vagy az erősítődben van egy aktív keresztváltó.

:)

(#14357) ocsi19


ocsi19
senior tag

Haló

Blaupunkt MPA4-ről és Pio GM-X404-ről vélemény, esetleg tapasztalat?
:U

(#14358) rooland válasza Az-X (#14356) üzenetére


rooland
senior tag

Jól gondolod.
Kenwood KDC-6051u fejegységem van. Nem tud aktív hajtást, de van benne HPF és LPF is.

(#14359) Az-X válasza rooland (#14358) üzenetére


Az-X
őstag

Nem ismerem ezt a fejet. A vágás akkor csak a sub és a mélyközép között feladata a fejnek. Nyilván akkor időkorrekciót is csak itt tud. Ez elég fura megoldás... ebben az esetben akkor a láda vagy a mélyközéppel, vagy a magassal fog fázisban szólni... Hááát nem tudom, ezt megmondja valaki olyan aki csinált már effélét.

:)

(#14360) cicmanyek válasza rooland (#14353) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Annyit még megtehetsz , hogy a ládán felcseréled a polaritást , hogy változik e valami... :F

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#14361) rooland válasza cicmanyek (#14360) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi az ötletet. A fejen tudok fázist fordítani a mélynek és fordítgattam is. Vagy arra gondolsz, hogy ha fizikailag fordítom meg a polaritást az eredményezhet mást esetleg? ( úgy gondolom nem, de csak saját zöldfülű vélemény :) )

(#14362) Az-X válasza rooland (#14361) üzenetére


Az-X
őstag

Amugy a magasad es a melykozeped fazishibaja nem zavaro? Azt probaltad esetleg, hogy a magasak nelkul osszehozod csak a melykozeppel?

:)

(#14363) ocsi19


ocsi19
senior tag

hali

Na valaki segítsen ebben:
Szeretnék 2csatornás erősítőről váltani 4esre, mert tervezek mélyládát.
Eddig így nézett ki a dolog: a kocsi első szettjét hajtotta az erősítő.
Ha átkötöm a 4csatornásra, akkor végülis a 2rca jön továbbra is a fejegységből az erősítőbe, az első szett az pl az 1-es és 2-es csatornán megy továbbra is és sima hangszóró kábellel a mélyet bekötöm a 3./4. szabad csatornába "hidalva"? Általában hány RCA van egy 4csatornás erősítőn? Ha úgy van ahogy fent írtam, akkor szabadon marad pár RCA csatlakozó?

Előre is köszi!

:R

(Pio GM X404 megér egy 10est? e körül az ár körül szeretnék venni valamit)

[ Szerkesztve ]

(#14364) Az-X válasza ocsi19 (#14363) üzenetére


Az-X
őstag

A 4 csatornás erősítőkön általában 4db (2pár) RCA aljzat van. Többnyire lehet őket használni úgy is, hogy 1pár RCA-ról kapja az 1/2-es és a 3/4-es csatorna is a vezérlést. Sőt jó esetben vágni is tudod. Tehát beállíthatod, hogy a ládád mondjuk csak a 80Hz alatti, a szetted pedig csak a 80Hz feletti hangokat szólaltassa meg.

:)

(#14365) ocsi19 válasza Az-X (#14364) üzenetére


ocsi19
senior tag

A fejegységemen(Pio 2320UB) csak 1pár kimenet van, úgyhogy gondolom én máshogy nem tudom megoldani. Akkor egy bármilyen 4 csatornás erősítőt veszek, elviekben rá tudom kötni továbbra is az első szettet + jöhet hozzá egy mélynyomó és nem kell sehova kábelezni, csak az erősítő és a mély közé kell egy hangszórókábel, ha jól értem.

(#14366) Az-X válasza ocsi19 (#14365) üzenetére


Az-X
őstag

Ha tud olyat az erősítőd, hogy 1 bemenetről hajtja mindkét kimenetet akkor igen. Ha nem akkor legrosszabb esetben egy RCA Y kábelt kell beszerezned.

:)

(#14367) ocsi19 válasza Az-X (#14366) üzenetére


ocsi19
senior tag

amúgy honnan tudjam, hogy tud-e olyat? :U

(#14368) k-feri65 válasza ocsi19 (#14367) üzenetére


k-feri65
senior tag

2/3/4 ch... nevezetü kapcsoló van rajta, ha tudja

értem én de le sz@..m

(#14369) codilandi


codilandi
tag

K-FERI, AZ-X

Egyik cimborám elkezdene építeni egy kisebb költségvetésű rendszert a kocsiba. Kellene neki elsősorban minden... :DDD fejegység, egy komponens szett, erősítő.

Az-x nem tudom jól emlékszem-e, de Neked mintha lenne egy régi Pio P99R (?) talán? Amit el is akartál adni, vagy nemtudom..lehet rosszul emlékszem

Feri a te erősítőid most szintén új gazdára találnának és a hangszóróid is, ha még megvannak.

MÁSOK IS AJÁNLHATNAK AKÁRMIT!!!

A lényeg, hogy egy jó hangú, de olcsó rendszert hozzunk össze. Ha aktív lenne, akkor örülünk, de a passzív is opció, szóval akármi jöhet!

Előre is THX :R :R

(#14370) Az-X válasza codilandi (#14369) üzenetére


Az-X
őstag

Igen volt egy P99R-em de az már nincs meg. Most viszont lesz egy DEX-P88R-em (NEM RS és nem is RSII sima R). Elég jó áron jutottam hozzá, de lehet, hogy nem fog kelleni. Amennyiért vettem annyiért tovább is adom ha esetleg érdekel. Egész pontosan erről van szó.

:)

(#14371) Az-X válasza Az-X (#14370) üzenetére


Az-X
őstag

Ja és ha Feri nem akarja adni az erősítőit akkor lapul itthon még egy Dragster DA-604 is :) Adatlapomon megtalálod a telefonszámom ha kellek :)

:)

(#14372) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó topicban járok-e!

Kiszeretném cserélni a CD-Rádiómat egy Multimédiásra amiben minden van:)
Navi, Mp3, Iphone kompatibilitás, TV Tuner, Bluetooth...
Erre gondoltam [link]
Remélem tudtok segíteni milyet vegyek!
Toyota Corolla 2004-es modellbe lenne!

Köszönöm előre is! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#14373) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
A kettő közül melyiket? És miért? Egyéb ötlet?
Pioneer DEH-2300Ub vagy Kenwood KDC.415UA.
Elsősorban Pop zene, illetve rádiót hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#14374) cicmanyek válasza codilandi (#14369) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Tessék itt egy jó erősítő , meg egy kiba.zott jó mélyközép... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#14375) k-feri65 válasza codilandi (#14369) üzenetére


k-feri65
senior tag

semmim sincs,,visszavonultam:( vegyetek alpine-t erősítőt...szerintem a legjobb..annyiért

értem én de le sz@..m

(#14376) codilandi


codilandi
tag

Köszi srácok, pedig reménykedtem, hogy lesz valami jó kis cumó :)

Nembaj, akkor nézelődünk majd, már vannak kiszemeltek, de jobb lett volna pl a 99R és Feri egyik alpine-ja. A Dragster és a Proneo sajnos nem férnek a keretbe...a kettő összegéből épülne a full rendszer. Hát ez van. Azért mindenkinek :R :C

(#14377) k-feri65 válasza codilandi (#14376) üzenetére


k-feri65
senior tag

pl

értem én de le sz@..m

(#14378) Benvik válasza codilandi (#14376) üzenetére


Benvik
csendes tag

Hali!

Egy rsII esetleg?

(#14379) codilandi válasza Benvik (#14378) üzenetére


codilandi
tag

drága lenne, de azért köszi...egyébként mi lenne az ára?

(#14380) Benvik válasza codilandi (#14379) üzenetére


Benvik
csendes tag

65 magassága....

(#14381) Zjunior


Zjunior
veterán

Köszi srácoook a segítséget!:)

REndesek vagytok! :U ;) ;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#14382) shteer válasza Zjunior (#14381) üzenetére


shteer
titán

szívesen máskor is :D

gondolom egyikünknek sincs tapasztalat sem ezzel, sem hasonló készülékkel

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14383) cicmanyek válasza shteer (#14382) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

:K

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#14384) fury71


fury71
aktív tag

De jó kis cuccok vannak most a cs-on. Amikor én kerestem 88RS-t nem volt a világon sem, na jó egy volt de azt meg az orrom elől vitték el. Így vettem egy Alpine 9855R-t, de nem bántam meg.
Most is van egy RS jó árban. Valamint Hertz DSK 165 és AS X-ION mélyek. :C

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#14385) Az-X válasza Zjunior (#14381) üzenetére


Az-X
őstag

Általában hifizéshez nem használunk ilyen fejegységet. Hangminőség tekintetében a legtöbb sajnos sehol sincsen. Ami pedig szól is valahogy az eléggé drága. Így aztán tapasztalat híján nem sok véleménnyel szolgálhatunk (azt hiszem a nagy többség nevében mondhatom ezt :B )

:)

(#14386) Zjunior válasza Az-X (#14385) üzenetére


Zjunior
veterán

Értem, köszönöm!

AKkor mit ajámlanátok amivel az iPhone 4 et is rátudom dugni!

Kösziii! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#14387) orbano


orbano
félisten

aki olcsón akar kiváló hangú passzívat: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#14388) Az-X válasza Zjunior (#14386) üzenetére


Az-X
őstag

Kérdés, hogy cél e neked a hangminőség. Mi itt azzal foglalkozunk (többnyire). Ha nem cél nyugodtan vedd meg azt amit kinéztél, vagy egy olyat aminek az adatlapján szereplő információk szimpatikusak. Ha szeretnél jó hangminőséget is, akkor sincs nehéz dolgod. A legtöbb gyártó készít adaptereket a felső kategóriás fejegységekhez is. Kérdés, hogy csak fejet készülsz venni, esetleg egy komplett rendszert építenél. Mekkora keret van rá, mi a cél...

:)

(#14389) cicmanyek válasza k-feri65 (#14375) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Mi ez a borús hangulat???

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#14390) rooland


rooland
senior tag

Nem tudjátok a Hertz szetteket nem veszik az emberek (mert rosszak), vagy nem válnak meg tőlük (mert jók)!? Nem nagyon találni eladókat. Kivéve persze az alap DSK szetteket amik jönnek-mennek. (ami tényleg nem rossz szett ennyi pénzért, de a magasa fület gyilkol (szerintem))

(#14391) shteer válasza rooland (#14390) üzenetére


shteer
titán

inkább utóbbi

..szerintem jónak tűnik

(#14392) Gergőke88 válasza Gergőke88 (#14373) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
A kettő közül melyiket? És miért? Egyéb ötlet?
Pioneer DEH-2300Ub vagy Kenwood KDC.415UA.
Elsősorban Pop zene, illetve rádiót hallgatok
hangszorot is szeretnék cserélni.
Ebből is 2 kiszemelt van.
Hertz DSK 165 II( ez a II mit jelent utána vajon?)
a másik pedig: Alpine SPG-17CS2.
Melyik a jobb választás? Erősítőt nem szeretnék.

(#14393) orbano válasza Gergőke88 (#14392) üzenetére


orbano
félisten

#14387 ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#14394) Az-X


Az-X
őstag

Kis topik élesztőnek... rendeltem egy ilyet hátha egy jó mélyközéppel lehet valami hallgatható 3 utat csiholni belőle :D

:)

(#14395) Typhoon47


Typhoon47
őstag

nem tudtok valami jóféle 16os szettet használtan? : ) 20k-40k között kéne haversrácnak.
főleg electro-ra, fejről hajtva.
jah és hangerőt csavarná rendesen... :N

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14396) orbano válasza Typhoon47 (#14395) üzenetére


orbano
félisten

sztájlingon van eladó hertz DSK, a többit költse a beépítésre :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#14397) Az-X válasza orbano (#14396) üzenetére


Az-X
őstag

Nem értem, hogy az a DSK hogyan van. Ha jól vettem ki magasak nélkül akarja eladni :F Érdekes elképzelés, főleg annyi pénzért.

:)

(#14398) Typhoon47 válasza Az-X (#14397) üzenetére


Typhoon47
őstag

na hát ezaz... magas nélkül wtf? :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14399) orbano válasza Typhoon47 (#14398) üzenetére


orbano
félisten

10k, és 1400-ért ad hozzá csipogót, vagy ad hozzá dt284-et 10-ért. bele kell alkduni és elhozni a dtvel 17ért... :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#14400) Az-X válasza orbano (#14399) üzenetére


Az-X
őstag

Na ja csak ha fejről akarja hajtani akkor hogy a viharba fog hozzá rendes hangváltót keríteni :F Jobb lesz ha ilyenhez vesz inkább valami beteszem - működik megoldást.

:)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.