Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Az-X válasza Agostino (#13400) üzenetére


Az-X
őstag

90dB papíron tehát érzékeny sugárzó lévén valószínűleg meg fog szólalni.
Viszont ha már cserélsz, én biztosan nem emellett tenném le a voksom.
Magas sugárzónak nincs külön gyári hely? Mindenképp koax elrendezésben gondolkozol?

:)

(#13402) tukko1 válasza conan77 (#13381) üzenetére


tukko1
aktív tag

Elkezdtem felrakni Soudaband-ot! Remélem kifizetődik ez a sok vesződség! Érzésem szerint 3 réteg lenne az igazi a külső lemezen! Nekem épp hogy elég lesz a 10 méter, úgy hogy nem tudok két teljes réteget rakni a külső lemezre! A külső lemezhez 186cm kell egy réteghez! A második réteg már csak a háromnegyedét fedi be és akkor marad 3 méter a 2 ajtóra a kárpit alá! Persze maradnak darabok, de azok mennek a merevítőre és 3.rétegnek a hangaszóró mögé, a kukába biztos semmi nem megy! :N Akinek van rá pénze szerintem 2 gurigát vegyen aztán jut csomiba is!
Amúgy elég jól sikerült felrakni, de nem egy egyszerű dolog. Vettem görgőt, de inkább kézzel nyomkodtam fel. Rohadt jól ragad, ha rosszul ragasztod fel lehetetlen leszedni! Én használtam hőlégfúvót is, biztos ami biztos!

(#13403) Agostino válasza Az-X (#13401) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

hát most kettő olyat is kérdeztél tőlem amihez lövésem sincsen : ))))))) nekem most nem profi rendszer kell csak kettő rendesebb hangszóró lentre, mert a gyáriak nagyon semmilyenek. képzelheted. szerintem a magasak azok fent vannak de hogy azokat onnan hogyan lehet a műszerfal lebontása nélkül kiszedni arról fogalmam sincsen - 97'-es VW Polom van. nem tudom mi az a koax elrendezés, tehát ezt most passzolom: ))))) de ha van jobb tipped kb ilyen árkategóriában azt nagyon szívesen veszem!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13404) orbano válasza Agostino (#13403) üzenetére


orbano
félisten

hertz dsk 165. biztosan ki lehet cserélni a műszerfal bontása nélkül.

koax: a magassugárzó a mélyközép sugárzó közepére van ültetve, mint az általad linkelten.
kompons: a magassugárzó külön van, egy hangváltó osztja szét a frekvenciákat közöttük. a magasat ilyenkor valami kultúrált helyre szokás rakni: tükörháromszög, a oszlop, ahol jobban szól.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13405) kisboxi


kisboxi
tag

Üdv Urak.
Valaki segítsen nekem. Beszereztem egy Solid Audio f-27-es erőt. Kerestem volna hozzá valami teszt félét, de nem találtam. Olyan kérdésem lenne, hogy hidalva stabilan elviseli-e a 2ohmot?Ha igen, akkor így mekkora teljesítményre képes.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#13406) Laybee válasza Agostino (#13403) üzenetére


Laybee
őstag

A rácsot kell kipattintani, de óvatosan mert vékony a műanyag, hamar elpattan.

(#13407) Agostino válasza orbano (#13404) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

húha, ez a szett egészen jól néz ki. youtube tesztek alapján tényleg szépen szól. akkor már csak pár láma kérdésem maradt : )))) kell ehhez a rendszerhez erősítő, hogy [ennyire] legalább szóljon? ha jól látom akkor a srácnak nincsen. a másik meg csak annyi, hogy ezeket a hangváltókat most akkor a rendszer melyik pontjába is kell berakni? villamossági kollégám köti be a rendszert, jópárat berakott már, csak inkább megkérdem, hogy ne ott vakarjuk a fejünket. de amúgy tetszetős : )))))

laybee : áh, köszi. tehát csak a fém részt kell kicsit finoman szikével emelgetnem és jóság van? mod: mhm már látom hogyan jön ki ha jól mutatja a Google, már csak ki kellene találni, hogy a hertz magasait oda hogyan applikálom bele. nekem kicsit olyan gagyi feeling hogy ráragasztom az a oszlopra meg hasonlók... : [

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13408) ocsi19 válasza orbano (#13404) üzenetére


ocsi19
senior tag

A Hertz DSK 165 valóban jó választás, ezt megerősítem! :)

Valaki erre :F

(#13409) Agostino válasza ocsi19 (#13408) üzenetére


Agostino
addikt

a link alapján ocsi19 a neve, várpalotán lakik és és 2004 10 25-én regisztrált. magadat linkelted, amigo : ))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13410) ocsi19 válasza Agostino (#13409) üzenetére


ocsi19
senior tag

mert jóvagyok :D

na ezt akartam

hallottam, hogy van 10-es 15-ös, blabla bla, csak nem értek hozzá.

(#13411) Az-X válasza Agostino (#13407) üzenetére


Az-X
őstag

A hangváltó úgy működik, hogy jön egy pár drót a fejegységből vagy erősítőből... ezen jön ki a zene :DD Az bele megy a hangváltóba és 2 pár gyün ki belőle. Az egyik páron jön a mély illetve a közép tartomány alsó része ez megy az ajtóban lévő mélyközép sugárzóra. A másik pár dróton meg jön kifelé a magas hang illletve a közép tartomány teteje. Kizárásos alapon ez megyen majd a magas sugárzóba ;)

Meg kell prószálni kivenni a rács alól a gyári magas sugárzót, és a helyére beerőszakolni az újat. Ha ez nem sikerül akkor jönnek még lehetőségek százával. Gyári beépítő burkolat, egyedi beépítő burkolat, alugömb...

A DSK fog szólni fejről is elég szépen. Viszont ha van szabad kereted akkor egy erölködő sosem árt ;)

:)

(#13412) Agostino válasza Az-X (#13411) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

köszönöm szépen maradéktalanul megvilágosodtam : ))))) a magasak beleférnek majd szerintem a régiek helyére, inkább az a hely nagyobb, mint a magas. de ezt már valahogy megoldjuk. gondoltam rá, hogy kell majd erőlködő is, de első körben van egy karosszéria elemem amit végre rendesen le kellene fújni.... : ((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13413) Az-X válasza Agostino (#13412) üzenetére


Az-X
őstag

A fejeden van 1 pár RCA tehát elvileg erősítő mehet rá. Szerintem 4 csatornásat volna érdemes venned. Ebből 2 -re rá tudod tenni az első szettet. Aztán ha később lesz még erre fordítható összeg, akkor a másik kettőre hidalva egy subot. De akkor először fényeztess :C

:)

(#13414) Agostino válasza Az-X (#13413) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

okés, ha lesz keret, olyan lesz. kimentem a kocsihoz megnézni mennyire könnyen jönnek a le a védőrácsok és azt kell mondjam sima ügy volt. hoztam is pár képet. igazából csak azért fotóztam, hogy estleg olyan csatlakozót lát itt egy szakértő, amire a fotó alapján szükség volna, akkor azt jó előre meg akarom venni mire ideér a futár. [oldalsó hangszóró leírása] , [magas] , [ugyan ez hátulról] [emigyen csatlakozik]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13415) orbano válasza Agostino (#13412) üzenetére


orbano
félisten

az erősítőnél szerintem fontosabb az ajtó rezgéscsillapítása...

A vér nem válik VAZZE!™

(#13416) Agostino válasza orbano (#13415) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

igen, rezgéscsillapítás, erősítő, mélynyomó, hátsó hangszórók, extra akkumulátor kéthavi kereset. nekem viszont csak a minőségibb és szebb hangzás a cél, semmi más

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13417) orbano válasza Agostino (#13416) üzenetére


orbano
félisten

Ki beszélt itt másról :F pláne hátsó hangszóróról :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#13418) Agostino válasza orbano (#13417) üzenetére


Agostino
addikt

ahoi

senki, csak tudom, ha tökéleteset akar az ember, többet kell beleáldoznia - jó a kalaptartós hátsó hangszóró pont szar példa, tűzzelvassal - második olvasatra már értem a célzásod, fontossági sorrendre gondolsz. van benne valami egyébként, jogos. tl,dr: félreértettelek : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13419) ocsi19 válasza orbano (#13417) üzenetére


ocsi19
senior tag

hopp :)

[ Szerkesztve ]

(#13420) k-feri65


k-feri65
senior tag

Ma szentendrén, SQ verseny

értem én de le sz@..m

(#13421) Az-X válasza Agostino (#13416) üzenetére


Az-X
őstag

Amúgy egy megfelelő ajtó szigeteléssel lehet nagyobb minőség növekedést kapnál :B De ha spórolós vagy megveszed az anyagot és megcsinálod magadnak. Szerintem egy 10-es körül kijön, ha ezek mellé beteszed a DSK-t ami néha 12 körül kapható bizonyos hipermarketekben... még a fejről hajtva is elég kellemes meglepetést fog okozni ;)

:)

(#13422) orbano válasza k-feri65 (#13420) üzenetére


orbano
félisten

perceket kell várnom egy kép betöltésére, rettenetes ez a képmegosztó oldal :((

A vér nem válik VAZZE!™

(#13423) cicmanyek válasza k-feri65 (#13420) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Bakker ezt nem kicsit benéztem... :O
Azt hittem jövő héten lesz.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13424) k-feri65 válasza cicmanyek (#13423) üzenetére


k-feri65
senior tag

pedig a minimálba csak ketten indultak:)

értem én de le sz@..m

(#13425) cicmanyek válasza k-feri65 (#13424) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Kik?
És mi lett a vége a többinek?

[ Szerkesztve ]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13426) k-feri65 válasza cicmanyek (#13425) üzenetére


k-feri65
senior tag

Passzív:
Nem volt
Minimál:
1. Seat toledo
2. Fiat multipla
Két út
1. Peugeot partner
2. Honda civic
Három út:
1. Merci 124
2. Audi A6 fekete
Profi:
Nem volt

értem én de le sz@..m

(#13427) codilandi válasza k-feri65 (#13426) üzenetére


codilandi
tag

Gratulálok Feri az első helyhez, úgy néz ki érik az a bajnoki cím :DD Pestre én is megyek szerintem majd szeptemberben!

(#13428) k-feri65 válasza codilandi (#13427) üzenetére


k-feri65
senior tag

köszi...

értem én de le sz@..m

(#13429) cicmanyek válasza k-feri65 (#13426) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Tőlünk senki nem volt???

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13430) k-feri65 válasza cicmanyek (#13429) üzenetére


k-feri65
senior tag

Atesz meg Laci,,,de nem neveztek...

értem én de le sz@..m

(#13431) Flashback


Flashback
addikt

Kenwood KDC-4051UR-val van valakinek tapasztalata?
Esetleg az Eurobox-ból rendelt valaki?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13432) cort x-1


cort x-1
tag

Hi. Pio 6300 sd? ről vélemény? :)

Lumia 620

(#13433) kisboxi


kisboxi
tag

Valaki? :F

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#13434) #25954560 válasza kisboxi (#13433) üzenetére


#25954560
törölt tag

par helyen azt irjak h 2ohm-on hasznaltak v 2ohm stabil (pl itt)

(#13435) Warbeast


Warbeast
tag

Ahoj mesterek!
Tipikus nagyfater-fater jellegű kérés érkezett hozzám!
Mégpedig:
Olyan fejegység ami rádiós, kazettás, CD-s, MP3as. Mindezt úgy, hogy csak egy fejegység meg egy CD tár az amit a technikai tudás elvezérel az ősöknél MAX.
Na öcsém ez a missön impássziböl.
Szal, van ez a JVC 480as fej+550es tár, de ez nem tud MP3at, plusz jól meg is döglött mert szarrá hallgatták.
FM transzmitter, aux-in, és társai nem játszanak.
Ötlet?
Nincs külső kazettatár MP3as fejegységekhez? :D
Ötletet priviben is szívesen fogadom!

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#13436) orbano válasza Warbeast (#13435) üzenetére


orbano
félisten

De mi a francnak kazetta? :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#13437) Flashback válasza Warbeast (#13435) üzenetére


Flashback
addikt

MP3-as cd tár...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13438) Agostino


Agostino
addikt

ahoi

peches kalandsorozatom története. tanácsotokra megrendeltem a hertz dsk 165-ös szettet még szombaton. már szinte mindent beterveztem a hétre, amikor is tegnap gondoltam magamban, a biztonság kedvéért felhívom a boltot, mi újság, mennyi lesz a fuvarköltség meg ilyen és ehhez hasonló általános adatok. ekkor közölték velem, hogy felejtsem el az egész történetet, a gyárban nyári szünet van, legkorábban bármiféle termék csak szeptember eleje körül lesz várható, nekik legalábbis már semmi sincsen raktárok. hát jó, lemondtam a rendelést. másik boltot is felhívtam, ezt a nyári szünet sztorit ő is megerősítette, ugyanakkor azt is hozzátette, hogy szerinte a szeptember is kétséges, lévén a beszállító csődöt jelentett. ez csak pletyka vagy realitás azt nem tudom, de ezzel le is mondtam az egész hertz témakörről. a szett megoldást nem adtam fel. egy ezressel drágábban de lett végül találat egy mac audio rendszer személyében. egyébként innen jár a köszönet az autohifi-city munkatársának zsoltinak, aki mindenféle ostoba kérdésemre türelemmel válaszolt : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13439) Typhoon47 válasza Agostino (#13438) üzenetére


Typhoon47
őstag

de lett végül találat egy mac audio rendszer személyében

:(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13440) Agostino válasza Typhoon47 (#13439) üzenetére


Agostino
addikt

két hét kipróbálási garancia van rá, ha annyira rossz, még mindig azt mondhatom, hogy sorry, de ez nem nyert kismacskát : ) árban tovább nem mehetek, annyira nem vagyok elengedve

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13441) mandras81 válasza Agostino (#13440) üzenetére


mandras81
senior tag

A használt cucc neked kizárt?

OFF

gabo01 olvass privit!!! :DD

ON

[ Szerkesztve ]

(#13442) Agostino válasza mandras81 (#13441) üzenetére


Agostino
addikt

nagyon kevés termék esetén veszek használtat. ilyen esetén inkább pont nem szeretnék.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13443) mandras81 válasza Agostino (#13442) üzenetére


mandras81
senior tag

Meg tudod indokolni, hogy miért?

Winchester-t pl. én sem vennék használtat, de egy hangszórót mondjuk egy procihoz tudok hasonlítani. Ha nincs rajta külsérelmi nyom, és a gépbe betéve elindul, akkor tök mindegy, hogy használt, vagy új...

A te döntésed természetesen, csak ez pl. pont egy olyan alkatrész, amit gyakorlatilag nem lát az ember, mert "el van dugva" egy rács mögé, tehát még a karcmentesség sem olyan fontos.

(#13444) Agostino válasza mandras81 (#13443) üzenetére


Agostino
addikt

ezzel a háesszel zárom is magam. ha gáz a rendszer visszaküldöm, de a hertz ahogy nézem egy darabig elúszott itthon. inb4 nem hallgatok rátok, de. a forgalmazók viszont vállvonogatnak.

offba, neked, andrás : ha definiálni szeretném akkor azon alkatrészeket nem szeretek használtan venni, amiket nagyon szét lehet hajtani. ha ismerem a tulajt, mondjuk hangszórók esetén, és tudom hogy tegyük fel lágy jazzt hallgatott a teljes rendszere hangerejének tíz százalékán, akkor azt mondom jöhet a hangrendszer. de egyébként mi a garancia arra, hogy valaki nem decibelversenyt rendezett velük?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13445) Flashback válasza mandras81 (#13443) üzenetére


Flashback
addikt

Hát ez így nem igaz...
A membrán gumipere öregedik. Ha van hangváltó akkor abban a kondi kiszáradhat. Ha nem csak a saját rezgését kapta a membrán ragasztása elválhatott stb stb...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13446) mandras81 válasza Agostino (#13444) üzenetére


mandras81
senior tag

"inb4 nem hallgatok rátok, de. a forgalmazók viszont vállvonogatnak." - bocsi, ezt nem értem... :))

"mi a garancia arra, hogy valaki nem decibelversenyt rendezett velük" - meghallod a hangján, hogy szarul szól. Ha normálisan szól meghallgatás után, akkor nincs semmi baja. Nem akkora ördöngősség a dolog. De egyébként, szerintem itt a topic-ból is szívesen segítenek neked, és elmennek veled kipróbálni, ha találsz magadnak megfelelőt, így még értened sem kell hozzá. Hidd el, hogy nem véletlenül mondjuk annyian, hogy inkább a használtat, mert nagyságrendekkel jobb minőséget lehet kihozni, mint az új árból, illetve kisebbet buksz, ha eladod (mert a makkaudiót el fogod).

(#13447) Agostino válasza mandras81 (#13446) üzenetére


Agostino
addikt

használt vagy nem használt, azért amit fentebb flashback kolléga írt valahol jogos. nem is akarom a dolgot tovább görgetni mert erősen offban vagyok és a topic nem erről szól. makkaudiót meg miért adnám el? ha annyira rossz, hogy levakarom magam, szépen visszaküldöm és én balra, ők jobbra. nekem nem versenyre kell, a gyári rendszert akarom egy fokkal jobbra lecserélni. szerintem ezt hozni fogja az új. az autóba ilyen téren meg nem akarok több pénzt ölni, hiszen pár év múlva magát az autót fogom lecserélni nem a hangoskodást.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13448) mandras81 válasza Flashback (#13445) üzenetére


mandras81
senior tag

Mondjuk öt év alatt elöregedik a gumiperem? Vagy kiszárad a kondi? Nem azt mondom, hogy szépkorú használt cuccokat kell venni, de pár éves dolgoknál azért valljuk meg, hogy nem jellemzőek ezek a problémák.

A membránt pedig természetesen érdemes jobban szemügyre venni, de ezt meg (mármint a szemrevételezést) tanácsoltam is.

(#13449) mandras81 válasza Agostino (#13447) üzenetére


mandras81
senior tag

Okés, stimmel. Hidd el, hogy itt jót akarnak neked.

(#13450) tukko1 válasza k-feri65 (#13396) üzenetére


tukko1
aktív tag

Az én alpine 9855-öm is elfelejt mindent! Nekem is a piros és a sárga vezetéket kell felcserélnem?
[link]
Még az is érdekelne, hogy a kapcsolószárat hova kell kötni!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.