Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) krealon válasza #95590400 (#1349) üzenetére


krealon
veterán

Probald meg a PuTTY -ben a Translation -t vagy a Terminal type -ot allitani.
Az F(x) billentyuket pedig Esc -> (x) [szambillentyu] kombinacioval lehet elerni tapasztalatom szerint.

(#1352) #95590400


#95590400
törölt tag

[link] e szerint feltettem az mldonkey-t. üzemel is a edonkey hálózata, erőforrást szinte semennyit nem eszik, igaz nem is nagyon töltögettem vele, csak próbaként.
viszont újraindítás után már nem. újratelepítem ugyanígy. elindul, a letöltésekben az előzmények benne vannak.
esetleg mit kopipészteljek még a putty-ba, h elmentődjön végre? vagy szimplán parancssorral hogyan indítható?

[ Szerkesztve ]

(#1353) vargalex válasza #95590400 (#1352) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem csak annyi a baj, hogy az optware-os dolgokat indító script (talán rc.unslung, nem használok optware-ot) csak az S-el kezdődő scriptekkel foglalkozik a /opt/etc/init.d-ből? Ha igen, akkor csak átnevezed a minet scriptet és kész.

Alex

(#1354) lippije


lippije
tag

Jó régen jártam erre, nem is nagyon küzdöttem a routerrel, ment, bár volt vele pár idegesítő dolog. Most felraktam a tomatot, meg is javult szinte minden, viszont most nem tudok nyomtatni windows alól. A router felismeri, de a jól bevált módon beállítva nem megy a nyomtatás. Gyári firm alól ment rendesen. Ötlet?

(#1355) #95590400 válasza lippije (#1354) üzenetére


#95590400
törölt tag

oleg

(#1356) Speederer válasza #95590400 (#1355) üzenetére


Speederer
senior tag

Nálam tökéletesen megy a nyomtatás (is) tomato alól. DD-WRT-vel korábban nem sikerült összehoznom, de még a tomato előtt felraktam a gyárit, ott működött, és minden beállítás nélkül ment tomato-val is.
Szal nemtom nálad miért nem akarja az igazat.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1357) ecaddict válasza #95590400 (#1355) üzenetére


ecaddict
senior tag

+1 Oleg ftp://core.dumped.ru/rt-n/

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#1358) #95590400 válasza ecaddict (#1357) üzenetére


#95590400
törölt tag

érdemes mindig a legújabbat feltenni?
én vmelyik 17xx-est tettem fel először, aztán az optware. próbaképp ment is 2 hétvégén. aztán a harmadikon már nem lehetett elérni nas-ként a hálóról. webuik mentek, tölteni töltött.
cseréltem újabbra, asszem a 1803-ra, visszaraktam acronissal a még normálisan működőképesen lementett optw. lemezképet és megint ment minden normálisan. kíváncsi vagyok, meddig... eddig is volt, h az rtorrent webui a harmadik boot-ra indult el. jobban monsva a webui ment, csak nem találta az rtorrentet.

[ Szerkesztve ]

(#1359) ecaddict válasza #95590400 (#1358) üzenetére


ecaddict
senior tag

Szinte naponta van új verzió (szinte minden nap fejlesztik és van valaki aki lefordítja), de ezek apróbb javítások egyáltalán nem biztos, hogy bármi változás észre veszel két verzió között.

Nekem pl. egy több hetes verzió van fenn (nyaralás, miegymás miatt egyáltalán nem volt ezzel időm foglalkozni - most se nagyon van), bár nemrég fordítottam is egyet magamnak, végül azt sem tettem fel.

Amit érdemes lehet, hogy ránézel a változásokra. Változások

Ha van valami ami érdekes lehet, akkor esetleg érdemes lehet frissíteni. Pl. volt egy ilyen "[RT-N] kernel: net: PPP buffer too small for higher speed connections". Na ha pl, PPPoE kapcsolatom lenne ez után biztosan frissítettem volna.

Vagy pl. mostanában volt néhány USBs javítás. Ha valakinek USBs gondja van (valami ritkább eszközzel) a most legújabb verzió szintén megérhet egy próbát.

Viszont pl. NFS gyorsításra (ez is mostanában volt) nem ugranék rá. Vsz. minimális különbség lenne mérhető egy adott helyzetben.

Röviden: Ha különösebb okod nincs bőven elég kb. 2 hetente/havonta újat feltenni.

Az rtorrent leállása meg lehet valami rtorrent vagy library hiba is amit egyáltalán nem biztos, hogy firmware csere megold.

Egyébként ha nem megy a webes rész érdemes /bin/ps-el terminálban megnézni nem-e valami partició ellenőrzés fut vagy valami más gond van. Itt a fórumban (vagy a WL-500 fórumában) keresgélve találhatsz további tippeket is.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#1360) ecaddict


ecaddict
senior tag

Most látom, hogy már a google project oldalról is letölthető az Oleg RT-N16 firmware (több mint 1 napja).
http://code.google.com/p/wl500g/downloads/list

Mindenesetre nem verték nagydobra.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#1361) khorvat válasza ecaddict (#1360) üzenetére


khorvat
senior tag

VÉGRE!!!!

A problema csak az hogy meg az RT-N16 ara semmit se esett es mar lehet nem is a legjobb vetel a piacon ar/ertek aranyban es Asus WL500Gp v1rol szeretnek valtani, azt a +20k-t jelenleg nem hiszem hogy megerne:(((
Sebaj talan majd evvege fele hatha 20-25k korul megveheto lesz az N16!

(#1362) #95590400 válasza khorvat (#1361) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy jó ideje drágább, mint amennyiért megvettem, rögtön a legelején.

(#1363) Intruder2k5 válasza khorvat (#1361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen valutaárfolyamok mellett nem csoda, hogy nem csökken az ára... A 20-at már akár most el is felejtheted, de szerintem még a 25-öt is! Én is úgy vagyok vele mint Te, majd egyszer váltok RT-N16-ra, ha olcsóbb lesz, de 36k-t tuti nem adok érte. Mondjuk én nem hinném, hogy más típus mellett döntenék. Hiába gyorsabb pl. a DIR-825, de az Atheros-al, meg az OpenWrt-vel nem vagyok kibékülve.

[ Szerkesztve ]

(#1364) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Feltettem a 1888-as oleget, eddig 1639 volt azt hiszem, es most reload utan nem a jo helyekre huzza be a ra kotott usb-s hdd-t.

dmesgben latszik, hogy latja, hogy van, de /mnt/-be mar nincs semmi. Pontosabban a /tmp/mnt-be ott vannak a particioim, de se a /opt -ba nincs linkelve se a /mnt-be semmi..

/dev/discs/disca/part3 on /tmp/mnt/disca_3 type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
/dev/discs/disca/part2 on /tmp/mnt/disca_2 type ext3 (rw,noatime,data=ordered)

Ilyenkor mi van most akkor? :)

koszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#1365) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#1364) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Az optware-es telepitobol ha kimasolom ezt, akkor megvannak a mount-ok, de mivel fog reboot utan is megmaradni? Nem talalom, hogy hol irodnak ezek bele az fstab-ba... vagy itt mashogy mukodnek a dolgok? MUKODJ! :)

mount -o noatime -t ext3 /dev/sda2 /opt && mount -o noatime -t ext3 /dev/sda3 /mnt
[ -n "`mount | sed -n '/\/opt/p'`" ] && [ -n "`mount | sed -n '/\/mnt/p'`" ]

meg persz a swap is megy:

swapon /dev/sda1

Laca

(#1366) ecaddict válasza vitezlejszlo (#1365) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha nincs meg pl. az /etc/fstab (ls -la /etc/fstab)

akkor az ezzel kezdődő sortól:
cd /tmp && wget -O flashf.tar.gz ...

eddig a sorig:
flashfs save && flashfs commit && flashfs enable
kell futtatni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#1367) vitezlejszlo válasza ecaddict (#1366) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Koszi szepen, ezzel sikerult megcsinalni mindent olyan szepen, ahogy volt :)

Akkor ezt el is mentem mint firmware frissites_utani_teendok.sh :D

Koszi

laca

(#1368) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

1888-as fw-vel 4 nap uptime utan egy kicsit sok keret-hibam van nem? Nem tudom ez az ethernet a wan vagy lan iranyom-e, de baromi soknak talalom.

eth1 Link encap:Ethernet HWaddr 90:E6:BA:2E:E8:0D
inet6 addr: fe80::92e6:baff:fe2e:e80d/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:490755 errors:3 dropped:0 overruns:0 frame:53013089
TX packets:907439 errors:481 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:57823892 (55.1 MiB) TX bytes:879849807 (839.0 MiB)
Interrupt:3 Base address:0x1000

Otlet esetleg, hogy mi ez?

Mig megirtam ezt a hozzaszolast:

RX packets:490755 errors:3 dropped:0 overruns:0 frame:53063044
TX packets:907932 errors:481 dropped:0 overruns:0 carrier:0

Koszi

laca

(#1369) ladikm


ladikm
csendes tag

Sziasztok!

Mai nap vettem egy ilyen routert, de nem akar rajta menni a digis(PPPoE) nethttp://itcafe.hu/dl/s/wb.gif. Márn nem tudom mit nézzek meg vagy mit állítsak rajta, a jelszót nem akarja elfogadni valamiért. Ugyanez a hálózat a Belkin routerrel simán működött.

Kérlek adjatok valamilyen hasznos tanácsot!

Ladik

Ladik Márk

(#1370) forrest85 válasza ladikm (#1369) üzenetére


forrest85
senior tag

A szolgáltató nevét hagyd ki. :D

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1371) ladikm válasza forrest85 (#1370) üzenetére


ladikm
csendes tag

Miért hagyjam ki a szolgáltató nevét?

Ladik Márk

(#1372) FeRkE válasza ladikm (#1371) üzenetére


FeRkE
őstag

mert azt nem kell megadni, van hogy az okozza a galibát.

(#1373) x123456 válasza ladikm (#1369) üzenetére


x123456
aktív tag

Logba ír valamit? Egyáltalán: gyári fw van rajta vagy valami használható (DD-WRT/Tomato) ?

(#1374) ladikm válasza x123456 (#1373) üzenetére


ladikm
csendes tag

Nem kap WAN IP-t, nincs DNS és nincs Gateway se.A gyári Fw van rajta, de abból a legújabb, ha tudsz linket dobni a jó FW-hez azt megköszönöm.

Ladik Márk

(#1375) x123456 válasza ladikm (#1374) üzenetére


x123456
aktív tag

Gyáriban nem vagyok otthon. Szinte első dolgom volt eltüntetni róla. Eredetileg azért vettem ilyet, mert reméltem, hogy előbb-utóbb lesz rá openwrt is. Nekem DD-WRT-vel és Tomato-val ment eddig a digin.
Viszont az izgalmasan hangzik, hogy nincs WAN IP-d sem. Úgy emlékszem, a gyári fw-nek is van logja, ami az admin felületről elérhető. Meg kéne nézni, mit ír bele amikor csatlakozni próbál.
Ha még nem történt meg, akkor kellene egy olyan, hogy minden paramétert vissza a gyári alapértékekre, a WAN-t beállítani PPPoE-re a megfelelő usernév-jelszó párossal és megpróbálni csatlakozni.

ui: juteszembe, első menetben kipróbáltam a gyárival, nehogy véletlenül hibás legyen és azzal is működött.

[ Szerkesztve ]

(#1376) ladikm válasza x123456 (#1375) üzenetére


ladikm
csendes tag

Légy oly kedves és küldd el az e-mail címíere azt a FW-t ami neked működött mert én megpróbáltam 3-t és nem ment!Már sokszor hardresetteltem, újra beírtam mindent, de semmi változás. Gyári alap FW-vel sem ment.Most visszaraktam a vezetékes Zyxelt és azzal simán felkapcsolódott. Ezt azért csináltam mert mind a kettőnek u.a. az ip címe 192.168.1.1 mert már arra is gondoltam h a digis switchben le van tiltva ez az ip cím, de ezek szerint nincs.

Ladik Márk

(#1377) x123456 válasza ladikm (#1376) üzenetére


x123456
aktív tag

Digi hálózati eszközök a 10.0.0.x címeket használnak (vagy 10.x.x.x? ), a többivel nem foglalkoznak amennyire tudom.
FW-t küldeni nem tudok, mert töröltem, miután elindult a routerem.

Annyit érdemes lenne egy bármilyen, de működőképes firmware használatával kipróbálni, hogy az Asus WAN portját összekötöd a működő Zyxeled egyik LAN portjára és egyszerű DHCP kliensként állítod be PPPoE helyett. Ha úgy kap címet, akkor legalább azt lehet tudni, hogy fizikailag működőképes.
De még mindig ott tartok, hogy LOGOK! Többre mennénk, ha megmutatnád, mit ír a routered a logba, amikor nem sikerül a kapcsolódás.

még az jutott eszembe, hogy ha netán valami más szolgáltatótól átvett hálón vagy (amit a Digi átvett), nincs-e valami MAC szűrés a Digi oldalán?

[ Szerkesztve ]

(#1378) ecaddict válasza ladikm (#1376) üzenetére


ecaddict
senior tag

Gyárival is menni kellene, de Oleg fimrware-t érdemes megpróbálni:

http://code.google.com/p/wl500g/downloads/list

Ill. ha letöltő progit is szeretnél:
http://wl500g.info/showthread.php?t=23684

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#1379) ladikm válasza ecaddict (#1378) üzenetére


ladikm
csendes tag

Probléma az, hogy más hálózatán ami úgyszintén PPPoE ott se működött így visszavittem az üzletbe ahol vásároltam a pénz visszaadták probléma nincs, feladtam.:(SAJNOS. Kérdésem az, hogy van-e hasonló tudású router árban is e körül?

Ladik Márk

(#1380) vargalex válasza ladikm (#1379) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Gyári firmware-val szeretnél hasonló szolgáltatásokat? Mert akkor olyat nem fogsz találni. Olyat igen, ami a gyárival tud nyomtatót, illetve USB-s háttértárat megosztani (D-Link DIR-825, Netgear WNDR3700), de torrentezni egyik sem tud. Persze alternatív firmware-val (OpenWrt) minden megoldható. Az említett routerekben fele annyi memória van, mint az RT-N16-ban, azaz 64MB, valamint a flash csak 8MB-os és csak 1 USB csatlakozóval rendelkeznek. Viszont 680MHz-es a CPU és 2,4, valamint 5 GHz-es WiFi.

Alex

(#1381) #95590400


#95590400
törölt tag

gyárival nekem is gyakorta volt olyan, h nem csatlakozott (pppoe, adsl), de mindig csak olyan esetben, ha újraindítottam a rútert. bennmaradt az előzőleg kapott ip és cseszett csatlakozni. volt egy hibaüzenete is, asszem vmi encap, de biztos már nem vagyok benne. ilyenkor vagy full resetet adtam neki, vagy állítgattam fix ip-re és vissza, h múkoggyon.
most oleg van fent, egy gyöngyszem, teszi a dolgát, ha akarom, akkor torrentezik, ftp-zik, emule-ozik nagy ritkán. a qos hajítófát sem ér sajnos, ennyi bibije van.
annyi bibi volt eddig, a múltkor volt áramszünet, kb. 5 órát ment ups-ről, aztán az ups elkezdett ki és bekapcsolni 5 percenként, és a negyedik után elszálltak a beállítások a rúterről. ezt visszatoltam file-ból, és ennyi.
esetleg a qos részben van valakinek ötlete, mit lehetne berhelni külön, h http mindenek felett a gépeken?, ftp/torrentésatöbb meg 100adlagos? nagyon fapados a felület is, illetve hiába adok prioritást az adott portoknak 250-et, ha egyszer böngészőhöz már lehetetlen portot kötni.

(#1382) x123456 válasza ladikm (#1379) üzenetére


x123456
aktív tag

Akkor annak hibás volt a WAN portja... szerintem.

(#1383) Laca 012 válasza ladikm (#1379) üzenetére


Laca 012
őstag

Vagy van egy másik lehetőséged is, hogy raksz össze egyet mint én.. ;]
Bár alapból ez sem tud még elindulni sem, de ha feltelepíted működik minden,olyan sebességgel, amit router sosem fog tudni pl. az USB-s csatlakozások miatt!
Mellesleg az egész HDD-k nélkül kb. ugyanebben a mostani "feltornászott" árban jött ki mint most az RTN-16..(meg persze rengeteg utánajárás-google és munka) De most már kitaposott út vezet a működő géphez, úgyhogy ami nekem közel 1évembe került, az már 1nap alatt "összelapátolható"! :C

Én még 32.000Ft-ért vettem az RTN-16-ot amit aztán vissza is vittem mint Te is. 40.000Ft-ért viszont már kicsit irreális szerintem!

Jó, persze ez a router építgetés is csak annak való, aki már belátta, hogy egy letöltős routert nem csak megveszek, bedugom a konnektorba és már seedel is, hanem igénytől-pénztárcától függően van vele egy kis meló!
És ez igaz a nem épített, hanem gyári routerekre is, pl az RT-N16-ra, vagy a régi jól bevált WL500gP -re! :K

[ Szerkesztve ]

(#1384) Laca 012 válasza x123456 (#1382) üzenetére


Laca 012
őstag

Nem hinném!
Én amikor (4napig) RT-N16 tulaj voltam, az enyém sem csatlakozott az amtel által közvetített (asszem) UPC-s nethez! Akkor még csak olyan firmware volt ami már legalább az SSH-t engedte és volt parancssor webes felületen, de azzal meg csatlakozott egyből... :K

(#1385) x123456 válasza Laca 012 (#1384) üzenetére


x123456
aktív tag

más hálózatán ami úgyszintén PPPoE ott se működött

Nálam Digi van, nálam működik. Neki Digi van, a "más hálózatán" nem tudom, mi, de egyiken sem. Szerinted mekkora az esélye, hogy egyébként hibátlan az eszköz?

(#1386) x123456 válasza Laca 012 (#1383) üzenetére


x123456
aktív tag

Építgetősön én is filóztam egy darabig, de még a hardver felénél sem tartottam és már túl voltam a 40ezren. Az RT-N16 meg összesen volt harminc, ha jól emlékszem. Egy szopás van vele: openwrt nem megy rajta, pedig azzal akartam használni.

(#1387) vargalex válasza x123456 (#1386) üzenetére


vargalex
félisten

Add el, és vegyél egy D-Link DIR-825-öt! :) Azon meg csak OpenWrt és DD-Wrt van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1388) Laca 012 válasza x123456 (#1385) üzenetére


Laca 012
őstag

Idézet avman #1381 hsz.-ból:

"bennmaradt az előzőleg kapott ip és cseszett csatlakozni. volt egy hibaüzenete is, asszem vmi encap, de biztos már nem vagyok benne. ilyenkor vagy full resetet adtam neki, vagy állítgattam fix ip-re és vissza, h múkoggyon."

Nos nekem is valahogy ilyet produkált.. Azaz hiába vitte máshoz kipróbálni, mert ha nem csinált "full reset" -et előtte, akkor ott sem csatlakozott, és sehol máshol sem csatlakozott volna mert be volt ragadva az előző IP cím!!!
Nekem akkor még éjjelente mindíg szakított a szolgáltató, tehát minden reggel "full reset" -et kellett csinálnom! (2x, mert utánna firmware csere volt, hétfőn meg már visszavittem, de akkor reggel jó volt. Rajta is maradt az a firmware! )
Szóval 99% hogy az eszköz hibátlan volt, és a rajta levő firmware volt hibás mint nekem, vagy avman -nak.. :K
De mivel visszavitte talán sosem tudjuk meg..

[ Szerkesztve ]

(#1389) x123456 válasza vargalex (#1387) üzenetére


x123456
aktív tag

Mindegy, tomato-val és DD-WRT-vel működik, összeszenvedtem amit akartam, már nem cserélek. Max. ha fizikailag bedöglik. :)

(#1390) #95590400 válasza Laca 012 (#1383) üzenetére


#95590400
törölt tag

úhh, basszus ez baromi jól néz így ki... :C :R szerintem sorozatgyártásba kezdhetnél vele. :DDD mibe állt meg a dolog vinyó nélkül anyagilag? mit kér enni a konnektorból?
én közben leselejteztem az itx-es lapot, és munkába állt egy visszabutított e4300 egy viás hibrid atx asrock lapon (van rajta agp/pcie, meg ddr1, ddr2 foglalat, utóbbiból van benne 3 giga), egy megás pci-os vga-val, win7-el, 2x1,5 tera samu vinyával, dvd íróval idle 65w, maxra terhelve 80w a fogyasztása, úgy h ebben benne van az ups meg egy szvics is.
csúnya is, ronda is, hangja is van, de bevágtam a gardrób aljába a szomszéd szobában :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1391) Laca 012 válasza #95590400 (#1390) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát jó pár órámba került, mire elővadásztam a számlákat és kiválogattam miket is vettem ehhez, de már többen kérdezték, úgyhogy kiszámoltam..
Lényegében jól saccoltam a ~40.000Ft-os alapköltséggel, bár nekem az extrák és a design rendesen feltornászták a végét.. :K
Fogyasztásban viszont 1db HDD-vel 16-17W körül volt, most 2dbHDD-vel 19W, de néha felugrik 20W-ra is! (Sőt, ha bedugom az USB hub-ot billentyűzettel-egérrel, akkor 25W-ra is felugrik néha! De ezért van a hub, hogy "kitépjem" egyben, ha nem használom )

Az RT-N16 ha jól emlékszem, egymagában HDD nélkül 9-10W körül evett, úgyhogy az alap fogyasztásban jobb volt 4-5W -tal... :K

(#1392) x123456 válasza Laca 012 (#1391) üzenetére


x123456
aktív tag

proci nem kellett bele?
szerk: úgy tűnik, én másfajta alaplapot néztem, abban ugyanis nem volt processzor.

[ Szerkesztve ]

(#1393) Laca 012 válasza x123456 (#1392) üzenetére


Laca 012
őstag

Ezekre rá van integrálva az Intel Atom processzor..
Ebbe pl. Az N270-es 1,66GHz-es..
Szerk: Ja, olyat is lehet, de azok kapásból kb. 30W-os fogyasztással indulnak !!

[ Szerkesztve ]

(#1394) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Sziasztok,

Én is tervezem egy ilyen router beszerzését. Ezért lenne néhány kérdésem.

1. Tudom-e ezt a cuccot egy másik router mögül használni? Gyakorlatilag AP-ként kellene üzemelnie.
2. Ha USB-n rákötök egy nagyobb (1,2TB) vinyót, akkor milyen sebességgel tudom azt elérni lan-on illetve wlanon keresztül?
3. Az USB-n rákötött vinyót megosztott hálózati meghajtóként tudom használni? Ez azért fontos, mert Mac(ek) illetve PC is lenne rákötve.
4. Tud-e önmagában a rákötött vinyóra torrentezni?
5. WEP titkosítást ismerheti-e?

Elôre is köszi a válaszokat!

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1395) #95590400 válasza Grafiqs (#1394) üzenetére


#95590400
törölt tag

1. van ilyen lehetőség, mind gyári, mind oleg felületen, próbálni nem próbáltam (home gateway, router, access point), de ha muszáj, betolom egy másik rúter mögé és rákukkantok, de jelenleg oleg van fent, nem is tervezem vissza a gyárit.
2. gyárin ntfs vinyóval le olyan 3000 kb/s körül volt. fel 2000. custom fw gyorsabbak. (oppsz, most nézem, ezt már írtam neked másik totyikban).
3. igen. mac-et nemtom, szerintem az is. remélhetőleg lesz itt olyan, aki mac-el is használja
4. gyári fw tud, de nagyon gagyi. ha normális megoldást akarsz, akkor pl. oleg alatt is nagyon egyszerű volt belőni, van hozzá jóféle leírás-
5. tud wep-et, de minek? tele van a net tutoriallal, programmal, h kell kb. 10 perc feltörni egy közepesen jártas embernek. én biztos nem tenném ki a személyes hálózatom ennek. bár, a fene tudja, szerintem elég kevés ember szórakozik ilyennel, de inkább wpa2-aes, oszt csók.

[ Szerkesztve ]

(#1396) Grafiqs válasza #95590400 (#1395) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszi a válaszokat.

De, hogy bonyolítsam: az megoldható, hogy nem USB-n kötök rá egy vinyót hanem ezt kötöm rá lan-on, mûködhet így a megosztás?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1397) #95590400 válasza Grafiqs (#1396) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha jól tudom, felismeri. de lehet, h pont majd a mac-nek lesz vele baja :)
amennyiben ezt is meg akarod venni mellé most, az pont az az összeg így, amiből szerintem inkább egy itx-es kisfogyasztású home servert kéne beüzemelni, egy olcsó, de megbízható rúterrel, ami ap-ként is tud üzemelni.
ha már van, akkor persze más a helyzet. de ez a mybook mintha kis hekkeléssel tudna torrentet is.
én a magam részéről a home servert preferálom, távoli asztallal. igaz, egy picit nagyobb a fogyasztás (évi pár ezer forinttal több) viszont rábízható egy csomó plusz dolog (pl. időzített háttérmentések a hálózati gépek megadott mappáiról, esetleg nagyobbacska kódolások), sebességproblémák meg soha nem lesznek.
egy passzív INTEL D410PT iNM10 atommal, egy LC Power Case-1320MI Mini-ITX házzal, amihez van egy passzív 75w os táp, kb 28-30k. ehhez ízlés szerint ram.
ami érdekesebb, az az oprendszer. nálam pl. egy xp szolgált majd 6 évig.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Alex91 válasza #95590400 (#1397) üzenetére


Alex91
félisten

ha jól tudom, felismeri. de lehet, h pont majd a mac-nek lesz vele baja

Nem lesz vele baja. Sot, meg az USB csatijara radughatja a HFS+-ra formazott HDD-t is. Igy azt is tudja irni/olvasni. Meg az NTFS-es kulso HDD-t is arra kotom, ha irni akarom :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1399) Grafiqs válasza #95590400 (#1397) üzenetére


Grafiqs
őstag

Elvileg a mac(ek)nek nem lehet baja vele, mert a My world ismeri a sambat és az afp-t is.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1400) #95590400 válasza Grafiqs (#1399) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem olcsóbban, hatékonyabban, gyorsabban, kevesebb szopószorzóval kijössz a mai árak mellett egy itx ház + lap alapú home serverrel és egy n-es, gigabites rúterrel, + másfél terás 5400 rpm vinyó, esetleg gigabites kártya, egy 2 gugás ram modul, aztán ennyi. csendes, sebessége bőven sok, enni sem eszik, kis helyen is elfér. árban és fogyasztásban ezzel majdnem ott vagy, mint a dlink + mybook kombóval.
csak ugye az oprendszer vet fel kérdéseket, win, linux, telepítgetni, kísérletezni, mi jó, beállogatni.
a dualband-nek én semmi gyakorlati hasznát nem látom (persze biztos jó dolog lehet, de kétlem, h otthoni, pár felhasználós környezetben, stream + net ügyletben bárki valósan ki tudná használni. főleg ott lehet jó, ahol zavaróan sok 2,4 ghz-es hálózat van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.