Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) ecaddict válasza ppdan (#300) üzenetére


ecaddict
senior tag

A telnetes firmware mostmár felejtős, csak akkor volt érdekes amikor még semmi sem volt, amivel meg lehetett volna nézni milyen SW van a routeren ill. mit lát/használ a vasból a SW.

Per pillanat, ha le akarod cserélni a gyárit akkor DD-WRT lehet feltenni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#302) Speederer válasza ppdan (#300) üzenetére


Speederer
senior tag

Ha már az usb sebességnél tartunk...
A 297-es végű DD-WRT-vel 4-5MB/s körül volt a sebesség, de azért ingadozott.
A 309-esben pedig inkább 5-6MB/s, itt sem annyira stabil, de ahogy észrevettem kb 1MB/s-el gyorsabb lett.
Az eredeti ASUS cuccon már nemtom mennyi.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#303) Speederer


Speederer
senior tag

Itt a 13309-es a legújabb, viszont ezen az oldalon van már 13401-es is.
Vajon csak az első linken "lusták" frissíteni, vagy van rá más magyarázat is? :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#304) balage25 válasza eperga (#272) üzenetére


balage25
senior tag

Akkor gigabites a Wan. Ha narancssárga akkor 10-es vagy 100-as.

(#305) vitezlejszlo válasza balage25 (#304) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Namost nekem 100-on linkel a wanom, megis keken vilagit.

Segitsegek legyszi. Megjott a router, nagyon szep nagyon jo, egyszer mar le kellett resetelni teljesen, mert nem volt hajlando pppoe-n behivni, pontosabban hivott volna, de nem derult ki, hogy miert nem sikerult. Reset utan azt lattam, hogy a pppoe loginhoz a ddns-es beallitasban beallitott logint es jelszot tette, lehet ezzel probalt meg behivni (persze akkor a pppoe-ben az elvileg jo logint mutatta) 9-es beta fw. Szoval itt meg is koszontem az asus fw kozremukodeset.

Szoval DDWRT. Hogy mukodik? Letoltomo a trx file-t, feltoltom, majd lesz valami gui, amin ujra fel kell tolteni a bin-t? Es ha ujabb fw-t szeretnek feltenni, akkor megint trx es bin, vagy utanna mar lehet csak a bin-t tolni?

koszi

laca

(#306) balage25 válasza vitezlejszlo (#305) üzenetére


balage25
senior tag

A UPC-s modemen kell nézni a ledeket. A cisco-nál zöld a giga a motorolla-nál kék.

(#307) #95590400 válasza vitezlejszlo (#305) üzenetére


#95590400
törölt tag

others › eko › V24-K26 › svn13297 › Asus_RT-N16

first download

dd-wrt.v24-13297_NEWD-2_K2.6_mini_RT-N16.trx

and install directly from the standard asus firmware update via the web interface

once installed , factory reset and redo the user name and password

then go to the admin section of the dd wrt firmware and select firmware update

download and install

dd-wrt.v24-13297_NEWD-2_K2.6_big.bin

factory reset and go from there to set up the options

(#308) Speederer válasza vitezlejszlo (#305) üzenetére


Speederer
senior tag

Ahogy avman is írta, először a mini trx, aztán mehet a big.
Ha majd újabbra frissíted, akkor elég csak a legújabb big.
Ha pedig a gyári asus-t akarod visszarakni, akkor át kell nevezni az eredeti asus trx fájlt bin-re.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#309) pojzon


pojzon
tag

Nekem is lenne egy két láma kérdésem a dd-wrt-s firmware-el kapcsolatban. :)

A trx file letöltése nem volt gond, de melyik big-es csomagot kellene leszedni hozzá, mert a 13401-es verzióból több méretű is van... :S

A másik kérdésem, hogy akkor most ez a legújabb változata mindenben működik? (gondolok itt pl az automount funkciókra) illetve a torrentezés az miképpen megy rajta?

Köszönöm előre is segítséget!

U.I.: egy saját tapasztalat, hogy gyári fw esetén ha egy terjedelmesebb doksit akarok kinyomtatni, akkor igencsak hektikusan teszi azt...néha jönnek oldalak ki, néha nem, "bennragadnak" oldalak vagy csak félig nyomtatja ki...tapasztalt valaki más is ilyesmit vele?

(#310) Tommaso


Tommaso
tag

Keziccsókolom!

Valaki most már legyen szíves homályosítson fel, hogy akkor most mi van ebben az idehaza 34 ezer forint környékén kapható Asus RT-N16 routerben! Mert végigolvastam az elejétől, de olvasok én itt mindenfélét pl. hogy led hiányzik, meg nem is gyors a procija, nem is olyan chip van benne, szar az antennája, stb :F

Most megvegyem ezt vagy ne? DD-WRT-vel szeretném használni, USB-s külső diszkre rtorrentezni, 60Mbites UPC nettel. A jelenlegi Linksys WRT54G routerem úgy tűnik nem bírja a strapát mert 35MBitnél többet nem sikerült kicsiholni belőle.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#311) #95590400 válasza Tommaso (#310) üzenetére


#95590400
törölt tag

elvileg ddwrt-vel egy hozzáértő erre tudja lassacskán már használni.
az usb merevlemez elég gyors alatta már, 60 megabitet wan-on és wifin bőven tud.
a proci a jelenleg a piacon lévő soho rúterek között a második leggyorsabb, és ebben van a legtöbb ram.
nekem a szobában kb. 3 méterre tőle majdnem tudja a 100 megabitet. de 80-at tartósan.
15 m és 3 téglafal után még mindig 50-60 megabitet is át tud tolni, de 40 alá sose esett.

[ Szerkesztve ]

(#312) Tommaso válasza #95590400 (#311) üzenetére


Tommaso
tag

Köszi! Van valami amire figyelni kell vásárláskor? Router verziószám vagy ilyesmi?
És melyik az első leggyorsabb? :U

[ Szerkesztve ]

(#313) sparks válasza pojzon (#309) üzenetére


sparks
senior tag

Én itt kizárólag 1 big-et látok, nincs más méret. Más routerhez készült big-et ne nagyon rakj rá, mert az nem éppen egészséges a routernek :)

(#314) #95590400 válasza Tommaso (#312) üzenetére


#95590400
törölt tag

verzió 1.2 mindenhol. 1.1 szerintem nem is került futószalagra.
a leggyorsabb cpu-jú soho jelenleg a NetGear RangeMax WNDR3700 a maga 680 mhz-vel, de csak 64 meg rammal. szintén van usb, 1 db. print serverként tudtommal nem megy, csak file servernek. costum firmware is csak folyamatban.

(#315) pojzon válasza sparks (#313) üzenetére


pojzon
tag

Ahh jogos, csak nem látom a fától az erdőt. :)

A további kérdésem az még nyitott, hogy a torrent pl hogyan fogható működésbe? Illetve az autoaount-ot megoldották-e már ebben a verzióban?

szerk.: amúgy mit tartalmaz ez a big file? mert ugye a gyári firmware csak egy file-ból van csak.

[ Szerkesztve ]

(#316) #95590400 válasza pojzon (#309) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy saját tapasztalat, hogy gyári fw esetén ha egy terjedelmesebb doksit akarok kinyomtatni, akkor igencsak hektikusan teszi azt...néha jönnek oldalak ki, néha nem, "bennragadnak" oldalak vagy csak félig nyomtatja ki...tapasztalt valaki más is ilyesmit vele?
elég sokat nyomtatok vele laposról. kicsit lassan megy át, de soha nem volt gondom.
hogy lőtted be? én az ánuszt kihagytam belőle. win-en tcp/ip alapú hálózati nyomtatónak telepítettem. sőt, az asztalin hekkelnem kellett a xerox nyomtatóra samu drivert, mert a xerox átcímkézte, de supportot már nem adott. és úgy is megy, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#317) pojzon válasza #95590400 (#316) üzenetére


pojzon
tag

Én egy SCX-4200-ast használok vele és LPR-es technikát alkalmaztam sima standard tcp/ip protokollon át.

Pl volt olyan is, hogy barátosném nyomtatni akart kétoldalasan, ezért kiküldte csak a páros oldalakat, amiből valamelyik kinyomtatódott, valamelyik nem, teljesen random módon. Majd párnappal később magam nyomtattam valami teljesen mást, de csak egy oldalt, ami rendesen meg is érkezett és utána csak arra lettem figyelmes, hogy még mindig nyomtat, és lám-lám a korábban kihagyott oldalakat lökte ki... :S

Igaz az a pár nap alatt ki volt kapcsolva a nyomtató, ezért gondolom, hogy csak is a router lehetett a ludas a dologban..

[ Szerkesztve ]

(#318) balage25 válasza pojzon (#315) üzenetére


balage25
senior tag

Ezt próbáld ki. Elég egyszerűnek tünik, csak elindítassz egy scriptet, miután megfelelően megformáztad a vinyót és telepíti a következőket:

Bash instead of shell in busybox (LFS support)
Automounting and unmounting of storage device partitions
Network printing
Watchprinter
Torrent transmission with watchdog
Hotmount
Pre-configured samba share
Reverse proxy featuring pound
Service tool
Xinetd
Pound
Asterisk
Lighttpd
Vlighttpd
Countryblock
AsiaBlock
Services running as other users than root
Vim with proper terminal support
Twonky Media
News Server
Other various useful tools

(#319) #95590400 válasza pojzon (#317) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg az ilyen jellegű hálózatosdinak kevés a nyomtatóban a ram, vagy cpu? a xerox 300hz/32 mega. amilyen frankón optimalizáltak mostanság a dolgok... minden csak zabálja az erőforrásokat, ész nélkül. meg mi az a sok?
a legtöbb, amit ráküldtem, az 160 oldal volt, kézi duplexben. gyakorta megy rá 50-70 oldal. illetve egyszer volt 30 oldalas doksi 20 példányban. szintén kézi duplex.

[ Szerkesztve ]

(#320) pojzon válasza balage25 (#318) üzenetére


pojzon
tag

Köszi a linket, összeszedem a bátorságot és megpróbálom elkövetni a dolgot. :)

Viszont ha jól értelmezem, akkor ha dd-wrt-t felpakolom, akkor se nyomtatótámogatás se automount nincs hozzá.

Jó lenne egy olyan firmware ami minden "alapfunkciót" tartalmaz mondjuk egy torrent kliens és egy ftp társaságában ami, ha egy háttértárat hozzácsatolunk automatikusan elrendezné azt. Így abszolult lámáknak is mint nekem nem lenne problémája a linuxozással. :) Kvázi hasonlóan mint a gyári firmware, amiben benne van az ftp meg a torrent csak a tárhelyet kell neki biztosítani és az első dm indításakor létrehozza a szükséges helyeket, könyvtárakat. Természetesen ugye nem a DM-et vagy valami hasonlót használni erre hanem a webböngészőt.

(#321) pojzon válasza #95590400 (#319) üzenetére


pojzon
tag

Hát ezzel most így megfogtál, hogy mennyi és milyen proci és ram van a nyomtatóban, de pl ez a wl500gp esetében nem fordult elő sose, és akkor már ugye ez a nyomtató volt ami most is van.

Ennyire nem volt sok oldal, 55 oldalt szerettünk volna kinyomtatni rendesen, de ha nálad működőképes mégöbb oldallal, akkor valami nálam nem stimmelhet...

(#322) Speederer válasza pojzon (#320) üzenetére


Speederer
senior tag

A nyomtatótámogatást passzolom, de az automount már a 13309-ben is működött. Más kérdés, hogy a több partíciós mountolásra nincs benne lehetőség. De a startup scriptbe csak 2 sort kell beszúrni, és már megy is a móka magától. Szóval szerintem mellőzni lehet az automount-ot, ha csak vki nem naponta húzkodja ki-be a háttértárat.

A fentebb belinkelt script-be elég sok minden van (torrent, samba stb). Bár nem próbáltam még, majd a következő update után. :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#323) pojzon válasza Speederer (#322) üzenetére


pojzon
tag

No igen az lehet, hogy csak két sort kell ide meg oda beszúrni, de aki nem látott linuxt közelről az bizony nem fogja tudni elintézni sajna.

Amúgy a fenti script hova telepíti magát? A rákötött vinyóra vagy a router belső tárhelyére?

(#324) balage25 válasza pojzon (#323) üzenetére


balage25
senior tag

Leírja hogyan kell megparticionálni a vinyót, és a négy partíciót majd beállítja a script, ha jól értelmezem. Neked csak az automountot kell beállítani az előtte. Ma én is kipróbálom, bár nekem az rtorrent jobban bejön, de azt majd felrakom külön.

(#325) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Feltettem a legujabb (13441-test es 13401) dd-wrt -t, es nem tudok pppoe-vel becsatlakozni a digihez. Beirom a logint es a jelszot, es nem tortenik semmi. Ha a WAN -nal nyomok egy connect-et, akkor sem csatlakozik. Es sehol sem derul ki, hogy miert nem sikerult :( Van masnak is hasonlo tapasztalata? Egyszeruen nem ertem, miert nem hiv be :(

koszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#326) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#325) üzenetére


Laca 012
őstag

Én az atomos NAS/Routerrel szívtam hasonlóval, ameddig ClarkConnect-et próbáltam belőni pppoe csatlakozásra.. Ott elvileg az volt a probléma, hogy a felhasználó nevet úgy kell megadni, hogy utánna írom a @szolgáltatónév.hu-t. csak diginél senki nem tudta megmondani, hogy mi is ez.. @digi.hu vagy @digikabel.hu, vagy @diginet.hu vagy @hdsnet.hu...stb..
Nem tudom, hogy ez mitől függ, kernelverziótól, vagy magától a disztribúciótól...
Ubuntu 9.10 alatt simán csatlakozik "natúr" felhasználónévvel..

(#327) vitezlejszlo válasza Laca 012 (#326) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

A @szolgaltatonev.hu csak akkor erdekes, ha olyan szolgaltatast veszel igenybe, amit tovabb ertekesit az alap tavkozlesi szolgaltato (hazankban ez ugye a T-Com, akie a tavkozlesi gerinc az ADSL eseteben), mert a @szolgaltatonev.hu alapjan tudja tovabb dobni a te ISP-d fele a tunnelt, amiben behivsz. Mivel a digi sajat maganak csinalja, nem feltetelnul van neki barmiliyen domain is a login utan. Tehat nem biztos, hogy ott kell lennie barminek is.
Este csinalok egy debugot, hogy egyaltalan kuld-e ki barmilyen csomagot a ddwrt, ha nincs domain nev a login utan.... most ez igy tok jo amugy, mert hasznalhatatlan egyelore igy a ddwrt az asussal nekem :/ Bar nem tudom en vagyok csak digi+ddwrt+rt-n16 kombinacioban? :)

koszi

laca

(#328) sparks válasza vitezlejszlo (#327) üzenetére


sparks
senior tag

Én is digi-t használok és RT-N16-ot dd-wrt-vel, csak én az előző verzióval tolom (13401). Fel sem rakom az újabbat, ha nem jó a pppoe. Majd csak kijön egy újabb fw, amiben ismét jó lesz. Pedig azt olvastam, hogy a legújabban már a swapon is működik, szóval jó lenne egy olyan verzió.

szerk.: közben látom egy előző hozzászólásodban, hogy neked talán a 13401-el sem megy a pppoe? Mert az nálam teljesen OK. Ha így van, akkor valami helyi hiba lehet. Este lehet kipróbálom majd az újabbat és meglesem mit csinál vagy mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#329) eric.cartman válasza Speederer (#302) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Hali,

nekem tegnap jött meg a külyü az USA-ból postán, fel is dobtam rá a béta gyári fw-t és egy USB-s házikóban lévő 64-es SSD-t.
a notiról simán mappolva a hálózati meghajtót, az alábbiak a sebességadatok (bár közben seedeltem is a routerrel vissza 2 filmet)

Az érdekelne, hogy a gyári béta fw mellé fel lehet-e tenni vmi torrent GUI-t XP-re a download master helyett (mert ahogy láttam a routeren linux-os rtorrent fut).
Ebben a fos DM-ben nem látom mennyivel seedelek, sőt azt sem, hogy mennyi a feltöltési arányom... :( /viszont seedel - ez is nagy szám tőle :) /

Amúgy korrekt a cucc, 300Mbit-en csatlakozik a notim Intel 5300-as wifi-jéhez és stabil a kapcsolat nagyon.

:R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#330) vitezlejszlo válasza sparks (#328) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Neked is kotojeles a login neved? pl gipszjakap-ab ?

Egyszeruen nem tudom mi lehet a gond. Teljes factory reset, csak azt irom be, hogy pppoe-t kerek, gipszkajab-ab login xy jelszo. Semmi mast. Es nem tortenik semmi. Valemlyik eldugott oldalon ahol lehet kezzel CONNECT-et nyomni, ott rakattintok, picit gondolkodik, majd visszaadja, hogy disconnected :(

Probaltam 13401-et is meg 13441-et is. De megnezem 401-el megint. A 441 amugy pocre bemount-olta a radugott usb-s diszket (miutan engedelyeztem persze, hogy kell a mount).

laca

(#331) vitezlejszlo válasza eric.cartman (#329) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

En mar attol is boldog lennek, ha az menne, hogy felmasolok egy .torrent file-t valahova, es magatol elkezdi letolteni. Linuxot hasznalok, a DM igy felejtos barmi is legyen az :) Bar ahogy latom nem vesztek vele sokat.... :)

(#332) sparks válasza vitezlejszlo (#330) üzenetére


sparks
senior tag

Kötőjeles a login itt is. Feltettem ezt a legújabbat és nincs bajom a pppoe kapcsolódással, simán megy. Ebben a verzióban már működik a swap is végre! Nagyon szuper. Szépen fejlődik.

(#333) vitezlejszlo válasza sparks (#332) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Tehat. Kivalasztod al enyilo menubol hogy pppoe. Beirod a logint, jelszot. Mast? Valami keepalive vagy barmi, vagy hogy mikor hivjon be? Bakker nem hiszem el hogy szivat ez a vacak :) A nativ asus fw-vel nem volt gond, tehat nem ethernet link meg hasonlo problema lesz.... fuuu csak erjek haza, szetdebuggolom az agyat is ahh nagyon felmergelt!!!

(#334) sparks válasza vitezlejszlo (#333) üzenetére


sparks
senior tag

Kiválasztom pppoe, adatok beír és kész. Minden más alapon és mennie kellene, legalábbis itt OK.

(#335) vitezlejszlo válasza sparks (#334) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Na megvolt a debug.

Kovetkezot latom:

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 90:E6:BA:2E:E8:0D
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1312 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:80 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:92445 (90.2 KiB) TX bytes:17277 (16.8 KiB)
Interrupt:4 Base address:0x2000

eth1 Link encap:Ethernet HWaddr 90:E6:BA:2E:E8:0F
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:5157
TX packets:64 errors:2 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:6898 (6.7 KiB)
Interrupt:3 Base address:0x1000

Az eth0 a switch, az eth1 a WAN port. Elvileg :) Namostan. A wan porton 0 fogadott csomag van 5157 db hibas keretezett csomag mellett. Vagyis mintha ethernet hiba lenne. Nade. Ez akkor is igy van, ha a digi es az Asus kozze teszek egy switchet. Tehat nem a digi switche a rossz.. akkor mi lehet? A wan portom? De elotte asus fw-vel meg ment. Amire gondolni tudok meg a duplex meg auto-neg beallitasok a WAN porton, probalok valamit keresni erre.... hatha...

(#336) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#335) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

No meg is van a problema. Ehhe.

Kovetkezo. Alapesetben ha megnezem az ifconfigot, csak VLAN1 interface-em van, VLAN2 nincs. Marpedig az lenne a WAN port.
Ha a WAN portot leveszem az autoneg-et, es fixen 100M full duplex-re teszem, akkor lesz VLAN2 interface-em es be is tudok vele hivni. FTP-n jelenleg 8-10Mbyte/sec -el tudok tolteni, szoval megvan a 80M teteje. Hogy rohadna meg valami :) Ugyhogy most akkor ezzel jol el is fogok jatszadozni, hogy mi a franc ez....

(#337) eric.cartman válasza Laca 012 (#326) üzenetére


eric.cartman
senior tag

OFF

nocsak!!! (ez nem semmi cucc) - figyeljétek a linken a méreteit! LOL! :Y

* Marvell Kirkwood 6281 CPU at 1.2 GHz with 256 KB L2 cache
* 512 MB RAM
* 512 MB flash
* Gigabit Ethernet
* 1x USB and 1x SD
* mini-USB with serial console and JTAG
* Consuption: 2.3W Idle with everything unpluged; 3.3W Idle with gigabit ethernet; 5.0W Idle with gigabit+HDD USB+serial; 7.0W +100% cpu
* Look at its size!

Price: 101.99USD + 50.42USD shipping

http://www.globalscaletechnologies.c....aspx#features
http://en.wikipedia.org/wiki/SheevaPlug

ON

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#338) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#336) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Meg is van. Szoval az a lenyeg, hogy meg autoneg-gel is, csak a vlan2 interrface-t valamiert nekem nem csinalta meg alapbol Miutan hozzanyultam a WAN ethernet beallitasaihoz, lett vlan2 interface-em, es mostmar ha kihuzom-bedugom a WAN-t akkor is marad a vlan2 es van pocre netem....

(#339) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#338) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Tovabb tesztelvel:

Tehat. Factory reset utan a 13441-test -ben NINCS vlan2 interface, tehat ezert nem indul el a PPPoE (vlan2 lenne a WAN port). Ha barmit csinalsz a WAN port ethernet beallitasaival (autoneg konfig, vagy akar csak atrakod masik vlan-ba (pl 3-ba) akkor maris lesz uj vlanod! Tehat ez felhuzza a vlant! Persze vissza kell tenni VLAN2-be, mert csak ugy indult el nekem a PPPoE daemon, de a lenyeg: ezek utan elmentve es ujra inditva is van VLAN2, es pocre van net!

Aki esetleg akarja kiprobalhatja, hogy tol egy factory resetet, es utanna neki sem megy a pppoe. Szerintem nem fog :)

Ugyhogy problema megoldva, irtam az EKO-nak, hogy ezt talaltam, hatha erdekli.

Amugy olyat tapasztaltatok mar, hogy telnetelve a routerre neha azonnal eragal a karakterek leutesere, neha meg 2-3 masodperces kesessel, mintha 100%-on menne a cpu, es nem birna a terhelest (ami persze 0 :) ?

laca

(#340) vitezlejszlo válasza eric.cartman (#337) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Jol latom hogy ez egy sima router, aminek van egy usb-je meg egy ethernete? Innentol mire lehet hasznalni azon kivul hogy torrentezni meg megosztani a hdd-t? :) Wifi nincs, ha tobb gepet akarok ratenni akkor kell a switch is moge. Bar teny, hogy tenyleg pici :)

(#341) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

No eljutottam odaig, hogy tennek fel egy rtorrentet. De:

root@DD-WRT:~# ipkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/Packages ...
Connecting to downloads.openwrt.org (78.24.191.177:80)
ipkg_download: ERROR: Failed to retrieve http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/Packages, returning
ipkg_update: Error downloading http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/Packages to /jffs/usr/lib/ipkg/lists/whiterussian
Downloading http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/non-free/Packages ...
Connecting to downloads.openwrt.org (78.24.191.177:80)
ipkg_download: ERROR: Failed to retrieve http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/non-free/Packages, returning t
ipkg_update: Error downloading http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/non-free/Packages to /jffs/usr/lib/ipkg/lists/non-free
Downloading http://downloads.openwrt.org/backports/rc5/Packages ...
Connecting to downloads.openwrt.org (78.24.191.177:80)
ipkg_download: ERROR: Failed to retrieve http://downloads.openwrt.org/backports/rc5/Packages, returning t
ipkg_update: Error downloading http://downloads.openwrt.org/backports/rc5/Packages to /jffs/usr/lib/ipkg/lists/backports

Most mivan? :) az usb drive a /jffs-be van mount-olva, /usr/.... konyvtarak meg is vannak. Hogyan tovabb?

Ahogy nezem valami okossag lesz ez:

root@DD-WRT:/jffs/share# wget http://downloads.openwrt.org/whiterussian/packages/Packages
Connecting to downloads.openwrt.org (78.24.191.177:80)
root@DD-WRT:/jffs/share#

Szoval hozza se nagyon kezd letolteni, pedig ott van a file....

koszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#342) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#340) üzenetére


Laca 012
őstag

Szerintem ebben pont ez a fantázia.. Próbáld meg a routeredben kikapcsolni a switch-et, hogy ne fogyasszon amikor nem használod.. Ugyanígy a wifit kikapcsolni is sokkal körülményesebb, főleg ha a gépedet már kikapcsoltad és akkor jut eszedbe..(Tuti nincs az az ember aki ki-be kapcsolgatja állandóan a wifi-t.)
Ennél viszont csak áramtalanítod a rácsatlakoztatott AP-t és/vagy switch-et, aztán már kész is. És azért az a proci meg a "memóriamennyiség" elég használhatónak tűnik..

[ Szerkesztve ]

(#343) vitezlejszlo válasza Laca 012 (#342) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat igen, kinek mi a fontos :D

van uj dd-wrt, 13450. Ebben mar javitotta a vlan2-es bugot.

Ja meg ha https-t engedelyezem, akkor 2-es load-om van folyamaotsan, httpd -S process van beakadva (13441-ben) ....

l

[ Szerkesztve ]

(#344) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

DD-WRT-seket kerdeznem, nektek meg az ipkg? Nekem nem tud letolteni semmit. De meg ha wget-tel szednem le a packages file-t, az sem jon, egyszeruen a wget mindha kilepne a futasbol (hibauzenet nelkul persze). Pingetni tudom az openwrt.org-ot a routerbol, ahonnan szedne a csomagokat...

koszi

vl

(#345) ecaddict


ecaddict
senior tag

Úgy túnik, hamarosan lesz Oleg firmware is az RT-N16-ra. Az elmult napban rengeteg kódot raktak be (változások), amik között ott van az RT-N16 Makefile is.
Az 1.9.2.7-d a régi ág, a 1.9.2.7-e meg az n-es routereké.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#346) vitezlejszlo válasza ecaddict (#345) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Es ez az oleg ez ki fia borja? :) Hallottam mar igy hogy oleg, de mit lehet rola 2 mondatban elmondani? :)

koszi
vl

(#347) ecaddict válasza vitezlejszlo (#346) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az Oleg helyett valójában már egy team viszi tovább a dolgokat. Ő/ők azok akik fogták a gyári firmware-t és kijavították a hibákat (mivelhogy az Asus a teljes forrást kiadja) plusz hozzáadtak egy-két dolgot a korábbi Asus routerek esetén (a web-es interface-hez viszont sajnos(?) nem nyúltak).

A dolog úgy működött (innen-onnan olvasva), hogy kiválasztották anno a legjobb olyan router-t aminek forrása is volt (a WL-500 valamelyik variánsa; az az egyik legfontosabb szempont volt, hogy legyen rajta USB ami anno nagyon kevés routeren volt) és berakták ami nekik kellett.

Más routerekkel nem is foglalkoztak (igy aztán a többség nem is ismeri ezt a firmware-t, nem úgy mint a Wrt variánsokat, amik a Linksys-ből indultak, de mostmár majdnem mindenre portolták).

Mivel a gyári firmware-ből indultak ki, a HW-hez leginkább ez a firmware passzolt. Persze idővel más firmware-eket is megycsináltak a WL-500-hoz (leginkább a gP-khez), kb. fél éve már van pl. Tomato is a WL-500gP-khez.

Mivel az RT-N16-hoz is kiadta az Asus a teljes forrást valószínűleg, az Oleg féle firmware fog ismét legjobban passzolni ehhez a router-hez (és végre 2.6-os kernel lesz a routeren is!). Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ez lesz a legjobb firmware.

Aki PC-n is Linux-ot használ (pl. én Fedora 12 alól írom ezeket a sorokat), annak jelentős előny lehet, hogy ismerős környezetben találja magát határtalan szabadsági fokkal.

Másoknak (kül., ha Windows-on kívül mást nem nagyon használtak komolyabban), esetleg más firmware jöhet be jobban, amin megelégszenek a Web-es interface adta lehetőségekkel.

Hát ilyen fajta ez a firmware. Több let mint, két mondat. Ha esetleg mást is érdekel.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#348) pojzon


pojzon
tag

Nekem speciel jobban bejön az oleg-féle firmware, mert pont azért mert gyakorlatilag a felülethez nem nyúltak hozzá, ezért nekem könnyebb volt a bekonfigurálása.

Igazából nekem speciel csak annyi kell, hogy a torrent korrektül fusson, mint a wl-500gp-n meg esetleg ftp-s csodák és annyi.

Remélem ehez a routerhez is lesz olyan jó kis step by step féle leírás mint a wl-500-ashoz volt és akkor nekem is lesz esélyem bekonfigurálni a routert jól. :)

(#349) vitezlejszlo válasza ecaddict (#347) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat koszi az infokat :) En Ubi 9.10 alol vagyok :)

Nekem ami nagyon fontos lenne az az, hogy legyen torrent, es a hdd-t ki tudjam exportalni samba, ftp vagy akarmilyen formaban... ezt kellene tudnia leginkabb :) dd-wrt jo meg szep, csak ipkg nem megy, szoval egyelore nincs csomag telepites, illetve exportalni is csak ftp-n tud ha jol latom... bar az is eleg lenne, csak menne a torrent... :)

vl

(#350) Speederer válasza vitezlejszlo (#349) üzenetére


Speederer
senior tag

Ezen és ezen az oldalon nézelődj kicsit. Igaz nem konkrétan RT-N16-hoz való leírás, de azért nagyjából passzol. :)
A konkrét problémádhoz pedig annyit, hogy az ipkg-opt paranccsal próbálkozz akkor, ne a sima ipkg-val.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.