Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) myegmx válasza #95590400 (#200) üzenetére


myegmx
csendes tag

Köszönöm, régi gépet én is tudok otthon összegereblyézni :) De esetleg ez is használható letöltő gépnek: http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/eee-pc-700x2g-p38946328/termek-leiras.html + egy USB-SATA docking :))

Köszönöm a segítséget, kis időre elhalasztom az RT-N16 vásárlását.

(#202) #95590400 válasza myegmx (#201) üzenetére


#95590400
törölt tag

hmm. ez egy pürrfekt és elegáncs megoldás erre. ráadásul többcélűbb, mobil. stb. az itx helyett. gyk. ua-ban az árban. itt meg még olcsóbb is:
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_eeePC_700X_netbook-p50074.html?bid=19&partner=30428
+ notivinyóval egy usb kerettel, táp sem kell és gigabit sem, lehúzza az ember, elviszi és áttolja a cuccot.
nem is láttam még ilyen procit.

[ Szerkesztve ]

(#203) viktike


viktike
csendes tag

Hali!

Minap én is betankoltam egy ilyennel (iPon). 1 lépésben rátoltam a telnetes firmware-t. Hogy tiszta legyen a Hardware infó ezért 'dmesg' részletek:

Linux version 2.6.22 (root@linux-rij9) (gcc version 4.1.2)
CPU: BCM4716 rev 1 at 480 MHz
Using 240.000 MHz high precision timer.
Memory: 126064k/131068k available (2771k kernel code, 4856k reserved, 564k data, 124k init, 0k highmem)

Asszem ez elmondja a lényeget.

# free
total used free shared buffers
Mem: 126336 23628 102708 0 3776
Swap: 0 0 0
Total: 126336 23628 102708

Ha lesz időm, majd mérek USB átviteli sebességeket is.

(#204) viktike


viktike
csendes tag

USB -> LAN másolás (Samba): 50Mbps, 6MB/s
ext2 fájlrendszerrel.

Download Master érdekesen működik / nem működik.

UpNp media server megjelenik a Windows Media Playerben, de üres tartalma van. Ezt sajnálom, mert az ushare-rel már működött (WMP 12-essel).

(#205) ecaddict válasza viktike (#203) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha a broadcom össze-vissza tageli a 47xx procikat (mint ahogy ez a kínai oldal állítja), akkor azt, hogy milyen proci van a routerben software-ből nem, csak a prociról leolvasva lehetne megtudni (ehhez meg le kellene szedni a bordát a prociról).

Egyébként a linkelt oldal azt állítja, hogy
4716: Broadcom BCMB83A chip rev 0
4718: Broadcom BCM4716 chip rev 1

Itt veséztem először ezt a témát, de ebben a fórumban is van bőven róla. Először én is bedőltem annak, hogy mit ad a SW. Elvileg a Broadcom nem is gyárt 480Mhz-es 4716-ot (a core meg mindben 533MHz-en megy)...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#206) Speederer válasza oalex (#131) üzenetére


Speederer
senior tag

Na most meg nálam van ez a drágaság! :D
De csak külsőre volt vele bajotok, ugye? Én lesz@rom azt a kis festék hibát, ennél nagyobb bajom ne legyen vele. :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#207) sparks válasza Speederer (#206) üzenetére


sparks
senior tag

Egy igazi vándor router már az :DDD
Azért látszik, hogy leginkább az itt fórumozók veszik ezt a cuccot, szép kis reklám ez az Asusnak :)

(#208) Laca 012 válasza Speederer (#206) üzenetére


Laca 012
őstag

Semmi más baj nem volt vele, mostmár tényleg elmondhatod, hogy egy rendesen tesztelt példányod van! :C
Sőt! Vannak fényképek a belsejéről annélkül, hogy szét kellene szedned!
Ha nem zavar a festékhiba, akkror sok sikert hozzá, funkcióiban tuti megállja a helyét nálad!
Üdv!

(#209) Speederer


Speederer
senior tag

Hát azért nekem csak nem akar úgy összejönni ahogy kéne... :(
Az Apply-ra (szinte) sehol se akar reagálni, ergo így semmit sem tudok rajta beállítani. Erre ötlete vkinek? Mert ez így nagyon nem jó!
Sőt... a dns-t sem akarja most az utolsó router reboot óta rendesen beállítani.
Szóval finoman szólva kezd az agyamra menni így 1 nap után, pedig ma nem is értem rá ezzel foglalkozni.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#210) Laca 012 válasza Speederer (#209) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát nem tudom. nekem amikor itt volt fix ip-re volt belőve, tökéletesen futott, minden működött.
Nem tudom, de mintha oalex azt írta volna, hogy feltolta a beta drivert... nálam a gyárival futott...
Lehet meg kéne nézned neked is gyárival...

(#211) Speederer válasza Laca 012 (#210) üzenetére


Speederer
senior tag

Próbálkoztam azzal is, meg a reset gombbal is a hátulján, de csak nem akart elfogadhatóan működni... wifiről általában reagált az alkalmaz gombra, de utána + vagy csak a router áramtalanítása segített, vagy az sem. Utóbbi esetben volt hogy nem is látta a hálózatot, aztán volt hogy csak nem tudott rá csatlakozni.
Amikor pedig nagy nehezen sikerült beállítani elfogadhatóra és csatlakozni is rá, akkor pedig olyanokat csinált, hogy 11 és 150 Mbps között ugrált a sebesség, szóval nagyon nem volt stabil.
Az pedig, hogy az asztali gépről (vezetéken) miért nem sikerült rajta semmit sem beállítanom... hát ez azért elég szégyen szerintem.
Úgyhogy ennyi elég is volt ahhoz, hogy visszavigyem. Elvileg ma megyek 1 másikért, ha lesz időm, aztán majd kiderül mit mutat 1 másik példány.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#212) Laca 012 válasza Speederer (#211) üzenetére


Laca 012
őstag

Kíváncsi leszek..

A router pedig megy tovább a vándorútjára... Vajon hová kerül a végén?? :F

(#213) psybu válasza Laca 012 (#212) üzenetére


psybu
csendes tag

:DD

(#214) sparks


sparks
senior tag

Nincs semmi hír, hogy mikor várható custom fw ehhez a cucchoz? Egy Tomato nem ártana neki....

(#215) Cobra. válasza sparks (#214) üzenetére


Cobra.
őstag

Szerintem idén max valami erősen beta lesz, ha lesz. A január második fele a reálisabb véleményem szerint.

(#216) Speederer


Speederer
senior tag

Tegnap elhoztam 1 másik ilyen routert. Nem mondom, hogy 100%-ig meg vagyok vele elégedve, de ez már közelít a jóhoz.
Ami problémám van vele, hogy kábelesen ennél sem működik az Apply gomb. Még ha fordítva lenne és a wifin nem működne, talán meg is érteném, de így elég furi.
Az extra funkciókról nem nagyon tudok nyilatkozni, mivel az előző példány után a stabilitás volt a fontos (alapfunkciók mellett).
A napokban tesztelgetem még, majd írok a fejleményekről.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#217) #95590400 válasza Speederer (#216) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem még régebben egy smc-nél böngészőváltás oldotta meg a hasonló problémámat.

(#218) Speederer válasza #95590400 (#217) üzenetére


Speederer
senior tag

2 gépről is próbáltam, Firefox 3.5-el és IE8-al is. Szóval van még mit javítani a szoftverén, az tuti.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#219) #95590400 válasza Speederer (#218) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg opera, chrome? win7, vista, xp?
asus alatt ezt találtam hasonló problémával:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20090717132551421&board_id=11&model=RT-G32&page=1&SLanguage=en-us
Had the same problem with FF and IE8, the only browser that works is IE8 manually switched to "Compatibility" mode.

[ Szerkesztve ]

(#220) Laca 012 válasza Speederer (#218) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem tökéletesen működött IE8-cal is, de próbáltam firefoxal is, és azzal is ment..
nem tudom nálad miért nem...

(#221) Speederer


Speederer
senior tag

Win7 és Vista alól próbáltam csak, de majd vmi XP-ről is megpróbálom.
Javaslaitokra kipróbáltam Chrome és Opera, valamint IE8 (kompatibilis mód) böngészőkön is, eredmény sajna ugyanaz.
Még szerencse, hogy wifin lehet állítgatni. :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#222) Speederer


Speederer
senior tag

Na kipróbáltam xp-n is... jelentem frankón működik! :) Még a sebességben (webui) is jelentős a különbség. Firefox 3.5.5-el, mással meg se néztem.
Azért 1 kicsit érdekesnek tartom, hogy az op.rendszer ennyire befolyásolja.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#223) Laca 012 válasza Speederer (#222) üzenetére


Laca 012
őstag

Ez valóban furcsa.. :K

(#224) #95590400 válasza Laca 012 (#223) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg valami tűzfalas és/vagy scriptes futtatás tiltása játszhat közre...
nekem win7 és pista alól is megy...

(#225) Laca 012 válasza #95590400 (#224) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem is ment Vista alól is, 7-en nem próbáltam..
Viszont van egy karcmentes routere.. :C

[ Szerkesztve ]

(#226) #95590400 válasza Laca 012 (#225) üzenetére


#95590400
törölt tag

és e pillanatokban valahol egy vásárló boldogan csillogó szemekkel kibontja új asus routerét... amin egy kis gyári festékhiba van... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#227) gid válasza Speederer (#218) üzenetére


gid
tag

Saját gépekkel próbáltad? Ha igen, a biztonság kedvéért én elvinném máshová is. :) Csak a magam példájából indulok ki, bár elég fura hiba lenne de a biztos egy olyan gép amit nem én telepítettem/használok, mivel az is gyanús hogy nálad már 2x jön ez elő vmilyen formában.

(#228) Speederer válasza gid (#227) üzenetére


Speederer
senior tag

A saját asztali gépemmel próbáltam és a barátnőm laptopjával. A sajáton win7 x64 van, de csak pár hetes telepítés, szal nincs telerakva minden szarral.
Barátnőmén vista volt (gyári telepítés), és pont a napokban raktam arra is win7 x64-et. Az eredményt már korábban említettem... csak wifin volt hajlandó elmenteni a beállításokat.

Kipróbáltam az asztalin azt is, hogy a kaspersky-t leállítom, de az sem segített.
Bezzeg ugyanerről a gépről xp alól... hasított. :)
Felrakom majd win7-hez azt az xp módot, kíváncsi leszek rá mit mutat.

Van még 2 laptop amikről ki tudom majd esetleg próbálni, de én akkor is azt mondom, hogy szoftveresen nem az igazi a router.
A korábbi példányon ugye alapban a beta fw volt, de azzal is ugyanezt produkálta. Másik fw pedig még nincs rá tudtommal, szal marad a jó öreg xp. :)

Azért köszi a tippeket.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#229) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Hopszika:

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=373806#373806

:R

(#230) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#229) üzenetére


Laca 012
őstag

Ugye-ugye? Talán lesz itt valami... Ha a DD-Wrt már elérhető, akkor most mindenki átáll vajon erre??? Végülis állítólag jobban konfigolható mint az oleg... És még "pofás" is.. :)

(#231) vitezlejszlo válasza Laca 012 (#230) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

hat szerintem erdemes par napot varni vele, amig az elso visszajelzesek megszuletnek.

Mindenesetre nallam sokat lenditett a linksys 610n-el szemben ez a ddwrt-s lehetoseg.

Most az kiderult mar, hogy mi ez a mizeria az 1.1 es 1.2-es nyakok korul, es hogy itthon melyiket lehet inkabb kapni?

koszi

vl

(#232) #95590400 válasza vitezlejszlo (#231) üzenetére


#95590400
törölt tag

csak 1.2-es nyák van mindenhol. legalábbis a külföldi oldalon belinkelt képeken ugyanaz a nyák van, mint amiket laca linkelt be a néhaiáról.
proci 480-on megy.

(#233) vitezlejszlo válasza #95590400 (#232) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Azt esetleg lehet tudni, hogy az usb port az 500mA-t tud, vagy esetleg tobbet? (hdd miatt :) )

(#234) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#233) üzenetére


Laca 012
őstag

Én nem rövidíteném le a táp (értem ezalatt a 12V-os külső tápot, és belül a 12V/5V DC/DC konvertert) élettartamát azzal, hogy a hdd-tápigényével beterheljem..
Sajnos nem méretezték annyira túl, hogy ne kelljen erre gondolni.
Ideig óráig tuti elbírja..
A wl500gp fórumban nemrég volt ez téma..Ott van is pár használható alternatíva.

(#235) vitezlejszlo válasza Laca 012 (#234) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hmmm.. es ha csak egy 1.8-as hdd-t teszek ra? az elmegy egy usb-rol is. Az is sok?

(#236) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Na kint az elso verzio:

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=61570 [link]

Kivancsi leszek a velemenyekre....

vl

[ Szerkesztve ]

(#237) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Namostan. Neztem ezt a routert itthon, 33e korul kezdodik. Kulfoldon meg 100usd ingyen szallitassal (newegg.com pl). Szerintetek ez bevallalhato? Bar vicces lenne ha igy kerulne hozzam a fesekhibas oldalu router :)

vl

(#238) Cobra. válasza vitezlejszlo (#237) üzenetére


Cobra.
őstag

Az ingyenes szállítás csak országon belül érvényes szerintem. Ráadásul ha gond van vele, akkor elég problémás lesz az ügyintézés.

(#239) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#235) üzenetére


Laca 012
őstag

Abból kiindulva, hogy mostanság a WL500-asokból hetente hal be 1-2db táphiba miatt, mert pont úgy tervezték, hogy a kondi 2 év alatt ha lehet száradjon ki (hátha a laikus kidobja és vesz egy rt-n16-ost :D ), akkor ennél sem másabb a helyzet szerintem.. Egy darabig tuti elmegy még a 2,5-es hdd-vel is....

(#240) vitezlejszlo válasza Cobra. (#238) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Sajnos kozben en is megtalaltam, hogy csak usa-n belul van ilyen jo vilag, hogy majdnem felarban van a cucc... :(

(#241) vitezlejszlo válasza Laca 012 (#239) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Tehat ha jol ertem, kicserelem a tapot egy erosebbre, akkor valoszinuleg ezzel nem lesz gondom?

[ Szerkesztve ]

(#242) Laca 012 válasza vitezlejszlo (#241) üzenetére


Laca 012
őstag

WL500-nál ez így lenne, mert ott a táp is 5V-os, meg a router és a hdd-is, tehát csak "keresztülfolyik" az áram a routeren. Viszont az RT-N16 12V-os tápról működik, és belül van egy 12V/5V-os DC/DC átalakító. Hogy az mennyit bír nem tudom...
Lehet feleslegesen aggódunk, és ez a tápmegoldás erősebb (tartósabb) mint a WL500gP-nél volt, de amit ezek kevertek itt a processzor, ledek...stb. körül, nem hinném, hogy ne spóroltak volna valamit tápoldalon is...

(#243) ecaddict válasza Laca 012 (#242) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nekem úgy tűnik az RT-N16 tápja kevésbé melegszik mint a WL-500gP-é. Persze, hogy jobb-e azt majd csak 2 év múlva tudjuk meg.
Mindenesetre szerencsére nekem még bírja a WL-500gP is. Kb. másfél éve megy non-stop. Vigyáztam is rá, nem volt olyan HDD rack rákötve aminek nem volt saját tápja.

vitezlejszlo
Az 1.8-as HDD roppant drága megoldás lenne. 5V-os tápot már max. néhány ezer forintért kapsz. Van olyan rack (2.5") aminek a tápcsatija simán fogadja aktív hub tápját.

Az RT-N16-hoz DD-WRT-t innen lehet letölteni. Én lehet megvárom az Oleget, nekem az jött be.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#244) balage25


balage25
senior tag

Én türelmetlen voltam kipróbáltam az Eko féle DD-WRT-t felraktam ezt. Persze előtte fel kell rakni az ecaddict által linkelt trx-et.
Eddig minden üzemel szépen torrent, samba, ftp.
Érdekes mintha nem forgatta volne be a kernelbe a swap funkciót.

Ezt írja ki:

swapon: /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2: Function not implemented

Végre az ADSL kapcsolatom is stabil lett. Eddig ha újraindítottam a router-t minimum öt perc volt mire kapcsolódott, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#245) vitezlejszlo válasza ecaddict (#243) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Namost akkor hogy kotneda routerre a hdd-t? USB hubon keresztul, aminek van kulso tapja? Vagy van valami megoldas, hogy a tapot kulon kapja, es csak az adat legyen usb-n atvive? Vagy olyan 2.5-os hdd hazat keressek, ami kulso tapos?

koszi

vl

(#246) Cobra. válasza vitezlejszlo (#245) üzenetére


Cobra.
őstag

Nekem olyan 2,5"-os háam van, amin van DC5V bemenet. Wintech márka, szerintem még jól is néz ki, a hőelvezetése viszont kérdéses (csak néha dugom rá a gépre, nem megy sokat).
Innen van: http://www.bpnotebook.hu/

(#247) ecaddict válasza vitezlejszlo (#245) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az ugye nem kérdés, hogy a HDD-t a routerre kell kötni. A kérdés, hogy honnan fogja kapni a tápot. Egy ideig használtam egy aktív USB hub-ot, de azóta rájöttem nem lesz rá szükségem (sajnos). A tápját (mármint az USB hub-ét) viszont direktbe a 2.5" rack-hez továbbra is használom.

Anno amikor vettem a 2.5" rack-et még nem nagyon volt 2.5"-es eSATA-s választék. Az igényeimnek leginkább az ICY BOX IB-290 felelt meg. Kicsit drága volt, de érződött rajta a minőség.
Részletek ebben a hsz-ban.
Azóta már láttam más hasonlóan jó típusokat is. Olyat nagyon nehezen fogsz találni aminek saját külső tápja van (2.5"-nál ez nem divat) viszont vannak olyanok amin táp csatlakozó aljzat sincs. Na ezek kerülendőek, hacsak nem vagy az a barkácsolós típus.

Még egy fontos dolog: Az eSATA és az USB nem használható egyszerre (még úgy sem, hogy az eSATA részt csak olvasásra használod, kipróbáltam, sérült fájlrendszer az eredmény), az eSATA akkor jön jól, ha leszeded a routerről és pl. laptophoz/PC-hez kötöd (újabb laptopoknak alapból van eSATA csatlakozója, legalábbis a jobbaknak).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#248) Speederer


Speederer
senior tag

Felraktam a dd-wrt-s firmwaret és frankón működnek a beállítások win7 alól is kábellel (is). :)
Szóval nekem már csak ezért is megérte, a többi részével még ismerkedek.
Az Asus meg lenne még mit tanulni. :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#249) sparks válasza balage25 (#244) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!
Én is felraktam ezt a DD-WRT-t. Nagyon szuper minden, csak éppen az USB cuccokat nem ismeri fel. Se a pendrive-ot se a HDD-t. FAT32-vel és EXT3-al is próbáltam, de semmi.
Visszaraktam az eredeti FW-t, mert azt hittem, hogy meghalt az USB, de azzal azonnal felismer minden rádugott eszközt.
Most ismét a DD-WRT, de hiába engedélyezem az USB részt, nem akar mountolni.
Mit csinálok rosszul? Van valami trükkje? Én nem DD-WRT-ztem eddig, így sok tudományom nincs benne sajnos.

(#250) balage25 válasza sparks (#249) üzenetére


balage25
senior tag

A 2.6-os kernellel nem működik még az Automatic Drive Mount. Azt kapcsold ki.
Helyette ssh-val belépsz (felhasználó:root jelszó:webes jelszavad)

fdisk -l /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc

ezzel kideríted melyik partíciódnak mi a neve. Azután a weben Adminisztráció -> Parancsok itt beírod a Futtatandó parancsok boxba:
pl.:

sleep 10 && mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 /opt
vagy
sleep 10 && mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 /mnt

És Startup mentése

újraindítod a routert és kész is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.