Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) #95590400 válasza oalex (#98) üzenetére


#95590400
törölt tag

a wagok linksziszbájsziszkó fosok. monnyuk az adsl modem része nagyon jó volt, annyi volt csak a baja, h a wifi 3 naponta elhagyta magát, volt rá win hack, de nekem nem össze azzal sem. meg a wag160n melegedett, aztán fel akartam tenni a hidegebbik homlokzati falra, szíjjekábelez, kipakol, fúr és farag, kedves főnököm meg jött és jól rálépett. én nem sirattam meg, csak a családi kassza :DDD
került helyette vigor 2110n drágáért,de nem volt egy vigyor, 2 nap után visszaküldtem, szopjon vele a rossebb. qos-t elmebetegek kockásított rendszergazdáknak találták ki, ezt még elviseltem volna, de a wifi bontogatott gyakorta, a nyomtatóval se szerették egymást.
most itt van ez, vannak apróbb hibái, de alapvetően elégedett vagyok vele. a stressztesztet bírta 2 órán keresztül (valamelyik postba leírtam, mit műveltem vele), lassan összeáll a beállítás is, a héten még pl. hozzá se kellett nyúlnom.

[ Szerkesztve ]

(#102) oalex válasza psybu (#99) üzenetére


oalex
senior tag

Na amit írtál az a megalapozatlan vélemény, ehhez képest többieket vádolod ezzel.

Kérlek kukkants be a bármelyik általam linkelt termék hivatalos főrumjába, vagy akármelyik nevesebb forgalmazó, pld: newegg.com vásárlói vissza jelzésébe.

És ha szerintem nem a wifi random bontása a problémája minden második hozzászólásnak, akkor törlöm a nevemet a PH-ról.

És az sem igaz, hogy tunning firmware, mert az még egyiknek sincs, hivatalos pedig már ahol a 35-ik verziónál tart és ahhoz képest pont azzal van a legnagyobb baj. Az Asus az új, a többi amit linkeltem azok azért töb is 1 éves.

Sőt segítek, hogy ne keljen keresgélned.

WRT160n
vásárlói vissza jelzések: [link]

Mindkettőben a leggyakoribb kifejezés a: "Droping signal" azaz eldobja a kapcsolatot.
Csak röviden fuss végig rajta, már abból is látszik a kép.

WRT54G2
[link]

Mindkettőben a leggyakoribb kifejezés a: "Droping signal" azaz eldobja a kapcsolatot.
Csak röviden fuss végig rajta, már abból is látszik a kép.

D-Link DIR-825
Vásárlói vissza jelzések: [link]
Hivatalos szupport fórum: [link]

D-link DIR-655
Hivatalos szupport fórum:[link]
És ami különösen vicces, hogy a legújabb firmware-jük (ami 2 hónapos) az okozza a legtöbb embernek a fejfájást, főleg, hogy nem lehet frissítés után vissza lépni egy régebbire. Valamint, hogy hiába írják már folyamatosan a gondod a tulajok, de a D-link még csak válaszra sem méltatja a sok pénz fizető tulajt. Ezt mindenképpen fusd át: [link] (több mint 100 hozzászólás van és a D-link mit csinált a végére, egyszerűn bezárta azt a topic-ot. Komolyan röhejes.)

És igen ismerem azt a jelenezett miszerint a vásárlók csak panaszkodni járnak vissza. Ehhez képes ha meg nézed a 54GL értékelését, az egyszerűné kiemelkedő. ÉS arra nem rinyál minden második ember hogy csak a baj van vele, pedig abból rengeteget eladtak. [link]

84% az 5 pontos értékelés (pedig már egy viszonylag idejét múlta összeállítás)

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#103) oalex válasza #95590400 (#101) üzenetére


oalex
senior tag

köszi a válasz, rendeltem egyet és a nap végén megyek érte, addig lehet lebeszélni róla, ha van miért.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#104) ecaddict válasza psybu (#99) üzenetére


ecaddict
senior tag

Kb. egy hete vagyok tulaja egy ilyen routernek. Nem vittem vissza, nem is tervezem. Szerintem alaposan utána olvastam, rengeteget googliztam, amit találtam megosztottam (megspórolva ezzel a keresést másoknak).
Teszteltem is, nekem megfelel.

Aki úgy érzi más routerre van szüksége, lehet mást is venni. Jópár típus van több gyártótól is. Lehet válogatni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#105) oalex válasza ecaddict (#104) üzenetére


oalex
senior tag

akkor wifi / net nem szokót szakadni? nem kellet resetelni?
Erre nem találtam tőled választ, azért kértem külön.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#106) psybu válasza oalex (#102) üzenetére


psybu
csendes tag

én pusztán arra a kérdésedre írtam le a _véleményemet_, hogy "érdemes-e venni ilyen (rt-n16) készüléket". :) ez a para a procin csak itt, a ph-n megy, onnan tudom, hogy rágugliztam. legjobban akkor jársz, ha megkérded az itteni károgókat, hogy mi a konkrét tapasztalatuk. :))

ami az én "tapasztalataimat" illeti, eddig wrt54g-m v1, v5 és wl500w-m volt, mindig becsületesen lecseréltem a förmvert dd-wrt-re, és nem volt gondom egyikükkel sem. a többi rúterről, amit most felsoroltál, nem tudok nyilatkozni, de a véleményem akkor is az, hogy ha ezek a rúterek is támogatják majd pl. a dd-wrt-t, akkor valószínűleg nem lesznek gondok. de valóban fogalmam sincs, mert ha jól tudom, pl. a dlink atherost használ, az meg (kliens oldali) tapasztalataim szerint hardverileg megbízhatatlan.

remélem, nincs harag, amiért ezeket így leírtam neked. :B ;)

(#107) psybu


psybu
csendes tag

ja, a dropping signalhoz még annyit, hogy ezekkel a panaszokkal vigyázni kell, mert első körben én is a rúterre gyanakodtam, de miután 3 különböző gyártó (wrt54g, wl500, és valami kölcsön-dlink) rúterével ugyanúgy leszakadtak a kliensek (mindegyikben a remek atheros...:), és egyikről sem szakadt le az inteles kliens, azt a következtetést vontam le, hogy az atheros kliens a hunyó. persze nem vagyok guru, de ha ebben tévednék, nehéz lesz róla meggyőznöd. :D

(#108) oalex válasza psybu (#106) üzenetére


oalex
senior tag

dehogy van harag, sőt...

pont ez az, hogy engem sem izgat a proci dolog ezért szeretném meg venni, csak a gyakorlati tapasztalatokat hiányoltam.

U.I: amiket felsoroltam legjobb tudomásom szerinte nem támogatják a opensorce firmware-eket. Éppen azért tartom még inkább katasztrofálisnak a helyzetüket.

Minden esetre meg rendeltem és ha addig nem gondolom meg magama, akkor el ugrom érte délután. Nincsenek nagy elvárásaim, csak akkor fogok a kardomba dőlni, ha ez is időnként dobja a wifi-t vagy a Lan-t. De szerencsére erről még nem láttam rémhírt sehol. Mondjuk nem is adtak még el beölel valami sokat, mert alig van róla vissza jelzés. Lehet, hogy mindenki a n17-Storage-ra vár, vagy az n16 ROG :DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#109) #95590400 válasza ecaddict (#104) üzenetére


#95590400
törölt tag

csak érdemes webshopon rendelni, mert abban igaza van a fórumtársnak, h a fícsörök nőnek, a gyártók egyre nagyobb mellénnyel árulják portékáikat, és közben meg a szofferes stabilitás és a support a béka segge alá csúszott.
én csak azt tudom ajánlani, h érdemes beírni a kinézett termék mellé, h "crap" én a wag160n után döbbentem rá, mikor második napja olvasgattam a fórumokat, h egy jól csengő név semmit sem ér. ráadásul nekem csak 1 problémám volt, amire gyk. win hekk van, csak épp nem működött, maradt a kihúzgálása. de az ausztrálok az annex a verzióját brutálisan köpködték. a fórumon is megy a sírás, h miért nem javítják az ismert hibákat.
a draytekről semmit sem találtam rosszat, ennek ellenére óránként újracsatalkozott a wifi. ehhez már nem keresgéltem semmit, ment vissza pár nap múlva.

(#110) oalex válasza psybu (#107) üzenetére


oalex
senior tag

ezek szerint nem olvastad az általam linkelt sorokat :F

Ha mégis akkor, azt mindenképpen le lehet szürni, hogy nem feltétlen mezei userekről van szó valami, hogy volt már az életükben más router és van összehasonlítási alapjuk.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#111) sanzi89 válasza psybu (#107) üzenetére


sanzi89
addikt

Kapásból egy ellepélda:

Albérletben ASUS WL-500W és egy Intel 5100-as WiFi kártya a hét 5 napján tökéletesen megy, soha egyszersem bontotta a WiFi a kapcsolatot.

Ellenben itthon egy TP-Link TL-WR543G ugyan ezzel a WiFi kártyával dobogatja a kapcsolatot. Nem rendszeresen, de általában 1 hétvégén előfordul egyszer.

A két routert amúgy nem összehasonlítható, 7500 vs 25000Ft.

u.i.: TP-Link TL-WR841N-es routerrel is hasonlóak a tapasztalataim sajna...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#112) psybu válasza sanzi89 (#111) üzenetére


psybu
csendes tag

de hát ez nem ellenpélda, pont azt írtad le te is, hogy kettőn áll a vásár. akár a kliens, akár a rúter ócska, az eredmény "dropping signal".

tömören úgy tudnám összefoglalni a wifis "irányelveimet", hogy:
- olyan készüléket, amiben atheros wifi van: soha.
- olyan készüléket, amihez nincs ddwrt támogatás: majd ha lesz támogatás :)

szóval szerintem alapvetően nem lehet rossz vétel ez az rt-n16, hardverileg jónak tűnik (gyors proci, jó ram, 2 usb, nem atheros wifi:D), förmver meg valszeg lesz rá valamikor.

igazából én is azt vártam, hogy az usb-s kapcsolat hasítani fog, de egy minimum 10megabájt/sec ntfs-t biztosra vettem a hírek után. ehhez képest egyelőre a tapasztalt sebesség kevés a váltáshoz, mert ha nasolni nem lehet, akkor elég a wl500w is. mondjuk kíváncsi lennék a gigabites lan átvitelre is..

(#113) #95590400 válasza psybu (#112) üzenetére


#95590400
törölt tag

nálam magában a gigabitnél a laptop 5400/2,5 vinyója volt már a szűk keresztmetszet. a desktopban egy régebbi 74 gigás raptor, meg egy 400 gigás samu van.

[ Szerkesztve ]

(#114) oalex válasza Laca 012 (#19) üzenetére


oalex
senior tag

Szóval mint tegnap beszámoltam róla, kis festékhibával érkezett a router csináltam is róla képet illetve amíg Ipon-ék nem válaszolnak, addig nem is szándékozom szétszedni..
távolabbról
közeli

Hát ezt nem hiszem el!!

Mennyi az esélye, hogy a bluechip-nép rá sozák Laca (ipon-nál vásárolt és már vissza küldöt) karcolt/egyszer szétszedet (használt) használt gépét? 0.000001% De mégis sikerült!

Sajnos siettem a boltban, de már gyanus volt, hogy volt be fóliázva. Az egyik piros lámpánál pedig nem bírtam ki hogy rá nézzek (én hülye, miért nem a boltba tettem azt). Erre látom, hogy ez bizony már egyszer ki lett csomagolva. Tűzetesebb átvizsgálást követön felfedezem a karcot/festék lekopást.

Sos hivon a boltot, erre meg nyugtatnak, hogy holnap hoznak origit addig nyugodtan próbálja ki és holnap ki cserélik. Nem az Ö hibájuk volt ma reggel rendelték a nagykertől.

Most haza értem és gyorsan meg néztem Laca képeit és természetesen ugyan az a sérülés és pont ugyan ott. Egészen biztos, hogy ugyan az a készülék.

Persze sok apró jel van még, CD-n friss új lenyomatok, táp kábel újra kötegelve. stb.

Hogy mekkora pofája van a nagykernek, hogy simán oda adnak valakinek egy refurbished origi árrán. :W :W

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#115) Cyrin


Cyrin
addikt

Azért egyrészről elvárja mindenki, hogy kipróbálhassa, és ha bármi miatt nem tetszik, 3-8 napon belül visszavegyék tőle. Másrészről meg bontottat el ne adjanak nekik. Hát akkor mit csináljon vele a bolt? Dobja ki a szemétbe?

(#116) Alex91 válasza oalex (#114) üzenetére


Alex91
félisten

Gyorsan vegyel egy lottot! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#117) oalex válasza Cyrin (#115) üzenetére


oalex
senior tag

hát nem azért, de külföldön a bontottat azt már "refurbished" címe adják origi ára alatt.
ha csak bontva lenne akkor még elnézném, de hogy még sérült is legyen az nem korrekt. át sem nézték, vagy abban reménykednek, hogy valami figyelmetlen vevő nem veszi észre, hogy oda lett koppintva valahova. Mert az tuti, hogy nem a dobozában sérült meg.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#118) sparks válasza oalex (#114) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!

Akkor te jöttél utánam a Bluechipben? :) Az enyém szerencsére teljesen original volt.

Most tesztelgetem és az már tisztán látszik, hogy a Digi 80/25-ös netet ez végre szépen viszi. Bár csak egy gyors letöltést néztem az ftp.fsn.hu-ról, de felmegy 10 MB/sec -ig. Az 500gP v2 csak úgy 6,5-ig volt hajlandó felmenni.
Samba megosztást is szépen be lehetett állítani, olvasni Sambán kb. 6.5 MB/s, írni pedig 4.1 MB/s tempót bír így elsőre.
A Samsung 40B650 TV is látja a DLNA megosztást és így is routerről közvetlenül lehet filmeket lejátszani, bár ebben az esetben sem megállítani, sem beletekerni nem tudtam a filmbe.
Egyelőre barátkozunk, így másfél óra használat után ennyi a tapasztalat.

Most töltöm a beta drivert, csak az Asus szerverről kemény 5 KB/s a letöltés, tiszta 56 kbit modem feeling :D

[ Szerkesztve ]

(#119) Alex91 válasza oalex (#117) üzenetére


Alex91
félisten

Es legalabb jo, vagy holnap nezel helyette egy masikat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#120) oalex válasza sparks (#118) üzenetére


oalex
senior tag

Igen én volt az a papucsban :DDD Még egy picit hasonlítok is az ikonomhoz nem. Legalább te már érted a sok helyesírási hiba okát. :DD
Persze le nyúltad az orom elől, csak a dugónak köszönd a szerencsédet:)
Ugye jól emlékszem, hogy a tiéden volt fólia?

Gyanus volt a mosolyod, tudhattam volna, hogy te már tudsz valamit, biztos neked adták előbb a sérültet, aztán kértél másikat.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#121) oalex válasza sparks (#118) üzenetére


oalex
senior tag

én is most tesztelem, felrakod a béta drivert. Majd mesély és ha jó akkor a hólnapi cserére majd én is fel tolom.

Egyenlőre jónak tünik, kivéve ügye a már említett mentési lassúsága.

FTP én is próbáltam, 15M/1.5 vonalon jön a 12,5M (1500K/s) ahogy kell. ugyan ennyivel ment ha közvetlen a modembe dugom. A többi az csak vonal jel veszteség. Gagyi ráz matáv kábel.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#122) sparks válasza oalex (#120) üzenetére


sparks
senior tag

:DDD Kb. 15 percbe tellt, mire a leányzó megírta a számlám, nagyon nehezen született meg a cumó. Azért értem oda előbb, mert itt lakom 2 sarokra, csak ki kellett sétálnom. De nekem kapásból ezt adták, ez volt a polcon, a tiédet meg hátulról hozták. Az enyémen szép új fólia volt :) Sajnálom, hogy így jártál, holnap kapsz egy szép új csomagosat.

(#123) oalex válasza sparks (#122) üzenetére


oalex
senior tag

:DDD
6-ra mentem volna, csak olyan dugó volt, hogy 1 órába telt, innen a Moszkvától. Pedig jobb lett volna ott össze barátkozni, mert nekem 2-3e benzin mire oda-vissza megyek megint (3.5l motor :O ) és persze csak az esti csúcsra jön meg nekik a termék. Lehet, hogy meg tudtuk volna beszélni, hogy te vidd vissza. és a sportol pénzt meg el sörözzük. De most már mindegy.

Csak akkor eset le, hogy mintha lett volna a tiéden fólia, mikor már a kocsiban ültem, pedig mindig megfogadom, hogy átvétel előtt elellenőrzöm az árút.

Izé.... te nem felejtettél el venni hozzá cat6 gigabit kábelt, mert ezen is sporolt az ASUS. cat5-ös mellékeltek, pedig ennyi pénzért belefért volna.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#124) sparks válasza oalex (#123) üzenetére


sparks
senior tag

Nem, Cat5e kábelekkel használom, azok vannak itthon, egyelőre jó ez így.
Felraktam a bétát. Először nem akart menni vele a PPPoE, aztán egy teljes reset után végre feléledt. Így elsőre azt látom, hogy gyorsabb lett az USB disk, FTP-n írni és olvasni is 6,5 MB/s lett a sebesség, ez már nem is rossz. Sambán meg nagyon furcsákat művel: írni, miután elkezdi végre, 10 MB/s tempóval ír, de előtte marha hosszan pufferel. Elindítok egy írást és mondjuk egy 400 megás fájlt először 30-35 másodpercig "pihentet", olyan mintha fagyna a TC, de aztán elindul és végig 10 MB lesz a sebesség, de ez így nem kicsit gyanús. De mivel ftp-n is gyorsabb lett, így valamit biztos alkottak vele, minden esetre ha erre kijön egy Tomato egyszer, akkor tutira szépen fog teljesíteni. Csak győzzük kivárni :(( Sebaj, így sem rossz, nekem a Digi sebesség volt a lényeg, és a Samba, ezek meg jóóóók.

(#125) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Úgy láttam ez még nem volt szóval itt egy link milyen nyomtatókkal kompatibilis: [link]

Kiváncsi lennék egy ilyen tesztre: WL-500GP@300Mhz VS RT-N16

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#126) oalex válasza sparks (#124) üzenetére


oalex
senior tag

olyan mintha fagyna a TC, de aztán elindul

ezt én is tapasztalom (a nem bétával)

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#127) #95590400


#95590400
törölt tag

új firmware-el nézne valaki qos-t? :DDD nekem meg ez a mániám... :D
monnyuk max 1 hét és 4/256 kbs ről váltok 5/1-re, akkor majd adok szépen beállítom a 4/512-őt a homeserveren, és kész.
leszedni leszedtem, csak most nincs kedvem vérbe borult arccal nézni, és üvölteni, béta béta béta- :DDD

(#128) balage25 válasza sparks (#124) üzenetére


balage25
senior tag

Ez érdekes, nekem sajnos nem jött be a béta. Előtte ftp 7.5 MB/s, Samba 6 MB/s stabilan. A bétával az ftp és a samba is olyan 7 MB/s körül indul aztán lemegy egészen 1MB/s-ig aztán igy ingadozik a kettő közt, néha a samba meg is áll.

Ami különbséget találtam még:
- lehet állítani, hogy az rtorrent seedeljen-e, ha igen akkor mennyivel (bár ezzel a firmware-val nem indult el egy torrent sem :F )
- 64MB swap file-t csinál

[ Szerkesztve ]

(#129) Laca 012 válasza oalex (#114) üzenetére


Laca 012
őstag

Huhh... Ez kemény.... :Y
Gyorsan szedd szét, és nézd meg a borda alatt, milyen cpu van benne.. ;)
Én 3-szor megyek.. egyszer elhoztam, egyszer visszavittem, és egyszer 30 nap múlva mehetek a pénzemért... ugyanígy a dugóban a 11.kerből.. Meg tudlak érteni..
(ugyanis:"A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni.") Ők pedig élnek is a lehetőséggel..Jó srácok! Nem??? :(((

(#130) Laca 012 válasza oalex (#123) üzenetére


Laca 012
őstag

Egyébként pedig a fólia sem ér lófütyit sem, az enyémről (tiédről) én szedtem le a fóliát, tutira bontatlan volt és mégis ott volt az a fene sérülés... tehát a gyárban már így csomagolták. Erről nem a nagyker tehet, hanem a gyár! Az más kérdés, hogy valószínűleg a nagyker fogja inni a levét, ha még párszor visszaviszik. Gondolom Ipon-ék nem szóltak, hogy azért viszik vissza mert hibás a festés...

Nálam aD945GSEJT már üzemel, találtam hozzá egy egyszerű DHCP server progit win alá, úgyhogy lehet, hogy így windows fog futni rajta. Legalább mehet a uTorrent, meg a nyomtatóm festékszintjét is láthatom végre..Meglátom webszerverként hogyan muzsikál majd..HDD-vel együtt 10-14W-között mozog a fogyasztás

(#131) oalex válasza Laca 012 (#129) üzenetére


oalex
senior tag

ezért nem szeretem az Ipon-t. A kisebb, korrekt csapatok azonnal vissza adják a pénzt ha 3 napon belül vagy, törvény ide vagy oda. Digitaltrend, Bluechip.
Ez azért így van rendjén, mert nehogy már neked keljen hitelezned nekik, ha egyszer szükséged egy eszközre (ami valahol máshol tudsz meg venni).

Ismerős? (direkt másik szögből fotóztam, hogy látszódjon, hogy nem a tiédből crop-oltam ki :DDD )

Amúgy tegnap óta jön le folyamatosan 1500K/s a cucc ftp-ről. Eddig hibátlan. :K
Ha már van GSEJT akkor miért érdekel a proci :N :B

Én is gondolkodtam aféle megoldáson, de azt nem tudd úgy megoldani, hogy ne fogyasszon 25-30W-nál kevesebbet. a Router 10W-jához képest. Az éve szinten +8e forint a villanyszámládban (ez csak a kettő közti különbség).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#132) Speederer válasza Dzs3ko (#125) üzenetére


Speederer
senior tag

Egy ethernet csatival felszerelt nyomtatónál gondolom nem baj, hogy nincs a fent említett listában... mert a lista csak az usb kompatibilitásáról szól, jól gondolom?!

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#133) Alex91 válasza Speederer (#132) üzenetére


Alex91
félisten

Jol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#134) Speederer válasza Alex91 (#133) üzenetére


Speederer
senior tag

Kösz! :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#135) Laca 012 válasza oalex (#131) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen ez az a router.. :(( Ipon hozzáállását nem kívánom kommentálni.. :W

A fogyasztásról annyit, hogy mint írtam jelenleg a DSEJT 10-14W-ot eszik folyamatos seed mellett egy öreg 60GB-os Fujitsu SATA HDD-vel (ebből a táp ha be sincs dugva a lapba,5W-ot eszik!!!), a WL500gP V1 -es is folyamatosan üzemel mellette, az is 12W-ot eszik a 320GB-os WD-HDD-vel.
Szóval nem tudom, milyen tapasztalatból mondod, hogy "de azt nem tudd úgy megoldani, hogy ne fogyasszon 25-30W-nál kevesebbet" , de a saját tapasztalatom egyelőre az, hogy abszolut nem fogyaszt többet. Persze ráakaszthatnék még egy csomó eszközt, mert a routerrel ellentétben erre lehet, de minek tenném, ha csak a WL500gP-t szeretném kiváltani vele?
A GSEJT leírásában különben ez van:

Ez a fogyasztás nálam azért kevesebb még ennél is, mert alapból ki vannak kapcsolva a serial-parallel portok, illetve egér és billentyűzet sem kell, mert ugye távolról vezérlem..(a wl500-hoz sem kellett..)Illetve a videovezérlő is kikapcsol 1perc után ha "csak" végzi a dolgát.. (Ki hinné, hogy ilyen egér, bill...stb mit meg nem esznek!! :Y )
Egyébként 44Ft/kWh-val számolva 10W/h többletfogyasztás=10x24x365=87600Wh=évi 87,6kWh =87,6x44Ft=3854Ft lenne (havi 321Ft!!!)
De csak lenne ha valóban többet enne!!!

[ Szerkesztve ]

(#136) oalex válasza Laca 012 (#135) üzenetére


oalex
senior tag

Na ezt nem is gondoltam volna. Szép takarékos űzzem mód. :R
az összeget én 20W többletet számoltam azért jött ki a 8e. (10W vs. 30W)

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#137) #95590400 válasza Laca 012 (#135) üzenetére


#95590400
törölt tag

a gsejt az, amire alapból egy noti tápot lehet rákötni, nagy hatásfokkal, szinte meddő teljesítmény nélkül? mert ha csak egy szimpla táppal oldottad meg, akkor számolhatsz még hozzá táp hatásfokától függően 8-15w-ot, noti táppal meg olyan 3-5w-ot. és máris ott jársz 20-30w-nál. idle. ha meg pörgeti a procit (mert a nap 24 órájából legalább 1-2 biztos lesz, h a win v egyéb progi cseszegesse magát), akkor megint rámegy + 5w/h.

[ Szerkesztve ]

(#138) oalex válasza #95590400 (#137) üzenetére


oalex
senior tag

erre én is gondoltam,
azt hittem valós mérést végzet.

egy 200W, akár (drága) 80%-os hatásfukú táp 15W leadásáhóz 20-at vesz fől, mivel nem éri el a 20% minimum teljesítményét sem.

Ha noti táppal használod, akkor talán valamivel jobb hatásfokot lehet realizálni.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#139) #95590400 válasza oalex (#138) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem van homeservernek egy intel DGLY201 deszka (integrált sis csipszet + vga, cel220 2 giga ram,, 750 gigás hita, 1,5 terás 5400 rpm f2 samu. a cerkát feltoltam 1,2 ghz-ről 1,4-re (van pár backup, ami tömörget + a vinyókon truecrypt van, az aes is eszi a procit). + dvd író. ezt egy 350w-os hiper táp hajtja, 75%-os hatásfokú. van alatta egy apc back 700va/405w + egy asus szvics, a fogyasztásmérő minderre (ami elvileg a meddőt is méri, de szerintem nem, mert ezt így keveslem) idle 58-60w-ot mutat, terhelve 65w.
gsejttel, notitáppal, notivinyókkal lehetne sokat faragni, cserébe meg az egymagvas atom csak szuttyogna.

[ Szerkesztve ]

(#140) ecaddict válasza Laca 012 (#135) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ennek a lapnak nem is az energiahatékonyságával van gond. Mobil cuccokból építkezik tuti a fogyasztása (bár ha mindent hozzá adsz, ami egy routerhez/LAN switch-hez kell azért egy picit több lesz).

Ha NAS-t szeretnél építeni minden meg is van hozzá kitt szinten. Bár nem mindenki fog ilyesminek neki mert NAS-ra már rég vannak olyan megoldások (habár horror áron), hogy kiveszed a dobozból és működik (pl. Synology).

Ez az amit WiFi-s routerek terén nem igazán látunk. A miértre nem igazán tudom a választ. Se teljesítményben, se stabilitásban, se funkciókban nincsenek ott.

Szóval ez az amihez úgy látom még hosszú út vezet gyártóknak. De nemcsak nekik. Első lépésben fel kell építened a HW minden elemét és akkor még jön a SW-es rész. Jelenleg kb. egy NAS-od van.

Ha nagyon sok időd van tényleg tudsz valamit megtakarítani a villanyszámlán és rengeteg funkciót bele tudsz majd pakolni, de rengeteg szabadidő árán (nem hiszem sokat kellene vesézni, a WL-500gP topikból ismerjük már a dolgot) .

Mindig tudtam, hogy az RT-N16 nem fogja hozni egy NAS teljesítményét. Cserébe viszont abban reménykedek, hogy úgy tudok egy kicsit a WL-500gP teljesítményéről upgradelni (ide nem tudtam jobb szót), hogy nem megy minden szabadidőm rá.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#141) Laca 012 válasza #95590400 (#137) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen a gsejt az..
Teljesítménymérővel mérem a konnektornál..(ha figyelmesebben olvasol akkor gondolhatod, hogy ezt:"(ebből a táp ha be sincs dugva a lapba,5W-ot eszik!!!)" máshogy nem tudtam volna megmérni. Miért érdekelne engem, hogy a tápból mennyit vesz fel?? Engem (meg szerintem mindenkit) az érdekel, hogy a konnektorból mennyit vesz fel..
Tehát ebben a táp is és minden benne van és nem kell számolgatnom, csak mérnem!

"noti táppal meg olyan 3-5w-ot. és máris ott jársz 20-30w-nál" igen, szerintem is... A névlegesen kiszámolt fogyasztás egyértelműen 17,8W+5W(táp)=20-30W??
Szerintem 22,8 messze van a 30-tól!

És ezt (ha szintén figyelmesen olvasol)
"-load: continous read/write benchmark" üzemmődban a wifi-n -nél is, a hdd-nél is, meg az összes használt eszköznél tehát közel sem idle!!!(Ezért írja maximum Load configuration-nak!)

"ha meg pörgeti a procit (mert a nap 24 órájából legalább 1-2 biztos lesz, h a win v egyéb progi cseszegesse magát), akkor megint rámegy + 5w/h."
Igen ez is így van. Egy maximum 4W-os proci 5W-ot eszik, amikor "agyon van pörgetve" az Asus routeren is használt nTorrentel, meg a Lighttpd-vel, (ami ugye 264MHz-en 32MB RAM-mal is elment eddig is) vagy akár ennek a win-es megfelelőivel.(nyugi nem fogok csak azért pörgetni dolgokat, hogy nehogy ne legyen kihasználva a proci!)

Tehát mégegyszer leírom, hogy egyértelmű legyen:
A mért fogyasztás a konnektorból van mérve, tehát MINDENESTŐL eszik ennyit, jelenleg egy xp-vel, uTorrentel 5-10db Torrent seedelésével.
És nem játszani vettem Hanem Router-NAS-Webserver-nek, tehát a prociterhelés soha nem fog a teljes terhelés közelébe sem érni, de ha tenném sem menne 10W-nál nagyobb többletfogyasztással járni mint a mostani WL500-asom.
És mint alább kiszámoltam, ha véletlenül tényleg ennyire kihasználnám a lapot, akkor is havi 221Ft-ot megérne az, hogy SATA-n keresztül gigabiten hasítanak a fájlok!!
De eddig úgy néz ki ezt megoldja többletfogyasztás nélkül is. :C

(#142) Laca 012 válasza ecaddict (#140) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát igazad van, de én úgy érzem az én igényeim akkor teljesültek volna ha egy sata vezérlőt belenyomorítottak volna..
Nyilván ha tehetném én is inkább egy Asus D200-at vennék, bár a fogyasztása 3,5"-es hdd-kkel szünetmentessel valószínűleg laptophoz hasonló lehet.
Switch-re szerencsére nincs szükségem, WAN-nak ott van a Gigabit-es port, a kliensek felé meg megteszi az n-es wifi. Így jelenleg HW szempontból minden adott. (na házikója még nincs, és még azt sem döntöttem el, hogy a hdd benne legyen-e a házban, vagy kívül eSATA-n összekötve jobban hűthető..)
Igen a szabadidő az kemény kérdés.. Mindíg így október végén, november elején találunk új jövevényekre.. (vizsgaidőszak, év végi hajtás...stb)
Remélem én is, hogy az "upgrade"-edben megtalálod a számításodat.

(#143) #95590400 válasza Laca 012 (#141) üzenetére


#95590400
törölt tag

a múltkor valami villanyász kioktatott, h a meddő teljesítmény hatással van a lakossági villanyórára is, valamint, h a táp nem csak meddő teljesítményt vesz fel. én nem értek hozzá, csak gondoltam szólok, h ezt a is kalkuláld bele.
az intel tdp értékeiben megint csak nem bízom. kicsit ferdítenek.
a forgalomban lévő párezer forintos fogyasztásmérők 10-20w-os teljesítménynél 10% hibahatárral dolgoznak.
hidd el, ha xp-t teszel fel, akkor a programok néha baszkurálni fogják a procit.
továbbra is azt mondom, olyan 20-25w átlagfogyasztással bőven számolhatsz (a 20-30w-ot arra írtam, h nem tudom, milyen tápot használsz). ami még mindig nagyon jó.
a legbiztosabb az, ha meg tudod oldani, h lekapcsolsz 0,5-1 órára minden fogyasztót (leválasztással) és villanyórán mérsz. az hitelesített.
én nem tudom, meg nem is akarom, meg túlképp nem is érdekel. van egy irányadatom, az a 60w, nekem bőven elég, h +/- 10 w.

[ Szerkesztve ]

(#144) #95590400 válasza #95590400 (#143) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja és még valamit kihagytam az előzőnél, a fogyasztási adatoktól függetlenül szerintem ez volt a lehető legjobb döntés az igényeidet is figyelembe véve, a legkevesebb szopószorzóval, a lehető leggazdaságosabban. de szerintem azt már a múltkor is idevéstem, mikor írtad, h visszaviszed az asust és helyette gsjetben gondolkozol, h egy itx/atom távoli asztalos homeservernél jobb megoldást ár/érték/fogyasztás/igény/stabilitás/teljesítmény vonalon nem találsz.

[ Szerkesztve ]

(#145) Laca 012 válasza #95590400 (#144) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen idevésted, és bocsi ha kicsit arogánsnak vagy kioktatónak tűnt volna a hsz, nem szándékoztalak megbántani.
Igen vannak ilyen meddő teljesítmény dolgok, amiket pc tápoknál az aktív és passzív PFC-vel orvosolnak, de más kapcsolóüzemű tápoknál nem igazán korrigálnak.. Annyit még olvastam erről, hogy amelyik tápban nincs PFC, annál a szolgáltató kevesebbet mér, mint ami a valós fogyasztás, ami ha így van akkor nekünk jó. Ezért törvénybe iktatták pár éve az eu-ban, hogy csak PFC-s tápokat lehet árulni.

[ Szerkesztve ]

(#146) Intelligencs válasza oalex (#102) üzenetére

Köszönöm, ez nagyon hasznos hozzászólás volt. Épp egy D-Link DIR-825 routert akartam venni, de most ellátogattam a fórumára:

"Ultimate fix for DIR-825 and it works!

I final had it with the router constantly needing to be rebooted every 1-3 days or more. I bought a Netgear WNDR3700, problem solved. Thanks for the $110 paperweight D-Link. I'm done."

Szóval inkább letettem erről a routerről... :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#147) Cyrin válasza Intelligencs (#146) üzenetére


Cyrin
addikt

825-öst én se vennék, viszont a netgear 3700-as az jó, de ott is vannak problémák az USB csatival.

(#148) Laca 012


Laca 012
őstag

Srácok ez ismerős valakinek?

Ma feltettem a D945GSEJT-re az ubuntu 9.10 servert.
Mivel a server verzióban alapból nem települ a grafikus felület, teljesen olyan érzés mintha a wl500-as lenne (nem sebességben) :C
Ugyanúgy SSH-n keresztül csatlakozva telepítgeti az ember a csomagokat. :C
Jó, nézhetném a monitort is, de ha ugyanazt látom, akkor minek foglalja a helyet az asztalomon egy harmadik monitor?? :DDD
Ami érdekes, hogy az intel új technológiája miatt 2szálon dolgozik az 1magos proci. Mint látszik 2db 800MHz-esnek látja.RAM egyelőre egy fiókból előtúrt 256MB-os került bele
Viszont a formázás már EXT4 fájlrendszerrel történik..
Azért ez nem semmi.. Ha minden elindul, nem is tolok fel rá grafikus felületet, maximum ha sikerül valami kis 7"-os kijelzőt szerezni hozzá, mert mint kiderült, a VGA és DVI csatin kívül az alaplapra rá van integrálva egy LCD vezérlő, a hátérvilágítás inverterének vezérlőjével együtt.. :Y
Jól döntöttem úgy érzem.
Folyamatosan jegyzetelem ahogy összeáll a router/NAS/web-SQLszerver. A végén azt hiszem írok egy olyan tutorial-t, amik a wl500-hoz készültek..Meg talán GHOST mentést is csinálok..
Kár, hogy gyenge a linuxom, mert már minden pörögne, mint a wl500-on, de azért mivel majdnem ugyanaz minden config és parancs, gyorsan haladok, és a rendszer felépítgetésénél követhetem azt a sorrendet, amit a wl500-nál csináltunk..
Üdv nektek!

(#149) Intelligencs válasza Cyrin (#147) üzenetére

Ja, utána olvasgattam, elég jónak tűnik ez a wndr3700. Kár, hogy MO-on nem lehet kapni. Kénytelen leszek külföldről megrendelni.

The Amiga, Born a Champion

(#150) Laca 012


Laca 012
őstag

A képeket végülis feltöltöttem, megtaláljátok a képtáramban. Bocsi, hogy csak beszórtam és nem válogattam ki a homályokat, sorozattal lőtem, ezért mindenből több van, de semmi időm kiválogatni. Inkább a GSEJT-et csinálgatom, már házikója is van... Azért ez nem RT-N16. (persze nem mindenkinek van szüksége ilyenre)

Ha valaki ez alapján meg tudja állapítani, hogy DDR1 vagyDDR2 RAM van-e benne, az írjon bátran! Én semmit nem találtam ezekről a chipekről. Kíváncsian várom hátha valaki talál..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.