Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Szép napot !

Lecserélésre kerül nálam is az Asus WL-500 gp v1. Remélem az RT-N16 is hasonlóan jó szolgálatot fog tenni nálam. Ma rendeltem meg és Csütörtökön hozom el. Majd beszámolok a fejleményekről.

(#602) FixY67


FixY67
senior tag

Ez egyre izgalmasabb... Visszaraktam a DD-WRT-t, mert vannak hiányosságai a gyári cuccnak, amivel nem tudok együttélni. (pl. lokális DNS hiánya)
E pillanatban so so, rendben lévőnek tűnik a wifi.
Most a big helyett a std-t raktam fel, a 40-es helyett csak 20MHz-es sávszélt foglalva, a legforgalmasabbnak tűnő 6-os csatornára állítva. Utóbbi tippet valahol a DD-WRT fórumán találtam és roppant hálás lennék, ha valaki elmagyarázná, mi jelentősége van a csatornaválasztásnak... :)
(én eddig abban a hitben éltem, hogy a csatornát lehetőleg úgy kell kiválasztani, hogy azon és +/-1 csatornán lehetőleg ne legyen a közelben más router)

Viszont valamiért nem működik az "unbridged" beállítással, nem tudom külön lan-ként kezelni a wifi-t.

...

(#603) DaeMonS válasza Speederer (#597) üzenetére


DaeMonS
tag

az ftp azert lenne jo userhez rendelve mert igy tudok guest usert hasznalni,vagy baratoknak megadni barmit..nyilvan nem latnak az en adataimba..ezt melyik config fileban tudom allitgatni?

eltudnand magyarazni a torrent telepiteset ill beallitasat reszletesen? transmission telepites, conf filok, ilyesmi

(#604) zbory


zbory
tag

na nekem is megvan a router, de nem nagyon akar felmenni a netre. eddig egyszer csatlakozott, de azóta csak ezeket írja:

No response from the remote server.
You have set the wrong dynamic or static IP address for your RT-N16.
Your PPPoE or PPTP authentification failed.

az a WANos detektálás meg semmit nem talál

mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#605) FixY67 válasza zbory (#604) üzenetére


FixY67
senior tag

Hogy pontosan mi baja, azt nem tudnám megmondani, de nekem is ezt bírta csinálni elsőre.
Viszont az én átkaim úgy láccik beértek, mert egy ki-bekapcs és némi anyázás (izé... sorrend asszem fordított :DD) után elindult.
Nem lehet, hogy elírtad a usernevet v. a jelszót?

...

(#606) zbory válasza FixY67 (#605) üzenetére


zbory
tag

hát úgy tűnik én is elmondhattam a szükséges számú szítok szót, mert az éjszaka alatt megintcsak felkóricált a netre. nagyon remélem, hogy nem kell ezt minden kapcsolódásnál eljátszani.

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#607) DaeMonS


DaeMonS
tag

nos, eletrebirtam ddwrt alatt a transmissiont, bar meg a config nem tokeletes, ha tudja vki hol lehet bealltiani hogy _import, _incomplete _complete szerint mentsen az szoljon ,koszi :)

a sambaval en is kuzdok:
service samba status

Samba version 2.2.12
Service uid gid pid machine
----------------------------------------------

Failed to open byte range locking database
ERROR: Failed to initialise locking database
Can't initialise locking module - exiting

segitsetek,hogyan birtatok eletre?

(#608) khorvat


khorvat
senior tag

Hi!

Meglevo tulajoktol kerdeznem hogy megfelelo HDD Rack eseten milyen hattertar meret hatarokkal kell szamolni ha van ilyen, konkretan pl. az 1TB WD Caviar Green WD10EARS 64MB SATA2 tipusu vinyoval jol el lesznek-e majd parban?

(#609) FixY67


FixY67
senior tag

Ábrándoztam egy sort :DD
Láttam valahol egy írást, hogy nvram változóban beállítható +1 boot eszköz. Ezzel (állítólag) el lehet érni, hogy egy USB-re aggatott diszkről vagy pl. CF kártyáról bootoljon a rendszer. Próbálkozott valaki ilyennel?

...

(#610) FixY67


FixY67
senior tag

Hm... nézelődtem kicsit az asus.com fórumán. Háááááááát... azt hiszem, kidobott pénz, amit a routerbe fektettem. Az asustól nem várható, hogy valami normális firmware-rel jöjjön ki, a jelenlegi meg hát... izé... (nekem csak a lokális DNS funkció hiányzik belőle, de ahogy látom, sokaknak meggyűlt a baja vele)
DD-WRT egy bizonyos pontig használható, de teli van bugokkal - együtt lehet velük élni, de bosszantóak.
OpenWRT - ahogy elnézem, örülhetünk, ha jövőre lesz belőle valami.
Oleg ugyanitt tart.
Tomato? Tomatoból ráadásul valami külön elágazott darab kell, ha az USB-t is használni szeretném. Egyéb?
Hát nagyon szomorú vagyok... :(((

...

(#611) Speederer válasza FixY67 (#610) üzenetére


Speederer
senior tag

Nálam a tomato szinte teljesen tökéletesen működik. 1-2 apró hibája van, de azokkal majd lehet, hogy csak akkor foglalkozok, ha nagyon ráérek.
Te próbáltad a tomato-t?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#612) FixY67 válasza Speederer (#611) üzenetére


FixY67
senior tag

Még nem, mert (tán épp itt) olvastam róla valamit, hogy macerás a telepítése plusz eléggé pre-alfa státuszban leledzik.

...

(#613) Speederer válasza FixY67 (#612) üzenetére


Speederer
senior tag

Az oleg a pre-alfa. A tomato beta. :D
Na jó, ez így lehet sovány, de mondom nálam szépen muzsikál. 1 próbát szerintem megér.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#614) FixY67 válasza Speederer (#613) üzenetére


FixY67
senior tag

Hol van a hivatalos lapjuk? Létezik, hogy valahol a sourceforge.net-en? (én ott találtam az usb-s változatot)

...

(#615) Speederer válasza FixY67 (#614) üzenetére


Speederer
senior tag

Itt van hozzá a telepítés leírása is.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#616) FixY67 válasza Speederer (#615) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, lehet, hogy megnézem.
Kérdés: van-e benne
- önállóan konfigurálható/paraméterezhető dnsmasq?
- ssh?
- static routing?
- valami olyan, mint openwrt-n és linuxokon a netstat-nat? (amivel meg tudom nézni, melyik kliens hova kapcsolódik?
- tud-e "on demand" kapcsolódni pppoe-n? (magyarán ha szükség van rá, felmászik a netre, de x idő üresjárat után bontja a WAN-t)

Ezek közül az utolsó kettő hiányzik a dd-wrt-ből :(

...

(#617) zbory


zbory
tag

Jan 1 00:04:09 (none) daemon.warn pppd[1903]: Timeout waiting for PADO packets
Jan 1 00:04:09 (none) daemon.err pppd[1903]: Unable to complete PPPoE Discovery

ez mond valakinek valamit? mert miután eldobja a netet (amit túl gyakran csinál) hosszú ideig nem tud visszakapcsolódni és ezt nyomatja szorgosan a logba

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#618) Speederer válasza FixY67 (#616) üzenetére


Speederer
senior tag




A 4.-nél nemtom pontosan mire gondolsz, de lehet, hogy nem tudja.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#619) FixY67 válasza Speederer (#618) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi szépen! Ez így már közelít. :)
A 4. pontban arra gondolok, hogy openwrt-n a parancssorban beírva a netstat-nat parancsot, kapsz egy nagyjából a netstat -ut kimenetére emlékeztető listát, de ebben azok a kapcsolatok szerepelnek, amit a LAN-on lógó kliensek létesítettek a neten lévő szerverekkel.
Szóval a routeren szeretném látni, hogy kivel kommunikálnak a gépeim.

...

(#620) FixY67


FixY67
senior tag

Apropo demand... Tegnap éjjel rájöttem: csak bontani nem tudja a kapcsolatot a dd-wrt. :)
Lefekvéskor disconnect, majd notebook kikapcs. Két órával később felébredtem, nem bírtam elaludni, mobilról ránéztem a netre és legnagyobb meglepetésemre simán felcsatlakozott.
Azért a tomato-t még megnézem. De lehet, hogy csak holnap.

...

(#621) vargalex válasza FixY67 (#620) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A netre néztél rá a mobilról, vagy csak a konfig oldalra? Ha csak konfig, akkor a mobil biztos, hogy nem indított közben más kapcsolatot? Mert akkor érthető, hogy újra csatlakozott.

Alex

(#622) Speederer


Speederer
senior tag

Sose értettem miért jó ha csak akkor van online, ha éppen használni is akarod. Menjen csak mindig, aztán nincs rá gond, nem? :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#623) #95590400 válasza Speederer (#622) üzenetére


#95590400
törölt tag

én már a dns problémáinál elvesztettem a fonalat...

(#624) FixY67 válasza #95590400 (#623) üzenetére


FixY67
senior tag

Szeretném, ha a router DNS-e nem csak az internetes nevekről, címekről tudna, hanem a LAN gépeiről is, tetézve mindezt azzal, hogy bizonyos esetekben egy belső DNS-től kérdezzen. Leírva elég bonyolult, gyakorlatban a dnsmasq két opciójára van szükség:
-y (valójában ez opcionális, csak az a lényeg, hogy a /etc/hosts tartalmát is képes legyen a szerver visszaadni a kliensek felé)
--server - ez viszont nagyon fontos számomra. Ezzel tudom elérni, hogy a belső, virtuális gépekkel dolgozó (virtuális) szerveremtől is tudjon kérdezősködni, az internetes DNS-ekkel párhuzamosan.

Ennél egyszerűbben nem tudom. :)

...

(#625) FixY67 válasza Speederer (#622) üzenetére


FixY67
senior tag

Paranoia, szakmai ártalom stb. :)
Nem szeretem, ha olyankor is aktív a WAN, amikor nem használom, viszont ahhoz messze van tőlem a doboz, hogy használaton kívül mindig odamenek és lekapcsoljam.

...

(#626) vargalex válasza FixY67 (#624) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Részletesen:DD-WRT DNSMasq konfiguráció.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#627) FixY67 válasza vargalex (#626) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, de ezt most miért nekem? :F

...

(#628) vargalex válasza FixY67 (#627) üzenetére


vargalex
félisten

Mert DD-WRT alatt is konfigurálható azért.

Alex

(#629) FixY67 válasza vargalex (#628) üzenetére


FixY67
senior tag

Tudom, most azzal megy a routerem, ezért értetlenkedek. :)
Egyetlen komoly bajom vele, hogy nem dobja el a wan-t, ha nincs forgalom. Picivel kevésbé komoly a netstat-nat hiánya, és csak szépséghiba, hogy ipkg+jffs ugyan van, de az ipkg gyakorlatilag használhatatlan, nomeg a parancsok nagyrésze hiba esetén egy szót sem szól, csak visszadobja a promptot.

...

(#630) vargalex válasza FixY67 (#629) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsi, valóban írtad, hogy csak az utolsó 2 igény nem megy DD-WRT-n. Félrenéztem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#631) FixY67 válasza Speederer (#615) üzenetére


FixY67
senior tag

Hm... Körbejártam kicsit a témát, azt hiszem, megvárom, míg valami végső bétát adnak ki, túl sok a bizonytalanság, ahogy a különböző fórumokat olvasgatom. :(

...

(#632) ecaddict


ecaddict
senior tag

Új fewgets verzió.
Tartalmaz néhány javítást+újdonság a forgalmi grafikon.
Infó/letöltés: Link

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#633) DaeMonS


DaeMonS
tag

az eredeti asus fw 9.9.3.7 nalam jobban mukodik mint a ddwrt :S
szepen megy mukodik, es a nas funkciok is szepen muzsikalnak,samba is...amit nem sikerult ddwrt alatt eletrebirni..
Nem tudja valaki hogy az eredeti asus fwben talalhato rtorrentet hol lehet configolni? letoltesi konyvtar iyesmi?

(#634) FixY67


FixY67
senior tag

Vajon ez érdekes lehet az RN-N16 tulajdonosok számára?

...

(#635) vargalex válasza FixY67 (#634) üzenetére


vargalex
félisten

Ezzel azért óvatosan szerintem. Ugyanis a snapshot-okban sincs benn helyesen a 128MB RAM kezelése. Már csak ezért is magadnak kell buildelni.

Alex

(#636) FixY67 válasza vargalex (#635) üzenetére


FixY67
senior tag

Nem akarom egyelőre felrakni. Csak jeleztem, hátha mást is érdekel a fejlődés.
Örülnék, ha lenne végre egy működőképes openwrt erre a dobozra, mert egyre nehezebben viselem a megszokott környezet hiányát, de hogy komplett rendszert legyártsak... Abba nem mernék belevágni (okulva a wl500gp-mel történtekből :) )

...

(#637) vargalex válasza FixY67 (#636) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Olyan OpenWRT image-t tudok adni, amiben biztosan jó a 128MB RAM kezelése, de hogy egyéb dolog kell-e még az RT-N16-hoz azt nem tudom. Ha kísérletezni akarsz, akkor szólj! :-)

Alex

(#638) FixY67 válasza vargalex (#637) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi. Ha lesz pénzem újabb routerre, majd jelentkezni fogok tesztelőnek. :)

...

(#639) norbszt


norbszt
tag

sziasztok

Egész nap a fórumokat olvastam valami firmware-t kerestem a routeremre ami asus rt-n13u torrentezni szeretnék vele csak ezt találtam ftp://www.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/02-23-10-r13972/Asus-RTN13U/ és nem tudom rátenni a routere segítsetek már vagy ezt nem lehet rátenni egyszerűen nem tudom rátenni próbáltam Firmware Restoration végig csinálja aztán szerintem újra indul és kész nem csinál semmit csak villognak a ledek aztán csak úgy működik újból ha vissza tolom a gyári fw-t ki hagyok valamit vagy valamit rosszul csinálok.
segítsetek!

(#640) FixY67 válasza norbszt (#639) üzenetére


FixY67
senior tag

Őszintén szólva fogalmam sincs, mi az amit találtál.
Ha elmész a http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database címre és beírod a keresőmezőbe, hogy RT-N16, akkor egyetlen találatot kapsz, arra kattintva megtalálsz mindent, ami jelenleg működőképesnek mondható.

...

(#641) Alex91 válasza FixY67 (#640) üzenetére


Alex91
félisten

Csak o nem az RT-N16-hoz keres FW-t... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#642) FixY67 válasza Alex91 (#641) üzenetére


FixY67
senior tag

Ja... sorry... azt már nem olvastam el. Eszembe nem jutott, hogy valaki az N16 topic-jában más routerhez keres anyagot. :)
---
Viszont az N13-ra azt írja, hogy not supported... N13U-t meg nem is említ.

(mentségemre: fél naponta lesem, mikor jön ki valami bővebb DD-WRT, esetleg egy használható OpenWRT N16-ra :) )

[ Szerkesztve ]

...

(#643) DaeMonS válasza FixY67 (#642) üzenetére


DaeMonS
tag

hat, ha talalsz ,szolj :D, kinlodok ezekkel a vackokkal / nem mas munkajat szidom,csak nem megy amit szeretnek.../wrt54gl-emen ddwrt volt, az mindent megscinalt ami kellett...hianyzott a nas funkcio, most ezzel meg pont ezert szenvedek :S

gyari fw- mukodik nas, minden szep,kiv torrentconf...es neha dob egy statikus v dynamikus hibat,es tobbe nem tarcsazz..pppoe-nel..erdekes..valakinel ilyen?

ddwrt-megy szepen, csak nehezkes nas beallitasok, es sshkonfiguralgatas stb

tomato- sokakszerint atomjo, nekem olyan tudalekos kisiskolas jellegevan..alap nas-ami nalam nagyon lassu...ennyi

kovezzetek meg,de eddig a gyari ment a legjobban, 2hibajatol eltekintve / ppoe,torrentconf/

ui; valakinek van infoja arrol hogy probaltak webcamerat ratenni usbs router portra? csak 1 streemet tudna vajon neten kidobni 1 oldalra?

(#644) CocooN-z válasza DaeMonS (#643) üzenetére


CocooN-z
őstag

Hali!

Azt meg lehet oldani a gyári fw vel, hogy a leech/seed külön mappába kerüljön befejezésekor?

Egy buta kérdés: Gondolom a torrent mehet arra a vinyóra amit pl usb-n megosztok nas-ként, és azt más hálózati meghajtóként meg pl csatlakoztatja.

És még egy másik: Az megoldható e -szintén gyári fw vel :)-, hogy az usb-s "NAS" ként funkcionáló hdd n pl a torrent mappában csak egy bizonyos IP(én) módosíthassak (törlés) ?

üdv

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#645) #95590400 válasza CocooN-z (#644) üzenetére


#95590400
törölt tag

alapból úgy van emlékeim szerint. sőt, gyk. egy saját mapparendszert hoz létre a a rúter.
igen. látható a csatlakoztatott vinyó torrent mappája hálózaton.
szerintem nem, ugyanis nem lehet mappánként más jelszót megadni.

[ Szerkesztve ]

(#646) #95590400 válasza DaeMonS (#633) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem lehet konfigolni. bár szerintem a hdd-n létrehozott .apps és hasonló könyvtárakba pakolta fel, elvileg lehet bele lehetne nyúlni, de szerintem csak nagyon hozzáértőnek.
egyébként azon csodálkozom, h miért nem javította még fel valaki a gyári firmware-t :DDD

(#647) ecaddict válasza #95590400 (#646) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ezt a firmware-t úgy hívják, hogy Oleg. Bár igaz, hogy a régi WL-500gP gyári felületéből indultak ki (kevésbé csili-vili mint a mostani, meg bármelyik másik firmwaré, de funkcióban kb. azt tudja mint a mostani gyári) ill. kivették a butított torrent klienst (ezt külön kell felrakni optware-ből).

Link.

Én már felraktam, de bosszúságomra pont azok nem mennek amik a többi firmware-nél sem (torrent/lighttpd stb megy)...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#648) #95590400 válasza ecaddict (#647) üzenetére


#95590400
törölt tag

hálistennek nem vagyok rászorulva, nekem elég a gyári. szerintem kb. egy hónapja nem is jártam a menüjében.
ha esetleg valaki gyáriban gondolkodik torrenttel, azért egy jó adag torazint készítsen be. nagyon rapszodikus a nas meg a letöltőmester, utóbbinak a kung fuja is szar.
ha meg sok köze nem volt eddig az embernek a linuxhoz, akkor intravénásan adagolhatja magának a dupla adagot.
seedboxnak, nulla hozzáértéssel szerintem öngyi ilyet venni :DDD
home server, továbbra is azt mondom. bár most már nas-okat is lehet kapni kicsit drágábban, mint egy itx-es cucc. elég jól el lehet velük torrentezni is.
ha esetleg valaki befürdött a 13u-val, és maradt benne vállakozókedv, jópézér' hajlandó vagyok visszamigrálni :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#649) DaeMonS válasza #95590400 (#646) üzenetére


DaeMonS
tag

egyetertek,
nos akkor nem kuzdok a config temaval...

viszotn jah, az eredeti attekintheto gui stbstb, hasznalhato lehetne, felturbozva nagyon jo vetelytarsa lehetne tomatonak ddwrtnek stb..

(#650) DaeMonS válasza CocooN-z (#644) üzenetére


DaeMonS
tag

Azt meg lehet oldani a gyári fw vel, hogy a leech/seed külön mappába kerüljön befejezésekor?
nemnyert, csak annyit sikerult beallitanom hogy a sajat progijaval szedi az az adatokat,es pont

Egy buta kérdés: Gondolom a torrent mehet arra a vinyóra amit pl usb-n megosztok nas-ként, és azt más hálózati meghajtóként meg pl csatlakoztatja.
igen, mivel a nas megosztas a teljes hddre vonatkozik,nyilvan,csak ide tudod a letoltest is inditani

És még egy másik: Az megoldható e -szintén gyári fw vel :)-, hogy az usb-s "NAS" ként funkcionáló hdd n pl a torrent mappában csak egy bizonyos IP(én) módosíthassak (törlés) ?
a gyari fw, se ddwrt,se tomatoban nem lattam,es nem sikerult jogosultsag szinten beallitasokat vegezni, mint az ftp,az is csak 1 felhasznalonev/jelszo, se konyvtar,se mas felhasznalo/konyvtar beallitasokat nem talaltam sehol,es nem is lattam forumokat olvasva...szoval ez igy eleg gyik...:s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.