Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Kroni1 válasza ViZion (#4600) üzenetére


Kroni1
veterán

szerintem se lesz, igaz recommended a felső kék, és a feketére irja hogy azokban csak 4x sebességgel megy, ugyh rámérek az alsóban azt abból végülis igazad van ki fog derülni..

(#4602) ViZion válasza Kroni1 (#4601) üzenetére


ViZion
félisten

Az alsó kékbe rakd, az nem jó? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4603) Kroni1 válasza ViZion (#4602) üzenetére


Kroni1
veterán

dede, persze, azt mondom. :K

(#4604) Massmurderer


Massmurderer
őstag

egy kérdés.ASUS M5A97 EVO R2.0 van sata 3 csatlakozás?csak mert most nem ugrik be nekem.választ elöre is köszönöm

(#4605) ViZion válasza Massmurderer (#4604) üzenetére


ViZion
félisten

Van:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4606) Massmurderer válasza ViZion (#4605) üzenetére


Massmurderer
őstag

thx.közbe énis utánanéztem.legalább tutti :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#4607) Massmurderer


Massmurderer
őstag

vettem egy 2TB vinyot.biosba megjelenik,aida 64 is kijelzi de a számitogép résznél ahol kiirja a viynokat meg az optikai meghajtot,ott nem jelenik meg.sata 3as a vinyo

(#4608) Methionyl válasza Massmurderer (#4607) üzenetére


Methionyl
senior tag

Lemezkezelésnél sincs ott?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4609) Massmurderer


Massmurderer
őstag

számitogépnél ahol a vinyok meg a dvd iro van,ott nincs.biosba megjeleniti,telepitené is rá a windowsot,de nem jeleniti meg bekapcsolt gépnél.adot egy 250gbos vinyo,amin a win7 ultimate 64bites van,meg melelte van 2x500gb sata 2es vinyo.ezeket mind felismeri.eszközkezhelöbe is ottvan a 2 TBos de máshol nem jelenitio meg.frissitetemn az illesztöprogramot,akkor sincs semmi.

vinyo[link]

[ Szerkesztve ]

(#4610) ViZion válasza Massmurderer (#4609) üzenetére


ViZion
félisten

Sajátgépen jobb klikk: kezelés. Bal oldalon a lemezkezelésre menj, akkor feldob egy ablakot, h nincs a lemez formázva vagy ilyesmi. Válaszd az MBR-t nyugodtan, beállítod a partíciókat, stb... kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4611) medievil99


medievil99
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok küldeni az alaplap fenekéről és pontos típusáról képet?
Garancia miatt vissza kéne vinnem és nem találom a cpu felfogató hátlapját. És jó lenne tudnom mit kell keresnem :DDD

Thx!

(#4612) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Bocs hogy ilyen agybajjal zargatlak benneteket (pláne hétvégén) de:

Hátha van itt olyan hős vitéz aki esetleg Brocken 2-vel használ egy M5A97 EVO R2.0-t?
Jelenleg 2db Corsair CMV8GX3M1A1600C11 van bent, ám ezt fel szeretném bővíteni még kettővel, csak kérdés, hogy elfér-e a hűtő alatt.

Erről a RAM.ról lenne szó:

Délután mindenképp megnézem, ám ha tudja valaki esetleg kapásból, azt nagyon megköszönném :)

:R

(#4611) medievil99:

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#4613) medievil99 válasza Neil Watts (#4612) üzenetére


medievil99
csendes tag

Üdv!

Először is köszönöm a képet. Nekem Asus M5A99X Evo R2.0-esem van, nem tudom mekkora a különbség, de szeretnék kérni még olyantól is akinek ilyen típusa van. Hátha különbözik a hűtő felfogatása.

A memóriával kapcsolatban, szerintem simán el kell férnie ha hasonló magasságú.
Nekem 4 db van benne 2 olyan mint neked és 2 picit magasabb, a hűtővel.

A gyári cpu hűtő mellet simán el kell férni. Viszont én vettem rá Termaltake oszlop hűtőt ami picit rálógott így játszanom kellet a memóriák sorrendjével. Mivel csak 1 memóriára lógott rá így elég volt az alacsonyabbat előre tenni.
Viszont egy tipp: vedd meg a memóriát és a számlát kérd a saját nevedre (magán személy) és akkor ha nem jó, max visszaviszed. Tán 15 napig kötelesek szó nélkül visszavenni.

(#4614) Neil Watts válasza medievil99 (#4613) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszi a választ! :R
A hűtőd pontos típusát megadnád? Köszi!

Üdv. cpre2

(#4615) medievil99 válasza Neil Watts (#4614) üzenetére


medievil99
csendes tag

(#4616) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem!

Adott az alábbi konfi:

- ASUS M5A97 LE R2.0
- AMD FX 8320 (Arctic A30)
- ASUS Radeon R9 270x DC2 TOP
- 2 x 4GB Kingston DDR3 1866MHz HyperX Fury
- FSP Raider 650 (80+ Silver)
- Samsung SSD 120GB
- Toshiba HDD 1TB

2014 decemberben újonnan lett összerakva

Az elmúlt egy hónapban arra lettem figyelmes, hogy egyes játékoknál (Assetto Corsa, GTA V, DiRT Rally) 1-5 másodpercre (játéktól függ) belassul az egész, el kezd szaggatni (ahol Logitech G25-tel írányítok ott a Force Feedback hatás is teljesen megbolondul, véletlenszerűen ugrál, rángat) majd abbamarad és minden szépen megy tovább. Egyik nap véletlenül észrevettem vezérlőpult / rendszer menüben, hogy 8GB helyett 3,9 GB volt használható (a BIOS 8GB-ot írt.) Szétszedtem a gépet, kivettem a RAM-okat megcserétem (a CPU hűtő miatt a kék színű slotokban A2,B2 tudom csak elhelyezni őket), elindult és 8GB-ot mutatott.

Gondoltam azért futtatok egy Memtest-et. Először úgy csináltam, hogy mind a 8GB benn volt. Nem írt hibát, ezért 1 pass után kiléptem. Ezután a B2-es slotból vettem ki az egyik modult, lefuttatam ismét nem írt hibát 1 pass után kiléptem. Visszatettem a modult a B2-be és az A2-ből vettem ki, szintén nem írt hibát 1 pass után kiléptem.
Na most jön az egész ami miatt írtam... Azt a modult, ami eredetileg a B2-be volt át akartam rakni az A2-be, hogy lefuttassam úgy is a tesztet, de amikor be akartam indítani a gépet olyan sípoló üzenetet adott a gép mint amikor egy db modul sincs benne. Sokadik ki-be szerelésre véletlenszerűen egyszer csak elindult, lefuttattam a Memtest-et nem írt hibát 1 pass után kiléptem. Visszaraktam a B2-be a másik modult és most így használom.

Szerintetek az alaplapom döglődik vagy a tesztek ellenére a RAM-ok rosszak? Vagy esetleg a hibás VGA is okozhat ilyet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4617) ViZion válasza iceman007 (#4616) üzenetére


ViZion
félisten

Az alaplapod egy butított deszka, NEM ajánlott. Ebbe te az egyik csúcs procit raktad és nézel, h mi a baj... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4618) iceman007 válasza ViZion (#4617) üzenetére


iceman007
aktív tag

A leírása szerint támogatja mind a CPU-t, mind a RAM-ot mind a VGA-t ezért esett erre a választás :/
Mit ajánlanál helyette ami "ideális" lenne ehhez a konfighoz és még nincs horror áron? (nem muszáj ASUS-t) :)

[ Szerkesztve ]

(#4619) ViZion válasza iceman007 (#4618) üzenetére


ViZion
félisten

A leírása szerint Trabantal is meg lehet kerülni a földet is... :(

M5A 970 EVO R2.0 vagy felette (970/990 chipset, nem LE verziók) [link] FX topikban tudnak pl. gigát is mondani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4620) Ecsi


Ecsi
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Adott ASUS M5A88-V EVO típusú alaplap ASMEDIA USB3 vezérlővel, és ennek a firmwarejét updateltem.
Ezzel:
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=13&lang=en
Sajnos kár volt. Sajnos a mentésem meg elveszett. Ezért, aki rendelkezik egy ilyen lappal, nagyon megköszönném, ha az firmwarejét kimentené, és publikálná valahova.
Ehhez az alábbi eszközökre lesz szükség, segítség gyanánt:
- Egy pendrive
- XBoot, hogy az iso-t bebootold a pendriveról
https://sites.google.com/site/shamurxboot/
https://sites.google.com/site/shamurxboot/XBootv1.0beta14.zip?attredirects=0
- Win98SE iso-ra, ezt kell rátenni grub4dos módban, a create usb résznél. Egyébként csak be kell "húzni" egérrel az iso fájlt az XBoot programba.
http://www.allbootdisks.com/downloads/ISO/AllBootDisks_ISO_Image_Downloads25/Win98SE_bootdisk.iso
-
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=13&lang=en
Ennek a tartalmát még kicsomagolod a pendrivera.
Lépések:
1. Bebootolsz a pendriveról
2. Ha nincs másik FAT32-es partciód, akkor C:\ [ENTER]
3. 104xfwdl /a parancsot kiadod, ezzel le fogja menteni a firmware-t.
4. Kiírja, hogy a valami.bin néven elmentette. Ez ott lesz a pendriveodon. Ezt a fájlt kéne valahova netre feltöltened, és jelezni felém, hogy kész vagy.
5. Én pedig nagyon hálás leszek!

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#4621) ViZion válasza Ecsi (#4620) üzenetére


ViZion
félisten

FW-t frissítettél rajta? :U Fain... Bios-t ha újra rárakod az nem írja felül?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4622) Ecsi válasza ViZion (#4621) üzenetére


Ecsi
csendes tag

Mivel 2 teljesen különböző chipről beszélünk, így nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#4623) Methionyl


Methionyl
senior tag

Üdv!
Faternak ugyan ugyan az a konfigja szinte mint nekem, tehát M5A97 EVO R2.0. Billentyűzete egy régi IBM (tényleg nagyon régi...) ps2-es csatlakozóval és zavarja, hogy mikor kivan kapcsolva a gép, akkor a numlock led-je világít. Esetleg erre valami megoldás pl. biosba?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4624) ViZion válasza Methionyl (#4623) üzenetére


ViZion
félisten

Van valami standby USB power, vagy charging akármi, most nem néztem hol, de az integrált alkatrészek beállításnál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4625) szivacs1987 válasza Methionyl (#4623) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Próbáld meg biosban engedélyezni az ErP-t.
Igaz nem ez a lap. forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#4626) paleinho válasza Methionyl (#4623) üzenetére


paleinho
senior tag

nyomja meg a numlockot, akkor gondolom kikapcsol, vagy ragassza le szigetelőszalaggal :U

(#4627) Methionyl válasza paleinho (#4626) üzenetére


Methionyl
senior tag

Hiába nyomta, csak világított tovább :D

#4625 szivacs1987: Ezaz, már nem ég, működött :C :R :R :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4628) benceman00


benceman00
tag

Nálam is világít az egész billentyűzet sőt még a VGA-n is egy hófehér szúró fényű led.. :W táp lekapcsal oldottam meg eddig mert lusta voltam átnyálazni a biost

Üdv, ASZPi

(#4629) Ombre85 válasza benceman00 (#4628) üzenetére


Ombre85
tag

Én eddig is mindig áramtalanítottam a gépet, mert az alaplap tele van ledekkel és nem mindegyik alszik ki lezáráskor :)
Ráadásul ez az ErP dolog sem mindig működik, pl. ha rajta hagyom a telefont amikor lezárom a gépet, akkor áram alatt maradnak az USB-k, de akkor sem mindig. Nem jöttem még rá, mitől függ.

(#4630) Lacielvtárs válasza ViZion (#4624) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha Kend', de hiányzik onnan ahol most nincsen
látom Te is dávid csillagos lettél :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4631) ViZion válasza Lacielvtárs (#4630) üzenetére


ViZion
félisten

Nem használom semmire, de ennyi támogatás belefér. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4632) Lacielvtárs válasza ViZion (#4631) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, én is így vagyok vele, annyi hogy a reklámokat kinyomtam, mert a reklámok miatt a tévé adásokat sem nézem nagyon :K
de nem offolok csak beköszöntem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4633) ViZion válasza Lacielvtárs (#4632) üzenetére


ViZion
félisten

De, offolj, csak itt... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4634) benceman00 válasza ViZion (#4633) üzenetére


benceman00
tag

Sziasztok

990x EVO R2.0 lapom van.

Ugye ha jól értelmezem 2 db 16x-es pci van de ha sli/crossfire-ba rakok 2 vga-t akkor 8x 8x-as ként működnek.
1 VGA-t raktam az alsó (fehér) slotba de szemmel láthatóan sokkal kevesebb kis csatlakozó láb van benne mint a felette lévő kékben. Pedig 16x van a csatlakozóhoz írva a lapon,manualban mindehol.
Veszíthetek teljesítményt?
Köszi

szerk.: (#4633) ViZion véletlen a válaszra kattintottam :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#4635) Taifa Díaz válasza benceman00 (#4634) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Max benchmark pontszámban vehetsz észre teljesítményvesztést, játékban ez aligha lehet több 1-2 fps-nél.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4636) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Van egy M5A97 R2.0 lapom és a gyári bios van rajta(1302es). FX8120-at hajtok benne, tegnap kipróbáltam és 3,7ghz-en vígan elmegy egy cooler master hyper 212 evo hűtővel.
1 óra prime 95 alatt 68 fok fölé nem ment a hőmérséklet.
Jelenleg alapfeszen van a cpu. 4ghz-en már volt kék halál játék alatt is.
A kérdésem az lenne, hogy lenne-e értelme frissíteni a biost? A weboldalon szinte mindegyik újabb biosnál azt írják, hogy javítottak a rendszer stabilitásán. Ez vajon kihatna a tuningra is?
Esetleg csak próbáljam meg emelni a feszt egy picit?

Köszi a segítséget!

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#4637) Taifa Díaz válasza bisiz (#4636) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Véleményem szerint mindkettőt meg kellene próbálnod, de a BIOS update-tel kezdd mindenképp.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4638) bisiz válasza Taifa Díaz (#4637) üzenetére


bisiz
tag

Köszi, megpróbálom akkor. Kíváncsi leszek mit sikerül okozni!

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#4639) thoma83


thoma83
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus M5A97 R2.0 alaplapban hajtok egy FX 6300-as 3800 Mhz-en és a napokban próbálgattam tuningolni 4 Ghz-ig, de alapfesszen már fagyott a Prime95. De nem is ez a lényeg hanem az hogy a BIOS-ban eltünt 3 energiatakaréskodó opció :(( ..... a Q&C a C1E és az SVM.

Valaki tudja miért lehet ez? Vagy valamit elállítottam és elfelejtettem visszaállítani és ezért nincs?

+ Még egy kérdés: Mi a különbség a Manuál és a D.O.C.P. tuning között? Azt látom hogy lehet a RAM.ot is húzni a DOCP-ben de ha azt nem akarom akkor csak a manualban állítgassak?

Köszi

(#4640) ViZion válasza thoma83 (#4639) üzenetére


ViZion
félisten

Az SVM a virtuális géphez kell, nem en.tak. dolog.
Manualra állítva nincsenek ezek a lehetőségek azt hiszem. Frissítsd a biost, load defaults és az 1660-as hsz szerint próbáld meg átolvasni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4641) thoma83 válasza ViZion (#4640) üzenetére


thoma83
csendes tag

Köszi a segítséget, de a legfrissebb BIOS van fent.... de az alapra állítást kipróbálom és elolvasom az 1660-as hsz-t :)

[ Szerkesztve ]

(#4642) thoma83 válasza ViZion (#4640) üzenetére


thoma83
csendes tag

Na ez bejött :) Load default és visszajöttek az eltünt opciók :) Köszi még egyszer, igazából a legegyszerűbb megoldásra nem gondoltam.... :C

(#4643) Lacielvtárs válasza thoma83 (#4642) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Latod, latod :D
No ezert Mester ViZion Mester ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4644) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! Adodott egy kis gondom. Adott egy Asus M5A97 2.0 alaplap és egy fx 6300 proci. Ma reggelre, cpu fan errort irt a gép. A venti forgott, ha kikapcsoltam a felügyeletet, akkor pedig nem is bootolt a gép. Kivettem az elemet majd vissza de az sem segitett. Végül csak ezzel a beállitással hajlandó jelenleg müködni:
[link]
A biosban a "főmenüben" ezt mutatja: [link]
Mikor nem bootolt akkor ez a kép volt, amin csak az segitett, hogy készitettem egy win 7-es telepitőt és azzal indult el:[link]
Hőfok a procinak ezzel a beállitással(vagyis, hogy folyamatosan kb 3200-as fordulaton forog terhelés nélkül kb 30 fok terheléssel 50-60. Ha defalutra rakom a biost akkor megint csak cpu fan error. Kérdésem az, hogy ez mitől lehet illetve lehet e ettől a beállitástól valami baja a gépnek(pl, hogy majdnem maxon megy a venti folyamatossan?)

A hőfokok most ezt mutatják: [link]
update:

Közben probálom állitgatni és érdekes dologra lettem figyelmes. Ismét nyomtam egy defaultot és ha nem kapcsolom ki az első cpu speedet, vagyis hagyom a "monitoron" akkor megint cpu fan error. Ha azt az egyet kikapcsolom akkor jó!? vagyis müködik és bootol is :U [link]
Illetve a defaultra állitás után a cpu hütése 3400 körüli. ez is normális? Ezt át tudom állitani, hogy melegedésre gyorsuljon és az alap akkor olyan 2000-es fordulat, csak hát ha defaulton ez van, akkor mit csináljak?
Válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#4645) ViZion válasza gears27 (#4644) üzenetére


ViZion
félisten

Frissítsd a biost, akkor is, ha a legfrissebb van rajta, írd újra. Utána reset, beállítás és majd látod, h javult-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4646) gears27 válasza ViZion (#4645) üzenetére


gears27
aktív tag

Sosem csináltam ilyet, azt sem tudom hogyan álljak neki :U

Seggsztézis

(#4647) ViZion válasza gears27 (#4646) üzenetére


ViZion
félisten

asus honlapon megkeresed az alaplapod, letöltöd a bios file-t, kicsomagolod, kiírod egy fat32-re formázott pendrive-ra. Gép restart, biosba be, flash tool megkeres, abban az új biost megkeres és go.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4648) gears27 válasza ViZion (#4647) üzenetére


gears27
aktív tag

és ha valamit elrontok? :D

Seggsztézis

(#4649) ViZion válasza gears27 (#4648) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ne csináld, vidd szakemberhez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4650) gears27 válasza ViZion (#4649) üzenetére


gears27
aktív tag

És ha így marad az baj?

Seggsztézis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.