Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SP!T


SP!T
addikt

Most ruháztam be egy M5A97 Pro lapra. Láttam még nincs a szériához téma, bár ahogy láttam már jó pár embernek van ilyen. Mik az eddigi vélemények?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2) Archer válasza SP!T (#1) üzenetére


Archer
őstag

Én is a napokban raktam össze a gépem ezzel a lappal, minden alapon és random fagy a gép, terheletlen állapotban is. Ahogy néztem, az Asus fórumon mások is panaszkodnak hasonlóra. Az előző lapommal természetesen tökéletesen működtek a használt hardverek szóval nem azokkal van a gond.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3) SP!T


SP!T
addikt

Na jó kezdés.. :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#4) ABee válasza Archer (#2) üzenetére


ABee
tag

Furcsa mód eleinte nekem is csinálta de egy ideje stabil... Talán attól hogy bekapcsoltam az EPU-t (Legalább is a dinamikus fázislekapcsolás részét vagy mit...) Vagy hogy a ramot 1600 Mhz-n tartom nemtudom. Majd megnézem a BIOS-ban miket is állítgattam. A helyzet akkor volt a legdurvább amikor a TPU-t bekapcsoltam. Az művelt cifra dolgokat... Ami még gyíkja a lapnak hogy a BIOS-ban nem tudtam használni az egeret ha be volt dugva a gamepadom a front panelbe. Izzadtam rendesen míg rájöttem mi okozza.

(#5) sysrq


sysrq
őstag

Van valami gebasz, néha megfagy, de például a büngészők random újraindulnak.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6) SP!T


SP!T
addikt

Nekem eddig semmi probléma... (kop-kop-kop)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#7) Archer válasza ABee (#4) üzenetére


Archer
őstag

Úgy néz ki a magfeloldás a ludas, X2-ként semmi gond a rendszerrel. Kidobhatnának egy friss biost, gyanítom, hogy azzal lehet orvosolni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#8) Borokafa


Borokafa
őstag

Nálam is kifogástalanul működik. :)

(#9) sysrq


sysrq
őstag

ASUS forumon is irják az 1333 - 1600 memória a hiba okozója, majd jön az új bios, nem sietettem, inkább legyen jó, mint gyorsan kinyomjanak valamit. 1333-on itt is stabil.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#10) Borokafa válasza sysrq (#9) üzenetére


Borokafa
őstag

Az 1333-as Hynix memóriák 1700-on mennek, szerencsére így is stabil

(#11) ABee válasza sysrq (#9) üzenetére


ABee
tag

Hát igen 1866-on nekem is xaraxott. Úgyhogy szégyenszemre cl8 @1600-on mennek a 2000-res corsairok. De így is hasít és legalább beton stabil. Az Nb - Sb hőt mérte már valaki? Engem ez az egy idegesít hogy ezt a kettőt nem tudom megnézni és fogalmam sincs mik a normális értékek.

(#12) SP!T


SP!T
addikt

Nálam minden perfekt. Volt benne A-DATA Gaming 1600 CL9-es ram és most egy Corsair Vengeance 1600 CL8-as ram.A memóriafoglalat elég gyíkul van megcsinálva, hogy alul fix. Először azt hittem, hogy nagy királyság lesz. Hát azért annyira nem, mert a pocihűtőtől alig látom a foglalatot és nem érzem mikor kattan az alja.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#13) Borokafa


Borokafa
őstag

Igy használom (jól mennek az 1333-as Hynixek):

[ Szerkesztve ]

(#14) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Nekem a jövő héten érkezik az Asus M5A99X EVO.

Kíváncsi leszek, a CPU V core milyen max. fesz-re állítható rajta. Mert a manualjaban igencsak kevés a plafon- érték. Ugyanakkor most nézegettem egy orosz tesztet, abban 2,1 V a csúcs...Ez mindjárt más...A 8 magos Bullok állítólag tartósan bírják az 1,6 V-ot.

(#15) reset


reset
senior tag

Szerintem itt meg EPU-val tesztelték...Igen gyengék a bench-eredmények :F

(#16) sysrq válasza reset (#15) üzenetére


sysrq
őstag

Ott valami hiba lehet.
Nekem memória csere után megszűntek az újraindulások, és a [D.O.C.P] engedélyezése után ez jött ki:

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#17) reset válasza sysrq (#16) üzenetére


reset
senior tag

Biztos benéztek valamit...Nálam M4A89TD PRO deszkában a 3.6-ra húzott x4 955 BE 4.26 pontot adott / 3.2 MHz-en már négy alatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Borokafa válasza reset (#15) üzenetére


Borokafa
őstag

Az M5A97-pro esetében (kis Sempronnal) +0,7V adható a procinak

(#19) reset válasza Borokafa (#18) üzenetére


reset
senior tag

Köszi...ez az offset mód lesz..Megnyugtat. Plusz és mínusz irányba ennél is járható lesz a 0.7 V-os ösvény :R

(#20) sysrq válasza reset (#19) üzenetére


sysrq
őstag

Manual-ban meg 2.1 a 97 Pro-nak is. A 99x csak nem lesz kevesebb.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#21) Borokafa válasza reset (#19) üzenetére


Borokafa
őstag

Ki szeretnéd használni a +tartományt? :DDD

(#22) sysrq válasza Borokafa (#21) üzenetére


sysrq
őstag

Nekem még vannak homályos foltok a tuningban, valaki kiokítana? Esetleg magyar nyelvű oldalra link, ahol kivesézik ezeket?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#23) depzoo válasza reset (#19) üzenetére


depzoo
tag

Megmondanád légyszíves hogy mi az az offset voltage? A mostani m2n-e lapomban is látam már de nem tudom mire jó.

Én is pontosan ilyen lapot tervezek venni.
Egy x6 1090t menne bele, ez elég lesz szerintetek bf3-ra?
Menne még bele 4 giga ram és így pénzhiány miatt maradna a hd4850 700/1050-re húzva.

Mit gondoltok?

Szerk: memóriában egy modul és dual kit között, valamint 1066/1333/1600 és cl7-cl9 között van érzékelhető különbség?

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#24) Archer válasza reset (#15) üzenetére


Archer
őstag

EPU egy nagy parasztvakítás, néhány Wattot spórol csak, egy kis alulfeszeléssel az ember sokkal többet nyer.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#25) sysrq válasza Archer (#24) üzenetére


sysrq
őstag

Hát ez az, az évente eladott X mennyiségű alaplap többségére feltelepítik az epu szabályozást, de hányan állnak neki alulfeszelni?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#26) reset válasza Borokafa (#21) üzenetére


reset
senior tag

Legfönnebb egy 8 magos bullal :DDD

depzoo Az offset az átlagostól való eltérés: + és - tartományba...
Egy x6 1090t menne bele, ez elég lesz szerintetek bf3-ra? Elég - de egy 4 magos is bőven megteszi.RAM-okról annyit, hogy az időzítésektől és a frekvenciáktól játékban fontosabb a kapacitás. Ha 4 GB RAM-ot akarsz, akkor egy modullal oldd meg / később így könnyebben bővítheted a rendszert!

Archer Egyetértek. Egyszer próbáltam ki a jelenlegi deszkámmal (úgymond kíváncsiságból) - hamar le is takarítottam. Azzal nyitott, hogy nem látta a márkás HD 9650 karimat; mert nem Asus gyártmányú...Hamar saller lett a vége... :DDD

(#27) r9550 válasza reset (#26) üzenetére


r9550
senior tag

hali tudom nem a megfelelő topicban járok de sajnos az még nem indult be szóval vettem egy crosshair v formulát és annyi nyűgöm lenne vele hogy semmien energiagazdálkodási módot nem tudok bekapcsolni mert fagy a gép tőle és alapjáraton ha nincsenek ezek bekapcsolva akkor meg mikor indítom a gépet van amikor nem pörgeti fel a cpu ventit és kiirja a fan failt nem rossz lap csak egy javítást dobhatnának ki hozzá :W

(#28) Archer válasza r9550 (#27) üzenetére


Archer
őstag

Energiagazdálkodási mód mit takar, C&Q?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#29) reset


reset
senior tag

Hi!

Feliratkozom egy Asus M5A99X EVO deszkával :)

r9550 Hirtelen nem sok lövésem van a problémához. Ha használtan vetted, nyomjál egy Load default BIOST-neki Nem nagyon ismerem a deszkát, de mintha minden venti csati foglalat dupla kivitelben lenne rajta...esetleg nézd meg őket; a load default BIOS előtt a gyári alapértelmezett slotokba dugd a csatikat...

(#30) r9550 válasza Archer (#28) üzenetére


r9550
senior tag

igen a cnq meg az asus féle epu v mi meg van c1n egyiksem megy jah meg a tpu sem

(#31) reset válasza r9550 (#30) üzenetére


reset
senior tag

:F #29

[ Szerkesztve ]

(#32) r9550 válasza reset (#31) üzenetére


r9550
senior tag

ujonan lett véve azt nem tudom mert procinak 2 ventihely van az egyik cpu_fan a másik meg cpu_opt

(#33) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

Csatlakozom a klubhoz egy M5A97Pro alaplappal. Vélemény: Kicsit bonyolultabb mint elődje (M4A77). Vannak dolgai amit furcsállok de ez szerintem az újdonság varázsa! :Y Majd még írok a tapasztalatokról!

Üdv.:
Szotyi25

(#34) Archer válasza r9550 (#32) üzenetére


Archer
őstag

A batár, dupla ventis procihűtők miatt van rajta két hely, dugd a cpu_fan-ba. Az EPU meg TPU szerintem felejtős, ettől függetlenül kéne működniük. Van hozzá egy 0506-os bios, az van fent vagy még az első? Szerintük az javít a rendszer stabilitásán.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35) r9550 válasza Archer (#34) üzenetére


r9550
senior tag

alap van fent majd felrakom akkor az uj biost amugy nem nagyon vészes a dolog csak mikor indítom a gépet nem pörög fel a venti szal nem indul a gép csak ha 2x indítom :DDD

(#36) sysrq válasza Archer (#34) üzenetére


sysrq
őstag

Bezzeg a Formulához már adtak ki új bios-t.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#37) r9550 válasza sysrq (#36) üzenetére


r9550
senior tag

fognak majd mindenhez nyugi :) de szerintem nem kellett volna igy elkapkodni ezt a 9xx szériás amd lapokat mert akármeikröl olvasok mindegyik bugos kicsit :( nembaj amugy jó kis lap athlon2 x2 255-öt hajtok első lap amivel megy ez a proci 4ghz-t eddig giga 770t-ben meg asrock 770 extreme3-ban néztem egyiksem birt 3800 fölé menni ez birja és nb is eléggé szívós kis feszemeléssel laza 3k meglenne azzal is remek lap csak ramom még nem jött meg meg vga is várat még magára addig nyomom azzal amik itthon voltak :DDD

(#38) sysrq válasza r9550 (#37) üzenetére


sysrq
őstag

Kicsit olyan mint a bableves, össze érett, pedig nem nyúltam hozzá. Legalábbis már nem fagyott egy ideje. De tuning még mindig csak annyi amit felajánlott magától, ami nem rossz csak ha lejjebb veszem a feszt akkor lehal, időm meg alig van kísérletezgetni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#39) r9550 válasza sysrq (#38) üzenetére


r9550
senior tag

alapfeszeket neked hogy állította?? nekem 1,550 az x2-re kicsit poénos volt de végülis nem melegedett annyira gyári hűtővel terheléskor 44fok volt a max

(#40) reset válasza r9550 (#37) üzenetére


reset
senior tag

nem kellett volna igy elkapkodni ezt a 9xx szériás amd lapokat mert akármeikröl olvasok mindegyik bugos kicsit

Kop...kop...kop: az enyémnél még nem tapasztaltam - remélem, így is marad :))

[ Szerkesztve ]

(#41) r9550 válasza reset (#40) üzenetére


r9550
senior tag

jó neked :D kíváncsi vagyok amugy mienek lesznek bullal a lapok ahogy kijön szerintem én be is ruházok egybe nemtudom még 4-6 vagy 8 magosat ártól függően olyan 60k-s árban meiket lehet majd kapni

(#42) Borokafa válasza reset (#40) üzenetére


Borokafa
őstag

Az enyém is rendben van, tuning és stabilitás is: [link]

(#43) r9550 válasza Borokafa (#42) üzenetére


r9550
senior tag

nekem a ram nem megy ennyit sajnos egyenlőre csak elpida 1333-asokkal tolom 1600on már be sem indult :DDD

(#44) sysrq válasza r9550 (#39) üzenetére


sysrq
őstag

1,5 felett adott neki, igaz 409x körül sem halt meg Furmark alatt. De a procit féltettem.
Most 1,272V 4x szorzónál és ha felmegy 18x-ra akkor Furmark 1.38V prime95 meg 1.42V.
1600 RAM, időzítéseket szépen kiolvasta, beállította magának.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#45) reset válasza Borokafa (#42) üzenetére


reset
senior tag

Pár tesztet lefuttattam ilyen beállításokkal - aztán visszavettem alapra a Hz-ket, V-okat. 2x2 GB OCZ DDR3 PC3-12800 Black Edition RAM van a deszkában, 1600-on 1.6 V-tal szépen mennek.

[ Szerkesztve ]

(#46) sysrq válasza reset (#45) üzenetére


sysrq
őstag

Merészeltem én is lemérni a gépet, és a képed mellé beilleszteni az eredményeket, talán így átláthatóan hasonlítható. Már ha érdekel valakit.
Ime.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#47) reset válasza sysrq (#46) üzenetére


reset
senior tag

Ez jó - na majd a bullal megismételjük :DDD Azért a CPU pontszámon "előjön" a hat mag többlet szuflája (cca. 1300 ponttal...)

[ Szerkesztve ]

(#48) sysrq válasza reset (#47) üzenetére


sysrq
őstag

Nagyon olcsónak kell lennie, mert már ezzel is elégedett vagyok.
Kis színes:
Alapon 105-110W-ot eszik a gép, Prime95 alatt 260-270W-ot.
SilverCrest fogyasztásmérővel mérve. Már ha érdekel valakit.
Remélem lesz időm valamikor eljátszadozni a Volt értékekkel.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49) Borokafa válasza r9550 (#43) üzenetére


Borokafa
őstag

Az enyémek Hynix 1333-ak

(#50) reset válasza Borokafa (#42) üzenetére


reset
senior tag

Helo!
Jók a RAM-jaid :K
Megnéztem én is Aidával a vasat / CPU 3.6 GHz-en...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.