Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) toyone válasza #59070464 (#6900) üzenetére


toyone
őstag

Milyen 6950-s kerül bele? Ha nem valami Asus vagy MSI ultrabrutál hűtéses, akkor csak két helyet foglal el. És akkor szerintem csak az egyik PCI-t takarná el,úgy meg mehet a felsőbe a kártya.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6902) #59070464 válasza toyone (#6901) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igen, pont erre gondoltam én is, csak akkor nem lesz olyan jó a VGA szellőzése, ha rálóg egy másik kártya. Kérdés mekkora az a tuner kártya, gondolom nem nagy. Na mindegy, megemlítem neki ezt a lehetőséget, először próbálja így. Köszi az infókat. :R

(#6903) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Asrock Z77 Extreme4 lapom és egy 3TB-os WD vinyóm.
Lehetséges, hogy a lapom nem képes kezelni mind a 3 TB-ot? Mintha csak 2-t tudna kezelni :F
Mit lehetne tenni, hogy az egész tárhelyet használhassam?

Először megpróbálok bios-t frissíteni. 2.80 van rajta, 2.90 a legújabb, ha jól látom...

[ Szerkesztve ]

Go Pats!

(#6904) LicskaiJ válasza LicskaiJ (#6903) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Közben kraftxld fórumtársunk segítségével megoldódott a probléma.
MBR-ről GPT-re konvertáltam, és így már jó is. :C

[ Szerkesztve ]

Go Pats!

(#6905) Memora


Memora
senior tag

Ez a topic aktívabbnak tűnik, mint az ASRock P67 alaplapok (Pro és Extreme széria), úgyhogy itt is felteszem a kérdésem:

Sziasztok, nekem P67 Pro3 lapom van, és egy i7 2600k CPU ketyeg benne. Nemrég felhívták a figyelmemet arra, hogy az erőforrás figyelőben látható, hogy a hardver számára fenntartott memória nagyon sok, 1037MB (össz: 4GB ramom van). Arra gyanakodtunk, hogy a CPU-ba integrált GPU számára van fenntartva ez a mennyiség. Viszont ez a lap nem támogatja az integrált GPU-t (csak a tunning-ot, de nem élek vele, legalább is azt hiszem...). Kerestem a BIOS-ban (még a 2010-es, eredeti verzió van rajta) a letiltás lehetőségét, de az "advanced" -> "north bridge" menüben csak a "VT-D" (enabled/disabled), "low MMIO align" (64M/1024M), és "primary graphic adapter" (PCI express/PCI) lehetőségek közül tudok választani. Vajon tényleg az integrált GPU foglalja le azt az 1 GB ramot? Vagy valami más? :F

Fancy quote placeholder

(#6906) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

egy Asrock Z77 Extreme 6-al szenvedek. Egy i5-2500K-t húzok benne.
Ha tuningolom a procit, irgalmatlan sok feszültséget ad neki. 1,368-at mutat már 40x-es szorzónál is (4Ghz) a cpu-z. Ezért belőttem 40x105-re így 4200, vagyis most 41x105 mert 42-nél már 1,392-t ad neki. Offset módba ezt csinálja úgy, hogy be van állítva -0,015 V, ez alá offset-tel nem mehetek, mert akkor már olyan alacsony feszültséget kap üresben, hogy elhasal netezés közben.

Load Line Calibration-t ti szoktátok állítani?

Fixen meg ugyebár ~1600 mhz-en is megkapja az 1,25 v-ot amit beállítok, vagyis 1,24-et ír a cpu-z, terhelésnél felmegy 1,256-ra.

Ilyen feszültség mellett 55 fokig megy aida terhelés teszt alatt egy két ventis triglav-al,mx4-es pasztával. 1,368-al 64 fok. Játéknál 58.... sokallom.

bios reset már volt, sőt újra ráflasheltem a 2.8-as biost hátha előző tulaj szerkesztette a cpu mikrokódhoz való beállítást, mert egy másik lapba (ASrock Z77 Pro3) ugyanez a proci minden szorzónál kb. 0,1 v-al kevesebbet kapott, csak abba meg nem szeretett 4 ghz fölé menni jött a trottying(4 fázis).

Ebbe megy 5Ghz-et is, 1,485-ön 3dmark fut, 1,5 körül már stabil teljesen dehát úgy már kazán. Úgy csak 3 teszt erejéig ment.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6907) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#6906) üzenetére


Sanyi19
őstag

Fixeden 20 perc prime után kaptam egy ilyen aranyos üzenetet:

*** Hardware Malfunction
Call your hardware vendor for support.
*** The system has halted. **

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6908) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#6907) üzenetére


Sanyi19
őstag

Mondjuk ezt a videokártyám is okozhatta, véletlen a max órajeleken hagytam amin csak tesztek alatt szokott lenni max 10 percig. + volt egy usb-s kékhalál(etron) is. Közben sikerült találni egy barátságos beállítást,Offset -0,015, 1,28-at ad 4,3 ghz-re, LLC-level5-ön, alapból level 1-en van/volt. Most prime-olom.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6909) emre válasza Sanyi19 (#6906) üzenetére


emre
veterán

Talán segít valamit
Egy Z68 Extreme3 G3-ban megy 4,2-őn a 2500k.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6910) Sanyi19 válasza emre (#6909) üzenetére


Sanyi19
őstag

Köszi, LLC Level 5 amire szükségem volt. Semmi mást nem kell állítani. Azóta tökéletesen megy. Most 4,4-en prime-olom épp, ezt még bírja -0,015-ös Offsettel. 4,5 ön már le kell mondani az offsetről vagy 1-es levelre kell rakni, onnantól kéri a feszt, de stabil egészen 5ghz-ig, csak ott már kazán. Amúgy meg imádom ezt a lapot, akárhogy terhelem nincs throttling, erős.

Mondjuk azt nézem, hogy nálad extrém alacsony feszültség mellett megy 4,2-t, jó cucc akkor az is. Mivel hűtöd? Nálam Alpenföhn Triglav van két ventivel, prime alatt 62 fok 4,4-en 1,288v-on.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6911) emre válasza Sanyi19 (#6910) üzenetére


emre
veterán

A hűtőm egy CoolerMaster Hyper 612-es, egy darab Coolermaster Excalibur ventivel.
A ház Midgard2-es, elöl 2db Xigmatek venti szív, felül és hátul 1-1 db fújja ki a levegőt. 2D-ben ilyenek a hőmérsékletek.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6912) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
Van egy Asrock B75M-DSG R2.0 alaplapom, és azt a furcsa hibát vettem észre, hogy ha fel van telepítve az xFast LAN akkor nagyon lassú a netem. Eleinte nem csinálta, de mostanában elkezdte, Win 7 volt fent, ott is ezt csinálta, most frissen telepítettem Win 8.1-et és itt is csinálta, ahogy leszedtem egyből sokkal jobb lett a netem, és sose volt piszkálva az xfast lan.
Más is tapasztalt ilyet?
Mi lehet a megoldás?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#6913) rbertkrl válasza Memora (#6905) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Ideje használni a CMOS Reset gombot a géped és a lapod hátoldalán találod elvileg. Ha CMOS (BIOS) Reset után is használja a memóriát, akkor ott valami a windowsban van elálligatva. Esetleg dobj egy privit, hogy milyen rendszered van meg sikerült-e.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6914) naksys válasza WestCoast92 (#6912) üzenetére


naksys
senior tag

A legjobb ha elfelejted a hozzáadott 'tuning' programokat. Hidd el, jobb lesz az életed :)

(#6915) Sanyi19 válasza Memora (#6905) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nincs ilyen beállítás? igpu multi monitor ? Ezt kellene kikapcsolni, ha van.

emre: Nekem terheletlen állapotban ilyen:

Igaz nekem a 105-ös blck miat magasabb az órajel.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6916) WestCoast92 válasza naksys (#6914) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát eddig eléggé prórul jártam vele, mert kb fél évig nem tudtuk mi baja lehet, állandóan a wifit szidtuk hogy mennyire gyenge, hogy kb 7m +1 fal alatt a majdnem 5M-ból lesz 1-2. Most rákötöttem kábelre amiről én is netezek, itt is ugyan annyi voolt mikor az én gépemen jó volt a net. De az xFast USB is egy trágya volt állandóan azt kérte hogy huzzam ki és dugjam be újra a pendriveokat.

(#6917) naksys válasza WestCoast92 (#6916) üzenetére


naksys
senior tag

Mikor megvettem az ex 6- ost én is feltettem minden hozzáadott cuccot, aztán idővel mindegyik eltávolításra került mert nemhogy előnyt nem hoztak de mindegyik hibákat okozott.

Egyébként nem csak az asrock, hanem a gigabyte és az asus szoftvereivel is így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#6918) Sanyi19 válasza emre (#6911) üzenetére


Sanyi19
őstag

Jól néz ki. :) Köznen volt egy apró fagyás, visszaraktam Level 4-re én is. Még így is szépen hűthető. Így 1,31-1,32V-ot kap 4,4-en.

Habár most nézem, hogy mondjuk egy 30-40 %-os loadnál (4mag) 1,232-1,262 között ugrál, hát ez még így is okozhat problémát. Tesztelem.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6919) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Asrock Z77 Fatality Professional-M lapom van, a BIOS-ban hol lehet letiltani az integrált videókártyát? Nem találtam! Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#6920) Sanyi19 válasza Pardise (#6919) üzenetére


Sanyi19
őstag

Annyit tudsz csinálni, hogy az advanced-be a northbirdge-nél kikapcsolod a multi monitort.Akkor nem vesz el a rendszer memóriából.

Viszont nekem is lenne egy kérdésem mindenkihez itt a topicban.
Mitől van az, hogy egyik dvd íróm se működik rendesen, multkor csináltam egy bios resetet és szerintem azóta van ez. Valamelyik opció csinálná? Hot plug? DVD írónál azt ki kell kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6921) Pardise válasza Sanyi19 (#6920) üzenetére


Pardise
senior tag

És ez a shared memory? Ezt kilehet kapcsolni, mert így a 8GB ramból csak 7,88-használható fel!

Your car, your life ;)

(#6922) Sanyi19 válasza Pardise (#6921) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ha a multi monitor ki van kapcsolva, akkor nincs shared memory sem.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6923) Pardise válasza Sanyi19 (#6922) üzenetére


Pardise
senior tag

Sikerült, köszönöm :)

Your car, your life ;)

(#6924) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Nem tudja valaki mi miatt van az, hogy akadozik az egér boot után 3-4-et. 2db SSD-m van raid0-ba nem kellene ilyeneket látnom. Mi okozhatja? Egy FX990-es AMD rendszerrel is használtam raidbe a két ssd-t és nem tapasztaltam ezt. Gyártói driverek fent vannak. Automata indítás ki van gyomlálva. Windows 8.1 64 bit-et használok.

Pardise: Szívesen. :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6925) boz82


boz82
tag

Sziasztok !
Z77 Pro 3 lapom van . Lehet alaplapi probléma ha bekapcsolás után (kb 10 ből 1x) nem jelenít meg semmit sem a monitor,fekete képernyő...win bejön...mert hangok vannak.(1-2 reset után ok)
Vagy inkább vidikari a ludas ? (hd7770)
Ötlet hogy mivel kiszűrni a hibát ?
Monitor probléma kizárt,most cseréltem,mindkettőnél fent állt a probléma.
Kösziii

[ Szerkesztve ]

(#6926) Mans20 válasza boz82 (#6925) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam Z75 pro3 van,kb ugyan ez,csak a boot képernyőnél fagy le néha.Kiszűrni a hibát majd egy asus lappal fogom.Asrocknál vannak ilyen rejtélyes dolgok.Gondolom próbáltad másik driverrel a vga-t.

(#6927) naksys válasza boz82 (#6925) üzenetére


naksys
senior tag

Ha igp-t hasznalsz akkor is fekete kepernyo?
Bios reset, default volt?
Esetleg driver csere?
Win reinstall?

[ Szerkesztve ]

(#6928) boz82 válasza naksys (#6927) üzenetére


boz82
tag

Igp-t még letesztelem,bioshoz nem nyúltam alapba megy,új win install volt,alaplapi driver csak az amit a cd-n adtak hozzá.
Vidikari drivercsere természetesen mindig a legújabb.

(#6929) naksys válasza boz82 (#6928) üzenetére


naksys
senior tag

Ha igp nem hibázik akkor próbáld áttenni a vga-t a második pci-e slotba.

(#6930) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Még mindig akadozik az egér meg az egész gép boot után. Egy 3 másodperces rángássorozat, akad az egér, billentyűzet numlockra se úgy reagál ilyenkor mint ahogy kell. Tehát az egész gép akad ilyenkor. Nem sok idő, de ez akkor se normális két SSD-nél Raid-be egy i5-el. Gyári driverek vannak fent. Az összes amit az ASrock felrakott Windows 8.1-hez. Valakinek ötlet?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6931) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#6930) üzenetére


Sanyi19
őstag

Intel chipset driver, rst, win frissítés nem oldja meg.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6932) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Találkozott már valaki olyannak, hogy gép indításkor egyből UEFI-be lép be? Csak akkor hajlandó boot-olni, hogy "discard changes and exit"-re megyek.
Semmi nem változott a hardverben vagy szoftverben, egyszerűen ilyenje van.. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6933) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos problémám van a gépemmel és akiket eddig kérdeztem alaplapra gyanakodnak. Remélem tudtok segíteni sajnos ez az egy gép van itthon és az alkatrészeket sem tudom külön kipróbálni. Ráadásul neten rendeltem a gépet így a hibás alkatrészt kell visszaküldeni vagyis érte jönnek, de először is tisztáznom kéne mi a hiba ha egyáltalán hardveres ezért kérném hogy segítsetek vagy tanácsoljatok valamit.
B75 pro3 alaplapom van i5 processzorral. A problémám az, hogy elindítom a gépen felpörög a proci venti kb 3-4 mp-ig eddig semmi kép se bios semmi, majd leáll a gép 1-2 mp szünet majd újraindul és ez ismétlődik. Kb múlt héten jelentkezett a hiba először. Akkor egy másik vinyóra gyanakodtam azt kivettem és elindult a gép így annyiban is maradt lehet az volt a gond. Egyetlen furcsaság, hogy külön parancsikonnal kell indítani a netkapcsolatot és az ikon eltűnt. Erre ma ismét jelentkezett a hiba reggel ment a gép rendesen, majd a következő bekapcsoláskor jött újra a nincs kép nincs bios pörög a venti és újraindul a gép. Aztán nagy nehezen sokadik próbálkozásra eljutott a bootig csak a windows nem indult el hibát észleve kék háttérrel szöveg majd win javítást kínált fel. Amint megtörtén a javítás lépett volna tovább a win bejelentkezéshez, de akkor fekete lett a képernyő és csak az egér játszódott majd újra megjelent a win7 háttér majd újra fekete kép és 1-2 ismétlődés után a monitor egyszerűen kikapcsolt no signallal és annyi. Most próbáltam újra először nem ment majd jumperrel clr mosfet után még nem majd második próbálkozásra elindult. Futtattam egy víruskeresést is nod32-vel nem volt találat.
Kérlek segítsetek nem értek annyira a dolgokhoz. Vírus vagy hardver probléma lenne esetleg w7 reinstall?

[ Szerkesztve ]

(#6934) Sanyi19 válasza enemot (#6933) üzenetére


Sanyi19
őstag

Próbáld meg úgy kiresetelni a biost, hogy kihúzod az áramból a gépet, kiveszed az elemet 1 percre.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6935) sptkyle válasza jaffa 2843 (#6932) üzenetére


sptkyle
senior tag

Igen, nálam az előző Asrock alaplap csinálta bár nem mindig.
Próbálj egy bios resetet, meg lehet a helyedben kicserélném a bios elemet is, hátha megoldja.
Nálam nem segített, de az a lap valószínű chipset hibás volt, más problémák is voltak vele, de használtam így fél évig, hogy belépkedett az UEFI-be.

@enemot: Ha már preboot-nál sincs kép sok esetben, akkor nem a win a ludas, hardveres gond lesz.
Jó lenne tudni, hogy kékhalálnál mi a hibakód amit írt. Ha legközelebb sikerül előcsalni, próbáld lefényképezni.
Ennyiből még szinte bármi lehet. (mondjuk a hiba jellegéből én tápra vagy alaplapra gyanakodnék első körben)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6936) jaffa 2843 válasza sptkyle (#6935) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Reseteltem, de ha visszaállítoittam mindent, amin volt, akkor ugyanaz történt. Most úgy megy, hogy csak a fontosabb dolgokat (OC, ram, fans, sata) lőttem be, ahogy voltak, így jó. Nem tudom, hogy melyik beállítás okozhatja a problémát.
Elemcsere nálam is szóba jött, csak nincs itthon pontosan ilyen elemem.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6937) sptkyle válasza jaffa 2843 (#6936) üzenetére


sptkyle
senior tag

Apránként a maradék bios beállításokat (nyilván ha majd egyszerre csak 1-et állítasz, és tesztelgeted egy ideig) is be tudod majd akkor állítani, és ki tudod szűrni a problémásat.
Egyelőre sztem használd pár napig így, hogy hosszabb távon se jön elő újra magától a dolog.
Egyébként nem tudom melyik beállítás csinálhat ilyet... elvileg egyik se, de nagyon sok furcsa dolog van az informatikában. :D

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6938) jaffa 2843 válasza sptkyle (#6937) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Érdekes, hogy évekig jó volt, most meg csak úgy gondolt egyet és szaraxik... Még egy tetves áramszünet se volt. :U

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6939) sptkyle válasza jaffa 2843 (#6938) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ezért adnék kevesebb esélyt annak, hogy bios beállítás a probléma. (gondolom azt a hiba előtt nem piszkáltad, és nem frissítetted)
A CMOS elem inkább, vagy kezdődő alaplap probléma. (hardveres)
Elem nem drága, legtöbb pc boltban kapni. (de ha jársz a 4. kerületben, adok egyet szivesen)
Ha legközelebb szarakszik, azzal kezd szerintem.
De így hogy működik most megfelelően, a helyedben egyelőre nem piszkálnám. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6940) perempe


perempe
addikt

hello.

B75 Pro3-M lapom van. windows xp install esetén mi kell, hogy happy end legyen kékhalál helyett?

az újabb verziók (windows 7,8) mennének gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6941) Mans20 válasza perempe (#6940) üzenetére


Mans20
addikt

XP-t felejtesd el,inkább a 7,vagy 8.1.

(#6942) sptkyle válasza perempe (#6940) üzenetére


sptkyle
senior tag

Valószínű igen, de azt elárulod, hogy ha már kékhalál van, mi a hibakód?
(vagy csinálhatsz fényképet is, ha máshogy nem megy)
Illetve van különösebb oka, hogy egy több mint 10 éves oprendszert kívánsz ráerőltetni egy viszonylag modern platformra, vagy csak az, hogy ez van kéznél?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6943) perempe válasza sptkyle (#6942) üzenetére


perempe
addikt

a 7-es jól megy rajta.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6944) sptkyle válasza perempe (#6943) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nincs több kérdésem.
Kérem ka'ccsojjaki :DD

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6945) Lord Myn válasza perempe (#6940) üzenetére


Lord Myn
senior tag

XP-t én már nem raknék direktben Core 2-esnél újabb rendszerre. Viszont VMware alatt teljesen jól fut az XP SP3 nekem.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#6946) enemot válasza sptkyle (#6935) üzenetére


enemot
csendes tag

Helló!
Újra csinálja ezt az újraindulást, de legalább már tudom, hogy 4-et sípol. Szóval nem tudom mi a baja kérdeztem már másik topikban is mit jelenthet ez a 4 sípolás, de eddig nem kaptam rá választ. A könyvében sincs leírva semmi. (Ram, táp, proci alaplap?) Nincs másik ram benne sőt itthon sincs így nem is tudom kipróbálni.

(#6947) sptkyle válasza enemot (#6946) üzenetére


sptkyle
senior tag

Four beeps means that the motherboard timer is not working properly. A hardware failure with an expansion card or the motherboard itself could be the cause of this beep code.

Illetve külföldi fórumon írta az egyik srác ugyanezt a hibát, ott ram probléma volt, és a tesztelgetés során ezt tapasztalta:

1. G.SKILL F3-12800CL9Q-16GBXL in A1 - ok
2. G.SKILL in A1 and B1 - not ok, 4 beeps
3.G.SKILL in A1 and A2 - ok, bios says single channel memory mode
4. G.SKILL in all 4 slots - not ok, 4 beeps
5. Corsair TR3X6G1333C9 (DDR3 1333) 2Gb in A1 - ok
6. Corsair in A1 and B1 - not ok, 4 beeps
7. Corsair in A1 and A2 - ok

Bár nálad nem friss setuprol van szó ha jól emlékszem, így esélyesebb az alaplap gond, én a következőket tenném:

Ha 2 ram van, az egyiket kivenném, másik legyen az elsődleges slotban. Ha ott is nyűglődik, cseréld meg a kivett rammal. Ideiglenesen vedd ki a VGA-t a gépből, és használd az alaplapi vga kimeneteket. (nyilván csak ha megoldható) Ha van lehetőséged, kérj kölcsön ramot, esetleg vga-t, tesztelgess vele. Ideiglenesen minden felesleges cuccot huzz le a lapról. (előlapi usb, előlapi hang...stb.) Egyszerre csak 1 dolgot változtass a setupon, hogy minél jobban ki tudd szűrni, hogy mi a gond, és amikor csak lehetséges, csinálj ellenpróbát is.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6948) enemot válasza sptkyle (#6947) üzenetére


enemot
csendes tag

Aha hát annyi gondom lesz, hogy 1 ram van a gépbe és egyelőre nem tudok senkitől sem kölcsön kérni. Még nincs külön videokártyám az alaplapi vagyis processzoros vga van. Most kb kicsit több mint 1 éves a gép szóval lassan jött elő ez a jelenség. Eddig 3x csinálta 2-szer bekapcsoláskor 1-szer játék közbe fagyott meg. Esetleg átteszem másik slotba hátha csinál valamit, de pl most jó a gép. Az is érdekes, hogy ha jön a restart dolog akkor kikapcsolom, de előbb utóbb rövid időn belül ismét megy. Max kihúzom vagy reset bios után 1-2 próbálkozás után ismét megy. Az is érdekes, hogy nem túl gyakori a hiba. A 8 Gb ramot tesztelni meg nem túl rövid idő memtesttel sem, de lehet azt még kipróbálom.
Ez az összeállítás van:
Asrock B75 Pro3 alaplap
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp
Intel Core i5-3470 processzor
Patriot 8GB DDR3 1600MHz PSD38G16002 memória
Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író
Sharkoon Vaya Value 4044951011704 számítógép ház
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez
Az előlapi csatlakozókon kívül nincs semmi rákötve a hátlapin meg egy hangfal, szkenner, nyomtató, egér + bill. Bár nagyon gyanús, hogy vagy alaplap vagy ram, proci kérdéses számomra, táp elég kicsi valószínű. Ha tudnék szerezni ramot talán azzal próbálkozhatnék, hátha sikerült valamikor.
Ha van valami ötleted még szívesen kipróbálnám. Vagy valami memória terhelős progi ami gyorsabb mint a memtest.

(#6949) sptkyle válasza enemot (#6948) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hmm.. akkor VGA kérdés kilőve. Ram másik slotban próba jó ötlet. Hosszabb teszteket én ugy futtatom, hogy este elindítom, aztán reggelre majd végez. :D
A táp ezt a setupot bőven ki kell hogy szolgálja, főleg dvga nélkül, nem hiszem hogy azzal lenne gond. (persze ettől még lehet hibás az is)
Jelenleg nincs több ötletem sajnos, sorry. Remélem valaki másnak még eszébe jut valami. (de a legrosszabb a csak ritkán előjövő hibákat megfogni)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6950) Mackóka


Mackóka
csendes tag

Üdvözletem!

Megcéloztam a AsRock Z77 Extreme4 lapot.
A proci valószínűen 2 lépcsős lesz: most valami SandyB-I3, a vége IvyB-I5-K lenne.
A memóriát viszont már szeretném a végsőt:
Kingston 4GB/2400MHz DDR-3 HyperX Savage XMP (HX324C11SR/4)
Sajnos mivel ez NEM szerepel konkrétan a supp. listán - kérném a szakembereket, nézzenek rá - műxik a cucc?
Ha a 2. procig JELENTŐSEN alulhajtom, okoz guzmit? Tapasztalat?

Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.