Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) lipi67


lipi67
veterán

-bug- bocsi, elgépeltem... :U

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6152) Larry303 válasza lipi67 (#6150) üzenetére


Larry303
addikt

nálam uaz a xeon proci extrem4-M lap, és gond nélkül megy

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6153) lipi67 válasza Larry303 (#6152) üzenetére


lipi67
veterán

elhiszem, de lehet, hogy az "M" a ludas. Én amiket olvastam..Z77Etreme 4-nél szinte mindenütt ez a szarság van.
Nálam, se 2100-zal, se 2600k-val, se 2500K-val nem ad jelet a hdmi, dvi
:W

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6154) Larry303 válasza lipi67 (#6153) üzenetére


Larry303
addikt

érdekes, én amikor még csak asztalon raktam össze, volt bent i5 meg ez a xeon is, dvi és vga val is teszteltem ment rendben, most már ugye a dedikáltról megy, de használom a multigpus megoldásokat ott sincs gondom.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6155) lipi67 válasza Larry303 (#6154) üzenetére


lipi67
veterán

Hát nálam a D-Sub ami megy, dvi-n, hdmi-n nem ad képet semmilyen cpu-val sem..sajna..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6156) RetepNyaraB válasza lipi67 (#6155) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lemaradtam; a Virtu disznóság nem kavarhat be?
Tehát telepítve/nem telepítve, ha letörölve, akkor alaposan-e registryből is - ilyesmi...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6157) atila4


atila4
senior tag

Z-s alaplapból melyiket érdemes megvenni? i5-4670K lesz benne valószínűleg.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#6158) atila4 válasza atila4 (#6157) üzenetére


atila4
senior tag

Bocsi már nem tudom szerkeszteni. Még az is lehet, hogy váltok 1150-re. Oda is tudnátok ajánlani?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#6159) Joke7773 válasza atila4 (#6158) üzenetére


Joke7773
tag

Szia

Mindenképpen Extreme 4 a 1150-s be is. Az egyik barátom most rakott össze egyet magának karácsonyra 2-t is,hát brutál jó. Én jövőre tervezek egyet,ebbe meg csap proci és táp cserét nagyobbra

(#6160) Tarill válasza Larry303 (#6152) üzenetére


Tarill
őstag

kicsit off de mi értelme ezeknek a xeon prociknak? végül is ugyan azok mint az i7-ek csak elvileg szerverbe valók

(#6161) Kiki18 válasza atila4 (#6158) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha 4670K lesz benne,akkor csak Z87 szériás alaplapot tudsz venni,mert csak az 1150-es.

(#6162) Cifu válasza Tarill (#6160) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan, tehát ha komolyabban foglalkozol virtualizációval, akkor sokat számít, hogy támogatja a VT-d és a VPro-t. Ez főleg fejlesztőként, vagy rendszergazdaként hasznos, mert otthon, de valós szerver szinten tudod tesztelni a programokat, beállításokat. Nyilván ha csak böngészel, játszol, akkor értelme nincs egy jó harmadannyival többe kerülő processzort. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6163) cskamacska


cskamacska
addikt

INGYENES VIRTU MVP 2.0 PRO UPGRADE
január végéig minden Virtu képes lap tulajának :R

Telepítő lefut, megadod az drótposta címed, és már küldi is a kódot rá, miközben telepíti az MVP 2.0-t. Ha nem is használod, ártani nem árthat. :K

Közben rájöttem hogy, rossz topikba írtam, de marad, mert itt is jó helyen van. :B Virtu képes lap kitétel is sántít, mert elvileg azok a modellek kapják meg, amikhez járt eredetileg bármilyen formában és verzióban, de egy próbát szerintem megér, hátha.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#6164) Kiki18 válasza cskamacska (#6163) üzenetére


Kiki18
őstag

Kiváncsi vagyok,ha valaki ki tudja próbálni,hogy jobb -e? :F

(#6165) Larry303 válasza Cifu (#6162) üzenetére


Larry303
addikt

használok vmwaret, szal jól jön, de nem emiatt, hanem szimplán olcsóbban tudtam hozzájutni mint az i7es társához :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6166) RetepNyaraB válasza cskamacska (#6163) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Telepitettem, de hibat ir a vga konfigban (nyilvan azert, mert a nagy kartyarol lehuztam a tapkabelt es csak az igp aktiv). Tehat most nem tudom kiprobani - nincs kedvem szetszedni a gepet. De majd holnap...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6167) Larry303 válasza RetepNyaraB (#6166) üzenetére


Larry303
addikt

én felraktam, ment minden gond nélkül

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6168) Kiki18 válasza Larry303 (#6167) üzenetére


Kiki18
őstag

És lett előrelépés? nyertél valami fps-ben mérhetőt? :C

(#6169) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ja, elqrta a biost, resetelni kellett :D
Letiltottam, amíg visszaszerelem a diszkrét vga-t. Nem sok mindent várok tőle... Az igp 1400-on egész használhatóan fut közben.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6170) Larry303 válasza Kiki18 (#6168) üzenetére


Larry303
addikt

régi játékot játszok TF2 szal fps ban nem volt hiány eddig sem, virtu v-sync az ami nagyon bejön nekem...
fps ben nem tudom mennyit dob sajnos...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6171) naksys válasza Kiki18 (#6168) üzenetére


naksys
senior tag

Nálam nem.

(#6172) Kiki18 válasza naksys (#6171) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszi a visszajelzéseket,akkor nem fogom letölteni. :N

(#6173) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. van egy asrock z77 extreme 4-m em egy asus gtx 760-al párosítva. viszont csak pci-e 2.0 ban megy hogy állíthatom be 3.0 ra?

vagy ez automatán áll át?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6174) Larry303 válasza MasterHUn (#6173) üzenetére


Larry303
addikt

biosban mintha lenne ilyen, hogy slotonként állíthatod, hogy gen 2-gen3
defaulton asszem gen2 van

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6175) MasterHUn válasza Larry303 (#6174) üzenetére


MasterHUn
senior tag

okés megnézzük . köszi a tippet :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6176) zserbox válasza MasterHUn (#6175) üzenetére


zserbox
őstag

támogatja egyeltalán a procid a gen3-at?

szerk:
ha az adatlapon lévő proci akkor nem

másrészt az a proci lófütty mellé (gondolom ideiglenesen van)
még a 2.0 x16-ot se használja ki a gtx760 nem kell neki 3.0 amúgy se (semmit nem gyorsul tőle)

[ Szerkesztve ]

(#6177) MasterHUn válasza zserbox (#6176) üzenetére


MasterHUn
senior tag

igen ideiglenes :) remélem nem sokáig :)

köszi a segítséget :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6178) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Tudjátok-e, hogy az ASRock H77 Pro4/MVP (w/ v1.70 BIOS - latest) támogatja-e az UEFI GOP-ot? Flashelni akarom a GTX660-mat egy GOP-kompatibilis BIOS-szal, de ha az alaplapom nem képes rá, akkor brickeltem az egészet. Kritikus dolog, kérem csak az válaszoljon, aki biztosra tudja. :)

Köszönöm!

U.i.: Én úgy gondolom, hogy igen, hiszen az Ultra Fast Boot csak így oldható meg - és erre van az UEFI-ben opció, csak kell hozzá UEFI GOP-os kártya -, plusz láttam ezt a videót régen: [link]

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#6179) Gabás válasza Darko_addict (#6178) üzenetére


Gabás
addikt

az 1.40-től támogatott

(#6180) Darko_addict válasza Gabás (#6179) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm!
Lehet egyértelmű volt, de azért kellett még egy lökés. :D

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#6181) Darko_addict válasza Gabás (#6179) üzenetére


Darko_addict
őstag

Sikerült is, egy patchelt ASUS UEFI Updater-t használtam, ami kikerülte az alaplap ellenőrzését és így engedte frissíteni, az alaplapom pedig látszólag jól fogadta. :)

A Boot idő kevesebb lett, de még mindig nem vagyok elégedett. Bootoláskor bevillan pár másodpercre az ASRock logo és kiírja, hogy mit nyomva hová juthatok (Press Del or... stb.). Egyéb videókon látszólag ez is megvan szüntetve. A gép gondolkodik kicsit, és máris a Windows-ba dob. Valaki még Ultra Fast Bootol? Érdekelne kinek milyen tapasztalatai vannak.

Testvérem ASRock 970 (AMD) alaplapja minden extra nélkül gyorsabban túljut a boot képernyőn, persze a HDD-je miatt a Windows indulásakor beérem, de ez nem frankó.

Szerk 2.: 0-15 másodperc alatt eltűnik a bootképernyő, beadja az ASRock logót és egy kis karika elkezd forogni. Innen még 10 másodperc és már már böngészek is. Azt az első fázist szeretném megszüntetni. Lehet még valamilyen UEFI beállítást át kell variáljak?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#6182) Gabás válasza Darko_addict (#6181) üzenetére


Gabás
addikt

Esetleg nézz körül a BIOS-ban, hogy nem tudod-e kikapcsolni a grafikus bootképernyőt.
Ezt a patchelt ASUS UEFI Updatert hol találtad?

(#6183) Darko_addict válasza Gabás (#6182) üzenetére


Darko_addict
őstag

Rengeteg posztot végigolvastam, néztem BIOS-okat, mindent körbejártam, és a végén megtaláltam ezt a fórumot: [ASUS R.O.G.] - Főleg azért keltette fel a figyelmem, mert egy moderátor csinálta, aki benne van az R&D-ben is, szóval megbízhatónak tűnt. Neten sok ilyen-olyan mókoló progi van, de ez frankó.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#6184) Darko_addict válasza Gabás (#6182) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ki tudom kapcsolni, de nem segít.
Még a CSM bekapcsolva maradt, azt kivettem, de ugyanolyan. (Ultra Fast Boot-ot kivettem, ekkor megjelent a CSM, kikapcsoltam, újraindítottam, majd ismét beléptem az UEFI-be, bekapcsoltam az UFB-t, de semmi nem változott). Windows biztos EFI-ben lett telepítve, SSD partíciója GPT, VGA-n fent van a GOP-os BIOS, szóval... tanácstalan vagyok. Még átmegyek W8-as fórumba érdeklődni.

Köszi a tippet.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#6185) Bishoop


Bishoop
tag

Telepítettem az XP SP3-at a Z77-es alaplapomra. Sajnos amikor be volt kapcsolva az AHCI a BIOS-ban, nem tudtam telepíteni, mert kék halál volt a végeredmény, így IDE kompatibilis módban lett telepítve. Driverek telepítése után visszakapcsoltam az AHCI-t a BIOS-ban viszont így nem indul el az XP, helyette rebootol egyet spontán. Az lenne a kérdésem, hogyan lehet rábírni az XP-t, hogy AHCI-val működjön?

(#6186) zserbox válasza Bishoop (#6185) üzenetére


zserbox
őstag

ha idebe telepítesz akkor jó hogy nem fogja felismerni AHCI-ba :D
minek neked xp ha szabad kérdezni?

(#6187) Larry303 válasza Bishoop (#6185) üzenetére


Larry303
addikt

ahci ban kellett volna, telepítés elején meg megadni a driver fileokat, amúgy utólag is meg lehet oldani, anno szenvedtem vmi lappal ghostolás után és vhogy sikerült, sztem googlizz rá biztos van használható leírás

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6188) Bishoop válasza zserbox (#6186) üzenetére


Bishoop
tag

Van egy két hardverem, ami csak XP alatt megy (driver hiány) úgyhogy win7 mellé telepítettem egy XP-t is

(#6189) GBoy01


GBoy01
csendes tag

Sziasztok!

Ez új konfig-ot szándékozom összeállítani, melyben többek között egy ASrock Z77 Extreme 4 és rajta egy Intel Core i5-3570 kap helyet. Hozzájuk szeretnék memóriát venni.
Beleolvasgattam a fórum előzményeibe, de a teljes végigolvasására annak terjedelme miatt nincs időm. De találkoztam olyan hozzászólásokkal, hogy különféle alaplap-proci párosításoknál nem tud a tényleges gyári MHz-én dolgozni a memória. Abban kérem a segítségeteket, hogy a leendő alaplap – proci párosomnál is lehet ilyen probléma? Kérlek, okosítsatok ki. Előre is köszönöm!

(#6190) naksys válasza GBoy01 (#6189) üzenetére


naksys
senior tag

Ha a támogatott memória listából választasz, nem lehet gond.
Én több fajta Corsairt is elfogyasztottam, nem volt velük gond. Sőt..

(#6191) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Anno írtam ,hogy többször is újraindulgatott a szgépem.
Alaplap hibára gondoltunk de kiderült ,hogy a házban lévő reset gomb csinálta az "okosságot"
De a 550w táp sem volt tökéletes pedig kb 3hónapos volt.
Tápot kimértük és hát volt ingadozás rendesen.Vissza vittem gariba és nem is szorakoztak a megjavítatásával hanem egy gyors diagnosztikát rányomtak majd közölték sajnos tényleg rossz.
Most egy 700W Chifteket kaptam mert ez volt a polcon.

Beraktam és minden szépen ficereg.

Kipp-kopp

Ha még nem köszöntem meg a segitségeteket akkor elnézést és nagyon-naogyon szépen KÖSZÖNÖM aki segitett. :C :R

(#6192) Cifu válasza GBoy01 (#6189) üzenetére


Cifu
nagyúr

A ramoknál nincs aranyszabály. 100-ból 99 esetben nincs probléma, a 100.-adikban meg van. Volt, hogy MSI deszkában a márkás Geil ramok nem futottak, egy noname ram meg simán. Szvsz kár ezen rugózni. :)

@Dody: Hány ősz hajszálad bánta ezt a tortúrát? :DDD
A lényeg, hogy most zakatol a gép! :C

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6193) #00809728 válasza Cifu (#6192) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát na ja.... :B

(#6194) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Vettem egy ilyen Ram kit-et: [link]
Asrock z77 pro3 alaplapom van, és a 3-as 4-es ram slot nem akar működni, sem úgy, hogy csak egy modult teszek vagy a 3-asba, vagy a 4-esbe, sem pedig úgy, hogy 1-3-ba vagy 2-4-be teszem a ram-okat. Ilyenkor bekapcsolásra felpörögnek a ventik, majd leállnak, és a gép újraindul. Bios-ig sem jut el. Ha 1-esbe vagy 2-esbe, vagy 1-2-be teszem a ram-okat, akkor minden rendben, csak nincs dual chanel... Van esetleg erre valamilyen megoldás, vagy hibás a lap?
Köszi :R

:-)

(#6195) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Én is most vettem egy ilyen lapot. Ahogy nézem 1.90 es bios van rajta. Érdemes frissíteni ? Látom van már 2.10-es is

(#6196) naksys válasza SkyTrancer (#6195) üzenetére


naksys
senior tag

Mindenképp

(#6197) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy Asrock B75 Pro3 M alaplapom, és egy Hyper Tx 212+ proci hütőm. 1240 RPM- en megy 2 es fokozatban, és hát eléggé zajos, hogyan tudnám lejjeb venni mondjuk 800 ra?

(#6198) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Hol lehet kikapcsolni, hogy ne vegye nekem vissza a CPU-t 1600MHZ-re folyton
Amit tudtam kikapcsoltam, de még mindig visszaveszi 4200ról
c1 meg a spread spectrum disabled-en.
i5 2500k

Ja az meg a másik, hogy fullon járatja a ventiket ? ez a lap hibája ?
Ilyet még nem láttam, hogy nem kezeli magától
Visszavettem kézzel a szabályozás résznél level 1-re
így most halkabb 1300+ helyett 1000+ ra változott.
artic 13 pro

[ Szerkesztve ]

(#6199) RetepNyaraB válasza SkyTrancer (#6198) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Terheletlenül visszaveszi természetesen, miért jó az Neked, ha folyton tekeri a villanyórát..?
Ha terhelve is sebességet ejt, akkor win alatt állítsd max teljesítményre az energiaopciókat.
Ha ekkor se kóser, akkor valami beakadhatott a biosban és egy reset megoldja.

Ha jól látom egy Giga lapod van; az meg mit keres ebben a topikban :F
Ha van kézi szabályzás target hőfokkal, akkor tedd a sebességet a legalacsonyabb értékre, a hőfokot meg kb. 60-65 fokra. Ekkor onnantól kezdi emelni a fordulatot. Nem tudom fejből az Artcticnak mennyi a legalacsonyabb ventifordulata. Lehet, hogy 1000 körül.

edit: látom ez egy z77 pro3? Ott van kézi+target hőfok és az a megoldás. Érték 1-re, hőfok 65-re és kész. Asrockék ventiszabályzása egy szar, mit szépítsük :B

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6200) SkyTrancer válasza RetepNyaraB (#6199) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Köszi. Megpróbálom. Amúgy igen ez egy z77 pro 3. Csak szerettem volna kipróbálni ha nem veszi vissza. I7 860 volt előtte, de most 4200 on is lassabb ez mint az volt alapon. 3d markban physix pont 7000. I7 860 3,5 ön 7500 vilt. Játékok alatt sem lett gyorsabb. Azt hittem ez azért picit gyorsabb cpu de most vagy a beállítás vagy valami más miatt van így. Netán szarul állítgattam be a a biost

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.