Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Mustármag válasza Joke7773 (#6850) üzenetére


Mustármag
őstag

Azt hittem, azt automatikusan szabályozza miután meg adtam a hőmérsékletet.

(#6852) naksys válasza Mustármag (#6851) üzenetére


naksys
senior tag

Egy tól- ig skálán auto szabályozza a fordulatot. Magasabb szinten jobban pörget.
Csak max hőt tudsz megadni aminél lekapcsol a lap a cpu védelmében, az nem függ össze a venti szabályzással.

[ Szerkesztve ]

(#6853) Mustármag válasza naksys (#6852) üzenetére


Mustármag
őstag

De eddig 45°c-ra volt állítva és játék alatt 55°c környékén mozgott CPU hőmérséklet, videokártya csere után felkúszott 60°c környékére. És még 1x nem kapcsolt le.

(#6854) naksys válasza Mustármag (#6853) üzenetére


naksys
senior tag

Akkor nem egyforma a biosunk. Nalam csak a lekapcsolasi hot lehet beallitani es a csuszkakkal allitani a venti szabalyzast.(ex6)

Igy ne vedd figyelembe amit irtam, majd egy b75 tulaj talan megvalaszolja a kerdesed.

[ Szerkesztve ]

(#6855) sptkyle válasza Mustármag (#6853) üzenetére


sptkyle
senior tag

Lassan nekem is próbálgatnom kell majd ezeket a beállításokat, szal ha jutottam valamire, majd megosztom.
De a LVL szintek nem arra valók, hogy az adott venti (nyilván a saját szabályozási tartományán belül) mennyire hajtson? (tehát egy fix beállítás) ?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6856) Mustármag válasza sptkyle (#6855) üzenetére


Mustármag
őstag

Próbálgattam kicsit, annyi biztos hogy a LVL-el azt állítom be hogy mennyi legyen a minimum fordulatszám.(LVL1 - 1000rpm, LVL4 - 1400 rpm, LVL9 - 1900rpm[nálam])
És úgy sejtem, hogy a hőmérséklet meg arra szolgál hogy hogy az alatt kellene tartania, ezt pontosan nem tudom tesztelni mert 57°C nál maximális fordulatszámon megy a venti és nem akar csökkenni, és 48 °c ra állítottam.(IBT alatt és HWiNFO64-el mértem)

(#6857) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Ma lett meg a cserealaplap (ASRocK Z77 Extreme4) és A2-es hibát ír ki. Na most ez az IDE Detect-et jelenti. Vagyis mit is kellene csinálnom? A winyó-n ugye a régebbi alaplappal haszánlt win 8.1 van, ez lehet baj? Igaz, hogy elindult többször is úgy, hogy tudtam használni a gépet, tehát elindult rendesen az OS, csak ugye alaplap driver telepítés közben újraindulás után egyszer csak ezt csinálta.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#6858) Gabás


Gabás
addikt

Előtte milyen lapod volt? A rendszert azért egy alaplapváltásnál illik újratelepíteni, elvégre főkomponens

[ Szerkesztve ]

(#6859) Joke7773 válasza Malamute (#6857) üzenetére


Joke7773
tag

Na igen azt ne felejtsd el újra rakni meg az csinál gebaszt

(#6860) Malamute válasza Gabás (#6858) üzenetére


Malamute
tag

Ez előtt egy MSI Z77A-G45.öm volt, szóval full más.
Az is igaz, újra kellene rakni.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#6861) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

i3-3220 prochoz kéne asrock lapot választanom kérlek segítsetek benne.
A gépben lesz 2x2 gb ram + egy 128 bites vga.
legjobban az-m-atx méretnek örülnék,és kéne még esetleg sata3 port ha bővítenék egy ssd-vel.
Filmnézésra,kis játékra,skype videoval,de legtöbbet netezésre lenne használva.
Fő hogy megbízható alaplap legyen.
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6862) Kiki18 válasza Bacusuz (#6861) üzenetére


Kiki18
őstag

B75 Pro3-M Én is ezt használom,ezeket mind kielégíti.

(#6863) MrCsiT válasza sptkyle (#6855) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nekem P67 pro3 lapom van, de az elv ugyanaz: a level szinttel azt adod meg, hogy induláskor mennyire tekerje a lap a prociventit. (vagy azt a ventit, amelyiknek a level-szintjét épp állítod)
Ezt a fordulatot addig tartja a lap, amíg a szintén általad megadott hőfokot meg nem haladja a procid hőmérséklete. Ha meghaladta, a lap emel a venti fordulatszámán, egész addig, míg a proci a célhőfokra vissza nem hűl. Ha visszahűlt, a fordulat is visszaáll az általad megadott szintre, ahol ugye a level 1 jelenti a legkisebb fordulatszámot, a level 9 a legmagasabbat.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6864) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Újabb kérdésem lenne, a Chassis Fan 1-et nem tudom LVL szinttel vezérleni, 1-is és 9-is 1200rpm-en pörgeti ezzel szemben Chassis Fan 2- meg tudom ott LVL1-4 ig és hallom ahogy halkul a venti mi lehet a probléma?
(B75 Pro 3)

(#6865) MrCsiT válasza Mustármag (#6864) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egyik 3 tűs, nem PWM-es, a másik meg igen?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6866) Mustármag válasza MrCsiT (#6865) üzenetére


Mustármag
őstag

Mind 2 három tűs, de maga a csatlakozó a CF1 PWM-es, de a CF2 az meg sima 3 tűs és szabályozza.

(#6867) sptkyle


sptkyle
senior tag

Érdekes hibajelenség, de gyanítom Asrock probléma, így ide írok.

A gépem sehogyan sem hajlandó felismerni az újonnan bekerült VGA-t. (eddig integráltat használtam)
Venti pörög, de a kártya képet nem ad, csak az integrált HDMI-n, a kártyáén nem.
A lap (jelenleg) egy B75 Pro3, a kártya egy ZOTAC GTX 560.

(előtte H67M-ITX + Gigabyte GTX 560 Ti OC -vel teljesen ugyanez volt a helyzet... ott még azt hittem alaplap hiba)

2*6pin a kártyán... de próbáltam 2db molex->6pin átalakítóval is, hátha a tápomnál van a bibi.
Eddig 2x bios load default, és 2x cmos elem kivétellel biosreset.
(meg mellesleg számtalan restart, egyéb próbálkozásoknál)

Bárkinek bármi ötlet/varázsbeállítás?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6868) naksys válasza sptkyle (#6867) üzenetére


naksys
senior tag

Biosban beallitottad a first vga-t? Igp-rol at kell loni dedikaltra.

[ Szerkesztve ]

(#6869) sptkyle válasza naksys (#6868) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszi a választ.
Természetesen igen. (ugy emlékeztem beleírtam az előző post-ba, de ugy tűnik csak akartam)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6870) Mustármag válasza sptkyle (#6869) üzenetére


Mustármag
őstag

Esetleg próbáld meg főkapcsoló le, cmos reset, ram kivesz (ha 2 van akkor csak az egyiket) tedd visza egy olyan slotba ami eddig üres volt, táp viszza indítás. Ha nem add még mindig, tedd át másik(ha van még egy másik haszbálaton kivüli) slotba.
(Nekem oldott már meg ilyen fekete képernyös problémát)

(#6871) sptkyle válasza Mustármag (#6870) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszi.
Okés, kipróbálom a ram átpakolászást. Azt még nem csináltam. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6872) MrCsiT válasza sptkyle (#6867) üzenetére


MrCsiT
addikt

A VGA-n mindkét DVI csatlakozást próbáltad? Mikor a VGA-ra van dugva a monitor kábele, a monitoron ha egy "auto"-t nyomsz, keresgél DVI-on? Monitorba csak 1 adatkábel van dugva egyszerre?
Mi a monitor felbontása? Régebbi win ha a VGA felbontása túl magas volt a monitornak, csak csökkentett módban adott képet és hagyta átállítani. A monitoron no input signal felirat van, vagy signal out of range?

Ha megoldódik valahogy, írd be ide, hogy mi volt :)

Mustármag: a 2 ventit felcserélve, még mindig ugyanazt nem szabályozza, vagy megy a hiba a ventivel, ha érted mire gondolok?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6873) sptkyle válasza MrCsiT (#6872) üzenetére


sptkyle
senior tag

VGA-n a HDMI és a két DVI portot is próbáltam.
Monitoron az "auto" jel/csatornakeresés nem talál semmit.
Igen, csak 1 jelkábel van a monitorban.
A monitor felbontása fullHD.
No signal van a monitoron, majd el is megy aludni. :)

Köszönöm a tippeket, ezeket már korábban végignéztem.

A legnagyobb probléma, hogy a win nem is látja a vga-t eszközkezelőben, így (nyilván) semmilyen képet nem is ad rá. De még ismeretlen eszköznek se.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6874) Mustármag válasza sptkyle (#6873) üzenetére


Mustármag
őstag

Akkor ki kéne próbálni egy másik kártyát, és a te kártyádat egy másik gépben. De ez nagyon érdekes hogy másik lap másik kártya a probléma maradt.

(#6875) sptkyle válasza Mustármag (#6874) üzenetére


sptkyle
senior tag

Kipróbáltam amugy az általad leírt dolgokat.
Power off-cmos reset-ram másik slotban.
A helyzet változatlan. :(
Rendben, ráfekszek a témára, PSU és/vagy VGA csere egy másik géppel.

Mivel úgy tűnik, hogy mégsem Asrock probléma, így a topicbol (ezzel a hibával) eltűnök.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6876) sptkyle válasza sptkyle (#6875) üzenetére


sptkyle
senior tag

Még több CMOS reset, biosbeállítgatás, kábelcserebere, memória cserebere után kezdtem azt hinni, hogy tényleg HW hiba, sikerült is a kártyát letesztelni másik gépben. Természetesen tökéletesen működött.
Nagynehezen sikerült szereznem egy cseretápot. Kicserélve az eredeti felállásban ugyanugy nem adott nálam képet.

Van egy másik PCI-E slotom, de az azért maradt ki eddig a tesztből, mert gyakorlatilag lehetetlen (vagyis csak nagyon körülményes) beletenni a VGA-t az egyedi hűtése miatt.. nem nagyon fért el. Ráadásul az a 2-es számú port. De utolsó lehetőségként beleerőszakoltam. És láss csodát, van kép, a kártya tökéletesen működik. :W

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6877) Mans20 válasza sptkyle (#6876) üzenetére


Mans20
addikt

Próbáld ki egy alaplapnak nevezhető lapba,ami nem asrock,ismerősnél pl.Pár embernél már volt ilyen,még a Z67-nél a 6850 meg GTX260 nem működött sehogy csak az alsó slot-ba.

(#6878) XXArcAngelXX válasza sptkyle (#6876) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Szerintem az Asrock lapok ugyanolyan jók mint a többi, csak külföldi teszteket is nézve mindig van egy egy lapjuk egy chipkészlet kiadáson belül belül ami szenvedős....
Nekem Z77 Extreme 4 lapom van és a legutóbbi (4 nappal ezelőtt) újratelepítésnél csak úgy ismerte fel a vga-t hogy gombelem 5 percre ki, cmos jumper átrak, elem vissza kártya be ( alatta van az elem :N ) és utána cmos jumper visszarak eredeti helyére, power neki és volt kép.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#6879) sptkyle válasza XXArcAngelXX (#6878) üzenetére


sptkyle
senior tag

Eszem ágában nem volt szidni az Asrock-ot. :) Abból már kinőtte bőven magát a márka.
Igen, az általad írt műveletet az elmúlt néhány napban vagy 8x biztos megcsináltam :D
Csak leírtam, hogy nálam mi "oldotta meg" a gondot, hátha valaki kerül hasonló hibába, és rátalál majd a posztra.

De egyébként a PCI-X 2-es slot csak akkor megy 4x-es módban , ha 2 kártya van a gépben nem?
Tehát 1 kártyánál ugyanazt tudja a 2 slot, csak az 1-es az gen3 módban is mehet.

@Mans20: A kártyát mindenképpen megnézem majd még egy gépben, köszi.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6880) XXArcAngelXX válasza sptkyle (#6879) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Elvileg a második slot is önmagában a 16x sebességet biztosítja. Próbáltam vagy egy hónapig sli-ben és úúgy 8x 8x ra osztotta ki nekem ( kaptam kölcsön vga-t).

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#6881) sptkyle válasza XXArcAngelXX (#6880) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én is igy értelmeztem.
Köszi.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6882) MrCsiT válasza sptkyle (#6876) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha másik VGA sem ad képet az 1-es pci-e slotban, és még van gari a lapra, garcserét neki, szerintem.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6883) sptkyle válasza MrCsiT (#6882) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszi a tippet. Gari van, csak másik VGA nincs most kéznél. (cimboránál meg a tápcsereberével egyelőre kimerítettem a szívességkalapot. :D ) De majd ahogy tudom megnézem azért ezt is.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6884) jeni


jeni
félisten

Üdv

E kettő között gyakorlatban van-e minőségi és tudásbeli különbség?
Mindkettőt meg lehet venni 3 év garanciával.
Az Extreme6-t venném szívesebben de az 45000 Ft körül kapható. Asrock Z77 Extreme4 és a Fatal1ty Z77 Professional-M azok melyek kaphatóak 30000 Ft alatt.
A PCI csati nem hiányzik,így a Pro-M előnyben,bár ott még van egy külön DisplayPort (DP1) is a hátlapin.
A PCIe-x16 csatlakozóban betehető a PCIe-x1 TV kártya vagy bármely PCie-x1x4 egyéb kártyák is?

A tápellátásban ez mennyire észrevehető az Extreme4 javára a +1 többlet?

Extreme4- 8 + 4 Power Phase Design
Professional-M- 8 + 3 Power Phase Design

Az Asus, az MSi sőt a Gigabyte Z77 lapjaik közt semmi sem kapható már komolyabb változatban.

(#6885) DjEszti


DjEszti
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy samsung 840es 120as ssd-t.
Asrock h77 pro4/mvp alapom van. Bekapcsolás után nem adja be az alaplap képét, helyette azt irja hogy Resuming from hibernation.
Ez normális? :F

(#6886) jeni válasza DjEszti (#6885) üzenetére


jeni
félisten

(#6887) DjEszti válasza jeni (#6886) üzenetére


DjEszti
tag

Rendben köszi!

(#6888) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Helló!

Kérdésem lenne, mert nem boldogulok.
Asus Z77 extreme 4 lapom van, és vettem egy CM Sirus 5.1 fülest, ami 2db usb-t használ.
Ha kikapcsolom a gépet, akkor a vezérlője és a füles világít, az egér és a billentyűzet az pedig kikapcsol.
Ezt valahogy ki tudom kapcsolni, mert nem akarom ki-be dugdosni... :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#6889) ADAM1337 válasza Sziszifeca (#6888) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem nem.
Nekem anno foxconn lap volt olyan hogy ha a tápot nem kapcsoltam le akkor a telefonomat kikapcsolt gépnél még a frontpanel usb-ről is tudtam tölteni annyi volt a készenléti fesz benne.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#6890) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!
Van egy Asrock Z77 Fatality Professtional-M Alaplapom.
Van ehhez egy Asrock Xfast RAM. Valaki leírná, hogy ezt megéri-e használni, illetve hogyan kell? Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#6891) toyone válasza Pardise (#6890) üzenetére


toyone
őstag

Ezzel egy virtuális tárhelyet tudsz létrehozni ami a fizikai memóriádból veszi el a tárhelyet. Ez azért jó mert a memória sokkal gyorsabban kommunikál mint merevlemezed. Tehát ha mondjuk leválasztasz egy 10GB-s szeletett és oda teszel általad sűrűn használt dolgokat akkor lényegesebben pörgősebb lesz mintha merevlemezről futtatod.
Az alábbi videó jól szemlélteti ezt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6892) #59070464


#59070464
törölt tag

Adott egy ASRock B75 Pro3-M alaplap. Specifikációban:
- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE1: x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode)
Ha az alsó slotba helyezek egy HD6950-es kártyát az x16-os mode-ban fog működni, ugye? Az x4 mit jelent?

(#6893) gizmo20


gizmo20
tag

Hello

Adott egy Asrock z77 Extreme 4-es alaplap bekapcsolásnál az alaplapi kis kijelző kiír pár dolgot majd utána kialszik,mellette lévő reset gomb is,ez normális dolog?Nem volt még olyan alaplapom amin kijelző is volt azért kérdem.Köszi a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

(#6894) gizmo20


gizmo20
tag

Lenne még valami,a gép házam elején is van usb port,viszont itt isz szeretném használni az usb 3-mat,(a 2-est jelenleg is használom)namost az alapali kézikönyv első lapján látható hogy a memória foglalat ahol van mellette van valami usb 3-mas kis csatlakozó Usb 3.0 header névvel,oda én rátudom dugni az első usb csatlakozók vezetékeit?nagyon nem egyértelmi az írás IntA_P_D van egy csomó ehez hasonló.Köszi a választ.

Have A Nice Day

(#6895) toyone válasza #59070464 (#6892) üzenetére


toyone
őstag

Két 16X slot van rajta de csak az első a teljes értékű.
A második csak 4X sebességű, ha megnézed a két foglalatot a felsőben végig vannak az érintkezők, az alsóban pedig csak a negyedéig.
Veszítesz a sebességből de nem olyan sokat.[link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6896) #59070464 válasza toyone (#6895) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az hogy erted, hogy ket x16-os slot van, de a masodik megis csak x4-es? Akkor csak egy x16-os slot van, nem?

Ugy latom az x16 es az x8 kozott nincs 1 fps kulonbseg. A 4x-nel ugyanilyen elhanyagolhato a sebesseg kulonbseg?

[ Szerkesztve ]

(#6897) toyone válasza #59070464 (#6896) üzenetére


toyone
őstag

1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode)
Ezzel csak a méretett azonosítod, nem azt hogy ki tudja e használni teljes mértékben.Ezért szokták odaírni a specifikációba hogy mi a tényleges sebessége.

Teszteld ki, de kb. ilyen különbségre kell számítanod.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6898) #59070464 válasza toyone (#6897) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem tudom kitesztelni, egyik kollegam venne meg a lapot. Kerdes csak az, hogy problema-e, ha egy HD6950 x4-es slotba kerul. Azt hiszem Ivy Pentium CPU-t hasznal. E vegett megvegye a lapom vagy ne? :)

(#6899) toyone válasza #59070464 (#6898) üzenetére


toyone
őstag

Megveheti.
De az első slot miért nem felel meg?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6900) #59070464 válasza toyone (#6899) üzenetére


#59070464
törölt tag

Kell neki a felette levo PCIe slot, azt hiszem tuner kartya vegett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.