Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) malossidas válasza regener (#7600) üzenetére


malossidas
csendes tag

na mint kiderült az enyémre valami más van írva. és elvileg nem támogatja....

Az általam árult termékeknél (ha csak nincs rá garancia) nem tudok rá vállalni, ezt vedd figyelembe mindenképp ha velem üzletelsz!

(#7602) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok topiklakók!
Nemsokára váltok a mostani Gigabíte Z77-D3H lapomról egy Asrock Z77 Extreme4-re.
Mit tudtok javasolni, ajánlani mire figyeljek?
Illetve milyenek a tapasztalatok a lapról?

Én egyelőre elég jókat hallottam róla. :)
A mostani lapommal elég magas feszültségen ugyan de bírja az i7 3770K-m a 4,5 GHz-et. Kíváncsi leszek ebben a lapban feljebb jutok-e, vagy esetleg lejjebb tudom-e tornázni a feszültséget azonos órajel mellett... :)

Clint Eastwood FTW

(#7603) Panky


Panky
tag

SZERK: bocsánat, elnéztem a topic címet... :(

[ Szerkesztve ]

(#7604) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Adott egy Z77 Extreme 4 alaplap.
Úgy néz ki hogy meghalt a két felső USB port ( PS/2 melletti )
Hogy tudok újakat csiholni. Nem USB elosztóban gondolkodom.
Köszönöm!

(#7605) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Vettem egy Phanteks Enthoo Pro M Midi-Tower házat, és abban van egy ilyen USB 3.0-ás csatlakozó, és olyan kérdésem lenne, hogy ezt be lehet dugni, ha igen, hova az Asrock Z77 Extreme 4 alaplapba? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7606) otto1 válasza makoss (#7605) üzenetére


otto1
tag

A táp 24 pin csatlakozó alatt, fekete aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#7607) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném ezt a dolgot Asrock Z77 Pro3, P2.10 Bios Version van a lapon ez a legújabb , hogy hogyan lehet kikapcsolni az USB porton lévő áramot ha a gép ki van kapcsolva, mert világítanak amik rá vannak dugva . Köszi előre is !!

[ Szerkesztve ]

(#7608) BullKoxa válasza BullKoxa (#7607) üzenetére


BullKoxa
őstag

Előzmények !!!!!!! 1. . 2.

Megvan a megoldás a kikapcsolt gépnél való Billentyűzet, egér hangszóró vagy fülhallgató ledjének ( villágitás ) a kikapcsolásához. Asrock Z77 Pro3 alaplap p2.1-s Bios

Advanced\ South Bridge Configuration

ON/Off Play Disabled
Deep Slepp Enabled in S4-S5

[ Szerkesztve ]

(#7609) Kernel válasza BullKoxa (#7608) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor nekem azért nem működött Deep Sleep tipp, mert az On/Off Play nem volt letiltva. Azt viszont azért engedélyeztem, mert egyébként kikapcsolt állapotban zúgás ment az erősítő bemenetére.

De így már sikerült (B75 pro3-M).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7610) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van egy Asrock H61M-HVS alaplapom, aminek a CPU support listáján nincs rajta az i5-3470 amit venni akarok bele.
Végignéztem az összes Asrock H61 alaplap CPU support listáját, ezek kívül a H61DE/SI ami csak a 3470T-t írja, és a H71M-DG3 ami csak a 3470 és 3470T-t, de az S-et nem, az összes többi mind a hármat viszi. Ez valóság? A lapom testvédmodellje a H61M-VS ami csak a HDMI csatlakozóban tér el, az is viszi. Aggódjak, vagy menni fog?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7611) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

i5 2500K procihoz milyen lapot ajánlanátok ami alkalmas némi húzásra is és költséghatékony is ?
egy régebbi konfig alapjaként szeretném használni folyamatos fejlesztés mellett hosszabb távra. Az is fontos, hogy ha már pár év múlva nem szeretném használni a tudjak 3.gen k procira váltani.

köszi előre is.

(#7612) ttt1


ttt1
őstag

Szaisztok.Valaki itt írt ,olyat, hogy ha 1 2 tüske elgörbült (1155-ös lapon) azt ki lehetne egyenesíteni. Csinál valaki ilyet?:)

(#7613) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, az mitöl lehet, hogy újrainduláskor mindig belép a biosba? Ha ott nyomok egy save change exitet akkor ujraindul és ismét a biosban találom magam. Ha itt nyomok egy discard change exitet akkor indul windows. Ha meg leállítom a gépet teljesen és bekapcsolom akkor már nem lép be a biosba, indul rendesen a win. (Asrock Z86 lap)

ttt1: én vagy 2 hónapja pasztáztam ujra az i7 2600k-t. Mikor kivettem a procit az egyik szélsö tüske nem úgy feküdt mint a többi. òvatosan egy tüvel visszahajlítgattam, nehogy lepattanjon. A gép azóta is fut hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#7614) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Z77 Extreme4-es alaplap. A gyári háló kártyát használom.
"Új netem van" és nem tudom elérni vele a maximum sebességet, és biztos a géppel van a gond, mert a laptopommal, ugyan azon a kábelen tökéletes.

A letöltési sebesség jó, de a feltöltés a töredéke sajnos. Driver hibára gyanakszom. Tudnátok friss drivert ajánlani, ami jó is?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7615) danika0670


danika0670
tag

Helló!

A kérdésem a következő lenne fórumtársak. Van nékem egy Asrock Z77 Fatality Performance alaplapom egy Broadcom Netlink Gigabit Ethernet Adapterrel. Átpattintottam a Diginél a 100-as netet 1000-esre...Vettem természetesen Gigabites routert is hozzá.

A probléma ott kezdődik hogy a Broadcom a vezérlőpultba 100mb/s-os sebességet tud produkálni csak és a speed deluxnál sem tudom átállitani 1GB/s-re mert nincs meg az a beállitás. Próbáltam millió driverrel, google a barátoddal és sok más egyébbel. Most kikerültem a dolgot mert vettem egy Gigabites TP-linket (ami realtek ugyebár...) és ezzel most happy minden. Azért én mindenesetre kiváncsi lennék, hogy hogy is van ez. Tele van a google ugyanezzel a hibával..Kábelre magyaráznak de csak Cat5e és Cat6 van a lakásban...és Cat5e-n jön a digi is felfele hozzám.

Mókás a helyzet nagyon, mert ha jól értem akkor lehetséges, hogy a hálózati kártyámmal lenne valami? Kezdjek félni? :)

Köszi a választ és a tippeket előre is ha vannak mert böki a csőrömet rendesen :)

06hetven701O656

(#7616) Gabás válasza danika0670 (#7615) üzenetére


Gabás
addikt

Ezt próbáltad?

A választható értékek között nekem sincs az 1 Gb, így viszont automatikusan arra áll be.

(#7617) danika0670 válasza Gabás (#7616) üzenetére


danika0670
tag

Helló!

Persze :) ezen volt alapból ....nem működött így sem....:( tele van ilyen issue-val a net...sajnos...próbáltam letiltani biosba elmentettem újrainditottam aztán engedélyeztem..annyi mindent próbáltam hogy az eszméletlen.
Ugyanúgy maradt 100mb/s-en a sebesség. A TP-Link azaz a Realtek működik csak azért mégiscsak zavarja az embert egy minőségibb lapon a dolog még ha nem mai darab akkor is :) nem szeretem feladni még próbálkozok :D

06hetven701O656

(#7618) DuracellKari


DuracellKari
csendes tag

Sziasztok! Van egy Asrock Z77 extreme4-es alaplapom, és szerettem volna bele tenni egy i7 3770-es processzort a 3570k helyett. A problémám a következő, semmi féleképpen nem akarja elfogadni, volt már bios frissítés, windows újratelepítés de minden eredménytelen. Bekapcsolásnál megfagy, a biosig el sem jut, ha eljut akkor a biosban fagy meg, de többszöri újraindítás után ha elindul a Windows, akkor ott is megfagy. Hosszabb kikapcsolt idő után bekapcsolásnál többször is újraindul automatikusan.Kettő darab i7 3770-es procival volt próbálva mindketővel ugyanazt csinálja, pedig a processzorok kifogástalanul működnek más alaplapban.Ha visszateszem az eredit i5 3570k-procimat amivel újonnan lett összerakva, kifogástalanul működik minden mintha semmi sem történt volna. A túlfeszelést nem próbáltam, mert egyéb internetes fórumok alapján másnak sem jött be, és amúgy sincs kedvem leégetni valamit :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#7619) mcmike válasza DuracellKari (#7618) üzenetére


mcmike
őstag

Jumperes CMOS reset volt már? Egyébként support oldal alapján bios v1.20-tól elméletileg támogatott. Gondolom ennél frissebb van rajta... :F

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#7620) emre válasza DuracellKari (#7618) üzenetére


emre
veterán

Próbáld ki másik tápegységgel is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7621) DuracellKari válasza mcmike (#7619) üzenetére


DuracellKari
csendes tag

Jumperes CMOS reset volt már nem is egyszer. A bios 2,9-es van rajta de próbáltunk régebbiekkel is. Ugyan az a hiba sorozat.

(#7622) DuracellKari válasza emre (#7620) üzenetére


DuracellKari
csendes tag

Hát egy 620wat -os giga tápom van nehogy már ne bírja el :F Vagy a korral gyengülnek szerinted? Mert kb 10 éves már. Soha semmi baja nem volt eddig. Vagy induláskor akkora terhelést kap a procitol? Meg a bios-ban meg a Win-ben mikor kifagy akkor meg mi terhelné a tápot? Nem tudom de fáradok az agyalásban :W

A régebbi i5 3570K procimmal 4.2Ghz-re felhúzva meg zökkenő mentesen megy a táp meg az alaplap is.

(#7623) mcmike válasza DuracellKari (#7622) üzenetére


mcmike
őstag

Szerintem ezek ismereteben nincs mit agyalni (sajnos)... a lap szerintem bugos (e.g. hibas). Gariztatni kellene minel elobb ha meg van ra ervenyes gari... :(

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#7624) DuracellKari válasza mcmike (#7619) üzenetére


DuracellKari
csendes tag

Hát a garancia már rég lejárt.

(#7625) mcmike válasza DuracellKari (#7624) üzenetére


mcmike
őstag

Alaplap socketben minden rendben van? Nincs esetleg elhajlott lab? Maximum meg erre tudok gondolni... :F

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#7626) DuracellKari válasza mcmike (#7625) üzenetére


DuracellKari
csendes tag

Szerintem nincs :N, mert a i5 3570K procival meg tökéletesen működik :K . De átnéztük vagy ezerszer. :U

(#7627) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok ! Egy gyors kérdés. Asrock Z77 extreme 4 alaplapon hol lehet kikapcsolni a biosban hogy a vga led és az alaplapon lévő gombok ne legyenek áram alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7628) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!

Egy H77 MVP/ Pro alaplapom van, amelynek a videókártyáját használtam, amíg el nem romlott. Vettem bele egy Nvidia 740-et, amivel ment is minden rendben, de egy idő óta nem lehet látni a UEFI-t és a rendszerindító menüt. Az a sejtésem, hogy az UEFI a hibás alaplapi videókártyára küldi a jelet, de az fekete képet ad. Nem tudom, hogy állítódott el, én egy problémás WIN10 frissítés után vettem ezt észre, nem tudom, hogy az lehetséges-e, hogy a WIN10 belenyúl az UEFI-be. Nem tudom, mit tegyek, mert "vakon" nem tudom állítani az UEFI-t. Ha jól tudom F9-el lehet alapállapotba tenni az UEFI-t ( állítólag akkor a külső videokarit használja), de tartok tőle, utána még a WIN10 sem fog elindulni.

Köszönöm, ha valaki tud válszolni, vagy tud olyan topicot, ahova inkább való ez a probéma!
Orange

(#7629) ot93 válasza orange26 (#7628) üzenetére


ot93
senior tag

Üdv,
A UEFI reset valóban jó lehet, amúgy ezt az alaplapon is el lehet végezni kétféle módon is. Az egyik, hogy egy jumper-el (asszem így hívják) rövidre zársz egy áramkört (de ez pontosan le van írva az alaplap kézikönyvében). A másik, hogy kiveszed az elemet az alaplapból és vársz pár percet, majd visszarakod az elemet (amúgy ez is le van írva a kézikönyvben). Az ez utáni indulásnál a UEFI pár másodperccel tovább fog tölteni, majd ha minden igaz, akkor már lesz kép, mert visszaáll a külső videókarira. Az ilyen reset a Windowsra nem szabad, hogy hatással legyen, ettől szerintem nem kell aggódnod.
Amúgy anno mikor én erről az eljárásról nem tudtam, és átállítottam kimenetet integrált videó-ra, akkor nem kaptam képet, mert az alaplapomnak az a része hibás. Ebből kifolyólag vissza állítani sem lehet a menüben. Na most én úgy tudtam mégiscsak megcsinálni, hogy látatlanban a kézikönyv alapján reseteltem. :D Mondjuk valamelyest már ismertem a UEFI felületet, de látatlanban azért izgalmas volt :) benne volt a pakliban, hogy még jobban elállítok valamit :D de ha tudtam volna anno erről a "fizikai" resetről, akkor ilyen gondom nem lett volna... :N

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7630) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

H61-es alaplapba i7 2600 mellé 1333Mhz-es ram-ok kellenek? 1600-as modulokat tud fogadni, ha azokat is 1333Mhz-en járatom?

(#7631) orange26 válasza ot93 (#7629) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszi a választ, a resetet megpróbáljuk! A vakgépelésre gondoltam, de én is túl kockázatosnak tartom.
Üdv!

(#7632) Gabás


Gabás
addikt

Jött új bios a Z77 extreme4-hez, valszeg a Spectre bugra

(#7633) huby80 válasza Gabás (#7632) üzenetére


huby80
senior tag

mi aza spectre bug? :)

(#7634) Gabás válasza huby80 (#7633) üzenetére


Gabás
addikt

(#7635) huby80 válasza Gabás (#7634) üzenetére


huby80
senior tag

szoval akkor bios frissités megoldja? :D

(#7636) 24/7 online


24/7 online
csendes tag

En is neztem bios frissitest...
Nem frissitettem le.

Valahol olvastam h utana ujraindul neha meg random kek halal lesz tole! Ennel a lapnal mi a helyzet?
Frissitette valaki?

"Csak abban a jelentésben hiszek, amit Én magam hamisítottam!" Churchill

(#7637) Gabás válasza 24/7 online (#7636) üzenetére


Gabás
addikt

Én igen, nem tapasztaltam instabilitást enyhe tuningnál sem, Spectre sérülékenység javítva.

Azért rendesek, hogy ennyi idő után is törődtek ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#7638) ot93


ot93
senior tag

b75 pro3 alaplapon valaki frissített 2.00-ra?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7639) Atla válasza ot93 (#7638) üzenetére


Atla
senior tag

Bocs nem neked ment. Mindenkitől kérdezem. Üdv. Gyors kérdés H61 lapba menne egy 2500k, lehet-e valamennyire tuningolni?

[ Szerkesztve ]

(#7640) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vettem használtan egy Asrock Fatal1ty Z77 Performance alaplapot.
Van rajta pwr/rst smart switch, ccmos is a hátlapon. Mikor kipróbáltam házon kívül a lapot ezek pirosan világítottak, azóta mióta házba építettem meg nem, pedig tök jól nézne ki, kék ledes ventik, és piros-kék (magenta) led szalag van a gépben, pont illene bele a piros led fény.
Érzékelné, hogy rá van dugva az előlapi? Vagy hogy földelt házban van?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7641) flash-


flash-
veterán

hali

megnéztem a gépen a drivereket, hát nem újak.
ezek közül érdemes valamelyiket frissiteni? hol találom hozzá?
alaplap: Asrock z75 pro 3

intel chipset device softvare:10/03/2016 verzió: 10.1.138

pci to pci bridge: 06/21/2006 verzió: 10.0.17134.1

intel rapid storage: 05/02/2014 verzió: 13.1.0.1058

standard sata ahci controller: 06/21/2006 verzió: 10.0.17134.1

intel management engine: 03/28/2016 verzió: 11.0.5.1189

intel R management engine: 07/07/2015 verzió: 11.0.1157

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7642) emre válasza flash- (#7641) üzenetére


emre
veterán

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z75%20Pro3/#Download

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7643) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Asrock Z77 Fatal1ty Performance lapom van i5-3470-nel. non-K OC-t próbálgatom. Állítólag bizonyos lapokban engedi, hogy mind a 4 mag menjen maxon, tehát a 3470 esetében 4 GHz-en. Ez a lap viszont csak 1 magnál engedi, 4 magon csak 3.8GHz-et. Van valami mód rá, hogy ezt kicselezzem? Mókolt Bios, akármi? Bár ha ezt ki lehet cselezni akkor akár a +4-et is följebb lehetne tornázni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7644) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Asrock Z75 Pro3-as alaplap 2.0 bios.
Szeretném egyszerre használni az integrált vga-t, és + videokarimat.
Lucid-al futnák pár kört.
Biosban akármit állitok nem megy egyszerre a 2 kari.
Ha kiveszem ,szépen mutatja ,osztott memoria stb win szépen indul ,megy, ha berakom a videorit ,semmit sem állitok át, igp memoriahasználatot már nem jelzi a gép, win alatt csak a belerakott videokarit mutatja.
Ötletek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7645) ricsi99 válasza ricsi99 (#7644) üzenetére


ricsi99
addikt

Problem solved.
1.9-es bios-al tökéletes.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7646) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Van egy B75 Pro3-m lapom, és valamiért néha lefagy a vezetékes egér és az usb is, ekkor ha másik portba átdugom működik tovább. Illetve az egérkurzorr is akad néha, de szabályos időközön ként, mintha futna valami a háttérben vagy bányászna a gép, de nincs futó process illetve malware-t és vírust is néztem már. Olyan mintha nem kapna elég kraftot az usb...

Tipp?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7647) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Asrock Z77 Extreme 4 alaplaphoz milyen PCI-E USB 3.1 Gen.2 adaptert ajánlanátok, hogy ki tudjam használni a Samsung T5 500GB-os külső SSD-met?
Valami ilyesmire gondoltam:I-TEC PCI-E USB 3.1 Gen.2 10 Gbps Card amin van USB 3.1 és Type C ami viszi a 10 Gbps-t :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7648) makoss válasza makoss (#7647) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?
látom leült a topik!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7649) ricsi99 válasza makoss (#7647) üzenetére


ricsi99
addikt

Hi.
Szerintem nem alaplap specifikus a kérdésed.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7650) makoss válasza ricsi99 (#7649) üzenetére


makoss
addikt

Akkor kellene valami tipp miként tudnám elérni a Samsung T5 max sebességét? :R
Mi kellene hozzá, mert egy másik topikban azt írták lekorlátozna a PCIe 2.0 ha egy ilyen adaptert használnék.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.