Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) havri1


havri1
félisten

Firefoxba van mindenem, de nem zárkózom el a cseretol!
Mit ajánlanátok?
Csak chromeot ne :-D
Driverekkel már játszottam, sajnos ugyanez.

havri

(#6252) RetepNyaraB válasza havri1 (#6251) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig csak a chrome jön szoba, illetve a legujabb IE, amely nagysagrendekkel jobb az elödöknel. A Chrome legujabb frissitesei eleg bugosak nekem sajna.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6253) havri1 válasza RetepNyaraB (#6252) üzenetére


havri1
félisten

Fél éve már szenvedtem a driverekkel, de akkor meg az volt a bajom, hogy restart után a hdmi kimenetre nem adott képet. Ilyenkor eszkozkezelo, vga letilt, engedélyez, es működik, de csak restartig..
Na ez most jó, ad képet mindig, viszont a villogas bug megmaradt:-(
Most azzal a driverrel megy, amit a Windows szed össze magának. Meglesve, Intel adta ki.
Merjen szerintetek leszedni az Intel oldaláról?
Amúgy driver cserénél ujrahuzom a
Windowst, szerencsére 10 perc az egész.

Kiprobalom ie 11-el,mert gyanús, hogy tényleg csak ff alatt villog, és az asztalon meg egyéb helyeken jó.

[ Szerkesztve ]

havri

(#6254) naksys válasza RetepNyaraB (#6249) üzenetére


naksys
senior tag

Köszi a segítséget! megjavult..
Legyalultam a fos axtu-t, az energia profilt teljesítményre raktam és lőn nem veszi le a maximumot. Jó párszor megnéztem biosban és minden fasza!

(#6255) RetepNyaraB válasza naksys (#6254) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

egen megint bebizonyosodott, hoyg a gyari oc szoftok több bajt hoznak, mint hasznot :((
Az altala mutatott ertekek pedig hibatlanul megleshetök a HWiNFO64-en, ventit buzeralhatod mas progival, ha muszaj. A különfele energia megfejtesek nem erdekesek, az ilyen olyan Xfast-XGood-XBig dolgok pedig szamomra nem hoztak ertekelhetö eredmenyt amugy sem :N

(#6253) havri1@ milyen driverre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6256) naksys válasza RetepNyaraB (#6255) üzenetére


naksys
senior tag

A virtu mvp fel van telepítve nálad? Vagy az is fölösleges sallang?

Tyűha! jó cucc ez a progi!

[ Szerkesztve ]

(#6257) RetepNyaraB válasza naksys (#6256) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fent van a legujabb 2.0 verzio, amelyet valami limitalt ideig lehetett letölteni, de mar deaktivaltam :DDD
Nem lattam hasznat, de furcsan viselkedik a gep egy ideje es elkepzelhetö, hogy a virtu keze is benne van. Nem tudom. Jelenleg (mar jo reg) nem jatszom semmi bonyolulttal es igy nem latom ertelmet. WoW-ot meg az igp is elhuzza (persze jol felrangatva), Virtu nelkül is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6258) naksys válasza RetepNyaraB (#6257) üzenetére


naksys
senior tag

Az van fent nekem is, 5x lehet aktivalni ingyenesen. Amivel jatszom ahhoz nem hasznalja a gep az igp-t mert letiltottam jatekban, de 2d-ben gondolom aktiv. Egyszer kiprobaltam a borderlands 2-vel hybrid modban de tiszta bug volt az egesz. Csak a dedikaltal mukodik rendesen.
Xfast usb szinten kutyasz@rt sem er, semmi teljesitmeny novekedest nem hoz. Xfast lan (cfosspeed) az egy ami er valamit, ha valakinek szamit a ping.

(#6259) havri1 válasza RetepNyaraB (#6255) üzenetére


havri1
félisten

Hát az intel oldalán lévő driverekre, ebben HD 2500 van ugye? (i3)
A FF-ben a hardveres gyorsítást hol találom? :R

havri

(#6260) havri1 válasza havri1 (#6259) üzenetére


havri1
félisten

Megtaláltam, próbálom.

havri

(#6261) RetepNyaraB válasza havri1 (#6259) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nézd meg a verziót, meg a change logot. Ha érdemleges, akkor frissitsd az Intel oldalról.
hw acceleration off nem feltétlenül old meg bármit is, de ez ilyen mentőöv ötlet :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6262) havri1 válasza RetepNyaraB (#6261) üzenetére


havri1
félisten

Ezt sose értettem.

Jelenleg :

És az intel oldalán meg :

A verziók még köszönőviszonyban sincsenek egymással..ennyit változik a verzió? Jó, hogy másfél év van köztük, na de..

Tudok csinálni teljes backupot a jelenlegi állapotról? Vagy elég, ha nem válik be az új, akkor a drivereknél visszaállok az előző verzióra?
:R

havri

(#6263) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Hello,

Mitől lehet az everest szerinti 40-45 °C-os laphőmérséklet? Segítsetek kitalálni kérlek. :R


Moretimer

(#6264) ADAM1337 válasza Moretimer (#6263) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rossz a házad szellőzése, első körben.
Vagy rossz helyen van a hőmérő szenzor vagy hülyeséget mérhet ezekből már mindegyikkel találkoztam.
Nálam 26 fokos az alaplap bár nekem más lapom van és enyhébb tuning van csak 4gigán megy a 2500k.
beállítások amúgy jók.

[ Szerkesztve ]

(#6265) Moretimer válasza ADAM1337 (#6264) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Kandalfom van telehajigálva 12-es ventikkel. Everestet használok monitorozásra, ami elvileg nem bugos.
Esetleg megnézem másik progival. :R

Moretimer

(#6266) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy miért nem megy egy AsRock Z68 Extreme 3 Gen 3-ban egy HD7870 2GB? :F

Egyszerűen nem hajlandó képet adni, csak IGP-n keresztül, hiába állítom bármire a BIOS-ban az elsődleges videóvezérlőt... Illetve a Win-sem látja eszközkezelőben a kártyát, ismeretlen eszközként sem.

Ezidáig egy GTX 460 futott benne tök hibátlanul, de azt már eladtam, most csak a HD7870 van.

A VGA biztosan jó és jól is működik, egy hasonló konfigban (Z68 Extreme4, i5 2500K, 525W táp) minden gond nélkül megy.

Igaz, hogy csak 400W-os a tápom, de bírnia kéne, legalább annyira, hogy valami jelet kitoljon magából, de semmi, nem látja egyszerűen az alaplap.

Próbáltam mind a két PCI-e slotot, BIOS reset/frissítés/flashelés semmi nem segített rajta.

(#6267) RetepNyaraB válasza scream (#6266) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig ez olyan, mintha nem kapna áramot. Pl. ha én lehúzom a csatikat a kártyáról, nekem se lát semmit a lap. De az is lehet, hogy valami driver maradék bekavar a piros oldalról. A 400w elég karcsú, de ha a 460-at elhuzta ezt is meg kéne mukkantania. Najó, sokat segítettem, bocs :/

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6268) scream válasza RetepNyaraB (#6267) üzenetére


scream
veterán

Egyelőre azt mondták, hogy lehet nem tudja leadni a táp a megfelelő mennyiségű ampert és ez okozhatja a gondot.

(#6269) Joke7773 válasza scream (#6268) üzenetére


Joke7773
tag

Abban biztos lehetsz

(#6270) scream válasza Joke7773 (#6269) üzenetére


scream
veterán

Miért is? :F

(#6271) Joke7773 válasza scream (#6270) üzenetére


Joke7773
tag

Szerintem kicsi a tápegységed,próbáld ki egy nagyobbal feltéve ha esetleg van.Jártam már én is így

(#6272) scream válasza Joke7773 (#6271) üzenetére


scream
veterán

Hidd el, ha lenne, már kipróbáltam volna.

(#6273) csucsbicep válasza scream (#6266) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Masik pci-e slotban kiprobaltad mar? Probald meg kitakaritani is oket. Elkepzelheto, hogy csak arrol van szo, hogy, a lapod egyszeruen nem eszi meg a 7870-et. A tap miatt meg kepet kene adni.

(#6274) Joke7773 válasza scream (#6272) üzenetére


Joke7773
tag

Elhiszem.Esetleg valami barátnak vagy ismerősnek nincs egy erősebb kölcsön 10 percreamíg kipróbálod ?Ezzel legalább kizárhatnál egy hiba lehetőséget.

(#6275) RetepNyaraB válasza Joke7773 (#6274) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az egész táp kérdés oké, de egy 460 is evett annyit , mint egy 7870. Ez még nem ok. Ráadásul az FSP Hexa egy jó táp. A lap elég régi, hisztizhet a kártya miatt, de ez sem feltétlen igaz. Nekem ment az x48-as lapban a 7870XT gond nélkül, pedig az is elég régi darab.
De mint írták feljebb, ha kölcsön kapsz egy nagyobb (nem HKC és társai ;] ) tápot, összedugod, akkor már kizártál egy lehetőséget.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6276) csucsbicep válasza RetepNyaraB (#6275) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt nem az a baj, hogy regi lenne a lap, hanem egyszeruen nem megy benne a vga. Talakoztam mar ilyennel.

(#6277) juve600 válasza scream (#6266) üzenetére


juve600
nagyúr

tápnak elvileg birnia kellene,másik lap-táp-vga cserélgetésével lehetne kiszürni hogy mi a gond

(#6278) scream válasza juve600 (#6277) üzenetére


scream
veterán

Mivel a VGA gond nélkül megy másik (erősebb PSU-val) konfigban, így az tuti jó. Az alaplapban ~2 évig egy GTX 460 ment hibátlanul, és nem hiszem, hogy most történt volna vele valami, hogy hirtelen lehalt mind a két PCI-e slot, főleg úgy, hogy a sima PCI meg megy. Ezért csak a táp maradt, holnap érkezik az új a Hexa helyére.

(#6279) juve600 válasza scream (#6278) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor minden valószinűség szerint táp lessz a hibás vagy kevés

Power Consumption (Max TDP)
GeForce GTX 460 150 Watts
Radeon HD 7870 175 Watts

[ Szerkesztve ]

(#6280) scream válasza juve600 (#6279) üzenetére


scream
veterán

Hibásnak szerintem nem hibás, mert a GTX 460 TDP-je 15W-tal kisebb, mint a HD7870-né és a GTX még húzva is volt, ezért nem értem, mert amúgy minden más megy rendben.

[ Szerkesztve ]

(#6281) naksys válasza scream (#6280) üzenetére


naksys
senior tag

Szerintem ha a táp a ludas, idle akkor is el kellene vinnie. Az egy dolog, hogy mennyi a max. fogyasztása a vga-nak, mert gépindításkor nem vesz fel annyit, ergo nem lehet a táp.

Én úgy veszem észre egyébként, hogy az Asrock lapok elég rigolyásak. Olvass kicsit vissza a fórumban, tele van "megmagyarázhatatlan jelenség" postokkal. Nem szeretem cpu-k, nem működő ramok és vga-k... amik
amúgy másik konfigban hibátlanul mennek, csak épp ebben nem.
De ne legyen igazam, talán a tápcsere megoldja a gondod :K

(#6282) scream válasza naksys (#6281) üzenetére


scream
veterán

Csak az a fura, mert egy másik AsRock Ext3 Gen3-ban megy rendesen, Ext4 is megy rendesen.

(#6283) naksys válasza scream (#6282) üzenetére


naksys
senior tag

Tényleg fura..

[ Szerkesztve ]

(#6284) scream válasza naksys (#6283) üzenetére


scream
veterán

Szerintem is, mindenesetre holnap meglátjuk... :U

(#6285) tabrev válasza scream (#6284) üzenetére


tabrev
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne némi "észre" :)

Asrock Extreme 3 Gen 3 lapom van (1 ilyen lap már meghalt nálam, azon a hang szállt el) ez pedig a következőt generálja: [link].
Teljesen mindegy mit csinálok a gépen - alaplapi vga-val használom - 1x csak ezt a képernyőt látom magam előtt - ebből csak újraindítással tudok kimenekülni - utána egy darabig megy rendesen, majd ismét egy hasonló esemény szakítja meg "boldog" hétköznapjaim...
Hibakódot nem jelez a lap - sem hang, sem szám formában.

Van ötlete valakinek?

(#6286) ADAM1337 válasza tabrev (#6285) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ramod tuti jól van beállítva ?
1333 cl9 1,5v-al próbáld meg full default beállításon, procis vga-nál ha hibázik ált ram szokott szorakozni.
ha van hirensboot cd-d akkor memtest-et tolj.

(#6287) naksys válasza tabrev (#6285) üzenetére


naksys
senior tag

Ha mindig bizonyos ido utan jon elo akkor lehet vaamelyik energiagazdalkodas funkcio is.
Probakepp kapcsolj ki minden ilyet biosban es win alatt is egy probara!

Nalam mostanaban a win atteszi magat teljesitmeny profilbol energiatakarekosba, es egy ido utan kifagy a gep ha nem piszkalom. Ha teljesitmeny profilban van, akkor semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#6288) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
Régebbi BIOS-t visszalehet rakni Z77 extreme 4 esetében? 2.90 helyett a 2.80-t?

Realme GT Master Edition

(#6289) RetepNyaraB válasza Flashget (#6288) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilvan. Ha win alatt mekegne es tiltakozik, akkor feltolod biosbol usb-n es kesz. A 2.80-rol amugy is felesleges frissiteni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6290) Flashget válasza RetepNyaraB (#6289) üzenetére


Flashget
félisten

pont usb-ről nem akarta...

Realme GT Master Edition

(#6291) csababarca


csababarca
őstag

Help

Most raktam össze gépet Z77 fatality performance alaplappal...
Minden klappol nagyjából,viszont se hang,se net nem jön be.
Kábelt rádugom, világít két led ahova bedugtam, egyik narancssárgán másik sárgán, de nincs net, nem is talál csatlakoztatható hálózatot. Eszközkezelőben meg nem jelenik meg olyan,hogy hálózati kártyák.
Pedig elvileg mennie kéne alaplapról is nem?

Hang szintén nincs,itt is driverek telepítve, hiába.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#6292) ADAM1337 válasza csababarca (#6291) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Milyen rendszert raktál fel illetve uefiből nincsenek letiltva ?
integrált vga-d van vagy külső ill hdmi-n használod-e ?

(#6293) csababarca válasza ADAM1337 (#6292) üzenetére


csababarca
őstag

windows 7,64 bites, integrált vga még.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#6294) csababarca válasza ADAM1337 (#6292) üzenetére


csababarca
őstag

egyébként hol tudom megnézni hogy le van e tiltva? asrocknak saját biosa van, nem az a hagyományos kék.
Találtam egy netes cuccot,ott annyit lehetett kiválasztani,hogy DHCP vagy PPPoE legyen a kapcsolat.

system browserben érzékeli a foglalat,hogy belevan dugva egy kábel,mert kiírja.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#6295) tabrev válasza ADAM1337 (#6286) üzenetére


tabrev
tag

Sziasztok!

Alap beállításon van a bios-ban minden - nem piszkáltam semmit. A win-em szokott szórakozni, leáll és csak újraindítani lehet hibernálásból.
Bios-ba belenézek, a win-t már próbáltam bizergálni, de oly rengeteg energia takarékos funkció van... :)

(#6296) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Nem csípi a lap a karit vagy valami feszabályozó gond lehet a lapon?

Van egy Asrock B75 pro 3m lapom abban van egy i5 2400. Vásároltam egy Sapphire R9 270x Dual-x karit majd mindenféle anomália jött elő húzás esetén de alapon is. Majd meghalt. Ezt cserélték. Most egy Vapor-x karim van. Igaz ezt sem tudom húzni mert menten fellép az anomália. Ilyen lesz.
Ez nem kártya hiba!!! Nem az első darab kártya ami elkezdte.
Az adatlapomon látszik a konfig

Köszönöm :R

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#6297) naksys válasza Steve198310 (#6296) üzenetére


naksys
senior tag

Ez tipikus vga ram hiba. Ha a gpu lenne a rossz akkor pottyozne, ezek a poliginok ram hibara utalnak.
De azt mondod nem a kari hibaja, mibol gondolod ezt?

[ Szerkesztve ]

(#6298) Flashget válasza Steve198310 (#6296) üzenetére


Flashget
félisten

B75-ös lap nem arról híres, hogy tunninglap.
Ilyen hibát vga memória hibánál és ha túl húzzák szokott megjelenni.
Ez a lap szerintem nem alkalmas ehhez a vga-hoz vagy a PCI-E foglalat lett hibás és vagy a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#6299) Steve198310 válasza naksys (#6297) üzenetére


Steve198310
őstag

Ismétlem nem a VGA. Már a 2. kártya. Mellette nem akarom megölni az új karit. Ki próbálom az alsó PCIE foglalatot is.

(#6298) Flashget: Ha vezérlő akkor vehetek új procit!? Mert ugye a PCIE vezérlőt bele baszták a prociba.

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#6300) ADAM1337 válasza Steve198310 (#6299) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

tápod nem ölhette meg a ramját a vgadnak ?
Ezzel a vgaval is húztad már a procit ill ez ugye non-k pcie vezérlőt húzza a lap vagyis bus frekijét, vagy alapon is hülyült ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.