Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coolmat


Coolmat
őstag

Nyitok egy új gyűjtőtémát az új 7-es szériás Asrock alaplapoknak. Ezek a lapok a 6-os szériás Asrock alaplapoktól eltérően már 3 év garanciával kerülnek forgalomba, továbbá támogatják a régebbi Sandy Bridge és az új Ivy Bridge processzorokat is (a 6-os szériás alaplapok közül nem feltétlen nyújt mindegyik támogatást az Ivy Bridge processzorokhoz, érdemes leellenőrizni az Asrock honlapján, hogy az adott alaplaphoz kiadtak-e újabb BIOS-t, ami támogatja az új processzorokat).
Az új 7-es chipsetek közti különbségek: [link].
Az új alaplapok listája az Asrock honlapján: H77, Z75, Z77, B75, Q75, Q77.

Személyes tapasztalatok: egy Asrock H77 Pro4/MVP lapot vettem, gyárilag 1.00-s BIOS-al jött, melyet egyből frissítettem 1.10-re. Az új BIOS legfontosabb újítása, hogy a CPU hűtő sebességének beállíthatunk tetszőleges értéket is, nem rpm hanem egy szám formájában (1-255 között), így teljesen leszabályozható a CPU hűtő: [link].

A natív SATA3 és USB3 sebességére nincs panaszom, Kingston V+200 120GB teszteredmények: [link], USB3 külső winchester teszteredmény: [link]. Az alaplapi 20 pines USB3 csatlakozó további két USB3 portot ad, ezek előlapi USB3 kivezetéssel használhatóak (külső winchesternél figyeljünk arra, hogy lehetőleg minél rövidebb kábellel rendelkező előlapi kivezetést válasszunk, egy 90cm-essel nálam nem működött az USB3 winchesterem, csak egy 60 cm-essel).

A lap egyik érdekessége az új Virtu MVP technológia használata, erről bővebben itt és a Lucid hivatalos oldalán találhatunk némi információt, a támogatott alaplapok listáját itt található. A gyakorlatban nagy változást nem vettem észre (minimálisan lett több fps a támogatott játékokban is), sok játékot (pl. Skyrim) pedig egyáltalán nem támogat még, 3Dmark pontszámokat viszont jelentősen megdobta: 3Dmark Vantage Virtu MVP kikapcsolva / bekapcsolva, 3Dmark11 Virtu MVP kikapcsolva / bekapcsolva.

Az XFast 555 többnyire csak reklámfogás: az XFast RAM egy RAMDisket létrehozó és kezelő alkalmazás az ASRock Extreme Tuning Utility-n belül. Az XFast USB a már korábbról is jól ismert program továbbdolgozása, mostmár USB3 támogatást is kapott (nem nagyon vettem észre gyorsulást az USB3-as külső winchesteremmel, külső SSD-vel talán kimutatható lenne a javulás). Az XFast LAN pedig nem más mint a jól ismert cfosspeed program átdolgozása.

A lapon található 3 PCI csatlakozóhoz sajnos nem talált semmilyen drivert a Win7 még a mellékelt telepítőlemezen sem (a H77/Z75/Z77-es lapokon már nem natív a PCI kezelés), és a honlapon sem találtam semmilyen drivert hozzá, szóval úgy néz ki egyelőre várni kell a megfelelő driverre (analóg TV tunert használnék benne). Minden máshoz a honlapról elérhető friss driver (sok esetben a mellékelt telepítőlemezen találhatónál frissebbek).

Összességében nagyon elégedett vagyok ezzel az alaplappal, aki tuningot nem igényel, de azonkívül egy jól felszerelt lapot keres, annak nyugodt szívvel ajánlhatom ezt a deszkát.

[ Szerkesztve ]

(#2) huby80 válasza Coolmat (#1) üzenetére


huby80
senior tag

Szia!!

Mibe jobb az z77 Extreme 6 az z77 Extreme 4 nél? egy 3570k/ intel x25m ssd / 7850 cf alá kéne!! Érdemes megvenni a Extreme 6 ot? Tunning fontos! :) :R

(#3) Coolmat válasza huby80 (#2) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Elnézve a specifikációikat, csak lényegtelen extrákkal tud többet az Extreme 6 (Mini PCI-E foglalat, Firewire kivezetés), minden másban megegyezik a két alaplap, szerintem nem éri meg a felárat az Extreme 4-hez képest.
Amúgy ha az Intel X25M SSD-t most vennéd, akkor lebeszélnélek róla, inkább az új Intel 330-as sorozatát ajánlanám figyelmedbe. Ha már megvan akkor persze tökéletesen fog működni ebben az Extreme4-ben is, csak újonnan (vagy használtan) ne vegyél már ilyet.

(#4) huby80 válasza Coolmat (#3) üzenetére


huby80
senior tag

Én is ugyan ezt látom :) Az ssd már megvan 2 éve nyuzom :) az ujabbak se jobbak 4k Read-ba ugyhogy egy darabig még meglesz!!

Erröl mi a véleményed: ASUS P8Z77-V PRO 57 000ft

Megér ennyi felárat?

(#5) Coolmat válasza huby80 (#4) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez az Asus lap is felesleges sallangokkal tud csak többet (pl. Wifi modul, veszel külön wifi kártyát olcsóbban ha erre van szükséged), egyedül a 16 fázisú tápellátás ami tuningnál számíthat, de az is csak akkor ha 5GHz-ig ki akarod nyomni a szemét szegény procinak, ami nem is biztos hogy fog sikerülni ezzel az új Ivy Bridge 3570K-val, a tesztek alapján nem tűnik annyira húzhatónak mint a Sandy 2500K. Én a helyedben maradnék az Extreme 4-nél, drágább lap szerintem felesleges pénzkidobás.

(#6) huby80 válasza Coolmat (#5) üzenetére


huby80
senior tag

De azért az extreme 4 is birja majd a tuningot nem? Legalább egy 4.8 ig :D

(#7) Coolmat válasza huby80 (#6) üzenetére


Coolmat
őstag

Azt senki meg nem mondja neked előre, hogy menni fog-e 4,8-on a proci (pláne egy vadiúj szériánál), de amit ki lehet belőle hozni azt ki fogja hajtani az Extreme4 is.

[ Szerkesztve ]

(#8) huby80 válasza Coolmat (#7) üzenetére


huby80
senior tag

:R :R :R

(#9) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok! Lenne olyan rendes és megnézné nekem hogy mennyi az alaplap hőmérséklete idle és load-ban,az lenne az igazi, ha a Z77 chip hűtőborda hőmérsékletét tudná valaki megmérni pl egy ventivezérlővel ami hőfokot is mér!
Ó nagyon megköszönném!!
:R :R

(#10) huby80 válasza ScomComputer (#9) üzenetére


huby80
senior tag

Én csak jövö héten tudom akkor jön meg :) :)

(#11) ScomComputer válasza huby80 (#10) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem baj köszönöm elöre is,ne felejtsd már el légyszi és dobj egy privit!!
:R :R :R :R

(#12) huby80 válasza Coolmat (#7) üzenetére


huby80
senior tag

Ha akarom használni ezt a VirtuMPV technikát akkor a alaplap dvi csatiba kell bedugnom a monitor? a 2db videokártyám cf-be meg csak magába dolgozik? vagy ,hogy van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#13) csao


csao
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a RAM [link] jól fog-e működni egy Asrock Z77 Pro 3-as lapban, mert a támogatott memóriák között nem találtam?
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Maximum1 válasza csao (#13) üzenetére


Maximum1
őstag

Elég magas ez a ram, figyelj ha toronyhűtőd van vagy lesz beférjen alá.
Szerintem nem jelent semmit a lista.

[ Szerkesztve ]

(#15) csao válasza Maximum1 (#14) üzenetére


csao
csendes tag

Akkor jó, ha nem jelent semmit =)
Hát egy Alpenföhn Brocken vásárlásán gondolkodom. Az alá befér szerinted?

(#16) Maximum1 válasza csao (#15) üzenetére


Maximum1
őstag

Abban segítenek a nagyok, én nem húzgálok.
Oda írd be mit és mennyire akarsz húzni és megmondják milyen hűtőt vegyél, ami alá bemegy a ram is.

(#17) boeing válasza ScomComputer (#9) üzenetére


boeing
senior tag

Hi 36-37 fok.

(#18) ScomComputer válasza boeing (#17) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi, és milyen házban,hány venti?
:B :R

(#19) huby80 válasza csao (#15) üzenetére


huby80
senior tag

A lista csak azt jelenti ,h. azokkal probálták a gyártok! Tehát nem csak azok jok bele amik a listában vannak!!! Jo kis ram az amugy nekem is ilyen van és én is ilyen alaplapot készülök venni!!! Szerintem 100% ,hogy jo bele!! Én mugen 2 hütövel használom 2db elfér mellete a 4 már éppen hogy a 4. ram összeér vele de belemegy :)

(#20) Coolmat válasza huby80 (#12) üzenetére


Coolmat
őstag

Csak akkor kell az alaplapiba dugnod, ha ún. "I" módban akarod használni (ez az energiatakarékos változat), ha "D" módban (ez a performance mód, ekkor használhatod a hyperformance nevű csodát) akkor a videókártyádra kell kötnöd a monitort.

(#21) boeing válasza ScomComputer (#18) üzenetére


boeing
senior tag

Cooler Master CM-690 Advenced II,és elöl és hátul egy-egy Coolink SWiF2-1201 1200rpm,amit 800rpme szabályoz de gép terhelésnél felpörögnek.

(#22) Ptech


Ptech
őstag

Nekem egy H77M lapom van.
Az másnak is úgy meg, hogy bekapcsolásnál először a tápot kapcsolja be, majd az USB eszközöket, és eközben a CPU hűtő először negyed aztán fél fordulatot tesz meg, és csak ezután kapcsol be?

(#23) boeing válasza Ptech (#22) üzenetére


boeing
senior tag

Nálam be dúran minden egyszerre,hát ez nem valami normális dolog,bios friss van fent.?

(#24) huby80 válasza Coolmat (#20) üzenetére


huby80
senior tag

Tehát akkor a videokariba dugom a monitort és csak bekel kapcsolnom a VirtuMPV -programba hiperformance -ot meg a virtualSync-et és már müködik is minden? ennyi az egész?

(#25) Coolmat válasza huby80 (#24) üzenetére


Coolmat
őstag

Pontosan ennyi az egész. Mondom gyakorlati hasznát eddig nem nagyon láttam, de valamire biztos jó lesz :)

(#26) huby80 válasza Coolmat (#25) üzenetére


huby80
senior tag

Hát a videokon elég meggyözö föleg 3Dmarkba ! De engem igazábol a VirtualSync érdekel ...remélem az műxik de mondjuk Pár fps se jön rosszul sosem :) :R

(#27) Ptech válasza boeing (#23) üzenetére


Ptech
őstag

Frissítettem azt is már, mert elég furának tűnt.

(#28) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!

Összeraktunk egy új gépet, de ahogy elindul, 4 rövidet sípol,
majd újraindul, 4 rövidet sípol, újraindul és így tovább. A bios se indul, és a monitor se.
Próbáltunk mindent kivenni, de semmi, ha a RAM-ot kivettük,
akkor 3 hosszút sípolt.
Az alaplap Asrock H77 Pro4/Mvp a proci I5-2300.
Itt olvastam, hogy PCI-hoz kell meghajtó, rádugtunk egy PCI eszközt már,
lehet, hogy az a gond?
Köszi, ha valaki tud válaszolni!

(#29) Coolmat válasza orange26 (#28) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A 4 rövid sípolás konkrétan nem tudom milyen hibára utal, manualban vagy az Asrock oldalán talán le van írva. Először kipróbálnám úgy, hogy semmi bővítőkártya ne legyen benne (még diszkrét VGA sem), ha úgy hajlandó elindulni és a Memtest is hibátlanul végigmegy legalább egyszer akkor valamelyik bővítókártyával lesz a gond. Ha így sem indul, akkor RAM-ból csak egy modult tegyetek bele minden slotban kipróbálva.

(#30) orange26 válasza Coolmat (#29) üzenetére


orange26
csendes tag

Kösz a választ!
Csak alaplapi VGA-t fogok használni, és csak 1 RAM modul van, amit az
összes slotban kipróbáltunk.
Esetleg processzorhiba lehet?

(#31) d.véderjoe válasza orange26 (#28) üzenetére


d.véderjoe
tag

4 Beeps: System timer failure
talán

[ Szerkesztve ]

(#32) boeing válasza orange26 (#30) üzenetére


boeing
senior tag

Ha proci hiba lenne,el sem indulna a gép. :K

(#33) orange26 válasza boeing (#32) üzenetére


orange26
csendes tag

Akkor csak alaplapi probléma lehet valahol a cmos körül.
Resetet csináltunk, esetleg elem kivétel és vissza segíthet?

(#34) boeing válasza orange26 (#33) üzenetére


boeing
senior tag

Igen meg kell próbálni mindent,ha az sem seggit akkor gari. :K

(#35) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok ismét!

Ezt olvasom az Asrock H77 Pro4/MVP-nél:
Supports Dual Channel DDR3 1600

Én KINGMAX DDR3 4Gb/1333 Tiny-BGA-t vettem.
Ez lehet probléma?

(#36) Ptech válasza orange26 (#35) üzenetére


Ptech
őstag

Nem. 1600-ast tud kezelni max, de ha lassabb van benne, abból nem lehet semmi gond.
Nekem is Kingmax 4GB/1333 TBGA van a H77M-ben.

(#37) orange26


orange26
csendes tag

Ha az alaplap jumperét resetre teszem, el se indul a gép. Ez normális?
A proci akkor is biztos jó, ha a képernyő be se kapcsolódik, csak a 4 rövid sípjel hallatszik, elindulnak a hűtők, majd rögtön újrabootol? Fontos tudnom, mert akkor csak az alaplap lehet rossz, és az elállási jog határidején belül vissza kellene küldenem.

(#38) Ptech válasza orange26 (#37) üzenetére


Ptech
őstag

Normális. Indítsd el egyszer úgy, hogy át van rakva a jumper. Rakd vissza az eredeti helyére, és indítsd el még egyszer.

(#39) orange26 válasza Ptech (#38) üzenetére


orange26
csendes tag

Ha visszarakom, ugyanaz a hibajelenség. Akkor marad a szervíz, mert nem tudom, mi a hibás.

(#40) d.véderjoe válasza orange26 (#39) üzenetére


d.véderjoe
tag

Próbáld meg átrakni másik slotba a memóriákat... (esetleg)

(#41) orange26 válasza d.véderjoe (#40) üzenetére


orange26
csendes tag

Megvolt az is.
Azt lehet csinálni, hogy kiveszem a procit és úgy próbálom elindítani, hogy
ugyanazt a 4 hangjelzést adja-e?

(#42) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Van itt mar Z77 Extreme4 tulaj? Kivancsi lennek rola egy felhasznaloi velemenyre.

(#43) Mans20


Mans20
addikt

Akinek van már Z77 vagy Z75 pro3 lapja írhatna a tuningolhatóságáról,itt van egy koreai teszt [link],egy i7 3770K feltolva 4.5GHz ra ami elég jónak tűnik a 4+1 fázis mellett,csak hát nem tudom mennyire tűri a lap.

(#44) huby80 válasza csucsbicep (#42) üzenetére


huby80
senior tag

Az ennyém hétfön jön utána tudok nyilatkozni...de nagyon sokan elégedettek vele!!

Ebbe a tesztbe a felsö kategoriás Asus és msi lapok szintjére hozzták közép kategoriás áron!! : [link]

(#45) csucsbicep válasza huby80 (#44) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor várom a véleményed róla. Milyen proci lesz benne?

(#46) huby80 válasza csucsbicep (#45) üzenetére


huby80
senior tag

3570k

A legdurvább az egészbe hogy itt van tölem 500m a proci meg az alaplap de mivel a hardverkerbe rosszul adták fel a csomagot igy csak hétfön tudom átvenni a procit meg az alaplapot!! :W :W Egész hétvégén tesztelhetttem volna:)

(#47) csucsbicep válasza huby80 (#46) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most már hétfőig csak kibírod. :) Jó, hogy K-s proci lesz benne, mert tuningra is kíváncsi lennék, remélem ez a széria anomáliáktól mentes lesz.

(#48) MiklosSaS válasza csucsbicep (#42) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem most erkezett meg asrock Z77 extreme 6. Kb ugyanaz mint a 4-es, osszerakom aztan elmondom a velemenyem rola.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49) csucsbicep válasza MiklosSaS (#48) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, azt néztem, hogy a hűtése combosabb meg tud pár plusz dolgot, de ugyanúgy 8+4 fázisos.

(#50) huby80: Megírhatnád, majd, hogy mennyit gyorsult a CF-ed az i7 után a 3570K-val.

[ Szerkesztve ]

(#50) huby80 válasza csucsbicep (#47) üzenetére


huby80
senior tag

Én is kiváncsi vagyok mit fog birni 5.0 MHZ a cél!! a corsair H-100 már megjött! A scythe mugen 2 -höz képest 20 C javitoot a i7 860 4.2MHz! :) pedig a mugen sem rossz hütő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.