Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) PindurAnna válasza föccer (#8849) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Na...már kezdődik? :DDD :DDD

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8852) Balinov válasza DeFranco (#8848) üzenetére


Balinov
félisten

azert hogy 6 honapos lenne azt erosen ketlem, de fasza mindenesetre! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8853) DeFranco válasza Balinov (#8852) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, ezt a komment szekcióban is megkérdőjelezték, szerintem is jogosan. a képek viszont marha viccesek.

más, évvesztes nem évvesztes témában egy cikk: [link]

én az évvesztességre szavazok, én is az voltam, és éreztem a pozitív hatását. (még mielőtt: nem diplomanemzetiszocializmusról szól a cikk, és árnyalatnyi hatásokról beszélünk, amit a gyerek képessége simán térít/kompenzál akár negatív, akár pozitív irányba, szóval ne sarkítsuk ki a végletekig, de szerintem is növeli a siker esélyét az a plusz egy év érés, nem is beszélve a plusz egy év ajándékba kapott gyerekkorról.)

[ Szerkesztve ]

(#8854) Elemental válasza föccer (#8849) üzenetére


Elemental
addikt

(#8855) Balinov válasza DeFranco (#8853) üzenetére


Balinov
félisten

a viccesseg az vitathatatlan, szerintem marha otletes az egesz.

indexes cikket csak lattam, meg nem volt idom olvasni, de en is az evesztesseg mellett vagyok. En ugyan nem voltam az, de 2 osztalytarsam anno igen, egyikuknek sem ment az a szint, amit anno a 80-as evek vegen elvarhato volt egy elsostol, ujrajarattak veluk aztan az egyikbol doki lett, a masik meg valami cegnel kozepvezeto

Anyum tanar, o is mindig meseli, hogy most x, y gyereknel javasoljak a szulonek az evismetlest, altalaban az okosabb szulo el is vele es a visszajelzesek alapjan nem banjak meg sosem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8856) CharlieDrop válasza DeFranco (#8853) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jah, mikor elmentünk iskolát keresni a nagyobbnak, az egyikben az igazgató is azt mondta, hogy jobb, ha marad egy évet.
De az óvodában azt mondták ne legyünk hülyék, vigyük iskolába, és mindezt úgy, hogy a tavalyi nagycsoportosok közül senkit nem engedtek, akinek nem volt kötelező mennie (vegyes csoportba jár, tehát a kiscsoportos 3 évesem egy csoportba jár a nagycsoportos 6 évesemmel).

És ahogy elnézem őt az ilyen iskolaízlelgetőkön simán megállja a helyét. Egyedül fizikailag kisebb a többinél, de focizik amúgy is és nem zavarja...

a kicsi meg amúgy is évvesztes, szóval még össze sem tudom őket majd hasonlítani, de gyanítom ő meg elég nagy lesz a többihez képest...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8857) Balinov válasza CharlieDrop (#8856) üzenetére


Balinov
félisten

ha nem vagyok vindisgrec mi az a iskolaízlelgető? nyilt nap az alsos alt. iskolaban nagycsoportos fiataldiakoknak? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8858) tildy válasza föccer (#8842) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy nem. Én néha vissza sírokat első hónapot , amikor napközben is rendszeresen aludt;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8859) CharlieDrop válasza Balinov (#8857) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Olyasmi, csak van belőle több alkalom. És a nyílt nap az szerintem olyan, hogy bemész megnézhetsz egy vagy több órát, ebben az esetben meg csak a gyerekekkel foglalkoznak. Majdnem mintha egy tanóra lenne :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8860) tildy válasza Balinov (#8857) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálatok hány évesen kezd a suli? Nálunk 4 a reception, 5 a primary. A nyári születésűeket itt is vissza lehet tartani, de én hülyeségnek tartom, én is év vesztes voltam ( októberi születés , szeptemberi korhatár akkoriban) , mert az összes ovis társam ment suliba, én meg átkerültem egy sokkal kevésbé tehetséggondozó oviba, ott is a 'gyengebb' csoportba . Semmit nem lehetett, amit a másik csoportnak igen. Nem szerettem. Mentem volna a korábbi csoport társakkal suliba. Szóval én a fiam tuti engedem 4 évesen reception classba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8861) Balinov válasza tildy (#8860) üzenetére


Balinov
félisten

Tildy: bevallom oszinten, olyan tavlatban meg nem neztem utana. Ir rendszer eleg kusza ilyen szempontbol (irek szerint is). Most ugye 19+ honapos, creche-be jar, jan vege ota az infant roombol felkerult a toddlerek koze. De vannak a creche-be mas csoportok is, szemre olyan 3-4 evesek, meg talan egy meg idosebb csoport is...van itt ez a pre-school, asszem olyan 5eves kora korul kezdi majd a primary school-t. Aug 10-i szuletesu leven sztem evvesztes lesz.

CharlieDrop: akkor ez lesz az, Anyum otthon alsos tanar, hogy ruhelli az ilyen promos napokat....nyugdij kozeleben mar nagyon nincs idegzete annak a csemetenek promozni, akinek a szuleit tanitotta alsoba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8862) CharlieDrop válasza Balinov (#8861) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Itt pöstön ez azért hasznos, mert sok turbószülő (ilyenkor én is az vagyok :D) nem a körzetes suliba íratja a gyerekét, hanem valami "jobba".
És ez mondjuk egy "felvételi".

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8863) DeFranco


DeFranco
nagyúr

egyébként gyerekülést még mindig nem vettünk, részben a saját teszetoszaságunk miatt.

a típus már valószínűleg megvan, a használt/új állapoton dilemmázunk, elég nagy az árdifferencia 35/60k, és mivel a választott típus eléggé körbe van habozva, ezért az esetleges sérülés egyértelműen látszana rajta. 1,5 max 2 évig lenne használatban, franc tudja...

kezem kicsit hülyének érezni már magam :D

[ Szerkesztve ]

(#8864) Balinov válasza DeFranco (#8863) üzenetére


Balinov
félisten

ne legyel, nekunk (foleg nekem) a 3in1 travel systemet ropke 3 honap alatt sikerult kivalasztani, a gyerekulest ugy 2, 2.5...a babakocsi ehez kepest eleg hamar, ugy 1 honap alatt melett a tenderkiirastol a kasszatol valo tavozasig.

CharlieDrop: jaertem. anyu videki alt. iskolaban alsos, Gyortol ugy 8km-re egy 3100 fos kozsegben...na ok, leven Gyor kozelsege, inkabb promoznak, mint felveteliztetnek...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8865) tildy válasza Balinov (#8861) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt Nursery van addig . A reception class meg kb preschool..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8866) Möhe


Möhe
addikt

Baj van idehaza.

A gyerek nem hajlandó enni napszaktól független.
Husi/főzelék/rizs/zöldség alig kell neki.
A pudingot szó nélkül megeszi. Nincs itthon édesség. Akkor van rá nagyobb esély hogy egyen ha valakivel egy tálból eszik. Kb 3 hete kezdte ezt a macerát. Másfél éves örökmozgó.
Mi a wtf csináljunk?

(#8867) föccer válasza Möhe (#8866) üzenetére


föccer
nagyúr

Adjatok neki annyit, amennyit megeszik. Igyon mellé elég folyadékot, egész nap, folyamatosan. Nem lesz baja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8868) föccer


föccer
nagyúr

Egy tökéletes portrékép rólam. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8869) PindurAnna válasza föccer (#8868) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Igaz nyáron találkoztunk...de mintha kissé megváltoztál volna :Y

:) édes tündérke...tedd el emlékbe, mi sokszor jókat szórakoztunk a régi képeken :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8870) Melack


Melack
veterán

CSOK-os mókában van most benne vki?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8871) twine válasza föccer (#8868) üzenetére


twine
addikt

:R
A mosoly sokat elárul ;) :R

Nálunk folyton visszatérő kérdés:
"-Apa, miért vagy mérges a telefonodra?
-Nem vagyok rá mérges Balázs!
-De apa, miért nézed mérgesen a telefonod?"
:DDD :/

És "borzasztó", hogy ő is pont úgy ráncolja a homlokát,szemöldökét, 3 évesen, ahogyan én... :(
Eddig csak a grand canyon mélységű mimikai ráncaim miatt tudtam, hogy nem jó ez a beidegződés...
Most már a töpörtyű miatt is utálom, hogy "mérgesen nézek", ha kell, ha nem :O

[ Szerkesztve ]

(#8872) AMD Power válasza Melack (#8870) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos mi még nem. Pedig lassan jó lenne egy nagyobb lakás. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8873) Melack válasza AMD Power (#8872) üzenetére


Melack
veterán

Mi most indultunk neki a 2.2- es használt lakásosnak. Az erkölcsi meglepett, az meg méginkább, hogy a bankok eltérően állnak hozzá a csok felhasználásához. Van, aki önerőnek tekinti, van, aki nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8874) emmm


emmm
senior tag

Így egy jó hónap után visszatérve :) :31-én lesz 1 éves a Nóri, múlt héten szépen elindult és járogat a lábán :)
Mindenkinek, aki még időben mögöttünk van, annak biztatásként elmondom, hogy 1 éves körül tényleg jobb már (bár ma hajnal 4-kor felkelt a kiscsaj és nem volt hajlandó visszaaludni) :) Voltunk Egerben is, 3 napra, jók voltak a tapasztalatok. Napközben volt, aki pár órára tudott vigyázni a gyerekre - erre azért szükség volt. A medencétől nagyon megijedt, ordítás volt, így nem próbálta ki a a gyerekmedencét. Talán hamarabb kellett vona szoktatni hozzá.
Az intelligenciája iszonyat fejlődik. Az első szava majd egy hónapja volt: Apaapa :D , az anyja meg nem kicsit volt irigy :U ;] Azóta meg szépen elkezdte megérteni a dolgokat, rámutat tárgyakra, érdeklődik, és egy idő után megjegyzi őket. Visszakérdezésből rámutat tárgyakra. Egyszerűbb mondatokra helyesen reagál, pl. tedd bele a delfint a tálba és hasonlók :) Ez már sokkal izgalmasabb, élvezetesebb időszak - persze most mellette jönnek a szemfogak és éjfélig felkel 4-5 alkalommal, amíg a Nurofent oda nem adjuk. Az tényleg használ, különösen most.

De, ahogy tildy is leírta pár hete, mindkettőnknek elég fárasztó, viszont nálunk nem lesz több gyerek. Elég a Nórit is felnevelni :) Megy szeptemberben bölcsibe, feleségem lassan teljesen kifárad és nagyon hiányzik neki a munka, bármennyit is segítek neki.

(#8875) Ghoosty válasza Melack (#8870) üzenetére


Ghoosty
őstag

Jah, mi benne vagyunk. A legnagyobb szívás benne, hogy minden 30 napnál nem régebbi kell, hogy legyen, csak mindennek más határidőt vállalnak, így össze kellett sakkozni, hogy mit mikor igényeljünk meg. Igazából meg is szívattak kicsit, mert volt ahol 2 hetet mondtak, erre bementünk és odaadták. Onnantól indult a 30 nap mindenre. Szerencsére mostanra már csak a tulajdoni lap hiányzik, de az is csak azért mert ma véletlenül pont technikai probléma van, így nem tudták kiadni. De sehol sincs kiírva, ezért fél órát sorban álltam, fizettem a parkolójegyet, mivel csak munkaidőben vannak nyitva, megint el kell majd kérnem magam a munkahelyemről. Holnap délután megyünk be igényelni. Mi már tavaly elkezdtünk építkezni és megvan a 3 gyerek szóval a 10 millára és az ÁFA visszaigénylésre pályázunk.

(#8876) DeFranco válasza emmm (#8874) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Így vagyunk nagyjából mi is (egy hónappal idősebb Elnök úr Nórinál), pontosabban kb. ott tartottunk akkor amikor ahol most ti most amott holott. érted :D

igen, tényleg ez az időszak most nagyon buli, hihetetlen hogy ragad az agya, néha az az érzésem, hogy olyan dolgokat megért, amit addig nem is hallott, vagy tök más kontextusban találkozott vele, színeket, formákat szépen ismeri, ha kérek valamit helyesen reagál rá (már ha méltóztatik, és nincs épp valami nagyon fontos dolga). vezérlőtábornok tempó van nálunk is, ha karban van, akkor már mutatja is hogy mit nézne meg (századszor).

mászás van, állás van (támaszkodva), járás még nincs, beszélni a saját nyelvén beszél, a miénken még nem (kérem, hogy mondja apa, anya, mama, stb. akkor mond valamit, pl. az apa mindig edepedete, az anya meg mindig epepepede). iszonyat érzelmi intelligenciája van, helyzeteket ismer fel és osztályoz, csomó mindent iq-ból ért meg (mert addig biztosan nem hallotta még), hangsúlyokból, meg a szituációból.

innentől már nagy a fun faktor, lehet mókázni, mindenben partner, ért, reagál, csacsog, cselez, huncutkodik. de mellette még mi vagyunk neki az Istenek, nincs dackorszak még, és feltétlen a szeretet és az odaadás.

(#8877) emmm válasza DeFranco (#8876) üzenetére


emmm
senior tag

Jó ezt olvasni. :) :)

Ma, amikor 4-kor felkelt és 5-kor feladtam, hogy fogunk ma még aludni - kissé felhúztam magam. Nyilván érezhette rajtam, mert láttam az arcán, hogy érti, baromira nincs most kedvem hozzá. De azért jött oda, kicsit sírva, aztán nézett rám nagy bánatos szemekkel, meg átölete a lábamat, hogynalégyszi mégisszeressem már egy kicsit. Ezzel végül csak sikerült levennie a lábát, bár elég fáradtak voltunk mindketten, leültünk nézni egy kis mesét (játszani elég fáradt volt, így maradt ez). Leültem a kanapé elé a szányegre, ő meg az ölembe, megfogta a kezemet és nyugisan néztük a mesét. :)
Gondoltam magamban, az anyád úristenit, de hát csak szeressem a csajszit. :U

(#8878) DeFranco válasza emmm (#8877) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ó, igen, alvás, 4-5 napja nem sok alvás van esténként, mert jön a foga. a fájdalmat tudjuk kezelni, azért ordít inkább, mert bosszús, hogy már megint felébredt. hét közben ez engem nem érint, mert nem vele alszom, de most az ünnepek alatt együtt aludtunk (utaztunk) így megkaptam én is a részem, nem volt egyszerű.

meg tényleg, amikor pipa vagy, akár rá akár másra, és reagálsz egy rosszat, és látod a szemében, hogy basszus ezt nagyon elb.tad, mert magára vette a kis töki és most meg van zavarodva, hogy akkor hogy van, hogy anya-apa mégsem annyira szereti, vagy így hogy...

meg amikor ki kell menni a szobából és látod rajta, hogy full elhiszi, hogy akkor most te cserben hagyod örökre.

ez utóbbit mondjuk ki kell nevelni belőle, meg kell szokja, hogy nem csak körülötte forog a világ, és van, hogy el kell lépni 2-3 percre, vagy épp egy "idegennek" kell megfognia, amíg felveszed a cipődet.

nálunk is mesenézés volt reggel, mert Anya vérvételen volt, nekem meg épp nem volt erőm másra.

Ti mit néztek?

szerk: ja, amúgy mesénél sem marad meg, 1 rész bogyóabóca, nagyon max. 2, de a második alatt már elkalandozik, vagy rosszabb esetben odamegy a tévét püfölni (utóbbira a kikapcsolás a reakció, mert rosszalkodó gyerekek nem néznek bogyóbabócát)

mondjuk nem bánom, hogy nem csorog a nyála a tévé előtt, nem is nagyon nézzük, eddig nem ment le 20 rész összesen egy év alatt, mindenesetre érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#8879) Goose-T válasza emmm (#8877) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát ez szopó, nálunk már régóta végigalussza az éjszakát Petya, most két és fél éves. Nekünk az vált be, hogy egy szelepes csőrös pohárban mindig adunk neki éjszakára vizet, és nem kezd el hisztizni az éjszaka közepén csak azért, mert szomjas. Megfigyeltük ugyanis, hogy az éjszaki ébredések 90%-áért a szomjúság a felelős. Néha sokáig gépezek este, és szoktam olyankor hallani, hogy fogja az ágyban a kis poharát, felnyitja a fedelét, szlopál egy kicsit belőle, becsukja, és alszik tovább. :)

Persze gyereke válogatja, egy barátomnál a kétéves kissrác a mai napig többször felkel éjszaka, és kéri a tápszert. Nem irigylem őket.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8880) DeFranco válasza Goose-T (#8879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, pont erről beszélgettem valakivel, hogy az éjszakai ébredések legvalószínűbb oka, hogy szomjas a gyerek.

viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy hogy lehet ezt orvosolni egy olyan egy évessel aki nem iszik nappal sem. kínáljuk rendszeresen, evés után mindig, de amúgy is, iszik két kis kortyot a harmadik korty meg már szökőkútként megy az előkére-ruhára, nem kér többet.

valahogy pedig itatni kellene, egyrészt nappal jön a meleg, este meg ébred, pedig már lassan tényleg végig kellene aludnia az éjszakát.

(#8881) Goose-T válasza DeFranco (#8880) üzenetére


Goose-T
veterán

Mi talán tavaly nyáron vagy tavasszal kezdtük el ezt az itatást. Minden este azzal fektettük, le, hogy a kezébe adtuk a poharat, hogy igyon belőle, aztán letettük mellé az ágyba, és elmagyaráztuk neki, hogy ott lesz a víz, ha szomjas. Elég jól megértette. Ha szomjas a gyerek, akkor iszik. :)

Szerk.: emlékszem, előtte mekkora hisztiket levágott, el is neveztem Víznemissza Péternek. Volt, hogy annyira rájött a hiszti a szomjúság miatt késő este, hogy a poharat sem akarta elfogadni, csak dobálta, csapdosta, ha odaadtam neki. Jó sokáig telt, mire kitaláltam, hogy nincs semmi baja, csak szomjas. Nurofenes fecskendővel nyomattam a szájába a vizet, úgy elfogadta, mert azt hitte, hogy gyógyszer. :D Ezt kétszer-háromszor eljátszotta éjszaka, és ezután szoktattuk rá az esti vízivásra.

Szerk2.: meg is találtam ezt a sztorit, korábban leírtam ide. :)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8882) DeFranco válasza Goose-T (#8881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor volt bő másfél éves, ha jól számolom. mi most tartunk egynél emmm kollégával egyetemben... ezért aggódom kicsit, hogy meddig tart még...

(#8883) Goose-T


Goose-T
veterán

Heavy Metal :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8884) Melack válasza Ghoosty (#8875) üzenetére


Melack
veterán

Ohh, akkor mi egész jók vagyunk ehhez képest. Mondjuk a 10+10-re esélyünk sincs, telek sem lenne, az építkezés meg eléggé necces, hogy finoman mondjam. Örülünk annak, ami :D Ha minden összejön, a héten már meg lesz a határozat MÁKtól (hogy minek is hívják a papírt), utána mehetünk NAV-OEP, majd a bank. Csak tartsunk már ott.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8885) tildy válasza emmm (#8874) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi epp holnap megyunk haza 10 napos utrol Skociabol. (Ferjem itt pl lenyulta a hordozos kabatom :) ) Volt egy helyen gyerekmedence is, ott pancsolt, meg kiabalt, rettentoen elvezte. Orulok, hogy leirtad kb mi varhato, fogzasba mi is belefutottunk, pont szombaton ( itt Nagypentek es husvet hetfo is unnep) hatalmas laz - meg szerencse hogy volt nalunk calpol, vagyis bebi paracetamol - mikor a doktorhoz lett idopont addigra mar lehuzta 37.5-re de elotte tuti 38 felett volt. Szerencsere 1.5 nap alatt kiheverte, igy 8 honaposan megvan az 5. kibujt fogacska is, feherlik a 6. es jobboldalt duzzad a 7.-8.
Nekem 2 het mulva lejar a maternitym, de beragadt eleg sok szabadsagom, ezert majus kozepen megyek vissza dolgozni. Ugy volt apr 11-15 kozt is bemegyek keep in touch dayre, de ugy nez ki az elso nap megsem: megkaptuk a brit allampolgarsagot , aznap lesz a hivatalos ceremonia es az igazolo okirat megkapasa.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8886) emmm válasza DeFranco (#8878) üzenetére


emmm
senior tag

A tévében leginkább a Baby TV-t szereti, csak most váltottunk UPC csomagot (4x net, kevesebb TV csatorna), és így kilőttük a Baby TV-t. Amúgy teljesen rendben volt a műsora, oktató jellegű, lassan mozgó képek, így van ideje felfogni a gyereknek, mi történik. A nickelodeon és társait annyira nem komázza, a Bogyó és Babóca még ugyanaz a fázis, mint nálatok. Unokahúgom ha jól emlékszem 2 évesen kezdte el jobban nézni, addig annyira nem kötötte le. Általában reggel azért vetem be, mert egyéb teendőim vannak :D és addig le kell kötni valamivel. Amikor reggel vasalok, vagy reggelit készítek, stb. azt nagyon érdeklődve figyeli, és mindig mutogat a tárgyakra. A porszívó nagy kedvenc lett, állandóan felmászna rá. :DDD

Az idegenek megszokása: mikor a gyerek kb. 3 hónapos volt, a feleségemnél folyamatosan jött elő a migrén, kb. 4-5 naponta, 2 napig. Mivel egyedül vagyunk itt a fővárosban, ezt a helyzetet elég nehéz volt orvosolni: egyik nap anyukám, másik nap egy ismerős jött fel Egerből (másik nagymama helyett is nagymamává lépett elő). Én meg kivettem pár szabit, de nyilván sokáig nem lehet csinálni. Ezért közöltem a feleségemmel, hogy babysittert fogadunk, mert szét fogunk rövid időn belül esni. A választás pár hét után egy 60 körüli nőre esett, aki ezzel foglalkozik, több családnál is besegít. Azóta is jár hozzánk, így párom is ki tud ugrani néhány órára, hogy foglalkozzon végre magával. Az eredménye: gond nélkül elvan kb. bárkivel. :) Szerintem a bölcsibe szoktatás sem lesz vészes. Nem lett annyira anyás sem, kb. ugyanannyira apás, vagy nagymamás/babysitteres.

(#8879) Goose-T: próbáltuk hónapokig, nem hajladó inni a gyerek semmit éjjel. Csak a tápszer. De mostanában már kezd ez is kikopni, jelenleg a fogzás miatt nyűgösebb éjjel és ha felkel, egy idő után megéhezik/szomjas lesz és kell neki. Tea (max sok cukorral, így kiesett!), víz, sör, pálinka, semmit sem iszik. :D Csak nappal, a Tommy Tippee itatós cseppmentes pohárból, ki van neki készítve, és szépen, ha szomjas, felhajtja és tolja a vizet kortyonként.
Ehhez azt találtuk ki, hogy elkezdtük a fürdőkádban tanítani a normál pohár használatára, mert úgy nem érdekes, ha kiönti a vizet. Inna is, csak pár korty után eldobja a poharat és megint tölthetjük tele, de szerintem idővel megtanulja. Legalábbis, van haladás.

(#8885) tildy: én is hallottam, hogy van olyan gyerek, akinél a fogzás lázat is okoz. Szerencsére nálunk nem volt egyszer sem ilyen.

(#8887) Elemental


Elemental
addikt

Lányom 1 éves kora környékén a gyerekdalokat szerette nagyon.

(#8888) tildy válasza emmm (#8886) üzenetére


tildy
nagyúr

Azzal a Tomee tippie csepp mentes pohárral óvatosan, itt UKben cserélik , mert peneszedik a szivoka

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8889) Goose-T válasza tildy (#8888) üzenetére


Goose-T
veterán

A mi poharunk nem érintett ebben. Kétrészes, könnyen tisztítható szelepe van, rendszeresen mosogatjuk.

Érdekes, hogy már nem lehet kapni, lehet ezt a szelepmegoldást cserélték le egy olcsóbbra, ami penészesedik.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8890) emmm válasza tildy (#8888) üzenetére


emmm
senior tag

Nehogy elhidd, ehhez tényleg sík hülyének kellett lenni. :) Este kivesszük, átmossuk és reggel friss vízzel van feltöltve, ennyi a titka.

(#8891) tildy válasza emmm (#8890) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom át is törlöd. Nekünk a colic tommy cumisuveg egyik rese kezdett peneszedni, pedig naponta mossuk,sterilizáljuk és mégis.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8892) Balinov válasza tildy (#8888) üzenetére


Balinov
félisten

bazze, ez a repas jobb oldalon van nekunk is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8893) emmm válasza tildy (#8891) üzenetére


emmm
senior tag

Nem ilyenünk van, és nem, nem töröljük. De nincs semmi baja!

(#8894) Melack


Melack
veterán

A legújabb férfi utónevek (a teljesség igénye nélkül): Gábos, Iszam, Kelén, Kratosz, Marlon, Mózsi, Nabil, Nergál

A legújabb női utónevek (a teljesség igénye nélkül): Antoaneta, Berfin, Fenenna, Hatidzse, Telka, Vaszilia, Vrindávani, Zejna.

LOL

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8895) föccer válasza Melack (#8894) üzenetére


föccer
nagyúr

En orulok a Tundenek. Tundernek szoktam becezni. Erdekes, hogy fiu nevekbe sosem.gondolkodtam.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8896) Ghoosty válasza föccer (#8895) üzenetére


Ghoosty
őstag

A Tünde jó név, nálunk is akad egy belőle. :) Nekünk végül nem kellett fiúnév, mert mindhárom lány lett. Egy fiúnevünk azért volt a tarsolyban (Ferenc), de a másodikkal gondban lettem volna. Egyszerűen nem tetszett egy fiúnév sem igazán. Lányból meg sok tetszett, így válogatni kellett.

(#8897) Balinov válasza Melack (#8894) üzenetére


Balinov
félisten

micsoda nevek, baszk*!!!

ebbol egyedul a Tekla emesztheto, ismerek egy Teklat, egy suliba jartunk, csak 1evfolyammal feljebb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8898) Goose-T válasza Balinov (#8897) üzenetére


Goose-T
veterán

TeLKa, nem TeKLa. Az már egy régi név, itt újonnan bekerült nevek voltak felsorolva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8899) Balinov válasza Goose-T (#8898) üzenetére


Balinov
félisten

obocsanat, ezt benetztem...zigy megdulvabb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8900) tildy válasza föccer (#8895) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez erdekes, en hasonloan vagyok a lanynevekkel. Na jo egy lanynev evek ota stabilan megvan. De nincs az utonevkonyben.
Amit fiuneveknel hianyolok meg mindig : Darren.
A Telka nev gondolom az Etelkabol van, nem rossz. Gondolom betettek, hasonloan mint annak idejen a Margot( ami ugye a margit beceneve csak sokaig nem volt igy anyakonyvezheto)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.