Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50751) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hirtelen eszembe jutott egy kerdes, van olyan isekai, amiben noi foszereplo van? :D

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50752) oriic válasza SQX_Barto (#50751) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze.

Live-Die-Respawn

(#50753) Sordoran válasza SQX_Barto (#50751) üzenetére


Sordoran
addikt

Főleg ha bejönnek a dating sim alapú fantasy világok, azokból dunát lehet rekeszteni (bár lehet anime oldalon még kevés van ezekből, de manga kifogyhatatlan)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50754) oriic válasza oriic (#50752) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most így fejből, amiket én láttam:

Ascendance Of A Bookworm
So I'm A Spider, So What?
Saga Of Tanya The Evil
No game No Life (ok ez kakukktojás de imádom :D)

Live-Die-Respawn

(#50755) coco2 válasza oriic (#50754) üzenetére


coco2
őstag

>No game No Life
Az az anime egy gyöngyszem.

A többit a listáról még nem láttam, rájuk nézek, köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50756) coco2


coco2
őstag

Hmm, a Tanya-t mégis láttam, de kellett az emlékeztető róla. Elvileg a filmnek második része is lesz majd valamikor, de még nem jelent meg. Egy blog azt mondja, idén júliusra volt tervezve új évad, de sehol semmi :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50757) Sordoran válasza coco2 (#50755) üzenetére


Sordoran
addikt

Az Ascendance of a bookworm nagyon bejött, bár legutóbbi évadot nem láttam még.
So I'm a spider, so what? pedig szintén jó lehet, de az anime nagyon gyér, főleg a a vége felé. A sztori csapongó, a CGI nagyon brutálisan túl lett tolva, és ronda is jellemzően. Manga és LN más idővonal mentén megy, az LN az alapmű. Utóbbit nem olvastam még, manga-t olvasom, letisztultabb a csapongás (és a CGI) hiányának hála.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50758) KISDUCK válasza oriic (#50754) üzenetére


KISDUCK
addikt

"van olyan isekai, amiben noi foszereplo van?"

"Saga Of Tanya The Evil"

(#50759) oriic válasza KISDUCK (#50758) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most miért? :D Jelenleg Tanya egy nő. ;]

Live-Die-Respawn

(#50760) KISDUCK válasza oriic (#50759) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kérdezzük meg Kazumát előbb hogy mi a véleménye Sylviáról! :DDD

(#50761) Staradder válasza oriic (#50759) üzenetére


Staradder
tag

Ráadásul lányként született újjá és él azóta, nem csak átváltozott valami miatt, így nem fog visszaváltozni sem.

(#50762) Rimuru válasza oriic (#50754) üzenetére


Rimuru
veterán

Juuni Kokuki
Seijo no Maryoku wa Bannou Desu
Leadale no Daichi nite
Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita
stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#50763) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Most nézem Saga of Tanya the Evil Movie is van, ezt eddig még nem is láttam. A második évadnak még mindig nincs bejelentett megjelenési ideje.

(#50764) coco2 válasza KISDUCK (#50763) üzenetére


coco2
őstag

Menet közben:
Made in Abyss: The Golden City of the Scorching Sun season utolsó rész megjelent. Elvileg lesz folytatás.
Classroom of the Elite II season utolsó rész megjelent. Elvileg lesz folytatás.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50765) F34R válasza coco2 (#50764) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze hogy lesz folytatas csak nem confirmed... ajanlom is nekik mert kell mint egy falat kenyer. :D

(#50766) coco2


coco2
őstag

Ascendance Of A Bookworm első évadának első részét néztem eddig meg. A sztori nem tudom, milyen lesz később, de a rajzolása tetszik. Maga az anime slice of life-nak tűnik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50767) coco2 válasza coco2 (#50766) üzenetére


coco2
őstag

@SQX_Barto

Végig értem az Ascendance Of A Bookworm első évadján. Van sztori, van stílus, van jó rajzolás, a főszereplő kiscsaj egy cukorfalatka. A magam részéről még nem ismertem, úgyhogy nézem tovább a többi évadot.

@oriic fentebbi listájából még a Saga Of Tanya The Evil-re és a No game No Life-ra magam is adok +1 voksot. Igaz, ez utóbbiban a főszereplői pozícióban nem csak női karakter van. Annak az animének van egy karakter építő sztorija mellék szálon régmúlt időből, ami ad rá egy kicsi magyarázatot, vajon Istenek miért alkíthatták úgy a dolgokat, ahogy, és lazán sírva lehet fakadni rajta, annyira édes.

A többi javasolt animét én magam nem ismerem. De a fentieket bátran ajánlani tudom.

Aztán ha a végére értél, és kell még, ezeket a saját jegyzékemben találtam egykoron megnézett és nem teljesen vacak animék között, amikben női központi karakter van:

Munou na Nana
Lycoris Recoil
Made in Abyss
Puella Magi Madoka Magica

Viszont ha megfelelnek hárem animék, vagy no.2-es pozícióban női fő karakterek, na olyanokból annyi van, hogy folyót lehetne rekeszteni velük.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50768) TBT


TBT
addikt

Befutott az új és valószínűleg az utolsó előzetes Makoto Shinkai új filmjéhez, a Suzume no Tojimari-hoz (すずめの戸締まり).

Trailer

És igen, a zenei témák egy részét ezúttal is a RADWIMPS szállítja. :C

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50769) SQX_Barto válasza coco2 (#50767) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Koszonom (es a tobbieknek is) a valaszt, akkor nem olyan ritka a noi foszereplos isekai, csak en nem futottam meg bele :)
Lycoris Recoil-t vegigneztem es imadtam, Made in Abyss be van keszitve, majd valamikor nekikezdek, megkeresem majd a Bookworm-oset is.
Ferfi isekai-bol a Skeleton Knight in Another World, Jobless Reincarnation, Rising of The Shield Hero, amiket neztem.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50770) bandiras2 válasza SQX_Barto (#50769) üzenetére


bandiras2
senior tag

A férfi isekai-ból tedd lfel a listára a Re-Zero-t, és a Mushoku tensei-t is. Főleg az utóbbit.
Ha pedig röhögni akarsz de nagyon, akkor a Konosuba a legjobb a témában.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#50771) Sordoran válasza bandiras2 (#50770) üzenetére


Sordoran
addikt

Mushoku tensei és a Jobless Reincarnation ugyanaz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50772) oriic válasza Sordoran (#50771) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, mert más a címe. ;]

Live-Die-Respawn

(#50773) F34R válasza oriic (#50772) üzenetére


F34R
nagyúr

Masok a karakterek es maskepp is beszelnek. ;]

(#50774) oriic válasza F34R (#50773) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én kérek elnézést. :D

Live-Die-Respawn

(#50775) coco2 válasza SQX_Barto (#50769) üzenetére


coco2
őstag

Most fejeztem be a Bookworm 3. évadát. Egy cukorfalat a kiscsaj benne mindvégig. Nem a kifulladós sztorik sorsa jutott neki. A 3. évad legvége sajnos azt írta, "itt a vége", de én azért egy kicsit remélem, hogy nem. Bőven van merre mennie a sztorinak még sokkal tovább.

Ja igen, csajos animék közül nem tudom, ez hogy tudott kimaradni:

The Executioner and Her Way of Life - Nem annyira szuper-erotika töltött, mint a Lycoris, mert azt a szöszit nehéz lenne űberelni, de azért simán jár ennek a sorozatnak is a cukorfalat-pont.

A fiús főszereplős animékből a jelzetteket nem ismerem. Ha kedved lesz kíséreltezni más animéket nézni, keress rá ezekre:

Date a live
Redo of Healer
Spice And Wolf
Toradora!
The Fruit of Grisaia
Haganai: I don't have many friends
This Ugly Yet Beautiful World
Infinite Stratos
Baka to Test
No Game No Life
The Irregular at Magic High School
Blade Dance of the Elementalers
Trinity Seven
The Testament of Sister New Devil: Burst
Freezing

A fentiek némelyike erőszakosabb, némelyike érzelmesebb, némelyikben nem kevés erotika van a rajzolás stílusában, szóval "vegyes felvágott mindenkinek", ki amelyiket szereti. Napi betevőnek szerintem bőven elmegy mind.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50776) coco2 válasza TBT (#50768) üzenetére


coco2
őstag

Ne legyen igazam, de amit túl sokat trailereznek, gyanús, hogy túl vacak lett.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50777) Aljasvip válasza coco2 (#50775) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Honnan szeded ezeket a listákat?
Azért kérdezem, mert szvsz a Spice and Wolf, Toradora és a No game no life hármas után egy hatalmas minőségbeli szakadék van, de a műfajok sem egyeznek.

Azt nem tudjuk, hogy SQX_Barto milyen idős, de ha 20+ éves, akkor ilyen Date a live borzalmakat nem ajánlgatnék.
Bár... Nézze meg inkább, legalább megtudja majd mi készül a tüzelő japán kamaszoknak. ;]

(#50778) SQX_Barto válasza Aljasvip (#50777) üzenetére


SQX_Barto
addikt

20x2 :D
Alapvetoen nem vagyok anyira oda az isekai-ert amugy ez csak egy kerdesnek indult :)
Redo of a Healert neztem, eleg beteg volt... :D
Dolgozom, meg Diablo fugges van, szoval az idom veges, sok uj sorozatba nem igazan kezdenek amugy se bele, most eppen az Ascendance of a Bookworm-ot nezem.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50779) coco2 válasza Aljasvip (#50777) üzenetére


coco2
őstag

A lista forrását illetően azokat ott én magam már mind néztem, és végig néztem, azért tudom, hogy végig lehet nézni őket. Megütik legalább az alsó limitet.

Mint írtam, vegyes felvágott. Az említett 3 inkább érzelmes / romantikus szálakkal van tele, de ha valaki "isekai"-t keres, aztán mégis a Lycoris-szöszi bűvöli el, nos, akkor nem árt egy széles spektrumú termék minta, hogy jelezze, abból mi tetszik neki, aztán pontosabban tudunk javasolni.

@SQX_Barto:

Idősebb korosztályból ha tetszett a Lycoris, és beleragadtál a Bookworm-be, vélhetően a cukibban rajzolt és kifinomultabb sztorik a kedvencek. Becsülhetően ezek fognak tetszeni a listáról:

Toradora!
Spice And Wolf
No Game No Life
The Executioner and Her Way of Life

A Toradora a saját műfajában unikum-minőség, a többi inkább csak átlag feletti. A lista tételeiről megjegyezném, hogy egyik sem klasszikus "isekai". A klasszikus "isekai" pont az olyan borzalmak, mint a "Date a Live" :D De az eddigi 2 visszajelzett tetszés alapján akkor azt, és egy csomó mást a listáról már nem javasolnék. Ha nem csak a cuki rajzolás a kedvenc, hanem tetszik mellé a karakter-dráma, akkor még tudom ezeket javasolni "talán" kategóriában:

The Fruit of Grisaia
Haganai: I don't have many friends
This Ugly Yet Beautiful World

A Haganai egy kicsit unalmasan indul 1-2 részt túl kell élni az elején, mire érdekesebb lesz. De aztán egész laza szórakozás, ahogy veszekszenek a csajok, és az érzelmi csatározások nagyon másképpen végződnek, mint kezdődnek. Viszont spoilert nem írok. A Beautiful World egy kicsit gyengébb minőségű hibrid romantikus sztori, de szerintem még limit fölött van. A Grisaia inkább személyes karakter dráma. Ahogy bemutatja a szereplőket, akadnak benne meglepetés-leckék az élettől bőségesen. Félúton keverék sztori a "beteg" történetek felé. Ügyes hibridnek mondanám. Talán még nem unikum-minőség, de már a ritkábbak egyike. Aztán ugye a "beteg" sztorik kinek mennyire tetszenek, a Redo of a Healer-hez még hasonló:

Munou na Nana

De ha töményen kell valami lelki dráma:

Puella Magi Madoka Magica

A Madoka a saját műfajában unikum-minőség.

Apropó Diablo2 függés nekem is adva van, azért nézek kevesebb animét mostanában :D A fentiek olyan javaslatok, amik kedvéért én félre raktam a Baal runokat, és inkább azokat néztem. Azt jelenti nálam a "megüti a limitet".

Ja igen, legalább az angol feliratoknak mennie kell, magyar feliratok kb semmihez sincsenek. De aki 40+, és Diablo-zik, tuti jsp-n tölti az ideje nagy részét fg-vel kereskedni, és az angol vélhetően nem probléma.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50780) SQX_Barto válasza coco2 (#50779) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Diablo 3 fugges, 2 sosem kotott le :)
Angollal nincs gond, 6 eve a kodos Albionban tengodom. Magyar felirat kb tobbet idegesit, mint segit.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50781) coco2 válasza SQX_Barto (#50780) üzenetére


coco2
őstag

Nosza akkor szemezgess azokból, meg nézegesd a YT csatornákat anime bemutatókból. 2-t kiemelnék: KorewaEden, és Animegyetem. Website-okból myanimelist és anidb vannak általános információ forrásoknak.

Ha találsz egy animét, amiből nem csak a trailere tetszett, hanem bírtad gyomorral az első season végignézését, talán még tetszett is, ne felejtsd el ide felírni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50782) Farkassacred


Farkassacred
őstag

De rossz volt ez a Jujutsu Kaisen film. Tisztára, mint egy vacak fillér. :(
Gagyi és idegtépő a cgi, ami persze tök felesleges is ebbe az animébe. Gondolom csak a spórolás végett használják.. A történet meg.. szimplán csak semmitmondó.
Ha valamelyik sorozatból film is készül, az biza sosem jó jel.

(#50783) KISDUCK válasza Farkassacred (#50782) üzenetére


KISDUCK
addikt

Harmadát megnéztem én is, de engem se győzött meg.

(#50784) F34R válasza Farkassacred (#50782) üzenetére


F34R
nagyúr

Nezd ugy hogy egy feles az ebed elott. ;] az sem jo de kell hogy lemenjen a kaja :P

(#50785) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tensei shitara Ken Deshita

A kardos isekai. :D Első rész simán tetszett, remélem a poénkodásból nem vesznek majd vissza a későbbi részekben. :C

Live-Die-Respawn

(#50786) Farkassacred válasza F34R (#50784) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ha csak felesből állna az az ebéd, számomra akkor is édeskevés lenne az a film. ;]

A Made in Abyss alkotói valamit nagyon jól csináltak. Kb megkapjuk az eddigi legjobb fanatsy történetet a legkirályabb zenékkel megspékelve, mégse lehet senkinek se ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#50787) Hintalow


Hintalow
senior tag

Kis kihagyás után én is bedobnám , miket néztem az elmúlt időben, ez volt a 2019-es listám (most a 2020-as pörög :) )

Dororo
Jó volt, az eredetihez képest kerek sztori, és bár néha a pátosz, meg a nagyon szenvedés a realizmus rovására megy, érdekes látni, hogyan „szedi össze” újra az emberi mivoltát a főhős.(amúgy is ritka szerintem a jó középkori japán setting)

Mahou Shoujo Tokushusen Asuka
Hát ez érdekes darab volt, még hasonlót sem láttam, mert itt onnantól indul a sztori, hogy a magical girl csapat igenis megmentette a világot. De utána hogyan tovább? Hát adja magát, hogy az országaik különleges erőinek szuperkatonáiként hasznosítják a képességeiket :D Tetszett, még a mangát is elolvastam, mert persze félbemaradt a sztori (bár nem tolják túl benne a gore-t, de nagggyon gyakran előjön a kínvallatás, tuti valami fétise az írónak)

Psycho Pass 3 évad + moviek
Az első évadjához nem tud újra felnőni, de mivel a 2000-es évek óta kb. nem létezik értelmezhető cyberpunk anime, így mindenképpen ajánlom, ha szereted a műfajt (és persze láttad az előző évadokat)

Demon Slayer
Noha tényleg nem fogja megváltani a világot, de a sztori, az akció, a színvilág, és az animékben ritkaságba menő korszak egy olyan sodró elegyet alkot, ami berántja az embert, nem is tudtam abbahagyni :N

Fairy Gone
Hát ezt nem tudom hová tenni, nagyon sok lehetőség volt benne, jó ötletek, érdekes setting, de nem tudta kamatoztatni, az egész olyan mintha kihipózták volna mindenét kicsit. Akkor ajánlom, ha szereted a mágikus-alternatív világos-katonás dolgokat

Isekai Quartet
Hát ha szereted az isekai-t (és persze ha igen a válasz, a benne szereplő legismertebbeket úgy is láttad már), akkor mindenképpen ajánlom, egy igazi könnyed baromság :D

Promare
Hát olyan stúdió plusz alkotók, akik valami Gurren Lagann-okat és Kill la Kill-eket raktak össze korábban….
Nagyon egyedi képi és szín világ, kicsit összecsapott, de még is csak egy másfélórás film az egész. Az akció állleejtős, mindenképpen ajánlom a megnézését. :K

Katsute Kami Datta Kemono-tachi e
Ez is nehezen besorolható, jó a setting, érdekes az egésznek a sztorija, kellően tragikus, de még is hiányzik belőle az, amivel igazán jó sorozat lett volna (és persze befejezetlen) ettől függetlenül ajánlom, mert párját ritkító, és jó ötletek vannak benne. Meg sok repkedő végtag. ;]

Kanata no Astra
Egy kis space exploration, utópisztikus társadalom, egy csapat rosz helyre került tizenéves…
Nagyon mást vártam ebből kisülni, de kifejezetten élveztem, végig megmarad (nagyjából) a realizmus talaján, és nagyon szerethető, őszintén tudtam drukkolni nekik, jó a világ is, és a fordulatok is. Ajánlom.

Dr. Stone
Na ez aztán rendhagyó cucc, persze egy idő után kissé már hihetetlen, hogy miket gyárt kőkori eszközökkel, de attól még az ember ugyanúgy ámul, és agyal, amikor Senku kijelenti a legújabb teljesen elképzelhetetlen modern kori dolgot, hogy éppen mit fog legyártani, hogy ezt vajon meg hogyan fogja megcsinálni.

5-toubun no Hanayome
Kifejezetten tetszett, számomra kiemelkedik a sztenderd romkomok közül, egyrész, mert itt látható, hogy lesz egy "igazi" a főhősnek, viszont ügyesen nem lehet tudni hogy ki az, hiszen egyformák :)
A másik ami számomra kiemeli a tömegből, az a főszereplő öt lány, az, hogy testvérek (és ráadásul ikrek) sokkal jobb kapcsolatot biztosít közöttük, mint a sima osztálytárs klisé. A legjobb dolog az egészben, hogy emiatt bármi is történik, szeretik egymást, és képesek a testvéreik boldogságát a sajátjuk elé helyezni ha kell (ha nagyon kell :) mert hát "mindegyikük egy ötöd" :)

Joshikousei no Mudazukai
Nos kérem ismét egy céltalan baromság iskoláslányok életéből. Kicsit talán visszafogottabb mint az Asobi Asobase, de hát annál minden gyengébb :D Amúgy jó kis kikapcsolódás, tetszett, hogy mindenki csak az egyik szereplő által kitalált becenéven fut (egyik nagyobb baromság, mint a másik)

Araburu Kisetsu no Otome-domo yo
Hát itt ráduplázunk az ikoláslányok életére az előzővel, de teljesen más stílus, nem találkoztam még sorozattal ami ennyire jól elkapta volna azt a tinédzserkori érzelmi kavalkádot, ami ezt a korszakot jelenti a legtöbb "már nem gyerek, de még nem felnőtt" szakadék felett éppen átkelő embernek. :)
És bizony a testiség nem csak a fiúknál van előtérben, hát még az irodalmi kör kicsit másképp gondolkozó lánytagjainál :D
Imádtam, az egész egy hangosan felmondott dicshimnusz arról a korról, amikor minden egyszerre nagyon bonyolult, és legalább annyira egyértelműnek tűnő...
Ráadásul nem megy át debilségbe, és olyan témákhoz is mer nyúlni, amik azért tabunak számítanak.
Egy szó mint száz, ha egy animét szeretnél megnézni az elszabadul vonatként robogó fiatalkori szerelemről, akkor ezt mindenképp ajánlom.

En'en no Shouboutai
Itt kicsit meg vagyok lőve, mert egyrészt a világ, a sztori, a megoldások kiemelkedőek, és nagyon élvezhető, a zenék is jók, de valahogy menet közben kicsit elfárad, ennél jobb szót nem tudok rá…
Várom azért az esetleges folytatását, kíváncsi vagyok merre viszik el a sztori.

Vinland Saga
Hát ezt szerintem kevés embernek kell bemutatnom, ironikus, hogy egy anime mutatja be eddigi tapasztalataim szerint a viking kultúrát :)
Iszonyat jó történelmi sorozat, még ha néha kicsit el is rugaszkodik a valóságtól, nem válik zavaróvá, nem is viszi túlzásba.
Mindenképpen ajánlom, ha érdekel az adott kor, meg úgy általában is nézésre érdemes.

Kengan Ashura
Uh, hát ennek kicsit félve kezdtem neki, mert kb olyan a karakterábrázolás, mint ha az AoT titánjait kasztolták volna a szerepekre, azokból is a csúnyábbakat :DDD
Viszont nézeti magát, hamar beszippantott a sztorija, nagyon élvezetesek a harcok, rengeteg féle egyedi stílust dolgoztak ki. Érdemes vele egy próbát tenni, ha túl tudsz lépni a taszító karakterdizájnon (és a rengeteg fröccsenő paradicsomleven :) akkor egy jó csavaros fight anime jó karakterekkel, és egy jól eltalált főszereplő párossal :K

Cannon Busters
Hát ezt nehezen tudom magamban eldönteni, hogy jó volt e vagy rossz, elsőre nem is tűnik animének a stílus miatt. Vannak benne egyedi megoldások (a főszereplő érmebedobós minotauruszá alakuló óriás cadillac-je örök darab) és el lehet nézegeti, de egyik karakter sem igazán kedvelhető szerintem, meg olyan céltalan az egész (plusz jól félbehagyott)

Black Fox
Azt a másfél órát megérte, szép grafika, jó karakterek, a világot nem fogja megváltani, de nem is akar többnek látszani, sajnos látszik, hogy mehetne tovább a sztori (valószínűleg nem fog, nem is manga alapú)

Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo
Jól indulna a szokatlan plottal, és a saját magát kifigurázó poénokkal, de sajnos hamar hárembe fullad, és bár villant még pár jó pillanatot, de túl klisés szerintem (meg tovább rombolja, hogy a szereplők úgy ki***nak egymással többször, hogy azt soha senki nem bocsátaná meg a való világban, ezek meg pikpak meglelkizik, és minden megy tovább :F

Mairimashita! Iruma-kun
Ennek mindenféle elvárás nélkül álltam neki, ééés annál kellemesebbet csalódtam :K
Az alapsztori is böszmeség, a környezet is az, a karakterek is azok, és valahogy még is működik, élvezhető, jók a zenék, működik a kémia, nem lesz overpower a főhős, de nem is egy kis pu*ci.
Ajánlott!

Honzuki no Gekokujou
Bár „kicsit” túltolják az Isekai-kat mostanság (az elmúlt 6-8 évben :D ) azért még lehet újszerűt mutatni szerencsére.
A műfajban az egyik legszerethetőbb sztori és főszereplő szerintem, ami hol slice of life, hol dráma (nyugi, ezt nem viszik túlzásba) és néha még az isekai vonal fight része is meg meg csillan. A craftolós vonalat is kifejezetten élveztem, valamint azt is, hogy sokkal jobban lemodellezi egy középkori társadalom működését a mezőny többi szereplőjéhez képest, nem csak a fantasy-re koncentrál. A sztori pedig nem ragad le egy felállásban, folyamatosan változik a főszereplő környezete és a mellékszereplők is. Mindenképpen nézésre ajánlom :)

Beastars
Uh, a Beastarst szerintem egyrészt szinte mindenki ismeri, másrészt nehéz róla mit írnom, mert vagy nagyon fogod szeretni, vagy hidegrázást kapsz tőle („mi ez a furry szar” :DDD ) én az első kategóriát képviselem, nagyon el vannak találva a szereplők, a setting is megtalálja a helyét, ütős darab (a párommal néztem, még neki is tetszett, pedig elég animeszűz)

No Guns Life
Nakérem a fura cyberpunk sztori, avagy a „szegény ember Dorohedoro-ja” :D
Mivel alapvetően cyberpunk rajongó vagyok ezért nem tudott nem tetszeni a cucc, az animáció, és az érzelmek kifejezésre is jó (ami fontos dolog egy olyan főszereplőnél, akinek nincs szó szoros értelemben vett arca) megvan a kellő „darkság” is, ami a cyberpunk velejárója.
Nem lesz klasszikus, de mindenképpen érdemes egy próbát tenni vele!

Obsolete
Rövid részek, és nagyon ugrál térben/időben/karakterekben, a grafika meg… elmegy, ha kicsit hunyorogsz esetleg ráiszol :DDD
Ha érdekel a hiperrealisztikus mecha és politika egy „mi lenne ha az idegenek elkezdenének mechákat barterelni valami olyan anyagért, ami a földön elég gyakori” -féle világban, akkor nézd meg, mert nem túl gyakori műfaj.

Lassan meg utolérem magam animében, aztán még viszaugrok ide oda, amiket még meg szeretnék nézni, de utána nálam is csak az éppen futók lesznek, mert már minden IS megnéztem :P

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#50788) F34R válasza Hintalow (#50787) üzenetére


F34R
nagyúr

basszus most abszolvalom hogy ezek mar harom eves animek. :Y pedig olyan mint ha most lett volna.. repul az ido :(

(#50789) Farkassacred válasza oriic (#50785) üzenetére


Farkassacred
őstag

Azt hittem láttam már minden isekai-t, de úgy látszik még mindig van hova süllyedni. ;]

(#50790) coco2


coco2
őstag

Időnként nézegetem az aniDB-n a rating értékeket, és néha meglepően alacsony értékek vannak ritka tuti animéknél, míg holmi hulladékokat meg magas pontszámra raknak. Azok a ratingek valami helyi troll-közösség-gitt-egylet saját véleménye, vagy honnét van származtatva?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50791) Hintalow válasza coco2 (#50790) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát a rating rendszere kb. ugyanúgy működik, mint bármilyen másik oldalnál, a felhasználók pontozásai alapján.
Érdekes ez a vélemény, mert a nagy anime oldalak közül az anidb-t tartják talán a legszigorúbbnak és objektívebbnek, általában ott van a legkevesebb fiatal fanboy/girl (nem véletlen, maga az oldal is sokkal inkább régies/nehezebb kezelésű, teli száraz statisztikával mintsem színes szagos izgő mozgó bannerekkel)
én nem igazán láttam ott olyan magas pontszámra értékelt animét még, amit máshol jobban lehúztak volna :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#50792) Farkassacred válasza coco2 (#50790) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én Myanimelist-en szoktam nézegetni a pontszámokat és szerintem teljesen korrektek az ottani értékek. Az aniDB-ről viszont nem tudok sokat, akár az is rendben lehet, meglesem majd.
Nem találkoztam egyébként még olyan animével ami pl. 5 pontot kapott és tetszett is volna.. :K

(#50793) coco2 válasza Farkassacred (#50792) üzenetére


coco2
őstag

Hát az executioner szerintem elég szórakoztató volt, ahogy két cuki leszbi végigenyelegte az évadot, miközben gyilkolásztak, és anidb-n 4.41-es.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50794) KISDUCK válasza coco2 (#50790) üzenetére


KISDUCK
addikt

A baj az hogy abból indulsz ki hogy ami neked tetszik az csak jó lehet és aki ezt másképp látja azzal baj van. Amúgy meg ilyen pontszámokon felesleges fennakadni, mert ahány ember annyi ízlés, ami neked tetszik az lehet hogy másnak nem és fordítva.
Volt olyan film ami imdb-n 3,3 pontot ért el és én jól szórakoztam rajta, de ez még nem jelenti azt is hogy az valóban jó film.

(#50795) SQX_Barto válasza oriic (#50785) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Koszi, hogy megemlitetted, vartam :R
Nekem is tetszett az elso resz.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50796) Farkassacred válasza coco2 (#50793) üzenetére


Farkassacred
őstag

Animelisten 6,8 pont az az anime, ha jót nézek persze.

(#50797) Sordoran válasza KISDUCK (#50794) üzenetére


Sordoran
addikt

+1
Az egyéni ízlést bele kell számítani mindig ezekbe, a pontszámokat is ennek megfelelően kell kezelni. Én is myanimelist-en nézem pontokat, de alapesetben a plot az ami számomra meghatározó. Ha felkelti a figyelmem, érdekesnek tűnik az alapsztori akkor sokkal kevésbé zavar az alacsonyabb pontszám, ellenben ha tucat sónen vagy ecchi hárem akkor hiába dícsérik agyon, ha már elegem van ezekből.
Egyedül az isekai az ami mindig megtalálja az utat nálam. Kicsit vicces, hogy most is az szerepel soknak az ajánlásában hogy ez különleges az alapsztori miatt, mikor az ÖSSZES isekai az elmúlt időben különleges az alapsztorija miatt. A probléma ott van hogy gyakran csak ennyi érdekesség van bennük, és első 2-3 rész után kifulladnak és onnantól már tucatmű az is.
Most még szemezgetek az őszi szezonból, eddig csak pár mű keltette fel figyelmem. Kardos isekai is köztük van, reméljük tud majd többet mutatni azon kívül hogy a főszereplő egy kard (első rész jó volt). Előrébb tekintve a téli szezon már csak a folytatásokat tekintve is erősebbnek tűnik azért.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50798) Farkassacred válasza Sordoran (#50797) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én a pontszámot már csak azután szoktam megnézni, mikor gyanúsan rossz valami. Amolyan tisztázás végett.. :D

(#50799) F34R válasza coco2 (#50790) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem... hitelesek.. nekem is van accountom oda mar nagyon regota... igaz az utobbi 1-2 evben nem volt frissitve a listam ott. A MAL-nal szigorubbak, de sokan lagyszivuek a pontozaskor (koztuk en is) Anidb-n meg sokkal inkabb megnezik a techninaki oldalat is.
Az Executioner meg maximum jo indulattal is egy atlagos anime ami semmikepp sem jobb 6 pontnal.

#50797 Sordoran
Nah igen, kis tulzassal mar szinte mindent lattam, ujat nem nagyon tudnak mutatni.. az ilyen tucatanimeknek eleve szkeptikusan allok neki. Es vegulis jogosan mert nagy szazalekban crap. A teli szezon azert tele van gyongyszemekkel.

[ Szerkesztve ]

(#50800) coco2 válasza F34R (#50799) üzenetére


coco2
őstag

>A teli szezon azert tele van gyongyszemekkel.
Hol lehet infót kapni róla, mik érkeznek?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.