Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50601) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Made in Abyss-hoz hasonló animét mangát?
Próbáltam keresni.Sokan dark fantasy-ba sorolják.
De nem sok sikerrel jártam még.

Egyedül ilyen régi alkotások jutnak eszembe amit sose néztem meg.
Elfen Lied meg Higurashi.De gyanítom kicsit más.
Illetve Junji Ito alkotásai.De ott is teljsen másra számítok.

(#50602) coco2 válasza Ducati916 (#50601) üzenetére


coco2
őstag

Tippeket adni akkor van esélye a népnek, ha pontosítasz, mi tetszik benne? Kreatív sztori? Dráma? Képi világ? Karakter ábrázolás? Mit jelent tőled és itt és most a "hasonló" fogalma? Milyen jellemvonásában hasonló?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50603) KISDUCK válasza Ducati916 (#50601) üzenetére


KISDUCK
addikt

A promised neverland hasonlít hozzá, de a befejező évadot összecsapták.

(#50604) Ducati916 válasza coco2 (#50602) üzenetére


Ducati916
csendes tag

Jogos.
Első sorban a képi világ nagyon tetszik.Eléggé fantázia dús.
Főleg most ,hogy most Iruburu faluba érkeztek ami teljesen hollow lakó közösségből épül fel.
Eléggé absztrakt ahhoz ,hogy lenyűgöző legyen és ne csak kesze kusza vizuális alkotások legyen.

Karakterek nagyon szimpatikusak .Először nem is gondoltam jó ötletnek gyerek karakterekre írnak egy ilyen művet.Arra is gondoltam második évadban már ilyen 14-15 éves körül lesznek. Bekövetkezik a szokásos shonen jump kategóriás testi és szellemi fejlődés.
Nem történt ehhez semmi hasonló.Még is jobbnak tartom ezt.

Drámai szempontból nekem nagyon jó ez a lassú adagolás.
Igaz már itt Iruburu-ba már eléggé meglátszik a Abbys átokjai.
Hasonló Dante pokla szintjéhez vagy buddhizmusban lévő szintekhez.

Hasonlóságot én abba szeretném keresni,hogy eléggé absztrakt legyen mind vizualitásba ahhoz ,hogy már jó legyen .Illetve dramaturgia ívet így alkosson mint a Made in Abyss-be.
Pont jót említett KISDUCK a Promised Neverland is hasonló értékekkel rendelkezik.Láttam azt is.
Végét én is összecsaptam nézésbe :/
Eszembe jutott a Dorohedoro is.
Ott is eléggé elborult a világ.
Konkrét története még nem is látszik a Dorohedoro-nak.
De vizuális kultúrája sokat dobott az egész alkotáson.

(#50605) Farkassacred válasza Ducati916 (#50601) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ahhoz hasonló szerintem nincs egy se a palettán. Még egy ilyen perverz fantasy tuti nincs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50606) coco2 válasza Farkassacred (#50605) üzenetére


coco2
őstag

Még a Madoka volt talán egyedi a saját műfajában. (A linket átmenetileg nem tudom ellenőrizni, karbantartás van MAL-on.)

De ha képi világban nem kell a perverz kategória, akkor szélesebbre nyílik a paletta, mert drámából már van kínálat bőven mindenféle kontextussal.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50607) Farkassacred válasza coco2 (#50606) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az a fajta beteg perverzió ami ott van kell a fenének, nekem aztán biztosan nem.. Csak a sztori miatt nézem végig. A perverz részek kidolgozóját komolyabb helyeken kéne gyógyítgatni.. bár lehet hogy fölösleges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#50608) coco2 válasza Farkassacred (#50607) üzenetére


coco2
őstag

Amit Bondrewd csinált a gyerekekkel, az talán 100-as?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50609) F34R válasza Farkassacred (#50607) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig a Madoka sehol nincs a Made in Abysshoz kepest.... nalam meg mindig nagyon ut utobbi. Meg majd erdekes lesz szerintem a KISDUCK altal emlitett Chainsaw Man is.

(#50610) Farkassacred válasza F34R (#50609) üzenetére


Farkassacred
őstag

Sorry, én a Made-re gondoltam, mikor a beteg szót használtam. A Madoka-t nem ismerem, sajnos vagy nem sajnos. :D

(#50611) Ducati916 válasza coco2 (#50606) üzenetére


Ducati916
csendes tag

Képi világból semmiképpen nem kell perverz.
Én se értem mai napig mik ezek a perverz dolgok alkotásba.
Alkotónak valami fétisei lehetnek.
Néha még Mitty-t is eléggé szörnyű látni.

(#50612) Farkassacred válasza coco2 (#50608) üzenetére


Farkassacred
őstag

Lehet kellemesen is adagolni a perverz kontetet, lásd Bisque Doll. Ami az Abbys-ben van na az sajnos hót beteges.

(#50613) F34R válasza Ducati916 (#50611) üzenetére


F34R
nagyúr

Az ilyen bodygore dolgokat en sem szeretem... de hat sajnos ez van, ez a velejaroja a keszito izlesenek.

(#50614) Sordoran válasza Farkassacred (#50612) üzenetére


Sordoran
addikt

A Bisque Doll-ban mi a perverz? :Y Vagy akkor nem olyan perverz dologról beszéltek amire én gondolok? :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50615) Farkassacred válasza Sordoran (#50614) üzenetére


Farkassacred
őstag

De az kellemesen az. :DD Írtam is.
Imádtam minden percét egyébként. Egy két erősebb jelenet volt benne azért, amolyan japós dolgok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50616) F34R válasza Sordoran (#50614) üzenetére


F34R
nagyúr

Abba semmi perverz nincs, az egesz sorozat az eyecandyrol szol.

(#50617) Sordoran válasza F34R (#50616) üzenetére


Sordoran
addikt

+1
Szerintem is, avagy a perverz definíciója nem tisztázott akkor. ;] Ez a sorozat (Bisque Doll) kis ecchi-t hozott magával, de ez se volt durva, tényleg az eye candy a jó szó rá. Akkor lett volna perverz, ha a babákat is szexualizálják, de erről szó se volt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50618) coco2 válasza Farkassacred (#50610) üzenetére


coco2
őstag

Az a "Made" az micsoda? Kérhetnék egy linket rá?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50619) Farkassacred válasza coco2 (#50618) üzenetére


Farkassacred
őstag

in Abyss.. Tudom lusta vagyok. :DDD

(#50620) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nézem az overlordot és valahogy nem tudok nem kiégni rajta. Akár hányszor valami hülyeséget mond vagy csinál Ainz mindenki durván félre érti és ha rájön hogy hogyan értették félre, próbálja tartani magát a hülyeséghez. :DDD Ez az overlord tiszta Buggy (one piece) és a bandája fantázia köntösben.

(#50621) Sordoran válasza KISDUCK (#50620) üzenetére


Sordoran
addikt

Kedvenc jelenetem volt tegnapi részben, hogy mennyivel előre tervez. :DDD Ez a sorozat hozott vissza az anime világába 4 éve, de azóta is imádom.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50622) emiki6 válasza Sordoran (#50617) üzenetére


emiki6
veterán

A köznyelvben valamiért a szexualizáltságra (vagy mi a jó szó) is használják, pedig

perversion (n.)
late 14c., "action of turning aside from truth; corruption, distortion" (originally of religious beliefs), from Latin perversionem (nominative perversio) "a turning about," noun of action from past-participle stem of pervertere (see pervert (v.)). Psychological sense of "disorder of sexual behavior in which satisfaction is sought through channels other than those of normal heterosexual intercourse" is from 1892, originally including homosexuality.

pervert (v.)
late 14c., perverten (transitive), "to turn someone aside from a right religious belief to a false or erroneous one; to distort natural order, misdirect misapply (justice, law, truth, etc.); to turn (something or someone) from right opinion or conduct," from Old French pervertir "pervert, undo, destroy" (12c.) and directly from Latin pervertere "overthrow, overturn," figuratively "to corrupt, subvert, abuse," literally "turn the wrong way, turn about," from per "away" (see per) + vertere "to turn, turn back, be turned; convert, transform, translate; be changed" (from PIE root *wer- (2) "to turn, bend").

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#50623) consono válasza Sordoran (#50621) üzenetére


consono
nagyúr

No, akkor ezt én is megnézem magamnak, manapság nem nézek semmit....

"In God we trust. All others must bring data"

(#50624) KISDUCK válasza Sordoran (#50621) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pont ez a jelenet volt a kegyelemdöfés. :DDD Amúgy komoly hogy a jelenetek mennyire hirtelen váltakoznak a fárasztó humor, a kawaiskodás és a horror között, az overlord kész hullámvasút, kár hogy manga az anime mögött kullog.

(#50625) oriic válasza KISDUCK (#50624) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem hamarosan beindulnak nagyon, mert ugye LN-nek vége lesz.

Live-Die-Respawn

(#50626) F34R


F34R
nagyúr

Made in Abyss mai resze is eleg beteg... ennyire rottyra tenni :DDD

(#50627) Ducati916 válasza coco2 (#50606) üzenetére


Ducati916
csendes tag

Köszönöm az ajánlást.Megnéztem 1 részt .Nagyon szimpatikus.

(#50628) Ducati916 válasza F34R (#50613) üzenetére


Ducati916
csendes tag

Mai rész engemet is lehozott az életről főleg a végén :S.
Találtam szerzőről videót.
Saját szobájába Mitty plüss állat fuh mondom.
[link]

Itt meg csak Nanachi plüssökkel.
[link]

(#50629) bandiras2 válasza Ducati916 (#50627) üzenetére


bandiras2
senior tag

A Madoka majd a 3. résztől indul be igazán, a 10. rész pedig nagyon erős lesz.
Hajrá, nem fogod megbánni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#50630) F34R válasza bandiras2 (#50629) üzenetére


F34R
nagyúr

Az ujak viszont kozelebe sincsenek, marmint ax alternativak.

(#50631) coco2 válasza Ducati916 (#50627) üzenetére


coco2
őstag

Örülök, hogy tetszik. Animedb-n megtalálod, melyik sztori hány részes, meg az "újracsomagolt" movie részeket. Szerintem egyszerűbb azt a 3 movie-t nézni, mint az aprólékokat keresni össze. És van egy side-storyt, de az nem sikerült olyan jól. Kb az "1x megnézhető" kategória.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50632) Totheground


Totheground
addikt

Rég jártam erre, volt valami érdekes az elmúlt 3 hónap / 350 postban? :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50633) oriic válasza Totheground (#50632) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Cöh, te még élsz? Épp arról híreznek, hogy Japánban nem isztok eleget. ;]

Live-Die-Respawn

(#50634) Totheground válasza oriic (#50633) üzenetére


Totheground
addikt

Igaz, három hónapja ittam utoljára. :DDD Néha kívánom, de sok szempontból jobb így.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50635) consono válasza Totheground (#50634) üzenetére


consono
nagyúr

Bedöntitek a gazdaságot :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#50636) coco2 válasza Totheground (#50632) üzenetére


coco2
őstag

3 hónap.. anime ajánló:

Made in Abyss: The Golden City of the Scorching Sun (s04-nek tekinthető részek)
Call of the Night s01
Lycoris Recoil s01

és ízlés szerint (vannak ellenzői):

Classroom of the Elite s02
Rent-a-Girlfriend s02
A Couple of Cuckoos s01

és még sokan mások, mint Korewa Eden néha furcsa véleménye, meg az AnimEgyetem szokásos hulladékja. Nálam a fentiek maradtak bent a rostán.

Ja, és egy kérdés. Mi történt odaát 3 hónappal ezelőtt, amitől valakinek az ivástól is elmegy a kedve? Nem hangzik ám jól egy kicsit se.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50637) maross válasza coco2 (#50636) üzenetére


maross
veterán

made in abyss? s04? :Y . mi a 2 es a 3? en csak 13 reszt lattam par eve, es a golden city of the scorching sun-t s02-nek latom cimkezve.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50638) KISDUCK válasza maross (#50637) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nincs s04, kolléga szerintem beleszamolta a recap moviekat is. Most megy a 2. szezon és van egy film ami az első és a második évad közé ékelődik be.

(#50639) Totheground válasza coco2 (#50636) üzenetére


Totheground
addikt

Animét kb 5 éven nem néztem, inkább a társaságra vonatkozott. :DDD Inkább a társaságra meg ha volt valami érdekes téma, arra vonatkozott. Gyorsan átpörgette volt egy kis chat a japán csajokról ahol láttam fura dolgokat, de már rég volt uh nem akartam előrángatni.
Egyébként meg egy fogadás, életem hölgye egy örökre szóló nyári emléket ígért, sikerül kicsit kigyúrnom magam és 13% alá bemenni testzsírral. :DDD Holnap van a határidő, elvileg jó vagyok. :B Persze nem három hónap volt rá, de az utolsó három hónapban tényleg mindenre odafigyeltem, így a szesz se fért bele. Most meg, hogy megszoktam, már nem akarok visszamenni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50640) emiki6 válasza Totheground (#50639) üzenetére


emiki6
veterán

Pedig előrángathatnád, nem ártana egy kis reality check! Asszem ez a vonatkozó szakasz: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#50641) F34R válasza Totheground (#50639) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez meg mindig ugyanaz a csaj? ocsem mennyit kell teperni erte :DDD Europaban mar egy vagonal osszeszedtel volna

(#50642) Totheground válasza F34R (#50641) üzenetére


Totheground
addikt

Nem csaj, hanem istennő. ;] Természetesen ugyanaz. És azt hallottad már, hogy quality over quantity. :DDD

@emiki6
okes, ha van érdeklődés akkor visszaolvasom az adott részt és majd leírom az én tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50643) TBT válasza F34R (#50641) üzenetére


TBT
addikt

Legalább hűséges típus. :DDD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50644) F34R válasza Totheground (#50642) üzenetére


F34R
nagyúr

jo :DDD a tokodnek nem mind1 ;] minimum felesegul kell venned :P

(#50645) oriic válasza Totheground (#50642) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nem csaj, hanem istennő. ;] Természetesen ugyanaz. És azt hallottad már, hogy quality over quantity. :DDD"

Csak nem a Twittereden folyton feltűnő hölgyemény? :D

Live-Die-Respawn

(#50646) Totheground válasza F34R (#50644) üzenetére


Totheground
addikt

Nincs probléma. Egyik vetületben sem. ;)

Yepp, az ő lesz az :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50647) coco2 válasza Totheground (#50639) üzenetére


coco2
őstag

A 13% alatti testzsír egy olyan dolog, hogy minden vitaminra külön kell odafigyelned napi szinten. Dietetikus felügyelete a napi étrended felett majdnem kikerülhetetlen. Bármi vitamin hiányod van, a szervezeti reakció testzsír % emelés. Az idő előrehaladtával egyre inkább. 40 fölött azért szoktak nagyon gyorsan hízni a népek - rólad nem tudom, hol jársz most.

A lány képe nem látszik tisztán. De vakon is biztosra veszem, hogy ésszel élsz abban a társadalomban, amiben a hátralévő életedet kívánod leélni, nem egy "megmaradt" lányt választasz egészségesen ivarzó szuka helyett, elsőként a lány családjával ismerkedtél össze, és biztosan tudod róluk, hogy az életviteli elvárásodnak megfelelő társadalmi rétegbe tartoznak, és hasonló alap dolgok. Ment a témában valamennyi off a csatin, és ennyi az összefoglalója. Arra utaltak a népek feljebb.

Szóval éljen az ifjú pár :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50648) coco2 válasza maross (#50637) üzenetére


coco2
őstag

Ami forrásból én beszereztem a részeket, az első 13 részt 2 évadnak nevezte el. Nem tudom, miért. Aztán volt egy film. Az önkényesen én címkéztem 3-asra, ezt beismerem :) A nyilvántartásom tényleg kicsit megtévesztő, visszacímkézem magamnál s02-re. A félreértésért ezúton szíves elnézést kérek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50649) F34R válasza Totheground (#50646) üzenetére


F34R
nagyúr

UwU ;) cuki.

(#50650) emiki6 válasza coco2 (#50647) üzenetére


emiki6
veterán

A 13-as tzs-vel ne általánosíts, alkati kérdés kinek mennyit könnyű tartani és mennyit nehéz. Én szerintem alapjáraton hozok sz akörülit kb 0 odafigyeléssel, nagyon sok cukrot kell egyek ahhoz, hogy zsírt raktározzak, vagy egész nap ennem kell...
Arról nem is beszélve, hogy nem is tudjuk pontosan mérni a testösszetételt, csupán azonos mérési módszerek eredményeit összevetni, azokból saccolni. :D

Mindenesetre tiszteletreméltó teljesítmény a kollégától, valamit az is, hogy elkötelezett! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.