Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134701) pube111 válasza Nordik (#134700) üzenetére


pube111
senior tag

ip cím, mobil cella, gps. Ezek közül azt használja amit engedélyezel neki. Milyen programról van szó?

(#134702) Nordik válasza pube111 (#134701) üzenetére


Nordik
őstag

Csak általánosságban kérdeztem. Bőven elég a wifi, cella alapú meghatározás általában, de gondolom egy navigacional érdemes atkapcsolni plusz még gpsre is. De mondom nem értem, mert eddig nem ezen volt.

[ Szerkesztve ]

(#134703) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdésem.De nálam android 4.1 a play áruház nagyon lassan tölt le alkalmazásokat.Letöltés fűggőben sokáig ezt írja ki.Majd utána kezdi a letöltést ami szintén rengeteg ideig tart.Helyem van bőven.Gyorsíttó tár törlése meg ilyenek megvoltak.Wifinál csinálja ezt,molnettel meg jó.De a wifivel itthon semmi baj.Telón csak a google play áruházzal van ez a gond,meg a facebook lite alkalmazással.Oda pl wifivel be se tud lépni csak mobilnettel.Ezeket a gondokat több ismerősöm is mondata már nekem.Tudja valaki mi lehet a gond?Illetve másnál semmi gond ezekkel az alkalmazásokkal?

(#134704) Fall-N válasza turbulencia8 (#134697) üzenetére


Fall-N
veterán

Plusz támogatja a desktop Chrome kiegészítőket is az utolsó verzió. Mondjuk én nem vágytam rá, de jó hogy ezt is tudja. AdBlock külső alkalmazásból megy nálam így nem volt égető szükségem rá.

(#134705) Nordik válasza pube111 (#134701) üzenetére


Nordik
őstag

A másik, hogy a folyamatosan bekapcsolt helymeghatározás nem fogyasztja számottevően az akkut? A legtöbb alkalmazás már kéri és a telefonokon is alapból engedélyezve van.

(#134706) Fall-N válasza Nordik (#134705) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak akkor fogyaszt ha aktívan használja éppen az alkalmazás a GPS-t. Egyébként ha nem használja semmi, akkor nem fogyaszt energiát.

(#134708) Nordik válasza Fall-N (#134706) üzenetére


Nordik
őstag

Most néztem azért kapcsol át mert van amelyik alkalmazásnak elég GPS nélkül is a helymeghatározás, de például egy navigáció igényli a Gps-t is. Itt akkor melyik beállítás a legjobb? Nyilván amin most van az a legpontosabb, de félek nagyon enne az akkut. Bár ahogy mondod ha nem használja nem fogyaszt. :U

[ Szerkesztve ]

(#134709) ignisz


ignisz
senior tag

Szisztok. Használja valaki a citromailt? Működik rendesen? Nekem kezdődött, hogy beérkező levél jelzése után az alkalmazást megnyitva, nincs üzenetet írt ki. Újra telepítés után teljes káosz. Az üzeneteket nem mutatja, a három csíkra koppintva következő a kép. Valaki tud segíteni?

(#134710) ollie válasza ignisz (#134709) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ne használj citromailt, csak bajod lesz vele. És ezt halál komolyan írom. Térj át gmail.com-ra vagy outlook.com-ra.

***

(#134712) Fall-N válasza Nordik (#134708) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy ott a képernyőképen alkalmazásonként be tudod állítani, hogy mennyire legyen pontos a helymeghatározás. Az időjárás és egyéb alkalmazásoknál, meg ahol nem fontos a pontos koordináta, oda elég a pontatlanabb. Akkor kevésbé terheli az akksit.

(#134713) kidnou válasza Nordik (#134708) üzenetére


kidnou
senior tag

Nálam folyamatosan be van kapcsolva, nem veszem észre, hogy nagyon enné az akksit. De kapcsold be pár napra, és meglátod nálad mi az eredmény

(#134715) #81524480 válasza Fred23 (#134696) üzenetére


#81524480
törölt tag

Köszi, majd kipróbálom. :R

(#134717) 4Grider


4Grider
nagyúr

Aki használja: Másnak sem működnek idén a Tavihar alkalmazás értesítései? Sokat vagyok vízen, és sem a tavalyi telefonomon, sem az idein nem jönnek az értesítések, hiába tettem már mindenhol (alvás, akkukímélés) kivételnek az alkalmazást. Az meg elég körülményes, hogy ha nem látom a partot (mert nádasban dolgozom) 5 percenként nyissam meg az alkalmazást és nézzem meg mi újság...

(#134718) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

Család menedzser appot keresek, chat, lokáció, listák, naptár, fotómegosztás stb.
A samsung megoldása elég gyenge. Cross platform, modern, egyszerűen kezelhető.

Már-már arra hajlok, hogy valami családi Slack kellene, de ahhoz nincs lokáció.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#134719) Nordik válasza kidnou (#134713) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi! Egyébként valahol azt olvastam, hogy a GPS kevésbé eszi mint a cella vagy wifi alapú helymeghatározás. Mondjuk lehet benne valami, mivel utóbbiak folyamatosan változhatnak a helyzettől függően, mindig új cellat, hálózatokat kell keresnie. :U

(#134720) ignisz válasza ollie (#134710) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm. Régi regisztrációk vannak ezzel. Asztali gépen jól működik.

(#134721) nyisziati válasza ignisz (#134720) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne tudd meg, én mit kapok rendszeresen azért, hogy freemail-t merek használni (18 éve).
Ha nem csak virtuális fórumon találkoznánk, már rég megégettek volna "32 bites XP-vel súlyosbított eretnekség és informatikai barbarizmus" vádjával. :DDD

(#134722) MADcat válasza ignisz (#134720) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Átirányítás.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134723) 4Grider válasza nyisziati (#134721) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem véletlenül. A freemail.hu kísérletező kedvű gyakornokok tanpályája, gyakorlatilag alig felel meg valami szabványnak. Alap, hogy a webáruházak automatikus rendelés-visszaigazoló e-mailjeit spambe teszi, míg az akármilyen társkeresőktől/potencianövelőktől meg dőlnek be az e-mailek. Ha egy freemailes válaszol egy neki írt szabványos utf-8 kódolású e-mailre, kriksz-krakszot küld vissza a feladónak. Alap dolgokat képtelenek megoldani ebben a rendszerben. És a 18 éves e-mail címeddel ebben a rendszerben még fiatal vagy...

(#134724) MADcat válasza 4Grider (#134723) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Vagy próbálj meg egy nagyobb fájlt ráküldeni... Épp ezzel szenvedek. Küldöm szét a tananyagot de Freemail-ről vagy CitroMail-ről visszapattannak, addig a gmail vagy Hotmail vígan kezeli..

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134725) crok válasza MADcat (#134724) üzenetére


crok
Topikgazda

Fulllll off, de ha ilyesmit kell küldeni és úgyis tárolják majd gépen.. akkor miért nem wetransfer vagy tresorit? Vagy ennyire nem publikusak az anyagok? Időkorlát után törlődnek úgyis. Vagy Mega.nz és link küldés aztán törlés? Vagy nem is tudom.. jó, persze freemail / citromail / onbox lol biztosan kizárva, be is szántottam ami volt még ('99-ben volt egy freemail regisztrációm).

(#134726) Fred23


Fred23
nagyúr

Böngészőket teszteltem, hátha érdekel valakit.

GPU-megjelenítés 2D-hez be volt kapcsolva végig. Kíváncsi lennék, nélküle milyen eredmények születtek volna!? Tippre nyertem vele egy kis üzemidőt, mert egy Nokia 8 Sirocco készüléken teszteltem, és a SD835 Adreno 540-e elég erősnek számít még ma is, ugyanakkor ebben kicsit sem vagyok azért biztos, mert a böngészés láthatóan nem nagyon erőforrásigényes.

(#134727) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Újra tettem a romot a telóm (Redmi Note 3 SE, utolsó global dev), és a Magisk-ot. Az AdAway megy rendesen, de a Titanium Backupnak hiába adom meg a jogot, azt írja, nem sikerült megszerezni a jogokat. Induláskor a Magisk dob üzenetet, hogy jogok megadva. Mi lehet a probléma, tudtok esetleg valami megoldást?
Köszönöm

(#134728) nyisziati válasza dzsordzs69 (#134727) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ne magiskolj, inkább nézz olyan romot, ami alapból rootolt. Vagy recoveryt rakj fel olyat, amiből tudod rootolni menüből a telót.

(#134729) crok válasza dzsordzs69 (#134727) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak a root-ra panaszkodik vagy force-close (is)?
A saját busybox-át használja vagy a rendszerét (esetleg a busybox Magisk modult)?
Titanium Backup törlése, /data/data/com.keramidas.TitaniumBackup törlése mindenestől, Titanium Backup telepítése. Ja igen, volt régebben pár (talán 8.x legeleji?) verzió amivel ez előjött ha úgy használta az ember, hogy egy verziót használt szépen aztán frissített.. de gyorsan javították - nem egy régi APK-ból telepítetted esetleg? Note 3 SE -> akkor MIUI? Volt egy ilyen trükk is..

@nyisziati: mi a gond a Magisk-al?

(#134730) dzsordzs69 válasza crok (#134729) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nincs FC, csak nyafog. Busybox a saját, de kipróbáltam a Magisk modullal is. Töröltem mindent, de semmi változás. A videó elejét nem igazán tudom értelmezni, önmagában a hide nem oldott meg semmit.

(#134731) MADcat válasza crok (#134725) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Így kéri. Ezer féle képpen tudnám megoldani. De egy 40 éves informatikai analfabétát (és itt nem sértegetek senkit) nehéz meggyőzni másról mint, amit 15 év alatt megszokott.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134732) crok válasza dzsordzs69 (#134730) üzenetére


crok
Topikgazda

A video eleje nem is lényeges, az csak egy kicsit "fura" launcher alkalmazás, a neve t-ui (terminal UI), és nem is a hide a lényeg (nyilván nem mert azzal rejted el) hanem az hogy utána feloldod. Kérdezett egyszer is a Magisk hogy megadod-e a jogot? Nincs véletlen automata jogosultság megadásra állítva hogy ne kérdezzen? Melyik Titanium Backup és melyik Magisk és Magisk Manager verziót használod?

@MADcat: mindent értek.. nincstöbbkérdés.

(#134733) mobilizmo válasza dzsordzs69 (#134730) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Esetleg nézd meg Magisk milyen verzión van, 18.1 az aktuális stable, esetleg kipróbálhatod a 19 beta-t, bár nem hiszem hogy ezen múlna. Egyébként írj nyugodtan a TiBa supportnak, nagyon gyorsan válaszolnak. Nekem ugyan más gondom volt (nem látta a lincenszemet), de egy-két óra múlva megoldották. Hátha ebben is tudnak segíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#134734) dzsordzs69 válasza crok (#134732) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Értem, köszi.:)
Persze, kérte a jogot, szerepel is a listában a Magiskon belül. Titanium az utolsó a Playről, a Magisk pedig a legfrissebb mindkettő. Az a fura, hogy ugyanezen a rokon eddig rendben volt minden, most, hogy újra húztam, már nem...

(#134735) nyisziati válasza crok (#134729) üzenetére


nyisziati
veterán

Xiaomin nekem nem vált be a Magisk. Voltak ilyen gondjaim nekem is, úgyhogy maradtam a mókolt romnál/recoverynél. Talán a MIUI az oka, de ez csak tipp.

(#134736) dzsordzs69 válasza mobilizmo (#134733) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi, megpróbálom majd a bétát is, hátha. Az angolom nem túl acélos, de majd írok nekik.:)

(#134737) crok válasza dzsordzs69 (#134736) üzenetére


crok
Topikgazda

Az angol részében segítek ha kell, fordítok ha nem megy vagy elakadsz. A 19-es betában most elég nagy változások voltak a 18.1-hez képest (ugye teljesen új install script-et és teljesen új template-et kapott) úgyhogy arra nem mennék egy ilyen problémával.

(#134735) nyisziati Xiaomim van nekem is (mido), MIUI alatt Magisk nálam 10.x óta van használatban (még MIUI8 alatt), soha ilyen anomália nem volt vele.

(#134738) WhiteWalker válasza nyisziati (#134735) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Rossz tipp :D

Note 5 használok , Magisk fent van + MIUI , semmi bajom nem volt a roottal.

(#134739) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Olyan alkalmazást keresek, amivel tudom tiltani bizonyos alkalmazásoknak a mobilinternet használatát. Mi a legjobb megoldás? Galaxy s7 edge

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#134740) crok válasza alienpapa (#134739) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha
van root: AFWall+
egyéb esetben: NetGuard

(#134741) alienpapa válasza crok (#134740) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#134742) nyisziati válasza WhiteWalker (#134738) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet hogy a Redmi Note 2 + MIUIHU együtt volt sok neki, nem tudom. Ez a magyarított verzió amúgy is okozott már gondokat.
Érdekes, amikor lecseréltem CyanogenMod-ra, akkor a root is simán jól működött, meg a problémák (pl. kamera) is megszűntek. Plusz gyorsabb is lett, meg kb. 30 %-kal kevesebbet is fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

(#134743) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Többször előfordul. Egyes telepített alkalmazásokat fissítek a play áruházban. Rá egy-két napra aztán megint ott van a frissítendők közt az alkalmazás ugyanazzal a frissítéssel. Érdekelne hogy másnál is van ez az idegesítő dolog vagy csak nálam ? És miért van ez?

(#134744) crok válasza nyisziati (#134742) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, MIUIHU, ott azért voltak gondok, pl. 16.4 fölé nem lehetett vele menni egy ideig, aztán 17.2-nél voltak gondok megint.. mert egyszerűen a ROM-al (még csak nem is a kernellel benne) nem volt kompatibilis. Sokáig (régebben) eleve a ZIP része és a telepítés része volt a Magisk-al root-olás is (mostmár csak a Pie alapúaknál) amit totál nem értettem, hiszen még opció se volt rá hogy ne legyen, ha pl. custom kernel-t akartál rá tenni akkor a ZIP-ből ki kellett szedni a boot.img-t, azt kézzel flash-elni majd utána custom kernel (mert ma már minden kernel zip any2kernel-es) és utána Magisk - ha kell. Jó kis ROM a MIUIHU csak dev, vigyázni kell hogy frissíted-e meg tudni kell "kiherélni" amit nem használsz benne. Akkor tud ám ez is jól fogyasztani meg pattogósan működni.

(#134745) tibike8 válasza alienpapa (#134739) üzenetére


tibike8
őstag

Én a 3G Watchdogot használom erre. Persze nem ezért van meg, de ezt is tudja.

(#134746) kovisoft válasza Tökimanó (#134743) üzenetére


kovisoft
őstag

Nálam is rendszeresen előfordul, de nem tudom az okát.

(#134747) pube111 válasza forras2 (#134688) üzenetére


pube111
senior tag

Lehet, hogy megoldódott, de van ilyen is.

(#134748) kisspall válasza pube111 (#134747) üzenetére


kisspall
aktív tag

Kb minden második hozzászólásban köpködik virtuálisan, mert nem megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#134749) zeon.hu válasza kisspall (#134748) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Annyira nem meglepő:

"A Youtube felhasználási feltételeit tiszteletben tartva el kellett távolítanunk a záróképernyőn történő zenehallgatás lehetőségét."

#?*@&!

(#134750) kaciokos válasza kovisoft (#134746) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam is van néha ilyen, én arra gyanakszom, hogy a fejlesztő rak fel sietve egy újabb verziót valami bug miatt, csak nem frissíti a verziószámot és a leírást, mert kapkod, vagy mert olyan pici a változás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.