Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134501) Fall-N válasza mobilizmo (#134500) üzenetére


Fall-N
veterán

Engem aztán nem izgat, hogy kinek van igaza (olyan nincs is), ti vettétek a szívetekre, hogy merte valaki becsmérelni az ES-t.

Tudom, hogy az ingyenes többször frissült, nem is állítottam, hogy nem, de a Pro nem frissül vele párhuzamosan pedig annak kellene a fő prioritásnak lenni, ha már valaki kifizette az árát ...

Amúgy is a kérdezőnek írtam, hogy jobban jár a TC-vel, mert nincs benne fölösleges túlbonyolított felület, sem reklám. Hogy te mit használsz az irreleváns és az is, hogy reklámblokkolval mennyi reklám jön át.

[ Szerkesztve ]

(#134502) Probert75


Probert75
addikt

Felraktam a SolidExplorert próbaként. Tényleg jónak tűnik, csak egy aprócska gondom akadt. Az mitől lehet, hogy a win10 megosztott meghajtóihoz olyan lassan csatlakozik? Lehet ezt gyorsítani valahogyan? Valamit a win10-ben kell állítani? Valamint a másolást/áthelyezést lehet valahogyan még gyorsítani?

[ Szerkesztve ]

(#134503) kokokka válasza Fall-N (#134501) üzenetére


kokokka
őstag

a Pro nem frissül vele párhuzamosan pedig annak kellene a fő prioritásnak lenni,

Ebben viszont igazad van. De hibátlanul használható mindenre, amire kitalálták.

(#134504) Somatom válasza Probert75 (#134502) üzenetére


Somatom
veterán

Másik topikban olvastam, hogy az Android nem kezeli jól az SMB megosztásokat (blokkméret), és ez (is) lehet oka a lassúságnak. Próbáld meg FTP -vel, vagy WebDAV -val!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134505) Probert75 válasza Somatom (#134504) üzenetére


Probert75
addikt

Ezt a Solidban?

(#134506) crok válasza Probert75 (#134502) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, lehet, úgy, hogy nem használsz SMB-t mert marhalassú (igencsak ezt a hsz-em olvasta Somatom de nem biztos).
A lassú csatlakozás meg sokszor az SMB névfeloldása miatt szokott lenni. Megadhatod csatlakozáskor IP-vel is név helyett hogy spórolj időt. De alapvetően azt ajánlom tegyél fel a gépre egy egyszerű FTP-t (FileZilla FTP szerver pl.) vagy a telefonból csinálj web/WebDAV/FTP/SCP szervert pl. az FX tudja és a MiX is. Használj bármit ami TCP-n fog menni jó nagy TCP window-al ( : (Sorrendben alapbeállításokat feltételezve SCP/WebDAV/FTP)

(#134507) Somatom válasza Probert75 (#134505) üzenetére


Somatom
veterán

A Solid -ban nem kunszt, mert mindkét szervertípushoz tud csatlakozni. A kérdés a szerver oldal Win alatt. Azt tudom, hogy FTP -hez ott a Filezilla. De, hogy WebDAV -ot mivel lehet Winen csinálni, azt passzolom, mivel nem használok Win -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134508) Probert75


Probert75
addikt

Köszönöm nektek! :R Ezek új információk! Átnyálazom, mit értek belőle. Aztán meglátom, hogy sikerül.

(#134509) melan


melan
senior tag

A kustom widgethez létezik naptár beépülő?

(#134510) Probert75 válasza crok (#134506) üzenetére


Probert75
addikt

Feltelepítem a FileZilla-t, nem állítok rajta telepítéskor semmit és mikor kész a felugró ablakban mit kell írni? Nézek most egy beállítási videót a youtube-on, de nekem nem aktív a programban az Edit fül alatt az Users menü. Mi a gebasz?

(#134511) gatto_ válasza kokokka (#134503) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez ebben a formában nem igaz! Legalább lét hónapja nem tudja lekezelni a Onedrive felhőt, és nem javítják.
Az ingyenesben javították. Szerintem a klasszikus "Pro" verziót nem is fogják fejleszteni, mert magában az ingyenesben lehet már vásárolni "Pro" funkciókat, pl. a reklám eltüntetését. Magyarul aki megvette a Pro-t régebben, az most veheti meg újra. Én át is tértem az X-plore fájlkezelőre. Kicsit szokatlan volt eleinte, de mindent tud amire nekem kell.

(#134512) Sanyi.mTs válasza Drughi (#131768) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

megéri a havi előfizetés?

(#134513) crok válasza Probert75 (#134510) üzenetére


crok
Topikgazda

Talán csak nem adminként indítottad a szervert és 1024 alatti portszámon akarod használni (21 az alapértelmezett). Vagy nem is csatlakozott a szerverhez ez a kis beállító alkalmazás. Szóval el se igen indult a szerver amit adminisztrálni akarsz az ablakból vagy nem csatlakoztál hozzá hogy beállíthasd. (Nem tudom milyen piros üzeneted van - ha van - a kis beállító appban).
Amit még tudok ajánlani hogy használd akkor a portable-t [innen], abban nem kell állítgatni semmit csak egy user-t hozzáadni könyvtárral.

(#134514) tomy86 válasza Probert75 (#134508) üzenetére


tomy86
addikt

De ha a Solidhoz letöltöd az FTP server plugint, akkor a windowsra nem kell semmit telepíteni. Én így érem el wines Total Commanderrel a telfonomat ftp-n.

(#134515) Probert75 válasza crok (#134513) üzenetére


Probert75
addikt

Nem megy ez nekem, bármit állítok, csinálok nem működik! De azért THX a tanácsot.

Találtam egy ilyet! De itt meg nem tudom előcsalni azt a panelt, amikor a Hogyan konfiguráljam a win10 FTP-ét. Hiába nyomom a win+X-et nem találok olyan panelt benne, amit a képen látok:
"1. Use the Windows key + X keyboard shortcut to open the Power User menu and select Control Panel.
2. Open Administrative Tools.
3. Double-click Internet Information Services (IIS) Manager."

(#134514) tomy86 Megszoktam, hogy a telefonon látom a fájlkezelővel a megosztott két meghajtómat és így szoktam meg a fájlátvitelt. Ezért akarom ugyanígy használni, de nem sikerül. Nem TotalCommandert használok, mert az valamiért kiba lassú a win10-emen.

[ Szerkesztve ]

(#134516) tomy86 válasza Probert75 (#134515) üzenetére


tomy86
addikt

Rendben, de akkor sem kell feltétlenül Filezilla. Másik megoldás a windows 10 beépített ftp szervere, aminek a leírását korábban lovi27 linkelte.

(#134517) Probert75 válasza tomy86 (#134516) üzenetére


Probert75
addikt

Ezt próbálom most, de nem jutok el egy bizonyos menüpontra, amit fentebb leírtam.

(#134518) tomy86 válasza Probert75 (#134517) üzenetére


tomy86
addikt

Privátban segítek, ha kell. Ne offoljuk szét az androidos topikot!
Egyébként legegyszerűbb, ha megnyomod a Windows gombot és elkezded beírni, hogy "vezérlőpult". Akkor el tudod indítani a hagyományos vezérlőpultot, ami alapján egyszerűbb a leírásokat követni.

[ Szerkesztve ]

(#134519) beg válasza tomy86 (#134518) üzenetére


beg
veterán

Köszi, épp javasolni akartam :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#134520) Somatom


Somatom
veterán

Photo Studio Pro most alaposan le van árazva. Csak tipp, nincs vele tapasztalatom. A Play szerint régi app, nemrég frissült, félmilliós letöltés, 4,6 -os értékelés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134521) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok
olyan "problemara" keresek megoldast h adott egy tablet amin a kocsiba a gyerek meset nez de ha vege vagy valamiert nem tetszik neki akkor telefonrol (anyja a jobb elso ulesen) el tudja erni es inditani egy masik meset.. (nem mirror share)
A team viewer jo lehet erre? olyan kellene amin nem kell engedelyezni a tableten semmit hanem rogton csatlakozik..
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#134522) Somatom válasza Devil Smile (#134521) üzenetére


Somatom
veterán

Konkrétan ilyet még nem csináltam, de biztos, hogy nem TeamViewer -rel oldanám meg, hanem olyan médialejátszóval, ami másik eszközről vezérelhető. Sztem a VLC tud ilyet, de a Kodi biztosan.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134523) Devil Smile válasza Somatom (#134522) üzenetére


Devil Smile
őstag

Koszi, megnezem majd otthon ha kezben lesz a 2 keszulek
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#134524) Jazz


Jazz
veterán

Tudja valaki hogyan lehet úgy link-et küldeni (pl. messenger-en), hogy a site előnézete nem jelenik meg, csak az aláhúzott link?
Próbáltam két pont közé tenni a linket, vagy idézőjelbe, de egyik se segített.

Köszi

free your mind

(#134525) Probert75


Probert75
addikt

Solid Explorerben hogyan tudok másik meghajtót hozzáadni? Mert ha a 21 port helyet 22-t adom meg nem csatlakozik a megosztott meghajtóhoz.

(#134526) crok válasza Probert75 (#134525) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egy teljesen másik port, egy teljesen másik szerver (az egyik FTP a másik SCP/SSH), oda teljesen máshogy kell csatlakoznia a kliensnek.

(#134527) Probert75 válasza crok (#134526) üzenetére


Probert75
addikt

Szóval ha mindent ugyanúgy megcsinálom a PC-n és a routerben, csak másik porttal és a célmeghajtó is más, akkor nem megy ugyanúgy FTP-n?
Csak egy FTP megosztott cucc lehet?
ES FileExplorerrel SMB-n simán megoldottam a két meghajtót, csak lassú ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#134528) #81524480 válasza DrBubo77 (#134482) üzenetére


#81524480
törölt tag

Egy oldalhoz kéne még, csak azért kellene Flash.
Biztonsági rések? Max. egy porioldalon. :))

(#134529) crok válasza Probert75 (#134527) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanazon az FTP-n csak másik könyvtár "megosztása" a cél?
Adj hozzá egy másik felhasználót.. másik könyvtárral.

(#134530) Somatom válasza Probert75 (#134527) üzenetére


Somatom
veterán

De, úgy működnie kéne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134531) Probert75 válasza crok (#134529) üzenetére


Probert75
addikt

Igen egy másik meghajtót is szeretnék.
Sajnos az első meghajtót nem névvel adtam meg, hanem Mindenki beállítással.
Mindent megcsináltam más névvel, meg minden, de mivel az IP ugyanaz, valamiért nem látja meg Solid.

(#134532) Probert75 válasza Somatom (#134530) üzenetére


Probert75
addikt

Hogy a Kiszolgáló IP-je ugyanaz, az nem kavar be? Mert hát ugyanaz a PC, csak másik meghajtó.

(#134533) crok válasza Probert75 (#134532) üzenetére


crok
Topikgazda

Természetesen nem. Jól is néznénk ki. A path más lesz, más kell legyen.

(#134534) Probert75 válasza crok (#134533) üzenetére


Probert75
addikt

Akkor miért nem kapcsolódik a Solid, ha a másik portra van beállítva a másik meghajtó?

(#134535) kispe82


kispe82
tag

A reklám mentes (advenced) YouTube alkalmazással át játszottam tv-re egy videót és fel hozott egy ablakot hogy lépjek be ott is a fiókommal. Beléptem, de aztán meg gondoltam magam és az email alapján töröltem ezt a hozzáférést a tv-nek. Azóta ez fogad a YouTube-on ha be lépek. Semmit nem tudok csinálni. Se videót nézni, keresni, stb... De viszont nem hoz fel sehol olyan opciót ahol be tudnék jelentkezni. Van ötletetek hogy mit tehetnék?

(#134536) crok válasza Probert75 (#134534) üzenetére


crok
Topikgazda

Mert ahogy írtam: a port az egy TCP port, egy másik szerver ülhet rajta, az industry standard a TCP 22-n az SSH/SCP a 21 meg az FTP és a kettő totálisan más. Azt hiszem nálad ez a kavar, hogy a hálózat részéhez nem értesz.

(#134537) Probert75 válasza crok (#134536) üzenetére


Probert75
addikt

Teljes mértékben egyértek azzal, hogy nem értek a hálózatokhoz! :K
De van olyan port amit ugyanerre szabadon használhatok? Írjak be valami jóval nagyobb számot?

(#134539) Probert75 válasza Kepler (#134538) üzenetére


Probert75
addikt

Nem! Régen win7-en ment a SMB-vel. Most win10-em van és arra csináltam ezen leírás szerint FTP-t
De csak egy meghajtót tudok hozzáadni így. Hiába másik portra irányítom a másik célmeghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#134541) Somatom válasza Probert75 (#134537) üzenetére


Somatom
veterán

2121
Alapértelmezetten ezt használja az Android is FTP szervernek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134542) Probert75 válasza Kepler (#134540) üzenetére


Probert75
addikt

Elismertem, hogy nem értek hozzá! De ezért kértem segítséget. Amit kaptam is!
Megértettem, hogy az FTP, csak a 21-es portot tudja használni! És nem is forszírozom tovább. Elég lesz az egy meghajtó teljes megosztás is, amit megcsináltam, mindennemű egyéb program nélkül a win10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#134543) Somatom válasza Probert75 (#134542) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az FTP csak a 21 -est tudná használni, akkor Androidon felhasználói jogosultsággal nem lehetne FTP szervert futtatni. Az Android ugyanis root nélkül nem oszt 1024 alatti portszámot. Ezért a 2121 az alapértelmezett FTP szerver port Androidon a 21 helyett, a webes megosztásé pedig a 8080, a 80 helyett. Biztos, hogy nálad nem ez a hiba. Külön szervert futtatok a belső tárhelyre és a mikroSD -re és csak a port különbözik. Tehát, annak működnie kell. Próbáld meg 2121 -gyel!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134544) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Nem tudom volt e már itt:

[link] Google Chrome Extensions on Android with Kiwi Browser

Kipróbáltam! Műxik!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#134545) Probert75 válasza Somatom (#134543) üzenetére


Probert75
addikt

Nem tudom leírni, hogy mennyire hálás vagyok! Ez volt a megoldás!
1000xTHX! :R :R
Jó pap holtig tanul!

(#134546) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Android 9-re melyik böngészőt ajánlanátok. Tudom ez így egyszerűen buta kérdés de teljesen tanácstalan vagyok.

(#134547) Somatom válasza Petrónius (#134546) üzenetére


Somatom
veterán

Csakis Opera -t, mert abban van szövegtördelés.
Opera -t semmiképp, mert nem kezelhető egérrel.
Szóval, egyértelműen Firefox, mert kiegészítőkkel bővíthető a tudása.
Firefox semmiképp, mert nincs szövegtördelés.
Stb., stb. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134548) Elemental válasza Petrónius (#134546) üzenetére


Elemental
addikt

A brave-vel meg vagyok elégedve.

(#134549) Petrónius válasza Somatom (#134547) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Értem. :D
Tehát kinek mi.
Gondoltam tudtok mondani egy általánosan megfelelőt de akkor inkább kipróbálom ezt is, azt is.
Köszönöm

(#134548) Elemental: Egyszerűen nem tetszik. Aztán lehet hogy megbarátkozom vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#134550) pikszel válasza Somatom (#134547) üzenetére


pikszel
őstag

Ezt most elképzeltem a Milyen járművet kérdéssel. Csakis nyergesvontatót, mert jól meg lehet pakolni. Nyergesvontatót semmiképp, mert körülményes vele a parkolás. ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.