Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134801) WhiteWalker válasza Fall-N (#134794) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Vicc az egészben hogy böngészőbe simán be tudsz lépni :DDD

(#134802) Weareus válasza ollie (#134756) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi, megpróbáltam, A5-tel is megy. Beállítások és usb-s internet megosztás. Nem akarok a lakásba + egy netkapcsolatot behúzatni, az androidos A5-ömön (és az asszony S8-án) korlátlan net van és mivel most lett asztali pc, gondoltam, miért ne... :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#134803) ollie válasza Weareus (#134802) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És működik?

Eh, látom írtad, hogy megy. Félreolvastam.

[ Szerkesztve ]

***

(#134804) pube111


pube111
senior tag

Ismeri valaki a firefox lockbox ot? Az appokba hogy lehet elérni hogy bejelentkezzen?
[link]

(#134805) Fall-N válasza WhiteWalker (#134801) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze, hogy be tudsz lépni, mivel a böngészőn keresztül nem tudná amúgy sem lekérni a telefon adatait, így azt sem hogy van-e root.

(#134806) zhata válasza Fall-N (#134805) üzenetére


zhata
senior tag

Most meg már simán bankolhatok rootolt készülékkel is.
Azonosított, sms-t küldött a telefonra, levette az ujjlenyomatomat, amivel most simán be tudok lépni, és már csináltam tranzakciót is.
Akkor meg minek volt az a délutáni roottal való fenyegetés? :F

(#134807) crok válasza zhata (#134806) üzenetére


crok
Topikgazda

Normálisabban megírt appok már nem csak annyit néznek, hogy a su-ra van-e válasz.. nem hülyék a fejlesztők se, pl. mosmár jó sok app nézi, hogy van-e telepítve Magisk Manager (nyilván nem feltétlen ér ez se sokat mert van Magisk Manager Hide is csak ezt sokan nem tudják mert általában nincs rá szükség csak a Magisk Hide-ra..) és sokféleképp lehet ellenőrizni, hogy van-e "piszkálva" a rendszer (nem feltétlen root megléte, de mégis "piszkált" rendszer, pl. csak egy busybox telepítve a /system/[valahova].. SafetyNet.. SELinux permissive-en mert a használt ROM és kernel profiljai nem elég jók hogy enforce-on elinduljon a rendszer egyáltalán) de erre ott van a Magisk Hide és maga a Magisk működési elve.
A "roottal való fenyegetés" szerintem egyszerű kivételkezelési megoldás: ha valami úgy tűnik neki hogy nincs rendben akkor azt mondja hogy root-olt a készülék (minek piszkálnád ha utána nem root-olod..? jó, nyilván ezer kivétel van..) és gyári visszaállítást kér (unroot-ot is kérhetne, de talán pont azért fogalmaznak úgy ahogy, mert akkor az összes módosítást megszűnteted). Ez pontosan ugyanolyan macska-egér harc mint a vírusírók kontra vírusírtógyártók esete. Egyikszer egyik jár előrébb, másikszor a másik..

Nálad talán valami anomália miatt akkor épp bukhatott mondjuk a SafetyNet, lehet állítgattál valamit (simán bukta a SafetyNet ha pl. a SELinux-ot átállítod permissivre majd vissza: restartig a SafetyNet szinte 100% bukta).

A böngészős megoldásra pedig egyre több banki weboldal van úgy felkészítve, hogy ha mobilos useragent jön a kéréssel akkor eleve átirányít egy oldalra hogy leszel szives appot használni mert "biztonságosabb" - naná, mert az app tudja ellenőrizni a készüléket. Ezt is meg lehet kerülni useragent switcher-el. Bonyolult de mégis egyszerű ez ( :

(#134808) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok
Egy olyan problémám van hogy a Samsung Galaxy S8+ telefonomnak van 64 GB belső memóriája és 256os kártya benne. Ha fényképezek akkor a kártyára menti de nem engedi már mert megtelt a belső tárhely. Alig van a belső tárhelyen valami... 10-12 app de nem nagyobb egy se 200 MB-nál. A storage analysis azt írja h a tárhelyen az "other files" foglal sok helyet. De az micsoda ? Hol találom meg ?
Mióta frissített az új androidra , ha törlök akkor a lomtárba helyezi a dolgokat, lehet azért van tele!? De nem tudom h h lehet üríteni... Ha valaki tud kérem segítsen.

(#134809) kovacs65 válasza bartucz911 (#134808) üzenetére


kovacs65
senior tag

S Maid megmondja

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#134810) bartucz911 válasza kovacs65 (#134809) üzenetére


bartucz911
tag

Sd Maid cleaning app?

(#134811) kuksa90 válasza bartucz911 (#134810) üzenetére


kuksa90
őstag

Igen. A pro verzió helyet is csinál...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#134812) crok válasza bartucz911 (#134808) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg nézd meg hogy a kártyán van-e LOST.DIR és hogy mennyi file-t tett már bele. Meg a .thumbnails a képek könyvtára mellett (láttam már több GB-osra hízott file-t egy filrendszerhiba miatt).

(#134813) WhiteWalker válasza Fall-N (#134805) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tudom, pont ezért írtam , hogy hülyeség ez a roottal készüléken való tiltás.

(#134814) kispe82


kispe82
tag

Hali! Ajánljátok már léci egy normális fájl küldő appot, amivel lehet sd-re, sd-ről, usb-re, USB-ről, szóval akárhonnan akárhova küldeni és normálisan működik. Share it felejtős. Köszi! :)

(#134815) bartucz911 válasza kuksa90 (#134811) üzenetére


bartucz911
tag

Nem szándékoztam megvenni az app-ot csak azért mert valami rosszul kezel a telefon. Valószínűleg nyomok egy hard resetet, az a legegyszerűbb

(#134816) yodee_


yodee_
őstag

Üdv mindenki!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van valami bevált mód, hogy a Chrome alapértelmezetten asztali módban nyissa meg a weblapokat? Root nélkül.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#134817) kiraly.andra válasza kispe82 (#134814) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Fájlküldő alkalmazás tárhelyek közé? Talán inkább fájlkezelő, nem? Azok közül miért ne lenne jó bármelyik erre a célra? Mit szeretnél pontosan? Ha tényleg küldés kell, akkor mondjuk Send Anywhere.

:a:

(#134818) kispe82 válasza kiraly.andra (#134817) üzenetére


kispe82
tag

Tab és telefon között akarok fájlokat (filmeket) küldeni. Általában tab sd-ről, telóba dugott pendrivera.

(#134819) Somatom válasza kispe82 (#134818) üzenetére


Somatom
veterán

Én a Servers Ultimate -et használom erre. Az egyiken futtatok vele egy WebDAV szervert, a másikon pedig fájlkezelővel (TC, vagy Solid Explorer) csatlakozom a szerverhez. Egyszer kell beállítani, aztán kb. két bökés. Akár streamelheted is a filmet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134820) Probert75 válasza kispe82 (#134818) üzenetére


Probert75
addikt

Nem OTG képesek az eszközeid? Mert akkor minek rá progi. Bedugod az egyikbe a pent, rámásolod, majd rádugod a másikra.

(#134821) kaciokos válasza bartucz911 (#134815) üzenetére


kaciokos
őstag

Várjál, megkeresem az állam a földön. Inkább vállalod, hogy több óra alatt újra belakd a telefont, ami után ráadásul simán lehet, hogy a szemetelő alkalmazás tovább fog szemetelni, minthogy rászánj egy ezrest az appra? Hű.

Amúgy az ingyenes Total Commander tud olyat, hogy megmutatja, melyik könyvtár mekkora, ugyan fapadosabb megoldás, mint az SD Maid, de el lehet vele boldogulni.

(#134822) crok válasza bartucz911 (#134815) üzenetére


crok
Topikgazda

Vagy akkor ott a DiskUsage ami ingyen van és szintén sokat segíthet. Az other mindenféle egyébnek a gyűjtője, nem egy különálló könyvtár vagy ilyesmi hanem egy összegzett érték csak, benne van pl. az OTA letöltött ROM is ha van ilyen, "lomtár" tartalma ha a készülékben van ilyen szolgáltatás - ha érdekel hogy a /data melyik könyvtára mit tartalmaz akkor itt írtam róla.

(#134823) karldergroße


karldergroße
senior tag

A Foldersync-et akartam használni az összes felhő alapú tárolóm bizonyos mappáinak szinkronizálására a telefonommal. Sajnos a Google Drive hitelesítés nem sikerül, mindig a Foldersync gyártójának (Tacit) honlapjára visz, ahonnan nincs továbblépés. Ott feldob egy-két ajánlatot a hibára, egyik sem segít. Másnál is előfordult ez?

(#134824) Somatom válasza karldergroße (#134823) üzenetére


Somatom
veterán

Csak tippelek. A kétlépcsős autentikáción szoktak elhasalni a külsős alkalmazások a fiók hozzáférés engedélyezésénél.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134825) darvinya


darvinya
titán

Aki szereti kínozni magát m, annak ajánlom az új AnySoftKeyboard-ot. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134826) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kérnék, hogy hogyan lenne érdemes kezelni az alábbi helyzetet:

4éves kislányom kapott egy tabletet, mese nézésre (sd-ről és youtube-ról egyaránt) illetve szeretne rajta játszani ( színezők, neki való logikai játékok, illetve virtuális állatka "tartása" )

A gyerek kezébe tablet nem való dolgokat most hagyjuk

Szóval szeretném a lehető legnagyobb biztonságban tartani a gyereket, csak olyat lásson ami neki való.

Csináltam neki egy külön fiókot, ezzel van belépve, yt-ra is, beállítva a kornak megfelelő tartalom.

Letiltottam minden felesleges dolot, amireg egyelőre nem lesz szüksége. Van youtube, videólejátszó app (meséket én raktam rá), illetve pár játék.

Feltelepítettem rá a google féle Family Link appot, amit a telefonomról felügyelek. Kijelző időt egyelőre napi 1,5 órát állítottam be.

Nyilván el fog jönni az idő, amikor megtanulja majd ezeket kijátszani, de addig is szerintetek, mit hogyan lenne még érdemes korlátozni?
Esetleg milyen app van amivel felügyelhetem a tevékenységét?

Az építő jellegű segítséget előre is köszönöm!

Pixel 7a

(#134827) gahor72 válasza Drughi (#134826) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szia!

Én is ezt játszottam nem rég,csak 10 éves a gyermek.

Először: ha regisztrálsz google fiókot a gyereknek frankó életkorral,akkor 13 év alatt nem engedi a google a YT-ot megnyitni.
Sem alkalmazásból sem böngészőből.
Kivéve,ha nem frankó az életkor amit megadtál.
A family link egész jó.
Én még bevetettem,az open DNS-t is biztos ami biztos.Routerben beállítható.
Úgy gondolom,egy 4 évesnek a tabletjére elég ha te telepítesz neki való dolgolkat.
A net szükségtelen(esetleg belső hálózati elérés).
A family appból azt is ki lehet lőni.
Én még egy 21 órai zárolást is beállítottam,kivéve hétvégére.

+a norton family alkalmazás a védett böngészőből megnyitja a yt-ot,de figyeli,és megpróbálja szűrni.DE percenként kb 300 video kategorizálása még a googlenek is nagy falat...

üdv

(#134828) kispe82 válasza Somatom (#134819) üzenetére


kispe82
tag

Szimpatikus amit írtál, csak ez nekem kicsit kínai. Nehéz a beállítása ezeknek?
Probert75: Elvileg a tab is otg-s kellett volna hogy legyen, de mire ide ért csájnából, kikopott belőle. Van rá remény hogy másik ROM-al működni fog, csak sajnos nekem ezek a dolgok lassan haladnak, így még nem derült ki sajnos.

(#134829) vgyuri válasza karldergroße (#134823) üzenetére


vgyuri
őstag

Bepipáltad hogy "use Chrome custom tab"? Ha így sem menne, akkor töröld az alapértelmezett böngésződ és próbáld meg Chrome böngészőben.

(#134830) Somatom válasza darvinya (#134825) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Szoktam frissíteni, mert nem kínzom magam ilyen szójavaslatosdival. Az jelenjen meg, amit nettó bepötyögök!

kispe82:
Elsején kamionstop, úgyhogy ráérek. Akkor tudok segíteni priviben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134831) kiraly.andra válasza karldergroße (#134823) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Vélhetően nem sokat segít, de ha már kipróbáltam, megírom az eredményt: nálam gond nélkül lefutott a hitelesítés (Android 8.1, Lenovo Tab 4 8 Plus). Chrome Custom Tab kipipálása nélkül, 2FA megléte mellett.

:a:

(#134832) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok. Franciába utazik egy barátom és neki kellene a telefonra valami fordító program. Tudnátok ajánlani valami jót a google-n kívül?Ami pl felolvassa ha lefordítja. Nem baj ha fizetős is..

[ Szerkesztve ]

(#134833) Drughi válasza gahor72 (#134827) üzenetére


Drughi
addikt

Szia,

Igen, az életkorral megjártam, így az fals maradt.

Pixel 7a

(#134834) TODI1111 válasza ottesz (#134832) üzenetére


TODI1111
addikt

Ezt érdemes lehet kipróbálni.

(#134835) gahor72 válasza Drughi (#134833) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ezt érdemes megnézni:[link]

Ingyenes,beállítható akár egy eszközre is,sokoldalú,és ami a legfőbb nemzetközi,tehát nem egy magyar cég hozzá állásától függsz.

üdv

(#134836) Somatom válasza ottesz (#134832) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a bajod a Google fordítóval? Próbáltam párat, de nem találtam jobbat. Főleg, amióta beépítették a beszélgetés funkciót. Franciaországban is használtam és tökéletesen működött a felolvasó funkciója.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134837) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Androidos chromból ki lehet valahogy menteni a könyvjelzőket,mondjuk számítógépre vagy csak felhőbe tud menteni ha be vagyok jelentkezve a böngészőben?És ha csak felhőben,onnan ki lehet e valahogy menteni a könyvjelzőket?

Ezt a programot próbáltam,de úgy néz ki nem működik a könyvjelző mentés része.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134838) eclipse19 válasza Pityu. (#134837) üzenetére


eclipse19
senior tag

Felszinkronizálod felhőbe, onnan le számítógépes böngészőbe, onnan pedig ki exportálod.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#134839) Pityu. válasza eclipse19 (#134838) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos a böngészőben be vagyok jelentkezve,szimkronizál is de nem találtam megv a felhőben a könyvjelzőket,hogy le tudjam szedni gépre. Hol kéne keresni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134840) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Androidos felületen van egy olyan lehetőség - amit eddig csak véletlenül sikerült előhozni, nem tudom, hogyan -, hogy a képernyő kilistázza ablakokban (akár több száz (több ezer?) ablak megjelenik, amelyeket a jobb felső sarokban kis x-szel be lehet zárni)) az utóbbi időben megnyitott alkalmazásokat, konkrét webes felületeket, stb.
Több százat, de lehet, hogy több ezret is.
Kérdés: hogy lehet megnyitni, előhozni ezt a funkciót?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#134841) Bferibörs válasza Weareus (#134840) üzenetére


Bferibörs
addikt

kérdés milyen teló és,hogy van beállítva.
Alapból a képen jobb alul lévő fehér keretes négyzetre kattintasz.

[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134842) Weareus válasza Bferibörs (#134841) üzenetére


Weareus
addikt

Nem, nem erre a funkcióra gondoltam.
Amit te mondasz, az a legutóbb használt alkalmazások listája.
Amit én mondok, az nem így hívható elő, hanem trükkösebben és a bezárt alkalmazásokat is visszaadja, akár több hónapra viszamenőleg.
Egyébként nekem A5-öm van, de S8 is van a családban, azon is sikerült már behozni...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#134843) Bferibörs válasza Weareus (#134842) üzenetére


Bferibörs
addikt

bocs akkor félre értettem :R

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134844) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Van egy őskövület Sony Ericsson W200i telefon olyan előrefizetés van rajta,hogy sms szinte korlátlanul lehet küldeni.Van egy jó program rá,amellyel ki is tudjuk használni,hogy a pc megírt sms bluetooth keresztül áttudjuk küldeni a telefonra.Onnan pedig kitudjuk küldeni csoportoknak vagyis egyszerre 30-40 személynek is. De mivel a telefon aksija már a végét járja szeretnék egy ilyen programot androidra is.Létezik ilyen program androidra?

(#134845) pikszel válasza qwertly (#134844) üzenetére


pikszel
őstag

MyPhoneExplorer

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#134846) eclipse19 válasza Pityu. (#134839) üzenetére


eclipse19
senior tag

Bejelentkezel a számítógépes Chrome böngészőbe is, az majd leszedi a felhőből a könyvjelzőket, majd azokat exportálod fájlba.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#134848) crok válasza Probert75 (#134847) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanebből a cikkből:

"A Mozilla mindezt azzal indokolta, hogy a jövőben Fenix nevű, teljesen új mobilos böngészője fejlesztésére kíván összepontosítani, amivel végső soron a jelenlegi mobilos Firefox-ot akarja majd ki- és leváltani. Ez azt jelenti, hogy a Firefox 68 for Android lesz a régi böngésző utolsó kiadása, ami ezek után már csak a főverzión belüli frissítéseket fog kapni a biztonsági résekre - ezt is csak vélhetően jövő év közepéig."

Jó hatásvadász lett..

(#134849) Probert75 válasza crok (#134848) üzenetére


Probert75
addikt

Igen! Miért nem szűnik meg?

(#134850) zzz03


zzz03
őstag

sziasztok!
gboard-al lenne 1 kis problemam. ugyanaz az se verzio, ugyanazok a beallitasok megis a 2 kepernyo kepen a bekarikazott resz mas. a kerdesem hogy lehetne a masodik kepre is a ? ! ; gombokat rakni allandora a beallitasok es tovabbi ikonok helyett ? (ma reggelig mind2 gboard igy nezett ki mint az elson. de valami csoda folytan a masodik megvaltozott es a torlese / ujratelepitese se segitett a probleman.)
kep1:

kep2:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.