Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Petykemano válasza jokeph (#998) üzenetére


Petykemano
veterán

Az FX érával ellentétben a konzolokra már egy ideje 8 magra fejlesztenek, és ami még ennél is fontosabb tényező lehet a széljárás megváltozásában: idén az intel is kihozta mainstreambe a 6/12 procikat és jövőre jön a 8 magos is. (Nyilván kicsit mindig drágul, de már nem hedt)

Én is kíváncsi vagyok, mi lesz.
Az biztos, hogy ezeket látva 4 magos i5-t már nem vennék, ha abban az árban vásárolnék. Persze mindenkinek lelke rajta.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1002) Petykemano válasza t72killer (#1000) üzenetére


Petykemano
veterán

Eredetileg 10 évet akartam írni, de aztán úgy voltam vele, nincs jósgömböm, így egy óvatos öttel már elvettem a cinizmusom élét...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1003) t72killer válasza Petykemano (#1002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, már most is akad olyan játék, aminek kevés a 4 mag:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1004) yoeuromail válasza Petykemano (#999) üzenetére


yoeuromail
tag

hát 5 évig még biztos nem ez tuti :DDD

de az meg vicces hogy 2008 óta lassan 10éve 4magos programkezelés még mindig nem létezik rendesen
itt a bizonyiték ha volna akkor nem létezne olyan hogy 2magos még elég játékra

Probléma az hogy a programozók úgy jöttek ki a suliból hogy max 2mag +2szál = 4 programkezelést tudnak csak megírni
és az előtte lévők meg mint pl: a world of tanks szuper programozói kb2010-ben meg 1 program kezelést szóval egy magon tudtak csak programozni és sokáig tart a tovább képzés
kb 2014-ig így hagyták nem volt probléma nekik hogy léteznek 8 magos procik is nekik a 2 is sok feladat volt :DDD :DDD :DDD

De az is lehet hogy a hardver piac miatt van mert mire a nagycélközönség lecseréli a gépét az sok idő
Végül is azt elmondhatjuk hogy egy egymagos pentium 4 már ténylegesen elavult nem fut rajta semmi szóval ez is valami :DD

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1005) yoeuromail válasza t72killer (#1003) üzenetére


yoeuromail
tag

Na igen persze szép teória csak tudod az i3 4360 az csak 2 magos és mégis ott van a többi 4 magossal szóval nem a mag a lényeg :W Jah meg a nyócmagos ájemdé fx miért nem jó??? Miért is van alatta??????????? :C :C :C :C :C Ha csak a mag lenne a lényeg akkor másképp nézne ki a grafikon de ez az egész egy olyan komplex programozás amihez ketten nem értünk szóval hagyjuk is ne okoskodjunk

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1006) jokeph válasza yoeuromail (#1004) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, kb. :K

Sebaj, megtartom az FX-es konfigot, nagy pénzt már nem adnak érte, hátha egyszer ki is lehet használni (mármint játékkal, munkára azért nem rossz ám annyira, kár hogy én csak játszom).

Kiváncsian várom, mikor kell nyugdijazzam az i3 7350k-t, addig is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1007) t72killer válasza yoeuromail (#1005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az i3 4360 az csak 2 magos és mégis ott van a többi 4 magossal": ja, csak ~20%-kal magasabb órajelen tesztelték az i3-at, mint az i5-öt:)) Persze, semmi szükség ezermagos procira, ha van egy 100GHz-en teperő 1magosod.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1008) jokeph válasza t72killer (#1003) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szép kis grafikon, de elég foghijas. Pl. nincs benne 1 db Ryzen CPU sem, ha már 4+ magról van szó.

Tudom-tudom, régi a mérés, mert a skylake i7-es benne a legújabb.

Ugyan van benne 1db 6 és 1 db 8 magos i7, az X végűek, csakhogy a skylake és kaby lake i7-ek állva hagyják hiába 4 magosak, erősebbek egy magon (és a rendszerbusz sebességük is magasabb, bár ez esetben ez nem jelent túl sokat) jóval mind a két X végű CPU.

Ez a játék speciel a grafikon szerint nem húz hasznot a 4+ magból, mert ha igen, akkor az X-es CPU-nak illene elől állni a listában, ehhez képest viszont igen csúnyán le vannak szakadva az i7 6700k-tól. :K

Ezen lista alapján inkább az a konklúzió, hogy a tesztelt játék szereti a 4 magot, ki is használja, illetve nagyon jól kihasználja az adott CPU HT képességét, ami ugye a régebbi Celeronnak, Pentiumoknak és i5-nek (még a 6600k-ban sincs.) nincsen, viszont a 6. gen i3-ban már van, meg az összes i7-ben is. :))

Kiváncsi lennék, ha szerepelne benn pár RyZen, meg mondjuk Intelből a G 4560,G 4600 Pentium (HT van) és pl. még az i3 7300, 7350k (szintén van HT), vajon hová kerülnének a listában. ;]

Meg még az is jól látszik, hogy a játék motorja kiválóan kezeli az erőforrásokat, remekül skálázódik, igazából méla undorral még a Celeron is elmegy szódával, meg aztán bőven lehet még visszatekerni a beállitásokból.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1009) t72killer válasza jokeph (#1008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bonyolult dolog ez, a Hitmannál mintha már mutatkoznának a sokszálúság jelei. De ritkaság, Dunát lehet rekeszteni az olyan tesztekkel, hol celeroncstól über-tuningolt HEDT prociig mindegyik ugyanazt az fps-t köpi ki magából. Persze azért minimum fps.re is kíváncsi lennék, azt nem mindíg nézik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1010) yoeuromail válasza t72killer (#1007) üzenetére


yoeuromail
tag

az fx 8350 ájemdé az 4000-es (4000Hz) (4Ghz)

de van ott minden mint karácsonykor 3200 3700 3500 3300 4000 :DD :DDD :DDD azért olyan hű de nagy különbség nincsen pár száz Hz az nem sok meg látni is a grafikonon hogy nagyon egyformák az fps-ek is ettől még

és ott van a nyolcmagos fx 8350 4000Hz-el 4Ghz gyengébbek kedvéért szóval azt hogy magyarázod ki hogy a kétmagos 3700Hz-es i3 ott van?????????? hát q-vára nem kéne ott lennie ha igazad volna de nincs törődjél bele

de ott van az fx 9590 is 4700Hz 4.7GHz-el az már számíthatna mert +1GHz az i3-hoz képest de ugye az fps-ek még mindig nem meggyőzőek mert nagyon hasonló az egész ott vannak egymás nyakán szóval mondtam ne okoskodj ennél okosabb embernek kell ezt megfejtenie kevesek vagyunk ide

Fx-ek hibáiról amúgy tudok mielőtt vki ide hányja a szememre hogy valódi fizikai magja csak 4 ez okés is az pont 2vel több mint az i3 szóval +50%-al több mag
ami ha igaz lenne az állítás hogy hű ha de mennyire használja ki a magokat a program akkor legalább minimum +25%-al több fps kéne hogy legyen de nagyon nem nem ilyen a grafikon

meg nem tudom milyen matekórára jártál :DDD de a legkisebbnél (3.2Ghz) sincs meg 20% a különbség

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1011) t72killer válasza yoeuromail (#1010) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne fárassz már a kőkorszaki FX-el, nem tehetek róla, hogy berakták szerencsétlent a tesztbe, legalább hasonló felépítésű procikat próbálj már összehasonlítani, mielőtt GHz-ekkel kezdesz dobálódzni. IPC-ről hallottál már?

Nyilván egy több szálat használó játék sem valószínű, hogy egyenletesen tudja terhelni a szálakat, azaz kell neki 1-2-4 "főszál". Így az egy szálon gagyi FX elhasal, ennyi. Az i3 se brillírozik, mert a progi ki tudna szervezni mondjuk 20%-nyi részfeladatot az x-edik magra csak nincs x-edik mag.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1012) yoeuromail válasza t72killer (#1011) üzenetére


yoeuromail
tag

te jöttél a magokkal
taníts itt mindenkit :C
aztán valahogy kiderült ez nem ilyen egyszerű nem mindegy milyen minőségű

de a probléma még mindig fent áll az i3 ott van a többivel
+a grafikont te hoztad

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1013) t72killer válasza yoeuromail (#1012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A (régebbi) i7 3770k és i5 6600K közötti különbséget mivel magyarázod? (túlságosan nekem sincs 5letem, csak annyi, hogy valami csoda folytán a játék elkezdte használni a HT szálakat)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1014) yoeuromail válasza t72killer (#1011) üzenetére


yoeuromail
tag

legyen valami mostani is amiben van i3 meg ryzen

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1015) Petykemano válasza yoeuromail (#1004) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem csak arról van szó, hogy a programozók úgy jöttek ki a suliból, hogy csak 4 szálig tudtak gondolkodni, hanem okuk se volt ennél többre gondolni: i3, i5 4 szál, i7 ugyan 8 szál, de abból ha csak 4-et használnak, akkor az 4 erős szálat jelent, 5. szál bevonása már nagyon kis teljesítménytöbbletet jelentene (~8%) és hát ennél több szálra nem is érdemes építkezni, mert a legnagyobb piaci penetrációja a 4 szálas prociknak volt gaming terén.

Alapvetően más most a helyzet, mint az FX-ek idején.
1.) Az FX gyenge magokkal dolgoztak. A Ryzen közel azonos erősségű magokat és jobb SMT technológiát hozott a versenybe
2.) a konzolokonra már 8 magra írják a programokat
3.) az intel is kihozta a 6/12 procikat.

Az 5-6. szál megjelenésével még talán nem, de a 7-8. szál kezelésével a 4 szálas procik le fognak szakadni.
De egyébként ez már a beillesztett ábrán is látszik:
Az i7 6700K, i5 6600K, a i3 6100 és a Pentium G4400 a skylake generációhoz tartozik. A G4400 jócskán le van szakadva a többiekhez képest. Ezt nevezed úgy, hogy elég a játékra?
A 4 szálas procik között nincs olyan nagy különbség, ez igaz. De nézd csak meg a 6700K min fps grafikonját? duplája a 4 szálas procikhoz képest.

Teljesen mindegy, hogy ehhez képest az AMD 5 éves FX szériája hogy viszonyul. Mivel azt nehezen hiszem el, hogy ilyen mértékű különbség legyen egy 6600K és egy 6700K, vagy 4770K között, még azt se tartom kizártnak, hogy valójában a programban processzor típustól függően konfigurálva van, hogy hány szállal dolgozhat. És az i7-eket magasabb számú szálkezelésre konfigurálták, mint az alatta levő processzorokat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1016) t72killer válasza yoeuromail (#1014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, köszi:R

Itt van egy kicsi előnye a 4c/4t-nek a 2c/4t-hez képest (i3 vs i5, azonos freki, azonos architektúra) :R

Ryzenek között kisebb a különbség - érthető, hisz már az 1400 is 4c/8t (itt macerásabb az összehasonlítás, mert összevissza vannak a frekik).

#1015: OK, tudom, hogy a krájziszt nem xeon munkaállomásokra gondolták ki, de 6c/12t procik már az i7-970 (2010) óta pörögnek ütősebb konfikban. Ezekre már gondolhattak volna... Igaz, a HEDT drága cucc volt mindíg, még a pénzzel kitömött játékosok se vették.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1017) yoeuromail válasza t72killer (#1013) üzenetére


yoeuromail
tag

Hát na jah a programozás a lényeg mégis csak nem a mag meg a szálak persze az elmondható hogy 2018-ban már jó ha van egy 4/8-as a gépedben mert egy 4/4-es-nél jobb ha a csillag állás is olyan és a programozók munkás kedvükben vannak akkor ki is tudja használni
de ennél többet biztos hogy nem tud profitálni jelenleg egyik játék sem mert egy i7 4790K 4/8 még mindig ott van a torkában bármelyiknek és hiába 8/16 az a proci nem sokat fog számítani piff ennyi a lényeg a programozás!!!

itt a jó példa amikor a programozók nem nagyon használták ki a többletet jó oda az i3 is

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1018) t72killer válasza yoeuromail (#1017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, játékra szerintem se kell ma még több mint egy 4c/8t proci:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1019) Petykemano válasza yoeuromail (#1014) üzenetére


Petykemano
veterán

Senki nem mondta, hogy most kevés egy 4 szálas proci.

Nézd meg e gamegpu teszteket, ott mindig csinálnak cpu tesztet is.

CSAk úgy rákerestem a gugliban, Itt van pl ez:
http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/assassin-s-creed-origins-test-gpu-cpu

Itt látszik, hogy vékonyodik a 4 szálas procik teljesítménye.

De itt van pl ugyaninnen ez:
http://gamegpu.com/racing-simulators-/-%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%B8/f1-2017-test-gpu-cpu

Itt meg tökre úgy tűnik, hogy van még kraft.

De nézd csak meg, hogy hogy pörögnek:

Világosan látszik a képről, hogy az összes 4 szálas proci: i3, i5, ryzen3 90+% körül pörög. Természetesen az i3 és i5 esetén nagyon szépen hasznosul a befektetett teljesítmény
8 szálas procik esetén 50-60%-os a terheltség. És a még nagyobb szálszámú procik esetén még kisebb.

Ebből akárhogy is nézzük, az következik, hogy ez a program a 4 szálas processzorokat csutkára hajtja. Ha egy programot úgy írnak meg, hogy ennél a 4 szálnál többet kezeljen, többet igényeljen, és eljutunk majd oda, hogy egy 8 szálas i7 lesz 90+%-ra terhelve, akkor majd már a 4 szálas processzorok kevesek lesznek. Ezt látod az első képen egyébként.

És mégegyszer mondom: míg az FX-ek idején az intel meg tudta tenni, hogy kicsit emeli az IPC-t és az órajelet és meg tudta tartani a 4 magos processzorok előnyét, addig most kiadta a 6/12-es prociját és néhány programban már most látszanak annak a processzornak (8700k) előnyei a korábbi csúcstartóval szemben (7700K)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1020) jokeph válasza yoeuromail (#1010) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem olyan bonyolult az FX-es kérdés.....

Mivel igazából 4 modulból áll (amit 2 magnak meg lehet feleltetni, bár nem teljes értékűek, vannak közösen használt részeik) az FX8xxx, ezért igazából olyan mintha egy i7-es lenne, 4C/8T felosztásban, de egy közepes i5-ös teljesitményével pariban.

Sajnos, az FX-ek egymagos teljesitménye alapon csapnivaló, és húzva sem közeliti meg az i7-et.

Ezt az AMD-nek a RyZen-nel viszont sanszos, hogy sikerült befogni. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1021) yoeuromail válasza Petykemano (#1019) üzenetére


yoeuromail
tag

Nem tudom elég furcsa dolgok vannak ilyen későn már nem értek semmit se :DDD
főleg ez a diagramm érdekes dx12 meg bf1 ami elvileg jó játék mármint jól van megírva mindenki ajnározza

[link] https://www.techspot.com/review/1497-intel-core-i7-8700k/page3.html

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1022) t72killer válasza Petykemano (#1019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, ezért az oldalért érdemes lenne megtanulni oroszul:R

#1021: bizony, ez egy olyan példa, ahol a 4c/4t, 4c/8t és 6c/12t között nulla a különbség:R. Valszleg amúgy sokmindentől függ, pl BF1-ben tuti nem mindegy, hogy egy egyszemélyes benchmarkot nyomatsz végig a tesztgépeken, vagy egy 6fős multit toltok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1023) Petykemano válasza yoeuromail (#1021) üzenetére


Petykemano
veterán

A gamegpu kicsit mást mutat. Nem tudom, a különbség mi lehet.'
Mindenesetre a te példádat azért nehéz a jövő vonatkozásában értelmezni, mert nem mellékeltél hozzá uriluzation grafikont.

Azt ugyanis senki nem állítota, hogy ha valakinek ma i5 van, akkor az egy tavalyi játékot ne tudna kiválóan futtatni. Hanem azt, hogy a 4 szálas i5/i3 procik le fognak maradni a következő években, hamarabb amortizálódnak majd, mint 6 éve, ezért ma már 4c i5 vásárlása nem ajánlott.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1024) gV


gV
őstag

Intel: Speculation about serious security bug in all CPUs ha ez tényleg valós veszély és a linuxon kimért javitás miatti teljesítmény vesztés általános lesz windowson is, akkor itt az amd nagy esélye, h egy nagyot nyerjen a cpu piacon

(#1025) Petykemano


Petykemano
veterán

AMD cpu share 2017 dec

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1026) golya87 válasza gV (#1024) üzenetére


golya87
őstag

Kíváncsi leszek ez a hír, hogy lesz leközölve Abu és Oliverda által... :DD

(#1027) janos666 válasza gV (#1024) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, ezzel most elveszítheti a Syklake kb. minden maradék IPC előnyét a Ryzen-el szemben, és még az órajel előnyéből is kophat valamennyi (a legrosszabb esetet nézve még akár tuning-potenciál beli előny is elértéktelenedhet).

"Jókor" cseréltem CPU-t (nemrég Sandy->Coffee). :DDD

(#1026) golya87 - Kicsit úgy, mint a népmeséből a kisgyerek, aki mindig farkast kiált. Mikor tényleg baj van, már az is csak zajnak fog tűnni, mert már nyolcszor leégett a falu (a farkasok miatt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1028) Naturalist válasza janos666 (#1027) üzenetére


Naturalist
tag

Olvasgattam erről a bugról, otthoni felhasználókat nem hiszem, hogy érezhetően érintene. Például játékok szempontjából a netes aktivitás és pályabetöltés került szóba, amire esetleg hatással lehet.

Vállalati szempontból már más a helyzet.

(#1029) Ribi válasza yoeuromail (#1021) üzenetére


Ribi
nagyúr

BF3 is ilyen volt, single playerben 2 magos c2d-vel is bőven jól futott, de multiban 4 magos q9550-el is akadozott. Szóval ez a grafikon nem sokat mutat.

(#1030) BenceShearer válasza gV (#1024) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Már az index is főoldóra tette:

[link]

(#1031) yoeuromail válasza Ribi (#1029) üzenetére


yoeuromail
tag

jah azóta körbejártam a témát találtam multysat is
meg lényegében elmondhatjuk jobb játékoknál kell a 8 mag
(modernet nem írok mert soknak még 4mag elég bőven főként sp vagy low grafika miatt)

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1032) Petykemano válasza yoeuromail (#1031) üzenetére


Petykemano
veterán

Roppant érdekes ábra.
Ami azt illet, én nem tudom elhinni, hogy nem gyártó és CPU típus szerinti erőforráskiosztás van.

Miért?
Hogy magyarázod, hogy a 7700K nagymértékben ellép a 7600K-tól, azonban az 1400 kicsit se a kicsit magasabb órajelen pörgő 1300X-től.
Az is különös, hogy a magos pentium és a 4 magos 7600K között csak 20% különbség van.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1033) yoeuromail válasza Petykemano (#1032) üzenetére


yoeuromail
tag

Bár szerintem az órajel miatt lett ilyen a grafikon ezek alap órajelek sajna az oc nem nézték és a játékoknak számít a 4GHz legalább.

Az 1400 csak 3.2
Szerintem ha meglenne rántva 4GHz-re akkor behozná a lemaradását.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1034) Petykemano válasza yoeuromail (#1033) üzenetére


Petykemano
veterán

Tehát szerinted az logikus, és matekra kijön, hogy
7600K => 7700k (+HT +8% órajel) = 80 => 120 (+50%)
1300x => 1400 (+HT -10% órajel) = 80 => 80 (0%)

?

7600k vs 7700k

Itt a ST differencia egyszámjegyű, MT pedig 46%, ami akár meg is feleltethető a játékban tapasztaltakkal.

1300x vs 1400

Az 1300x nagyjából minden vonatkozásában 25-30%-kal gyengébb, mint a 7600K. Ehhez képest az 1400 1-4 szálon 7-8 százalékkal gyengébb, multiban viszont hozza a 7600K-t.

Ez alapján nem világos számomra, hogy a 7600K hogy ragadhatott be az 1300x és1400 szintjére? Főleg az 1300x.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1035) yoeuromail válasza Petykemano (#1034) üzenetére


yoeuromail
tag

hát igen érdekes
ez csak single player de legalább egy alapos teszt
[link]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#1036) Petykemano


Petykemano
veterán

AMD vs Intel | Ryzen vs Coffee Lake sales

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1037) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek van számottevő különbség egy i3-8100 és Ryzen 3 2200G között.
Ahogy nézegetem a teszteket elég minimális, viszont árban ha jól látom az AM4-es alaplapnál 20-ért már (B350) használhatót lehet venni, míg a 8-as kávé alá még mindig 32-nél kezdődik.
Jól látom, hogy itt nyerhetek akár egy tízest is, ha AMD-t veszek inkább? (szinte kompromisszum nélkül)

Köszi előre is a segítségeteket!

(#1038) MiklosSaS válasza NdrewSunix (#1037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Szerintem is most jobb döntés az R3 mint az i3.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1039) Televan74 válasza Petykemano (#1036) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szépen látszik hogy a szerényebb pénztárcával rendelkezők körében nyerő választás a 1600/1600X az ára miatt,még ha egy kis teljesítmény többletről le is kell mondaniuk.
Játékok alatti teljesítményével egyértelműen best a 8600k/8700k páros.
Én is ha nem sikerül stabilizálnom a biosban a memóriámat, és tovább szöszöl velem az alaplap,már cseréltem volna egy 8600k -ra. Jobb a teljesítménye, kezd az ára is rendben lenni,lapok sem drágák már hozzá,igaz kicsit magasabb hőmérsékleten dolgozott volna.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1040) Fred23


Fred23
nagyúr

(#1041) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Nézzétek meg :D amd vs intel

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1042) s.bala31


s.bala31
őstag

Az AMD sem ússza meg a "kutatók" áldásos munkáját :)
[link]

(#1043) Dtomka válasza s.bala31 (#1042) üzenetére


Dtomka
veterán

Éppen én is most olvastam, bár hazai oldalon. Belinkelem ha nem gond :)
13 komoly sérülékenység az AMD ZEN processzoraiban

Ez most tényleg valós, vagy egy lejáratókampány kezdete...?

(#1044) Egon válasza Dtomka (#1043) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a link nem lett jó.
Egyébként kíváncsi vagyok, hogy azok, akik hetekig-hónapokig verdesték magukat a földhöz virtuálisan a fórumban, azok most miképp fognak megnyilvánulni... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1045) Dtomka válasza Egon (#1044) üzenetére


Dtomka
veterán

Valóban, sry! :B
Ezt olvastam:
13 komoly sérülékenység az AMD ZEN processzoraiban

De közben Abu is írt már róla :)

[ Szerkesztve ]

(#1046) hokuszpk válasza Egon (#1044) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igy

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1047) jokeph válasza Dtomka (#1045) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy kicsit szagos a történet, de majd elválik. Kiváncsi vagyok, mi lesz a hivatalos AMD közlemény. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1048) firstman3333 válasza jokeph (#1047) üzenetére


firstman3333
tag

Már az AMD is Intel procikkal tesztel? :U

(#1049) firstman3333 válasza firstman3333 (#1048) üzenetére


firstman3333
tag

Bocsi! Ez nem válaszként akart menni.....

(#1050) Petykemano válasza firstman3333 (#1048) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen, 2014-ben, amikor nem volt normális processzoruk és meg akarták mutatni, hogy a DX12 nem csak a nyamvadt saját processzukon számít vagy hasznos, hanem a piac 90%-át lefedő intelen is, akkor ezeket a GPU-s fícsöröket Intel procin tesztelték és demózták, hogy a cpu vásárlók másik 90%-a is értse.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.