Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Interceptor válasza MiklosSaS (#940) üzenetére


Interceptor
addikt

Ilyen alapon az sem számít amit te mondasz. Amúgy nem értelek, ott a játékteszt ami azt igazolja, hogy ugyanazt hozza egy r5 1600 mint egy i7 7800X jelenleg. Most akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#952) Interceptor válasza jim bcs (#950) üzenetére


Interceptor
addikt

Mekkora az eladási aránya a HEDT platformnak a többi Intel platformmal szemben? Ezt kérdeztem. Kit érdekel Mo. Remélem az AMD fant nem rám értetted...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#953) MiklosSaS válasza Interceptor (#951) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez az látid. Nálam jibban megy játékokban a 7800X mint az 1800X. Akkor most hogy is van?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#954) _Horka_ válasza jim bcs (#950) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Nos, nem is kell velem vitázni, de a tényekkel se próbálj... :D
15 év... huh ez egy "kicsit" erős :D
Hogy mi a bug halmaz, azt nem igazán értem, mire írtad? Ha a ryzen-re, nos, ismét ne rám hallgass, ne is egy darab csalódott fórumtárs véleményére, olvass nyugodtan teszteket, véleményeket a csodálatos interneten... :)
Egy dolgot kikérek magamnak! Nem vagyok fanboy! Tudod, első gépem egy videoton TVC 64k+ mikrogép volt.Bizony-bizony, régen volt. :)
Ezzel csak jelezni akartam, hogy nem ma kezdtem... Összesen egy(!) AMD konfigom volt, amikor még bizony többet adott az AMD mint az Intel. Utána számtalan intel vas.
Szóval nem a szimpátia, nem a fan őrület, hanem a józan ész és a tapasztalat vezet, amikor írok a témáról. Javaslom Te is tegyél így, főleg mielőtt ítélkezel bármiről, bárkiről is.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#955) Interceptor válasza MiklosSaS (#953) üzenetére


Interceptor
addikt

A mostani teszt és a te teszted óta mennyi idő telt el amúgy? Egyébként meg valaki írta, hogy ez egyedi eset volt nálad. Minek akkor általánosítani?

(#954) _Horka_ : Igen, ez tipikus az ember próbál objektíven hozzáállni a dologhoz, aztán lefanozzák pedig csak magából indul ki az illető. Mindig ez van ha elfogynak az érvek. Én is marha nagy AMD fan vagyok már c2d óta Intellel tolom előtte volt AMD-m az s939 azelőtt meg szintén Intel.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#956) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Uraim, hagyjuk már ezt az értelmetlen vitát. Ne legyen ebvől a topicból is egy NVidia vs AMD.

Csalódtam kicsit a Rizsába mert bugos és nincs gyermekcipőben jár. De ez hónapok kérdése és megoldódik szerintem. Az Intel egyelőre a "kényelmesebb út" és az is közre játszik hogy c/c-ban azért jóval erősebb és nincs CCX mizéria.

De ahogy mondtam, csak idő kérdése.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#957) Malibutomi válasza MiklosSaS (#956) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem kovettem a Rizsa kalvariadat, nem ugy volt hogy sikerult megvenned azt a fajta lapot amihez lofax bios frissites sem jott mig a tobbihez igen? Vagy ezen mar tulleptek es kesobb sem lett jo?

(#958) _Horka_ válasza MiklosSaS (#953) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ez úgy van, hogy belefutottál a ryzen platformodon egy egyedi problémába. RAM/videókártya driver, hardver hiba, ki tudja? Ami miatt a VGA-d kihasználtsága leesett néha a crysisben a bizonyos béka hátsó fertája alá.
Mint fentebb már írtam, ez csak nálad fordult elő (az AM4 fórumon legalábbis senki más nem jelzett ilyen hibát).
Az Intellel nem volt ilyen gondod. Hogy mi miatt, azt nem tudjuk, mert nem sikerült rájönnöd, annak ellenére sem, hogy küzdöttél vele rendesen.
Mindazonáltal, ez nem azt jelenti, hogy a ryzen platform kiforratlan bughalmaz az Intel meg hűde jó. :)
A Te rig-ed valami miatt bugolt. Nem sikerült rájönni miért. Vettél másikat, azon nem akadt össze semmi. Ennyi az egész.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#959) ->Raizen<- válasza Malibutomi (#957) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Elvileg olyan ramokat használt a rizsához amik benne sem voltak a kompatibilitási listában és cserébe fps droppok meg ki tudja még mik voltak a jutalma az írások alapján amit olvastam. Na meg az alacsony gpu usage.

(#960) MiklosSaS válasza Malibutomi (#957) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugyan ugy jött biis frissités mint a simához. Csak két-három nappal később.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#961) Walter_White


Walter_White
senior tag

MiklosSaS, csak a Crysisnál?

(#962) _Horka_ válasza Malibutomi (#957) üzenetére


_Horka_
aktív tag

@MiklosSaS

+1 :) , azt leszámítva, amit már írtam. Kiadáskor valóban bughalmaz volt. Már régóta nem az. Azt ismét kiemelném, amibe belefutottál, az egy egyedi probléma volt, nem a platform egészét általánosságban érintő bug.

Hmmm... lehet igazad van. Nem tudom, hogy a WiFi-s C6H volt-e neki, vagy a sima. Előbbire valóban "késésben" vannak a BIOS-ok... (szégyen az ASUS-ra nézve...)

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#963) MiklosSaS válasza Walter_White (#961) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. A baj az volt hogy minden játékban droppolt...négy különböző driverel próbáltam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#964) jim bcs válasza _Horka_ (#954) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hidd el én se ma kezdtem, csak kicsit nagy a lángja ennek felpofozott FX-nek amit most Ryzennek hívnak :) A mai napig rakok össze gépeket adott felhasználási területre, van ahová csak intelt, van ahová amd-t, van ahol mindkettő szóba jön, de ettől még nem magasztalom egyiket se. Egyszóval mindnek megvan a saját területe ahová tökéletesen megfelel, de van olyan szekció ahová csak az egyik a jobb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#965) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#963) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez nagyon érdekes gta 5-ben nekem is droppolt a gtx 1080 alaplap bios frissítés után megszűnt a hiba, de volt még játék amiben laggolt/droppolt frissítés előtt csak már nem jut eszembe msi z170-a pro lapban meg 6600k procival. Úgy néz ki ez a 1080-as videókártya háklis néhány alaplapban. :(

[ Szerkesztve ]

(#966) Televan74 válasza jim bcs (#964) üzenetére


Televan74
nagyúr

Na ez egy korrekt hozzászólás és korrekt hozzáállás tőled,ilyet vártam. Kösz. :R

A ryzen hozza azt amit vártam tőle,igaz vannak még gyermekbetegségei. De már van választási lehetőség. Azért Lisa tudása látszik a ryzen procikon.Bárcsak a GPU -k követnék a példát. De úgy néz ki a Vega sem lesz amire vártam.De lassan ott is lehull a lepel.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#967) MiklosSaS válasza Televan74 (#966) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ott nem Lisa tudása van hanem Keller-tudás és csapatáé. Lisa Keller nélkül max egy FX-8530-at tolt volna ki. És természetesen az FX is Papermaster-é.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#968) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor befogtuk az 1800X-et tobbszalon, es 35-40 %-ot verunk ra c/c-ban. Hasznalhato fesz es hofokok melett.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#969) BullKoxa válasza MiklosSaS (#940) üzenetére


BullKoxa
őstag

Csak meg lett a ludas. :DDD

(#970) MiklosSaS válasza BullKoxa (#969) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#971) bozont


bozont
veterán

Én nagyon várom mit hoz ki az AMD 1-2 generáció múlva a Ryzen-ből. Már most sem rossz, de még nem érzem úgy hogy megérné váltanom rá (mondjuk ebben a DDR3->4 váltás is közre játszik). Itt van most egy elég jó teszt, sok játékkal. Itt azért látszik, hogy ne márt megcélozni azt a 4GHz-et, szóval nem lenne rossz ha a következő gen feljebb tudna menni. Olyan 4,5-4,7 GHz-en már befogná a 7700K-t is.
Jó lenne már visszatérni AMD-re. :D

(#972) MiklosSaS válasza bozont (#971) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4.5-4.7 szerintem nem lesz. Mar orulnek egy 4.2-4.3 GHz-nek is 8-10 magos processzoral.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#973) Televan74 válasza bozont (#971) üzenetére


Televan74
nagyúr

És a teszt végén ott az egyértelmű igazság! The Ryzen 5 1600 is the obvious choice for gamers. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#974) ->Raizen<- válasza bozont (#971) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az első genes fx-ek se mentek jól aztán pár steppingel később a cölöpverő már verdeste az 5 ghz-et is, ez várható a rizsáknál is.

(#975) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#974) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak a Rizsa a Samsungtól licenszelte a technológiát, az FX-nél pedig a sajátjuk volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#976) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#975) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az lényegtelen hogy most lp samsung node-on készülnek a chipek, 7 nm-en finomhangolhatják az egész szilicium chipet az már más gyártástechnológia lesz és igen valószínű hogy nem ütközik majd 4 ghz-nél falba az egész.

(#977) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#976) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pedig ez egy nagyon fontos tényező. Ha szerinted lényegtelen akkor nincs több kérdésem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#978) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#977) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Valahogy el kellett indulniuk egy másik úton. Nincs meg a mögöttes tőke sem a saját gyártó kapacitásuk már. Ezek nélkül meg ugye maradt a kompromisszum hogy limitekbe ütközik az egész termékcsalád. Ennek ellenére nagyon sokan veszik. Az intel több mint fél évtizede csiszolgatja ugyan azt, az amd meg egy huszár vágással egyből behozta őket.. Nekik is lesz idejük csiszolni ezt az igen csak jó alapot. Aki meg 5 ghz-et akar 6 maggal az nyúljon a zsebébe .. az intel így gondolkodik, amúgy gratula az eredményedhez! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#979) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#978) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze. Hihetetlen milyen jól feljöttek, szerintem apró lépésekben csiszolni fogjak...rev2 4.2 GHz körül és a ryzen2 pedig szerintem menni fog a 4.5 GHz körüli órajel is.

Kössz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#980) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Nagyon jó ötlet ez a topik és nekem is segítség és köszönöm hogy olvashatom.
Az eredményedhez grat! :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#981) Yutani


Yutani
nagyúr

(#982) Televan74 válasza Yutani (#981) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha most i7 lenne tökön szúrnám magam és még tönkre nem megy ne adnám el.Azért a 50k alatti ár eléggé lenyomja majd a használt piacot.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#983) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor ujabb jatekszer :)

Ez alapon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#984) core i7 válasza MiklosSaS (#983) üzenetére


core i7
addikt

i9 :Y :Y :Y Irígy vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#985) IstvánLászló válasza MiklosSaS (#983) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az eredményedhez grat!
A tapasztalatod érdekelne ha lehet. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#986) MiklosSaS válasza IstvánLászló (#985) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Melegedik rendesen. Kicsit elbaltázta a "zintel" a dolgot a pasztával. 10 mag amikor kéri a Watt-ot ott okádja is a hőt. 4.6 GHz-nél feljebb nem.nagyon engedem. A processzor brutál erős, ott ahol ki van használva a 20 szál. Játékra azért inkáb a 7800X 4.7-4.8 GHz körül vagy a most következő mainstream 8700K.

Nekem megérte mert picivel drágábban vettem mint amibe kerûlne egy 7820X. 900€-ót pedig nem adnék érte soha. Majd később lehet kipróbálok egy 7820X-et is ha megunom ezt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#987) IstvánLászló válasza MiklosSaS (#986) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Üdv és tiszteletem. :R
Kedves: MiklosSaS

"Melegedik rendesen. Kicsit elbaltázta a "zintel" a dolgot a pasztával.", erről már sajnos olvastam, de ezt a pasztázást hogyan is kellene értenem, láttam a képeken hogy le is szedik a kupakot ha leszedem egy pengével sérühet a proci?
A másik gépem egy régi vas LGA 775 zintel proci 2 magos és melegedik rendesen 70 fok általában, ha a kupakot leszedem, lehet hogy jobba is tudom hűteni vagy butaság a kérdésem?

A porcik müködését csak elméletileg ismerem, hogy mit is csinál, de itt a továbbiakat már nem is értem.
Ha lehet kérdezném hogy mit is jelent a 20 szál és a 8 szál a prociban, bocs a láma kérdésemért.
A lényeg játékban és teljesítményben mit is hozhat, ha renderelek is éppen és a 8 szál van a prociban vagy 20 szál-ra váltnék?
Az ujj gép épitést tervezem és ezért kérdezelek is meg mert tapasztaltabb is vagy mint én.

Köszönöm ha esetleg válaszolsz, ha időd is engedi.
Tistelettel, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#988) MiklosSaS válasza IstvánLászló (#987) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hosszu volna elmagyarazni, irj ram hetvegen egy privatot es ott leirom. Esetleg ha van skype-od ott joval egyszerubb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#989) keIdor válasza MiklosSaS (#986) üzenetére


keIdor
titán

Nem mész inkább feljebb? 7920X, 7940X, 7960X, 7980XE.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#990) MiklosSaS válasza keIdor (#989) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Oda mar szerintem nagyon nem erdemes, szerintem meg ez a 10 magos is "pocsekolas" . Max 8 mag ami szerintem megeri...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#991) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a segítségedet és ajánlatodat, hétvégen ha időd is engedi írjál egy privatot ha lehetséges és biztosan válaszolok. :R

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#992) GFerr56 válasza ->Raizen<- (#890) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

1000 USD...talán a TR4-el lenne érdemes összevetni (ha az AM4-re gondoltál, mármint lemosásilag, az is új platform, meg úgy lenne fair, hogy az árat is nézzük...de ezt már megszoktuk, hogy egy legalább dupla annyiba (inkább háromszorosába) kerülő cuccal hasonlít valaki össze valamit, aztán a kb. 25-30%-al nagyobb összteljesítmény páratlan-elfogulatlan logikával azt szüli, hogy a másik f@s...10/20 és quad channel memory vs. 8/16 és dual channel memory).
Aztán VRM overheat (OC), delid...
X299 motherboards don't appear to be quite ready, there are question marks surrounding the Skylake-X processors due later this year, and at the lower end of the Core X spectrum, Kaby Lake-X is nothing short of puzzling
Üdv

ui:: az egész cuccom (alaplap memória, CPU (vízhűtés) nem került annyiba, mint ez a CPU...

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#993) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Vissza a jós kis 7800X-hez :D, baromira tetszik a legkisebb nagyágyú. 4.9-en alig melegszik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#994) Petykemano


Petykemano
veterán

i5

- a processzorok jövőbeli teljesítményének, jövőállóságának nem jó próbája az, hogy 720p-n teszteljük
- a 4 magos i5 most még kevéssé érezhetően, egy egyre inkább kevés lesz
- a 6 magos i5-re is ugyanez a sors vár
- a programok sok szál kihasználása realitás
- izgalmas jövő elé nézünk

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#995) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kis fake news AMD frontról.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#996) yoeuromail válasza Petykemano (#994) üzenetére


yoeuromail
tag

Hát attól függ miknél xD
Játékoknál biztos nem mert ha egy 2magos i3 vagy pentium még mindig elég akkor meg miről beszélsz :DD

Én se váltottam platformot mert minek ha csak játszom arra totál fölösleges és hülyeség.
Munkára aki dolgozni használja annak viszont biztos hogy megéri fejleszteni.
De az ilyen vérpistikék akik játékra meg youtube videóra használja azoknak viccesen fölösleges.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#997) yoeuromail válasza IstvánLászló (#987) üzenetére


yoeuromail
tag

Nekem is volt intel 775 Exxx pontosan E8400 sose volt 50fok felett még 4GHz-re húzva sem miről beszélsz?
Ott nálad valami nincs rendben 70fok az már nagyon sok 60 is az.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#998) jokeph válasza Petykemano (#994) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem rossz, nem rossz. De ez még a jövő....

Mondjuk a sokszálúsítást (vagy inkább a hiányát) már az FX CPU-k óta várjuk, mint a messiást. ;]

A régi játékok már nem valószínű hogy át lesznek fércelve, az új címeknél meg remélem alap lesz a 4 mag+. :K

A G4560 Pentium (ugye ez egy vágott 7.gen i3 gyakorlatilag) szépen szerepel, de azért érdekelt volna ha bedobják a listába az i3 7300-át, vagy még inkább az i3 7350k-t.

Leginkább azért érdekelt volna, mert nemrég cseréltem le a G4560 Pentiumot i3 7350k-ra (nincs húzva, még :)) ), és hát bizony klasszisokkal jobban megy a játék (SC2-LOTC multiplayer), gyakorlatilag a Pentium mellett az RX460 eddig high beállításokkal ment, ugyanabban a környezetben ez most ultra/extreme lett. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#999) Petykemano válasza yoeuromail (#996) üzenetére


Petykemano
veterán

A video arról szól, hogy az újabb megjelenésű játékok 90+%-on pörgetik az i5-t és na a cpu magok kihasználása hasonló ütemben folytatódik, mint az elmúlt 1-2 évben, amikor ez felpörgött, akkor a 4 mag hamarosan (értsd: 1-2 múlva) korlátozó tényező lesz már. Idén pedig még mindig úgy ajánlották a 4 magos i5, mint időtálló legjobb gamer proci. Ez pedig valószínűleg nem lesz úgy igaz, mint ahogy azt megszoktuk az elmúlt 8 évben.

De persze majd meglátjuk. Lehet, hogy igazad van és a Pentium, meg a 2 magos i3 minden játékra elég lesz még 5 évig.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1000) t72killer válasza Petykemano (#999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A játékgyártók tuti ráállnak a több szálra, főleg, hogy most az AMD is bedobott a köztudatba használható 8magosokat, intelnél is jön a konzumer 8magos 9700k/itt vannak a 6magos i5-i7-ek. Vége a 4magos korszaknak:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.