Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) #70516736 válasza ggbuffon1897 (#12863) üzenetére


#70516736
törölt tag

szerintem újra eladó a vga :DDD

kemény 800 huf-ot engenek a sérült doboz miatt

(#12952) ggbuffon1897 válasza #70516736 (#12951) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

az laza

de mondjuk említettem nekik h a kártya se az igazi (bár nyílván nem fejtettem ki, nem akartam h bármibe is belekössenek)

én azért a brutális coil whine (és ennél a kártyánál tényleg rögtön terhelésnél előjön a folyamatos és hangos zaj, nem csak magas fps-nél stb..) és a 90C-os gpu hőmérséklet (80%-90%-os szerintem über hangos ventik mellett) miatt nem igazán bíztatnék senkit rá

de döbbenet h nem nyomnak rá legalább egy tesztet (mert előbbi szerintem nem csak nálam lesz/lenne jelenség, mégha tudom h sok összetevő csillagállása is okozhatja)

az meg a másik pofátlanság, h már hirdetik, tehát "elbírálta" a telephely, a pénz megindítása valahogy mégse akar összejönni. De 2-3 mnapot mondtak, szval adok nekik időt :)

[ Szerkesztve ]

(#12953) Hobbbyt válasza ggbuffon1897 (#12952) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Lehet, hogy gyors nyomtak egy tesztet és újra pasztázták. :)
Legyünk optimisták!
Engem amúgy pont nem érdekelne a sérült doboz ha amúgy rendben van a kártya.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12954) ggbuffon1897 válasza Hobbbyt (#12953) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ezért bontottam ki énis , pontosabban nyitottam ki a már vki által kinyitott dobozt és tettem a vga-t a gépbe :) (bár hozzáteszem, a vga ránézésre valóban érintetetlen volt, mondjuk a zacsiját azt nem tudom lezárja e a gyártó, vagy már azis így bontva volt, de ezek a ragacsos fóliák rajta voltak még a hűtőn is, ill a backplate-en is)

bár a lelkemet keményen érintette, h egy 90 ezres cucc ilyen trógerül néz ki, ami ráadásul mivel 1-2 hónapig vannak nálam kártyák, a későbbi eladásnál azért nem biztos h olyan nagyon jó pont.

hát ha merész vagy vállald be :) mondom, én ilyen jellegű és mértékű coil whine-al csak egy régi club3d r9 280-nál találkoztam, ott mondjuk már rögtön driver install után elkezdte a zenélést :)

na mindegy, akkor is elment a kedvem egy időre ezektől a régebbi, nem túl népszerű gyártóktól, most sajnos az XFX se győzött meg, h miért válasszam őket mondjuk egy MSI,ASUS kettős helyett.

[ Szerkesztve ]

(#12955) Hobbbyt válasza ggbuffon1897 (#12954) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem nem kell, én vagyok az első Gaming X tulaj a topikban. ;]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12956) ggbuffon1897 válasza Hobbbyt (#12955) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

a legjobbak jelenleg, akárki akármit mond

mondjuk a lapjaiktól egy régi garis vergődés miatt irtózok azóta is :)

(#12957) #70516736


#70516736
törölt tag

Ez megéri most az árát vagy egy visszavitt terméket akcióztak le
mert 12k val olcsóbb mint a 8 gigás annyit nem adnék + 4gb rammért tudom csk 7000megy a 4 gigás ramja
de akkor is sok 96k ért a 8gb

[ Szerkesztve ]

(#12958) ggbuffon1897 válasza #70516736 (#12957) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

máshol is ilyen áron mennek

alapvetően az összes MSI megéri a felárat (de ez csak szubjektív vélemény)

(#12959) and1ao válasza ggbuffon1897 (#12956) üzenetére


and1ao
őstag

Nem mindenben felejtsétek már ezt az MSI magasztalást mert már beteges magasságokban jár.
Már kezd nagyon irritálni.

Guild Wars2!

(#12960) ggbuffon1897 válasza and1ao (#12959) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Én a vga-ikról beszélek,abból is a TF hűtésükről, amit szerintem minden téren rohadtul eltaláltak már a kezdetekkor, ami azóta még jobb lett.

Ami jó, az jó, kár is elvitatni, ebben van összehasonlítási alapom, hogy meggyőzően érvelhessek mellette... (igaz nyílván ez szubjektív, mert nálam a zaj, az elsődleges)

A többi termékükről nem szóltam, sőt ahogy említettem, van amit nagy ívben kerülök is (alaplapjaik)

(#12961) and1ao válasza ggbuffon1897 (#12960) üzenetére


and1ao
őstag

Én is a VGA-ról beszéltem, de te nekem nem tudnál ezek szerint RX480-at ajánlani, mivel nálad az MSI mindent visz.
Nekem pedig anno a listámon az MSI RX480 kártyá például a rangsorban csak 4 helyre fér bele, és akkor ha már itt tartunk akkor megtippelheted miért, de nem akarlak megsérteni, nem fogod eltalálni.

Guild Wars2!

(#12962) Hobbbyt válasza and1ao (#12961) üzenetére


Hobbbyt
őstag

4.? Azért kíváncsi vagyok, hogy mi az a 2 ami szerinted előrébb járt. Mert ugye az XFX járhat, az izlések kérdése. Na de a maradék 2?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12963) távcsőves válasza and1ao (#12961) üzenetére


távcsőves
senior tag

Te kiprobáltad a gaming rx480-at? Nem, mert nem írnál ilyett.

(#12964) and1ao válasza Hobbbyt (#12962) üzenetére


and1ao
őstag

1.Strix
2.XFX
3.HIS ezt körülményes itthon beszerezni így nem bajlódtam vele.

Belőled mondjuk kinézem hogy kitalálod hogy miért :R

(#12963) távcsőves:
Nem kellet kipróbálnom mert tudtam hogy amire nekem kell arra az MSI rx480 NEM LESZ JÓ értsd már meg, illetve van nála sokkal jobb alternatíva, nem is egy.

Guild Wars2!

(#12965) smc válasza and1ao (#12964) üzenetére


smc
addikt

Wow. A strix miért? Mire kell neked?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#12966) Scholes9 válasza BReal (#12877) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szegény kártya :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12967) Scholes9 válasza BReal (#12932) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mafia az egy vicc, GTX 1070-en sem fut normálisan, meg maga a játék is fos, így gyorsan le is tettem róla...:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12968) menpee válasza smc (#12965) üzenetére


menpee
aktív tag

Biztos a dedikált feszültségmérő pontokért és a 4 pines ventivezérlő tüskékért

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#12969) ggbuffon1897 válasza and1ao (#12961) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

most épp egy ASUS van, ezzel sincs semmi baj, azonkívül h indokolatlanul nagy és a gyári target temp és ventivezérlés picit mellément náluk

mondtam egyébként h nálam elsősorban a zaj a legfontosabb szempont, főleg h manapság ahhoz is lusta vagyok, h én kézzel nekiálljak a ventiprofillal bohóckodni , így szigorúan úgy nézem őket, ahogy a dobozból kiveszem.

Ebből a szempontból én nem találtam jobbat, pedig volt WF2, G1, Gainward, ASUS , Sapphire , EVGA (mint látható mind2 oldalról) . Az XFX-ről most h kifogtam egy hibás példányt, még nem mondanék rosszat.

Teljesítményben valszeg nem ők a listavezetők, ahogy a felár is kérdőjeles, h megéri-e.

(#12970) távcsőves válasza and1ao (#12964) üzenetére


távcsőves
senior tag

Na ne ködösíts, halljuk akkor, hogy megérthesük! Mert egyelőre csacsiság az egész. ;)

Az alternatívákat is kiváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

(#12971) Fortum


Fortum
tag

Ki volt aki feltette,hogy most vett aquatól egy XFX GTR Black-et ?

Lenne pár kérdesem hozzá :)

Amúgy viccesnek tartom,hogy az aqua nem képes egy 92K-s kártyát ingyen házhoz hozatni :D

(#12972) Scholes9 válasza távcsőves (#12947) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jól ám, nálam RotTR 2560x1440-ben megeszik 7000Mb Vramot is - mondjuk cserébe fix 60 fps van - pedig nincs minden maxon, eddig én sem hittem el, hogy van már most is létjogosultsága egy 8Gb-os kártyának, de tényleg így van és ez később ugye csak még jobban elő fog jönni.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12973) távcsőves válasza Scholes9 (#12972) üzenetére


távcsőves
senior tag

Jól hát, ha belefér a keretbe, nagyon is ajánlott, vagyis megéri kajtatni érte picit. De majd mindjárt jőn a 4gb mounika show.

(#12974) Scholes9 válasza távcsőves (#12973) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Most látom csak, h igaza van, aki ezt állítja :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12975) távcsőves válasza Scholes9 (#12974) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez van. És akkor az 1060 3gb ajánlott nem egy ember szerint. Inkább megfelel a pénztárcának, azzal egyetértek.

(#12976) and1ao válasza menpee (#12968) üzenetére


and1ao
őstag

A feszültség pontokat megtaláltad, lenyegében ez is plussz pont volt, de, ami lényeg volt az a VRM ami tényleg jó sőt nagyon jó kellet hogy legyen es ezt a fent leirt 3 gyarto tudta csak, mert ugye -ba jó az élet, a szárazjég a legjobb barátom pepill.

Csöves akarom mondani távcsöves barátom neked meg, hiába írom le száraz tényeket akkor is kötöd az ebet , és megsem értenéd a VRM értékeit, gyerek cipobe jarsz te ahhoz.
Plusz fent írtam 3 alternatívát, de az olvasás sem megy ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#12977) távcsőves válasza and1ao (#12976) üzenetére


távcsőves
senior tag

Villámgyorsan befejezheted a személyeskedést. Akkor írd le, szénné szeretném tuningolni, és a gyári hűtés lényegtelen ezért. A széndarab előállítás meglesz, ezt nézzem ki a dologból. Mert a közlendőd megfogalmazása sem megy normálisan, ellenben a villamos és egyébb fizika ismereteimet meg főleg ne minősitsd, mert még sírva elégetem a mérnök diplomám.

[ Szerkesztve ]

(#12978) and1ao válasza távcsőves (#12977) üzenetére


and1ao
őstag

Neked osszejonne biztosan nekem eddig meg nem volt hozza szerencsem, egy kis figyelem kell hozzá.
Diploma hova kell minek? Datasheet kell dual bios, egy kis tehetseg a forrasztáshoz, meg nehany multimeter.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#12979) távcsőves válasza and1ao (#12978) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem fog összejönni nekem, mert nem foglalkozok tuningal. Komolytalan ember vagy, ekkora oc isten mit keress a ph vga fórumán? A te igényeidel valamelyik angol nyelvü fórumon lenne helyed, nem pedig itt ríni, hogy ami átlag vásárlónak javasolt, az neked nem elég. Vagy felétek mindenki szárazjeges tuningos? Ne fárassz már. Na, ignore a továbbiakban. Ekkora troll megint. :(((

Na ez igen, egy multiméter. Kösszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#12980) Hobbbyt válasza and1ao (#12976) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Na mondjuk ha azt az apró infót elárulod, hogy extrém felhasználásra kell, akkor nem kellett volna itt tippelnünk.. :D
Én is a direkt mérési pontokat meg a Asus fanconnectet mondtam volna, (mert én is a VGA-ról fogom vezérelni a radin lévő ventiket) hiába tudom, hogy a strix vrm-je az egyik legdurvább.. eszembe se jutott, hogy van az a szint ahol ez is fontos. Amúgy ha jól tudom, a referencia nyákon is elég masszív a vrm szekció.

A HIS nyákja meg 15 perc utána járás után úgy tűnik, hogy 1:1-ben XFX (lehet, hogy a 20. percben már találnék valami eltérést)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12981) Petykemano


Petykemano
veterán

Tl:dr
Én is beléptem az rx 470 klubba

Volt egy giga r7 360, ami már eleve furcsán magas fordulatszámmal pörgétte mindig a ventit. 1 év után el is kezdett zúgni zöröni. Visszavittem gariztatni. Aztán visszaszóltak, hogy hát nekik már el se indult, a nagyker küldött újat. Elképzelésem sincs, mi történhetett, mert a zörgés ellenére nekem azért még működött. De mindegy. Megkérdeztem, hogy ráfizetéssel vihetek -e inkább egy másikat. És Rendben volt.

Xfx 470 4gb BE (470p4ldb6) és msi 470 gaming között vaciláltam és végül az xfx-re esett a választásom két okból: elsősorban a méret miatt, az msi 4cm-rel hosszabb és 2cm-rel szélesebb és én idővel szeretnék kisebb házban költözni ebből a monstrumból és nem szerettem volna, hogy a gpu mérete megkötés legyen. Másodsorban a vrm és RAM hűtés miatt. Láttam hőkamerás felvételeket az msiről és hát ott a vrm jó meleg volt. Tudom, hogy 90° nem gond, de úgy voltam vele, hogy hát azért így könnyű jónak látszó hűtést csinálni.

Egyelőre jónak tűnik. Félpasszív, desktopon 50° körül alakul. Még csak a train feverrel próláltam ki, 1200+mhz-en szaladt. Néha bekapcsolt a venti. Eközben a gpu only fogyasztás 40w körül ingadozott. Persze nyilván a train fever nem a legizzasztóbb játék, meg lehet, hogy az i5 650 se hajtja ki ahogy kéne, de ezekkel az értékekkel elégedett vagyok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12982) Syberian válasza távcsőves (#12947) üzenetére


Syberian
csendes tag

Köszönöm az ajánlást, de komplett gépet rendelek és így egy helyről akarok mindent.

Valamint szerencse, hogy aludtam egyet az egészre mert tegnap este már majdnem lenyomtam a rendelés gombot az xfx rx 480 8gb RS-el, DE ugyanakkor ma reggel jöttem rá h nyomorék vagyok :DDD, mert onnan indult az egész,hogy 60-75k-t szánok a VGA-ra, vagyis ahogy pár nappal ezelőtt láttam 3 kártya férne bele, rx 470 az rx 480 és az 1060 3GB-os, de azt nem venném (hiába veri az rx470eket), a 6GB-os árát meg sokallom.

Szval így indult, hogy xfx 470 4gb 66k, milyen jó, de linkeltek aquabol (sajnos már felment az ára) ASUS RX 480 4gb-ot 72k ért, mondom az a 6ezer difi még megérheti, viszont annyit vaciláltam meg még az XFX 480 4gb-oson is ami 75k lett volna, hogy addig felkúsztak az árak, az ASUS most 83k az XFX RX 480 4gb-osa meg ELTÜNT, szval így ha már 80 körül járok ott az RS 480 8gb-al, de közbe már az eredetitől +15kra nézegetem a kártyát :DDD és kezdem túllépni a keretem. Szval nehéz ügy ez a VGA vásárlás illetve az egész gépösszerakás, főleg hogy még azt se tisztáztam le magamban, hogy megérné-e PC-re ennyit költeni.

(#12983) varmi2 válasza Syberian (#12982) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vannak itt a ph! aprón is akik új, bontatlan garis vga-t kínálnak, én is onnan vettem 77k volt az msi gaming x rx 480 4Gb, kari előtt. Ha érdekel, írj egy privit, és megadom, hogy kitől vettem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12984) BReal válasza ggbuffon1897 (#12954) üzenetére


BReal
addikt

Az XFX a legjobb RX-eket produkálja az MSI mellett, ezen kár rágódni. Kifogátl egy CW-s modellt. A Gigákra általánosságban jellemző a CW.

[ Szerkesztve ]

(#12985) BReal válasza Fortum (#12971) üzenetére


BReal
addikt

Rengeteg weboldal nem szállít ingyen házhoz. Viszont az Aquanál a Postapont és a Pick Pack Pont átvétel ingyenes, azt simán meg tudod oldani. 5 munkanapig tartják meg a terméket.

(#12986) távcsőves válasza varmi2 (#12983) üzenetére


távcsőves
senior tag

Komplett gépet rendelne, és egy helyről.

@syberia: akkor sincs gond, január vége, február közepére már normál árak várhatók. Ennyire talán nem fog hullámzani az ár. Aztán kitudja. Jön Trump vagy egy másik elmebeteg, mi meg nézzük a Forintunk. De ez ellen tenni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12987) #02119936 válasza távcsőves (#12986) üzenetére


#02119936
törölt tag

A világgazdaság és az emberek számára sem jók a stresszes árfolyamok 148 dolláros kőolaj stb .Trump is kisebb egy stressz tényező, mert törékeny egyensúlyt "mindig minden körülmények kötött by alekosz ;] " fent kell tartani. Az AMD-és árak porszemek a globális árakban és ténylegesen némileg nagyobb fogyó készlet és nagyobb kereslet miatt drágult az RX480. Nem is meglepő ez mert jó lett a polaris...

[ Szerkesztve ]

(#12988) távcsőves válasza #02119936 (#12987) üzenetére


távcsőves
senior tag

Tedd már OFF-ba!

Én sokat vártam az enyémre. Ha nem azonnal kell, meglesz a vga vagy amit szeretnél. És reálisan lőtted be a ktg keretted.

(#12989) #02119936 válasza távcsőves (#12988) üzenetére


#02119936
törölt tag

Meg van a a AMD vga és nem veszek semmit. A szösszenet úgy általánosságnak szántam. :P Sokan nem tudják mi miért törtnénik és esetleg csodákra várnak amik nem túl bölcs dolog. Legyen OFF kívánságod szerint...

[ Szerkesztve ]

(#12990) Askformore válasza varmi2 (#12983) üzenetére


Askformore
senior tag

Konzolok szervize, ugyanez a kari 83-ért volt ingyen szállítással, szintén kari előtt.. most se sokkal több.

javítok, most is annyi lenne, ha lenne raktáron :) aquában meg 90 ropi..

jav 2 :D ez és ez van Aquánál..miért drágább sima gaming, mint a gaming X?

[ Szerkesztve ]

(#12991) #45185024 válasza Askformore (#12990) üzenetére


#45185024
törölt tag

Mer egyiket távolkeletről szerzik be másikat mg Zoli hozza a beszerző kocsival a nagykertől ? :DD
Persze én nem tudhatom meg azt se hogy Nc0re n is hirdetnek :) Persze én nem járok ilyen torrentekre... :D

[ Szerkesztve ]

(#12992) távcsőves válasza #45185024 (#12991) üzenetére


távcsőves
senior tag

;]

(#12993) ggbuffon1897 válasza BReal (#12984) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

írtam is, h nem temetem el az XFX-et, mert kifogtam egy szar példányt..van ilyen..ahogy ismerem magam, úgyis be fogom próbálni még :)

(#12994) Chereiose


Chereiose
addikt

Most tettük bele az Rx470-et (asus) a gépbe, felraktuk a drivert de a windows indításakor valamiért nem indul el magától, pedig el kéne elvileg. Ez miért lehet?

(#12995) Create. válasza Chereiose (#12994) üzenetére


Create.
addikt

Ha a crimson relive van fent akkor ez így normális, nálam se tölti be, de attól azok a beállítások érvényesek, amik meg vannak adva neki.

Ha arra gondolsz, hogy alul nem mutatja a tálcán az ikont.

[ Szerkesztve ]

(#12996) Chereiose válasza Create. (#12995) üzenetére


Chereiose
addikt

Most tettük bele az Rx470-et (asus) a gépbe, felraktuk a drivert de a windows indításakor valamiért nem indul el magától, pedig el kéne elvileg. Ez miért lehet?

create: köszi :)

(#12997) BReal válasza Chereiose (#12996) üzenetére


BReal
addikt

Igen, jelenleg több embernél van ilyen (nálam is). Indítsd el a Start menüből, és megjelenik az ikon!

(#12998) Chereiose


Chereiose
addikt

Én inkább kikapcsoltam, felesleges. Nem soká megnézem játékokban milyen, egyelőre piszkálni nem akarjuk a beállításokat.

(#12999) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Újra raktam a gépet ,melyik driver-t érdemes felrakni ,16.12.2 Optional -al vannak gondok?

(#13000) Zeratul válasza Chereiose (#12996) üzenetére


Zeratul
addikt

Jobb egér klick az asztalon és felugró ablak legtetején találod a indítóját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.