Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Chereiose válasza Hobbbyt (#13348) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor majd le is szedem és megnézem továbbra is kidob-e.

(#13352) BReal válasza giornalista (#13301) üzenetére


BReal
addikt

"3 éves címekben elvérzik"

Ugyan nem olvastam vissza, de részletezte, milyen 3 éves címekre gondolt? :D

(#13285) huskydog17: Reméljük harmadjára már megfelelőt kapsz. MSI-vel másnak itt nem nagyon volt gondja.

[ Szerkesztve ]

(#13353) Hobbbyt válasza HSM (#13350) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szerintem nincs is nagyon realitása az R9 290x -> RX480 cserének. Sebességben előrébb nem igen lépnél benne.. már a küszöbön a Vega, ami ha nem is váltja meg a világot, de az árakat csak lejjebb nyomja. (na pont az árlenyomás előtt 2 nappal fogom eladni az rx480-at ;] )

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13354) HSM válasza Hobbbyt (#13353) üzenetére


HSM
félisten

Nekem annyiból lett volna, hogy gyárilag a DC2-es hűtés elég gyengus a 290X-emen, hangos és meleg volt, nekem meg a hangszigetelő habos oldalú halk hűtésű házam nem éppen segített ezen, sem az, hogy utálom a zajos és meleg hardvereket. :DD
Viszont mióta megbütyköltem tök jó. Csak sokáig nem volt időm foglalkozni vele. :B

[ Szerkesztve ]

(#13355) Hobbbyt válasza HSM (#13354) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Engem meg elkapott a gépszíj, elkezdtem irtani mindent ami hangot ad ki. Vizet kap a leghalkabb 480 is. :B

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13356) HSM válasza Hobbbyt (#13355) üzenetére


HSM
félisten

Aztán majd hallgathatod az elektronikai zajokat, meg a pumpát. Én tuti nem költenék a vízre. Egy igényes léghűtés teljesen jó megfelelő halk házban.

(#13357) Hobbbyt válasza HSM (#13356) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Áá nem, a pumpa hangtalan.. tényleg! (az már kézben van, ki is próbáltam)
Az a baj, hogy léggel csak idle tudok néma gépet. Játék közben befűti a házat, ami miatt a passszív cpu se megy passzívban.. ha meg huzatot csinálok a házban, akkor annak van kis hangja (hiába némák a ventik)
Meeg, amúgy is régi álmom, most kipróbálom. Ha nem jön be, eladom és veszek az árából még egy rx480-at. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13358) Apone33 válasza Hobbbyt (#13343) üzenetére


Apone33
őstag

Nem értem mi bajod ezzel a mentalitással. :F A vásárlástól számítva van 21 napon hogy bármi ok nélkül visszaküldjem. De nem ez a célom vele. Mi gond ezzel? Nem én találtam ki. Nem magyarba veszem hanem németbe.

Play Hard!!!

(#13359) #02119936 válasza Apone33 (#13358) üzenetére


#02119936
törölt tag

Találtam egy elég érdekes képet találd ki a mi rajta kakukktojás!
[link][link]

[ Szerkesztve ]

(#13360) Apone33 válasza #02119936 (#13359) üzenetére


Apone33
őstag

Kedves Uram túl késő van már. Had kérjek segítséget. :B

Play Hard!!!

(#13361) #02119936 válasza Apone33 (#13360) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nézd még mennyi feszt kapott! Hát de maaargit ez norrrrrromális??? Németben ilyen hülyítik a hülye, de pénzes gyerekeket.

[ Szerkesztve ]

(#13362) Apone33 válasza #02119936 (#13361) üzenetére


Apone33
őstag

Ha neki jó ez. Én nem fogok neki plusz feszt adni. De miért hülyitik őket? Ezt most valahogy nem értem. Lehet sok volt a sör. :D

Play Hard!!!

(#13363) Hobbbyt válasza #02119936 (#13361) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem is megy, csak 1180 Mhz-en.. :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13364) Apone33 válasza Hobbbyt (#13363) üzenetére


Apone33
őstag

A lassan már elmegy a kedvem az asustól pedig alig várom hogy megjöjjön. Már bánom hogy rákérdeztem. Inkább hallgattam volna. :DD

Play Hard!!!

(#13365) HSM válasza #02119936 (#13359) üzenetére


HSM
félisten

Amilyen órajeleken mehet... . 52FPS? :DDD Vagy atom memória sávszél limit.

[ Szerkesztve ]

(#13366) #02119936 válasza Hobbbyt (#13363) üzenetére


#02119936
törölt tag

29 oldal 1400on megy +33 mV hiteles adat, de csak 2D-en van róla kép mert ciki lett volna hőfok. ;]
A hang hőmérséklet tesztet -100 Mhz-en -130mV feszültséggel tesztelték. Szánalmas kártya is meg weboldal.
Ilyen szarra ne költsél inkább vegyél belőle sört. :D

[ Szerkesztve ]

(#13367) #02119936 válasza #02119936 (#13366) üzenetére


#02119936
törölt tag

Arról nem is beszélve hogy az 1180 MHz is remegett .TDP limit befigyelt. Zaj tesztet, meg mióta burn tesztel végeznek. Nem gyengén szakbarbárok írnak cikkeket. :U

(#13368) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok ! :)

Elég kezdő kérdésem lenne,mert az első gépemet raktam össze amire régóta gyűjtöttem.

Holnap érkezik az utolsó darab amire szükségem van az XFX RX480 GTR BLACK 8GB-os videókártyám.

A kérdésem az lenne, hogy mire figyeljek beszerelésnél ? (pl: kábelt vagy valamit adnak hozzá vagy a tápból be tudom kötni ? )

Van bármi amire nagyon figyeljek ? :F

Amit adnak hozzá,majd CD-t azzal kell valamit kezdenem ?

Láttam páran használják a Techpowerup-ot azon hogyan tudom megnézni,hogy viszi a játékomat ?

Esetleg van valami hasonló,amit érdemes használnom?

Illetve az illesztőprogramját,hogy tudom használni majd ?

Sajnos soha nem volt még ilyen szintű gépem szóval elnézést ezekért az alap kérdésekért :D

Előre is köszönöm a válaszokat ! :R :R :R

(#13369) menpee válasza Apone33 (#13325) üzenetére


menpee
aktív tag

BuildZoidnak van egy XFX GTR-e, azzal tudja összehasonlítani. A videóban azt vizsgálja, hogy miért nem lehet nagyon rángatni a kártya bajszát az isten minőségű komonensek (és persze ár) ellenére.
A probléma az, hogy a hűtést maximumra csavarva nem nagyon hatékonyabb, mint amikor félgőzzel megy. Pedig ezt várná az ember józan ésszel, ugye? A jelenlegi sejtése alapján a hőcsövek elrendezésével van gond. Itt a fórumon is volt már téma, hogy az ötödik, legkisebb hőcső nem érintkezik direktben a gpu felületével viszont az 5-ből összesen 2 vagy talán 3 dolgozhat teljes gőzzel. A szélsőkön a hőcső legmelegebb pontja valószínűleg nem elég forró ahhoz, hogy a benne lévő folyadék felforrjon és beindítsa a hőátvitelt így aktívan nem 100%-ban vesznek részt a hőmennyiség elvezetésében. Ez lehet a magyarázata annak, hogy az XFX kisebb és egyszerűbb hűtővel 5°C-kal alacsonyabb hőmérsékleten tartja általában a kártyát és maximum terhelésen a hőmérséklet-fordulatszám görbe a várakozásoknak megfelelő lesz. A Strix-nél ez a görbe magasabban indul és egyenesebb, tehát hamarabb megelgszik, utána tartja az értéket, viszont nem nagyon tudsz rajta javítani a normál léghűtést használva.
Ez természetesen még csak tipp, a hőmérséklet-érzékelős teszteket a közeljövőben fogja megcsinálni, mert már őt is érdekli a jelenség miértje. Ennek ellenére a kártya hétköznapi használatra teljesen megfelelő, bár igaz, hogy az árából kijönne egy jobb variáns és még fagyira is maradna egy maréknyi költőpénz.

Ja, és egyáltalán ne bándd, hogy kérdezgetsz és napvilágra hoztad, kell a sokszínűség a fórumba :)

(#13368) Fortum
CD eldob, AMD oldalról a friss driver letölt. Ha ezek után meg vagy elégedve a kártyával, akkor felesleges piszkálnod, főleg, hogy nagyon tapasztalatod sincs benne.
Nem kell tesztprogram ahhoz, hogy leteszteld a játékokat. Telepítsd fel őket és indítsd. Nem kell nagyon túlreagálni a dolgot, nagy valószínűséggel nem fogsz problémába ütközni. Ha a későbbi tesztelés után mégis előjönne valami óhaj-sóhaj (például hangosnak ítéled meg a ventik hangját), akkor már célzott segítséget tudnak nyújtani a fórumot gyakran leső tulajok. 1-1 specifikus kérdésre mindig egyszerűbb választ adni és végrehajtani is, mint egy komplett kérdéskört átvenni mondjuk 10 lépéses megoldási tervvel. Ami nincs elromolva, azt ne javítsuk meg, ugye?

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13370) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

A tegnap vett kártya el hasalt csak csíkos képernyő. Szenvedtem vele még pár órát driver fel - le alaplapi videokártya tilt, régi gépbe be-ki ott is ezt csinálja -e, de csak csíkos képernyő ma megy vissza. Kap még egy esélyt ha az is ilyen lesz megveszem életem első GTX kártyáját. Azért eléggé meglep ennyi nyűgje van ennek a kártyának ez a negyedik ATI/AMD kártyám, mindig minden gond megoldódott max a következő szoftver frissítéssel, kicsit csalódott vagyok.

Lambi

(#13371) proci985 válasza HSM (#13350) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Lehet architekturálisan a kettő eléggé hasonló, de gyakorlatban pár dolgot NEM lehet a 290X alapján kijelenteni. A 290Xnél alapvetően nagyon komoly probléma volt a fogyasztással ÉS a szivárgással, ami miatt a VRMek ciceregtek, a különböző hűtések (ref, aftermarketek egy része) pedig nem bírt el a kialakult helyzettel.

Pl az Asus DC2 / Matrix / Matrix Platinum, az MSI Gaming lehet elégtelen volt hűtésre és a ref VRM úgy általában borderline volt csak elégséges (még vízen is), de ez a 470/480 teljesen és tökéletesen érdektelen ugyanúgy, ahogy hogyan kellett Neked manuálisan belőni a feszültségeket a 290Xen. Utóbbira megint azért volt szükség, mert légen a gyakorlatban nem nagyon lehet meghűteni adott esetben akár 330-350Wot, a gyakorlatban pedig a kártyák egy része ennyit húzott be gyárilag, tehát a jelentkező throttling miatt alulfeszeléstől adott estben gyorsult a kártya, de ez a 470 / 480 topikban nem érdekes és teljesen off. Ugyanúgy hibás következtetés az, hogy az Asus DCU2 290X VRMje cicergett, ezért ne vegyél 480at. A 290X DCU2 egy alulméretezett és elhibázott konstrukció volt egy 300+Wos kártyára megfelelő VRMhűtés és en bloc ramhűtés nélkül, de ugyanaz a hűtés a 480hez hasonló termikus paraméterekkel bíró 970en nagyon ajánlott volt (és nem cicergett semmi rajta), de igazából ebből se tudunk levonni semmilyen következtetést.

Ez itt nagyon off, potenciális vevőket meg egy teljesen másik széria alapján ne tántoríts el a vételtől. Ugyanúgy, a CPU tuning itt off. Általános driver finomhangolásra és bottleneck keresésre is van megfelelő topik, szóval ne zavard össze potenciálisan a fórumozókat más kártyákon alapuló tapasztalatokkal és hagyd az offot.:R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13372) Apone33 válasza menpee (#13369) üzenetére


Apone33
őstag

Értem és köszönöm az infókat. Majd ha itt lesz kiderül hogy milyen lesz. Eredetileg sapphiret néztem ki de azt itt sokan szidták. Soknak hibázott meg venti gondok voltak. Haber a 3. kártya után váltott a strixre amivel nincs gondja.

Play Hard!!!

(#13373) #02119936 válasza Apone33 (#13372) üzenetére


#02119936
törölt tag

A Zafír újra a Vega-án fog alakítan remélhetőleg. Itt most inkább középszerű lett. Neked a legjobb 1080-ak után lehet kicsit kevés lenne. Ezt most nem telsítményre értem. Te tehetősebb vagy várd meg szerintem Vega-at addig valahogy kihúzod a 1080-al. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13374) Apone33 válasza #02119936 (#13373) üzenetére


Apone33
őstag

Az 1080at már elvitték. Így vennem kellett valamit helyette ezért most az amd mellett döntöttem ha nem válna be akkor visszatérek megint az 1080ra. De ha elégedett leszek akkor marad míg a vega jön. Szertem az amd-t régen csak ez volt nagyon ritkán nv. :B

Play Hard!!!

(#13375) #45185024 válasza #02119936 (#13373) üzenetére


#45185024
törölt tag

A nagy kártyákon nagyon jók a sapphirek csak mint fő Amd partner odaszóltak nekik hogy nyomott árakon dolgozzanak. Viszont cserébe nekik engedték meg egyedül hogy 470 egyik tipusára 480-asokon megszokott memóriákat rakjanak.
Ennyi pénzből nem lehet erős kártyákat csinálni. MSI széles, XFX jó hosszú, 21 centis kártyáktól meg badarság lenne elvárni a 28 centis kártyák hőleadását, a hő nem buta és ismeri a hőtant ;)

[ Szerkesztve ]

(#13376) Zeratul válasza Lamberd (#13370) üzenetére


Zeratul
addikt

Kifogtál egy hibás darabot, van ilyen. Remélhetőleg nem az a bizonyos darab jár körbe amely néhány fórumtársnál már megfordult.

(#13377) menpee válasza #45185024 (#13375) üzenetére


menpee
aktív tag

24 centis, de a többi része stimmel.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13378) Apucy01 válasza #45185024 (#13375) üzenetére


Apucy01
őstag

Annyira azért nem fő partner a spphire.. inkább csak a leggyakoribb és talán a lególcsóbb :F

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#13379) HSM válasza proci985 (#13371) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, hogy itt óriási félreértések vannak. :F
Nálam se a 290X DC2-m, se a korábbi 290 WF3-am nem cicergett (úgyértem, egyáltalán nem, semennyire), illetve a hűtések is elbírnak velük. Más kérdés, hogy mindkettőn alakítgatnom kellett, hogy a számomra megfelelő zaj és hőfokok mellett üzemeljenek.
Másfelől, a helyzet erősen megismételni látszik önmagát néhány 470-el, ami a topik beszámolói alapján komoly TDP korláttal küszködik. Igen, a 290-esek inkább a hőfok limitjüket érték el, ezek meg a TDP-t, de pontosan ugyanazt teszi ilyenkor a vezérlés, csökkenti az órajelet. Erre tettem korábban némi utalást. Itt is pontosan ugyanaz lehet az eredmény, hogy a user nem feltétlenül azt fogja otthon kapni a pénzéért, amire a netes tesztek alapján számít, vagy elvárna.

Az, hogy hogyan lőttem be a feszültségeket, szintén relevánsak lehetnek a topikban, ugyanis ugyanaz a rendszer, és a hatásai is ugyanazok, maximum itt nem 50-100W-ot nyersz, hanem mondjuk 20-50-et. Adott esetben ez is éppen úgy lehet egy halk és hűvös és egy hangoska meleg kártya közötti különbség.

És amúgy a topikból is megerősítették néhányan, hogy igenis lehet nyerni kis feszültség-finomítással ezeknél a kártyáknál is: [link] [link]
(Ezúton is köszönöm nekik! :R )

"Ugyanúgy hibás következtetés az, hogy az Asus DCU2 290X VRMje cicergett, ezért ne vegyél 480at."
Soha még csak nem is utaltam semmi ilyesmire. :F Ezt nem is egészen értem, hogy jött ide. Főleg, hogy az én 290X-esem se nem cicereg, se semmi baja normálisan beállítva. Amiről beszéltem, és ami miatt felhoztam a 290X-em, az a GDDR5 ramok hűtési igénye, ami ugyanúgy megvan a 480-asoknál, sőt, hűtetlen ramos 470-eseknél is. Márpedig itt szerintem még fontosabb, mert maga a GPU könnyen hűthető, de erősen memória sávszélesség limites termékek révén (főleg a kisebb memória órajelű 4GB változatok) ott igencsak kritikus tényező kéne legyen a ramok hűtése, és ezáltal húzhatósága. A hűtetlenségből származó esetleges stabilitási gondokról nem is beszélve.... Mert az oké, hogy nem érti a user, miért erőlködik a hűtés a GPU-t 65 fokon tartani, feljebb viszi a limitet, ne zajongjon, aztán pár hónap múlva meg jöhet a csodálkozás, hogy megsültek a ramok (mert azt nem méri semmi, és a legtöbben nem fogják műszerrel ellenőrizni a hőfokát, mint ahogy mondjuk én mindig megméregetem), aztán lehet garizni... Nem jó játék. :N

Egyáltalán nem volt célom egy másodpercig sem eltántorítani vevőket, sőt, kifejezetten jó terméknek tartom a Polaris GPU-t, főleg RX480-ként. :K Pl. a vs. topikban is már sokszor méltattam őket. Azt is többször írtam a topikba, hogy magam is fontolgattam a váltást a kedvező fogyasztása révén, de túl sokat kéne ráfizessek a 290X-ről így elvetettem. Szerintem ebben sincs semmi elrettentő, sőt.

Őszinte leszek, engem az "általános bottleneck" illetve "driver finomhangolós" topi egyáltalán nem érdekel, ahogy a legtöbb user is a kinézett VGA-hoz keres processzort, vagy akar drivert finomhangolni, így ők is elkerülik az említett topikokat. Mindegy, befejeztem az "OFF-ot", majd megoldják máshogy a tulajok az informálódást. :R

Én jó szándékkal igyekeztem volna általam hasznosnak vélt tapasztalatokat megosztani a fórummal a szabadidőm kárára (ha már olvasgatom ezt a fórumot is), de ha nincs rá igény, elfogadom. Nem fogom a továbbiakban fárasztani ezzel magam, mindenki azt vesz amit akar, és úgy használja, ahogy jólesik neki. :R

(#13380) Golota válasza Lamberd (#13370) üzenetére


Golota
aktív tag

Elég gyanús nekem. Ugyanezt produkálta nálam egy Sapphire RX480 4GB. Ez a második kártya, az első nem egészen 1 hónapig bírta. A cserekártya 5 percig. Nem akarok vészmadár lenni, de egyre többen futunk bele ebbe. Lehet, hogy valami konstrukciós hibája van a 480 sorozatnak?

(#13381) Golota válasza huskydog17 (#13285) üzenetére


Golota
aktív tag

Detto, ugyanez volt a Sapphire első példányával. A garanciális csere meg 5 percen belül nyúlt ki, lásd előző postom. Szerintem kizárt, hogy "kifogtunk egy hibás példányt". Itt már hárman vagyunk pár napon belül, akiknek a 2. kártyája durran el.

(#13382) Cronerator válasza Apone33 (#13333) üzenetére


Cronerator
tag

Asus strix 480 tulajként azt mondom, hogy egy jó kártya, csak nem out of the box. Gyárilag 65 fokra van belőve a cél hőmérséklet. Teljes terhelés alatt nekem nagyon hangos volt. 75-re állítva Wattmanban megoldotta a problémát. Ennyit kell csak tenni. Alulfeszeléssel lehet még finomhangolni, de ez már nem kötelező. Én valamikor október elején ezt megtettem és azóta nem nyúltam hozzá. A tuning része meg speciel nem érdekel. Ha kevés lesz a kártya, veszek erősebbet, remélhetőleg nyáron.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#13383) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Hali.
A wattman hőfok résznél két csuszka van.
Az első a Max , a másik a Target. Melyik mit csinál , mire érdemes állítani?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#13384) dreko


dreko
aktív tag

Sapphire rx470 oc kártyát kötném össze a tv-vel, van a kártyán egy hdmi és 4 db dp port. A hdmi DVI kábellel megy a monitor, a tv-hez dp-hdmi kábelre lenne szükségem, elég lenne 1m-es db is. Mire figyeljek, milyen kábel szükséges? Kell aktív kábel, vagy bármi varázslás?

(#13385) Apone33 válasza Cronerator (#13382) üzenetére


Apone33
őstag

Full hd-ban sztem egy jó darabig elég lesz, ezért sem vettem nagyobb felbontású monitort hozzá, mert sztem wqhd-ban már eléggé szenvedne szegény.

Play Hard!!!

(#13386) füles_ válasza MikaVejneGI (#13383) üzenetére


füles_
őstag

Max: Ez a maximális hőmérsékletértéke a GPU-nak. Ennél az értéknél már visszaveszi az órajeleket és erősen tekernek a ventillátorok.
Target: Célhőmérséklet. Vagyis ha reális értéket állítasz be, akkor órajeldobálás nélkül itt fog tanyázni a GPU hőmérséklete. Itt inkább a ventillátor fordulatszámmal fog játszani a kártya

(#13387) Cronerator válasza Apone33 (#13385) üzenetére


Cronerator
tag

Én 3440*1440-ről tudok nyilatkozni. Régebbi címek mennek simán 75fps-sel, de az újabbakkal nem túl élvezhető élményt produkál és ezen még a freesync sem segít. 2560*1080 maxon simán jó.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#13388) wolf033 válasza dreko (#13384) üzenetére


wolf033
senior tag

Dpi nincs a monitorodon? Ha lenne akkor az lenne a legegyszerűbb, hogy egy sima dpi-dpi kábelt vennél.

(#13389) Apone33 válasza Cronerator (#13387) üzenetére


Apone33
őstag

Ott már más a helyzet. Wqhd-nál én 1080-at használtam, hogy ne legyen gond, persze ha egy játék szarul van megírva, akkor mindegy hogy milyen kártya van a gépben.

Play Hard!!!

(#13390) travix


travix
aktív tag

Azt tudja valaki h mi a rákért veszi le az órajelet 300mhz-ra az asus rx 470 4gb kártyám? 75 foknál visszaveszi de lehet nem is attól függ vagy nem tudom, mert felraktam most maxot meg a célt is 80fokra, de igy is visszaveszi :(
Az még hagyján h max 25%-ot lehet rádobni a power limitre és igy max 1300mhzet tart meg, de hogy 300mhz-ra visszavegye az már sok....
Ha van ötlet írjatok. :(((

(#13391) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

A következő milyen hibából ered? Nézem a Youtube-ot, egyszer csak becsíkozódik a kép, gép újraindul, közben kék képernyő szomorú arccal, alul kis betűkkel, aztán alul mintha azt írná, hogy atikmpag hiba.

Játszani lehet vele, meg netezni, de a YT-ot nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#13392) jety91 válasza M4XP4YN3 (#13391) üzenetére


jety91
őstag

Chromeot hasznalsz? Elvileg a 16.2.2-ben javitottak a VP9-en, ami a videolejatszashoz kapcsolodik.

(#13393) M4XP4YN3 válasza jety91 (#13392) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Igen azt. Nekem olyan driverem van, amit akkor szedett le a gép, amikor rányomtam, hogy Automatically Detect and Install driver. Az nem jó akkor?

(#13394) ncc1701 válasza travix (#13390) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát izé. Targetet, és maxot ugyanarra állítani enyhén szólva is retardált, idióta ötlet volt. És már többször le volt írva, h az 12xxMhz az a boost órajel, az alap órajel az 9xxMHz.

(#13395) jety91 válasza M4XP4YN3 (#13393) üzenetére


jety91
őstag

nagyon nem. Tul uj kartya ez ahhoz, hogy a windows altal ajanlottat tegyed fel. amd.com oldalrol szedd le a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#13396) M4XP4YN3 válasza jety91 (#13395) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Megtettem már nem egyszer. Amikor meglett a kártyám, dec. 20-as volt az aktuális, de egy idő után elkezdte a hibát és a Radeon Wattman baromságot. Január 9-essel is próbáltam, de nem történt változás. Kérdezem, akkor ezek után mitévő legyek?

(#13397) jety91 válasza M4XP4YN3 (#13396) üzenetére


jety91
őstag

minden telepites elott DDU-val letakaritottad az elozo drivert? Anelkul nem sok valtozast fogsz eszrevenni.

(#13398) M4XP4YN3 válasza jety91 (#13397) üzenetére


M4XP4YN3
tag

DDU-t pont nem használtam, de akkor megyek is megpróbálni.

(#13399) Lacccca87 válasza M4XP4YN3 (#13396) üzenetére


Lacccca87
addikt

Hardveres gyorsítást kapcsold ki a Chrome-ban.

(#13400) jety91 válasza Lacccca87 (#13399) üzenetére


jety91
őstag

Mar nem kell elvileg, legalabbis nalam mar rendben van az utolso 16.2.2es driverrel. Ez van a changelogban, amit javitottak:
"Chromium may fail to utilize hybrid decode for VP9 content". Szoval mennie kene nala is egy DDU es bongeszo cache urites utan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.