Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Tökmindegy válasza radi8tor (#997) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ezt a fagyát a hőmérséklet okozta szerinted?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1002) Cybertrone válasza SzlobiG (#994) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kb 1150mhz körül megy alap fesszel! :K Kb... mert még csak nem rég kezdtem el a gamnet, és egyből az 1200 mhz-re mentem rá :DDD
Csinálltam egy ventiprofilt, majd screenelem azt is! Készülőben a képek mingyárt elkezdem az írást! :B

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1003) BeLucZ válasza radi8tor (#997) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja sry

azt hittem corsaired van, zalman tápokról nem sokat tudok.....

(#1004) MarcZ


MarcZ
senior tag

Van egy Club3D 7970 kereken 150-ért, egy német srác árulja német eBay-n, de sajnos csak Németországba szállítja ki, de szerintem ha beszélsz vele, csomagban elküldi ide is olcsón. Akit érdekel szóljon, küldök PM-et. Nem az enyém a kártya, csak észrevettem, gondoltam aki először szól, annak linkelem. Szerintem 150 elég jó ár.

A kártya új.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#1005) Gaboman válasza Cybertrone (#1002) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Benchmarkokat tudnál nézni?
AvP, Stalker, Metró 2033, Crysis, érdekelne itt mit mutat a kicsike 1200Mhzen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1006) Cybertrone válasza Gaboman (#1005) üzenetére


Cybertrone
veterán

Uhhh... meglátom mit tehetek... megvoltak nekem ezek a benchek de letöröltem őket a picsába! letöltögetem majd, bár mára nem ígérem! :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1007) kasa85 válasza Gaboman (#990) üzenetére


kasa85
őstag

Sokat hitelesít,és dob rá a játék élményre a látvány is.
Ez nem CS hanem egy félig harci szimulátor van különbség ;) .
Sokszor van amikor foglalod a bázis,és sok helyzet van amikor meg kell védeni egy bizonyos pontot.
Hidd el van idő a látvány világgal is foglalkozni.
Milyen jó amikor atomokra hullik minden mint a valóságban,vagy rád dől a ház,és a képedbe vakít egy felrobbanó tank közben repkednek szanaszét a tárgyak.
A Cod-ban rakhatsz egy Atombombát a szék alá is ugyanott marad ha felrobbant minden. :D
A látvány világot ne keverjük már az ellenfél meglátásával. :R
Lehet másként látod a dolgot,és van aki úgy szintén.
Én meg másként ezért vagyunk különbözőek,és mindjárt színesebb a világ. ;)
Vannak játék választékok mindenki számára.
Azt kell ki választani ami az egyéniségéhez megfelelő.
Na ne offoljunk,mert nem ide tartozik sokan osztják mind kettő véleményt amit meg vitattunk :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1008) Gaboman válasza Cybertrone (#1006) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem is kell mára, ha lesz rá időd és kedved esetleg majd megnézhetnéd őket valamikor.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1009) - = Zk = - válasza Gaboman (#1008) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ott a 7vége! ;]
:DDD ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1010) Cybertrone válasza - = Zk = - (#1009) üzenetére


Cybertrone
veterán

Melóznmom is kell a hétvégén de igyekszem majd! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1011) - = Zk = - válasza Cybertrone (#1010) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudom, csak "humorosnak" szántam...:R
7végén én is vga-t tesztelek, szal... hajrá oda is! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1012) radi8tor válasza Tökmindegy (#1001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem az, mert semmit nem változtattam rajta. Többször kifagyott előtte, utána már lefutott.

⭐ Stella

(#1013) Def26 válasza Cybertrone (#1010) üzenetére


Def26
félisten

Háát, mocskos módon irigyellek. :) Remélem pár hét és meglesz nekem is a kártya (asus).

GTX580 nálam kimaradt, mert túl gyorsan jött a gtx480 után. HD7970 -et már megveszem és újabb másfél évig nem veszek vga -t. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1014) theniel válasza subaruwrc (#983) üzenetére


theniel
aktív tag

Abban igazad van, hogy az élsimítás önmagában megoldja a recéződést ami az eredményes játékban zavarna. A többi meg már a külcsín.
Sajnos engem a külcsín fog meg mindenben. :D

Amellett pedig így indult a lavina:

(#946) subaruwrc
"full hd-ban a bf3-at szerintem egy 560 ti is elviszi csutkán már nem azért"

Hát nem azért, de saját tapasztalatból mondom, hogy nem viszi el. Még 1680*1050 en high beállítás mellett sem normálisan.

(#1015) Gaboman válasza Cybertrone (#1010) üzenetére


Gaboman
nagyúr

AvP
AvP Tool
LP2
Stalker
Crysis Warhead

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1016) radi8tor válasza Gaboman (#1015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, csak sajna ehhez kell telepíteni a játékot is.

⭐ Stella

(#1017) Gaboman válasza radi8tor (#1016) üzenetére


Gaboman
nagyúr

AvP, Stalker, LP2höz nem kell telepíteni a játékot!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1018) rocket válasza radi8tor (#997) üzenetére


rocket
nagyúr

Hamar lefog csenegeni ez az OC orulet, mert kiderul, hogy a tesztekben a wafer kozeperol osszevalogatott GPU-kal szerelt kartyak voltak ;)
Raadasul benchmarkokat futtatnak, ami semmit nem arul el a stabilitasrol2-5 perc alatt amig tartanak.
Futtatni kene tobb jatekot 4-5 orat, hba nelkul vegig megy arra mar lehet azt mondani beton stabil :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1019) radi8tor válasza Gaboman (#1017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor azokat megnézhetem holnap.

rocket: arra utalsz, hogy előbb-utóbb feldobja a talpát a kártya?

Sz.Miki: Nincs mit tenni, a tömeg vért akar látni. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1020) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Mosolygok mi megy itt :)
Nem elég, hogy a világ legjobb kártyája van a tulajdonotokban, de máris rommá kell húzni? :D

(#1021) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Akkor egy kis beszámoló:
A kártya szép default Zafír köntösben található, rajta az elmaradhatatlan kislánnyal :D , semmi sallang nincs a dobozon, csak a főbb infók!
[link][link]
A dobozon belül találunk egy laposabb dobozkát abban kajuk meg a kábeleket, csatlakozókat, melyekből van bőven, lássuk:[link]: DP port DVI átalakító, 1.8m 1.4-es HDMI kábel, CF híd, HDMI DVI átalakító , Tápkábelek naggyából ennyi a paletta! Van még hozzá gyári cd amin a driver van (én feltettem mert ez biztosan jó hozzá, majd frissítem idővel) meg egy zafír klub kártya, amit még nem tudom mire jó...
A dobozban van még maga a kártya is :D Lássuk hát:[link][link][link][link]A kártya maga teljesen referencia, egyedül egy zafír matrica van a hűtőn... A kártya meglepően nehéz, nehezebb mint egy db 580-as!!! Gondolom azért mert a hűtő alatt a nyákon egy sacc 2mm-es borítás van amin fekszik a hűtő, és a hűtőben a vapor chamberes borda! Nagyon komoly súlya van komolyan a cuccnak! :K
A kártya NAGYOBB mint egy 580-as:[link] Csak pár centi lehet a 2 kártya közt, de a lényeg az hogy akinek az 580-as méretű kártyák alig fértek el ez lehet nem fog! :K
És lássunk még pár képet a jalenlegi garmadáról, mely még itthol található... Az ikrek, és az új bébi :DDD :[link]

Most pedig néhány szó magáról a teljesítményről!
A kártya zokszó nélkül megy betétele óta, az új catalyst(nekem új, mert utoljára 1 éve volt 5870-em azóta NV volt csak) átlátható, és pofon egyszerű kezelni!
Gyári órajelen nem ment a kártya, egyből kapta azt amit a catában be lehet állítani neki! :K
Mondanom sem kell hogy meg se érezte, olyan mint ha az lenne az alap órajele neki... :K
BF3-al izzasztottam egész délután, és meg kell mondjam hogy bődületes erő van benne!
580 sli után nem gondoltam volna hogy van ilyen ami 1 gpu-s... de van! A cataOC-val 2560*1440-ben ultrán szűrés nélkül, minden más bekapcsolásával 50-80 fps közti értéket kapok stabilan! :Y ha nagyon nagy a dara, és a füst a robbanás akkor 40-45fps van, de az még bőven belefér, hisz az sli is leugrott 50-55 fps köré! :K
Ezután gondoltam hogy kicsit nagyobb babérokra török, és emelek még rajta! Fesz emelés is volt az alap 1.176v-ról 1.215v-ra melyen 1200/1600mhz-en stabil a kártya(már amennyire 2h BF3 alatt stabil tud lenni, nyilván kell még tesztelni de ennyi időm volt jelenleg)
Az fps értékek tovább nőttek barátaim: 50-90-110 fps-et kapok pályától , és szituációtól függően 1 gpu-val :K Kb az sli alatt van 10%-al, és van ahol talán be is éri azt(stock órajeles 580 sli-ről van szó, igen tudom erősebb a húzott sli, de közel 500w-ot meg is eszik hozzá ha nem többet)
A melegedésről annyit hogy csinálltam egy baba kis ventiprofilt afterburnerbe, és idle 35 fok körül van a cucc, load meg 65-70 foknál nem megy feljebb feszemelés, és tuning után sem! :Y
A kártyát én ajánlottnak minősítem! A jelenleg elég drága beszerezni, de amint esik az ára vegyétek bátran, mert megéri! Amint lehetőség lesz rá jön a tesója is ezt megígérhetem! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1022) Sz.Miki válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönjük a bemutatót :)

A kártya amúgy hosszabb mint az 5870-volt?
Pontosan hány mm hosszú?

(#1023) radi8tor válasza Sz.Miki (#1022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

28 cm, de lehet hogy 28.1 cm.

⭐ Stella

(#1024) Gaboman válasza radi8tor (#1019) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Okés, köszönöm!
Bár CFel biztos nagyot fog szólni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1025) ittakary válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszi a képeket és a leírást, elég jól fest a téma. :C

(#1026) helkis válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


helkis
addikt

szép kis interjú.. :R

mehetsz csomagolni! ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1027) Sz.Miki válasza radi8tor (#1023) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Csak mert volt 5870-em az 1,5 mm híján épp, hogy befért. :)
Sok helyen 27cm hosszt írnak.
Kéne egy pontos adat.
Mert ha beszerzem kitépem a hajam ha nem fér be a házba .

(#1028) jippa


jippa
aktív tag

Már nagyon várjuk a PH tesztet.

Amire főleg kíváncsi leszek, hogy a GEN 3-nak van-e mérhető hozadéka, mert a külföldi oldalak szerint többnyire nincs. A válasz hatással lesz az épülő konfigomra.

Abu85leaks ? ;]

Jippa

(#1029) Abu85 válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Cuki a kutyus. ;]

A Sapphire kártyát ide kell regisztrálni. [link] Először csinálj egy regisztrációt és ezüst tag leszel. Aztán a kártya beváltásával lehetsz arany fokozatú tag. Ilyenkor ad néha a Sapphire ingyen játékot, vagy más szoftvert. Persze nem mindenkinek, hanem néha sorsolnak, vagy van olyan, hogy az első 1000 jelentkező kap, szóval nem csak szerencse kell.

(#1028) jippa: A PCI Express 3.0 egyelőre nem sokat ér.
A teszt kész, de még meg kell írni a szöveget. A héten már nem lesz kirakva, de jövőhéten ezzel akarunk kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1030) Cybertrone válasza Abu85 (#1029) üzenetére


Cybertrone
veterán

Köszi a Buldi nevében is... a kis mocsok van annyiba majdnem mint a kari :DD De természetesen meg kellet neki is nézni :K A reget megejtem! ártani nem árt! Köszönöm!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1031) jippa válasza Abu85 (#1029) üzenetére


jippa
aktív tag

Én meg köszi a konfig nevében. :)

(#1032) radi8tor válasza Sz.Miki (#1027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az előbb mértem le neked. Nem hiszel nekem? :D

⭐ Stella

(#1033) BeLucZ válasza rocket (#1018) üzenetére


BeLucZ
addikt

ezt honnan veszed hogy a wafer közepéről készült kártyákat adták ki először?
azt állítod hogy a jövő szállítmányai jóval gyatrább potenciállal fognak rendelkezni ? :(

(#1034) Cybertrone : legyen igazad :R

kíváncsi vagyok mikor lesz emberi áron a karesz :)

[ Szerkesztve ]

(#1034) Cybertrone válasza BeLucZ (#1033) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hülyeség... a kártya maga nagy sebességre van tervezve, csak a 300w-os szabvány miatt kellet visszább fogni! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1035) - = Zk = - válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meggyőztél :R...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1036) mpierre válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


mpierre
veterán

Príma infók... :R
A kávédaráló hangja milyen? Hány %-tól hangosodik? (Tudom úgy is elnyomja a zene, stb, de érdekelne.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1037) radi8tor válasza Abu85 (#1029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Membership level: Gold
You have 5 Free Promotion Credits

⭐ Stella

(#1038) Cybertrone válasza mpierre (#1036) üzenetére


Cybertrone
veterán

Olyan 40% körül már van hangja a cuccnak! Nálam a ventivezérlés végett elmegy 75% köré a hűtés, ott már igen hangos tud lenni, viszont a feladatát elvégzi becsülettel!
100%-on több mint 5000rpm-el forog a venti... szvsz hajszárítónak is jó! :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1039) kasa85 válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


kasa85
őstag

:C
Szép tartalmas teszt. :R
Akkor aligha nevezhető lassabbnak GTX580SLI-től :Y
De várom,hogy egy kicsit le menjen az ára, szerintem Március lesz belőle mikor venni tudok egy ilyen csöppséget addig is jöhet a tesz dögivel :) :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1040) - = Zk = - válasza Cybertrone (#1038) üzenetére


- = Zk = -
félisten

vajon a 7950 hova lesz pozicionálva power ügyileg?!...hm.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1041) BeLucZ válasza - = Zk = - (#1040) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem 580ast fogja tudni, csak gondolom abban is lesz potenciál, mondjuk 580asba is van :)

580as ellenfele lesz 1 értelműen

(#1042) Cybertrone válasza - = Zk = - (#1040) üzenetére


Cybertrone
veterán

Attól függ mennyi tartalék lesz benne... szvsz ezekbe a cuccokba több a kraft mint a 40nm-es cuccokba... ha alapból egy szinten lesz az 580-al akkor a jobb tuningolhatóság miatt el fogja majd verni ebben biztos vagyok! :K Szerintem 2gb memó lesz rajta, és olyan 1536 shader proci! az unlock szerintem felejtő lesz, ezt még egyszer nem játsza el az AMD, mert itt most a preztis cucc az a világverő, és azért meg kérik az árat! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1043) - = Zk = - válasza Cybertrone (#1042) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem értek az nV-khez, nekem radeon oldalon példálózzatok :B

(#1044) Cybertrone
így már más! ;) hát remélem. ha 100-110k lenne, még tetszene is.. .de félek nem annyi lesz :N

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1044) Cybertrone válasza - = Zk = - (#1043) üzenetére


Cybertrone
veterán

7950=6970+15% sebesség sacc első ránézésre! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1045) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nem szokásom a reklám, aki keres amúgy is talál, de holnap kapok 1db Asus karit. Előreláthatólag olyan infót kaptam hogy jövő héten biztosan nem várható szállítmány, esetleg majd csak utána (hogy ez most global, vagy csak az adott nagyker azt nem tudom)
Szóval akit esetleg érdekelne az keressen meg pm-be. :)

Elkelt :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1046) peterm711 válasza Cybertrone (#1021) üzenetére


peterm711
aktív tag

Huuh ez elég meggyőző volt :DD , lehet meglepem magam én is egyel, csak jöjjön meg már a procim :K

(#1047) mpierre válasza Shkiz0 (#1045) üzenetére


mpierre
veterán

Az nagyon gyorsan elkelt. :Y Belefért a szerkesztési időbe...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1048) BeLucZ válasza Shkiz0 (#1045) üzenetére


BeLucZ
addikt

MonsterLOL, Cybertrone bemutatója túl hatásosra sikerült és a Tahiti vírus megfertőzte az embereket :D

sztem az újdonság varázsa egy félelmetes erő, aminek kevesen tudnak ellenállni

(#1049) Cybertrone válasza BeLucZ (#1048) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egyedül radiátor kollégának dobtam infót hogy van ilyen kari olcsóbban ;] A többi az árus érdeme :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1050) Shkiz0 válasza mpierre (#1047) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az igazság az, hogy az egyik fórumtárs már érdeklődött tegnap ha tudok még majd hozni akkor kellene neki is 1. Írtam neki délután, de nem írt azóta, most meg ahogy ide beposztoltam, írt hogy kell neki :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.