Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) kasa85 válasza mpierre (#1198) üzenetére


kasa85
őstag

Tisztára úgy írtad ahogy nagyfaterom mondani szokta - :DDD
(meg kék) :D

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1202) havasa válasza Gaboo007 (#1197) üzenetére


havasa
aktív tag

Azt mellékes dolgot nem mondtad, hogy az alapon 2,66-on ketyegő 920-ad 4,2-re van rántva. :D Egyébként a Techpowerup-os konkluzió ennyit ír a az i7 920-ra: there's no need for you to upgrade

#1196 Belucz: Ofc, ott a saját specifikus game és hardver setup miatt teljesen más megvilágításba kerülhetnek a dolgok, mint a tesztekben, természetes, hogy neked az a fontosabb. :R

#1195 kasa85: hogyne "venném be" , Techpowerup is kb erre a következtetésre jut a 7970 CPU scaling tesztjáben.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#1203) SzlobiG válasza havasa (#1202) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze mert "csalóka" a teszt mivel alapon mennek a procik ami a 920 esetébe csak 2.66GHz ezért múltkor be is néztem nem akartam elhinni ennyivel lassabb az SB-től azt most nézem alapon ment minden.:D

(#1204) kasa85 válasza havasa (#1202) üzenetére


kasa85
őstag

Hagyjuk.
Van aki ezeket grafikonokból tanulja,van aki meg tapasztalja .
Én mindig is a felhasználók rabja voltam,és nem dőltem be ezeknek a fizetett hirdetősöknek.
Mindig is ide fordultam,ha kellet tapasztalatot szereznem,és az eset többségében úgy is volt ahogy le írták mint egy olyan oldalon ahol mindig mást mérnek.
Szerintem felesleges ezen rágódni én ezt az utat járom,van aki a másikat.
Szerintem a sima userek véleménye jobban számít mint azoké akik le fekszenek más gyártóknál kis pénzért.
JA igen ingyéé HD7970-ért mindent bevállalok :DDD

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1205) havasa válasza SzlobiG (#1203) üzenetére


havasa
aktív tag

A 920 architektúrája teljesen megfelelő a mostani játékokhoz, csak meg kell piszkálni egy kicsit ha sok FPS-t akarsz. Adatlapodat elnézve a tiéd sem hever parlagon. :D

1204#: mondod ezt annak, aki 386-ossal kezdte és most is van i5, X6, Cortex A9 is. :D

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#1206) Shkiz0 válasza Sontir Fel (#1143) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Aláírásom, de könyörgöm legyetek már egy kicsit kreatívak :)
Kb 1 perc kereséssel is megtaláltad volna itt a ph-n.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1207) kasa85 válasza havasa (#1205) üzenetére


kasa85
őstag

1205#
Más meg bocsáss,de én sem ma kezdem a számítás technikát.
Amúgy nálam is meg fordult a 386os :D
Amúgy meg van nick nevem is köszönöm:R
Amit írtam saját tapasztalatomból írtam,és nem grafikonokból szopt@m ki,hogy melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1208) havasa válasza kasa85 (#1207) üzenetére


havasa
aktív tag

Ok tényleg hagyjuk.

Ha saját tapasztalatból tudod, hogy miként skálázódnak az

Athlon II X4 645
Phenom X4 970
AMD FX 8150
Core i5 661
Core i7 870
Core i7 965 **
Core i7 3960X
Core i7 2600K
Core i7 2600K @ 5 GHz

processzorok (ezek szerepelnek az általad hülyeségnek tituált Guru3D tesztjében ) 7970 VGA melett, akkor gratulálok. :R

Mindenesetre én szívesen megnéznék egy PH-s 7970 CPU scaling tesztet is.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#1209) theniel válasza BeLucZ (#1191) üzenetére


theniel
aktív tag

Nekem alapon megy a 920 am és teljesen mindegy hány fős a szerver ugyanúgy megy. Az viszont nem mindegy melyik szerveren vagyok, mert tök nem egyformák. Azt is megfigyeltem, hogy nálam firefox 5.0-al a leggyorsabb a BF3. Chrome-al játszhatatlan.
Volt , hogy húztam a procin kicsit felraktam 3,6-ra meg a ramot 1600-ra , de semmit sem gyorsult a játék tőle , inkább instabilabb lett.
Ha meg a field of view-t (FOV) felrakom 90-re (70-en van nekem úgy valósághű), akkor úgy begyorsul a játék, hogy semmi értelmét nem látom hogy ezen még gyorsítanom kéne. Csak ugye torz a kép akkor már és zavaró.
Egyébkén a youtube-os teszteknél megfigyelem, hogy úgy csalnak, hogy az FOV fel van tolva 90-re és aki nem jön rá azt hiszi, hogy a kari jól viszi a játékot közbe meg ha visszarakja 70-re , akkor összecsinálja magát.

(#1210) kasa85 válasza havasa (#1208) üzenetére


kasa85
őstag

Abban én is benne lennék.
Sokan tapasztalták az én általam írt,és másol által írt problémákat amit fentebb meg vitattunk.
Nem csak én vagyok az aki semmibe veszi ezeket a teszteket,mert tény hogy van köztük jó és valós tartalmú,és van amelyik egy kicsit meg van ferdítve.
Én is védtem,hogy hú négymagos és Quad,de ahogy váltottam nem lett minden atom gyorsabb,csak folyamatosabb.
A minimum ,átlag,max értékeket b@szták oda írni ezt fentebb érthetően,és világosan le írtam egy példa ként.
Mint láttad ott is pár fps a különbség,de amikor jön egy nagyom ki számítandó effekt akkor be esik a képkocka jóval alacsonyabbra mint a Core i esetében.
Mint írtam meg lehet azt játszani,hogy megvesszük a durvább kártyát,és lesz is különbség.
CSak akkor lesz keserű a szánk íze amikor hirtelen egyszerre be robban egy nagyobb számítás,fizika,árnyákok ,dinamikus időjárás stb.
Emiatt sokkal jobban meg lehet érezni az FPS zuhanásokat,és sok esetben van amikor elmegy a kedve az embernek a játéktól,és attól hogy ki adott egy valag pénzt és nem megy ahogyan a tesztekben szerepel.
Jó a régi vas is,de ha igazán a teljesítmény,és a folyamatos FPS re törekszünk akkor kell oda a megfelelő memória mennyiség,van ahol a MHZ számít igaz pár FPS a nyereség,de vele együtt a proci MHZ e és legfőképpen a számítási teljesítményétől függ a dolog.
Ha valami kevés akkor nem úgy megy az a VGA ahogyan tervezték,és ahogyan a bibliában meg van írva.
Tiszteletben tartom a véleményedet,de sajnos nem tudok egyet érteni ezért ha gondolod ne ide offoljunk nyomjuk privátba.
A Guru3D meg hanyagoljuk nem kéne egy Vérpistike tesztjére alapoznunk,mikor sokan itt felhasználok ugyanazzal a rendszerrel teljesen mást mérünk.
Van aki a régi 4 magosokra esküszik,és van aki az újabbakra.
Amúgy ott a kolega,és nekem is Q9550 procim volt hidd el tudom mi az amikor nem folyamatos valami mit mondjuk ugyanott egy Szandival.
Lehetne ezt a vitát HT re is vinni,de az felesleges,mert nem sok játék használja,és érdekes még is gyorsul vele a játék ha ki van használva,és van rá normálisan meg írt program.
Ide kell egy átlagosan jó,és jól tuningolható 4 magos processzor,és egy jó VGA kombó,és mindjárt kevesebb a gond a Konzol portokkal is,mert azok inkább procit esznek,és kevésbé videókártyát.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1211) kasa85 válasza theniel (#1209) üzenetére


kasa85
őstag

Kicsit olyan akvárium hatása lesz a játéknak nem valami szép a maximális FOV értéken. :(((
Persze ,így a nagyobb látó szög miatt hamarabb észre vehetjük oldalról az ellenfelet.
Nekem 1920x1200 minden Fúlón ,és 85Fov értéket rá engedem.
Ez szép,és hiteles még,de a felett,mér nem igazán,visszább meg érezhetően elkezd röcögni a game.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1212) kasa85 válasza kasa85 (#1210) üzenetére


kasa85
őstag

Én élőben szeretem nézni,vagy videón amikor egymás mellet teljesít a két cucc.
Itt is alig van valami különbség ,de utána hoppá még is zuhannak az értékek nem is keveset.
Inkább ezeket tanulmányozd egy kicsikét :R .Ez egy kicsivel hitelesebb itt meglátod a minimum fps is,és ahogy írtad a FRAPS NEM HAZUDIK :R

Link.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1213) amper zoli


amper zoli
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat :R
A proci 3,6-on megy eddig mindig VGA limitbe ütköztem, igaz az 5870-nel ezért gondoltam egy izmosabb kártyára csak látom a 7970 brutál :Y az én konfigomba.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#1214) #02119936 válasza kasa85 (#1212) üzenetére


#02119936
törölt tag

Durva a különbség. Ugyanezt a gyorsulást látam az E8500 -2500K váltásnál egy régi 260-nál is.... :U
A 775-ös paltform harmat gyenge. 1366 éa az 1155 közel egyforma erős. A 7970 miatt nem érdemes dobni egy 920-ast. Ott a tuning.
Ammenyi keretem van a következő VGA-ra (pl 7850-70) Még biztostsan alapon fog menni a Sandy.

[ Szerkesztve ]

(#1215) gbors válasza amper zoli (#1213) üzenetére


gbors
nagyúr

én a helyedben kipróbálnám inkább a dolgot. a következőképpen:
- jegyezd le, hogy az 5870 az érdekes játékokban, a kívánt beállításokkal mit teljesít (átlagos és min fps-t is érdemes)
- vedd vissza a felbontást 1-2 lépéssel - aspect ratio maradjon! (pl. 1920x1080 helyett az 1280x720 még jó - lejjebb ne menj)
- kapcsold ki / vedd vissza azokat az effekteket, amik csak a VGA-t terhelik (élsimítás, ambient occlusion, motion blur, depth of field, HDR / bloom). view distance, physics, object detail típusúak maradjanak, mert azok a CPU-t is igénylik!

a 7970 durván 60-80%-kal gyorsabb az 5870-nél, ha ezt sikerül a csökkentett tesztekben kihoznod, akkor a platform nem lesz akadály.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1216) radi8tor válasza Gaboman (#1015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AvP alapbeállításokon:

1920 x 1080/Low/High/16/SSAO On/TS On/AS On/0X
Used AvP_D3D11_Benchmark.exe

Number of frames: 23624
Average Frame Time: 4.4ms
Average FPS: 225.5

AvP minden fullon:

1920 x 1080/Very High/High/16/SSAO On/TS On/AS On/4X
Used AvP_D3D11_Benchmark.exe

Number of frames: 14621
Average Frame Time: 7.2ms
Average FPS: 139.5

Ja, 7970 CrossfireX, órajelek CCC maxon: 1125/1575MHz

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1217) BeLucZ válasza theniel (#1209) üzenetére


BeLucZ
addikt

hmm ez nagyon érdekes!azt állítod hogy a böngészőnek köze van a játék teljesítményéhez?
én a legfrisebb stabil chrome-ot használom és nálad azzal akad? na majd megprobálom firefox-szal, de ennek nem szabadna befolyásolnia ? :)

akkor a FOV témát se vágom :F
mi az hogy 90es fovval sokkal jobb mint 70essel? pont fordítva kéne lennie nem? mivel 90esnél nagyobb a látótér, több objektum stb van... pl ss3-ban teszteltem ezt és valoban igy van, szal bf3nál valami anomália lehet nálad

én 75ös FOV-ot használok, 70 a min és 90 a max gondolom bf3nál
mit érdemes beállitani?

(#1216) radi8tor1: félelmetes a CFX-es max eredmény :D de még a fele is nagyon jo lenne 1 gpuval

[ Szerkesztve ]

(#1218) radi8tor válasza Gaboman (#1015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Stalker benchmark:

Preset: Ultra
Renderer: DX11
Video mode: 1920x1080

4x MSAA
DX10.0 style MSAA
HDAO SSAO mode
Ultra SSAO quality
Enable tesselation

Test Results

Day
Day Min FPS 65.0305
Day Avg FPS 146.9360
Day Max FPS 248.5149

Night
Night Min FPS 64.0831
Night Avg FPS 135.3252
Night Max FPS 244.0237

Rain
Rain Min FPS 50.7916
Rain Avg FPS 96.8083
Rain Max FPS 136.5462

SunShafts
SunShafts Min FPS 66.9836
SunShafts Avg FPS 130.0077
SunShafts Max FPS 205.3904

7970 CrossfireX, órajelek CCC maxon: 1125/1575MHz

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1219) BeLucZ válasza gbors (#1215) üzenetére


BeLucZ
addikt

ambient occlusion és az árnyékok kicsit sem igénylik a cpu-t? nekem más a tapasztalatom de lehet akkor benéztem valamit vagy motorfüggő...
amúgy fix hogy platformlimite lesz, 5870el is lehet olyan szitu ahol nincs kihajtva, messze nem

(#1218) radi8tor1 : még a szarul optimalizált stalker játékok is hasítanak rajta ahogy látom :)

[ Szerkesztve ]

(#1220) radi8tor válasza Gaboman (#1015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lost Planet 2:

DX11 2-es teszt.
Minden fullon: Average 96 FPS
Alapon: Average 106 FPS

7970 CrossfireX, órajelek CCC maxon: 1125/1575MHz

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1221) X Factor válasza radi8tor (#1117) üzenetére


X Factor
addikt

Multihoz igencsak jól jönne. :)

Make things work

(#1222) TTomax válasza radi8tor (#1218) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1223) gbors válasza BeLucZ (#1219) üzenetére


gbors
nagyúr

a jelenlegi screen space típusú AO algoritmusok a kész képen dolgoznak (+depth infok), ott biztosan semmi CPU részvétel nincs. az árnyékokban nem vagyok 100%-ig biztos (ezért nem is írtam), a shadow volume-os megoldás lehet, hogy igényel CPU-t is. de pl. az árnyékkontúrok finomítása (ld. soft shadows) már VGA-only.

minden bizonnyal lesz platform-limitje, csak kérdés, hogy mennyi. nagyon függ attól, hogy mit játszik milyen beállításokkal, és mik az elvárásai. pl. ha egy meghúzott sandy bridge mellett 80%-ot nyerne a 7970-nel, a 3.6GHz-es penrynnel meg csak 60%-ot, akkor az jó? ezekre a kérdésekre senki más nem tud válaszolni, csak az, aki veszi a kártyát. ezért javasoltam, hogy tesztelje le. lehet, érdemes lenne erről egy logout cikket írni, kézzelfogható példákkal :)

#1218: sunshafts 130fps? ouch! :D és ráadásul gyanús, hogy a CPU visszafogja...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1224) Erdei88 válasza radi8tor (#1218) üzenetére


Erdei88
veterán

Esetleg Crysis Warhead és Metro2033 benchmarkot tudnál csinálni?

(#1225) BeLucZ válasza gbors (#1223) üzenetére


BeLucZ
addikt

object detailt azt nagyjából le tudnád írni miért és milyen formában, mértékben igényel CPU-t?
vagy melyek azok a beállítások az igényesebb játékokban amik leginkább a cpu-t terhelik?physicset azt vágom csak a többire lennék kíváncsi, jöhet privátba is :R

erről egyébként tényleg lehetne egy klassz cikket csinálni erről a platform limites témáról sok népszerű játékmotort megvizsgálva, összehasonlítani 1 2 cpuval, sok embernek felnyitná a szemét akik azt hiszik hogy tök mind1 milyen rendszer van egy erős vga alatt

[ Szerkesztve ]

(#1226) Crytek válasza radi8tor (#1218) üzenetére


Crytek
veterán

Vicces lenne ,de kíváncsi lennék mit menne egy db 7970 egy Core 2 duoval :D

Next PC Upgrade: 2022

(#1227) radi8tor válasza gbors (#1223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt egy rész, amikor kis ablakban futott a teszt. Lehet az az. Ott csak az egyik GPU-t használta.

⭐ Stella

(#1228) Petyyyyy válasza amper zoli (#1174) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igaz csak C2D proci szerepel a tesztben és egy HD 6950 2GB de, jobbat nem találtam. A különbséget viszont jól mutatja. Remélem segít...Íme

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1229) #02119936 válasza radi8tor (#1227) üzenetére


#02119936
törölt tag

"#1218: sunshafts 130fps? ouch! :D és ráadásul gyanús, hogy a CPU visszafogja..."

Natív 6 magos elző generácíós csúcs proci az adatlap szerint. Jó páros mindenképpen a vga-al.

(#1230) Gaboman válasza radi8tor (#1220) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm hogy megcsináltad a tesztet! :R
Egy kártyával is érdekelt volna 1125/1575ön, ha esetleg lenne kedved megnézhetnéd nekem.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1231) kasa85 válasza #02119936 (#1214) üzenetére


kasa85
őstag

Én a Quad procikról írtam a váltást,ha már valaki ilyen atom császár kártyát akar magának.
A réi 920,és a mostani között a csík szélesség,a fogyasztás,ezzel együtt sokkal nagyobb a lehetősége a magasabb órajel elérésére.
Épült bele vga is a 4mag mellé,és a HT tovább,és hatékonyabbá fejlesztették.
A csatlakozást,és a tüskéket is megváltoztatták,mert a 920 esetében tunig alatt sorban elégtek,persze vannak minőségibb darabok.
Core i-ről újra csak azoknak érdemes cserélni akik kevesebb fogyasztást,a belső integrált vga ki akarja használni,vagy a nagyobb és több esélyes tuning potenciál miatt érdemes.
A két termék között azonos órajelen játékokban max 1,2-FPS lehet a különbség.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1232) Crytek


Crytek
veterán

Puhák vagytok nagyon.
Úgy néz ki ezt a VGA.t is nekem kell tesztelni majd Core 2 Duoval :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1233) amper zoli válasza Petyyyyy (#1228) üzenetére


amper zoli
tag

Köszi a segítséget gbors kollegának is :R
Most figyelmesebben értékeltem ki a monitorozó progikat, és sajna kasa85 igaza van komolyabb robbanások, effektek esetén kiakad a CPU pedig már 4140-en megy és egy pillanatra diát dob, majd újra folyamatos a játék.
Platform csere sajna :((( de majd csak idővel :O

[ Szerkesztve ]

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#1234) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

grat az új kártyásoknak :)
7950et mikortól és kb milyen áron lehet kapni?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1235) Pietrosz válasza havasa (#1181) üzenetére


Pietrosz
addikt

Annyit igazol, hogy nem olvastad el rendesen a tesztet.
"I want to make not of the fact that our results are all based on single player game test, in a massive online fragfest with many multiple players a faster processor or more threaded processor always comes in handy."

A többiek is erről beszéltek. És BF3 multira FHD-ben tényleg kell a proci, tuningolt Q6600 vs 2500k között a különbséget nagyon is megérzem.

(#1236) radi8tor válasza SkyS1gn (#1234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Február közepétől elvileg. Árát homály fedi.

⭐ Stella

(#1237) kasa85 válasza amper zoli (#1233) üzenetére


kasa85
őstag

Mondtam én ;]
Sajnos nem sajnos emlékszel nálam is ugyan ez volt a procedúra.
Át estem rajta egész jó pénzért,mert csak rá kellet fizetnem +40e ft ot,és már van egy rendszer ami átlagosan jónak mondható,és atom tuningos a kicsike.
BFBC 2 alatt sokat dobott robbanások alatt a cpu,meg sem érzem.
Közel 2x annyira gyorsabb olyankor mint a Quad társa,és sajnos hiába jönnek grafikonokkal ott sosem a minimumot nézik hanem azt amikor hirtelen meg ugrik az FPS,és lehet azért mert semmit bámulnak ez alatt,és egyetlen AI,fizikai behatás nincsen a játék környezetére nézve.
Amúgy jó,hogy látlak pajti régen beszélgettünk már :) :R
A GTA 4 is hiába fosprot ott egy Core i,és Quad között forgalomban,és ahol sok ember van ott is a 2x tudja.

(#1235) Pietrosz
Le írtam neki érhetően világosan .Még egy gyerek is meg értse nem hiszem el hogy nem érti a lényeget ami ott van. :(((
Mindegy sajnos az a rossz szokásunk,hogy az amink van az a legjobb,és el hitegetik magukkal,hogy márpedig akkor is jobb,vagy ugyan olyan az övé.
Na hagyom a fenébe ezt a segédletet,mert látom semmi hatása,és okultsága nincsen.
Inkább koncentrálljunk az új jövevényre. :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1238) ittakary


ittakary
nagyúr

Megnyitom a böngészőt, látom 100 új hsz, gondoltam végre sok szép info jött az új tulajoktól, sok teszt és kép, erre pff... átmentünk CPU benchmark topikba -.- Grat.

(#1239) SzlobiG válasza ittakary (#1238) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rengeteg az off én is azt nézem, neveket nem mondok látja azt mindenki.:(

(#1240) kasa85 válasza SkyS1gn (#1234) üzenetére


kasa85
őstag

Március.
Itt Április fele,ha fel töltik a raktárakat addigra.

(#1239) SzlobiG v
Nem lesz részemről több ilyen jellegű off :R
Csak segíteni akartam a karival kapcsolatban,erre kapok egy választ amit nem lehet meg magyarázni az illetékesnek.
Feleslegesen pazarlom az időmet,és koptatom a billentyűm inkább rátok koncentrálok,és a tesztjeitekre.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1241) Cybertrone válasza SzlobiG (#1239) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem is fejezzük be a sok nem ide való cuccokat... A cpu, és a többi szarság nem EBBE A TOPIKBA VALÓ! :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1242) radi8tor válasza Gaboman (#1230) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AvP benchmark:

1920 x 1080/Low/High/16/SSAO On/TS On/AS On/0X
Used AvP_D3D11_Benchmark.exe

Number of frames: 11945
Average Frame Time: 8.8ms
Average FPS: 113.8

1920 x 1080/Very High/High/16/SSAO On/TS On/AS On/4X
Used AvP_D3D11_Benchmark.exe

Number of frames: 7366
Average Frame Time: 14.2ms
Average FPS: 70.2

7970, órajelek CCC maxon: 1125/1575MHz

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1243) Tökmindegy válasza Cybertrone (#1241) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Hű de benéztem:))))) :R

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1244) Gaboman válasza radi8tor (#1242) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :K
Akkor a 7970 1125/1575ön hozza a 6870X2 teljesítményét AvPnél.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1245) Def26 válasza radi8tor (#1242) üzenetére


Def26
félisten

Ha jól emlékszem akkor ehhez a teszthez ugye nem kell a játék. :F Kipróbálnám én is, hogy milyen különbség jön ki.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1246) kasa85 válasza radi8tor (#1242) üzenetére


kasa85
őstag

:C
Hajrá csal így tovább.
Gondolom jócskán érezhetőbb a teljesítmény mint a volt CF ed nél.
Kép minőségben javultak a játékok,vagy ugyan olyan minőségben jelennek meg a háttérben a tárgyak mint a volt CF ed esetében :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1247) SzlobiG válasza radi8tor (#1242) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem rossz 1.3GHz körül már lehet be is érné a 6970CF-et.

(#1248) Gaboman válasza Def26 (#1245) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem kell hozzá, kicsivel feljebb linkeltem.

SzlobiG

6970CF gyorsabb mint a 6990nem?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1249) alibaba78 válasza radi8tor (#1242) üzenetére


alibaba78
őstag

Ott vmi nem koser, mert nalam ez igy nezett ki anno 6870 cf-fel:

[link]

(#1250) Gaboman: radi8tor 2 tesztet futtatott, nem? Egyet low-n, egyet meg very high-on. :F

[ Szerkesztve ]

(#1250) Gaboman válasza alibaba78 (#1249) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Teljesen jó ott minden, nézd a CF eredményeit, összeadódik a kettő 7970 teljesítménye és úgy kap közel 140FPSt 99%os kihasználtság mellett.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.