Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Cybertrone válasza SzlobiG (#699) üzenetére


Cybertrone
veterán

Őszintén szólva 2db-al nyugodtabb lennék, mert lehet visszáb kell vennem majd a BF3-at ultráról :D De szerintem hbao nélkül ultrán 2*es szűréssel 60fps-es maxot kihoz magából!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#702) - = Zk = - válasza Cybertrone (#701) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a FHD élsimítással bőven elég lenne BF3 alá. high oder ultra :C....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#703) Cybertrone válasza - = Zk = - (#702) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát igen... csak 1.5* nagyobb felbontásban nem biztos hogy elég lesz :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#704) SzlobiG válasza Cybertrone (#701) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképp visszább kell venned szal ezen ne is lepődj majd meg főleg, ha majd alapon próbálod először. A tuningot meg ki kell tesztelni mit hol bír. Nyilván CF-be még a tuningal se kéne matatni. :))

(#705) Cybertrone válasza SzlobiG (#704) üzenetére


Cybertrone
veterán

Használja a tököm alapon... cata-->+20% kraft 1125gpu-->1375memó... mehet a game :DDD De hát ha meglepetést okoz :B Sokat várok a bő 300gb/sec-től :K
Mondjuk most már mind1... elfogytak a karik, majd meglátom ha nem adja annyira a következő szállítmány után felkeresem az értékesítőt megint!
Vagy kikönyörgöm radiátortól az egyiket ;]

Mondjuk tiszta szégyen amit itt írkálok más elvan egy 40k-s vga-val is game közben :W

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#706) Petyyyyy válasza Cybertrone (#705) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De legalább észrevetted magad ;] Amúgy meg többek közt ezért van ez a totyik...hogy lenyugtassanak a tuninggal kapcsolatban :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#707) Cybertrone válasza Petyyyyy (#706) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem kell engem nyugtatni halál nyugodt vagyok... még majd 1 hétig úgy is itthol lesz az sli, aztán megy az új gazdihoz... Addig max a tesztek után visszateszem :DDD a Tahiti meg megy levélnehezéknek, vagy odaadom addig a kutyámnak játszani :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#708) - = Zk = - válasza Cybertrone (#703) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igaz:C.... nekem egyelőre erre fussa :DDD

#709) Cybertrone
idővel minden kiderül ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#709) Cybertrone válasza - = Zk = - (#708) üzenetére


Cybertrone
veterán

És lehet neked van igazad! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#710) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

kasa85, örüljetek: erősödik a Forint!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#711) peterm711


peterm711
aktív tag

Látom felpezsdült az élet errefele :) . Kellet is már az újdonság, túl sok idő tel el az előző generáció óta.... várom a teszteket :))

(#712) Cybertrone válasza radi8tor (#710) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na bazzeg :D Ugye hogy tudnak ezek ésszel is gondolkozni... :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#713) alibaba78 válasza Cybertrone (#696) üzenetére


alibaba78
őstag

(#714) Cybertrone válasza alibaba78 (#713) üzenetére


Cybertrone
veterán

OH jó lesz ez... majd belövöm a v-syncet egyelőre :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#715) radi8tor válasza Cybertrone (#714) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kezdek félni, hogy beleférjek a 850W-ba CrossfireX OC-vel. :B

⭐ Stella

(#716) keIdor válasza Cybertrone (#705) üzenetére


keIdor
titán

Nem az. Ez 7970 topik. BMW topikban sem sír senki, akinek nem az van, mert a BMW-sek vannak otthon. Érted? 1440p-be kell az erő ez van, aki beleköt, belekötni jön ide.

radi8tor1: Nem akarlak elkeseríteni, de 7970 CF+ i7 980X-hez kevés lesz egy 850W-os táp. Magyarul rendelheted az 1000-est. ;]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#717) kasa85 válasza radi8tor (#710) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi a jó hírt :R
Sajnos félek ez is olyan lesz mint a benzin.
Három Forintal csökken az egyik nap,a következő nap 10FT al megemelik.
Remélem be puszil hamarosan a 130e FT környékére a kártya,mert akkor én is jövök.
Ellenben BF 3 al nem kell félnem ,max a hozzá adott CF profiltól;]

(#715) radi8tor1
Lazán bele férsz.
Még az én 775W is vinné.
Persze akkor el kell felejteni a 1800MHZ es GPU tuningot :D

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#718) keIdor válasza kasa85 (#717) üzenetére


keIdor
titán

Ha megegyezünk az ájemeffel, akkor rövidtávon stabilizálódás lesz egy 300Ft-os juróval. Az, hogy 2-3 év múlva már megint mi lesz, az kérdéses, de addigra úgy kell intézni ne érintsen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#719) radi8tor válasza keIdor (#716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6970-hez is elég volt. Miért zabálna ez többet? Ugyanolyan tápcsatija van.

⭐ Stella

(#720) kasa85 válasza keIdor (#718) üzenetére


kasa85
őstag

Egyetértek.
Talán pont akkor lesz az amikor sikerül húznom a csíkot.
Majd belövünk egy úti célt azt mehetünk :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#721) keIdor válasza radi8tor (#719) üzenetére


keIdor
titán

Azt írtad OC! 600W a két kártya és marad 250 minden másra. Mennyin megy a proci? Mert az is 130-150W-ot eszik ám terhelés közben és akkor már feszegeted a határokat, igaz ez a 3 egység eszi a nagyját, de akkor is közel 100W a maradék, ami nem sok, főleg, hogy azért HDD, ventik, egyebek is vannak.

Elviheti oké, de határeset. Cybernek is melegedett a 850-es, ha nem cseréli le időben lehet egyszer pukkanik egyet. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#722) radi8tor válasza keIdor (#721) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bízom a hővédelemben. :) Majd áprilisban veszek tápot, ha addig kibírja :D
6970 topicban 3 kártyát járat Whiteraven 850W-os táppal.
4GHz-en járatom a procit minimális fesz. emeléssel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#723) kasa85 válasza keIdor (#721) üzenetére


kasa85
őstag

Nekem nem melegszik a tápom inkább muzsikál. :DDD
Ki kapcsolt állapotban oda teszem a fülemet a lukacsos hátuljához,és hallom hogy iszonyatos magas hangon visít.
Persze csak közelről hallom,vagy amikor be van kapcsolva a proci energia gazdálkodás akkor szokott ciceregni,és úgy hogyha húzom az egeret az asztalon.
Ki kapcsolt energia gazdálkodással nem csinálja.
iiiiiiiiiiiii

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#724) Cybertrone válasza radi8tor (#722) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én is bíztam az első 1kw-os tápom védelmeiben... az eredménye egy fél gép gariztatása volt! :R
(Na baszarincsd csak át apunak az egyik karit) ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#725) radi8tor válasza Cybertrone (#724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előbb old le a szünetmentesem. ;] (1500 VA) (volt már rá példa MilkyWay@Home futtatáskor: GPU 100% és CPU 100% terhelésen, plusz párom asztali PC-je)

Neked nem Zalmanod volt. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#726) Cybertrone válasza radi8tor (#725) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bátor vagy... A milkyt én nem mertem kipróbálni ;] De amúgy kicentizve el fogja bírni! :K Kipróbálod ha forró( jelzem nekem égetett a táp müködés közben, viccen kívül) akkor csere egyértelműen....! :R
TX850 az a Zalmann! ;)

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#727) Cybertrone válasza radi8tor (#725) üzenetére


Cybertrone
veterán

Am valóban nekem Corsair volt... és hidd el ha melege lesz a Zalmi is lekapcsol mint a kisangyal :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#728) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

No? Tapasztalatok? Vagy még korán van?:))) Rugdossátok a futárokat . :D

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#729) kockaharcos válasza Tökmindegy (#728) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Én ilyenkor az ablakban "ülök" és várom a futárt, de ha meg is jött volna nekik, szerintem még valamilyen telepítési fázisnál tartanak :D:D :Y

(#730) radi8tor válasza kockaharcos (#729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ilyenkor a csipáimat törlöm. :D

⭐ Stella

(#731) Cybertrone válasza kockaharcos (#729) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elobb a munka! Delutan megyek erte este tesztelek!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#732) TTomax válasza Cybertrone (#731) üzenetére


TTomax
nagyúr

No hát nagyon kíváncsi vagyok...főleg a te eredményeidre,mert GTX-röl cserélsz.. :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#733) Cybertrone válasza TTomax (#732) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sli ellen nincs eselye, egy ellen igen sok!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#734) TTomax válasza Cybertrone (#733) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát majd meglátjuk mennyi értelme van egy szem 580-ról váltani :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#735) Tökmindegy válasza TTomax (#734) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Ha csak extrém magas felbontáson és több monitoros rendszernél jön ki számottevően az ereje,akkor nem kell. Mondjuk nálam a szimemhez mindig jól jön egy kis plusz,így ezért is várom a tapasztalatokat. Most nem is kéne sokat ráfordítani a cserére,a gtx eket jól el lehet adni.Szóval megfontolandó,és csak modernebb a vas,no meg az a 3 giga memória. Bár én a radeonoktól félek egy kicsit:)Jó nem is kicsit:))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#736) gbors


gbors
nagyúr

7970 OC teszt - impresszív...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#737) Sontir Fel válasza kasa85 (#720) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ha mar kint vagy, akkor postara adaz majd vgat?:)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#738) Cybertrone válasza gbors (#736) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hu bazzeg... kicsit ez mar tulzas nem?:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#739) Kecuhun válasza gbors (#736) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Hát elég meggyőző teljesítményt nyújt így túlhajtva a kis Radeon. Azért kíváncsi lettem volna, hogy Full HD-ben milyen eredmények születtek volna.

(#740) subaruwrc válasza gbors (#736) üzenetére


subaruwrc
félisten

580-nak harangoztak úgy néz ki :D

(#741) kasa85 válasza Sontir Fel (#737) üzenetére


kasa85
őstag

Persze,lehet Kanadába megyek ott biztos sokkal jobb árban vannak a termékek,és a fizetés,fizető eszköz sincsen a béka segge alatt.
És a Cigótol is meg szabadulok,és a libás,sájlok orrú bandától.
Oda biztos nem kell extreme tunínghoz vízhűtés,csak ki teszem a gépemet az ablakba ;]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#742) Attix82 válasza subaruwrc (#740) üzenetére


Attix82
őstag

Másképp nem is érte volna kiadni, ha a gtx580nál nem gyorsabb. Mondjuk ahogy nézem a bolti árakat , a GTX580 legyen 130e ft, az új AMD 7970 180-200e ft.....komolyabb játékokba kb 5-10 fps a +....ennyit megér?

(#743) Cybertrone válasza Kecuhun (#739) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gondolom hdban meg jobb... mitol gyengulne?:) itt a tedztben kb 10-15%al marsd le az 580sli tol!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#744) Petyyyyy válasza Attix82 (#742) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A GTX 580 legyen inkább 150 alsó hangon is...és bár az a kb +5-10 fps nem sok, de a "zöldséghez" már van korrekt driver. A Radeonról ugyanez nem mondható el :U
Persze ott a WHQL driver Win7 x64-re de kétlem, hogy a mostani a végleges verzsön.
Szerk: 1-0 oda, a Zotac tényleg csak 130 :B

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#745) Attix82 válasza Petyyyyy (#744) üzenetére


Attix82
őstag

Zotac gtx580 130e ft, de mind1 is....lényeg, hogy bitang erős, de még mindig ha ránézek a BF3 FHD Ultra dolgokra, keveslem.

(#746) Tökmindegy válasza kasa85 (#741) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Aztán majd nézel nagyokat amikor a mosómaci ,meg a mókusok megszerelik:))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#747) kasa85 válasza Tökmindegy (#746) üzenetére


kasa85
őstag

Majd ketrecbe rakom a gépemet :DDD
Köszi az infót :DD :R
Remélem valami ultrabrutál rendszert eszkábálnak össze ;]

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#748) gbors válasza Cybertrone (#738) üzenetére


gbors
nagyúr

ebben az a durva, hogy még csak nem is túlzás. az 1125/1575 alapfeszültségen van, és az 1260-as órajel is kontrollálható mennyiségű hőt termel.

fullHD: biztosan nem fest ennyire impresszíven 1080p-ben, egyrészt a GTX felépítése oda előnyösebb, másrészt ott azért már fel-felüti a fejét a platform limit.

subaruwrc: látszik, hogy mindenben meg akarták verni az 580-at (kivéve PhysX meg a többi c(s)uda), és sikerült is. ezzel a kártyával már reális a multimonitor gaming.
mikor lesz kész a teszted 3 ilyen fenevaddal @1500MHz? :D

#744: miért jöttök állandóan ezzel a "nincs driver" mantrával? sok mindent láttam a review-kban, csak azt nem, hogy problémák lettek volna, vagy hogy valamelyik játékban mágikusan rosszul teljesít (ld. anno 3870).

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#749) subaruwrc válasza gbors (#748) üzenetére


subaruwrc
félisten

3 ?? :DDD ;]

(#750) Stukker1987 válasza gbors (#748) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A driver mizériát illetően teljesen egyetértek veled.

Nincs arról szó hogy rosszul teljesítene a vga,hiszen a reviewek alapján oda érkezett ahová várták(legerősebb single gpu). Skálázódással sincs probléma oc-val.

Igaz,hogy javulás várható a elkövetkező driverek kijövetelével,de az már csak hab lesz a tortán...

És még ha lenne is bármi probléma ki az,aki nem tud várni a köv. driverig max 1 hónapot?!

fullHD-hoz: Erre már kijelenthető,hogy magasabb felbontásra/több monitoros rendszerre készült. Eddig is látható volt,hogy ebbe az irányba indult el az AMD,hiszen a 6970 hátránya is csökkent a gtx580-hoz képest magasabb felbontásban,tehát jobban fekszik neki.

Várjuk a tulajok tesztjeit. (esetlegesen egy Logout cikk még jobb lenne,főleg CF tulajok tapasztalatai miatt)

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.