Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Borisz76 válasza abridabri (#41000) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor szerinted érdemes belevágnom ?

Van itthon MX-2 és MX-4 is.
Viszont az a Gap Pad - Thermal Pad vagy mi a frász nincs.

Ha leveszem a bordát azok a hővezető lapkák nem sérülnek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41002) Cifu válasza Gróf... (#40997) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Gróf...: Noha a 79xx széria tényleg jól sikerült, de volt már ilyen. Anno a Radeon 9800 Pro-m is nagyon sokáig húzta, a GTX 460-am is, szóval vannak jobban és rosszabbul érkezett szériák. A 28nm-en ragadt gyártástechnológia miatt maradt a későbbi Radeon (és GeForce) kiadás olyan rossz pozícióba.

Ezzel együtt meg kell mondjam, hogy én erősen vakarom a fejem, mert anno a GCN miatt vettem a kártyát, és nem pedig GeForce GTX 770-at. Az elmúlt években viszont folyamatosan azt láttam és látom, hogy, hogy a GTX 770 maradt kb. a 7950-el egy szinten a játékokban. Még a Doom 2016 esetében is. Talán ha további egy évig még maradna, akkor lenne normális megírt Dx12 címek alatt előnye a 770-el szemben. Ez pedig számomra óriási csalódás... :U

Most egy Radeon 390-re akarom majd lecserélni, reméljük nem bánom meg. :P

@Borisz76: Nem tudom mik azok a gap-padok, de az én 7950 Twin-X-emnél a pasztázás is segített, illetve az is, hogy a gyári ventik már döglődtek, illetve megdöglöttek, szóval két 12cm-es Akasa ventit hefteltem rájuk. Sokkal csendesebb lett, és melegedni sem melegedik annyira.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41003) Raggie válasza Borisz76 (#40999) üzenetére


Raggie
őstag

Anno a 7950-emet én is újranyomtam MX-4-el és én is legalább 5-8 fokot nyertem.
A mostani R9 290 Vapor-X-em már CLU-val pasztáztam újra, de 1-2 fok lett csak a különbség.
De gyanítom, hogy itt valami nem stimmel, mert ezt a CLU-t azért kicsit nehezebb felvinni, szóval most hétvégén megint újrapasztázom hátha jobb lesz... :)

SZERK:
Amúgy a 79XX széria nekem is nagy kedvencem! Fájó szívvel váltottam, és mivel a kártyám az öcsémhez kerüt ezért a pályafutásár továbbra is figyelemmel tudom kísérni és kísérem is, mert úgy a szívemhez nőtt! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41004) abridabri válasza Borisz76 (#41001) üzenetére


abridabri
veterán

Igen erdemes lenne ujrapasztazni , a gap padok pedig maradhatnak , azok sima "gumilaocskak " csak vissza helyezed oket oda ahol voltak eredetileg ,es kesz .
Itt egy kis video : Linus

(#41005) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nálam is 2,5 éve szolgál a Matrix és ugyan nem vagyok egy hc gamer, de eddig semmi nem bírta megfogni. :N Úgy jó fél éve újrapasztáztam én is, de rájöttem, hogy az a paszta majd' 3 éves volt. :DDD
Szóval lehet ma én is újrakenem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41006) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Tényleg jó kártya. Megjelenés óta használom, és nemrég 2560*1440es felbontásra váltva is simán megy very high gta5 átlag 55 FPSel.

(#41007) Borisz76


Borisz76
veterán

Na megtörtént a pasztázás.

Szétkaptam a kártyát : ( A képek LG G4 mobil telefonnal készültek. )

Megtakarítottam :

Miután a hűtőbordát is megpucoltam a szutyoktól jöhetett a paszta, vékonyan :

Hopsz...egy kicsi le is csöppent :D

Összeszerelés után teszt :

Jobbra eredeti , 3 éves aránylag keményre kötött pasztával mért eredmények.
Balra a friss kenet :)

És érdekes módon ....szinte semmi változás !

Igaz nem az MX-4-t használtam hanem az MX-2-t mert az volt bontva , de nem hiszem, hogy a 2 paszta között olyan nagy különbség lenne !

Mint látható kicsit alacsonyabb fordulaton 1 fokkal hűvösebb a GPU.
Gyári ventiprofil volt a tesztek alatt. Nem állítottam semmit.
Sőt fel sincs telepítve az alkalmazás amivel lehet állítani az értékeket.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41008) Cifu válasza Borisz76 (#41007) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek szerint a Sapphire itt elég jó minőségű pasztát használt anno.

Amúgy én azért 1°C javulást látok! :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41009) ricsi8800gt válasza Borisz76 (#41007) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Amúgy legyen 7970/50 vagy R9 280x akármelyik azokat mindig újra kell pasztázni,Sok ilyen kártyám volt és mindegyiknél be volt a paszta száradva már.Mostani Lightningomnál is amit vettem,De a hőfokok még jok voltak (65) terhelésen

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41010) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

GTX 760-t váltanék 7950- re, remélem nem lövök mellé......

:R

(#41011) Raggie válasza TechN7ne (#41010) üzenetére


Raggie
őstag

Kb egy szinten vannak. Sztem nem érdemes váltani csak ha pénzt nyersz vele.

Clint Eastwood FTW

(#41012) TechN7ne válasza Raggie (#41011) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+ 1gb ra szükség van és sztem azért vlmivel erősebb...... :F

[ Szerkesztve ]

(#41013) Petyyyyy válasza TechN7ne (#41012) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor...így jó lesz? [link]
Meg akkor már 7970 legyen. Aprón most rálestem 42k az '50, 45k a '70.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41014) Speed® válasza TechN7ne (#41012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jóval erősebb, főleg OCval.

Raggie
Azt a CLUt meg fogod bánni, szétcseszi a bordát :U Thermal Grizzly való ilyesmire, annál jobb nem kell.

(#41015) Cifu válasza TechN7ne (#41012) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kérdés az, hogy mennyi pénzért váltasz. Mert az a rákfenéje mindennek. Ha mondjuk plusz 20e Ft-ből kijösz, akkor én legalábbis azt mondom, hogy oké. Ha 30-40e Ft ráfizetés mellett vagy, akkor már homlokráncolós, mert annyival nem jobb a kártya, és akkor már ott vagyunk, hogy várj egy kicsit, és gyűjts hozzá, mert a Radeon RX480 ára ~60e Ft magasságában várható 4GB RAM mellett is úgy másfél hónap múlva, a 8GB-os pedig ennél csak cirka 10e Ft-vel lesz drágább.

Az RX480 pedig a Radeon R290/390 sebességét hozza, 150W-os fogyasztással, GCN 4-el, sokkal jobb új technológiákkal (TrueAudio, DP 1.3/1.4, HDMI 2.0 és társai). Ráadásul új kártya.

@Petyyyyy: Én ezeket az árakat se nagyon értem. Ennyit egyszerűen nem ér a kártya most, hogy jönnek az új Radeon és GTX kártyák... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41016) Petyyyyy válasza Cifu (#41015) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A kereslet határozza meg a kínálatot, azt ne felejtsük el. Annak idején 90k ellenében vettem a sajátomat, úgy fest nem akar elévülni a kártya, no.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41017) Raggie válasza Speed® (#41014) üzenetére


Raggie
őstag

Miért is?

Csak a GPU-val és rézel érintkezik. Elvileg azt nem bántja. Legalábbis nagyon ajánlom neki! :D

Clint Eastwood FTW

(#41018) TechN7ne válasza Cifu (#41015) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem kell ennyire ráfeszűlni, nincs rádobás meg ilyesmi, még nekem marad +2k m az egész cseréből....
Mindenképp ideiglenes megoldás ,nálam meg a vga cserélődik elég sűrűn.

Speed(R)

:R

[ Szerkesztve ]

(#41019) Raggie válasza TechN7ne (#41018) üzenetére


Raggie
őstag

Ha nyersz vele, akkor természetesen megéri! :D

Clint Eastwood FTW

(#41020) Cifu válasza TechN7ne (#41018) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem kell ennyire ráfeszűlni, nincs rádobás meg ilyesmi, még nekem marad +2k m az egész cseréből....

No ezért kérdezem, hogy mi az anyagi háttere, mert ha ezt az egy mondatot megejted, akkor kb. mindenki annyit fog mondani, hogy persze, hogy megéri. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41021) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Melyik lenne az utóbbi legjobb driver 7950/Win10 alá? :U

[ Szerkesztve ]

(#41022) AeSDé Team válasza TechN7ne (#41021) üzenetére


AeSDé Team
őstag

[link]
Nekem sosem volt gondom a legújabb driverrel, szerintem mindig a legújabb. Szóval én a 2016/06/6-ost szedném le.

[ Szerkesztve ]

(#41023) TechN7ne válasza AeSDé Team (#41022) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vlhonann le lehet még szedni régebbi Win10-es driver-t ,ami nem Crimson?
16.6.1 Hotfix avagy a 16.3.2 -el nagyon lagos a kártya ,igaz még nem raktam újra a rendszert vele.

(#41024) Balathruin válasza TechN7ne (#41023) üzenetére


Balathruin
veterán

(#41025) TechN7ne válasza Balathruin (#41024) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már felraktam a legújabbat mind1,azért kössz! :R

(#41014) Speed(R)

Sajnos érezhetően lassabb a GTX 760-tól,játékok alatt az új driver miatt (legalábbis az a jobbik eset) eléggé mikrolagos ,nem volt okos döntés lecserélni egy GTX 760 HAWK-ot ,na lényeg legalább tanulok egyfolytában. :)

:R

(#41026) AeSDé Team válasza TechN7ne (#41025) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A 760-tól? Nemár hogy rosszabb legyen, akkor próbáld visszatenni a linkelt régebbi drivert egy DDU után.

(#41027) Alpi. válasza TechN7ne (#41025) üzenetére


Alpi.
addikt

Nyílván nagyban játék függő, de nem nagyon szabadna sehol visszalépésnek tűnjön a 7970 szerintem.
Próbálj meg pár drivert. Óriási különbségek vannak (sajnos) driver és driver közt. A lefele kompatibilis, az újabb csak jobb, stb. dolgokat próbáld kizárni a keresésnél. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#41028) Raggie válasza Alpi. (#41027) üzenetére


Raggie
őstag

7950-t vett a srác. ;)

Clint Eastwood FTW

(#41029) Speed® válasza TechN7ne (#41025) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki van csukva. Többszörös 760/7950 tulajként írom ezt. Pontosan milyen kártya, ill. milyen órajelen ketyeg? Egy elcseszett Boostos darab tud tré lenni, de nem kell neki semmi más, csak kitolt TDP és belőtt fesz/órajel. Emellett ahogy előttem írták, driver sem mindegy, de mivel W10 alatt nem használtam sose, nem tudok nyilatkozni. W7/15.7 nálam tökéletes volt, eladás előtt az utolsó nonbeta Crimsont is feldobtam, azzal se volt gond. 1200/6000re belőtt 7950..a 760SSUt körberöhögte.

(#41030) TechN7ne válasza Alpi. (#41027) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Megprobálok vlmi régi driver t keresni mert ez így nagyon gázos, am 7950- em van ,Asus v2-es.

Speed(R)

925Mhz- re ugrik terhelés alatt gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#41031) Borisz76 válasza TechN7ne (#41030) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz nekem 7970-m van , Win 10 Pro ( 64 bit ) és legfrissebb driver de tökéletesen megy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41032) Speed® válasza TechN7ne (#41030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor ez a DC2T verzió, boostos. Komolyabb terhelésre ha visszavesz, az okozhat microlagot. Dobj fel egy ABt, told ki a TDPt +20ra, GPUt 1.1Gre kezdésnek, feszt meg 1.15Vra pl. Alapból a boost miatt tippre 1.2V körül kap, ami totál felesleges. Ha nem akarsz ABvel szórakozni (W10 alatt passz, megy-e), Catalyst/Crimson) is engedi a TDPt kitolni, hogy ne lépkedjen legalább vissza, de ott a feszt nem tudod piszkálni, csak az órajelet..nem az igazi. Végső megoldás egyébként a BIOS átírása és a boost kiírtása, én is ezt tettem mindegyik Tahitimmal..hülén van gyárilag belőve, ilyen téren az nV boost jobb technika..igaz, annak is megvan az árnyoldala.
Viszonyításként az eladott 7950V2, gyári állapotban mit művelt és belőve..

[ Szerkesztve ]

(#41033) Alpi. válasza Raggie (#41028) üzenetére


Alpi.
addikt

:B :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#41034) TechN7ne válasza Speed® (#41032) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

MSI Afterburner-t beállítottam úgy ahogyan mondtad ,kezdetnek 1100Mhz-re raktam memóriához nem nyúlok,eddig vígan végig ment a 3d Mark Vantage 1200Mhz-ig a plafonig kitolva az Afterburner.

Feszt hol tudom állítani? :U

Vantage alapon
Vantage 1200MHz-n.

(#41035) CirrMee válasza TechN7ne (#41034) üzenetére


CirrMee
addikt

Core Voltage. Előtte beállításokban engedélyezni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41036) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Végül sikerült ,újra raktam a rendszert alapon gyönyörű szépen, micro lag mentesen viszi a játékokat ,nagyon erős ,nagyon jó kártya boldog vagyok. :)

Újra AMD-s lenni stabilan igazi élmény, élink színei és gyönyörű képe van az Ati gpu- nak, monitorom avagy a tv-m is újra életre kell ,felcsillan. :)

Köszöntem uraim! :R

(#41037) Alpi. válasza TechN7ne (#41036) üzenetére


Alpi.
addikt

Örülök ! Kis meló, utánajárás, de a végén csak a helyére kerültek a dolgok.
Ár / érték arányban most hihetetlenül ott van ez a család. Nem hinném, hogy sokan megbánják, akik mostanában döntenek valamelyik 7900-as típus mellett. :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#41038) TechN7ne válasza Alpi. (#41037) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alap órajelen is szakít,anno 2012-ben komoly cuccot tettek le az asztalra.

(#41039) Speed® válasza TechN7ne (#41038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem cseszték volna el a boost/drivertémával, szerintem nem sokan váltottak volna Hawaii karikra..1200 körüli órajelen igen közel van a 290hez a Tahiti..főleg a 7970/280X.
Milyen a hűtése amúgy? Gondolkodok egy hasonló 7970DC2Tn..az ideiglenesen berakott 480 is jó mondjuk GTA5re, ami nem semmi <20ért :)

(#41040) TechN7ne válasza Speed® (#41039) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Némi hangja van alapjáraton is de egyáltalán nem zavaró ,viszont van egy csekély rezgése is a kártyának aminek inkább nem örülök de nem vészes...

Hőfokok nagyon jók ,alapjáraton 32/35 fok terhelés alatt 64/67 fok, még húzva sem éri el a 70 -et.

Alap feszt melett 1200mhz n egy idő után érdekes textura jelenségek jelentkeznek a képernyőn ,picit visszább véve már nincs ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#41041) Petyyyyy válasza TechN7ne (#41040) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rezgés..? Ezzel még nem találkoztam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41042) TechN7ne válasza Petyyyyy (#41041) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,inkább egy csekély rezonálás ,természetesen nem vészes mert különben bele sem raknám a gépbe...

(#41043) AeSDé Team válasza Petyyyyy (#41041) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Én igen, a Mátrixnál. Nagyon furcsa volt mert ezt a rezonanciát minimálisan átadta a háznak is. Mondjuk annak az egyik ventije sem volt 100-as, néha olyan hangot adott indításkor mintha súrlódna valamihez, aztán ahogy bemelegedett gép úgy ez megszűnt. Annyira nem foglalkoztam vele mert tényleg csak 1-2 percig csinálta.
Szerk: kábel nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#41044) Speed® válasza TechN7ne (#41040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mennyi az az alapfesz terhelve? 1200hoz általában ugyanennyi kell neki mVban.
Rezonancia fura 3 slotostól..nem lóg a kari?

(#41045) TechN7ne válasza Speed® (#41044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem nyúltam semmihez csak a mag órajelhez ,nem tudom mennyi lehet az alapfesz ,hol tudom megnézni?

Kártya normálisan bent van a gépbe ,Z3 plus házhoz még vga tartó/lefogató is van amit használok is....

(#41046) Speed® válasza TechN7ne (#41045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AB sensor részen is láthatod, ill. ha nem írja ki, tulajdonságoknál tallózd be az értéket és pipa. Vagy GPUz..kb. bármi, ami monitorozásra való.

Es esetben lehet át kéne nézni a csavarokat, nem-e lazult ki valamelyik vagy adni egy kis lógást/emelést a karinak, hogy a burkolat feszüljön picit.

(#41047) Petyyyyy válasza TechN7ne (#41045) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az a felfogató príma darab. Egy időben gondolkodtam Matrix CF-ben egy H1 házzal, de aztán elengedtem az ötletet. Azóta ilyen felfogatóm van:

:D

Egyébként megtaperoltam, de nyoma nincs rezonanciának. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41048) Speed® válasza Petyyyyy (#41047) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#41049) gabber01


gabber01
addikt

Nem tudom volt-e róla szó, de egy Vapor-X 7950 elmegy vajon a 2x8pin helyett 1x6 + 1x8 pines csatival?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41050) Petyyyyy válasza gabber01 (#41049) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Annyival fog elmenni, amilyen csatik vannak rajta. Ha 2x8 kell neki, akkor csak úgy megy. Legalábbis a 7970 nem moccan, míg nem kapja meg ami kell neki.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.