Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Silentfrog válasza r3dsnake (#5700) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezt neked kell eldönteni!
Én azért nem vettem bullt. mert ami tényles gyorsabb a 3870k nál az jóval drágább volt.és többet fogyasztot.

Másrészt az én hülyeségem a csendes gép, ha megválogatod,hogy mit veszel akkor az 5400rpm-es samu merevlemez lesz nálad is a leghangosabb alaktatrész
Most lehet,hogy az ssd. mellé berakok egy noti hdd-t igy már a 3.5" zajforrás is kiesik.

Bármilyen gépet veszel és nem akarod ,hogy hangos legyen a gyári cpu hűtőt felejsd .
Célszerű még venni egy előlapi venti szabályzót és azzal manuálisan megoldoldani a ventik fordulatát.
Nekem egy olcsó TITAN nevű előlapi szabályzóm van erre van rákötve a procihűtés is.

[ Szerkesztve ]

(#5702) arty válasza r3dsnake (#5700) üzenetére


arty
veterán

a csendes gép hűtő kérdése :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5703) lakisoft válasza MZperX75 (#5684) üzenetére


lakisoft
veterán

Villanyóra magyarul? :D

(#5704) MZperX75 válasza lakisoft (#5703) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem! :B

Az pillanatnyi fogyasztást nem mér, csak a változást számlál!

Ezt a készüléket a konnektorba kapcsolják és azon keresztül mérik a gép fogyasztását.

A rendszeren átfolyó áram és a rajta eső feszültség szorzata a teljesítmény mértékesgysége Watt(W) jelöljük .
A villanyóra W/h-t az az Wattórát mér,az nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#5705) lakisoft válasza MZperX75 (#5704) üzenetére


lakisoft
veterán

Linkelsz nekem ilyen cuccot akkor? :DDD.

(#5706) MZperX75 válasza lakisoft (#5705) üzenetére


MZperX75
addikt

Persze Pl:

Csak beírod a keresőbe ,hogy Watt mérő

[link]

(#5707) lakisoft válasza MZperX75 (#5706) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszönöm. Elnézést az értetlenkedésemért.

(#5708) MZperX75 válasza lakisoft (#5707) üzenetére


MZperX75
addikt

Semmi gond ezért van a PH-s fórum! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5709) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Eddig amd-m nem igazán volt, de most a kedvező ára miatt nagyon tetszene, egy FM1/3870K felállás.
Csakhogy! Egy 7870 alá szeretném, a cpu - igp-je - úgymond - tartalék "vga" lenne, ha valami dvga csere, ne adj isten probléma lenne.
Erről szeretném kérdezni a véleményetek, hogy mennyire "reális" működő képes egy ilyen elképzelés? Full HD-hez szeretném, és engem nem nagyon mozgat a multiplayer, ahol egyes esetekben kell a nagyobb cpu erő.
Még egy gyerekszínész kérdés: A 3870K az négy magos, vagy pedig olyasmi, mint az intelnél a 2mag 4szál? (HT) :B

Köszi! :R

Bogyóka

(#5710) Tomix24 válasza TomiLi (#5709) üzenetére


Tomix24
addikt

Tisztán négy mag, sajna nem hajtja ki minden játékban a 7850-et sem. Fele fele arányban elég csak, 1080p-ben, tehát vagy kihajtja vagy nem az elindított játékot..

PL Sniper elite v2 - nél 30%-ot lehet nyerni Intel Core i5-7 procival fPS_ben. BF3-ban 1-et max, tehát játéka válogatja.. Pont úgy és ahogy te írod használok FM1 lapot + A6-3670K(3.3Ghz)-t

De azért nem gáz. A HD7850-es karim tud 40% tuningot, így a mogyorózom a 7950-et is, nem izgat az a plusz Fps.

[ Szerkesztve ]

(#5711) TomiLi válasza Tomix24 (#5710) üzenetére


TomiLi
addikt

Olvastam a teszted, ami hasznos volt nagyon számomra! Én abból azt szűrtem le, hogy azokat az fps-eket amivel egy játék játszható a Llano-val is tudja a vga! (7850-ed)
Ezért kérdezgetem ilyen bőszen, hogy - Rajtad kívűl :R - van-e más tapasztalat, vagy hasonló.
Az i5 lenne az "igazi", csak nem szeretnék felárat fizetni érte, meg nem érzem, hogy annyival több előnye lenne, mint amennyivel drágább...

Bogyóka

(#5712) Silentfrog válasza Tomix24 (#5710) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy 3870k pici tuninggal,3.4 ghz gondolom mindenknek megy ,nem elég egy 7850 hez full hdba?
Én a napokban játszottam a Fallout 3 New Vegassal és élfelejtettem visszaállitani a szorzót és a feszültséget. Észre sem vettem,hogy 1.6 ghz en megy és 0.9 volton, a 3870k Ráadásul alacsony a monitorom felbontása is 1280X 1024.
Fraps nem ment de belassulás egyszer sem volt. :D

Ráadásul pont a AMD Trinity tesztben néztem,hogy magas felbontásban alig van különbség az fps számokban egy erős kártyával. Mivel is teszteltél ? 7970 nel?

[ Szerkesztve ]

(#5713) TomiLi válasza Silentfrog (#5712) üzenetére


TomiLi
addikt

Na pont erre lennék én kíváncsi! A PH-s Trinity tesztben jött ki elég szépen, hogy végül is teljesen mindegy, hogy milyen cpu van FHD-ban a 7970 alatt. (ennek külön nagyon örültem, hogy volt vga-val is tesztelve a Trinity)
Ezért dilemmázom.... :B

Ráadásul én ITX-et szeretnék, de ennek ellenére jelenleg nagyon olcsón össze lehet rakni egy Llano rendszert. Szinte annyiba van az egész, mint egy i5/i7-es cpu.

Bogyóka

(#5714) Tomix24 válasza TomiLi (#5711) üzenetére


Tomix24
addikt

Ami fontos, a minimal FPS Intelnél jóval magasabb, illetve nem esik le annyira, nem lesz akkora szakadék a maximum és a minimum között. Egy Core i5-7 ebben segít még. De azt ki kell emelnem hogy a 7850 már olyannyira elég a mai játékokhoz, hogy ez csak szőrszál hasogatás, nem látod szemmel, csak Benchmarkoláskor kisebb lesz az e-pénisz :D Ennyi. Talán más is megerősít ebben itt.

(#5715) Tomix24 válasza Silentfrog (#5712) üzenetére


Tomix24
addikt

7950 szintre felhúzott 7850-el, de játék függő nagyon. Dirt3-ban semmi különbség(jól megírt játék), és a cikkbe is berakták a Trinity-vel. Dirt Showdown-nál meg előjött némileg már az előny. Sniper V2-nél meg egyenesen proci függő a játék. Talán a most megjelenő játékoknál már a videókari fog 99%-ban számítani, nem a proci. Remélem legalábbis, mert az A6 meg kell egy darabig maradjon még nálam.

1080p alatt ilyen is kialakulhat, sőt

[ Szerkesztve ]

(#5716) Tomix24 válasza TomiLi (#5713) üzenetére


Tomix24
addikt

Bocs a képekért, de 1080p-ben így skálázódnak ezen játékok:

7900-as videókari, ugyanazon körülmények közt.




[ Szerkesztve ]

(#5717) zetecR


zetecR
addikt

Újra raktam a win-t és sehogy sem akart az AHCI muzsikálni.
Gondolta egyet, visszavettem a tuningot, és 100MHz-es BCLK mellett hibátlanul ment, de a 2000MHz-es memória sebességhez "kellő" 107MHz-t se tolerálta, holott a telepítés előtt 125MHz volt a BCLK...
Szóval ezt a részét nem nagyon értem a dolognak, viszont berágtam, átraktam IDE módra és hibátlanul viszi a 150MHz-et már 2. napja (igaz, csak Trackmania-val játszottam, majd nézek valami "komoly", modern GPU igényes gammát is, hogy mit mutat).

De továbbra is értetlenül állok a dolog előtt, hogy a régi A6-os procim is vígan szaladgált 140pár MHz-es BCLK-val AHCI mellett, ez meg nem akarja az igazat.
Bár végülis jó nekem az IDE mód is, Trim van, a többi meg nem izgat. :)

(#5718) TomiLi válasza Tomix24 (#5714) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon köszönöm, hogy ennyit foglalkoztál a témával! Ismét sokat segítettél!

Ami fontos, a minimal FPS Intelnél jóval magasabb, illetve nem esik le annyira, nem lesz akkora szakadék a maximum és a minimum között

Nagy felbontásban nincs olyan számottevő különbség a minimum fps terén. Viszont amire még kíváncsi lennék, hogy ez az ingadozás esetleg nem okoz laggolást? (régebben az 5870-nél volt ilyen amíg nem írtak hozzá jó drivert - de ez más tészta )

Azt néztem a táblázatokban, hogy ahol játszható min. fps van (szerintem nekem a 30 az már megfelelő) , ott az intellel, és az AMD-vel is hibátlan a játék.
Viszont ahol beesik 30 alá, ott oly mindegy, hogy 23, vagy 18 az fps, mert már erősen szaggat, nem?

Benchmarkoláskor kisebb lesz az e-pénisz :DD Szerencsére engem nem mozgat ez a benchmark téma, mert ahogy korábban már észre vettem egy-két játéknál, nem igazán tükrözi (minden esetben) a valóságot. (Pl Armed Assault 2)

Bogyóka

(#5719) Tomix24 válasza TomiLi (#5718) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem volt akkora minimum FPS esésem Llano-nál ami látható akadást okozott volna. Az alcsony is magas volt a szemem számára.

(#5720) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy A4-3400es procim, mivel soha nem tuningoltam még egy kis segítség kellene, hogy hogyan is érdemes, szépen levenni a órajelet, és mennyivel érdemes próbálkozni :D

Köszönöm!

(#5721) #92888064 válasza cekkk (#5720) üzenetére


#92888064
törölt tag

milyen lapod van? használsz ssd-t? illetve sztem nem levenni akarod az órajelet.
a lapot azért kérdeztem mert megfelelő lapban lehet csak húzni. az ssd-t azért kérdeztem, mert hamar elszáll az ahci ha emeled a host clock-ot (bár valaki azt írta itt, hogy ahci nélkül is van trim :F ). illetve az sem mindegy, hogy analóg vagy digitális kimeneten használod, mert az analóg kép is problémás tuningolva.

(#5722) cekkk válasza #92888064 (#5721) üzenetére


cekkk
veterán

gigabyte ga-75m-ud2h az alaplap.
Van ssd, és hdmi kimenetet használom, htpc gépben.
Le akarom venni az órajelet, hogy ne fogyasszon :DDD
Vagy hülyeséget mondok? :P

(#5723) #92888064 válasza cekkk (#5722) üzenetére


#92888064
törölt tag

akkor félreértettem. az első menüpontban a legalsó beállítási lehetőség a a cpu feszültség.
a lényeg, hogy megtaláld a legkisebb feszültséget, amin még stabil a rendszer. a leggyorsabb megoldás az alvó mód, és ébresztés. nálam itt szokott elhasalni a rendszer, ha kevés a feszültség, hiába stabil prime és játékok alatt, alvó módból való ébresztés után újraindul a gép.
ha kisebb órajelet akarsz akkor a legfelső beállítási lehetőségnél vedd vissza a szorzót az általad kívántra, és ahhoz keresd meg a megfelelő feszültséget. amúgy ez csak a terhelt fogyasztást csökkenti, üresjáratban mindenhogyan 30w körül vesz fel a konnektorból értelmes táppal. hiába babrálsz a feszültségekkel, maximum 1-2w különbség lehet, de az is a mérési hibahatáron.

szerk: most néztem 720p-s mozizásnál 33-34 wattott kért a gép úgy, hogy a háttérben megy egy diablo3 is. szóval nem sok értelme van bajlódni vele, mert így is nagyon alacsony ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#5724) El Kebir válasza cekkk (#5722) üzenetére


El Kebir
őstag

az "amd vision engine control center"-ben (a régi ccc), fogod és leveszed 8x-os szorzóra a cpu energiaellátásban (800MHz) és akkor folyamatosan csak annyin fog menni, ha kell az erő akkor meg felhúzod. (habár ezt csinálja automatán is...)

elég ennyi, ha csak az órajelet akarod visszavenni, felesleges a biosban turkálni (amit Ad-m írt)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#5725) cekkk


cekkk
veterán

Köszi mind a kettőtöknek :) :R

(#5726) cekkk


cekkk
veterán

Most nézem, hogy BD25 film lejátszása esetén 35 W körül van a fogyasztás, na most ez jónak számít, vagy lehet még ezen valahol csökkenteni? :D :U

(#5727) #92888064 válasza cekkk (#5726) üzenetére


#92888064
törölt tag

nagyon közel van az üresjárati fogyasztáshoz, amiben a llano az egyik legjobb(trinity után), így fölös vele küzdeni.

(#5724) El Kebir
azzal csak annyit ér el, hogy scrollozás közben szaggat a böngésző. mivel filmezés alatt sem megy maxon a proci így, csak a mozizás miatt értelmetlen visszavenni. jelenleg csak 720p-s videóval néztem, de a fogyasztásmérő ugyanolyan értékeket mutatott.

(#5728) cekkk válasza #92888064 (#5727) üzenetére


cekkk
veterán

Csak HTPCnem van használva XBMC+TMT5 ennyi, nincs böngészés semmi :D
Plazma tévé :DDD :DDD

(#5729) petty1024


petty1024
csendes tag

Szerintem nem olyan rossz ez az FM1.
Én nemrég vettem egy Asrock A75 Pro4 mellé egy Athlon x4 651K-t. Nagyon nagy lépés volt a korábbi E5200-hoz képest, és egy HD6870-el nem csak a munka, de a játék is nagyon élvezetes vele. :)
Scythe katana 3-as hűtő van rajta, de nem tudom merjek-e jobban tuningolni. Most 100x32-őn van, (eredetileg 100x30-on volt) ám így most 200Mhz tuninggal kerülgeti az 50°C-ot terhelésen. Mit gondoltok?

Lehet majd írok egy tesztet róla, hogy milyen. :)
ui.: 19k-t megér a proci szerintem.

(#5730) arty válasza cekkk (#5726) üzenetére


arty
veterán

paneltáp :) (hacsak már most nem az van)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5731) arty válasza petty1024 (#5729) üzenetére


arty
veterán

50 fok az semmi :) küld meg 3600on nyugodtan! (legfeljebb nem bírja és akkor marad a 3400-3500)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5732) cekkk válasza arty (#5730) üzenetére


cekkk
veterán

Most tettem bele kb egy órája, ilyen tápot :DDD

(#5733) Silentfrog válasza petty1024 (#5729) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem gyengébb hűtővel megy 3.7 ghz en stabilan 60 fok alatt.
Alap hőfokod mennyi terheletlen állapotban?

[ Szerkesztve ]

(#5734) Taifa Díaz válasza petty1024 (#5729) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Annak 3,6 GHz-et jó lenne simán vinni :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5735) TomiLi


TomiLi
addikt

A gyorsabb ramnak - a hétköznapokban - nagy előnye van a Llano-nál?
1600MHz vs. 1866MHz-re gondolok.
Ja! Én nem szeretném az apu-ból a gpu-t használni, lesz külön dVGA.

Köszi!

Bogyóka

(#5736) Taifa Díaz válasza TomiLi (#5735) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Akkor nem igazán éreznél különbséget.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5737) arty válasza TomiLi (#5735) üzenetére


arty
veterán

mellément :)

CEKKK: és ez mennyire "hatékony" táp? leirásában csak "high efficiency"-t látok ;) nemtudom biztosan hozza-e a jó paneltápok 90+ hatásfokát. ha igen, akkor elérted a minimumot :) (mondjuk picit sokallom a 30wattot)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5738) TomiLi válasza Taifa Díaz (#5736) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor elég nekem egy 1600-as? Mennyivel érezhetően lassabbnak, mint Intelnél pl.
Nagyjából tisztában vagyok az írás-olvasás adatokkal, csak azt nem tudom, hogy ez hol hátrány (AMD lassabb) számottevően, érezhetően?
Melyik ram lenne aminek már van "értelme" az 1600-ashoz képest?

Köszi!

Bogyóka

(#5739) Taifa Díaz válasza TomiLi (#5738) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

1600 vs. 2147 MHz
Itt ugyan csak CPUQueen-t mértem, de láthatod saját szemeddel a különbséget. Te tudod eldönteni, neked megéri-e a többletköltséget a gyorsabb memória. (Bár én ehhez a kithez 10k alatt jutottam hozzá vadonatújan, nekem ennyit megértek.)

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5740) cekkk válasza arty (#5737) üzenetére


cekkk
veterán

25-30 között mozog most :D

De ugye itt meg a külső egység az ahol elveszti az ember a hatásfokot :U
Jó paneltápok, kb csak ennek a cégnek a termékeit látom forgalomban :DDD Made in China :D :DDD

(#5741) Silentfrog válasza Taifa Díaz (#5739) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pont annyit gyorsult mint amennyit húztál az órajelen a cpu nak 15% ot. :DDD

(#5742) TomiLi válasza Taifa Díaz (#5739) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon köszönöm!

Nekem is az ár a fő szempont! Nagyon jó üzletet csináltál!

Bogyóka

(#5743) Taifa Díaz válasza Silentfrog (#5741) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Legalább tudjuk ebből, hogy az Aida megbízhatóan mér :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5744) kjani18 válasza Taifa Díaz (#5743) üzenetére


kjani18
őstag

Az aida is csak a laptól kapja az infúkat, annyira megbízható amennyire az alaplapod.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#5745) Taifa Díaz válasza kjani18 (#5744) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Na igen, mert az FM1 platformnál aztán megbízhatóan veszik át a szoftverek a szenzorok információit. Mit mondasz, az alábbinál honnét veszi az információt a CPU-Z?

Nincs is 36-os szorzó :U

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5746) kjani18 válasza Taifa Díaz (#5745) üzenetére


kjani18
őstag

Gyak. a szenzoroktól és a laptól kapott infókból számolja ki.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#5747) Taifa Díaz válasza kjani18 (#5746) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Na de ez nem tud 4140 MHz-et...Akkor szerinted azok valós órajelek a képen? Ami lemaradt róla, az az, hogy az Aida közben alapórajelet mért végig, tehát a K10Stat szoftveres húzására magyarán kakált a rendszer, épp csak megbolydította a szoftverek méréseit. Ha 4 GHz fölött ilyen gyatra GFlops értékkel dolgozna az APU, adnék is túl rajta rögvest.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5748) kjani18 válasza Taifa Díaz (#5747) üzenetére


kjani18
őstag

A lényeg, hogy nem a számok a legfontosabbak, hanem a te elégedettséged (hogy futnak a játékok, milyen gyorsan tömörít, másol, konvertál, stb.)

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#5749) Taifa Díaz válasza kjani18 (#5748) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ott a pont.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5750) TomiLi válasza kjani18 (#5748) üzenetére


TomiLi
addikt

Na ez az ami majd nekem is számítani fog! :K

Bogyóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.