Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) hunbandit válasza stratova (#1950) üzenetére


hunbandit
csendes tag

Köszönöm az értelmes hozzá szólást !
:R

(#1952) nrbx


nrbx
tag

Hello, hetvegen osszeraktam magamnak egy mITX-Kaveri konfiguraciot:
- MSI A88XI AC alalap
- A10 7800
- ADATA XPG 2x4GB DDR3-2133 CL10
- Seasonic G Series 360W tapegyseg

mindez egy Thermalteke Core V1 hazban. Elol a 20cm-s ventilator fujja be a hideg levegot, hatulra beraktam egy Arctic F8 PWM PST ventilatort.

Meg nem rendeltem meg az SSD-t, sem processzor hutot, igy csak a gyari van rajta es csak a BIOSig jutottam el ellenorizni, hogy amit beszereltem mukodik-e.
Nos, a procceszor homerseklete a BIOS szerint 10 perc utan beall 58 fokra. nem sok ez egy kicsit? (az elso ventilator 800-as fordulatszamon porog, a processzer huto kb. 2000-2500-on)

(#1953) AxBattler válasza nrbx (#1952) üzenetére


AxBattler
félisten

A gyári hűtő egy rakás ócskavas, ne várj tőle többet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1954) tamikomac válasza nrbx (#1952) üzenetére


tamikomac
aktív tag

A BIOS-ban még nincs energiatakarékos üzemmód, így ott a proci a turbó nélküli maximális órajelen jár mind a 4 magnál.
Egy kicsit sok, de ez ráfogható a gyári hűtőre. Ha tudod átmenetileg járasd maximum vagy majdnem maximum fordulaton. Visítani fog mint a fürdős k..va, de lehet 50 alá bemegy majd a hőmérséklet.

10 perc sima windows használat után (nem FurMark és játék :) ) nézd meg a BIOS-t, olyan 30-35 körül kellene majd lennie.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1955) nrbx válasza tamikomac (#1954) üzenetére


nrbx
tag

Koszonom, akkor majd visszaterek a problemahoz ha feltettem a Windows-t.

(#1956) tamikomac válasza nrbx (#1955) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Nincs mit.
Annyira nem probléma ez, csak ne defaulton járasd a gyári ventit, hanem maximum vagy majdnem maximumon.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1957) nrbx válasza tamikomac (#1956) üzenetére


nrbx
tag

Nem akartam azonnal hutot is venni , ugy vagyok vele, hogy meglatom a gyari mennyire fog zavarni. Alpenföhn Sella van kinezve egyebkent.

(#1958) tamikomac válasza nrbx (#1957) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Attól jó hüsi lesz... :)
Nekem egy sima Arctic Alpine 64 Plus van az A10-5700-on, teszi a dolgát semmi extra, némileg alacsonyabb a hőfok mint a gyárival, de a hang sokkal kevesebb.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1959) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, jol jonne nemi segitseg.
Egy 7600-asrol van szo, feltelepitettem aZ alaplaphoz kapott dvd-rol a drivert, felment, minden OK. De amikor frissiteni szeretnem akkor telepites kozben fekete kepernyo fogad....restart...es ugyanaz. csak a recovery mode-ban tudok visszaallitani mindent.

Valami tanacs?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1960) AxBattler válasza MiklosSaS (#1959) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyalulj le mindent, és a gyártói oldalról letöltött legfrissebb driver-eket telepítsd!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1961) MiklosSaS válasza AxBattler (#1960) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt csinaltam masodjara....ugyanaz volt a vege.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1962) nyakdam válasza MiklosSaS (#1961) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az AMD oldalán több Catalyst is fenn van. Próbáld először az APU-s drivert.

APU 64bit:[link]

VGA 64bit:[link]

Teljesen mindegy melyiket teszed fel. A 32 bitest is megtalálod.

(#1963) tamikomac válasza MiklosSaS (#1961) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Az én tippem:

1. lépés: AMD Catalyst Clean Uninstall Utility 1.2.1.0 - ez minden AMD cuccot legyalul

2. lépés: AMD Chipset Drivers 32 bit / 64 bit

Ha ez felmegy akkor alaplap hiba 99,9%-ban, kizárva.

Jöhet a Radeon:

3. lépés: AMD Catalyst Driver 32 bit / 64 bit

A drivert úgy tedd fel, hogy csak az AMD videókártya-illesztőprogram legyen bepipálva, vagyis "only driver" mód. Lehetne úgy is kibontás után, hogy manuálisan az eszközkezelőben a VGA résznél kiválasztod ahová kibontottad a driver-t és úgy, én így szoktam, nálam nincs control center.

Ha mégis kell, majd felrakod, most a lényeg, hogy "only driver" módban működjön.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1964) MiklosSaS válasza tamikomac (#1963) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R

Kosz mindenkinek, holnap kiprobalom...kivancsi vagyok ha segit valamit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1965) nrbx válasza tamikomac (#1954) üzenetére


nrbx
tag

Jól tippelted, 3300-as fordulatra állítva a ventilátort tényleg lement 50 fokra, és alig hangosabb.

(#1966) tamikomac válasza nrbx (#1965) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Akkor jól van.
Tapasztalat :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1967) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

45W-os TDP limitel eleg gyengecskenek latszik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1968) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Es itt a 65 W-os eredmeny is:

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1969) AxBattler válasza MiklosSaS (#1968) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez azért nem rossz. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1970) MiklosSaS válasza AxBattler (#1969) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyaltalan nem, tetszik a kis APU. Meg szivok adriverekel de megoldom majd azt is. Makacs vagyok es nem szeretnek win8-ra valtani.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1971) solfilo válasza MiklosSaS (#1970) üzenetére


solfilo
veterán

Pedig egy Win8.1 lehet lendítene a dolgokon. :K
Be lehet úgy állítani, hogy az asztalon kezdjen.

Más:
Megvettem én is a gépet egy hete kb. Elégedett vagyok vele, de akadt egy kis gond.

lap: ASUS A88XM-PLUS
apu: A8-7600
ram: TeamGroup Vulcan 2*4 GB 2400 MHz (egyelőre nem nyúltam hozzá, defaulton megy, 1600 MHz)
táp: FSP FSP350-60APN 85+ 350W
SSD és Win8.1
dVGA nincsen.

Néha csontra fagy. Úgy kell elképzelni, hogy ráfagy a kép a monitorra. Egér nem mozdul, billentyűzeten Num Lock-ot (vagy Caps Lock, mindegy) nyomogatva nem gyullad ki / alszik el az állapotjelző led. Csak a reset segít. Csinálta már netezéskor, de játék közben is. (Finoman szólva sem terhelő a játék, kissé régi már, nagyon szépen viszi az A8 ultra highon: LotR BFME II)
Illetve más típusú gond is előjött már, csontra fagyás szintén (Num Lock ugyan úgy viselkedik, hogy nem reagál a led a billentyűzeten), de a kép nem ráfagy a kijelzőre, hanem elkezd kockásan vibrálni, eleddig csak netezéskor csinálta, itt is csak a reset segít.

Valaki valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1972) nyakdam válasza solfilo (#1971) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Hello

Nyisd meg a feladatkezelőt, és néz rá néha, hogy nem növekszik-e a proci vagy mem kihasználtság. Nekem volt szofveres ütközés, bár nem fagyott le de akadozott egy idő után.

A memóriát állítsd 2400-re, ha már fizettél érte használd. Alapból nekem is 1600-ra állította de simán megy 2400-en a G.Skillem.

[ Szerkesztve ]

(#1973) tamikomac válasza MiklosSaS (#1970) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Én se váltok win8(.1) rendszerre nekem nem jött be. Majd a 10.
Nekem ez van fent:
AMD Catalyst™ 14.7 RC3 Driver for Windows® Operating System
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Nem a legújabb, de nálam hibátlan.

Vesztenivalód nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1974) GIJoe


GIJoe
addikt

Srácok ismerősömnek kellene gépet összedobnom, persze igen szerény a keret..
egyetlen elvárása van, hogy a WOT (world of tank) pörögjön rajta akadás mentesen, én azt állítottam hogy a A8-7600 elég hozzá (egyelőre 1240-1024 monitoron, low, or mediumon) nagy hülyeséget mondtam? :R

[ Szerkesztve ]

(#1975) MiklosSaS válasza GIJoe (#1974) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vegyen inkabb egy pentiumot (vagy apron egy i3-at) es valami GTX 750/660/650-es egy fapados alaplapot.
Az APU-kal csak a baj van meg. Hiaba okosak, jok meg minden de a realis igazsag hogy egy kalap xar az egesz mivel az AMD bacsi/neni baxik ra rendes drivert irni. Itt szivok vele mar egy hete mindjart....randomra fekete kepernyo...nem fagy le vagy ujraindul....es csak a restart segit.
Kiprobaltam mar vagy 4-5 drivert.....az lesz a vege hogy kibaxom a gepbol, eladom olcson az ebay-en es visszaterek i3-ra. Ennyit nem szivtam semmifele intelel vagy NV-el mint az APU-val.

Latom a fentebb levo forumtasnak is csak a baja van vele.....

Amig nem lesznek rendes driverek addig nem erdemes tamogatni ezt az atkozott AMD-t!

Nagyon merges vagyok!!!

(egy i3-4150-et + Gigabyte B85-os alaplapot adtam el hogy vegyek en is pirosat mert szeretem a zold/piros ceget. De most rohadt merges vagyok :W , ugy erzem atvertek de rendesen. Nem szeretnem azt mondtani hogy soha tobbe AMD mivel mar a K5-os idok ota volt processzorom toluk...de ilyen tempoban az lesz a vege)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1976) =HG= válasza MiklosSaS (#1975) üzenetére


=HG=
addikt

Jól látom, hogy egy kicsit felhergelted magad? :U :)

(#1977) MiklosSaS válasza =HG= (#1976) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, ket napig ment ..vagyis ket ejszaka mukodott normalisan. Mar orultem is hogy vegre minden a helyen van. Ma este forumozok, aztan kilepek a konyhaba 10 percre.....mire megint gepe kozelebe kerulok...fekete kepernyo fogad megint. Holnap huzzok egy win8.1-et...ha nincs mas kiut, pedig nem szeretnem es pont ez az amit utalok...kompromisszumokat kotni.

Holnap adom meg neki az utolso eselyt, nekem a gep kell...mediaPC, nyitva van 24/7-et....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1978) stratova válasza MiklosSaS (#1977) üzenetére


stratova
veterán

Don Sass mivel már feljebb javasoltak egy telepítési procedúrát a 14.7-re különös tekintettel a CCC kihagyására (driver only) utolsó nekifutásként (még Win7 alatt), belőném fix 100 Mhz-re a bclkt. Ha a hálózati tempónak jót akarsz, kihagyod az AMD Quick Stream-et, mert ez a gyógyegér streamelt videóknak kb.fixen lefoglal egy tekintélyes sávszélességet.

Ha meg akarod oldani és van benne némi tapasztalatod áttúrhatod a dump fájlokat is.

(#1979) MiklosSaS válasza stratova (#1978) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rendben, ezt is megprobaltahjuk..... :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1980) AxBattler válasza MiklosSaS (#1975) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, több APU-s konfigom is volt (Trinity, Kaveri), dGPU-val, és anélkül is, de soha nem botlottam ilyesmibe. Gyalulj le mindent CCleaner-rel, Display Driver Uninstaller-rel, aztán a legutolsó nembéta telepítő mehet rá. Vagy reinstall.

Illetve én mindig úgy csináltam, hogy először felnyomtam az alaplap gyártó oldaláról letölthető legfrissebb chipset drivert, aztán eltávolítás nélkül rátelepítettem az AMD oldalán lévőt. És ment a CCC is normálisan, a GameCenter-t, vagymit meg kerüld el jó messzire a QuickStream-mel együtt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1981) nyakdam válasza MiklosSaS (#1979) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Amit én is írtam fent driveres akadás az nem a video driver volt, hanem az utorrent gabajodott bele valamibe. Újratelepítés segített. Tudom, hogy kellemetlen újra húzni a win-t, de hátha segít.

Ja az AMD Quick Stream nekem sincs fenn, első amit leszedek.

[ Szerkesztve ]

(#1982) letepem válasza MiklosSaS (#1975) üzenetére


letepem
aktív tag

Sok embernek van APU-ja és mégis jó! Szerintem ott nem driver hiba lesz, alaplap memória inkább memória

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#1983) konci79


konci79
őstag

És mi a helyzet az órajel visszavétellel,még mindig fennálló probléma?

(#1984) =HG=


=HG=
addikt

Mostanában nagyon sűrűn van driver mizéria.. Én legelőször FX fronton jártam úgy, hogy a friss win8 telepítésre raknám föl az alaplapi drivert, és állandóan kék halál.. WTF ?? Így szépen elhagytam, és tökéletesen működött minden..Win8 megoldotta... Akkor minek driver??? :F Most amikor összeraktam (igaz nem APU-s) a 750K-t, nem gyalultam le az előző wint, simán röccenés nélkül megoldotta a rendszer, az új hardverek semmi gondot nem okoztak (alaplap+proci), most is 4,5 Ghz-en megy a proci stabilan.

Én ezért mondom, hogy először win8 minden driver nélkül és utána is csak a leg szükségesebbek...
Bár nem tudom, hogy APU mennyire igényli a drivert...

[ Szerkesztve ]

(#1985) Balathruin válasza =HG= (#1984) üzenetére


Balathruin
veterán

Win8-nál nekem sem kéne driver, de szoktam frissíteni, hátha javul az IGP. Eddig nem emlékszem, hogy lett volna vele baj, most 14.11.2 Beta van fent.

(#1986) tamikomac válasza MiklosSaS (#1979) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ha gondolod tudok segíteni akár privátba is. De itt is kifejthetjük, csak géphez egy ideig most csak 14:00-15:00 között tudok jönni napi 1x. Nekem az A10-5700-al soha nem volt semmi féle fagyás vagy hasonló.
Igaz az A8-7600-ban már GCN-es VGA van, de a GCN mikroarchitektúrára alapuló első Radeon már 2011 decemberében napvilágot látott.
Ráadásul itt nincs VGA kondi, stb. HD7850 / HD7870-es Black Screen probléma, szóval relatív egyszerű a felhozatal, van egy proci benne egy VGA és kész. Túlmelegedés se nagyon lehet.

Ha az alaplapon nem a legfrissebb BIOS van, fel kéne tenni. Utána én a BIOS-t beállítanám default-ra, és a RAM-ot is levenném 1333-ra (igen, 1333-ra). Aztán csinálnék egy win7 reinstall-t és a korábban említett "driver only" telepítést. De tényleg semmi ne legyen bepipálva csak a driver!
Ha így megy akkor lehet a RAM-al játszani, fokozatosan visszaállítani 1666-1833- stb...

Röviden ennyi, hajrá :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1987) tamikomac válasza letepem (#1982) üzenetére


tamikomac
aktív tag

+1, egyetértek.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1988) nyakdam válasza MiklosSaS (#1977) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A fekete képernyő jelenheti azt is, hogy hibernációs módba kapcsol a gép. Engem is szivatott, de kilőtem.

(#1989) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All,

új év elején lehet beruházok egy PC upgrade-re és szeretnék előtte némi infót szerezni, hogy mi merre hányméter mostanság az AMD APU-k tájékán.

A kiszemelt APU egy A8-7600K lenne. Ehhez a CPU-hoz milyen VGA-t lenne érdemes keresni? Egy R7 260X-el tud "együttműködik" az integrált grafikai rendszer vagy lekapcsol és csak a dedikált VGA fog dolgozni?

Vagy ha ilyen VGA-t veszek, akkor felesleges APU-t vennem és elég egy sima CPU pl. Athlon X4 860K?

Előre is thx a segítséget :R

(#1990) =HG= válasza McCoy20 (#1989) üzenetére


=HG=
addikt

Így van! Ha vga-t akarsz, akkor elég az Athlon X4. Teljesen felesleges az APU.

(#1991) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kérdezném: az A8-7600 szorzózáras, de az IGP órajelét sem lehet benne felhúzni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1992) gentlemann02


gentlemann02
tag

Sziasztok gondoltam ide is írok apu vásárlás előtt állok a kiszemelt az a8-7600 és az alaplap egy GA-F2A88XM-D3H http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4716#ov és az érdekelne ,hogy milyen ramot ajánlotok mellé elég az 1866 vagy jobb egy 2133 as. Nem igazán találok olyat amit az alaplap oldalán támogatások között lenne a pcx-nél 2133 nál. Meg még annyi hogy a 2133 asok csak cl11 esek vannak jó árba mig 1866 osban van cl9 is ez mennyire befolyásolja az apu sebességét ?

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#1993) Stonerice válasza gentlemann02 (#1992) üzenetére


Stonerice
őstag

Az 1866-ost feltudod rántani remélhetőleg 10-11-10-30-as időzítéssel 2133mhz-re Talán a 2400-at is bírja.
AZ én 1600mhz-s ramom csak 2200-at tud. 2400-n már hibázik sajna.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1994) tamikomac válasza AxBattler (#1991) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ha az alaplapi BIOS engedi, akkor semmi akadálya.
Lehet a ccc-vel is megoldható, de én olyat nem használok, nálam only driver van :)

De kérdés mennyire fér majd bele az emelt IGP a 65W-os keretbe.
Azért egy próbát megér majd.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#1995) gentlemann02 válasza Stonerice (#1993) üzenetére


gentlemann02
tag

Okes koszi akkor talan meg is van a kiszemelt ramocska.

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#1996) solfilo válasza nyakdam (#1972) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a választ!

Továbbra is csinálja a gép a fesztivált, bár a lefotózott képhiba azóta nem jött elő szerencsére, csak a random csontra fagyás. Nem vettem észre hirtelen megugró proci vagy memóriahasználatot. Reset után néztem windows eseménynaplót is, de semmi, a fagyás előtt közvetlen nincs hibaüzi, utána meg már olyanok vannak, hogy a rendszer normál leállás nélkül indult újra.

Valakinek valami ötlet még erre? Memóriahiba okozhat ilyet? Vagy gyaluljam le a gépet? Telepítéskor nem volt gubanc semmivel. :F

solfilo

(#1997) AxBattler válasza tamikomac (#1994) üzenetére


AxBattler
félisten

BIOS A88-as lapban szvsz mindig engedi, szerintem inkább az APU lehet a szűk keresztmetszet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1998) nyakdam válasza solfilo (#1996) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Lehet hülyeség, de a monior kábelt dugd át másik kimenetre(persze ha van másik kábeled). Esetleg catalyst-ot szedd le és úgy használdd 1-2 nap, mert ha így sem műkszik akkor nem driver hiba.

(#1999) solfilo válasza nyakdam (#1998) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Lehet megpróbálkozom vele, bár előbb valszeg memtest lesz, a kockásodás miatt gondolom, meg Richland topicban is felmerült.

solfilo

(#2000) solfilo válasza solfilo (#1999) üzenetére


solfilo
veterán

Nem akarom elkiabálni, de lehet megvan a gond forrása. A Bios túl régi volt a procihoz, frissítettem, most bizakodom. Pár nap és kiderül, eddig legalább 2 naponta csinálta a fagyást a gép.

Részletek: Richi topic #16955-16961

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.