Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) gban válasza Sanchez638 (#31800) üzenetére


gban
Közösségépítő

ITX mehet videomagnó házába is :DDD
És ez egy 775-ös lap.

Postázást nem vállalok.

(#31802) Sanchez638 válasza gban (#31801) üzenetére


Sanchez638
addikt

Meglett volna minden hozzá pár héttel ezelött:DD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31803) quailstorm válasza frescho (#31798) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az menő :DDD
Radeonos VBIOS órajel állítgatás is volt már itt a fórumon, a nem márkaazonos RAM nem bírta az energiatakarékos módot. De azért ezzel sok meló van.

Milyen generáció/kategória? Gondolom valami komolyabb mint S478.

A platformváltással én is egyetértek, egyszer mi is megléptük. Ehhez az S478-hoz is azért ragaszkodtam, mert már sok év alatt bevásároltunk az S462 alá, azt meg csak át kellett rakni.

Fogyasztásról meg, az a P4 nem megy sokat, átlag napi 1 órával lehet számolni. De lehet még az is sok. Viszont kéne rá egy hűtő, rézmagos. S462-es gondolom nem megy rá, pedig az van kettő is.
Igaz az ugye a szilíciumra fekszik fel nem a kupakra, más kialakítás.

(#31804) Ganz-[HUN] válasza gban (#31801) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

diamondmax plus 8 befigyel :DDD

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#31805) Sanchez638 válasza DarthSun (#31778) üzenetére


Sanchez638
addikt

Milyen low profile hangkarit ajánlanál ami nem a legdrágább?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31806) frescho válasza Sanchez638 (#31800) üzenetére


frescho
addikt

Ja hogy barjacs project? Az mas. De szimplan ha hasznalni is akarod nem eri meg.

Barkacs projectnek nallam most egy A600 fut. Szedegetem ossze hozza cuccokat. Mar csak egy atalakito kellene.

Masik project: konszolidaltam mindent egy ket magos Celeronra. 8 GB memoria es KVM.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#31807) Sanchez638 válasza frescho (#31806) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van egy faxa hp kvm switch-em, de nincs meg az össze kábele, arra vadászok. Igaz D-sub-ot oszt, de azon kivül hangot/usb/ps2-t

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31808) DarthSun válasza Sanchez638 (#31805) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Audigy típusok vannak lowprofile- ban. Kicsit drágábban X-Fi is, az X-Fi- nek valamivel szebb hangja van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#31809) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Unokatesóm külföldön dolgozik (EU).
A munkahelyén leselejtezték az elavult gépeket.
Dell Optiplex 780 (C2Q 9650, 4GB RAM, stb).
Jó mi? Elavult...
Kimegyek kukázni.

(#31810) Sanchez638 válasza Nudlee (#31809) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lehet megérné behozni :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31811) Nudlee válasza Sanchez638 (#31810) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Hát igen, csak ne lenne olyan messze :U

(#31812) pw12345


pw12345
aktív tag

Csőváz!

A közelmúltban került hozzám egy Tseng ET3000AX VPU-s VGA kártya, sem egy normális drivert, sem a DIP kapcsoló beállítási leírását nem találtam a neten, mindenhol csak keresik :((
Leégetni meg sem a kártyát, sem a monitort nem szeretném. Ha valakinek van hozzá anyaga, infója megköszönném.

(#31813) gban


gban
Közösségépítő

Van egy ilyen lapom:
Foxconn 865GV7MC-ES
CPU lista szerint nem támogatja a 6xx procikat.
Itt szintén csak a Prescottot írják.
Létezik hogy csak 1M cache Prescottal megy, Cedar Mill-lel nem meg 2M cache Prescottal sem?

Postázást nem vállalok.

(#31814) Sanchez638 válasza gban (#31813) üzenetére


Sanchez638
addikt

Foxconn az elég kezdetleges 775-be volt benne, meg ahogy nézem ez valami egybegép/brand gép darabja lehet

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31815) Fenyő válasza gban (#31813) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nincs hozzá frissebb bios akkor simán lehet sajnos, amúgy a szintén 865-ös chipsetes 775-ös Asus (P5PE-VM ha jól rémlik) lap újabb biossal simán viszi a 65 nm-es Kórókat (E2xxx-E6xxx) is, szóval leginkább azon múlik, hogy a kedves gyártó meddig nyújtott támogatást a lapjára (mint az AM2-es lapoknál, van amelyikhez AM3 ready bios is van, van amelyikhez AM2+ sincs).
pw12345: Dip switch állítgatással a kártyát nem tudod tönkre tenni, max a monitort, de azt is csak minimális eséllyel, de egy öreg crt vga amúgy sem ér semmit (mondjuk valószínűleg amúgy is vga-ra van bekonfigolva), driver max win 3.x-hez lesz hozzá, de general svga-val is elmegy, 256 színnél úgy sem tud többet, amúgy nem egy sebességbajnok a kártya egy 286-os mellé elmegy.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#31816) gban válasza Fenyő (#31815) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az oké hogy C2D-t nem kezeli, de van olyan ami kezel egy sima HT Prescottot, de nem kezel egy sima HT Cedar Mill-t?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31817) Fenyő válasza gban (#31816) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nincs benne a biosban a cpu micro code-ja (sőt gyakran még a stepping is számít, annó BH6 CD0-ás P3-al nem indult csak max CC0-asok, amíg hozzá nem berheltem az újabb microcode-ot cbrommal), akkor vagy egyáltalán nem indul el vele, vagy ha mégis akkor unknown cpu-ként.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#31818) gban válasza Fenyő (#31817) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez mind oké, de találkozott már valaki ilyennel?
Nem általánosságban, hanem konkrétan hogy egy bármilyen 775-ös lap eszi a Prescottot, de nem eszi a Cedar Mill-t, sőt, 5xx Prescottot eszi, de 6xx-et nem, pedig ott csak az 1M vs. 2M cache az eltérés.
Mert ha van ilyen, akkor úgy kell bele procit nézni - ha lenne CM-em, meg tudnám nézni, de sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31819) Sanchez638 válasza gban (#31818) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt olyan lapom is már, teljesen a legalja, ami csak a cerkát támogatta, az valami nagyon olcsó cucc lehetett

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31820) Fenyő válasza gban (#31818) üzenetére


Fenyő
őstag

Nem csak az 1 vs 2 Mb az eltérés, hanem különböző a csíkszélesség és a feszültség is, szóval ha nincsen hozzá frissebb bios vagy kéznél 6xx proci tesztre, akkor a biztonság kedvéért én 5xx-et szerválnék hozzá.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#31821) DarthSun válasza pw12345 (#31812) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

[link] , [link]

Ezeket találtam csak, nemtom segít-e :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#31822) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh megint 52 új hozzászólás... elsz mit olvasnom a buszon.. Viszon kéne egy kis help addig is!
Skaccok!
van itt egy P31-es csippes E2180as procis 2giga ramos gép...
Windows XP volt rajta elég ramaty állapotban... mondom kap egy hetest... de az első újrainduláskor állandóan restartolgatja magát, azaz nem kezdi el a telepítő a konfigurálást....
A windows 8.1 is idáig jut, fileok felmásolása, restart, jön a betöltés majd vágja be a szomorú smyle-t...
fogtam egy Win XP telepítőt, az viszont pöcc-röcc vissza mászott a gépre, progik is feltelepülnek, hibátlanul megy a gép...
Na van-e tippetek mi okozhat ilyen érdekes problémát... memória? de akkor az xp miért megy? nem csak a telepítő maga az oprendszer is betonstabil...

(#31823) gban válasza bacsis (#31822) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez nem olyan mint amiről te mondtad meg hogy mi a hasfájása?
(UEFI meg még néhány kínai kifejezés hagyta el anno a billentyűzetedet)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31824) Sanchez638 válasza gban (#31823) üzenetére


Sanchez638
addikt

Minden rendszer eredeti, utána lesz törött :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31825) gban válasza Sanchez638 (#31824) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ez sem igaz mert ahogy hallottam, van olyan ami már közben intézkedik ;)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31826) bacsis válasza gban (#31823) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áhh, ez még bőven nem UEFI alapú... ez még Core2 platform, abból sem a legutolsó széria....
illetve attól még mert UEFI-s lenne főleg az újabb rendszereknek is ugyanúgy fel kéne mászniuk :U

(#31827) gban válasza bacsis (#31826) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hacsak nem olyan az az új rendszer mint ami engem szivatott és te mondtad meg a tutit :B
Amúgy igen, memória okozhat galibát, anno meséltem is, hogy csak 7 alatt jött ki hogy rossz a ram, de ott már telepítéskor, XP alatt még az Orthos sem nagyon sikított.
Nekem is furcsa volt, de van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31828) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Erre mit mondtok?

Általában az abit lapok legendásak, de van egy Foxconn házam, kb. 10kg magába, de se az Abit VP6 se a TH7-II nem megy bele, mert másol van egy két csavar... Más Abit-ot még nem próbáltam, de baromi érdekes... Bár írták sok helyen, ha olyan lapom van amin el van fordítva a ide csati, azzal problémám lesz.

És hát a legendás sorozat amikor rosszak voltak a kondik, vagy épp a tápcsatit nem tudták elhelyezni rendesen...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31829) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

[link]

valakinek esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#31830) bacsis válasza Sanchez638 (#31785) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaziból cska alig több mint egy hete volt róla szó :U
[link]
de pl október elején piszok sokat beszélgettünk róla keresővel 2 másodperc alatt ennyi eredmény ;)

Majd ismét sanchezsa A DFI 925X csippes Lanparty lapja, ami a maga idejében minden volt, csak nem kezdetleges, szintén nem támogat Cedar mill-eket, de még a Celeronokat sem ;)
Szal ez így elég téves feltételezés volt :U
Remélem gban neked ezzel a kommentel meg segítettem :)

éééés továbbra is sanchezsa ! Így van! Az Abit lapok legendásak, de nem atótl lesz egy ATX lap szabvány vagy nem szabvány mert legendás vagy sem ;)
ha nem stimmel a furat távolság akkor az vagy azért van mert valami brand gép háza volt, speckó alaplaphoz :)

[ Szerkesztve ]

(#31831) quailstorm válasza Ganz-[HUN] (#31829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

azzal sajna nem szolgálhatok, viszont ha felmerült a téma szeretnék kérdezni ;]
3M floppyból van 2.0MB-os darabom, címke alapján, de formázva 1,44-re volt mikor kaptam. Az mi?

Meg van 1,6MB-os 5,25-ös floppym, 9-11db, 9 elvileg nincs még félreformázva.

(#31832) nakos1212 válasza quailstorm (#31831) üzenetére


nakos1212
senior tag

az, hogy a formázatlan kapacitás van ráírva, jobbakat lehet túlformázni nformat nevű progival 1,74-esre, bár így elronthatod őket.

(#31833) quailstorm válasza nakos1212 (#31832) üzenetére


quailstorm
nagyúr

értettem, tehát az nem tud semmi extrát akkor

(#31834) Sanchez638 válasza bacsis (#31830) üzenetére


Sanchez638
addikt

első 775-ös lapok, így jobb?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31835) gban válasza quailstorm (#31831) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lehet elrontani, maximum az adott sűrűséget nem bírja az adott példány.
Ekkor megformázod normál méretre és jó lesz.
A formázás ezeknél nem végleges, úgy képzeld el, mint mikor egy kertben kijelölsz kis területeket.
Azt is bármikor tudod módosítani.
A lemez is egy összefüggő terület, azt osztod kis részegységekre.
Ha túl sok apró részegységet akarsz kijelölni, lehet, hogy nem jön össze.

Postázást nem vállalok.

(#31836) quailstorm válasza gban (#31835) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az jó, mert eddig nem mertem vacakolni velük
de hát elvileg ezekhez még direkt hozzáfér van hardverszinten, nem SATA HDD

(#31837) DarthSun válasza bacsis (#31826) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

BIOS- ban a Power Managmentet nézted? Hogy van belőve? Nem az kavar be?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#31838) bacsis válasza DarthSun (#31837) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyik ram volt fos.. XP alatt nem jött ki, míg Win7 Win8 alatt egyből... lehet a 64 bit végett?!
na mindegy a léyneg hogy megvan a bibi!

Más! Van egy fadobozos Genius 5.1-es hangcuccom, aminek a popójába hiába van bedugva a center, azon biza nem jön ki hang.... center átdugva bármelyik más hangkimenetbe értelemszerűen szól, és egy bármely másik hangfal bedugva a centerbe szintén nem szól...ennek tudatában szerintem nagy valószínűséggel tényleg nem jön ki jel a centernél... full nem vagyok jártas ebben a témában... merre induljak el hogy esetleg újra jöjjön ki hang? lehet ezt javítani vagy tudni lehet mi a probléma?
Jahh igen, korábban volt ha az erősítős mély ládát előre döntöttem, akkor jött ki hang, mintha érintkezési hiba lenne... de bárhogy küzdöttem a kanóccal, hátha az kontaktos, úgy vettem észre hogy ez nem befolyásol semmit... tehát elképzelhető hogy belül van érintkezési hiba? vagy leégett belül valami?

[ Szerkesztve ]

(#31839) gban válasza bacsis (#31838) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondtam hogy a ram csinál ilyet (XP ok, 7 nem) :K
Hangfal: lehet kontakt hiba, pl. forrasztásnál.
Megdöntöd, szól: tipikus, nehezebb alkatrész lábánál forrasztási hiba. De lehet kis cucc + panel feszülése is.
Szóval végignézném a kontaktokat, csak vigyázva, leginkább kihúzva, még ha így nehezebb is, mert tudod, az áram alatt lévő alkatrésznek csak a fogása más :D

Postázást nem vállalok.

(#31840) Sanchez638 válasza gban (#31839) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nagy lesz benne a feszültség, aztán meg majd földelnünk kell. :DD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31841) bacsis válasza gban (#31839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na de mit berhüljek ki a dobozból? a kanócok catlakozó "panelját"? vagy az erősítő részét?

(#31842) Rive válasza bacsis (#31841) üzenetére


Rive
veterán

Ebben a sorrendben :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31843) bacsis válasza Rive (#31842) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor megvan a hétvégi programom :R

(#31845) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Na a mai napi csodaságok:

Vulcan V2
Diamon V2 12mb ebből van már egy
Procomp 8mb, ebből van már egy
Gyönyőrű állapotba Aritso Banshee
Inno3D Gf2 Ti VX

Abit HA66 Ide bővítő

Diamond M. Sonic Impact
TerraTec DMX Xfire
SB0570 Audigy vékonyabb
SB0410 Live vékonyabb
SB0240 Audigy2

Asrock féle am2 bővitő kártya, amire én azt hittem h agp-s
Meg egy ugyan ilyesmi s370-re de rajta van a komplett gép. Pci-n csatizik,1sd,1ps2,1háló,1vga,1ide,1pci riser-nek hely

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31846) Sanchez638


Sanchez638
addikt

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31847) bacsis válasza Sanchez638 (#31846) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az a P3-as alapú kártya PC nagy király, kis szerencsével meg tudod hajtani egy AT-s táp alaplapi csatijával :K

(#31848) Sanchez638 válasza bacsis (#31847) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is arra gondoltam előszőr, de nem fogott az agyam, aztán most elhoztam ilyesmi terv maitt. :DDD

Viszont az Abit IC7.et elkavarták :( Pedig lett volna procim hozzá :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31849) gban válasza bacsis (#31847) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ja. Melyik felével?
Illetve, lehet hogy valaki megpróbálta, csak pont a rossz felével - és ezt először az "AT-s" csati melletti IC vette észre :DDD

Postázást nem vállalok.

(#31850) Sanchez638 válasza bacsis (#31847) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha ezeket egy gépbe rakom, pl 5 darabot, akkor mennek együtt? Tehát mindegyik külön, de egy rendszer alatt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.