Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) tuareg85

Sziasztok, rossz meret miatti ruhavisszakuldes teren mennyire tolerans az amazon? Most ketszer is sikerult rossz meretu farmert rendelnem, es ezek az elso onnan rendelt ruhak, es eppen kuldenem vissza a masodikat is. Mas dolgokat szoktam rendelni, 1-2-szer evente, evek ota, ezt azert valszeg latjak az accountomon.
Helyi boltban felprobaltam a farmert, az ugyanakkora szamozasu az amazonrol kb. 6-7 centivel kisebb derekbosegu... Vacillaltam, hogy akkor eggyel vagy kettovel rendeljek nagyobbat a masodik korben, es hogy a konkret darabbal ment-e felre valami, vegul csak eggyel lett nagyobb a masodik, de meg az is kicsi lett. Ja es Levis, amirol azt gondolna az ember, hogy mindenhol ugyanolyan. Nem akarom behozni a temat, csak mentegetozni akarok, hogy nem teljesen fogalom nelkul rendelgetek.

(#10652) warcat válasza tuareg85 (#10651) üzenetére


warcat
veterán

Olvasd el a véleményeket a termék alatt, szinte mindig van infó a méretezésről, kinek mennyire passzolt adott kg és magasság mellett.

EA: It's in the crate!

(#10653) tuareg85 válasza warcat (#10652) üzenetére

Koszonom, a review-kat ismerem, de azt felteteleztem, hogy ugyanannak a Levis farmer modellnek ugyanaz az anyagu, de mas szinu verzioja ugyanolyan meretezesu lesz. Masreszt pont ruhanal ezek pont nem annyira mervadoak, pl. izmosabb vs. skinny fat szemely ugyanazzal a derekboseggel.
Vacillaltam is, hogy annak erdekeben, hogy a kerdesemre kapjak valaszt es ne ebbe az iranyba menjen el a valasz, leirjam-e a konkret esetet, hogy az segit-e jobban, hogy leirom, hogy nem vagyok total idiota, vagy az, ha nem magyarazkodok. Rosszul szamitottam 🤷

(#10654) warcat válasza tuareg85 (#10653) üzenetére


warcat
veterán

Így jártál akkor, egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazt kapjuk itthon ugyanazon a néven mint pl a németek, vagy ugyanabból a gyártási szériából ésatöbbi, ezért mérvadóak az ottani vélemények és ezért is írtam ezt le tanácsként.

Műszaki cikkeknél is gyakran van egy alszámozás amit a kelet-európai piacra szánnak és eltér pl egy némettől.
Vásárolok én is onnan ruhát (farmer, cipő, pár felső) és a hozzászólásokat használva még nem volt meglepetésben részem.Ha nem akarsz élni vele, akkor marad a személyes bolti vásárlás és ne panaszkodj.

Visszaküldésekkel meg senki sem foglalkozik személyesen amazonnál, azt meg nem tudjuk megjósolni, hogy feldob-e az algoritmusuk red flag-et, de kétlem hogy egy tucatnyi hasonló akciónál koráábban érdekelné őket.

EA: It's in the crate!

(#10655) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Üdv!

Másik topicban már próbáltam informálódni, de továbbra is bizonytalanságban szenvedek.

Van egy kínai cég, akitől rendelnék egy terméket, 300 eur. Alin nincs mese, kínából jön (CN-es tracking number), így áfa+vám. Ami fájdalmas, hogy antidömpinges tétel, így nyilván nem érdemes vele foglalkozni.
Viszont: ugyan ez az eladó árulja a portékát az amazon.de-n is. Dispatched from amazon, sold by kínai eladó. Ott checkoutnál a végén az összegen csak a magyar áfa és a szállítási költség van, szumma ~330 EUR. A kérdés, hogy ez esetben (azaz amazon.de-ről rendelve) is számítani kell-e vámeljárásra, így brutális sarcok megfizetésére.

Rákérdeztem a kínai eladónál, válasz: "
"Hi, Our products are shipped by Amazon's logistics team. Goods are generally stored in Amazon's local warehouses. So it is shipped from within Europe."
Azért egy generally-t sikerült belecsempészni.

Szóval a kérdésem: mire (mikre) számíthatok, ha leadom a rendelést magyar áfával.

Köszi!

(#10656) fatal` válasza gyikhuszar (#10655) üzenetére


fatal`
titán

Ha dispatched from Amazon, akkor annyi, amennyit látsz, EU raktárból jön.

Ha meg mégsem, akkor max nem veszed át aztán visszamegy.

[ Szerkesztve ]

(#10657) omfgk


omfgk
addikt

Ez mintha régen még tényleges dobozt jelentett volna.

Item arrives in packaging that reveals what's inside. To hide it, choose Ship in Amazon packaging.
Ship in Amazon packaging

Ezen is elkezdtek spórolni?
Most jött két kihajtható konzol, az egyik éppen ,hogy megúszta a szállítást. Még egy kicsit nyomorgatják és hajlott volna.
És csak egy szar papír zacsiba tették. Értem én ,hogy az is eltakarja ,hogy mi van benne...

De én szeretném ,hogy az Express One féle dobálózást megússza a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10658) gyikhuszar válasza fatal` (#10656) üzenetére


gyikhuszar
tag

Ha nem veszem át, mert brutális vám jön(ne) rá, akkor simán visszakapom utána a vételárat és a szállítási díjat is?

(#10659) fatal` válasza gyikhuszar (#10658) üzenetére


fatal`
titán

A szállítási díjat nem tudom, a vételárat illene.

De ha tényleg az Amazontól jön, akkor EU raktárból küldik és nincs + áfa (megfizeted rendeléskor), se vám. És ezt is válaszolták neked.

(#10660) Diesel38


Diesel38
tag

Sziasztok! Nemrég jött egy értesítés h amerikából hozzáfértek a fiókomhoz. Módosítottam jelszót, meg beállítottam a 2 faktorosat, erre ma jön egy email, hogy zárolták a fiókomat és nem is tudok belépni. Az ügyfélszolgálat csethez be kellene jelentkezni...
Mit tudok tenni?

(#10661) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem az amazon.de-ről. Mielőtt ráböktem a vásárlásra kidobta az összesített árat forintban. Mert ugye arra állítottam rá. Osztottam és kijött a valós EURO/Forint árfolyam. Szuper. Aztán mikor levonták a pénzt akkor láttam hogy a 385 helyett az amazon 400-al számolt. Na most akkor ez milyen mocskos átverés? Mindenhol ahol vásárolsz a fix ár után egyezel bele a vásárlásba. Ráadásul sehol sem láttam, hogy figyelmezettet volna a túltolt árfolyamváltásukra!

(#10662) rothfb válasza Sir81 (#10661) üzenetére


rothfb
veterán

Megkérdezi vásárláskor, hogy forintban vagy euroban fizetsz. Ha forintban ő váltja át. Ha euroban, a bankod teszi meg. Az utóbbival jársz jobban.
Legközelebb euroban fizess.

[ Szerkesztve ]

(#10663) Sir81 válasza rothfb (#10662) üzenetére


Sir81
aktív tag

Köszi. Egyébként egy régi cikket néztem abban még mutatták hogy az amazon jelzi ő hogy konvertál. Na akkor ezt direkt eltűntették... Gusztustalan üzletpolitika.

(#10664) fatal` válasza Sir81 (#10661) üzenetére


fatal`
titán

Oda van írva, hogy akkor vált, amikor levonja a pénzt és így az Amazon vált, ráadásul igen drágán.

Használj wiset vagy revolutot és euroban fizess, akkor középárfolyamon vált.

[ Szerkesztve ]

(#10665) Sir81 válasza fatal` (#10664) üzenetére


Sir81
aktív tag

Értem csak nem korrekt hogyha vásárolsz úgy tűnteti fel az összeget mintha az aktuális középárfolyamon váltana aztán látod csak a levonás után hogy nem erről van szó. Régebben ott volt a ráta, most már sehol sem találod. Zsákbamacska... Hogyan tudok wise vagy revolutot használni?

(#10666) somnia válasza Sir81 (#10665) üzenetére


somnia
őstag

Az valóban nincs ott, hogy nem az aktuális közép árfolyamon vált, de az sincs, hogy azon.

(#10667) Sir81 válasza somnia (#10666) üzenetére


Sir81
aktív tag

Mégis azt mutatja mikor forintba átszámolja.

(#10668) fatal` válasza Sir81 (#10665) üzenetére


fatal`
titán

De nem így tűnteti fel, ki is írja az aktuális árfolyamot, ami magas. Legalábbis mikor utoljára vásároltam kiírta.

Legközelebb megnézem.

(#10669) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

Összefoglaló elolvasása után megerősítést szeretnék kérni mégis. Ez a teló 2025.11.12-ig garis, igaz? Ennek a papírosnak a birtokában gariztathatja az aktuális tulaj?
És hogy működik a gari? Írok nekik, válaszolnak, hogy hová kell küldeni a telót és minden mást is közölnek?

(#10670) radi8tor válasza kelly416 (#10669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen az eredeti vásárló áll szerződéses kapcsolatban Amazonnal, ha neked valami miatt gariigényed van, mint a telefon 2. tulajdonosának, akkor azt csak az 1. tulaj tudja kezdeményezni Amazonnál.

Csak ugye ebből adódik a következő "bonyodalom". Nem tudod mit lép Amazon a visszaküldés után.
- pénzvissza
- csere készülék
Mindkét esetben szintén az 1. tulaj kapja meg ezeket. Szóval van benne némi rizikó, ha mondjuk úgy gondolja lelép a pénzzel vagy a csere telefonnal.

Én személy szerint ismeretlentől nem vennék ilyen telefont meg. Haver, ismerős az más téma, ők talán nem vágnak át. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10671) kelly416 válasza radi8tor (#10670) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi szépen. Ezzel gazdagabb lettem máris. :R

(#10672) fatal` válasza Sir81 (#10667) üzenetére


fatal`
titán

Megnéztem most egy random termékkel és valamit elnéztél, írja is, hogy 399 és még fizetni is kell azért, hogy ennyiért váltsa (ha emelkedne az árfolyam, akkor is), szóval ugyanúgy működik mint korábban:

(#10673) Sir81 válasza fatal` (#10672) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nekem ez sem a telefonon sem a gépen nem jelenik meg... Az ár alatt nincs már semmi az átváltásról...

(#10674) Sir81 válasza fatal` (#10672) üzenetére


Sir81
aktív tag

Na ha az USA oldalt használom akkor mutatja de a német amazonon már nem. Középárfolyamon kijelzi az árat aztán jól átver mert magasabb árfolyamon levonja. Csak akkor látod hogy nem annyit fizetsz mint amennyit mutatott... Ez így tényleg gusztustalan. Euróba kell hagyni... Akkor elméletileg a banki árfolyamon vonja le...

(#10675) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Ha rendelek vmit, itt is ugyanúgy átveheti más helyettem a csomagot?
A német amazonról vennék cuccot de változó nagyon melyik napon vagyok home office-ban, haverhoz kérném a csomagot aki minden nap otthon van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10676) somnia válasza Sir81 (#10674) üzenetére


somnia
őstag

Nagyon jó meglátás!
#10662

(#10677) radi8tor válasza garga01 (#10675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze a megadott címen bárki átveheti.

⭐ Stella

(#10678) fatal` válasza Sir81 (#10674) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, mert ez a kép a német oldalról van.

De igen, Euro-n kell hagyni, azért küldtem a képet, hogy látszódjon, hogy mennyire szar árfolyamon vált.

Akkor nincs ez a lehetőség, ha eleve EUR számlához tartozó kártyát kötsz hozzá, akkor euroban számol és kész, Wise esetén nekem így van.

(#10679) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, még régen csináltam amazon.com-on regisztrációt. Mostanában napokban kaptam emailt, hogy Texasból próbáltak belépni. Sikerült jelszavat változtatnom. Viszont ma megint kaptam emailt, hogy kijelentkeztettek mert gyanús tevékenységet észleltek. Most viszont nem tudom resetelni a jelszavam, mivel kéri a telefonszámom, és hiába írom be a helyeset, csak visszadob a jelszó reset oldalra. A live chat support egyelőre tiszta gyatra, nem igazán tudnak segíteni. Tudtok valami tanácsot mondani? Telefonálást nem nagyon akarok megejteni.

(#10680) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, 14-én rendeltem telefonomhoz fóliát az amazon.de oldalon. 1. fizetést elutasította a rendszer limit túllépés miatt, 2. már sikerült és levonta a pénzt a számlámról. Nem volt semmi hír a rendelésemről és úgy tűnt nincs kifizetve, ezért ma rákérdeztem az eladónál, aki megerősítette, hogy még fizetésre vár. Elküldtem neki az OTP app-ból lementett tranzakció részletező pdf-et, hol tudnék még reklamálni?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#10681) JóGéza válasza CptAdamica (#10680) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Első rendelés?
Nem lehet, hogy zárolva van a tétel, de nem hivták le?
Amazon az eladó, vagy a teljesítő? Ők akkor terelik a kártyát, amikor a csomagolást elkezdik.

(#10682) CptAdamica válasza JóGéza (#10681) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egyszer már rendeltem és akkor minden simán ment. Ez a termék az: [link] Nálam annyi látszik, hogy levonták a számlámról és még könyvelés alatt van.

Megyen!

(#10683) CptAdamica válasza CptAdamica (#10682) üzenetére


CptAdamica
veterán

És az eladó ezt válaszolta: "Sehr geehrter Kunde, hallo, unser Bestellstatus wartet noch auf Zahlung. Haben Sie irgendwelche Fragen? Wir hoffen, Ihnen helfen zu können."

Megyen!

(#10684) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Visszaküldenék csomagot a nagy vízen túlra.
Van gyönyörű DHL-es címke, Alzaboxot nagyon ajánlgatja. Eddig ok.

De.
"Place the Return Authorization Slip inside your package."
Ez mi a répa? Kaptam Return Mailing Labelt, meg Commercial Invoice-t. Rákeresve mintha az item description lenne egy vonalkóddal, ami vonalkód nélkül ugyan, de az oldal alján szerepel.
Gondolom az megteszi, ha az egész hóbelevancot kinyomtatva beleteszem a dobozba :D Természetesen teszek shipping labelt a tobozra is.

A Commercial Invoice dologgal kell bármit kezdenem azon kívül, hogy aláírva beteszem a dobozba?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10685) radi8tor válasza -=RelakS=- (#10684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen jó lesz nekik a vonalkódos téma a dobozba.

A számlát azért kaptad ha feladásnál igazolnod kellene az értékét (vámáru nyilatkozat).

⭐ Stella

(#10686) -=RelakS=- válasza radi8tor (#10685) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, akkor este megy is az alzaboxba.

Azt írta még az oldal, hogy:
Replace with the exact same item

:F
Minek nekem még egyszer egy hibás küldemény?

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10687) Tofu123


Tofu123
friss újonc

Sending a gift to a friend in hungary , due to some family issue I cant send him the gift to his home , so I was thinking he can pick it up from a post office , But I dont know which post offices accept delivery . So if you guys can help me I will appreciate it !

(#10688) Tofu123


Tofu123
friss újonc

Hey guys ! I want to order something for my friend who lives in HU, I am using amazon.de , But due to some personal reason he cant take the delivery in his home , So he wanted to have the order delivered to a pick up location to a post office , But I dont know which post office accept these kind of delivery . So anyone please help ?

(#10689) radi8tor válasza Tofu123 (#10688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

You have no possibility to do it. This option is not available in HU Post ofices on shipments arriving from abroad. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10690) Tofu123


Tofu123
friss újonc

Do you have any suggestions? My friend's parents are conservative so they can't know I sent the parcle ,Hence he thought about picking the parcel.

[ Szerkesztve ]

(#10691) radi8tor válasza Tofu123 (#10690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maybe your friend should ask one of his friends so you can send it to the friend's friend address.
Or if possible you can send it to your friend's work address if he could receive packets during work.
No other options came to my mind.

⭐ Stella

(#10692) Tofu123 válasza radi8tor (#10691) üzenetére


Tofu123
friss újonc

Okay, thanks for the answer!

(#10693) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Ma delutan szerettem volna vasarolni az Amazonon (.de) de mar pont ranyomtam a Pay gombra amikor eszembe jutott, hogy ni cs eleg fedezet a tarsitott kartyamon. Ertheto modon sikertelen lett a tranzakcio. Semmi gond, gyorsan utaltam ra egy masik szamlarol ami azonnal megerkezett, viszont valami oknal.fogva tovabbra sem enged rendelni. Latszolag lezajlik a rendeleses, order complete, jon rola e-mail is, de par perc mulva payment revision needed szoveg fogad, a szamlamrol nem vonja le a penzt...
Szerintetek mi lehet a gond?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10694) radi8tor válasza Archttila (#10693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ellenőrizd, hogy nem-e lett zárolva a kártyád. Van amikor zárolva lesz netes vásárlásnál ha nincs elég fedezet rajta.

⭐ Stella

(#10695) Archttila válasza radi8tor (#10694) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem gondalnam hogy zaroltak, mert kesobb az ALDI-ba siman tudtam vele fizetni.
Mindegy, holnap még teszek vele egy probat.

Koszi a segitseget! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10696) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egyebkent mivel jarok jobban ha az Amazon, vagy a bankom valtja a valutat? Bankon belul annyit talaltam, hogy atvaltas dija: 2,70% (EUR)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10697) warcat válasza Archttila (#10696) üzenetére


warcat
veterán

Úgy jársz a legjobban, hogy csinálsz egy ingyenes revolut fiókot (kártyaküldés díját fedezi ha pl feleztek az ajánlóval, 12.5k megy felesbe), feltöltöd rá amennyi kell és átváltod ~középárfolyamon (perpill 388.65)
300 vagy 350k HUF talán a havi ingyenesen váltható összeg Standard csomagnál.

EA: It's in the crate!

(#10698) Archttila válasza warcat (#10697) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Legutobb 2 éve vasaroltam Amazonon, elotte meg 2017-ben :D szoval nekem nem eri meg, de azert koszi.
Ami furcsa még, hogy az elobb elofizettem a Prime-ra (30 nap trial) siman levont 1 EUR-t, de azt a nyamvadt termeket ami 160x annyiba kerul na azt nem endegi kifizetni. (elutasitja a tranzakciot)

Fene se erti ezt...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10699) CptAdamica válasza CptAdamica (#10683) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy arra jutottam a supporttal, hogy a fizetés rendben megérkezett, de valamiért nem akarják feladni a csomagot, azt írták az Amazon raktárából szállítják, 14-én rendeltem, azóta már beszéltem 2x velük, megnyugtattak, hogy nagyon nagy király vagyok és fontos ügyfelük, de még mindig semmi. Esküszöm Aliexpressről már megjött volt, innen se rendelek többet.

Megyen!

(#10700) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kozben reggel eszembe jutott, hogy a szoban forgo kartyara tettem egy vasarlasi limitet, ezert nem mukodott a fizetes :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.