Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali

Rendeltem amazon.com-ről és tök jól eljött Pitney Bowes-al Hollandiáig, ahol átkerült a DPD-hez. Ők elhoszták Bp-re.
Itt jönnek a bajok.
Először volt egy szállítási idő módosítás amit nem én kértem, majd másnap egy csomag visszatartása. Végül pedig egy sérült csomag, a csomag ellenőrzés alatt. :(((
Jól gondolom hogy ebből már nem lesz kiszállítás? ilyenkor az amazon-nak nekem kell jelezni a gondot?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10202) szeky81 válasza Remov (#10198) üzenetére


szeky81
tag

Köszönöm szépen!
Erre a kettőre íram:
ecr-replies@amazon.XX
adressen-bestaetigung@amazon.de
és még tegnap az egyiket, meg a mai napon is jött 1-1 email, hogy vissza is állították. Annyi még a geb.sz, hogy a rendelésem valahogy nem látom. Jött ugye egy megerősítő email, de arra kattintva a "support" oldal jön be.
Mindegy, azt már, hogy be tudok lépni remélem könnyebben intézhetem.
Köszi mégegyszer!

szódabikarbabónábó'

(#10203) Remov válasza MrPetya19 (#10201) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, először a DPDnél kell megérdeklődnöd, hogy akkor most mizu, vissza küldik-e a feladónak vagy sem.

Amennyiben visszaküldik, várhatsz rá, hogy az Amazon magától visszatérítse az árát vagy próbálkozhatsz a supporton, hogy még a visszaérkezés előtt adnak-e visszatérítést vagy replacementet.

(#10204) Remov válasza szeky81 (#10202) üzenetére


Remov
aktív tag

Nincsmit :) A rendelésed azért nem látod mivel ilyenkor gyakori, hogy mégha nem is telik el a 72 óra (Azután törli hivatalosan a rendelést gyanús tevékenység miatt zárolt fiókon) a rendszer törli. A törölt rendeléseket is látod valemelyik menüben a Rendelések oldalon, talán az Archived orders vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#10205) MrPetya19 válasza Remov (#10203) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos beszéltem velük, és azt mondták hogy vegyem föl a kapcsolatot a feladóval.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10206) Remov válasza MrPetya19 (#10205) üzenetére


Remov
aktív tag

Igen, akkor visszaküldik a feladónak valószínűleg, akkor vagy várhatsz vagy írhatsz az Amazonnak, hogy kellene visszatérítés vagy replacement. Többször is írhatsz nekik chaten, nincs erre kőbevésett policy, mivel az indiaiaknak és a rendes US ügyfélszolgálatnak teljesen más utasításai és jogkörei vannak. Emailben is érdemes írni emelett, cs@amazon.com vagy cs-reply@amazon.com.

(#10207) MrPetya19 válasza Remov (#10206) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hétvégén beszéltem velük és a pénz is visszajött.
A rendelésnél azt írja, hogy "We are expecting your return. "
jól gondolom hogy ezt a DPD-vel kell rendezniük?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10208) Remov válasza MrPetya19 (#10207) üzenetére


Remov
aktív tag

Hivatalosan a pénzed egy advanced return keretében (Returnolnod kell, viszont előre odaadják a pénzt) adták vissza, viszont nyilván ugye a te csomagod már a szállítás során akadt el és került visszaszállításra, nem te magad küldöd vissza nekik.

Két dolog történhet:
- Semmi, szépen bescannelik a cuccot amikor visszaér hozzájuk és mindenki boldog

- 30 nap múlva az Amazon újra megterheli a kártyádat (vagy engedélyt kér a terhelésre tőled emailben, igazából nem tudom mitől függ, szerintem ügyintézőtől, mert mindegyik más döntéseket hoz kb) az összeggel arra hivatkozva, hogy nem kapták meg a returnt.

Ha az utóbbi történik akkor megmondod nekik (Akár a cs-reply@amazon.com, akár a jeff@amazon.com -on vagy az ecr-replies@amazon.com -on), hogy magánál a szállításnál lett visszaküldte a futár a feladónak és nézzenek rá, mert ez így nagyon nem oké.

[ Szerkesztve ]

(#10209) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Segítsetek legyetek szívesek.
Mennyibe fáj nekem ez a rendelés?
[Speed-Feed 400]
Az rendben hogy 77,95 dollár a termék kiszállítva de mennyire sarcolnak még plusszban meg?
:R

(#10210) athew


athew
csendes tag

Sziasztok,
küldtem már vissza amazonnak rendelt terméket, de most kicsit elakadtam, mert akkor konkrét csomagküldön keresztül kellett visszaküldenem és így nem került semmibe. Most ezt látom a leírásnál:

Megnéztem pár csomag feladást USA, Las Vegasba és horror árakat mutat, gondolom a 7.8kg-os doboz miatt, de kb 50K Ft lenne. Az egész termék kerül 88K-ba.
Ti ilyenkor mit választottok pontosan?

(#10211) fatal` válasza n@p@lm (#10209) üzenetére


fatal`
titán

27% ÁFA és $15.46 szállítás biztosan rájön.

(#10212) somnia válasza fatal` (#10211) üzenetére


somnia
őstag

+ vámeljárási költség

(#10213) n@p@lm válasza fatal` (#10211) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm.

(#10214) n@p@lm válasza somnia (#10212) üzenetére


n@p@lm
őstag

Az mennyi szokott lenni?

(#10215) fatal` válasza somnia (#10212) üzenetére


fatal`
titán

Azt azért nem mondtam, mert azt írja, hogy no import deposit fee.
Persze lehet, hogy ez semmit nem jelent.

(#10216) radi8tor válasza athew (#10210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én amikor ilyen irreális összeget kaptam akkor beszéltem Amazonnal. Mondják meg ők mi legyen.
Kérdés, hogy hibás-e a termék vagy csak úgy vissza szeretnéd küldeni?
Mert ha hibás a termék akkor ők fizetik a postát, utóbbi esetben te.

⭐ Stella

(#10217) MrPetya19 válasza Remov (#10208) üzenetére


MrPetya19
addikt

Közben ma délben kaptam egy sms-t hogy ma reggel 9-10 között jön a futár a csomaggal. :DDD
Szóval nem tudom már hogy a fene van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10218) Remov válasza MrPetya19 (#10217) üzenetére


Remov
aktív tag

Hmm, a DPD oldalán jelenleg mit ír a tracking? Bármit ami arra utal, hogy visszaküldik vagy rendesen, hogy a depóban van és hamarosan kiszállítják?

Ha mégis megkapod a cuccot jelezheted nekik, hogy haló megkaptam, vonjátok le a pénzt vagy kb 30 nap múlva kapsz egy emailt, hogy nem jött meg a return ezért újra megterheljük a kártyádat.

(#10219) n@p@lm válasza fatal` (#10211) üzenetére


n@p@lm
őstag

Megint én.
Ismét ránéztem a termékre, a total megugrott 77,95-ről 98,99 dollárra.
"Menet" közben rátették az áfát?
Akkor ezek szerint azt idehaza már nem kell kifizetnem?

(#10220) fatal` válasza n@p@lm (#10219) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ott a VAT. Elvileg kifizeted előre és az Amazon majd befizeti.

Aztán olyan is előfordulhat, hogy küzdhetsz a postával, hogy ne kelljen befizetni mégegyszer.

Valamelyik európai Amazon nem árulja a terméket? Célszerűbb akkor onnan megrendelni, EU-n belülről.

(#10221) n@p@lm válasza fatal` (#10220) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm.
Sajnos valami titokzatos oknál fogva ezt a terméket nem találtam se az EU-s Amazonon, se az Ebay-en.
Csak usákos eladások vannak :(

(#10222) somnia válasza n@p@lm (#10221) üzenetére


somnia
őstag

Ez nem olyan?

(#10223) n@p@lm válasza somnia (#10222) üzenetére


n@p@lm
őstag

Sajnos ez csak hasonlít hozzá, ECHO koppintás.
Ötletet adtál gyorsan lelistáztam a spanyol Amazont de nincs eredetijük :(
Azért köszönöm.

(#10224) somnia válasza n@p@lm (#10223) üzenetére


somnia
őstag

Itt azt írja, hogy eredeti.

(#10225) n@p@lm válasza somnia (#10224) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ez valóban az.
Viszont ez már az ausztrál ebay, szintén áfás :)
Nincs olyan csomagja amiben benne vannak az adapterek és bár egy helyről rendelném mind a fejet mind az adaptereket két szállítási díjat is felszámolnak.
Miért van az hogy ugyanattól az eladótól rendelek 3 féle terméket (fej, adapter, koppintó) és mindegyikre ráteszi a szállítási költséget?
Miért nem egy csomagnak számolja?

(#10226) somnia válasza n@p@lm (#10225) üzenetére


somnia
őstag

De amerikából jön a pakk...számold ki, hogy mennyire jön ki szállítással együtt!...vegyél többet!...előbb utóbb úgy is kelleni fog, és nem romlik meg. Kérj tóle összevont csomagot...combined shipping!

[ Szerkesztve ]

(#10227) n@p@lm válasza somnia (#10226) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha összevonná úgy jó lenne!
Hogy tudok összevont csomagot kérni? A rendelés folyamán lehet?
Még sosem csináltam :)

(#10228) somnia válasza n@p@lm (#10227) üzenetére


somnia
őstag

Először próbáld meg kosárba rakni mind, hátha akkor csak egy postát számít!
Ha nem jön be, akkor írj az eladónak!

(#10229) n@p@lm válasza somnia (#10228) üzenetére


n@p@lm
őstag

Azon túl vagyok, külön-külön számol.
Írok az eladónak.

(#10230) n@p@lm válasza somnia (#10228) üzenetére


n@p@lm
őstag

Válaszolt is:
"you will have to buy through the ebay global shipping program"
:(

(#10231) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Valaki próbált már német amazonos visszaküldést MPL automatában feladni?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10232) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

Amazon-ról szerettem volna egy applikációt megvásárolni Androidra. Első alkalom, hogy az Amazon-t használtam. A fizetés közben volt egy menüpont, ha jól emlékszem one klick buy, csak azzal engedte, ahhoz meg kellett adnom a kártya adataimat, ezután azonban letiltották a fiókomat, mert gyanús tevékenységet észleltek. Lehetséges azért, mert 2x is rámentem a vásárlásra, amiknek az összegét le is vonta a számláról (2x is benne van a számlatörténetben). Érdekesség, hogy CVC kód, vagy egyéb megerősítés nem is kelett.... nem is értem CVC megadása nélkül hogy lehet terhelni egy kártyát. Most Billing Statement-et kérnek, addig Hold-on van a fiókom. Persze az applikációhoz sem férek hozzá. Kérdés, hogy OTP-s számla esetén ezt milyen módon tudom igazolni? Letölthető számlakivonat csak lezárt hónapra elérhető a Direktben, legalábbis én nem találtam, képernyőmentést a számlatörténetből és fényképet a bankkártyáról pedig nem fogadtak el. Köszönöm előre is! :D

[ Szerkesztve ]

(#10233) BullZeye


BullZeye
veterán

Amazon.com (us) ha 1 terméket teszek bele akkor rászámol 86 usd áfát, ha viszont mellé teszek egy másik terméket, akkor valamiért csak a másik termék áfáját számolja.

Ha így most megrendelem akkor mire számíthatok, szuper jól járok, vagy különbözetet esetleg a teljes tételre újra kell fizetnem?

szerk.
249 usd óra az egyik, ami ugye a 150 eurós vám limiten felül van, lehet, hogy ez piszkál be? Fura, hogy ha egyedül rendelném akkor 249+86 a szállítás meg tax fee.

[ Szerkesztve ]

(#10234) Remov válasza Zsianett (#10232) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, nem azért kaptad, mert kétszer nyomtál rá a gombra, azért, mert egy szar az a rendszer. A CVV kód pedig nem kötelező egy tranzakció véghez viteléhez, csupán a payment processorok kevesebb díjat számolnak fel a kereskedőnek, hogyha elkerí azt az ügyféltől (Az alacsonyabb chargeback esély miatt), így kb mindenhol elkérik. Használhatod a múlthavi számlatörténetet, akár egy reggeliző lóról is küldhetst képet nekik, lutri az egész, mert alulfizetett indiaiak végzik ezt a melót akik pont telibeszarják az egészet. Ha nem sikerül feloldani, érdemes elküldened emailben is több helyre a számlakivonatot, valamint csatolja mellé egy proof of addresst. Ha kicsit visszakeresel a topikban, már leírtam hova érdemes elküldeni

(#10235) Zsianett válasza Remov (#10234) üzenetére


Zsianett
tag

Nem gondoltam volna,hogy egy ekkora ámerikái cégnél ilyen fosul mennek a dolgok. De hát mit vártunk egy profitéhes cégtől. Sokban vannak az űrutazások.. Akkor megpróbálok megküzdeni velük. Érdekes hogy a kínaiak sokkal gördülékenyebbek ebben, és még soha semmire nem csesztem rá tizenév alatt.

(#10236) warcat válasza Zsianett (#10235) üzenetére


warcat
veterán

Amazon.com szoftverrészlege az amcsik számára van tervezve, nem nekünk.

EA: It's in the crate!

(#10237) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a funkciót el lehet érni lengyel Amazonon is? Tudnátok instrukciót adni ha igen?

Shipping and Delivery › Amazon Prime ›
Share Your Amazon Prime Benefits
Prime members can share certain benefits with another adult in their Amazon Household
.

To share your Amazon Prime benefits:

Visit Your Amazon Prime Membership.
Locate the Share your Prime Benefits section.
Select Manage Your Household.
Enter the name and email address of the person you want to share benefits with.
Select Continue.
You and your invitee must agree to share wallets in order to share Prime benefits. As a security measure, we'll notify you if your invitee moves your credit or debit card to their wallet.
Review the terms. If you agree with them, select Agree and send invite. Your invitee has 14 days to accept the invitation.
You and your invitee must live in the same country or region and share a preferred marketplace to create an Amazon Household.
You can stop sharing benefits with your household member at any time. To do this, go to Manage Your Household and select Remove.

(#10238) Remov válasza bobalazs (#10237) üzenetére


Remov
aktív tag

Szerintem ezzel jobban járnál egy angol nyelvű lengyel subredditen (Biztos, hogy van)

[ Szerkesztve ]

(#10239) BullZeye válasza BullZeye (#10233) üzenetére


BullZeye
veterán

Erre senkinek nincs infója? Mert akkor megyek biztosra és rendelem csak a routert.

(#10240) somnia válasza BullZeye (#10239) üzenetére


somnia
őstag

Nézz körül európai oldalakon, hátha van!
Milyen router?...mert az gondosan titkolod.

(#10241) warcat válasza BullZeye (#10239) üzenetére


warcat
veterán

Minden le lesz vámolva, ÁFÁzva, EU-n kívülről csak akkor rendelünk ha ez el van fogadva.

Még a változások előtt is, amikor volt rá esély, hogy átcsúszik valami a vámkezelésen, egyetlen csomagom jött át vámfizetés nélkül, egy amcsi postán feladott bőrkabát ebayről.

Bónusz: elektronikai termékeknél nem kötelessége a gyártónak, hogy bármit itthon szervizeljen/javítson/cseréljen akkor sem ha van képviselete, ezt maximum felajánlhatja neked. Neked kell visszaküldened USA-ba.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#10242) BullZeye válasza somnia (#10240) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem titkolom, csak nem tudtam, hogy van relevanciája.
Dynalink WiFi 6 AX3600 Router DL-WRX36

Amerikai márka csak amazon.com-om találtam meg.

(#10241) warcat
Amazon rárakja az Áfát magától ahogy a kínaiaik is, azért egy pár csomagot rendeltem már kintről, csak Amazon.com maradt ki eddig.

Azonnal OpenWRT-t teszek rá így a garancia 0 kilométeresen megszűnik így nem érint ez.

[ Szerkesztve ]

(#10243) somnia válasza BullZeye (#10242) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem itt olcsóbban megkapod.

(#10244) Remov válasza somnia (#10243) üzenetére


Remov
aktív tag

Személy szerint én inkább választanám az Amazont. Ez az eladó az elmúlt 1 hónapban több, mint 2szer annyi új negatív értékelést gyűjtött be, mint pozitívot.

[ Szerkesztve ]

(#10245) somnia válasza Remov (#10244) üzenetére


somnia
őstag

Igazad van...annyira elvitt a lelkesedés, hogy olcsóbbat találtam, hogy ezt nem is néztem. :R

(#10246) BullZeye válasza somnia (#10245) üzenetére


BullZeye
veterán

Ja igen, meg van 20 USD amazon gift cardom, de az eredeti kérdésben látszik is.

Amúgy most nézem, hogy még gift cardra is kell áfát fizetnem...lehúzó banda az amazon is.

Előbb ráteszi az áfát, aztán vonja le a 20$, véletlenül sem, 80 dollárból 20dollár, aztán arra a 60USD+szállításra az áfa.

[ Szerkesztve ]

(#10247) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok,

Segítsetek nekem. Vásároltam a mai nap folyamán az amazonon. Az eladó is az amazon volt. Felhasználtam egy gift cardot is amit a honeyban váltottam be. A rendelés sikerült de azóta letiltották a fiókomat. Kértek először kártya hitelesítést. Megtettem. Utána a gift carddal volt problémájuk. Elküldtem nekik minden hiányzó dokumentumot, de ennek ellenére mindig azt a válasz emailt kapom, hogy olvassam el a gift cardra vonatkozó ÁSZF-et.
Mit lehet ilyenkor csinálni? :F

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#10248) Remov válasza Joccc07 (#10247) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, az Amazon sajnos híresen szar, hogyha gift cardokról van szó :( Amit tehetsz:

address-verification@amazon.com (Minden Amazonnak (.de stb) van sajátja, ha egy kicsit visszakeresel nemrég leírtam a többit)
jeff@amazon.com
dave@amazon.com
ecr@amazon.XY

Ahol XY van oda csak behelyettesíted az Amazon domaint amiről vásároltál. Az address verification emailt minden Amazon máshogy írja (A saját nyelvén van az email címben), a Jeff és a Dave pedig mindig .com, azt ne változtasd meg, akkor se ha a németen van problémád.

Írd le szép hosszan a sztorid, mellé csatolnod kell egy bankszámlakivonatot, egy proof of addresst (Bármilyen számla amin ott a címed és a neved ami megegyezik az amazonnal. Mobilszámla nem lehet), a gift card számláját és egy személyit / jogsit.

Ha csak pár dollárt volt úgy hangzik nem is éri meg, igaz? Hát igen, Amazon, egy gyökér cég ami túl nagyra nőtt.

(#10249) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem a német amazon ról, Németországba, Packstation - be.
Elkezdtek kiszallitani a csomagomat, majd út közben vissza küldték. Mi lehetett a gond szerintetek? Powerbank lett volna.

(#10250) Remov válasza kekedi (#10249) üzenetére


Remov
aktív tag

Csak a DHL tudja megmondani, hogyha berögzítették a rendszerbe. Ha az Amazont kérdezed csak annyit fognak mondani, hogy Yes yes, the package got damaged miközben fingjuk sincs mi történt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.