Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) CptAdamica válasza CptAdamica (#10699) üzenetére


CptAdamica
veterán

Még szerdán létrehoztak nekem 1 panaszt és azt ígérték, hogy 24-48 órán belül feladják. Ma letelt, írtam nekik megint és most azt írták, hogy olyan raktárban van a termék, ami nincs nemzetközi szállításhoz felszerelve és azért tart eddig, de 27-én feladják, mert írta, hogy a becsült szállítás febr 21 és márc 5 között van. Írom neki, hogy a termék adatlapján most is február 29-ét ír szállításnak, majd azt mondja az csak Németországra vonatkozik. Ezután írom neki, hogy bro, átváltottam Magyarországra és akkor is február 29-ét ír, sehol nem említi, hogy ez egy mucsaröcsögei raktárból fog jönni. Úgyhogy lemondtam és elfelejtem az Amazont, ekkora bénázást... 2 hetem ment a levesbe.

Megyen!

(#10702) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Amazon mennyit szokott ülni egy termék kicserélésén? (hiányosan érkezett)
Múlt hét pénteken landolt náluk a hibás termék, és azóta sincs mozgás a csere termék rendelési adatainál.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10703) radi8tor válasza -=RelakS=- (#10702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amennyire türelmes vagy :D

De viccen kívül írjál nekik hogy úgy látod a tracking alapján befutott hozzájuk a csomag és érdeklődni szeretnél mikor indul útjára a csere darab.
Új vevőket másképp kezeli a cég mint régi vásárlókat. Sokan visszaéltek ezzel és zsák homokot küldtek vissza a csomagban. Ezért van hogy nem rögtön megy a csere darab.

⭐ Stella

(#10704) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ennek a cuccnak a megvásárlása során lehet valami buktató?
Eladó és a szállító is kínai. Gondolom itt alapból a gari kérdéses.
De igazán arra lennék kíváncsi, ha Kínából jön, akkor mehet-e rá valami sarc (VÁM, ÁFA stb... )? Vagy alapesetben a vásárlás során kifizetek mindent, így, elvileg, nem menne rá semmi?
A szállítási időből kiindulva vélhetően Kínából jönne.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10705) warcat válasza embe (#10704) üzenetére


warcat
veterán

Ez nem amazon, gyakorlatilag csak a marketplace felület van használva belőle.
Kínaiakat ismerve feladja neked ennyiért, aztán a többi költséget te fizeted ha onnan jön.Fejből nem vágom az értékhatárokat, de 27% áfa megy rá biztos ha EU-n kívülről érkezik.

De egyébként vagy új eladókról van szó vagy pedig csak pár értékelésük van, és azok is rosszak, egyikőjüktől sem vennék semmit.

EA: It's in the crate!

(#10706) embe válasza warcat (#10705) üzenetére


embe
nagyúr

Ez ok. De pl. van olyan hogy eladó XY., és az Amazon szállítja. Tehát vannak variációk. De elvileg ez pl. tartalmazza az áfát.
És talán pont ezzel a marketplace felállással bukott egy pert az Amazon. Aminek az volt -emlékeim szerint - a lényege, hogy olyan feltételekkel kell árusítania, mintha ő árulná.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10707) warcat válasza embe (#10706) üzenetére


warcat
veterán

Ahol ott van, hogy dispatches from: amazon, az elvileg eu-s raktárból elérhető, amennyiben az EU-s aloldalakon nézed (.fr .it stb) egyébként meg amazon US vagy amazon UK lenne feltüntetve.
Marketplace eladókkal nem szoktam foglalkozni csak minősített esetben, mert a sok csalás mellett általában a saját oldalukon (ha valódiak) olcsóbbak.

Noctuától vásároltam amazonon keresztül, vagy német bútorgyártótól például, de mindig sokezres eladással rendelkezőktől, reális áron (feltört fiókok is léteznek, anno cryptoláz alatt féláron árult a 'mediamarkt' kártyákat például a karácsonyi időszak alatt, persze csalás)

EA: It's in the crate!

(#10708) Archttila


Archttila
veterán

Szerintetek ennel a termeknel ingyenes a visszakuldes? [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10709) radi8tor válasza Archttila (#10708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ezt neked kell fizetned Olaszországig.
A kérdés az hogy milyen indokkal küldöd vissza?
Mert ha hibás a termék akkor visszaadják a postaköltséget is ha lefotózod nekik a feladóvevényt.

⭐ Stella

(#10710) Archttila válasza radi8tor (#10709) üzenetére


Archttila
veterán

Nem hibas csak alacsony a fejhallgatómhoz... ismerve a posta dijszabasat lehet jobban jarok, ha felrakom Hardveraprora. :)

Koszi az infot! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10711) radi8tor válasza Archttila (#10710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De még azért várd meg mások válaszát is, :K én nagyon ritkán küldök vissza Amazonra - mert nem ilyesmi dolgokat veszek.

⭐ Stella

(#10712) Archttila válasza radi8tor (#10711) üzenetére


Archttila
veterán

Nem szukseges, most valaszolt a shop

Marad a Hardverapro :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10713) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A csere terméket DHL-el küldik vissza, ami meg vámkezelni akarja. Ilyenkor úgy kellene kitölteni, mintha az eredeti rendelést vámkezelnék? Ugye, az új szállítmányért nem fizettem semmit, így annak a dokumentumaival 0Ft-ot tudok bizonyítani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10714) somnia válasza -=RelakS=- (#10713) üzenetére


somnia
őstag

Most lassan kezdd elölről, úgy, hogy érthető legyen! Ki akar mit csinálni a mivel?

[ Szerkesztve ]

(#10715) -=RelakS=- válasza somnia (#10714) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Rendeltem Amazontól cuccot.
Megjött, selejt volt, kértem cserét (return/refund)
A selejtet visszaküldtem, a cserét feladták DHL-el
A DHL most vámeljárás alá veti a cserébe küldött csomagot.

A zavar az erőben ott van, hogy:
Értelemszerűen a cseréért nem fizettem, csak az eredetiért, ugyanakkor az Amazontól olyan számlát kapott a DHL, amin ingyenes szállítás mellett ott van az áru értéke.

Tehát ha a hibás termékért történt fizetéskor keletkezett banki kivonatot adom le, akkor ott növeli az értéket a szállítás meg a vám/áfa/kiscica, amiket ilyenkor elszámolnak.
A csere áruért meg értelemszerűen nem fizettem, ugyanakkor értéke meg van.

Így is zavaros? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10716) somnia válasza -=RelakS=- (#10715) üzenetére


somnia
őstag

Ki adta fel DHL-lel? A visszaküldött terméket a postán kell leadni és ők továbbítják a DHL-nek.
Nincs semmiféle kitölteni való meg vámkezelés, egyszerűen az Amazontól kapott és kinyomtatott papír egyik részét a csomagba teszed a másikat, amelyiken a cím van ráragasztod a csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#10717) -=RelakS=- válasza somnia (#10716) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az Amazon.
Eleve egy DHL Expresses papírt adtak, amivel vissza kellett küldeni. Azzal nem is volt gond, szépen landolt Las Vegasban a csomag.

Ugyanakkor a szövegükkel ellentétben nem az eredeti szállítási megoldással küldték a cserét (mintha olvastam volna ilyet), hanem DHL-el.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10718) radi8tor válasza -=RelakS=- (#10717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen országba kell visszaküldened?
És melyik Amazon oldalról rendelted?

⭐ Stella

(#10719) -=RelakS=- válasza radi8tor (#10718) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amazon.com-ról rendeltem.
A visszaküldés már megtörtént, meg is érkezett a címzetthez, Las Vegasba, az Amazon "Returns Department"-hez.
Gondolom, a gyártóval is már leboxolták, amit kellett, mert már érkezik a cseredarab, amit a DHL hoz.
Ezt a cserét akarja a DHL vámolni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10720) Pease


Pease
csendes tag

Sziasztok!

Amazon.de Marketplace-n keresztül rendeltem egy terméket. Az árban benne volt az Áfa is, számlán és checkoutnál is fel volt tüntetve hogy VAT included.

Jelenleg DHL vámkezelés alatt van, mert a feladó DDU (delivery duties unpaid) -el adta fel a csomagot, amit csatolt commercial invoice hozzá kb kitöltetlen és más ár is szerepel rajta, a számla típusára businesst írt, pedig magánszemély vagyok stb. DHL-nek jeleztem a problémát az amazon oldaláról letöltött számlát nem fogadják el, arra hivatkoznak hogy a NAV-nak bizonyíték kell hogy befizettem az Áfát és IOSS számomat kérték (nincs ilyenem) vagy egy DTP LOA form kitöltését amit nyílván b*szik kitölteni a feladó.

Commercial invoiceon 110 usd-t adott meg termékértéknek, amazonos számlámon kb 142 euró volt és 180 körül fizettem áfával együtt.
Érték alapján ahogy én tudom vámmentes lenne a csomagom mert 150 eur termékérték alatt van, de nem áfamentes amit ugye ki is fizettem és most ott tartok, hogy a vámkezelés alatt van a csomag, a feladó nem segítőkész az amazon supportnak 2. alkalommal írtam, ma reggel már reportoltam a sellert is.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Nem fogadja el a dhl az amazonról generált invoicet, a feladó kamu számlát csatolt a csomaghoz és ha jól tudom az ő hibája miatt van most vámkezelés alatt a csomag, aminek EU-s szabályok szerint ahogy én tudom nem kellene ott lennie. 2x pedig nem szeretném kifizetni az ÁFÁ-t.

Valakinek volt már hasonló problémája? :(

(#10721) section9


section9
őstag

Olasz Amazonnak kuldenek vissza csomagot, de a futarszolgalat ker email cimet es telefonszamot. Mit kell ilyen esetben megadni? Irtam chaten az Amazonnak, de Kumar csak azt hajtogatja, hogy csak vigyem be a shipping labelt barhova es el fogjak fogadni, ami nyilvan hulyeseg.

(#10722) warcat válasza section9 (#10721) üzenetére


warcat
veterán

Kikeresheted a központ telefonszámát ami címzett de nem szükséges, igazából azért éri meg, hogy ne hívogassanak valakit esetleg feleslegesen Olaszországban.
Szóval ráírhatsz kamut is, mert bármilyen futár képes lesz a címzett megtalálására, mert minden nap tömeges szállítmányt kap amazon return center.

Email/telefonszámra akkor volna szükségük, ha pl magánszemélynek küldenéd, aki nem tudja átvenni, vagy nem találják meg de ez nem áll fenn.

Én GLS-el küldtem vissza egyet így, a saját emailemet adtam meg, illetve az amazon parkoló telefonszámát.Semmi gond nem volt vele, de te döntésed.

EA: It's in the crate!

(#10723) section9 válasza warcat (#10722) üzenetére


section9
őstag

Koszi a segitseget! Vegul megadtam a kozponti Amazon szamat meg a sajat emailemet, aztan bizzunk a legjobbakban. :)

(#10724) BinLaden


BinLaden
tag

Sziasztok!

Rendelni szeretnék videó kártyát az amazon.de-ről.
A kérdésem az lenne , hogy a kiterjesztett garancia megéri azt a plusz 40$-árt?

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#10725) tuareg85

Sziasztok, nem amazon-specifikus a kerdes, hanem inverz return shippinggel kapcsolatos, de az van az amazonnal is, szoval hatha.
Egy inverz return shipping csomagot akartam feladni az elado altal generalt labellel, szokasosan a DHL logo meg a 3 vonalkod van rajta. A postan a renszeruk nem vette be a kodot, azt mondtak, hogy van mostanaban ilyen, nem naluk van a hiba, menjek vissza az eladohoz es kerjek uj kodot. De azt is mondtak, hogy volt olyan, akinek a masodik sem volt jo 🤷 Oszinten nehezemre esik elhinnem, hogy nem a postanal van a hiba, de az ugyintezo nenikek se nagyon tudnak mit tenni. Van esetleg javaslatototok, hogy mivel kellene probalkozni?
(A hibauzenet szovegezese szerint sem magaval a vonalkoddal van gond, meg gyurott sem volt, meg megprobaltuk a telefonomrol is.)

(#10726) tuareg85 válasza tuareg85 (#10725) üzenetére

Ebben az esetben az lett a megoldas, hogy az elado kuldott egy fuvarlevelszamot (waybill number) es tudtam regisztralni hazhoz jovo csomagfelvetelt itt https://mydhl.express.dhl/hu/hu/schedule-pickup.html
Az persze nem derult ki, hogy ez nekik kerul-e plusz penzbe, szerencsere ram nem akartak terhelni. Es persze a posta problemajat sem megoldottuk, hanem kikerultuk 🤷
Illetve az is jo kerdes, hogy az amazonnak valo visszakuldes eseten is lehetne-e ezt kerni toluk. Szerencsere a nekik valo visszakuldeskor eddig mindig mukodott a postan a label.

(#10727) gg72


gg72
veterán

Jól látom, hogy 50 eur felett ingyenes lett a szállítás a német amazontól?

(#10728) radi8tor válasza gg72 (#10727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ezt írják akkor biztos :)
De pudding próbája az evés. Kattogtasd végig.

⭐ Stella

(#10729) gg72 válasza radi8tor (#10728) üzenetére


gg72
veterán

Úgy tűnik, hogy igen. 🙂

(#10730) fatal` válasza gg72 (#10729) üzenetére


fatal`
titán

Nekem most 49.99-es cuccra is ezt írja (igaz, ez német ÁFA-val annyi, úgyhogy a magyarral átlépné az 50-et). Jól hangzik.

(#10731) fila válasza fatal` (#10730) üzenetére


fila
senior tag

két napja rendeltem, azt hittem nem jól látok :DD

remélem sokáig megtartják az ingyenes szállítást

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10732) radi8tor válasza fila (#10731) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt ilyen már korábban is.

⭐ Stella

(#10733) gg72 válasza radi8tor (#10732) üzenetére


gg72
veterán

Igen, volt már pár éve, aztán megszüntették, remélem nem csak vmi húsvéti akcióról van szó.

(#10734) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Tudom volt már hasonló kérdés, de még mindig bizonytalan vagyok. Amazon.de-n találtam egy terméket nagyon jó akcióban és ingyen szállítással, de a leírás elég zavaros és nem tudom élőben jó lesz-e a termék. Most ilyen esetben, ha visszaküldeném vajon kell érte fizetni vagy mikor és hogy fog kiderülni mennyi a visszaszállítás?

Mert egy csomag Németországba nagyon drága szokott lenni és csak azért, hogy hátha jó lesz a cucc, nem szeretnék 5+ ezreket kiadni.

(#10735) radi8tor válasza prime_adam (#10734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon az eladó vagy valami más cég?

⭐ Stella

(#10736) prime_adam válasza radi8tor (#10735) üzenetére


prime_adam
aktív tag

A szállító és az eladó is az Amazon.

(#10737) warcat válasza prime_adam (#10734) üzenetére


warcat
veterán

Továbbra sem tudjuk még megközelítőleg sem, hogy mit vásárolnál de ok, valahol a terméknévben, a leírásban vagy legalább a technikai/termékjellemzőknél (lent, a vélemények, hozzászólások előtt) szerepelnie kell egy
gyártói termékkódnak, ami alapján a gyártónál beazonosíthatod, hogy pontosan miről van szó, és ezek után megnézed a gyártó honlapján, szükség esetén rá is kérdezel szintén a gyártónál a termékjellemzőkre.

Ezek után ha bizonytalan vagy, hogy tényleg ezt rendelnéd-e meg, rákérdezhetsz amazonnál.

Mindezek után ha rossz terméket küldenek ki, az hibás teljesítés és a visszaküldés költsége őket terheli,adnak egy általuk fizetett DHL labelt amit itthon postán fel lehet adni.

Ha méretbeli problémáktól félsz, például cipőt, ruhát vásárolnál, akkor a vélemények alapján jól el lehet igazodni amíg nem speciális, átlagtól eltérő méretezésed van.

A nap végén pedig ha továbbra is problémásnak gondolod, akkor vedd meg itthon személyesen egy üzletben.

EA: It's in the crate!

(#10738) prime_adam válasza warcat (#10737) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi! Alapvetően semmi extra, kerékpárra sárvédők, amik a 3 standard kerékmérethez passzolnak. A gyártó oldalán 2 méret van, az amazonon leírták, hogy "one size", majd a leírásban felsorolták, hogy melyik típus melyik méretű kerékpárhoz jó, de nem lehetett típust választani (és egyébként rákeresve sincs a többi cikkszámra találat). Plusz amit én néztem, az nem is egy termék, hanem egy szett, így előre és hátra is külön cikszámmal van a cucc.

Ráadásul alacsony volt a készlet így nem lehetett rajta sokat gondolkozni és érdeklődni. Szóval végén megrendeltem és remélem korrekt lesz a hozzáállásuk :)

[ Szerkesztve ]

(#10739) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Amazontól rendelnék és ezt írja a termék ára alatt:

Nincs behozatali díj letét és 14,32 USD szállítás Magyarországra

Ez azt jelenti, hogy az 53,59 dollár felett nekem már semmilyen áfát és vámot nem kell fizetnem?

Köszönöm szépen! :R

(#10740) fatal` válasza Lauda (#10739) üzenetére


fatal`
titán

Behozatalkor fizetsz ÁFA-t.

(#10741) Lauda válasza fatal` (#10740) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! Találtam német amazonon is, gondolom ott csak a szállítást kell fizetni, utána már semmilyen plusz költség nem rakódik rá. :)

(#10742) fatal` válasza Lauda (#10741) üzenetére


fatal`
titán

Ott már semmi, ha az Amazon szállít. Kosárba helyezéskor rászámolja az ÁFA különbözetet és ennyi, utólag nem fizetsz semmit..

(#10743) Lauda válasza fatal` (#10742) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! ;)

(#10744) generatoros


generatoros
tag

sziasztok! Jó 10 éve regisztráltam az amazonom. elmentettem a jelszavam. nem tudom használtam e valaha, ha igen akkor nem emlékszem. most van pár dolog amit rendelni szeretnék, de nem enged bejelentkezni. nem fogadja el a jelszót új jelszó igénylésre küld egy ideiglenes kódot, amint beírom azt írja ideiglenesen blokkolták a fiókom. innentől kezdve még törölni sem tudom a regisztrációmat chat-elni is csak a jelszóval enged telefon nem opció mert nem beszélek angolul. ilyenkor mi a fenét lehet csinálni??? esetleg valaki járt már így vagy tudtok ajánlani valamilyen megoldást? előre is köszönöm, ha válaszol valaki. ja és e-mailre gép válaszol : linkeket küld ahol adott kérdésekre van csak válasz. hogy lehet a blokkolást így feloldani? megállt minden tudományom.

(#10745) warcat válasza generatoros (#10744) üzenetére


warcat
veterán

Teljesen normál reakció ennyire inaktív fiók esetén.
Viszont nekem úgy tűnik, hogy semmi 'befektetésed' nincs benne, ha esetleg valaha volt hozzáadott fizetési módod (bankkártya) már rég lejárt, nem látom értelmét, hogy miért akarod visszaszerezni, különösen ha problémát okoz a nyelv.

Egyszerűen készíts egy új fiókot, szükség esetén egy új gmail címmel.

EA: It's in the crate!

(#10746) generatoros válasza warcat (#10745) üzenetére


generatoros
tag

nem engedi az új fiók nyitását. azt írja ezen az email címen már van fiók.új email címet nem szeretnék. az , hogy nem enged újra regisztrálni azt elfogadom, de miért nem engedi a törlést vagyis miért tartja fenn a blokkolást ideiglenes jelzővel. miért kell hazudniuk. nem értem. na mindegy is. várom , hátha valaki megtudja mondani, hogyan tudom a blokkolást megszüntetni. egyébként tudom, hogy az angol tudás hiánya az én hibám, de legyen mentségem, hogy 74 éves vagyok és csak az orosz volt kötelező akkor amikor iskolába jártam. az hogy a fiókom inaktív az , ha gond akkor miért nem hívják fel rá a figyelmet? még csak annyit. hogy nem ragaszkodnék a régi fiókhoz, de sokadszor mondom, újra regisztrálni csak másik emillel tudok amit nem szeretnék, mert elfogom felejteni egy idő után. nem okoskodni akarok, ne hogy félre érts köszönöm, mindenkinek, aki segíteni akar. sokat rendelek más fórumokról, de most van 3 cucc amit mások nem forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#10747) generatoros


generatoros
tag

csináltam egy másik email címet. most azt kérdezném hogy kell amazon fiókot létrehozni? a keresőbe, ha beírom a kérdésem akkor egy nagy piros alapon az jelenik meg, hogy ezt az oldalt saját érdekemben ne nyissam meg. innentől kezdve tanácstalan vagyok.

(#10748) radi8tor válasza generatoros (#10747) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehhez miért kell Google?

Ott van a belépés oldalon az új ügyfél vagy? és egy link:

⭐ Stella

(#10749) bromi84


bromi84
tag

Üdv!
Szerintetek érdemes ezt innen rendelni? [link]
Vagyis itt most az eladó noname kínai, de az amazon szállít ezért megbízható?
Lényegesen jobb áron van, mint bárhol máshol hiszen még 40dollár kupon is van rá, ha végig nyomkodom 45e HUF-ban megáll és azt írja abban Áfa szállítás minden benne van, kérdésem ilyenkor még érhet meglepetés rá?

(#10750) warcat válasza bromi84 (#10749) üzenetére


warcat
veterán

62 értékelés, ennek jó része negatív csak amazon közbelépett.

De most őszintén, mit remélsz egy turmixgép áráért? Vegyél Dysont, vagy maradj a régi vezetékes porszívózásnál.

EA: It's in the crate!

(#10751) bromi84 válasza warcat (#10750) üzenetére


bromi84
tag

Köszi. Azért van élet a Dysonon meg az Apple cuccokon kívül is... :C

(#10752) omfgk


omfgk
addikt

Visszaküldés esetén mindenképpen van olyan címke amit a csomagba kell tenni, tehát nem a külsejére ragasztani?

Elindítottam egy return-t, Amazon szállította ki, tehát jött is a prepaid DHL, magyar postán feladós label, de csak a Return Mailing Label.

Felül ugye a nevem címem, alatta a német amazonos cím és a 3 vonalkód.

Print all the labels provided. Securely pack the items you are returning, include the barcode with the Return Authorisation Label in the package.

Ez most nem volt. Return Authorisation Label. Mondjuk jó régen küldtem nekik bármit is vissza, de akkor volt egy kis cetli még anno.
Gondoltam ,hogy jobb híján kétszer kinyomtatom a Return Mailing Label-t és egy megy kívülre, egyet meg beleteszek a dobozba is. Úgy csak tudják azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#10753) omfgk válasza omfgk (#10752) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát ez nincs sehol.

Netről egy.

(#10754) tuareg85 válasza omfgk (#10752) üzenetére

Nekem volt 2 sikeres visszakuldesem ugy, hogy csak beletettem a csomagba +1 peldanyt a kivulre ragasztando return label-bol. Amugy szerintem lehet azert arra epiteni, hogy
- ok maguk a return label-bol ki tudjak keresni, hogy melyik return-hoz tartozik a csomag
- a csomagolas es rajta a return label nem valasztodik szet a benne levo termekektol, mert nekik is erdekuk, hogy ne vesszenek el a dolgok akkor sem, ha nem egy alapos preciz valaki kuldi vissza, tehat szerintem bele sem kell papir
Erdekes unrelated reszlet: az egyik visszakuldesemet valamikor delelott adtam be a magyar postan, es este mar csippant a telefonom a visszateritett penzzel, amikor meg fizikailag max. a posta kozpontjaba erhetett el a csomag, tehat valszeg amint meglatta az amazon a tracking-et, rogton kuldtek is a penzt.

[ Szerkesztve ]

(#10755) -=RelakS=- válasza omfgk (#10753) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen nekem sem volt. A DHL-es címkét a csomagra pattintottam, a teljes nyomtatnivalóból egy példányt a csomagba tettem, és Alza boxban feladtam.
Ha nem vársz cserébe semmit, talán így a legegyszerűbb, ha vársz csere árut, akkor a postán van valami nyomtatvány, aminek a kitöltésével talán nem hozza rád a frászt a DHL, hogy az újonnan érkező cuccot vámolja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10756) tuareg85 válasza -=RelakS=- (#10755) üzenetére

Szoval ezzel a DHL-es cimkevel fel lehet adni Alzaboxban? 👀👀👀 En meg szivtam a postaval.

(#10757) omfgk válasza -=RelakS=- (#10755) üzenetére


omfgk
addikt

Sima 30 napon belüli visszaküldős móka.
Végül leadtam így, hogy a Mailing Label-ből tettem belülre is.

(#10758) -=RelakS=- válasza tuareg85 (#10756) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is ilyen szemeket meresztettem, mikor a DHL-től lekértem a legközelebbi automatát.
Mondom: DHL automata a MOL kúton? Ott Alza van. És tényleg, Alzán keresztül lehet DHL Express csomagot feladni.
Nagyjából 3 nap alatt kiért Las Vegasba :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10759) LuckyL válasza -=RelakS=- (#10758) üzenetére


LuckyL
őstag

szia, te most az amazon-os visszaküldős csomagról beszélsz?
mert a német amazon nem dhl express címkét ad, hanem sima dhl-est visszaküldés esetén
azt is fel lehet adni alzaboxban?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10760) -=RelakS=- válasza LuckyL (#10759) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, amazon.com-nak küldtem vissza csomagot, Alzabox-on keresztül, DHL-el.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10761) LuckyL válasza -=RelakS=- (#10760) üzenetére


LuckyL
őstag

ja, értem, gondolom akkor a "com" dhl express, a "de" pedig sima dhl címkét ad
az utobbit sztem csak postán lehet feladni automatánál nemigen

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10762) -=RelakS=- válasza LuckyL (#10761) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, hogy milyen vonalkódok vannak rajta. Gondolom az Alzabox nem fogadja el, ha nem postázható rajta keresztül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10763) fila


fila
senior tag

Az elmúlt hónapban 3 rendelésem volt. Mind a 3-at más futárszolgálattal küldték.
Egy nem jött még meg, pedig 10 napja megérkezett az UPS vecsési logisztikájára. Írtam az UPS-nek miért nem hozzák ki a csomagot? Annyit írtak vissza, hogy a megnövekedett csomagszám miatt csúszik a kiszállítás, legyek türelemmel.
2 kilós, max 30x30x20--as méretű doboz, semmi extra.

El lehet kerülni valahogy, hogy ne UPS-sel küldje a rendeléseimet az Amazon (német)? Ilyen szállítási idő mellett jó lenne elkerülni.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10764) fatal` válasza fila (#10763) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Azzal küldik, ami épp a legolcsóbb nekik, illetve termékfüggő, hogy mivel jön. Általában vagy UPS vagy osztrák posta (amiből itthon ExpressOne lesz).

(#10765) fila válasza fatal` (#10764) üzenetére


fila
senior tag

gondoltam :O

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10766) generatoros válasza radi8tor (#10748) üzenetére


generatoros
tag

köszi. időközben megoldottam egészen egyszerűen. találtam egy magyarnyelvű tájékoztatót..

(#10767) generatoros válasza fila (#10763) üzenetére


generatoros
tag

az ups egy vacak társaság. elég sokat rendelek, de velük még nem volt kapcsolatom. a szállítás napján jött egy emil, hogy ma érkezik a csomagom, nem jött meg, gondoltam majd holnap , akkor sem. 45 ezrem volt benne , kicsit idegesített. felhívtam a magyar képviseletet és közölte a hölgy, nem voltam itthon ezért náluk pihen a csomagom. elég pipa lettem mert már 5-6 nap is eltelt az emil óta. aztán harmadnapra kihozták. . nem volt kedvem vitába keveredni velük, de ellehet képzelni milyen állati vacak és kiszolgáltatott helyzetet éltem meg. ti. nem tudom bizonyítani, hogy nem hozták ki és váltig állította a csaj, hogy márpedig kint voltak nálam csak én nem voltam otthon, csak én tudom, hogy hazudtak mert itthon voltam. én is szívesen kikerülném őket a jövőben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.