Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) fatal` válasza Nova91 (#9450) üzenetére


fatal`
titán

Ott van a papíron, hogy 0 forint az ÁFA, mert az Amazon fizeti majd be (mivel kifizetted nekik).

Ha kéne fizetned, akkor addig nem kapod meg a csomagot.

(#9452) Nova91 válasza fatal` (#9451) üzenetére


Nova91
tag

Köszi. És akkor vámügyintézési díj miért nincs? EU-n kívüli. Csak ha a Posta kezeli?

(#9453) fatal` válasza Nova91 (#9452) üzenetére


fatal`
titán

UK-ből tudtommal nincs vám. De ha lenne, akkor is kifzetted volna az Amazonnak azt is, nem vámkezeli olyankor már tudtommal senki.

De nem rendeltem EU-n kívülről egy ideje, a többiek majd kijavítanak, ha tévedek. :)

(#9454) btraven válasza fatal` (#9453) üzenetére


btraven
őstag

Nekem is ez lenne a kérdésem, ha Sold by DollaTek and Fulfilled by Amazon akkor biztos hogy EU raktárból jön?
Kínai elvársak szoktak vicceskedni hogy aztán mégis Kínából küldik. Nincs ugyan áfa+vám, de én nem várok 1-2 hónapot. Akkor már inkább ali-ról rendelem olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#9455) fatal` válasza btraven (#9454) üzenetére


fatal`
titán

Ha Fulfilled by amazon, akkor az Amazon szállítja ki, tehát EU raktárból jön. De a szállítás idejét mutatja a rendeléskor. Ha túl messze van, akkor nem rendeled meg.

[ Szerkesztve ]

(#9456) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Sziasztok! 1 hete rendeltem egy fejhallgató erősítőt az amazon.de oldalról. Elvileg tegnap kellett volna kézbesíteniük, de nem történt meg. Mennyire jellemző ekkora késés? Utoljára 2 éve rendeltem amazonról (akkor a .fr) egy vasárnap du., 2 nap múlva kedden már át is vettem az árut. Aggódjak valami miatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#9457) radi8tor válasza Gzula[HUN] (#9456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Két eltérő időpontban szerzett tapasztalatot a postai kézbesítésnél nem sok értelme lenne összehasonlítani.
Millió +1 oka lehet annak, ha valami villámgyorsan megérkezik vagy 1 hónap múlva kapod meg.
Volt olyan, akinél 4 hónap után érkezett meg a rendelt cucc, mert a posta cég megtalálta a csomagját egy sarokban...

Alatta úgy látom Osztrák posta, azt itthon Express One hozza, akik sajna hajlamosak arra, hogy feltorlódjanak a csomagok náluk.

⭐ Stella

(#9458) warcat válasza Gzula[HUN] (#9456) üzenetére


warcat
veterán

Ez eddig hétfői kézbesítés esetén max 1 munkanapos csúszás miután szállítgatták a saját raktáraik között, semmi extra.Csehektől 2 munkanapos szállítás az alap, és nagy forgalom esetén gyakori a +1 nap, ez meg már Lengyelország.Ha a láncban bárhol lekésik az átrakodóponton egy szállítmányindulást, kapásból ott a +1 nap.Ha kedden se viszik ki már lehet mérgelődni.

Amúgy ha a standard szállítást választod/használod, akkor amazon azt fogja választani amit a rendszerük legolcsóbbnak kidob számukra a csomag súlya és mérete alapján meg hogy hol van nekik raktáron pontosan, szóval nem érdemes összehasonlítgatni.

EA: It's in the crate!

(#9459) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Köszönöm a gyors, és tartalmas válaszokat! :R

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#9460) frisco


frisco
aktív tag

Sziasztok,
Többször vásároltam már az Amazonon de még sosem kellett visszaküldenem terméket.
Téves rendelés miatt vissza kellett küldenem egy rendelést és az Amazon vissza is igazolta a lehetőségét.
Kinyomtattam, minden szükséges papírt amit a visszaküldés opciónál kellett, ráragasztottam a dobozra azonban a postán nem tudták beszkennelni és azt mondták nem tudják kezelni.
Visszakerestem és láttam, hogy az az opció mindenki másnál működik.
Én feledkezem meg valamiről vagy a posta nem állt a helyzet magaslatán?

(#9461) radi8tor válasza frisco (#9460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Posta nem állt a helyzet magaslatán.
Amit felragasztottál a dobozra, azon 3 vonalkód van? Abból az egyiket be tudja olvasni a posta...

⭐ Stella

(#9462) frisco válasza radi8tor (#9461) üzenetére


frisco
aktív tag

Ezek az oldalak jöttek fel az oldalon, ezeket nyomtattam a dobozra.

(#9463) radi8tor válasza frisco (#9462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, hogy ez angol Amazon. Oda nem lehet ingyen visszaküldeni. (nem EU)
Add fel ajánlott levélként, és majd a feladóvevényt küldd el nekik, aztán döntenek róla hogy visszatérítik az árát vagy nem. (ugye ez téves rendelés volt nem Amazon hibája miatt küldöd vissza)

⭐ Stella

(#9464) frisco válasza radi8tor (#9463) üzenetére


frisco
aktív tag

Értem, köszönöm, hogy időt szántál rá(m)) :R

(#9465) Gzula[HUN] válasza warcat (#9458) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akkor most már elkezdhetek mérgelődni. Úgy érzem ebből holnap után egy refund lesz :F (Lehet jobb is lenne...)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#9466) warcat válasza Gzula[HUN] (#9465) üzenetére


warcat
veterán

Már bőven, de szerencsére a refund/ újraküldés folyamata gyors, főleg, ha a szállító nem tud felmutatni semmit.
Érdemes lesz megírni nekik hogy melyik opciót kéred majd a ticketben,újra akkor küldik csak ha raktáron is van épp.

EA: It's in the crate!

(#9467) Gzula[HUN] válasza warcat (#9466) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy Ifi Zen V2 DAC-ról lenne amúgy szó. Csak azért rendeltem amazonról, mert Magyarországon mindenhol elfogyott. Most meg már van megint, több helyen is.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#9468) Remov


Remov
aktív tag

Heló, másnak sem megy az az opció, hogy ők felhívnak? Amazon.de -n (Az angol supporttal) nem igazán akar menni, pedig van Hungary opció, mindig valami hibát dob, próbáltam több számmal is. Ugye a +36ot előre megadja és nekem az utánna lévő számokat kell csak beírni.

Nincs valami titkos megoldás erre? :D Nem poén fizetne a rohadt magas percdíjat a német szám miatt, mivel többször is kellett hívnom őket, mert nem tudják felfogni amit mondok.

(#9469) warcat válasza Remov (#9468) üzenetére


warcat
veterán

Mindig az email opciót használom angol nyelvet kérve és válaszolnak max egy órán belül, persze lehet, hogy valami nagyon speciális esetet kell elmagyaráznod.
De emailnek mindig van nyoma is legalább amire hivatkozhatsz.

EA: It's in the crate!

(#9470) embe válasza Remov (#9468) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem a német Amazonon a chat ügyfélszolgálat egyszer azért nem működött, mert az oldal nyelve angolra volt állítva. Amint visszaállítottam németre, működött.
Nem lehet hogy nálad is valami hasonló van? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9471) Remov válasza embe (#9470) üzenetére


Remov
aktív tag

Lehet, hogy úgy működne, csak azzal én sokra nem mennék :D Ha németre van állítva az oldal nyelve akkor a felhívásos dolognál a német support fog felhívni, németül pedig nem tudok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9472) Beni2360 válasza Remov (#9471) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem gond a Németek alapon tanulják az angol nyelvet. Nekem jó pár éve az angol Amazonon German nyelvű embert kértem és perceken belül ott is volt az illető.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9473) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok!
Termékvisszaküldéssel kapcsolatban érdeklődnék.
Korábban rendeltem egy cipőt, nem volt jó a méret. A terméket postán adtam fel, a ráragasztott vonalkódot nem tudták beolvasni, ezért feladóvevénnyel, saját költségemen feladtam (kb. 8e Ft volt). Majd' egy hét múlva e-mail címemre jött a válaszuk,hogy a termék vásárlási összeg visszatérítésének feldolgozását megkezdték, 10 napon belül elintézik.

Kérdésem: erre az üzenetre válaszolhatok, hogy a visszaküldés díját kompenzálják, csatolva bizonyítékul a feladóvevény másolatát? Esetleg máshova írjak? Néztem a linkelt ügyfélszolgálatot, de nem találtam az igénylésemhez kapcsolódó e-mailt, illetve az e-mailes válaszok között nem találtam olyat, ahova lehet rögzíteni csatolmányt igazolásul a kifizetésről.

Köszönöm a segítségeteket! Szép napot kívánok! :)

(#9474) HEAHEA válasza HEAHEA (#9473) üzenetére


HEAHEA
tag

Úgy néz ki megoldódik.

(#9475) tompa55


tompa55
csendes tag

Sziasztok! Futárszolgálat a téma.

Szokott valaki UPS-kiszállítással csomagot kapni az Amazonról? Én a német Amazonról rendelek 10+ éve elég sokat, és csak akkor kapom meg, ha nem az UPS vagy a magyar posta a futár. A magyar postát szerencsére csak az osztrák posta használja partnerként, ez ritkán van, az UPS viszont random feltűnik, és ilyenkor garantált, hogy visszamegy a csomag a feladónak.

Az UPS azt állítja évek óta, hogy nem kapnak se címet, se telefonszámot az amazontól, és a csomagon sincs rajta, ami egyrészt röhejes állítás, másrészt ha igaz lenne, akkor a többi futárszolgálat se tudna kiszállítani.

Az igazság ezzel szemben az, hogy ha az expressone vagy a dpd szállítja ki, akkor előtte kapok sms- és email értesítést, linket az egyeztetéshez, illetve a futár fel is hív, hogy otthon vagyok-e. Ezekkel még soha nem volt gondom. Az UPS évek óta ugyanazt a hülyeséget hangoztatja, hogy miért nem hajlandó kiszállítani, és minden lepattan róluk. Hiába van UPS-fiókom is, benne minden elérhetőséggel, hiába van összekötve az amazon-accountommal, ezek egyszerűen nem léteznek nekik. Nem lehet semmilyen managerhez eljutni, csak a flegma és ellenséges ügyfélszolgálatos nőig.

Most jogi eljárást akarok indítani ellenük, ügyvéddel konzultálok. Nehéz ebben a helyzetben egy világos kártérítési igényt megfogalmazni, mert egyrészt nem sokmilliós értékekről van szó, másrészt azt mondják, hogy nekem nem tartoznak semmivel, az amazon követelhet bármit rajtuk legfeljebb, a hibás teljesítésért. Az amazonnal is beszéltem, ők pont azt mondják, amit vártam, hogy majd utánanéznek, meg egyéb bullshit, de semmi konkrét akcióterv. Arra se tesznek ígéretet, hogy kirúgják a magyar UPS-t, pedig ez lenne az egyedüli megoldás.

Az érdekelne, hogy ez csak velem történik-e folyamatosan, vagy létező problémáról van szó és más is látott már ilyet.

(#9476) radi8tor válasza tompa55 (#9475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telefonszámot valóban nem mindig kapnak Amazontól. De ez szerintem nagyban függ attól melyik Amazonról van szó. Európában ugye van több is.
UPS nálam 2x eljátszotta, hogy nem tudja kiszállítani a csomagot, másodiknál már inkább elmentem érte Ferihegy mellé a depóba.

A gond szerintem azzal van, hogy UPS egy katyvasz Magyarországon. Van a UPS és vannak alvállalkozók UPS-re matricázott autókkal. Szerintem nálad (is) valamelyik alvállalkozóval lesz probléma.

⭐ Stella

(#9477) warcat válasza radi8tor (#9476) üzenetére


warcat
veterán

Ez, vagy akár egy konkrét személlyel akinek a feladatát kellene ellátnia az adott körzetben.Ritkán de jön UPS csomag és mindig megtaláltak, telefonszám nélkül is minimum felcsöngetnek.

@tompa55: amúgy ha nem valami üzleti jellegű. költségelszámolós dologról van szó, használd a mailboxde.com-ot, az amazon által felszámolt alacsonyabb, 19%-os áfa fedezi már viszonylag alacsony értéknél is az extra költséget, és tőlük GLS hozza házhoz.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#9478) tompa55 válasza warcat (#9477) üzenetére


tompa55
csendes tag

Megnéztem ezt a mailboxde.com-ot, nem hallottam róla azelőtt. Érdekes, bár nekem erősen para az üzleti koncepció. Ha jól értem, arról van szó, hogy egy harmadik felet bevonok a tranzakcióba, és egy ismeretlen címre rendelek nagyértékű műszaki cuccokat, amiket vagy eljuttatnak nekem, vagy nem. Filléres kínai vackoknál ez még működik, de laptopot, kamerát, stb nem szívesen adnék át harmadik félnek, akikkel semmiféle szerződésem, biztosítékom nincs. Másik az, hogy külön fizetek express szállítási díjat, mert amúgy a legtöbb amazon-csomagot nem is futár hozná ki, hanem sima postai csomagként jönne. De egyébként köszi a tippet.

Az a baj, hogy nem lehet kiszámítani, mikor kerül sor az UPS-re és mikor adják normális futárszolgálatnak. A GLS határozottan rosszabb az expressone-nál, de sokkal jobb az ups-nél vagy a postánál.

(#9479) qqzs válasza tompa55 (#9478) üzenetére


qqzs
őstag

En mindig megkspom upstol. Hasznalok csomagkoveto appot. Ha megerkezik huba rajta tartom a szemem.

Eladó: GTS450

(#9480) warcat válasza tompa55 (#9478) üzenetére


warcat
veterán

Ahogy érzed, de nem véletlenül ajánljuk a topikban.
Régóta működnek, hozzám tucatnyi csomag jött bármiféle gond nélkül: Egyébként minden továbbküldésnél kitöltik a formanyomtatványt, amin szerepel a beérkezett csomag forrása, csomagszáma (pl DHL kód) mérete és súlya valamint a GLS csomagszám amin küldik tovább.

Amazon.de meg 27-28 euró környékén feldobja neked az ingyen szállítást Németországon belül prime előfizetés nélkül is, szóval a mailboxde-hez nulla lesz a szállítási költséged.
Egy közepes GLS csomag díja tőlük -már a mailboxde díjával együtt- kb. 15€ lesz, ez csak pár euróval drágább, mintha amazon küldené közvetlenül Magyarországra.

Csak arra kell figyelni, hogy amazon ne 3-4 dobozban kezdje küldözgetni a rendelésed, bár extra díj fejében összepakolják neked mailboxde-nél.

EA: It's in the crate!

(#9481) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha rendelek 2db amazon terméket (pl amazon fire tablet és amazon fire tv), akkor ezeket 1 csomagba rakják vagy kettőbe?

(#9482) fatal` válasza tompa55 (#9475) üzenetére


fatal`
titán

Ugyan Amazonról még nem hozott nekem a UPS semmit, de több csomagom is érkezett már rajtuk keresztől (Németországból, Lengyelországból) és soha semmi problémám nem volt velük.

Eddig egyedül a TNT (most már Fedex Express) ügyfélszolgálatát kellett cseszegetnem, hogy méltóztassanak már kihozni a csomagot és nem beírni, hogy nem találtak a címen senkit (nem is járt itt a futár, itthon voltam aznap végig), de az sem Amazonos rendelés miatt volt.

(#9483) tompa55 válasza warcat (#9480) üzenetére


tompa55
csendes tag

Ez nem igaz, hogy egy csomagba rakják, biztosan állíthatom. Még úgy se, hogy business accountom van és kizárólag olyat rendelek, amit az Amazon teljesít, és lehetőleg ő is ad el. Tehát harmadik féltől közvetlenül soha. Akkor rakják egybe, ha minden készleten van és ugyanabban a raktárban van. Nekem általában 4-5 cucc van egy rendelésben, és kivétel nélkül mindig szétszedik. Nincs olyan opció sehol, ami lehetővé tenné, hogy egyetlen csomagba konszolidálják az összes rendelt terméket.

Ma sikerült hozzájutnom az egyik csomagomhoz, miután a szutyok ügyfélszolgálatnak megmondtam a címet és a telefonszámot, két olyan alapvető adatot, amit egyébként biztosan megkapnak az amazontól. Az van, amit radi8tor is írt, a futár nem is UPS volt, hanem egy noname alvállalkozó és nem kapott semmilyen telefonszámot.

Lehet, hogy másoknak jobbak a tapasztalatai velük, ezek szerint csak nekem nincs szerencsém, én évek óta szenvedek tőlük. Az amazon azt mondja, annak a futárszolgálatnak adják, amelyiknek van szabad kapacitása az adott pillanatban, tehát totál kiszámíthatatlan, mikor kerül a sor UPS-re és mikor egy korrekt, valódi futárszolgálatra.

De van ennél lejjebb is, a magyar posta (EMS), ők egyszerűen bedobnak egy érlesítőt, hogy menjek el érte a postára. Regisztrált expressz küldeményért, nem postai csomagért. Nekik szerencsére régen adták utoljára, nem tudom, hogy kiestek-e teljesen.

Megnézem majd a mailboxde-t egy nem túl drága cuccal, úgyis van, amit nem szállít ide az amazon, pl a kindle olvasó, amiből tervezek újat venni.

(#9484) warcat válasza tompa55 (#9483) üzenetére


warcat
veterán

Igen, az amazon úgy működik ahogy írtad, de én mailboxde-ről írtam, hogy extra szolgáltatásként lehet venni tőlük egybecsomagolást, amivel menthető egy 5 darabban kiszállított amazon rendelés, vagy csak simán spórolsz.

A 2 darab farmernadrág is ugyanúgy jön tőlük, mint a kétezer eurós videokártya, már jó pár éve a piacon vannak, nem lopkodásból élnek, hanem -többek között- az amazon csak adott nemzeti piacra szánt termékeiből amit te is akarsz venni (nálam is landolt egy új szériás Kindle karácsonyra) meg az amazon számlázási gyakorlatából, hogy a kiszállítási cím alapján állapítják meg az áfát.

EA: It's in the crate!

(#9485) qqzs válasza warcat (#9484) üzenetére


qqzs
őstag

Amit nemet afan nyersz mailboxon bukod, nem?

Eladó: GTS450

(#9486) warcat válasza qqzs (#9485) üzenetére


warcat
veterán

19 % vs 27% az nem kevés ám egy eleve akciós terméken (azért vennéd onnan és nem az árukeresőről vagy nem kapható), csak nem egy doboz gyufát kell venni :)
29 euró rendelési érték felett (amazontól vásárolva, nem árustól) Németországon belül (és a közvetlenül szomszédos országok többségébe) ingyenesen kiküldik a csomagot.

Az áfakülönbségen felül (amit a rendelés során, a fizetés előtt hozzáadnak a listaárhoz) a Mo.-ra küldött csomag szállítási díja valahol 9€ körül kezdődik.
Ehelyett ingyen kimegy mailboxde-hez, ahol a csomag súlya alapján van fix kezelési költség, a GLS a díját meg csomagmérethez igazítja.
Nem fogom most neked fillérre kiszámítani, de súlytól függően egy közepes csomag teljes díja GLS-el házhoz 14-16€ körül lesz mailboxde-n keresztül a minimum 9-10 helyett amit amazon amúgy is elkérne.
70 euró környékén már egy árban van, majd rohamosan tért nyer a mailboxde.

Tipikusan a kompakt, nagy értékű árukon (pl műszaki cikkek nem meglepő módon) sokat lehet így spórolni amikor akciós valami.
Mindezt pedig meg lehet még dobni haladó szinten azzal, hogy a többi amazon aloldal árait is megnézed, könnyen előfordulhat, hogy mélyebb akciót kap pl a spanyol vagy olasz aloldalon a termék, és onnan rendelve szintén német áfát fizetsz a spanyol 21 illetve olasz 22 helyett

EA: It's in the crate!

(#9487) qqzs


qqzs
őstag

Uk amazonrol vasaroltam. Az upstol kaptam email vamkezelesrol a kitoltesi utmutato csak 4 oldal.
Az ups egy olyan szamlat kuldott amin afa nelkuli osszegek vannak 114 font ertekben. Az eladok kinai es amerikaiak. Mindegyik amazon raktarbol jon.
Ennyit fizetem amazonnak. Hogy meg bonyolultabb legyen az angol cegem nevere van a szamla aminek semmi koze Magyarorszaghoz.
En ugy tudtam, ha amazonnak nem kellett vamot fizetni akkor mar nincs mas koltseg.
Plusz meg valami 4500ft vamkezelesi kultseget is latok a papiron.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#9488) radi8tor válasza qqzs (#9487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont ha amazonnak nem fizettél vámot akkor kell itthon fizetni. Vámot nem lehet megúszni. Vagy amazonnak fizeted ki (import fees deposit) vagy itthon a futárcégnek.

⭐ Stella

(#9489) qqzs válasza radi8tor (#9488) üzenetére


qqzs
őstag

De ha kene fizetni az amazon kerte volna. Vamertekhatar alatt vagyok azert nem kerte. Ha fele mentem megjelent nala is

Eladó: GTS450

(#9490) radi8tor válasza qqzs (#9489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon akkor kéri ha úgy van beállítva.
Mivel EU-n kívülről érkezik ezért fizetni kell.

⭐ Stella

(#9491) qqzs válasza radi8tor (#9490) üzenetére


qqzs
őstag

Nem jol tudod, az amazon automatikusan keri a vamot ha tulleped a vamerteket. Kiprobalhatod te is fizetes elott is mutatja a reszleteket.

Eladó: GTS450

(#9492) qqzs válasza qqzs (#9491) üzenetére


qqzs
őstag

most kiprobaltam, kb 140-150 font ertek folott ad hozza import fees depositot

Eladó: GTS450

(#9493) FattyDove


FattyDove
őstag

Azt be lehet állítani a .de oldalon, hogy csak azokat a cuccokat listázza, amiket szállítanak magyarországra is?

(#9494) qqzs válasza FattyDove (#9493) üzenetére


qqzs
őstag

International shipping eligeble

Eladó: GTS450

(#9495) FattyDove válasza qqzs (#9494) üzenetére


FattyDove
őstag

Ezt hol találom?

(#9496) qqzs válasza FattyDove (#9495) üzenetére


qqzs
őstag

Bal oldalt a szuro oszlopban

Eladó: GTS450

(#9497) FattyDove válasza qqzs (#9496) üzenetére


FattyDove
őstag

Szerintem fogyatékos vagyok, mert nem találom

(#9498) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Rendeltem az amazon-ról USA-ból, ami az első amazon rendelésem. Úgy látom, hogy sikeres, van számla meg minden, van csomag nyomkövetés, ami 5 napja változatlan, de a számlámról nem hiányzik egy peták sem, így írtam az ügyfélszolgálatnak, majd azt a választ kaptam, hogy akkor fogok fizetni, ha bekerül az amazon raktárukba. Ez valóban így van? Ilyenkor kapok egy mailt/értesítést, hogy a csomag beérkezett a raktárunka és a továbbküldéshez tessék szépen fizetni.? :)
:R

(#9499) radi8tor válasza Gino20 (#9498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen előfordul, ha nincs raktáron akkor még nem terhelik rá a kártyádra, mert bármi lehet. Ha beérkezik és elkezdenék csomagolni, majd akkor.

⭐ Stella

(#9500) Gino20 válasza radi8tor (#9499) üzenetére


Gino20
őstag

Értem, köszönöm. Ezek szerint kapok majd valami értesítőt? Gondolom csak úgy nem emelik le a kártyámról a pénzt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.